Wie weel Betaling abonnementsgeld per giro DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 DECEMBER Voor de Haagse politierechter DRIE MAANDEN VOOR AUTOMOBILIST DIE DOORREED NA AANRIJDING Zwaar strompelend kwam een 16- jarig meisje de rechtszaal van de Haag se politierechter binnen, gevolg van de zware verwondingen welke zij had opgelopen bij de aanrijding, welke een 34-jarige verkoopleider uit Voorscho ten had veroorzaakt. Hij had nog een tweede slachtoffer gemaakt, een 16- jarig meisje, dat achterop de brom fiets, bestuur door het andere meisje, zat. Het gebeurde in de avond van 10 oktober op de Leidseweg onder de gemeente Voorschoten. De autobe stuurder reed bij het inhalen de brom fietsberijdsters aan. De botsing was zo hevig, dat de voorruit van de auto brak en beide meisjes over de weg slingerden. Na de aanrijding ging de autobestuurder er snel van door. Hij werd dezelfde avond door de politie gearresteerd. Aan de auto zaten stukjes mensenvlees en haar. Verdachte bleek die middag reeds om half vijf in het café „Het Wapen van Voorschoten" jenever en bier te hebben gedronken. Omstreeks negen uur ging hij op weg naar huis en toen vond de aanrijding plaats. Blijkens 't bloedonderzoek bedroeg het alcohol - promilage 1 procent. Geen van beide slachtoffers kon zich veel van het gebeurde herinneren. Zij waren be wusteloos in het ziekenhuis gebracht, en konden dus nu als getuigen weinig mededelen. De officier van justitie constateerde, dat hier drie van de meest erger lijke overtredingen der Wegen Ver keerswet zijn gepleegd en er geen en kele reden tot clementie aanwezig is. Verdachte heeft een meisje mogelijk voor haar leven ongelukkig gemaakt. De eis luidde vijf maanden gevangenis straf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende drie jaar. De verdediger, mr. Kalkman uit Leiden meende dat het onder invloed van drank verkeren niet is bewezen, waarvoor hij vrij spraak vroeg en voor het verdere clementie, omdat verdachte in die tijd onder zware spanningen leefde. De rechter veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf en ontzegging der rij bevoegdheid gedurende drie jaar. WIELRENNER VRIJGESPROKEN Een 25-jarige wielrenner uit Zoeter- woude, die op 3 mei over het fietspad langs de Hoge Rijndijk reed, zou zich daarbij aan mishandeling hebben schul dig gemaakt. Het was een wel wat ingewikkelde gebeurtenis, welke zich al rijdend afspeelde. Want toen de wielrenner een voor hem rijdende dame wilde passeren, naderde uit de tegenovergestelde richting e^n brom fietser. Volgens de wielrijder had hij de keus tussen een botsing en een duw tegen de wielrijdster en hij koos voor het laatste. Nu stond hij'terzake van mishande ling voor de Haagse politierechter, Federatie Leidse klaverjasverenigingen In de klaverjascompetitie van Federatie van Leidse Klaverjasvere- nigingen werden weer een reeks var wedstrijden gespeeld. De uitslagen za- zagen er als volgt uit: Eerste klasse: SLF 1-4 Azen 1 162- 180, AWS 1-TenDl 142-179, Zaalberg 1-Groenoord 1 146-185, 4 Azen 1-Groen- oordl 157 y,-163 TenDl-4 Aazen 1 170%-160%, Groenoord 1-SLF 1 153- 181, TenD 1-Groenoord 1 166-158, Zaalberg 1-4 Azen 1 167-160, AWS 1- SLF 1 148-179, Groenoord 1-4 Azen 1 159%-166%, Zaalberg 1-T en D 1 165}$ 179}$, TenD 1-SLF 1 170-152, AWS 1- 4 Azen 1 155*^-172^4, TenD 1-Groen oord 1 161-160, 4 Azen 1-Zaalberg 1 163%-161%, AWS 1-T en D 1 145}$ 186}$. Tweede klasse: Groenoord 2-4 Azen 2 147-175, SLF 2-4 Azen 2 154-151, T en D 2-T en D 3 182-166, Groenoord 2- T en D 3 154-167, 4 Azen 2-T en D 2 144-178, SLF 2-4 Azen 2 168%-167%, T en D 2-Groenoord 2 178-139, 4 Azen 2-T en D 3 150-181, Groenoord 2-T en D 2 167-160, SLF 2-T en D 3 172-154. Standen eerste klasse: T en D 7 1212%, 4 Azen 1 7-1160y2, Groenoord 1 6-979. SLF 1 4-674, Zaalberg 1 4-640, AWS 1 4-591. Tweede klasse: 4 Azen 2 5-787%, TenD 2 4-698, TenD 3 4-637, Groen oord 2 4-607, SLF 2 3-494%. Tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van de Federatie van Leidse Klaver jasverenigingen werd 't federatiebestuur als volgt samenge steld: j. Kwestro, voorzitter; A. Wee- da. secretaris: B. Goddijn, penning meester; h. Bijleveld, eerste competi tieleider; C. Kluts, tweede competitie- leider. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Nicolina Johanna, d.v. J. Ul- jé en H. H. C. Plantfeber: Helena Arend je. d.v M. van Rijn en B. Groen: Corne lia. z.v. L. Rhijnsburger en A. Duindam: Marlies, d.v. P. J. J van Weerlee en H. C. van der Heijde; Barend, z.v. W. van der Plas en J. J Imthorn: Peronelln Jo- landa, d.v. C. P. Smit en A. van der Mcij; Ferdinand Fernandas Jan. z.v. G. H. Wooldrik en H. M. Niemer; Veronica An. na Maria. d.v. J. de Kruijf en M. J. M. Jungslager. Ondertrouwd: E. D. Wiersma en M. v. Soest: J. Nieuwenhuizen en I. Heerius: J. B. Zwart en G. M. PaardekoopeiC. J. L. Vermeer en J. E. Tegelaar: W. M. van Vliet en C. J. Albers; P. R. Grobben en G. S. Kriek; C. W. A. Timmermans en B. L. M. K 'i; M. Donze en G. Jansen; K. Moerland en J. P. M. van der Born; want de duw "was nogal raak geweest. Het slachtoffer heeft n.l. een pijnlijke schouder en toen de wielrijder haar zo ruw beetgreep, werd het er niet beter op. Het slachtoffer is drie maan den onder behandeling van een dokter geweest als gevolg daarvan. Ze was pas aan de schouder geopereerd. Verdachte betoogde, dat de wiel rijdster zich midden op het fietspad bevond en hij daardoor niet kon pas- n. De officier meende te moeten constateren, dat verdachte niet zo de bedoeling had de vrouw te mishandelen dan wel uit zijn weg te drukken. Hier was echter geen doel bewust mishandelen en daarom werd vrijspraak gevorderd. De rechter meen de ook, dat verdachte meer uit schrik heeft gehandeld dan om te mishan delen en sprak hem daarom vrij. (ADVERTENTIE) Een nieuwe kans voor spaarders - wg «RAIFFEISENBANK Kanloren le: AlPHEN A/D RIJN BODEGRAYEN HAZERSWOUDE-KOUDEKERK TER AAR-NIEUWVEEN J V fiü OEGSTGEEST Kerstsamenkomst in Willibrordkerk Morgenmiddag, le Kerstdag vindt te 16.00 uur 'n Kerstbijeenkomst plaats in de parochiekerk van de St. Willibrord te Oegstgeest. Aan deze samenkomst, van bijzondere allure, wordt medewerking verleend door het parochieel Dameskoor o.l.v. kap. De Bruyn; de Schola Cantorum en de "Willibrordzangertjes" o'.l.v. Ad. Hoo- genboom alsmede een vocaliste en een 12 leden tellend ensemble van de Lei- derdorpse muziekschool. Muziek en zang worden afgewisseld door schriftlezing, declamatie, volkszang en 'n korte toe spraak. De koren zullen o.a. volkslied jes ten gehore brengen uit Engelapd, Duitsland en Polen. Voorts worden lie deren van G. F. Handel, J. Haydn, H. Cuipers en Clérembault gezongen. Or ganist is M. Gordijn. De samenkomst duurt tot 17.00 uur. Schooldiploma-zwemmen in het Zweilandbad Voor het schooldiploma zijn Franchimontlaan (hr. Witteman), dlpl. A; Quirina Lagerberg, Adrie Wyswas, Simon de Man, Ronny de Rooy, Wim Koek, Rob Aniba, Marcel Maas, Eelco Burgering, Gerda v. d. Krogt. Dipl. B: Johan Vroemen, Wim van Noort, Wim van Zijp, Joop Verleg, Ansje de Rie, José Vrouwenvelder. Willemijn Berk, Willy Oosten, Hein Dieben, Rudi Lutjeshuis, Joost Walter. Lorentzkade 15a (hr. van Duursen). Dipl. A; Marjan Coenen, Annelies Deyn, Lianne v. d. Linden, Marie-Louise Mey- Gerard Driessen, Chris Beekman, Ma rijke Naber, Hans Creyghton. Dipl. E: Gemma v. d. Linden, Annet Maassen, Loes Ham, Antoine Zwager man, Wil Moerer, Sytha van Haasteren, Laura Verschie, Jules Kirch, Jan de Best, Beppie v. d. Pluym. Lorentzkade 61 (hr. Berkenbosch). Dipl. A: Harriet Krijt, Selma v. Leeu wen, John Siera, Frans van Bemmel, Cor Spierenburg, Yvonne de Vries, Suze v. d. Lucht, Freddy Waterland, Erik Roodekerk. Dipl. B: Marian Lasschuit, John Rijns- wou, Joke den Boesterd, Elly Duck, Ed dy Hüpscher. Lammenschansweg (zr. Edith). Dipl. A: Willeke Ebbenhorst, Angelina Engel hart, Nannie Nauta, Marian van Dijk, Anja de Jong, Lida Vieveen. Dipl. B: Gerda de Jong, Guus je Smit. Oppenheimstraat 8 (hr. Poodt) Dipl. A: Johan Kroone, Kees-Jan Blonk, Hans Jacobs, Nico van Dijk. Dipl. B: Lottie Dingjan, Saskia Haan- raads, Frans Werter, Karin van Tilburg, Dick Werter, Agaath van Tienen. Kernstraat (hr. v. d. Scheun). Dipl. A: Louise Schrammeijer, Els Janssen, Mo nique Jansen, Marian Gaasbeek, Betty Ouwerkerk, Yvonne Paes, Paul Spaan derman. Gijsbert v. d. Vos, Marjo van Egmond, Michiel Leyzers Vis, Monique Stikvoort, Robbie Breton van Groll, John Beekman, Hans Marijt. Dipl. B: Wim Piket, Harry Griffioen. Oppenheimstraat 4 (hr. van Iterson). Dipl. A: Tonnie Lancel, Ilco v. d. Wal, Jacques Kraanveld, Joep v. Duyn, Wim Sjardin, Rudie Galjaard, Koos Zitman, Johan Lens, Marga Bink. Dipl. B: Ria Leugering. Zoeterwoudsesingel (hr. van Niel). Dipl. A: Ankie Otterspeer. Dipl. B: Ben Baak. Stadhouderslaan' (hr. v. d. Brink). Dipl. A: Mar ja Blom, Manon Bourgouis, Janna Robbers, Rob Roskam, Wilma Muusse, Nico Pouw, René Boelee, Ruud Overdijk, Rob Sleijstr, Gonnie Kamin- ga, Joke Pauw, Annemieke Freeke, Ti neke van Hal, Beppie Nagtegaal, Lena Nagtegaal, Tineke Varkevisser, Frans du Prle, Anton van Hooydonk. Dipl. B: Hans Kloosterman. José Wol- ters, Mieke Bey, Yvonne v. d. Ven, Li- neke Koelemeij, Marjan Chaudron, An- dré Stam, Wilma van Leeuwen, Wim Vijlbrief. Asserstraat (hr. Sleeboom). Dipl. A: Inge de Vos, Joke de Jong, Aad Knetsch, Nelleke v. d. Meer, Margriet Stel, Kari van Weeren, Tammo Oegema. Dipl. B: Carla Pera, Wim Denneman, Ruud de Jager, Hans Troost, Marise Hazenberg. Du Rieustraat (hr. Ravensbergen Dipl. A: Marijke Teeuwen, Jolanda Heemskerk, Renske Koert, William v. d. Wijngaard, Richard v. d. Berg, Wim Entzinger, Jan Bodery, Karei v. Delft, Sonja Klein, Lenie Voorthuizen, Bub v. d. Zee, Lenny de Wolff, Fred Meyers, Som Tjwan, Gidon Willems. Dipl. B: Menno Versteeg, Marlies Buy- sen. Ineke Sanders, Anne van Linge. Van Vollenhovenkade (hr. de Vries) Dipl. A: Petra v. d. Blom, Anja Splinter, Adorée van Heerden. Johp Laterveer, Cor Stikkelorum, Adrie v. d. Tuyn. Dipl. B: Jacomine> Varkevisser, Jan Teske, Hans Hermsen, Connie Brittijn, Elly v. d. Kwaak, Anneke Laurier, Hel- a Lindhout. Marnixstraat (hr. den Haan). Dipl. A: Elly Prins, Lesly Eekhof, Theo Prins, Jan Vinkenstein, Henk Zuurmond, Mar tin Eigensberge. Dipl. B: Wim Verver, Rob v. Leeuwen, Kees Nachtegaal, Lidia v. d. Pol, Bep pie Vogelenzang, Jan Erades. Sumatrastraat (hr. Bartelsman). Dipl. A: Sjaak Kluivers, John v. d. Leest, Cor Chaudron, Fred Bleyenburg, Nannie de Wolf," Nellie Kooien, Hennie Abtspoel, Anja Schouten, Ineke Kuivenhoven, Sandra Bruin, Cok Holverda, John Schlagwein, Rob Vaneveld, Wim de la Rie, Dick Jasoerse, Elly Boezaard, Lies- beth de Wit, Hennie Boom, Bram Azier, John Eradus, Gerrie Schimmel, Mar jon Bloem, Onno Immink. Dipl. B: Anne de Wolf, Myrande Mo lenkamp, Sjoukje Wijnstra, Daphne v. d. Leek, Bram Bekooy, Anneke Verstraa- ten. Joke Fengler, Bram Olije, Hans van Schravendijk, Stientje Colpa. Rijnsburgersingcl (hr. Goddjjn). Dipl. Dick Gijzen. Harry van Evert, Sam Pracht, Ria Chouffour. Dipl. B: Peter Boonstoppel. R(jnsburgersingel (hr. Bronner). Dipl. A; Willie Siera, Adalia Stikkelorum, Ria Siera, Paul van Hemersveld, Henk Sa- bee, Ronnie Braham, Kees Staffleu, Pe ter Riemens, Yvonne Kieviet, Ria Kleyn, Wilma v. d. Bent. Dipl. B: Marjanne de Jong, Wilco Pasman, Dries Hoeven, BartyJan Klop, Evert-Jan Voskuil, Ria Velthuyzen, Piet in Dijk. Timorstraat (hr. van Dijk). Dipl. A: Hans Verhoog, Koos van Kampen, Sjaak Bentvelzen, Jeroen Teeuw, Marian Leeuwen, Henriëtte Heruer, Sjaak Ou werkerk. Dipl. B: Wouter Verhoog, Jan Klink, Marjolein de Heide, Ria de Bruin, Elly Bentvelzen. Sumatrastraat 195 (hr. Brittijn). Dipl. A: René Kekkevoet, Tjeerd Valk, Maar ten Keltkevoet, Mando Frans, Paul Se ller, Nelleke de Loof, Margreet de Ru, Peter de Graaf, Atte Bey, Ernst Steen bergen, Jouke Jonker, Robbie Rijsber men. Dipl. B: Roseline Verver, Peter den Hoed. Willem de Zwijgerlaan (hr. Schuur man). Dipl. A: Hettie Lensen, Marjan Straathof, Mia Heineman, Daan Kooi- mans, Susan v. Beek, Rob Laurier, Ma rian v. d. Lucht, Connie de Graaf, Jaap Verduin. Dipl. B: Charles Blansjaar, Hannie Piket, Mirjam van Eijgen, Rudi Scheffer, Tineke de Vrind, Marie Mooten, Ineke van Houten, Cokkie van Berkel, Gert Sluys, Fred Vogelenzang, Dick v. kei, Rinus van Es. Da Costrastraat (hr. de Jong) dipl. A: Janneke Krapels, Anneke te Water, Cor- rie Klootwijk. Hans Meurs, Theo Breede- veld en Ada Viele. Boshulzerkade (hr. van Dalsen) dipl. A: Kees van Went, Louis v. d. Oever, Pe tra Laterveer, Wim Fakkel, Janneke de Graaf, Tillie de Vries, Peter de Winter, Eddy Ouwerkerk, Cor Mantel, Nico Rijs- bergen. Rob Pol en Loek Kraft. Dipl. B: Marjolein Mellema, Henk Mol- man, Bokke Pluygers, Wim de Goey, Ida v. d. Hoogen, Eric Van Lunteren, Frans Pluygers, Leonie v. d, Linden, Tony Vos, Hans van Elburg en Kees Verkerk. Drie Octoberstraat/lhr. van Weerlee) Dipl. A: Annelies Kanbier, René v. d. Linden, Hennie van Alphen, Marjan Raadgreep, Sjaak Bekooy, Jaap Lalou, Wim Nachtegeller, Eddy Kanbier, Piet van Vliet, René Pijnnaken en Wim van Vliet. Diploma B: Rob Boom, Bea Moerkens, Hennie van Es. Coble Glasbergen, Mary Bekooy en Desiree Sanders. Leidse Schaakbond RES.-TIENTALLEN VAN PHILIDOR EN LSC INCASSEREN HARDE KLAPPEN i de i 3B gebeurde niets van be- In de derde ronde van de competitie punt). Al met al belooft het van de Leidse Schaak P.ond valt een vreemdste en verrassendste compelï- aanlal hoogst verrassende uitslagen te ties van de laatste jaren te worden, noteren. In de eerste klasse is de zaak I In 2A kruisten de koplopers Boskoop wel heel onduidelijk geworden. Na 2 en LSG 4 de degens; de stand is voor ronden was onze voorspelling, dat de lopig 4-4. Bodegraven behaalde zijn beslissende strijd tussen de tweedetweede overwinning, ditmaal ten kos- tientallen van Philidor en LSG ge- te van het pas gepromoveerde Black leverd zou worden, nog alleszins ge- and White, dat terdege op zijn tellen lool'waardig. In de derde ronde echter ,*moet gaan passen hebben de zwakkere broeders nood- In 2B won Noordwijk voor de derde gedwongen vreselijk' harde klappen achtereenvolgende maal met grote cij- uitgedeeld. fers en heeft alleen nog maar poten- Zo speelde Leithen 1 het klaar om tide concurrenten in Sassenheim en tegen LSG 2 een beslissende 5%-3% Katwijk. oorsprong te nemen, hetgeen de eerste In 3A J. Ligtvoet en A. Hulsebos: B. de Witte neder]aag van de LSG'ers betekende., lang. en E. Slingerland; A. Honsbeek en H. v. DU was dé kans VÜOr philidor2 en In 3C Rijn en J. Verhoog en .1. Ketteni.s. Voorschoten (de derde club die op de 61 -2 Gehuwd: J. J. de Witt en C. H. Hen- promotiewedstrijden gokt) om 'n voor-1 driks; E. J. van der Horst en J. L. C. ^prong te nemen. Maar zie. Alphen Flippo; G. C. C. Lammers Lisnet en W. ,oonde tegen Philidor aan dat het een van Huis: J. H. Saveur en A. Overijk; S gevaarlijke outsider is en heeft een r Sphrom» I 5 3 v00rspr0ng (die waarschijnlijk op een 5-5 gelijkspel zal uitlopen) en Voorschoten, dat nu de kans had om y.o maar 2 matchpunten uit te lopen, bracht het tegen het nog puntloze LSG 3 niet verder dan een gelijkspel. Toch leverde dit de Voorschotenaren de lei derspositie op: zij hebben 5 match- punten en worden (aangenomen dat Philidor 2-Alphen 5-5 wordt) gevolgd door LSG 2, Philidor 2 en Leithen met ieder 4 punten. Op schootsafstand ligt dan nog het levensgevaarlijke Alphen met 3 punten en in de staart van de eerste klasse zitten tenslotte Philidor 3 A. W. W. Hoeveel krijgt een vrouw zonder kinderen volgens de AWW uit gekeerd bij het overlijden van haar Als die uitkering niet voldoende is kan zij dan een bijvullende uitkering krijgen van de bijstandswet? Als z(j een spaarbedrag op haar boek je heeft hoe gaat het dan? Antwoord: 1 De uitkering volgens de AWW bedraagt momenteel 2994,per Jaar voor een weduwe zonder kinderen. 1. Kan zij van haar inkomen niet rondkomen en is zij zelf niet in staat voor bijverdiensten te zorgen, dan kan zij een beroep doen op de Alg. Bijstands- 3. In de regel wordt het bezit van enig spaargeld buiten beschouwing gela ten. Het bedrag hiervan is niet overal gelijk. Men kan dit ongeveer stellen op 5.000,—. Antwoord: Het komt zelden voor bij het kienspel dat twee mensen tegelijk kien roepen. Als dit gebeurt, dan is het meestal zaak zo vlug mogelijk naar de tafel te lopen waarop de prijsjes staan, eventueel deze prijzen aan te raken. Wie er dan het eerst is krijgt de prijs. Mocht men nog tegelijkertijd aankomen, dan kan er altijd nog worden geloot. EIGEN KAPITAAL Hoeveel mag ie mand die in. een bejaardencentrum zit van zQn geld zelf behouden? Hij be- ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARATIEDIENST 24 uurs autohulpdienst TEL. 21496 b.g.g. 20693 Dreef en J. R. Seijn; C. M. Schrama H. M. Koster; H. P. M. van der Hulst en B. G. M. Mulder; J. W. C. Holieman en M- Kapaan; C. M. de Groot en H. J. Otto* A. F. Blansjaar en M. C. H. van der Meel; J. A. T. van Dam en E. C. M. Driessen; W. A. M. de Roos en J. S. Rob bers; R. Hartman en M. J. A. Jansen; H. W. de Feij en J. Blikman; A. C. L. den Edel en C. Brittn; J. du Prie en C. Muijzert; P. A. Bodljn en E. E. Belt; R. Louwrier en J. de Meij; C. J. van der Plas en C. G. van Beek. Overleden: G. A. Bemelman, 55 jaar. wed. van N. A. Zwetsloot; T. Andevveg, 50 jaar, man; J. S. Rooze, 6 jaar, dochter' (2 punten) en LSG 3 en Philidor 4 (1 Roozendaal Diploma BRené n Revanche voorlopig met PGter Wolters, Jen Leithen 3 en herstelde zich i beetje van de nederlaag tegen Rijnsburg. Katwijk 2 blijft in 3D aan kop gaan: met het kleinst mogelijke verschil werd van Sassenheim 2 gewonnen. In deze klasse doet zich weer een merkwaar dig geval voor: de wedstrijd Voorhout- Zwarte Pion werd namelijk uitgesteld, zónder dat de wedstrijdleider daarvan in kennis was gesteld. Geheel volgens de reglementen werden beide tientallen twee matchpunten in mindering ge bracht. Aangezien Zwarte Pion tot nog toe echter slechts 1 matchpunt had kunnen vergaren, speelt dit tiental momenteel op een negatieve score basis van 1! Voorhout, dat 2 match punten had, komt er dan nog geluk kiger vanaf: de Voorhoutenaren kun nen weer opnieuw beginnen. Boshuizerlaan (hr. Duym) dlpl. A: Bertram Wesselman, Birgitta Leidemey- Peter van Haren, John Verschie, Wil- Bey, Connie Zonderop en Henneke Wessendorp. Diploma B: Annemieke Jacobs, Mar- jon Grootes, Erik-Jan Berendsen, Hans Flerig, Kees Selier en Ingrid Lelieveld. Obreehtstraat (hr. Noorduin) diploma A: Erik Weeda, Eefje de Vos, Anneke Diploma B: Arjen Bosch, Richard Bos- scher en Nanda Hoogenkamp. Telderskade (hr. v. d. Veen) diploma A: Connie Schaafstra. Norbert v. d. Bos, Willy Breuren, Trudy Monfils, Marcelie- v. d. Plas, Freda de Zwart, Alphonse Delforterie, Max v. d. Bos, Peter Profijt, Jantien Lammers, Loesje Philips, Mari- Koenen, Ellen Bey. Herman Bavelaar, Adrie Fasseur. Diploma B: Bram Bavelaar, Wim Cra mer, Aad Neuteboom, Hetty den Hoed, Saskia Brandt-Corstius, Liesbeth Vlam, Annemarie Kloot, Robert Tan, Rudie Kop, Carla Pet. Johan Wagenaarlaan (hr. Cossee( di ploma A: Tineke Blikman. Joost Ras, Anke Brand, Dolf Liebert, Henny Keere- René Roth, Marianne v. d. Meer, Frans v. d. Kaay, Hanas Dreef, Roel Knaap, Freddy Wijling, Leo Blikman, Rob Stammers, Sara Plezier en Janneke de Bruin. Diploma B: Marja Wiemer, Aadje v. d. Linden, Wiebe Ligtvoet, Wenno Gay- kema, Loes Loof, Kees Keyer en Dineke Knol. Kennedylaan (hr. Drukker) diploma A: Ronniè Middelkoop, Rob Kiemel. Alle Engel, Trudi van Andel, Peter Brunt, Dick v. d. Bent. Diploma B: Aaddie v. d. Spek, Hennie Kiemel, Ella v. d. Kraats, Marian Buis en Henk van Veen. Ter Haarkade (hr. van Oudenhoven) diploma A: Lenie Heruer. Hans v. Roo- den, Rob de Koning, Jacques Wortman, Jan v. d. Klein, Jaap Brouwer, Freddy Meyer. Jacqueline Tichehoven. Marcel Walenkamp, Gerda v. d. Horst, Willy Bart v. Winde, Peter de Wilde, Harry Betcke en Connie van Roodeni Céser Franckstraat 1 (hr. Rbtteveel) diploma A: Ben Ditmar, Hans Reekers, Harrie Dumas, Anneke Steenbergen, Lin da Klein. Ineke Gottenbos. Lex Hoefsloot, Peter Vial, Henk Wolvers. Paul Nijssen, Wilma Pauw, Marjan Waalwijk, Dineke Koot, Inge Eintveld, Wilma Burghout, Yvonne Boon, Leo Lorits, Els van Rijn, Pollie Hogenboom en Jan Kluivers. diploma B: Koos Pelgrim, Marga Jan sen. Ronnie Verstraeten, Frans v. Vel- zen, Hans van Velzen, Bernadette Geijer, Margreet Witsenburg, Mariette Beurze. César Franckstraat 5 (hr. v. Meeuw en) diploma A: Henny Dubbelaar, Ge rard Klompman, Paul Segaar, Janneke Swagers. José Shamier. Tinka Prast, Ploenie de Jong en Ellen Post. Diploma B: Trudie Stroo, Lidia v. d. Mey. Bert Griffioen, Jan van Hemert, Marjan v. d. Voort, Hans van Hemert. Hoge Morsweg (hr. Schütten) diplo ma A: Jan Koolmoes, Dick van Duyn, Arie van Velzen en Peter v. d. Weijden. Diploma B: Jannet Des en Rudi Philip- po. Hoge Morsweg 101: (hr. Warner) di ploma A: Arie Verboon. Herman Valk. Antoinet Bink, Cor v. d. Riet en Tilleke Slierings. Diploma B: Piet Hoogstraten, Doro thea Schipper en Erik den Hartog. Haarlemmerweg (hr. van Eisen) di ploma A: Johannes Herkema. Diploma B: Jan Schneider. Boerhaavelaan (hr. Hettinga) diplo ma A: Gerard Looyestein, Piet Hillenaar. Sjaak Tuurnhout, Rob Coenraad, Steef van Es, Wim Looyestein, Nico Bouw meester, Rudi v. d. Pouwkraan en Piet Heemskerk. Pelikaanstraat (mej. Bonnet) diploma A: Annie Witteman. Storm Buysingstraat (mej, Wiersinga) diploma A: Annie de Vos, Joke Spies, Pa tricia Kraak, Els Strathof, Ria v. Hoven, Alice Kromhout. Jan Spies, Annelies Faas. Diploma B: Coos Robbers en Joke Boer. hout: S. J. van Haast^r, Th. W. Turn-1 Damlaan 22 (hr. van Adrichem) diplo- hout, Th. J. van Werkhoven. Oegst- ma A: Anke Akerboom. Marjolein Kool- geest: A. van Driel, J. B. van Hees, hof, Sjors v. d. Kley. Henny Kerkvliet, mevr. A. van Leeuwen-van Bourgon- Jules Verhoeven, Wim Dubbelaar, Wil- diën, J. P. Naeff, W. H. M. van Oni- lem Gripling. men, mej. R. H. A. Palache. Oud-Ade: Diploma B: Ma ja Staats, Kees Voskuil, Th. J. Heemskerk, A. A. v. d. Ing. Roe- Ronny Holling, Hennie Hillebrand. lofarendsveen: J. F. Hoogenboom. Adr. Pauwstraat (hr. Berg) diploma Rijsenhout: mevr. H. Betjes-Ippel. Rijn- A: Grietje Doorduin, Evelien v. Beuse- saterwoude: E. G. Rosenboom. Sassen- kom, Alida Kikkert. Saskia de Jong, heim: J. C. v. d. Hulst, J. L. Kaptijn sr., Thijs de Vries, Nellie Stam, Felica Koop- J. Keizer, D. Kroeze, G. Kruik, B. van mans, Dick Buurema, Jan Peursen, Ada Loo. Voorhout: mevr. H. M. Groenen- Buining. Hanneke Lepelaar, Dick Koop- j van Dorp, A. A. Hoogervorst, C. M. man, Hans Cats. Juffermans, P. J. v. d. Klugt, E. W. Diploma B: Sylvia Jonk, Peter'Crama. v. d. Lans. Voorschoten: mevr. P. A. Elise v. d. Putte. Eppo van Straten. Ton- Pieter-Verstoep, mej. C. J. van Veen. ny Barendse, Tonny le Mair, Toos de Warmond: mej. M. G. Hekker. F. J. Graaf. Maksymiak. Wassenaar: J. W. Schrij- Iloge Morsweg 12 (hr. Sierat) diplo- vers. Woubrugge: P. C. Kinkel. Zoeter- ma A: Liesbeth van Vliet, Hannie Oos- meer: A. v. d. Veen. Zoeterwoude: J. I lendorp, Joke Moerland, Rudi Bourgonje. B. N. van Diemen. Jennie Kuhn, Koos Duyverman en Henny weet u het ook niet taalt het pensiongeld zelf maar i door de verhoging gedwongen zich op de Bijstandswet te beroepen. Antwoord: De bedoeling van de wet gever is dat de bejaarde 10% van zijn aow-uitkerlng zelf als zakgeld behoudt. ST. LUCIA: Weet u waar St. Lucia ligt? Antwoord: St. Lucia is een van de eilanden van de Windwards Islands- groep. Dit zijn Britse eilanden in W.- Indië, omvattende St. Lucia, St. Vin- vent en Grenada, oppervlakte 2.139 km2. 304.0000 inwoners. Hoofdstad St. Ge orge's. PAUZE IN DE VOERBAK De meest romantische Kerstn^J as die in de hongerwinter '44-'45,)| eten viel er niet veel. Suikerbietent;,! en op het "spaar-oventje" gepofte J pen waren lekkernijen. (Vooral de ge'fl Geen warmte. Geen licht. In het d:(| duister gingen we naar de nachtrui» de Leidse £5t. Petruskerk. Waar pastl Beukers 'ze vandaan "georganiseel had (iedereen "organiseerde" bij M\ leven!) is onbekend. Rond de pils* gj brandden enige tientallen kaarsen, een gouden schijnsel weefden in zul slagschaduwen. Nimmer heeft het de op aarde" overtuigender geklonB dan daar in de hongerige oorlel kerstnacht. God verhoede een terug» van deze opgedrongen romantiek: I hoede ook dat in wulpse welvaart \l geten wordt, dat er voor de Koning I de Vrede "geen plaats" was, omdat I koninkrijk van vrede "niet van rl wereld" is. De herders vonden H-l »t "door Wie alles geworden", is in pe t voerbak voor koeien. staa LEIDSE BIOSCOPE De films in de week van In t/m 28 dec. zijn door de Katholi» Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Kus me, sufferd (18 jr.) "J06 Dag. 7.00 en 9.15 uur. P1* De jongen uit 't Wilde Westen (s, 4.45 uur 2.30 u. Zond. 2.30 en 4.45 14 aew Lido: Gooi het maar in mijn pet (a Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur va° Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 1» m. Luxor: De stem van het water (a.li Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur pie' Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 t Pap Studio: Persona (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur ziet Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 een Trianon: De grote goudroof (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Pa' Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 q Rex: Adios Gringo (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.30 uur veF Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 if "ei dig' PUNT les la: mijn eten in, denk ik! Landsteiner-plaquette Ned. Roode Kruis Door het hoofdbestuur Van het Ne- gen, E. P. van Veen, A. Verhoef, mej derlandsche Roode Kruis werden de Landsteiner-plaquette (voor 20 maal bloed geven), resp. de Landsteiner- penning (voor 5 maal bloed geven) toegekend aan de hierna genoemde, bij de Bloedtransfusiedienst van de Afdeling Leiden en Omstreken van 't Nederlandsche Roode Kruis ingeschre ven donors, aan wie deze onderschei dingen rechtstreeks worden toegezon- LANDSTEINER-PLAQUETTE Alphen aan den Rijn Koelewijn-Paling; G. J. van Rijn. Bent huizen: K. Hakkenbrak. Boskoop: W. Binken. Hazerswoude-R.: F. Pannebak ker. Hoogmade: H. M. Wolvers. Kat wijk: M. v. d. Gugten; C. H. Klein. Langeraar: mevr. A. Wildenburg-van Veen. Leiden: C. A. Boogmans, B. J. Goosen, I. Hensen, C. Kromhout, I. Lepelaar, W. M. Otte, J. N. Veerman, C. J. Verbiest, P. C. Zandee. Leider dorp: W. W. Dekkers, J. A. den Dop per, C. Hoogeveen, A. G. van Osna- brugge, A. Polak, G. J. B. Versteeg, J. Vinkestijn. Leimuiden: P. Rietdijk, J. Treur. Lisse: W. v. d. Laan. Noordwijk: A. F. v. d. Berg, J. Boon, F. v. d. A. Th. Verhorik-Turk. Hoek Jr., A. P. J. v. d. Meer, J. van Roijen, C. J. C. Smit. Noordwijker- A. M. Versteegh, C. Vis, L. v. d. Wei, M. C. Wolters. Leiderdorp: A. Groenen dijk, D. Hemstra, mevr. B. Hemstra- v. d. Kuur, J. A. Schippers. Leidschen- dam: G. Wielinga. Leimuiden: W. C. Lemmers. Lisse: C. P. J. Butter, J. J. G. Grimbergen, H. H. M. Mens, L. Pa ter. mej. F. J. M. Zwetsloot. Noord wijk: E. H. Altorf, H. van Bohemen, J. C. van Egmond, J. A. Kuipers, E. Th. L. M. Oostdam. Noordwijkerhout: L. A. Duivenvoorde, W. J. M. Hooger vorst, W. Roodenburg, Th. P. Salman, W. N. Steekers, mevr. A. A. Slobbe- Bakker, A. Trompert, C. J. v. Zelst. Oegstgeest: J. G. Kets. Oud-Ade: mevr. J. Metaal-Swartjes. Rijnsburg: P. v. d. Kwaak, N. Zwaan. Sassenheim: W. A. L. v. d. Ark, J. C. J. de Groot, H. C. G. Hoogervorst, T. van Leeuwen. Val kenburg (Z.H.): A. Zwanenburg. Voor schoten: H. L. A. Niersman, B. Ruck jr., J. Teske. Voorhout: R. Pouli, P. L. Koomen, P. J. M. Hoek. Wassenaar: mevr. J. M. Bakker-van Aken, mevr. A. E. Kerkhof-Willemsen, mej. P. C. Remmerswaal. Warmond: J. C. de Boer, A. J. M. Zwinkels. Woubrugge: A. L. Hoogendoorn, P. C. M. Lange- slag. Zoeterwoude: J. P. H. de Boer, mej. M. C. M. Droogh, mevr. T. C. J. ZAALBERG POSITIEF RESULTAAT Door de ontwikkeling van de mark situatie in het tweede halfjaar 196 heeft zich de gunstige gang bij de Koninklijke Nederlandsche Fabrit van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg Zn niet geheel kunnen doorzetten. Nie temin verwacht de directie dat het jas 1966 met een positief resultaat zal den afgesloten. Over 1966 bedroeg het verlies 55.73 Sinds 1956 is er geen dividend uitg VOORSCHOTEN Geboren: Marcel z.v. M. J. Durieu en A. C. M. Devilee; Marcel Paul J. C. R. Kooijmans en M. J. Heem kerk; Edwin Johannes Leonardus E. M. Meijster en M. J. v. Baren; J: Peter z.v. J. P. Moot en H. C. C. Wier.- ma; Johannes Maria z.v. J. J. I. Sne derwaard en M.J.Th, v. Paassen; cha Belinda Louise d.v. R. Boot er J.A. Labrie; Willem Benedetto z.v Biagioni en M. J. Kemmers. Ondertrouwd: L. B. G. Haneveld. Leidschendam. en C..J. v. d. Peet; G. Steijn en A. C. C. Nieuwenhuijse: Gehuwd: J G. M. Duijndam en T M. Vogelaar; L. A. M. Ammerlaan De Direkteur van Openbare Werken te J- P v. d. Hulst; T. de Kruijf, te Sji Katwijk maakt bekend dat op maandag dorf (Did en A. Bout; J.A. 26 december (2e Kerstdag) geen huis- Kraan, te Nootdorp, vuil zal worden opgehaald. I YG'4: T' ^Pa: (ADVERTENTIE) OPHALEN HUISVUIL KORRELTJE 8, Niets in deze wereld is onontkoo:4 dl baar behalve de strijd van de mt K om in vrede met zichzelf te leven. M. A. C. Lelit te Voorburg, Berkel. In de betreffende wijk zullen voor het Overleden: Tietje Tol: eerst op donderdag 29 december, de 1 Verboon. 50 j Barbara M. M. Roti emmers weer worden geledigd. gering 84 j Klazina M. Meijer, B. Beumer, 51 j. an Tol, Elly Bol. Wesselink, Jos v. Vliet. Thije van Vliet. Damlaan 1 (hr. Fluyt) diploma A: Aliemleke Bol. Herman Strik, Arie Peet, gamin. Den Haag: N. G. J. J. Hilgersom. LANDSTEINER-PENN1NG Ter Aar: D. Verzaal. Alphen aan den Rijn: P. A. Bakker. A.-Th. van Beek, C. Marbus. Bodegraven: H. W. M. Ber- Peter Hoogervorst, Wouter Vijlbrief, Gert Suurland, Petra den .Ouden, Joke de Beer, Alie v. d. Blom, Petra Boot, Ja ne Houtman, Trudie Hetveld, Connie Ravensbergen, D(ck Leen en Majro Ver hoeven. Diploma B: Aad Akkerboom. EXAMENCOMMISSIE NATUUR KUNDE EN SCHEIKUNDE M O. 1966 Alsnog zijn benoemd tot lid van de examencommissie natuurkunde en scheikunde m.o. 1966: dr. D. P. den Hazerswoude: mevr. A. W. Ooms-Min- nee. Hillegom: mevr. A. J. M. Schreurs- van Eeden. Katwijk: H. Bouhuys. N. van Egmond, A. B. Krijgsman, A. Imt horn, G. W. Mijs, P. de Mol, mej. H. Plug, A. B. Schaap, mej. E. de Wil. Koudekerk a/d Rijn: Tj. C. Leenheer. Leiden: M. Bakker, W. Bavelaat, B. B. Beulink, J. W. G. J. Bik, mevr. L. M. Blokzijl-Anneeze, R. A. Cohen, A. Crama, E. A. P. Diemer, W. L. van Dijk, H. van Egdom, P. de Graaf, J. J. Gijzenij, B. C. J. van Helden, M. Holl, mej. I. M. van Houten, G. Kamphorst, H. Kleevens, J., A. L. Kenter, J. J. Koorn, F. Ph. Kuethe. mevr. M. J. van Lierop-Baart, K. Martijn, J. Nieshoven, Os te Leiden; drs. j. Wolters te Leiden, h. b. Nieuwenhuys, j. W. a. Rijsber- Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden ver zocht dit voor de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op posl rekening 110. 103003 van De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. De abonnementsprijzen zijn per maand 3,97 per kwartaal ƒ11,90 per kwartaal per post 15,40 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zenden wy U gaarne een opdrachtformulier toe. ABONNEMENTEN-ADMINISTRATIE .DE LEIDSE COURANT'

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4