Hulshoff Leiden knalde heelhuids 'n recordbedrag de lucht in De „Witte Brug" met veertig man personeel en keukeninstallatie naar Leiden EEN PROPAGANDIST MAANDAG 2 JANUARI 1967 PAGINA 2 Koninklijk diner in de Lakenhal staat voor de deur (ADVERTENTIE) maandag 2 Jan. vóór het nieuws van I0J5 uur Ned. II zaterdag 7 jan. vóór het nieuws van S.00 uur Ned. I Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt Rijswijk: "In de Boogaard" Acht kandelaars en vier grote zoutvaten van de collectie 17de-eeuws Leids stadszilver zullen de tafels in de Grote Pers van de Lakenhal sieren tijdens het diner dat de ministerraad prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven 4 januari a.s. in Leiden gaat aanbieden. De kandelaars, in 1662 vervaardigd, werden door het stadsbestuur be steld om „op de vroolijcke maeltijt ter eere van deze stad gebrujickt te worden" en zijn 34 cm hoog. van gedreven zilver, met onder en bovenaan de schacht een vetvanger. Op de voetstaat een gegraveerde cartouche met een leeuw die het wapen van Leiden verdedigdt. Behalve de regering en hun dames i E. H. Reerink, de rector-magnificus zijn verder onder meer uitgeno- prof. dr. K. A. Hidding, de directeur digd voor het diner: burgemeester G. van de Lakenhal, prof. drs. J. N. van C. van der Willigen, de president-cu- Wessem, allen met hun dames en rator van de Leidse universiteit, dr. voorts de praesides van VVSL en LSC. REERUG EN SUIKERMARGRIETEN Oude Singel gereed Bestrating voltooid De verbreding van de walmuren en het leggen van een nieuwe riole ring op de Oude Singel is grotendeels vertooid. Met man en macht is ge werkt om de toegang tot het museum via de zuidwest-zijde van de Oude Singel in orde te maken. Ook binnen het museum zijn een aantal „klusjes" opgeknapt om een en ander een beter te geven. Drie clubhuizen in Zuid-West LEERLINGEN LEIDSE SCHOLEN HELPEN DE KOSTEN DRUKKEN Het leids stadszilvei De „Witte Brug" uit Den Haag, die het diner gaat verzorgen, is op het ogenblik bezig met het overbrengen van een uitgebreide keukeninstallatie naar „De La kenhal", die ten dele electrisch, ten dele op buta-gas zal worden aangesloten. Zo'n veertig man per soneel van de „Witte Brug" zul len zorgen voor een vlot verloop van het diner. Linnen, tafelzilver, het Rosen- thalservies, dat alles wordt door „De Witte Brug" naar Leiden overgebracht, als ook het kristal len glaswerk. Het menu bestaat uit een koude zalmforel met groe ne mayonaise-saus, een helder bouillon met gestolde blokjes ei wit en kervel, de hoofdschotel is een reerug met volledig garnituur, zoals kastanjes en preiselbeeren, het nagerecht bestaat uit ijs, ge garneerd met franse vruchtjes en suikermargrieten en een mono gram „P/M" van chocolade. KATWIJK Visver wer k i n gsbedrij f totaal uitgebrand Het jaar 1967 is voor het visver- werkingsbedrijf Vooys aan de Remise straat 24 minder prettig ingezet. Nieuwjaarsdag brak door onbekende oorzaak een brand uit, die het hele gebouw in de as legde. De brandweer was vlug ter plaatse, maar het vuur greep zo snel om zich heen dat zij nog slechts de restanten kon blussen. Een onderzoek naar de oorzaak van de brand is nog gaande. Na de aanvang van het nieuwe cur susjaar, in augustus 1967, zullen leer lingen van drie lagere technische scho len betrokken worden bij Je bouw van drie clubhuizen in Leiden Zuid-West. Door het inschakelen van de leerlin- I gen, die worden opgeleid voor timmer man en metselaar, hoopt de Stichting Leidse Jeugdactie, onder wier leiding de plannen gemaakt zjjn, de kosten in be langrijke mate te kunnen drukken. Met een bedrag van 100.000 per clubhuis denkt men nu toe te kunnen. j De clubhuizen, die in steen worden I uitgevoerd, werden ontworpen door ar- j chitect ir. Schrama. Zij worden 25 meter I lang en 10 meter breed. Een clubhuis zal gebouwd worden aan de Valeriusstraat, op het speelterrein tussen de Sweelincklaan en de Richard Hollstraat en zal dienen als permanent onderkomen voor de gereformeerde stichting De Jeugdhaven. welke zich tot nu toe moet behelpen met een souter rain aan het Meerhof; het clubhuis bij de Bevrijdingskerk wordt gezet voor de speeltuinvereniging Zuid-West, het An- kerclubhuiswerk en 't clubhuis „In den Vrolijke Arke"; bij het Weidehof komt het derde clubhuis, waarin het Leidse Volkshuis en de speeltuinvereniging De Vijf Hoven hun activiteiten kunnen ont plooien. Bij de bouw zullen worden in geschakeld leerlingen van de chr. l.t.s. Zuid-West. de „Don Bosco-school" en de Ambachtsschool Haagweg. OVERLEG OVER HEROPENING STATION VOORSCHOTEN KOMT WEER OP GANG Openbaar vervoer hovenlaan, Bachlaan, Koningin Juliana- laan. Wijngaardenlaan en Oranjekade, verzorgt zowel het vervoer in de wijk „Adegeest" als dat van het dorspcen- trum. Deze route werd op verzoek van het gemeentebestuur aldus vastgesteld. De wijk „Boschgeest" achten b. en w. nog niet zodanig bevolkt, dat er aanlei ding zou bestaan terzake reeds thans stappen te ondernemen, mede gelet op de weerstand, welke op dit gebied bij de vervoersonderneming bestaat als gevolg van het te geringe vervoersaanbod in een in aanbouw zijnde wijk. DOORVERBINDING Een directe doorverbinding tussen de wfjken „Adegeest" en „Noord-Hofland" steeds belangrijker In verband met de voortdurend toe nemende drukte op de verkeerswegen zal de forens in de toekomst in toene mende mate gebruik gaan maken van het openbaar vervoer, indien althans aan dit soort vervoer de nodige faciliteiten zullen worden verleend. Gelet op het karakter van deze gemeente met haar vele forensen hebben b. en w. zich reeds gedurende enige jaren krachtig beijverd om tot heropening van het station Voor schoten voor het personenvervoer te ge raken. tot nu toe evenwel zonder resul taat. De Nederlandsche Spoorwegen voeren zowel technische als financiële bezwaren aan. Niettemin hebben b. en w. juist enige weken geleden weer een onderhopd aangevraagd met de directie van de Nederlandsche Spoorwegen ten einde omtrent deze aangelegenheid van gedachten te wisselen. In het verleden zijn door b. en w. pogingen aangewend om buslijn 46 Den dracht verstrekt een studie-rapport sa- Haag Leiden v.v.) door „Vlietwijk" te men te stellen, waarin een vergelijkend leiden. De desbetreffende vervoerson- overzicht zou worden gegeven van de derneming had zich daartoe reeds in diverse mogelijkheden van vuilverwijde- principe bereid verklaard. rjng mej een overzicht van de kosten De toenmalige commissie voor de van der methoden. Aan de hand van Strafverordeningen achtte het evenwel |iet rapport hebben de vertegenwoordi- door de geringe wegbreedte en de daar- oers Van de tot de Stichting Compost - door te verwachten verkeersonveiligheid, bedrijf de VIietgemeenten" toegetreden niet verantwoord. Deze aangelegenheid gemeenten medio 1966 geconcludeerd. J. F. VOORBIJ t In de Oudejaarsnacht is hier ter ste de overleden de heer J. F. Voorbfj, in de leeftijd van 67 jaar. De heer Voorbij heeft tot en met zijn 60ste levensjaar de militaire loopbaan gevolgd als adjudant. Na zijn pensionering was hij vijf jaar werkzaam op het gemeentelijk bureau voor Huisvesting aan de Hooigracht. De laatste jaren leefde hij in ruste. De heer Voorbij was in 1929 een van de oprichters «wan de Vereniging „Ko ninginnedag". Van die vereniging is hg onafgebroken bestuurslid geweest. Sinds 1952 beheerde hij de financiën als penningmeester met grote nauwgezet heid en toewijding De crematie van het stoffelijk over schot zal donderdagmiddag oni 12 uur geschieden in het crematorium „Ocken- burg" te Den Haag. ROYALE BUIT PAUZE Insluipers drongen in de afgelopen nacht binnen in een woning aan rle Zec- manlaan, waar een flinke buit werd bemachtigd. Ontvreemd werd een da mespolshorloge, een zilveren armband met bedeltjes, een zilveren ring en een 395,-. DE EERSTELING De eerste mens. die we op de eerst* morgen van 1967 buitenshuis tegen kwamen. was een onbekende van het mannelijk geslacht. Hij liep, vermomd in een winterjas en een zonderling voorwerp, hoed genaamd, op het hoofd in de lege ochtend van het lege jaar in de lege stad. Een men» ziet zich zelf niet. Voor ons was die lopende man de enige mens op aarde, de ingebakerde Adam van het nieuwe jaar in de ruimteloze leegte van een nieuw heelal. „God sprak: Laat ons de mens maken als ons beeld, op ons gelijkend". Daar liep dan zo'n mens. Kiik. daar is nou een mens! Ingeba kerd tegen de kou wandelt daar een wezen „op Ons gelijkend". Waar hij heenging, wat zich in zijn bewust zijn afspeelde, was zijn eigen geheim. Wh veronderstellen, dat hij vroeg ter kerke ging. omdat hij ..op Ons gelij kend" groter was clan het heelal, waarin hij zich, als eerste mens op de eerste dag vreemd te moede vond. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 29 december 1966 tot en met 4 januari 1967 zijn door de Katholieke Film Centrale ale volgt gekeurd: Camera: Wittebroodsweken met »'n drieën (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Gooi het maar in mijn pet (a.l.) prolongatie Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water la.l.) prol. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Persona (18 jaar) prol. Dageigks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45. 7.00 en 9.15 uu* Trianon: The professionals (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Frankie en Johnny (a.l.) Dageigks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Johannes P. M. z.v. L. B. Knijnenburg en F. M. de Vreede; Lambertus G. z.v. Het ongeduld heeft vleugels en vliegt L. S. de Wit en C. Piket: Johanna G. zgn doel voorbij: het voornemen pakt d.v. F. J. Siebert en D. de Kier; zijn koffers en mist de reiswagen; de Patrick F. G. M. z.v. J. G. W. v'. Dom- wil vertrekt te voet en komt op tijd melen en P. P. M. Schlatmann: Edwin aan. (Diane) J. P. z.v. C. W. v.d. Geest en T. H. M. Hoogenboom: Maartje M. d.v. A. v. Duijn en D. Knesch. Gehuwd: R. W. Ligthart en T. Pardon; P. Neieman en M. E. W. Dobschütz. Overleden: J. J. Holtz 78 j. w.v. H. v. Baak; H. Gulay 77 j. e v. J. Gijsman: N. P. de Boer 48 J. man. Personenauto tweemaal over de kop In de nacht van vrgdag op zaterdag omstreeks een uur raakte een perso nenauto. bestuurd door een 30-jarige Leidenaar. op de Trekvlietbrug in een slip, zodat hij tegen een lantaarnpaal schoof en vervolgens twee maal over de kop sloeg. De bestuurder moest met een hoofdwonde en een lichte hersen schudding naar een ziekenhuis, worden vervoerd. De auto was totaal vernield. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia d.v. D. de Jong en C. A. Remmerzwaal; Lucas Jan z.v. L. J. v. Wijk en D. Wolring; Marcel J. z.v. C. J. A. Jol lie en C. M. Oachmann; achten b. en w. van groot belang. In de nieuwe bestemmingsplannen zijn de bei de doorverbindingen dan ook opgenomen. De vraag wanneer met de uitvoering kan worden begonnen is in dit stadium moeilijk te beantwoorden; er zijn nog allerlei belemmeringen, o.a. moeizame eigendomswerving en de ontbrekende geldmiddelen. De aansluiting van de Karei Door manlaan op de Veurseweg is moeilijk en bflzonder gevaarlijk. Het stipt opvolgen van de verkeersaanwijzingen zou het ge vaar sterk verminderen. Dank zij de medewerking van een der omwonenden kon een half jaar geleden een verbetering in de uitzichtshoek wor den aangebracht. Niettemin achten b. en w. het zeer gewenst, dat nagegaan wordt in hoeverre kruispuntwijziging de situatie veiliger kan maken. Verlegging van het rijwielpad is zonder meer niet mogelijk. Gedeeltelijke uitvoering van het reconstructieplan Veurseweg is eveneens onmogelijk. B. en w. hebben echter nog een an dere mogeiykheid in studie, trent zij in dit stadium nog geen crete mededelingen kunnen doen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 jan. Vee Aan voer 1542; slachtrunderen 1195; var kens 347. Prijzen: resp. extra kw., Ie kw., 2e kw.. 3e kw. slachtrunderen 430—465. 390—425, 350—370, 315—330, varkens 250—255. 245—250. 240—245, 235240; stieren 395450; worstkoeien 295320; slachtzeugen 200210; zware varkens 215225. Marktaanvoer resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrun deren: ruimer - tamelijk - iets stijver; varkens: iets meer - redelijk - even lager. AMSTERDAM. 2 jan. Vee Aan voer 237 stuks rundvee; prijs 330-460. 97 varkens; prijs 300-403. Handel: rus tig- V00RSCH0TENS HUISVUIL 00K NAAR LEIDSE VERBRANDING de RIJNSBl'RG, 30 dec. Bloemen. Rozen: Pink Sensation 2767, Zorina 3035, Carol 1015. Am. Anjers. Rode Sim 3543, Carry Sim 3543, Arthur .35—42, Witte Sim 30—39, Crowly Sim 3036, Rose Sim 3036. Tangerine 25 30. Tulpen: Joffre 1518, Brillant Star 1518. Hyacinten: Pink Pearl 4055. RIJNSBl'RG 31 dec. Bloemen Hy acinten: Pink Pèarl 35-50; Anne Ma rie 35-50; L' Innocence 30-35: Ostara 15-35, Delftblauw 15-35. Am. Anjers: Sim rood 40-45; Sim Carry 40-45: Ar thur 38-44: Sim rose 40-43; Sim Crow ly 35-41; Sim wit 35-40; Tangerine 25- 30; Anthurium 125-210; Gerbera 25-62. Rozen: Baccara 65-132; Pink Sensa tion 24-61: Carol 15-19. Tulpen: Joffre 8-12; Brillant Star 8-12 alles per stuk. Tulpen London 350-400; Apeldoorn 350-400: Emeritia 200-250: Demeter 300-250: Overdale 200-225; Krelage 200-225; Pink Trophy 150-190: Tommy 150-1S0; Paul Richter 150-190: Levant 150-175; Superba 125-200: Wintergold 150-175; Christmastgold 150-175: Gol- de ge- den Harvest 175-200: Lustige Witwe wordt l 125-150. Freesia's: White Swan 200- tweetal uit- 250; Aurora 150-200; Stockholm 130- in de tot standkoming w meente Voorschoten niet betrokken, omdat er eei lopers op haar gebied liggen, doch veel- ISO; Golden Yellow 100-150. Nsrcissen eer omdat de recreatieve waarde voor Carlton 125-135; Early Glory 125-135. de Voorschotense bevolking van belang Fortuna 90-110; Helios 90-110 alles per kan zgn. bos. opnieuw bezien worden na het ge- dat reed komen van de wijk „Bgdorp", waar- den door het mogelijk zou worden buslijn 46 door de beide met name genoemde wg- li afgi i compo8tering zal moeten DSE COURANT De afdeling Heelkunde van het Academisch Ziekenhuis heeft een betrekkelijk rustige Oudejaarsnacht achter de rug. Opvallend minder gekwetsten dan in vorige jaren vervoegden zich hier voor de behandeling van lichte verbran dingen en kwetsuren. Naar wii vernamen zal niemand blijvend lichamelijk letsel overhouden aan de laat:- jaarwisseling. Een gelukkig feit, hoewel het helemaal verwacht werd, wan. m het Ziekenhuis rekende men dit jaar op meer ongevallen dan andere jaren. Dit voornamelijk na de publicaties over grote importen van vuurwerk uit Hong Kong en Japan, dat minder veilig heette te zijn dan de knalproductcn van eigen bodem. Concurrentie I van Hong-Kong Dp Leidse vuurwerkfabriek Kat. dip dit jaar moest oproeien tegen de grote stroom van Aziatisch vuurwerk, die veelal via Duitsland in ons land kwam, kan ondanks de grote concurrentie op goede dagen terugzien. In het kleine goed, de bommetjes, gillende keuken- elden, voetzoekers en zevenklappers, telde men weliswaar liet grote goedkope Chinese en Japanse as maar in, zoals men noemt, „het I rerk" kon de fabriek nauwelijks de raag aan. Meer dan in vorige jaren, zo verze kerde men ons. werd gevraagd naar vuurpijlen, vliegende schotels en hoe al het andere mag heten, dat hoog in de lucht uit elkaar spat. Ramingen Voor hoeveel geld rond de klok van twaalf in Nederland, in Leiden in het bgzonder de lucht is ingevlogen, is slechts bg benadering te schatten. Het zaterdag gepubliceerde bedrag van 2 miljoen over geheel Nederland acht de vuurwerkfabriek Kat nog aan de lage kant. „Het moet meer geweest zijn. r hoeveel precies, kunnen zelfs wq zeggen, omdat wq geen inzicht heb- in de hoeveelheid Hong-Kong-vuur* k, die werd ingevoerd. Het moet ech- meer zijn dan 10 procent van de to tale omzet. Omtrent Leiden lopen de schattingen uiteen, maar met een bedrag van ƒ50.000 (50 cent per inwoner) zit men een flink eind in de goede richting. De -Behalve met het opmaken van de balans gaan de Leidse winkeliers, die in de afgelopen weken aan de grote vraag naar knallers hebben voldaan, zich bezig houden met een betere ver koopregeling voor dit jaar. Algemeen is men van oordeel, dat het met oog op de nodige rust in de stad en in de zaken geboden is een kortere verkooptermijn aan te houden. In plaats van direct na Sinterklaas te starten, zoals in 1966, wil men aan het eind van dit jaar pas be ginnen met de verkoop op de dag voor VOORSCHOTEN WELSTANDSCOMMISSIE In vprhand hiermede overwegen h. en w. het huisvuil der gemeente naar de inmiddels in bedrijf gestelde Leidse vuilverbrandingsinstallatie te doen af voeren. te meer omdat het college van oordeel Is. dat het medegebruik van deze inrichting voor het locale vull- vervvijderingsvraagstuk de heste oplos sing biedt. Binnenkort zal een voorstel tot uit treding uit de met de gemeenten Leid- schendam en Voorburg aangegajie ge- meenschappeigke regeling, alsmede tot het gebruikmaken van de vuilverbran- Leiden voor de plaat- LEIDEN VERTROKKEN' PERSONEN in de week van 19 t/m 26 dec. '66 T. Tieleman en fam., Roodenburgersli naar Delft. Menno ter Braaklaan 223; A Waaidorp en fam Meidoornstr. 10. n. Rotterdam, Zonnehloemstr. 53a; S. D. v. Ploeg en fam. Haarlemmerstr 25. n. Oegstgeest. Pr. Bernhardlaan 38; W A. Modderkolk en fam.. Oranje- gracht 137a. n. Wassenaar. Ter Weer- laan 168; J de Vries en fam., Burg- gravenlaan 140. n. Leiderdorp, Zuile- stein 3; F. C Willemse en fam.. Rijn en Schiekade 32, n. Groningen. Noor- derkroonstr. 74; J. L. C. v d. Horst- Flipo, Maredijk 161, n. Emmen, Land- LEIDERDORP WEDEROM AANRIJDING PERSANT SNOEPWEG- VAN DER VALK BOCMANWEG Mevr. E. uit Leiden verleende gister middag op het kruispunt Persant Snoep- weg-Van der Valk Boumanweg met haar bromfiets geen voorrang aan een personenauto. Zij moest met verwon dingen in het AZL worden opgenomen. 1 schaplaan 125; M T Hoogstraaten, Merelstraat 12. n. De Bilt U.Bilt- hoven, Sweelincklaan 96; W. Lanimers Lisnet-v. Huis. Potgieterlaan 1. n. Voorschoten. Vredenhoeffstr. 10; C. H. de Wit-Hendriks, de M. v. Streefkerk straat 26, n. Leiderdorp, Goudestein 7; C Vreeburg-Roeleven. Herengracht 22; T M. Smit-Kooij. Breestr. 15a. n. En gelen. Togenaarstr. 5; A. H. Meijer. Herensteeg 21a, n Rotterdam. Adria- nastraat 37 5a; C. A. M. Hens. Noord einde 2a. n. 's-Gravenhage. Sportlaan 243: C. J Hagenbeek. Vliet 39. n. Al kemade.' Kerkstr. 47; J S v Galen. Witte Rozenstr. 16. n Katwijk. Rijn mond 120; P. Zandvliet. Middelste gracht 137. n. Leierdorp. Jaagpad 45; A Rabah, Nieuwe Beestenmarkt 8. n. Marokko. T en toonstelli n gen De Ruif Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelqks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.). Aangaande de welstandscommissie delen burgemeester en wethouders mede dat de wethouder van openbare werken zich, als voorzitter van ge- dingsinrichting noemde commissie, in hoofdzaak be- selijke vuilverwerking, kunnen perkt tot het leiding geven aan de tegemoet gezien, vergaderingen en zich onthoudt van enige inspraak bij de gedachtenwis- seling tussen de commissieleden, de i ,r I architecten ir. Schutte en ir. Thunnis- 1 Pf Voorschoten heeft door aangaande de aesthetics van de burgemeester, d,e verteEenwoordiBer in behandeling zijnde plannen. Ziin In de •ubcoraml» - lidmaatschap van deze commissie Shetland van de co moet overigens van groot belang woude. mogelijkheid worden geacht, doordal hij uit hoofde ""spraak >»J het adv bestiiursverantwoordelijkheid 3le s-Gravc"»-"" RECREATIEGEBIEDEN op de hoogte moet blijv ontwikkeling van de verschillende bouwplannen. De directeur van openbare werken werd indertijd officieel door de raad benoemd tot adviserend lid der onder havige commissie. Dit adviserend lid maatschap is van belang, gezien het t gemeentelijke G S. uitbrengt het landelijk ge- haar PROPAGANDA-AFDELING aktieve werker goede levenspositie. Abonnementen-propaganda, Bureau: Papen- Eveneens werd ingebroken in een school aan de Medusastraat. Een glas- werd In diggelen geslagen om bin nen te kunnen komen. Kasten werden doorzocht, er wordt echter niets vermist. Gisteravond omstreeks kwart over 11 moest een 22-jarige Leidenaar nood gedwongen een koud bnd nemen, toen hij zijn auto langs het Galgewater wilde parkeren ter hoogte van de Smidsteeg. Omdat de remmen vermoedelijk weiger den. schoot de auto het water in. Samen met zijn passagier, een 24-jarige tim merman uit Leiden wist hg zonder hulp op het droge te komen. Een garage bedrijf hees de auto op de walkant. Op nieuwjaarsmorgen tussen half drie en half elf werd een inbraak ge pleegd in een perceel aan de Morsweg Een raam aan de achterzijde opschuiven simpel middeltje om vr(J toe- over de inrichting bied tussen de gemeenten, die een tegenwoordiger in de commissie hebben. Aangezien de voorbereidende activi teiten op het *punt van de indeling b.v Het nieuwe jaar was bijna ander- bestemming tot recreatiegebied zouden half uur oud toen de brandweer voor kunnen worden doorkruist door specu- het eerst moest optreden. Op de krui- latieve transacties van particulieren, sing Willem de Zwflgerlaan-Marnix- feit. dat 'de directeur tevens architect komt hPl b en u' ni£>l gewenst voor aan straat had een groepje jongelui een stuk m* Q is en zowel vóór als na de behande- onderwerpen, die in commissoriaal of wat kerstbomen in brand gesloken, ling der plannen in de commissie, het verband ter sprake komen, zodanige be- Door de politie zijn de kerstboomver- deskundig contact onderhoudt met de kendheid te geven als nodig is voor n.ee- branders verspreid, architecten, die bij de plannen zijn denken door anderen dan degenen die In de voorlaatste nacht van het betrokken. Voorts is de directeur thanB bij de besprekingen betrokken vorige jaar was crimineel Leiden be- uiteraaid goed bekend met de plaat- zOn. Overigens zijn deze onderwerpen scheiden aktief. Een ruit van een eta- selijke situatie, zodat zijnerzijds zo n°g onvoldoende exact om er in groter lagekast van een modemagazijn aan de nodig tijdens een vergadering toe- verband over te kunnen spreken, vooral Haarlemmerstraat werd verbroken en lichting kan worden gegeven omtrent °ok vanwege een onvoldoende inzicht een achttal hoedjes verdween. De buit Dinsdag S Januari: Kath. Nat. Bond de aard van de bebouwing in de om- alle facetten, die aan deze problems- vertegenwoordigt een waarde van 380 voor EHBO afd. Lelden aanvang geving van het betreffende object. tlek kleven. Zodra daartoe mogehjkhe- gulden. ursus 20 uur gebouw GG en GD, Roo- Wanneer de commissie haar fiat óen bestaan, stellen b. en w. zich voor In een consumptietent aan de Hoge -lenburgerstraat. 20.00 uur. aan een bepaald ontwerp kan geven, de raad over een en ander uitvoerig te Rijndijk werd in dezelfde nacht door Donderdag 5 januari Kath. Net Bond wordt hierover een gunstig advies uit- informeren onbekenden een kgkje genomen. Het voor EHBO afd. Lelden, vervolgcur- gebracht aan burgemeester en wet- 1 In feite betreft het hier een tweetal slot van de klapdeur was eenvoudig ka- sus GG en GD, Roodenburgerstraat, 28.50. 20.00 uur. talen geldkistje met papieren, spaar bankbusjes met een inhoud van 24.—. enkele pakjes sigaretten en geld uit verschillende portemonnaies tot een be drag van 17.50. AGENDA houders.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3