Ondernemersklimaat niet gunstig voor bemoedigende en gezonde bloei Zo'n meisje als Margie j Schaatsen-Sleeën] NIEUW JEUGDHONK IN LEIDEN-NOORD MOGELIJK IN APRIL AL IN GEBRUIK R.K. MUZIEKKORPS D.S.S. TE AARLANDERVEEN VIERDE FEEST vervroe Geen past. v. Rooijen ontslag voor van Nieuwkoop I „NOORDEINDE" PAUZE DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JANUARI 196T NIEUWJAARSREDE VOORZITTER K. VAN K.i De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek, heeft vanmiddag in de Grote Pers van het Stedelijk museum De Lakenhal voor een groot aantal ge nodigden een nieuwjaarsrede uitgesproken. Tot zijn spijt was het hem niet mogelijk, voor het nieuwe jaar éen gunstig ondernemers klimaat te schetsen. Het aantal in het Handelsregister ingeschreven nieuwe bedrijven verschilt slechts weinig van het aantal opgeheven of naar elders verplaatste ondernemingen. Van een gezonde en be moedigende bloei kan, uit deze gezichtshoek bezien, niet worden gesproken. Het feit, dat Leiden als Centrum van het gebied al geruime tijd praktisch geen ruimte meer te bieden heeft voor nieuwe vesti gingen, is daaraan niet vreemd. Ir. Van Hoek acht het wel mogelijk, dat aan dit vrij sombere beeld een lichte plek ontstaat wanneer uit de in gang zijnde sanering van bedrijven ook een sanering van de verhoudingen binnen de overblijvende en nieuwe bedrijven te voor schijn komt, die leidt tot een hernieuwde gezamenlijke inspanning en instelling tegenover de taak als levensvoorwaarde en uitdaging van onze nationale economie. Sanering van de verhoudingen is een voorwaarde tot verbetering De forse tariefsverhogingen van de PTT hangen samen met de tweeslach tige positie van deze enerzijds bestuur lijk-organisatorisch en financiëel tot het overheidsapparaat behorende, an derzijds als dienstenverlenend bedrijf aan het maatschappelijk en economisch verkeer deelnemende instelling. De handhaving van het als nood- recht aan de gewezen huurder van ge bouwd onroerend goed toegekende recht op genotsbescherming heeft bij zeer velen geleid tot een verwatering van de betekenis van het eigendoms recht. Daarom zou wijziging van de „huur"bescherming in die zin, dat na huuropzegging door de eigenaar de ge wezen huurder zou dienen te verzoe ken in het genot van het goed te mo gen blijven, te verkiezen zijn boven een actie, door de eigenaar in te stel len tot het vrij terugkrijgen van zijn goed, aldus de heer Van Hoek. De toestand van handel en nijver heid in het district samenvattende komt als totaalbeeld naar voren een gelijkblijven of inkrimpen van de or derportefeuilles, een wat minder moei lijke personeelsvoorziening hoewel vakbekwame arbeidskrachten nog al tijd zéér schaars blijven en een ver scherpte concurrentie bij de afzet der produkten. Voor 1967 verwacht men een voortgang van deze ontwikkeling; men zal zich zéér moeten inspannen om de hogere omzetten te bereiken, die bij de stijgende lasten nodig zijn om eenzelfde eindresultaat te behalen. Waarschuwingssignalen Het politiek en economisch gebeuren in het afgelopen jaar was voor ir. Van Hoek aanleiding zijn bespiegelingen over plaats en verantwoordelijkheid van de ondernemer in de huidige si tuatie, die hij het vorig jaar begon, verder uit te werken. De waarschu wingssignalen van het huidige systeem snel boven de prognose uit oplopen de tekorten op handels- en betalings balans, achterblijven van de geraamde export, sterk oplopende rentevoet, toe nemende sluiting van bedrijven, een groter wordende discrepantie tussen loonontwikkeling en produktiviteits- toename, zodanig dat van een noodza kelijk verband tussen die beide geen 3>rake meer scheen te zijn, en ten- otte een scherpe stijging van de werk loosheid functioneerden in 1966 wel, maar, aldus spreker, het bleef bij ge ruststellende of bezwerende commen taren, terwijl niemand op het niveau, waar de werkelijke verantwoordelijk heid voor het geheel pleegt te worden gedragen, in staat of bereid scheen de illusie van de welvaart te verstoren. Was de verantwoordelijkheid, men-' selijk-psychologisch gezien, om de con sumptievreugde te verstoren te zwaar? Ontbrak het nodige gezag om de con sequenties uit de feiten te trekken èn te doen aanvaarden of was het politie ke onwil daartoe? Ir. Van Hoek meent dat een waar- duktiviteitstoename aanmerkelijk te boven zal blijven gaan zakelijk en positief dient te worden gewaardeerd als uiting van bezorgdheid over de ontwikkelingen op sociaal-economisch terrein. Hij stelde de vraag of de stem van de ondernemer tot nu toe niet te weinig en te zwak heeft geklonken. Tenslotte riep spreker het bedrijfs leven op tot een aantal eigen taken: rationalisatie en het opvoeren van de kwaliteit om concurrerend te kunnen blijven of te worden. Dit kan leiden tot het openbreken van het gesloten familiebedrijf, het aantrekken van fris bloed in de leiding en het opgeven van eigen zelfstandigheid, zo zei de Kamer voorzitter. Met een zeer druk bezochte en ge animeerde receptie werd deze officiële bijeenkomst besloten. schuwend woord als dat van de Bankiersvereniging, dat de financiering van het bedrijfsleven door de banken onoverkomelijke bezwaren zal onder vinden, indien de loonstijging de pro- Jubilerende pater De Ponti kreeg aanbod W oningbouwvereniging „Ons Doel" geefster In het centrum van de jeugdwerk- activiteiten in Leiden-Noord, clubhuis de Zevensprong aan de Bernardkade, recipieerde jeugdwerk-directeur pater M. G. de Ponti gistermiddag ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de georganiseerde jeugdbegelei- ding in Leiden-Noord. Uit de grote belangstelling bleek overduidelijk de grote waardering, die de directeur in wijde kring geniet. De voorzitter van het voor die ge legenheid opgerichte actiecomité, de heer E. P. Arts, bracht 'deze waarde ring in een korte toespraak onder woorden. Hij memoreerde de ontwik keling van het jeugdwerk, dat onder leiding van pater de Ponti met mede werking van mej. G. P. M. Heuvel is uitgegroeid tot een niet weg te denken organisatie. De voorzitter bood ter bekrachtiging van zijn woorden een bedrag van 895,72 aan, bestemd naar hij zei om de activiteiten van 't jeugd werk te bekostigen en zo mogelijk uit te breiden. Het kinderzangkoor van de bijkerk Leids cabaret voor kon. bruidspaar Ter gelegenheid van het dins dag plaats vindend huwelijk tus sen twee oud-studenten uit Lei den, HKH Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, hebben een aantal oud-studiege noten zaterdagavond op paleis Soestdijk een cabaretprogram maatje op de planken gezet. De gebeurtenissen uit beider studie tijd in Leiden die nog eens het vermelden waard zijn, werden onder meer door Jan-Otto baron van Boetzelaer over het voet licht gebracht. in Leiden-Noord onder leiding van mej. M. Bonnet bracht vervolgens enkele liedjes ten gehore. Pater de Ponti dankte op zyn beurt allen die hem kwamen gelukwensen en voeg de er aan toe, dat deze hulde over zijn hoofd ook toekwam aan jeugdleiders en leidsters en iedereen die zijn in spanning aan het jeugdwerk had ge geven. Terwijl de pater daarna handenvol werk had met het schudden van han den van o.a. kerkelijke en gemeente lijke autoriteiten en het in ontvangst nemen van geschenken vroeg de voor zitter van het comité even stilte voor de heer A. C. v. d. Woerd, voorzitter van de woningbouwvereniging „Ons Doel". Deze was verheugd te kunnen mededelen, dat de woningbouwvereni ging in april - mei een tweede Honk aan de directeur zou kunnen overdra gen aan de Surinamestraat. In het desbetreffende flatgebouw, bestaande uit woningwetwoningen, was door de gemeente oorspronkelijk een dokters- ruimte gepland. Om verschillende re denen konden deze plannen geen door gang vinden. De gemeente heeft toen afgezien van haar aanspraken in het flatgebouw. Voorlopig is deze ruimte nog in gebruik genomen door de wo ningbouwvereniging. De voorzitter zegde toe, dat de leden van het be stuur het werk van pater de Ponti zozeer waarderen, dat ze het lokaal hem graag binnen enkele maanden willen aanbieden om het in te richten als tweede Honk. Voor zijn welkome aanbod ontving de heer v. d. Woerd een spontaan applaus. Burgerlijke Stand Geboren: Marion d.v. A. Siera en J. M. Fasseur; Sandrina d.v. I. Vincis en H. Kerkman; Johanna Engelina d.v. J. v. Duijn en A. v. Beelen; Ingrid Maria d.v. A. Keijzer en M. de Tombe; Manuela Christine Angelique d.v. W v. d. Meer en C. H. Zitter; Johanna Gerardine d.v. A. A. Bakker en J. C. v. Wachem. Overleden: A. A. Pijl 75 j-, m.; J. C. Bender 85 j., m.; P. de Leeuw 59 j., m.; H. D. v. d. Berg 5 w„ d.; J. Wilbrink 82 j., m.; D. v.d. Wel 71 j., m. VEERTIGJARIGE VERENIGING ONTVING WELKOME GIFTEN De R.K. Muziekvereniging DSS te Aarlanderveen vierde zaterdag feest. De vereniging bestond veertig jaar en dat was voor velen een reden om Door Samenwerking Sterk te tonen, dat de prestaties van de leden op grote prijs worden gesteld. Zaterdag middag was er in het Dorpshuis een zeer drukke receptie, waar vele inwo ners en oud-inwoners hun opwachting bij het bestuur kwamen maken. Extra feestvreugde was er om twee leden, de heren C. Brouwer en B. Mol, die vanaf de oprichting van DSS de vereniging nooit in de steek hebben gelaten. De heer M. A. Prinsen, be stuurslid van de R.K. Federatie van muziekgezelschappen in Zuid-Hol land, sprak beide jubilarissen harte lijk toe en speldde hen vervolgens het gouden ere-speldje van de federatie op. Het DSS-bestuur kreeg van de federatie een geschenk onder couvert. Eveneens een enveloppe met inhoud werd overhandigd door pastoor J. van Duivenvoorde, die het bestuur tevens toevoegde, dat hij zich Aarlanderveen moeilijk kon indenken zonder het trouwe DSS. Wethouder A. J. Dekker vertegen woordigde het gemeentcfoestuur en bood gelukwensen aan. Het instru mentenfonds werd deze middag bij zonder door de vele receptiegangers bedacht, gezien de vele enveloppen die aan het bestuur werden overhan digd. Het korps heeft dit beslist wel nodig, aldus de heer C. Aartman, voorzitter van DSS, die wees op de plannen tot vernieuwing van het in strumentarium. Jubileumconcert 's Avonds vond het jubileumconcert plaats in het Dorpshuis. Oud-dirigient, de 83-jarige heer C. van Dam, was hierbij tegenwoordig en werd door de voorzitter welkom geheten. Onder de bekwame leiding van de heer Weijers werd vervolgens een aantrekkelijk en gevarieerd programma uitgevoerd, waaraan ook door het tamboerkorps medewerking werd verleend. Enkele geschenken werden nog aangeboden door de heer Aartman aan de jubile rende leden Brouwer en Mol. Gistermorgen werd door pastoor Van Duivenvoorde een H. Mis tot in tentie van het jubilerende korps op gedragen. De dag werd met een ge slaagde feestavond in „Het Oude Rechthuys" besloten. Bisschop laat pastoor zelf de datum bepalen Met grote voldoening heeft pastoor Van Rooijen zondag in alle H.H. Missen de parochianen medegedeeld, dat mgr. Jansen, bisschop van Rotterdam, op zijn aanvankelijk verlangen, dat de pastoor met vervroegd emeritaat zou gaan, is teruggekomen. De bisschop heeft vorige week dins dag de pastoor persoonlijk gezegd, dat hy, nu hy volledig en juist is Ingelicht, de pastoor zelf wil laten bepalen, wan neer hij wil gaan rusten. Dat zal dan zyn, zoals het de wens van de pastoor was, na zijn 40-jarlg priesterfeest op 11 Juni en na het bereiken van de 65- Jarige leeftyd (5 juli). De pastoor dankte voor de geweldige steun, die de parochie hem had gegeven en was speciaal die mensen zeer erken- telijk. die hem met raad en daad gehol pen hebben. Hiermede is dan een einde gekomen aan een emotionele maand in de paro chie, welke ingeluid werd op zondag 4 december toen de pastoor mededeling deed van zyn vervroegd ontslag, ge volgd door een drukbezochte protest avond op 5 december, een aanvankeiyk mislukte afvaardiging naar de bisschop, een geslaagde handtekeningenaktie en tenslotte door een verkregen audiëntie van het aktie-komité op 23 december by mgr. Jansen, waarin, zoals de pastoor zei, de zaken duidelijk en eerlijk gesteld Moge nu de rust en vrede in de paro chie, die wel zwaar beproefd is, spoedig terugkeren en resulteren in een zich ge- zameniyk opmaken voor een spontaan gevierd priesterjubileum, waarmee ook de wens van de bisschop, „dat uw pas toraat vreugdevol mag eindigen", ver vuld zal zyn. ONTMOETINGEN WT NARE van zo'n meis je als Margie is, dat er al tijd twintigduizend mensen in haar kielzog varen, want ze moeten er allemaal aan ver dienen. En dat gaat ten koste van het meisje Margie Ball zit, wellicht on wetend over deze uitspraak van een van haar managers op de bank te spelen met een elastiekje, dat haar lange haar dos, ten behoeve van een witte zelf gehaakte alpino-pet bij elkaar moet houden. Frunni kend aan dat elastiekje, haren of rits van haar camel laklaar- zen maakt ze zo op het eerste oog niet de indruk dat die kielzog erg ten koste van haar zelf gaat. Een tikkeltje ge poseerd (maar toen ze ver legen was, was het ook weer niet goed) kijkt ze me aan, met een donkere blik, die voor velerlei uitleg vatbaar is. 7O N MEISJE ALS MARGIE was, ^toen ik haar voor het eerst ont moette en er nog geen sprake was van een „noblesse oblige" een lange uit haar krachten gegroeide tiener, met 'n korte, nonchelante, gitzwarte haardos, die bij een vriendin thuis liedjes op een bandrecorder zong om daarna giechelend het re sultaat aan te horen. Trivialiteiten zijn in het licht van een zangcarriëre niet te onderschat ten en nu is het doodgewone anek dotisch geworden: de leraren, die Margie zo aardig vonden zingen, het optreden op de schoolavondjes, de belangstelling van de hele school en tenslotte een plaats in de „business", waarbij ze niettemin nog enige tijd de schoolbanken trouw bleef. Platen maken is een harde zaak. Er zijn mensen, die tranen met tuiten huilen. TTad Margie in een andere tijd geleefd, dan deze waarin tie nersterren dankzij een gerichte propaganda gemeengoed zijn ge worden, dan had zij misschien haar H.B.S.-diploma gehaald en was ze iets met kinderen of die ren gaan doen. De klerenkasten in huize Bal wa ren niet aanmerkelijk uitgebreid; Margie had geen dertig paar schoenen gehad en haar ouders een oudste dochter met gewone problemen. Achttienjarige Margie Ball ge boren op Bandoeng met een broer van 20, en twee jongere zusjes mag 't allemaal zelf we ten. De keuze tussen zangcarrière en diploma viel haar niet moei lijk: „Want ik was met de hakken over de sloot overgegaan naar de vijfde, waar ik twee jaar over gedaan zou hebben. Het was allemaal veel te druk. Twee jaar uit de business kon niet. Ja ik kreeg wel hele preken, maar mocht tenslotte mijn gang gaan". IN DE VIERDE klas kreeg ze een contract bij de grammofoonpla tenmaatschappij „Arto" voor twee jaar en de mogelijkheid tot twee jaar verlenging. „Goodbije to love" was haar eerste plaat en nu zegt ze daar over: „In het begin vind je het prachtig; twee jaar en nog eens twee jaar. Nu sta je daar wel anders te genover. Er zijn mensen, die over hun contract tranen met tuiten hui len. Platen maken is een keiharde zaak. De platenmaatschappijen zijn er niet in de eerste plaats voor jou, maar om er zelf beter van te wor den. Bij mij valt het wel mee. Alles wat ik niet fijn vind, hoef ik niet te zingen". Geld? Nou ja, ik verdien meer, dan ik anders ooit had kun nen verdienen, maar ik ben echt niet schatrijk. Alles is nogal kost baar. Je moet massa's kleren heb ben; mijn moeder naait gelukkig veel voor me. Vaak koop ik wat. Soms heb ik ontzettend veel geld, maar ik moet ook weieens zien te slagen voor een bepaald bedrag. Nee ik kom niet aan sparen toe. Mijn ouders zeggen wel telkens dat ik het moet. Maar ja. Ze hebben me altijd wel een beet je vrij gelaten. Mijn vader en broer gaan vaak met me mee. Ik kom dikwijls thuis als iedereen net opstaat en eet bijv. midden in de nacht, maar dat nemen ze van mij. We zijn juist in deze tijd wat meer naar elkaar gegroeid geloof ik". JA, IK BEN wel veel zelfstandiger geworden, dan ik anders mis schien geweest zou zijn. Maar dat moet wel. Iedereen bemoeit zich met je. Van de een moet je je haren afknippen, van de ander opsteken, omdat dat commerciëler is. Ik wil niet als commerciëel voorwerp in de handel gegooid worden. Begin je, dan komt ieder bij je aan kloppen en zegt: „Wat leuk voor je, maar achter je rug zeggen ze de naarste dingen. Dan ga je de men sen wantrouwen. Dat is een eerste stadium; je groeit er overheen en leert wel onderscheid maken. In mijn beroep zijn er geweldig veel die het met een korreltje zout ne men. Ik ben gelukkig vooral in het begin nooit alleen geweest en had dus geen gelegenheid om gekke dingen te doen". Sinds Knokke is de heer Joosten, de leraar aan wie Margie haar zelfgeschreven liedjes liet zien, niet meer haar manager. „Dat ging niet meer. Hij had er zowat een dagtaak aan. Herman Stok en Kees Maas dam zijn nu mijn managers. Ze heb ben ook Karin Kent en de Toreo's. Ze weten alles van contracten af en kleding. Dat heeft toch wel voor- Zo'n meisje als Margie heeft eigenlijk alleen haar leeftijd gemeen met andere tienersterren. Haar uiterlijk en stem zouden een paar jaar geleden meer in trek geweest zijn dan in deze tijd van hippe beat- girls. yE ZEGT OOK: „Ik ben niet zo vreselijk tevreden over de pla ten, die ik gemaakt heb. De laatste „Avond" vond ik wel fijn. Maar ja, het is zaak om in de running te blijven en dan moet je wel 'n beetje commerciële dingen doen. Je hoeft geen hits te maken als er maar ge noeg van je verkocht wordt. Als ik precies zou doen, wat ik zelf wil, zou ik geen plaat meer verkopen." Ik gok nu op Italië. Daar is de beatrage al een beetje voorbij en het is een groot land. In Knokke heb ik een uitnodiging voor Italië gehad van een platenmaatschappij. Ik ben er ook al geweest en heb een repertoire samengesteld, héél fijn. Het liefst wil ik een tijdje weg hier en in Italië gaan optreden. Er is ook een kans dat ik naar San Remo ga, maar ik weet niet precies hoe dat allemaal zit." Ia, ik ben wel veranderd in die twee jaar. In het begin durfde ik tegen niemand iets te zeggen. Het is allemaal wel moeilijk gewor den. Een heleboel vriendinnen die ik vroeger had, heb ik nu niet meer. Ze kunnen gewoon niet hegrijpen, dat ik niet iemand anders ben, maar dat mijn omstandigheden alleen veranderd zijn. Martine Bijl is mijn beste vriendin. Ik ga vaak bij haar logeren in Amsterdam." „Vrienden?" Margie draait haar elastiekje in haar haar: „Nee, ik heb geen vast vriendje. Ja. ik weet dat daar over gekletst wordt" en ze lacht met een diep geluid. „Ik woon in een dorp en als je daar de verhalen hoort" en ze huppelt de trap af, olijk en ongrijpbaar. Een paar dagen later kom ik haar op de Breestraat tegen. Dag, zegt ze met donkere, wat ondoorgrondelijke ogen. In haar kielzog loopt één jon gen met haar plu en pakjes. Zo gaat dat met meisjes al tijd SCHAATSEN LISSERBROEK WEDSTRIJDPROGRAMMA Dinsdag 10 januari: Nationale koppel- wedstrijden. Prijzen en premies 300,- Aanvang 2 uur. (ADVERTENTIE) I Schaatsen slijpen j RIJWIELHANDEL GIJS VAN DAM NOORDEINDE 11 LEIDEN Wat is het griezelig verschijnsel, dat we „leven" noemen en dat zich op deze planeet uitsluitend vertoont gebonden aan een bepaald soort ei witten, dat vernuftig technische in stallaties in plant en dier opbouwt en dat tenslotte, via een steeds sterker instinct bij dieren en een voortschrij dende hersenontwikkeling het zelf bewustzijn van de mens voortbrengt? Het vlotte antwoord van sommigen: het is een eigenschap van de stof. Eerlijker lijkt het te zeggen: we we ten het niet. Wanneer straks mannetjes heen en terug naar de maan toeren, is dat dan een eigenschap van de stof? Dat ge looft immers niemand. Toch is die maanreis een evolutie van het eiwit leven op aarde. Zonder aapmensjes géén maanreis! Het is niets boven menselijks en toch bespeurt men hier iets in van het geheimzinnige, boven menselijke, dat het levensverschijnsel op aarde bezielt en volgens een vage, maar vernuftige wetmatigheid heeft verordend. Om tot ons punt van uitgang terug te keren bij alle gepraat over be woonde werelden moet men de mo gelijkheid open houden, dat de aarde enig kan zijn als de planeet, die ver standelijk leven baart. Wat we zéker weten, is dat wij er zijn en dat niet zonder medeweten van Hem, die is, wiens ondoorgrondelijke Aanwezig heid wij versluierd in ons bewustzijn constateren. (Hetgeen niet wegneemt, dat óók voor hen die geloven het levensverschijnsel een mysterie is, dat onderzoek van de wetenschap uit daagt.) LEIDSE BIOSCOPEN Camera: The Knack (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Lido: De papaver is een bedwelmend» bloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Luxor: De stem van het water Geprolongeerd (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Studio: Persona (Geprol.) (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Trianon: The professionals (14 jr.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Bloedritueel van de Zombies (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 9 jan. Vee Aan voer totaal 1378; slachtrunderen 1378. Prijzen: slachtrunderen 430460, 390 —420, 350—365, 310—325; stieren 395 450; worstkoeien 295320. Overzicht handel: slachtrunderen: groter - stroef - iets gedrukt. ROTTERDAM, 9 januari 1967, VEE AEUivoer 270 rund., pr. 3.404.70. Handel kalm. KATWIJK A. D. RIJN 6 Jan. Groente waspeen (per kist): A-extra 7,80, Al 6,60-8,20, A2 4,00-6,70, B-extra 7,50, BI 6,30-7,50, B2 2,40-4,50, Cl 2,70-3,90, C2 2,50-3,40, breekpeen (per klat) 2,50, boerenkool 27-34, groene kool 14, knol- selderie (per st.) 33-37, prei 41, rode kool 6-14. sla (per st.) 21-22, spruiten 81-103, uien (per kist) 6,70-7,90. Aan voer waspeen 167.000 kg. RIJN6BURG, 7 jan. BLOEMEN Amaryllis 38-40 per kelk. Erecharis 140-145. Gerbera 25-62. Irissen 20-22, Hvacinten: Pink Pearl 14-25, Anne Marie 14-25, Ostara 15-24, Delftsblauw 14-20. Am. Anjers: Carry Sim 30-45, Crowly Sim 35-44. Rode Sim 30-44, Witte Sim 35-43, Rose Sim 35-40 alles Der stuk. Narcissen: Carlton 125-135, Early Glory 100-115. Helios 90-110, Fortuna 70-100. Tulpen: Apeldoorn 250-310, London 250-280. Guido Snick 200-225, Prominence 200-220. Aprecol Beautv 200-220, Golden Harvest 180- 200. Christmas Gold 175-200. Levant 175-185, Krelage 150-165, Lustige Wit- we 135-150. Pink Trnphv 140-150, Tommy 140-150, Preludium 125-135. Chrysanten: Vedova 200-250, Gelassie 200-225. Minstreel 135-150. Vebrand 115-125. Freesia's: Aurora 135-160, White Swan 125-150, Golden Yellow 85-115 alles per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3