TT Budi wil je een stuk kaas nit het vuistje Veilige Vier mnd. voor dodelijk schot op inbreker NAVO-project voor 900 min. Fiscus int 1,6 miljard Gewetensgeld ZATERDAG 24 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA DOOR ELLERY QUEEN D* oude heer antwoordde: „Zelfs een straathond vecht als hq in het nauw wordt gedreven. Het is niet leuk levenslang voor ogen te hebben voor een misdaad, die je niet hebt gepleegd." Father Muir fluisterde: „Niets, Magnus?" „Niets. Hrj is verdwenen alsof de aarde hem heeft verzwolgen. Maar ik verzeker u: dit was niet het werk van één man. Htj had medeplichtigen. Anders hadden we hem al uren geleden gesnapt." We zwegen. Er viel niets te zeggen. Tot we plotseling een groepje bewakers door het hek van de gevangenis naar ons toe zagen marcheren en de directeur zei: „Father, ik heb de vrjjheid genomen een klein onderzoek in te stellen en dit hier te doen plaatshebben hier op uw veranda. Ik wil het moreel in de gevangenis niet bederven door het binnen de muren te doen. Zo'n onderzoek is nogal beroerdHeeft u bezwaar?" „Nee, natuurlijk niet." TT „Wat is er aan de hand, mr. Magnus?" vroeg vader. „Een heleboel, denk ik," antwoordde de directeur marcheerden in dichtgesloten gelederen, ernstig. „In de meeste gevallen is poging tot onder ijzeren discipline en bewaakt door zes bewakers ontsnapping een interne aangelegenheid andere met dreigende geweren. Ik telde ze automatisch, er gevangenen helpen en de gevangenen met bijzondere in de dubbele rij slechts negentien. Snel voorrechten wordt het zwijgen opgelegd. Dergelijke «oov Ho T pogingen mislukken haast altijd. Trouwens, ont- verdwenen zij naar de binnenplaats. Laat in de middag kwamen de gevangenwagens terug. In de eerste zat directeur Magnus en terwijl de mannen binnen het hek vermoeid uit de auto's klommen, konden we zien hoe hij een van de bewakers de hoofdbewaker, fluisterde father Muir hoorbaar, snappingen zjjn schaars. In negentien jaar hebben slechts drieëntwintig pogingen gehad en slechts vier van die drieëntwintig zijn gelukt. Een gevangene zorgt dan ook, dat hij zo zeker mogelijk van zijn zaak is voordat hij het probeert. Hij heeft te veel onverstaanbaar orders toeblafte. Toen kwam te verliezen als hij niet slaagt in de eerste plaats hij met vermoeide tred naar ons toe. Langzaam hijgend beklom hij de treden. Uit zijn houterige gestalte sprak grote vermoeidheid en zijn gezicht was vuil van transpiratie en stof. „Oef," zei hij met een zucht van verlichting, terwijl hij in een armstoel neerzeeg. „Die man is een probleem. Wat zegt u nu wel van uw dierbare Dow, mr. Lane?" het verlies van zijn privileges en dat komt' hard aan. Nee, ik heb een idee dat dit gevalHij zweeg en zijn gezicht werd hard. De groep bewakers stond in de houding onder aan de stoep. Ik zag, dat twee van hen ongewapend waren en de manier waarop de rest hen omringde, deed me huiveren. „Park! Callahan! Kom hier," blafte de gevangenis directeur. De twee mannen kwamen schoorvoetend naar voren en beklommen de stoep. Hun gezichten waren bleek en met vuile vegen bedekt. Beiden waren zeer zenuwachtig en de ene Park was zo bang, dat zijn onderlip pruilde en trilde als van een klein kind, dat een standje krijgt. „Wat is er gebeurd?" Park likte speeksel van zijn lippen, maar het was Callahan die mompelde: „Hij heeft ons overrompeld, sir. U weet hoe het gaat. In al die acht jaar dat we hier zijn, heeft er nooit een geprobeerd te ontsnappen. We zaten ieder op een steen en keken toe hoe ze werkten. Dow was verder op de weg met emmers water bezig. Plotseling laat hjj de emmer vallen en rent als een bezetene de bossen in. Park en ik we schreeuwden tegen de anderen plat op de weg te gaan liggen en we gaan hem achterna. Ik loste drie schoten, maar ik denk dat ik- De directeur hief zijn hand op en Callahan zweeg. „Daly," zei Magnus kalm tegen een van de bewakers onderaan de stoep, „heb je de weg gecontroleerd, zoals ik je heb gezegd?" „Ja. sir." „Wat heb je gevonden?" „Ik heb twee afgeplatte kogels in een boom gevonden op ongeveer zeven meter afstand van de plaats waar Dow het bos in dook." „Aan dezelfde kant van de weg?" „Aan de andere kant, sir." „Zo," zei Magnus op dezelfde kalme toon. „Park, Callahan, hoeveel hebben jullie gekregen om Dow te laten vluchten?" Callahan mompelde. „Maar, sir, we hebben nooit..." Maar Parks knieën knikten en hij schreeuwde: „Ik heb het je gezegd, Callahan. Jij hebt me erbij betrokken, verdomme. Ik heb je gezegd, dat we niet (ADVERTENTIE) hanande/j Verwarming Ketels voor C.V. op aardgas of olie Raadpleeg Uw installateur. (Wordt vervólgd) SMIDJE VERHOLEN EN DE KNAP' MUTATOR 1012 En wederom zijn wij in staat voor de lezer een tipje op te lichten van de sluier, die over geheime B.G,D.-agenten is uitgespreid. De Bijzonder Geheime Dienst pleegt haar mannen namelijk uit te rusten met allerlei gewiekste handigheidjes. Daarom kijken we eerst eens even naar de muur recht tegenover de kamerdeur. Heel onschuldig stond daar de bietelgitaar opgesteld en slechts een zeer scherpe opmerker zou gezien hebben, dat de gebroken contactdraad van de kamerdeur naar die gitaar liep, handig weggeborgen tussen de kieren van de planken vloer. En nu bleek, dat de gitaar Vechtpartij na ijshockey in Tilburg TILBURG (ANPJ Een groot deel van de 3000 toeschouwers, die vrijdag avond TIJSC Tilburg op de Tilburgse kunstijsbaan met 3—8 van Den Bosch zagen verliezen, heeft deze nederlaag moeilijk kunnen verwerken. Aan het einde van de derde periode, toen Den Bosch zijn voorsprong steeds meer vergrootte, raakten op het ijs en kele spelers slaags, waarop het publiek zijn afkeuring voor de leiding toonde door bierflesjes en stukken hout op het- ijs te gooien. De overigens goed leidende scheidsrechters Dwars en Van den Bau- men floten de ontmoeting, die werd ge speeld in het kader van de Coupe Inter nationale twee minuten voor het einde af. omdat verder spelen onmogelijk was. Na afloop dromden enkele honderden toeschouwers voor de kleedkamer van de scheidsrechters samen, doch de Tilburgse politie verspreidde de menigte en garan deerde beide arbiters een veilige aftocht. voor nuttiger doeleinden was ontworpen dan voor het voortbrengen van reng-flengakkoorden. Met een snelle beweging draaide Sjeems Pond een knopje los, dat eigenlijk helemaal geen knopje was, maar de lens van een kleine, supergevoelige B.G.D.-camera. Hij klapte dit vernuftige kiektoestelletje open en haalde het filmpje eruit. „En nu eens kijken wat er onder de polypluslaag verborgen ligt," grijnsde hij. Dat was blijkbaar heel wat, want nauwelijks had hij de polypluslaag van het kiekje verwijderd of hij riep getroffen uit: „Wel duizend bliksems en granaten! Kille Klansky! Die kwam zeker pven kijken of ik wel lekker sliep. Ai ai ai. dat moet kolonel Plimmp weten, want het betekent, dat ze smidje Verholen al te pakken hebben. De zaak ontwikkelt zich sneller dan ik dachtIntussen raasde de Pegsof, waarin smidje Verholen de échte ontvoerd werd, over de wegen en naderde hoe langer hoe meer die barre verlaten uithoek van het land, die bekend staat onder de naam de Vale Kale. Slechts onherbergzame rotsen en klippen rijzen erop uit de zee. Bomen willen er haast niet groeien en verstandige mensen willen er niet wonen SUSKE 'EN WISKEs DE POENSCHEPPER BIGGLES Buiig VORST of geen VORST DE BILTRond een diepe depressie voor de kust van Zuid- Noorwegen stroomt in het komen de etmaal oyistabiele lucht van polaire oorsprong naar ons land. Aangezien de aangevoerde lucht K.N.M.1. DEELT MEDE: op ongeveer 5 kilometer hoogte een temperatuur heelt van on geveer 30 graden onder nul, wor den vrij veel buien verwacht, waar onder enkele met hagel en sneeuw. De depressie beweegt langzaam via het Skagerak naar Zuid- Zweden. Hierdoor zal de noord westelijke wind. voornamelijk in het Waddengebied en aan de kust van Holland mogelijk stormkracht bereiken. Elders zal de wind in het algemeen krachtig tot hard zijn. Het wordt vandaag dan ook guur en onbestendig weer. Later neemt de wind geleidelijk af. Ook zondag duurt de aanvoer van koude lucht voort, waarbij plaat selijk sneeuwbuien kunnen voor komen. Zondag: Zon: 08-4716.38. Maan: H.3106.38. Hoog water Scheve- ningen 1.1113.86. Maandag: Zon: O8.4816.3S. Maan: 15.0407.50. Hoog water Scheveningeyi 1.5414-09. Dinsdag: zon: O8.4816.34- Maan: 15.5209.01. Hoog water Scheve- ningen: 2.3814-52. Vasovic voorlopig opgesteld in Ajax (Van onze correspondent AMSTERDAM Mocht in de loop van vandaag nog geen antwoord uit Joego slavië bij de KNVB zijn binnengekomen, dan heeft Vasovic (voorlopig) toestem ming om tweede kerstdag voor Ajax tegen Elinkwijk uit te komen. In het telegram, dat de KNVB afge lopen dinsdag naar de Joego-Slavische voetbalbond heeft gestuurd, staat dat „mocht vóór 23 december geen antwoord binnen zijn, de KNVB aanneemt dat tegen het spelen van Vasovic voor Ajax geen bezwaar bestaat". Trainer Michels heeft Vasovic voorlopig opgesteld als linkshalf. Muller bezet de rechtshalf- plaats Wanneer Joego-Slavië vandaag alsnog afwijzend zou beschikken dan blijft Vasovic buiten spel staan. Veeverloskundige mag keizersnede niet toepassen UTRECHT A.N.P.). Een vee- verloskundige mag bij de geboorte van een dier de keizersnede niet toepassen. Dat is het werk van de dierenarts. Dit nesliste de Utrechtse rechtbank in de zaak tegen de 40-jarige veeverloskun dige en castreur C. P. K. uit Haarzuilens. Naar het oordeel van de rechtbank heeft de man door dit jaar tweemaal de kei zersnede toe te pasöen de grenzen van zijn bevoegdheid overschreden. Het tarief van de veeverloskundige voor dei gelijke gevallen was ƒ100.-, de die renarts vraagt er 30.. meer voor. De rechtbank veroordeelde de man tot twee boetes van elk ƒ500.- of 50 dagen, waarvan tweemaal 400.- of 40 dagen voorwaardelijk. Paint-in bracht f9300,-op AMSTERDAM (ANP) lie vcilin* an schilderijen die op de paint-in in liet Sigmacentruni te Amsterdam door di verse prominente figuren ln Nederland zijn vervaardigd, heeft ongeveer 9800 gulden opgebracht. De gelden zijn be stemd voor de geteisterde kunststeden in Italië. In totaal kwamen 91 werkstukken onder de hamer, die onder het oog van vele belangstellenden ln handen kwamen van slechts weinig gegadigden. De groot ste koper was de Amsterdamse zaken man Loe Lap. die een tiental schilde rijen kocht. De hoogste prijs behaalde een olieverfschilderij van de heer P. Strijder, directeur van Famous Artists School, dat voor 1100 gulden werd aangekocht door Louis Gans. Eer „stunt" van Wim Wagenaar werd voor 500 gulden door de maker zelf gekocht. De meeste werk stukken brachten niet meer op dan ge middeld 30 i\ 40 gulden. Aanvankelijk verliep de veiling stroef en voor diverse stukken bestond nauwelijks of geen be langstelling. Later wérd voor enkele schilderijen, ook al alleen vanwege de naam van de schepper, met enthousias me geboden. De kerstkaart van Jan Hein Donner, waarop de woorden „Johnson, moorde naar" waren geschilderd, is niet geveild, maar onderhands voor 250 verkocht. UTRECHT (ANP) De officier van justitie bü de Utrechtse rechtbank heeft wegens zware mishandeling de dood ten gevolge hebbend vier maanden onvoor waardelijk geëist tegen de 29-jarige Utrechtse juwelier II. van D.. die in de vroege ochtend van 9 juli een dodelijk schot had gelost op een Inbreker, de 25- jarige Utrechter Dc B. De officier van justitie was van mening dat het laatste fatale schot Van D. had tevoren enkele waarschuwingsschoten ge lost volkomen zinloos was geweest om dat de inbreker reeds op de vlucht was ge slagen en Van D. zich dus niet meer be dreigd behoefde te voelen. Volgens de ju welier had hij bewust op de onderbenen van de inbreker gericht, maar deze zou zijn gestruikeld waardoor het schot fataal werd. Het drama speelde zich af twee dagen nadat de moeder van de juwelier was over leden. Hij leefde ook voortdurend in de vrees dat zijn zaak eens zou worden over vallen. gezien het groot aantal overvallen op banken en Juwellerszaken. De verdediger betoogde dat van opzet tot mishandeling geen sprake is. De mishan deling was slechts middel om een geoor loofd doel het beletten van P's vlucht te bereiken. Voor het geval de rechtbank het op dit punt niet met hem eens was. deed hij een beroep op noodweer of nood- exes. Uitspraak over twee weken. NA EIS VAN 8 JAAR Vrijspraak voor schietpartij in kerk ARNHEM (ANP) rechtbank heeft bü v< de 47-jarige koopninr dam vrügesproken vi De Arnhemse rvroegde uitspraak A. D. uit Amster- ii de hem ten laste Universitair Nieuws LEIDEN Aan de rijksur 1 geslaagd voor heer H. Mob£ de afdellm het vak ti kunde aan voor ruimtelijke c ting, zijn geslaagd ven (Geleen). A. 1 bosch) en A. M. togenbosch). NIJMEGEN A sltelt te Nijmegei het Nederlands i de Ven ('s-Her- zljn geslaagd voor het •rlje studierichting mej. J. Somer (Den Haag); doctoraalexamen t J. H. J. M. Terhorst (Rotterdam); geschiedenis de dames G. A. L. M. Brabers (Roosendaal). M. E. Kluver (Arnhem). F. M. Festen (Olstefwljk) en de heer R. F. M. Loose (Wormerveer). KAASMARKT ALKMAAR Commissienotering: fabrleksedammer 2.95, middelbare 3.00, goudse volvette 3.09. Handel redelijk. EINDHOVEN, (A.N.P.). - Philips Electronic and Associated Industries Limited Engeland (Philips Industries) deelt mede van plan te zjjn zo spoedig mogelijk na de kerstdagen een nieuw aanbod te doen .aan de Pye of Cam- bridge-aandeelhouders voor het gehele Pye-aandelenkapitaal, tengevolge waar van aan ieder aandeel een waarde kan worden toegekend overeenkomende met tenminste twaalf shilling. gelegde poging tot moord en poging tot doodslag op 27 februari jl. Hij had die zondagmorgen tijdens de dienst van de nieuw apostolische kerk te Nymegen vyf kogels uit een pistool afgevuurd. Een ervan trof de 47-jarige mevrouw J. Teunissen-Doolaard in het onderli chaam. D. was ervan beschuldigd dat de kogel bestemd zou zijn geweest voor de 22- jarige telefoniste Lenie Doolaard, een zuster van de getroffene. Met haar had de koopman een jaar lang een intieme verhouding gehad. De rechtbank sprak de koopman vrjj omdat zij het niet uitgesloten achtte dat verdachte in de mening verkeerde dat hij een alarmpistool en niet een vuurwapen hanteerde. Verder is het volgens de rechtbank niet komen vast te staan dat hij op iemand heef. gericht en/of ge schoten. De officier van justitie had acht jaar gevangenisstraf met aftrek geëist voor poging tot moord op Lenie Doolaard en poging tot doodslag door het schieten in het algemeen. De koopman is intus sen in vrijheid gesteld. De officier van justitie zal na bestu dering van het vonnis overwegen of hij in hoger beroep zal gaan. PAKIJS (A.N.P.). In Parijs zijn, onder supervisie van de Noordatlan- j tisohe raad voor het grondluehtverdedi- gingsbeleid, die wordt geleid door de j Nederlandse luitenant-generaal \V. den Toom, de contracten afgeslotert voor het NAVO-luehtverdedigings9ysteem Nadget Met dit gehele grond-luchtverdedi gingsstelsel, dat zich zal uitstrekken van Noorwegen tot Turkije, is een be drag van in totaal circa negenhonderd miljoen gulden gemoeid. Het wordt het grootste en ingewikkeldste project van de Noordatlant ische verdedigingsorga nisatie genoemd. Kasteel voor Von Kielmansegg VOERENDAAL (ANP) Generaal Von Klelmarmsegg, de nieuwe NAVO-opperbe velhebber, heeft besloten per 1 april van het volgend Jaar zijn intrek te nemen ln kasteel Puth te Voerendaal, dat eigendom is van de familie zu Stolberg Stolberg Be gin februari vertrekt de familie zu stol berg Stolberg naar Columbia. Zodra de huidige bewoners van het kasteel zullen zijn verdwenen zal een begin worden ge maakt met een interne verbouwing. Onder meer liggen reeds de plannen klaar tot verbetering van het reeds aanwezige par keerterrein. terwijl ook het interieur een aantal wijzigingen zal ondergaan. Zo zal er onder meer een vijfde badkamer worden aangelegd en een nieuwe garderobe. IN NOVEMBER DEN HAAG (ANP) In de maand ovcmber heeft het rük ruim 1.6 mijard gulden aan belastingen geïnd, terwijl ruim 200 miljoen gulden aan nieuwe slagen werd opgelegd. Aan kohierbelasting kwam deze maand rond 509 miljoen binnen, waarvan 338,3 miljoen aan inkomstenbelasting. 128,3 min aan vennootschapsbelasting en 26,5 min aan vermogensbelasting. Verder 14,9 min aan grondbelasting en ruim 1 miljoen aan personele belasting. Voor Inkomstenbelasting werden aansla gen opgelegd tot een bedrag van bijna 185 miljoen en ruim 15 miljoen voor ve gensbelasting. Aan niet-kolilerbelastingen werd geïnd ruim 1.1 miljard gulden, waarvan bijna 667,5 miljoen aan kostprijsverhogende be lasting en en 443,8 miljoen aan belastingen op inkomen, winst en vermogen. In eerstgenoemde categorie bracht de omzetbelasting met rond 340,2 miljoen het meest op. Overige belangrijke groepen wa ren invoerrechten met 73,3 miljoen, ben zineaccijns met 79,9 miljoen, tabaksrech ten met 61,5 miljoen, alcoholaccijns 27,4 miljoen, motorrijtuigenbelasting 23.8 min, en opcenten daarop 6.5 miljoen. De rest kwam voort uit bier-, wijn- en suikerac cijnzen. zegelrechten, en registratierech ten. In de groep belastingen op Inkomen, winst en vermogen vloeide 372.5 miljoen voort uit loonbelasting. 44,2 miljoen uit di- I videndbelasting en 23.7 miljoen uit succes sierechten. Commissarissenbelasting bracht I bijna 3 miljoen op en de kansspelbelasting I bijna een half miljoen. AMSTERDAM (ANP) - In de brieven bus van de gemeentelijke sociale dienst van Amsterdam werd een. blanco en\ loppe aangetroffen die 200 bankbiljettt- van f 25 bevatte. Aangezien zich op de enveloppe geen enkele nadere aandui ding bevond, is aangenomen dat het hier om gewetensgeld ging. Eerste boek verschenen Fam. Kreuger met proces bedreigd AMSTERDAM (ANP) Gisteren op de dag, dat hjj 27 Jaar Is geworden, heeft Jan Kreuger, die een aanklacht heeft ingediend tegen de schrijver Jan Cremer wegens plagiaat in zjjn hoek „Ik Jan Cremer", ln hotel Krasnapolsky te Amsterdam zün eerste werk onder de titel „Ik Jan Kreuger en Pleinpubliek" ten doop gehouden om. zoals hij beweer de „zijn talenten als auteur te bewijzen." De uitgeverij (P. R. van AmelrooU in Houten) heeft inmiddels bezoek gehad van twee advocaten, die gedreigd heb ben met ln beslagname van het boek, omdat hierin passages voorkomen die be ledigend zouden zijn voor enkele perso nen. „Ik zou dit alleen maar leuk vinden", luidde het commentaar van Jan Kreu ger. Voorts ontpopte de auteur zich tijdens de persconferentie als een zanger, door onder begeleiding van een beatband twee protestsoongs ten gehore te brengen, die deel uit zullen maken van een liederen- reeks, waarvan binnenkort een grammo foonplaat uitkomt. Nederlandse benedictijnen zelfstandig EGMOND-BINNEN (KNP) - In af wachting van het zelfstandig worden der Nederlandse provincie van de benedictij nen is voorlopig tot prior-administrator van de St.-Adelbertabdtj in Egmond-Rin- nen benoemd dom Adelbertus van der Wielen. Deze benoeming door de abt van Solesmes, waaronder de Nederlandse pro vincie tot dusver ressorteert, was nodig i.v.m. de ontslagneming van de huidige abt van de abdij in Egmond, dom Paulus Andriessen. De Nederlandse benedictijnenprovincie heeft een aanvrage om een eigen congre gatie te worden in Rome ingediend. Een gunstige beslissing daarop wordt binnen kort verwacht. Daarna zul de nieuwe abt van de AdelbertabdiJ door alle monniken worden gekozen. Tot dusver zijn alleen de koormonniken stemgerechtigd. De Ne derlandse congregatie der benedictijnen zal rond 175 geprofeste monniken omvatten. De benedictijner orde werd indelöeeeu door St.-Benedlctus gesticht. De Neder landse benedictijnen ressorteren tot dus ver onder de congregatie van Solesmes, die in 1837 werd opgericht. Wanneer de Ne derlandse benedictijnen een eigen congre gatie vormen, zal deze de 17e benedictijn- se congregatie ln de wereld zijn. broodkaas 2.78. Handel (ADVERTENTIE) „Look" wil tegen „Stern" optreden NEW-YORK (UPI) - Het Ameri kaanse weekblad Look heeft aangekon digd stappen te zullen doen om te ver hinderen dat het Duitse weekblad Der Stern het boek De dood van een president in extenso publiceert. Look en mevrouw Kennedy hebben dezer dagen overeensteming bereikt over het schrappen van bepaalde passages uit het door William Manchester geschreven boek. die mevrouw Kennedy om persoon lijke redenen niet gepubliceerd wenste te zien. Ook de uitgeverij van het boek, Harper and Row. heeft te kennen gegeven het voorbeeld van Look te volgen en de ge wraakte passages weg te laten. Nationale Nederlanden: interim vjin 7 pet DELFT (ANP) N.V. -Nationale Nederlanden za lover 1966 een Interim- dividend beschikbaar stellen van zeven procent, betaalbaar per 2 januari 1967, zo deelt de directie mede. Oplossing puzzel en prijswinnaars van vorige week DC oplossuig van puzzel OUA van de vorige week luidt: horizontaal: l. pond. 5. roos: 8. bas: 9. Isère; 12. met; 14 Son. 15. stellig; 17. kip; 19 OU. 20. Leo; 21 nap: 23. 110; 24. som: 25. ons; 27. lev. 29. telg: 31 kreet; 33. Leen. 35. da. 36. Ee 37. el: 39 R.V.; 40. Gemert. 41. r, armer. 42. Ie. 43. ge: 44 ps; 45. er; 46. geur: 48 Necho. 52. been, 54. rem; 56. sla: 57 Mur; 58. ne: 60. neb; "2. Rus: 63. ha; 64. sim; 66. nerveus; 69. per; 70. sik; 72 reins; 73. kol; 74. klok; 75 terp. Verticaal: 1 Pan: 2. or. 3. dito: 4. selene. 5. rein: 6. om. 7 sek; 8. bot. 10. se: U. RL.; 13. tin; 14. Sont: 15. Sem; 16 gal: 18. poon; 20. log; 22. pel; si. slameur. 25. o.r.; 26. se; 28. Vermeer: 30. edele. 31. keten; 32. tempo: 34. Evere: 36. erg. 38. las; 46. gans; '7. ren. 49. es; 50. clivia: 51. ha: 52. bus; 53. naar; 55. men. 57 mus; 59. eis; 61. berk. 62. rust; 63. hel: 65. mik; 67. re: 68. en; 69 pop; 71. kl. 73. kr. fx Liturgische kalender ZONDAG 25 december: Hoog feest van Kerstmis. Nacht mis: Domlnus dixit. Credo. Prefatie, Communicantes van Kerstmis; Dageraadsmis: Lux fulgebit, gedachtenis H. Ana- stasia; Dagmis: Puer. Wit. MAANDAG 26 december: Tweede Kerstdag. H. Stefanus. Mis Sederunt. Gedachtenis van het octaaf. Rood. DINSDAG 27 december. H. Joan nes. Mis In medio. Gedachte nis van het octaaf. Credo. Prefatie. Wit.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7