Wethouder Sannes veemarkt beperkt tekort blijven Nieuwe belastinggebouw te Leiden officieel overgedragen N.V. v/h H. BRANDT ZONEN DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 DECEMBER 196« Strijden voor sportbelangen nuuir niet tot elke prijs De belangen van de sport zitten mij hoog, heel hoog zelfs, maar het gaat mij te ver, als men het tekort van het totale veemarkt- sporthalcomplex wegwuift met de redenering: er komt een sporthal, dus elk tekort is acceptabel". Dit zei gisteravond de heer Sannes, wet houder van Sportzaken, naar aanleiding van enkele conclusies door raadsleden getrokken. Het gaat volgens hem om twee dingen: het tekort in de veemarkt en het tekort in de sporthal. Het laatste tekort is voor iedereen aanvaardbaar, het draait helemaal om het eerste: de veemarkt „sec", aldus wethouder Sannes. Dit verlies zal, hoe dan ook, beperkt moeten worden. „Dat ik hierbij de belangen van de sport 'als wethouder voor sportzaken terdege in het oog zal houden, is vanzelfsprekend, maar niet tot elke prijs HAL VOOR KLEINERE BINNENSPORTEN De vraag: is, aldus de heer Sannes, of men een tekort van 7 ton kan wegwui ven met de gedachte: Er komt een sport hal. Deze'hal moet toch al een aanmer kelijk deel van het totale exploitaltete- kort dragen en als in de hoofden van en kele raadsleden de gedachte rondspookt: ook het tekort van 7 ton op de veemarkt dan maar terwille van de sporthal, dan zou dat een dure, heel dure sporthal wor den. „Voor hetzelfde exploitatieverlies kan lk drie sporthallen neerzetten", zei wethouder Sannes. PROTOTYPE SPORTHAL Behalve de veemarkt-sporthal (voor de grote binnensporten) is er behoefte aan een kleinere. Deze zou komen aan de Boshuizerkade. Het zou evenwel ja- ren kunnen duren voordat voor deze hal rijksgoedkeuring zou worden verkregen. Er kan thans evenwel een nieuw proto type voor seriebouw van sporthallen ver kregen worden. Hiervoor kan de goed keuring in 1967 worden verkregen, waar bij belangrijke bijdragen van Rijk en NSF in het uitzicht zijn gesteld. Deze kans moeten wy nu grijpen. De plannen voor de Boshuizerkade zijn daarmee niet van de baan, aldus de wethouder. V. V. V.-AKT1VITEITEN De wethouder was tenslotte bereid, het samenspel tussen gemeente en het VW-bestuur over de problematiek der aktiviteiten te hervatten. Men hoeft echter bij het VW-bestuur niet te wach ten op een initiatief van het gemeentebe stuur. De gemeentedeur blijft echter open staan. ST. ANTONIUSKOOR In ons verslag van gisteren over het concerteren van het Haags Matrozen- koor en het St. Antoniuskoor in de St Antoniuskerk meldden wij abu sievelijk, dat de heer J. van Noort het spinet bespeelde; dit is onjuist, het was de heer N. Schrama, terwijl de heer J. v. Noort beide koren op het orgel begeleidde. Leidse Burgerlijke Stand Geboren: Jacqueline, d.v. J. Verkerk en A. J. van Ofwegen; Johannes, z.v. J. van der Meij en W. C. de Jong; Jan Willem Philip, z.v. J. J. W. Borleffs en E. P. M. Kuysten; Jeanette, d.v. A. Guyt en A. de Wit; Nicolaas, z.v. D. J. van Egmond en P. M. van der Sleet; Hen drik, z.v. J. Renema en H. A. Puister; Petrus Gerardus Johannes, z.v. G. S. M. Sebel en J. A. M. C. Franken. Gehuwd: P. Kallenborn en E. M. van Rheenen. Overleden: W. A. Stuifzand, 71 jaar, vrouw: C. H. van den Burg, 66 jaar, man; R. Sinon, 51 jaar, man; M. J. E. Huigsloot, 6 jaar, dochter; M. Schlötz, 90 jaar, wed. van G. Teegelaar; R. Wit voet, 7*dagen, zoon. HOE LANG DE RAAD SPRAK De Leidse raad heeft zich in tien en een halve zitting door de begroting voor 1967 heen- gepraat. Het vorig jaar deed de raad er precies tien zittin gen over. Ook de verschillende spreektijden per fractie geven weer een interessant beeld te zien. Het vorig jaar lieten wij de burgemeester in dit kader buiten beschouwing. Thans is hij in het schema opgenomen: de vooorzitter praatte over zijn portefeuille 169 minuien bij een. De PvdA-fractie boekte winst in de spreektijdverkorting: dit jaar noteerden wij voor wet houders en raadsleden tezamen 868 minuten (879 in 1965). De KVP gooide er een schepje bovenop en nam 306 minuten van de spreektijden in beslag <240 in 1965). De Prot. Chr. frac tie werd een „goede tweede" met 484 minuten (vorig jaar 359) ook een hele mond bij elkaar dus. De VVD liet merken, dat deze fractie er een lid bij heeft: 234-minuten dit jaar (178 in *65). Ondanks een derde man praatten de PSP'ers slechts 11 minuten langer dan in 1965: dit jaar 136 tegen 125 minuten in 1965. De Noodraad bleef bescheiden met 45 minuten en mevr. v. d. Blom (CPN) sprak 3 minuten korter, namelijk 30 tegen 33 mi nuten in 1965. Van spreektijd- verkorting is dit jaar over het geheel genomen dus geen sprake geweest. Piasvijver in Leidse Hout verdwijnt Wethouder Piena deelde gisteravond mede aan de raad, dat het er naar uitziet, dat de piasvijver in de Leidse Hout gaat verdwijnen. Mogelijk, dat hier een speelplaats voor in de plaats De heer Piena kon nog niet defini tief zeggen, dat de Oostvlietpolder de definitieve plaats voor het volkstuin complex is. Gemeenteraad van Leiderdorp SUBSIDIEVERZOEKEN VAN ASTMA- EN KANKERBESTRIJDING AFGEWEZEN De gemeenteraad van Leiderdorp lshierna het voorstel gisteravond voor de laatste keer in dit jaar bijeen geweest. De hele vergadering duurde niet meer dan een uur en nage noeg alle voorstellen van de korte agen da gingen zonder discussie onder de ha mer door. Het enige punt waar nog enige moeilijkheden voor b. en w. dreig den was het voorstel afwijzend te be schikken op subsidie verzoeken van het Nederlands Astma Fonds en het Kon. Wilhelmina Fonds. Drs. G. van 't Klooster (KVP), drs. J. Vlieger (prot. chr.) en de heer A. M. Kleiss wilden weten waarom b. en w. voorstelden af wijzend te beschikken op de subsidie aanvragen. Burgemeester mr. R. M. Gallas deelde hierop mede. dat astma- en kankerbestrijding typisch landelijke aangelegenheden zijn. „Beide fondsen zijn ons zeer sympathiek", betoogde de voorzitter, „maar sympathie alleen kan nog geen criterium zijn voor een ge meentelijk subsidie. Als een bepaalde instelling een gemeentelijke subsidie wenst dan zal zjj moeten aantonen wat precies het belang van die instelling voor de gemeente is". Deze nadere verklaring verklaring van het standpunt van b. en w. bleek voldoende te zijn, want zonder tegenstemmers ging de raad hierna ak koord. Bij het huwelijk van prinses Margriet met mr. P. van Vollenhoven krijgen de kinderen van de lagere- en kleuterscho len een herinneringsglas. Dat is moge lijk doordat de raad besloot 1540. uit te trekken voor in totaal 2200 gla- Het College van Bijstand, dat onlangs een gevoelig verlies leed door het over lijden van de heer J. M. F. v. d. Berg, werd gisteravond wederom op volle sterkte gebracht doordat de raad de heer F. A. M. Molkenboer benoemde; de periodiek aftredende heer C. N Boot werd tevens herkozen. Met de instemming van alle raads leden werd hierna dokter H. Bakema belast met het geven van de kosteloze inentingen gedurende het volgend jaar. Als een van de laatste punten kwam n w. 14.800 gulden uit te trekken voor een grond onderzoek in het 180 ha. grote gebied bij de Dwarswetering, waarop in de toe komst recreatieve voorzieningen zullen gerealiseerd worden. B. en w. willen ook reeds een schetsplan laten vervaar digen. waarvoor ƒ4900.nodig zal zijn. De heer Kleiss gaf het college in over weging in dit gebied direct grond te reserveren voor een sporthal, omdat er, stelde hij, op redelijke termijn geen sporthal te realiseren is in de Houtkamp. Ir. Poels (WD) verzocht het college tijdig met de sportverenigingen overleg te plegen, teneinde doublures in de ak tiviteiten te voorkomen. De heer J. Tie- ken (KVP) herinnerde er aan, dat de gemeente enige tijd geleden om finan ciële redenen niet in staat was een per ceel grond voor het recreatieplan aar te kopen. „Is de eigenares, de Nederlan- 1845, wellicht bereid aan de ge meente een lening te verstrekken ter grootte van de koopprijs?" vrog het ka tholieke raadslid. De burgmeester antwoordde op deze vragen, dat bij de Dwarswetering zeker niet eerder een sporthal zal staan dan in de Houtkamp Het college denkt bo vendien niet direct aan een sporthal in dit gebied. De suggestie van de heer Poels over een vroeg contact met de plaatselijke sportverenigingen nam de burgemeester gaarne over; de voorzitter moest echter de heer Tieken teleurstel len voor een lening voelt de eigenares niets. De burgemeester sprak wel de hoop uit, dat tegen de tijd, dat aankoop urgent gaat worden, de middelen uit een andere bron geput kunnen worden. Nadat het college en raadsnestor L. Los namens de raadsleden elkaar ge dankt hadden voor de vruchtbare samen werking in het afgelopen jaar ging de Leiderdorpse raad voor de laatste keer in 1966 uiteen. De eerste vergadering in het nieuwe jaar zal 2 januari gehouden worden om 7.45 uur. De agenda vermeldt slechts één punt; de Nieuwjaarsrede door de burgemeester. In aansluiting daarop zal de Nieuwjaarsreceptie worden gehouden. Residentie-Orkest met Mozart en Mahler t er gisteren slechts twee werken op het programma van het Residentie Orkest stonden zal niemand, die de af metingen van Mahlers vijfde symfonie kent, verbaasd hebben. Hiernaast stond het veel gespeelde pianoconcert in C KV467van Mozart. Als solist had men Hans Richter Haa- ser, die reeds eerder te Leiden was op getreden en toen een uitstekende indruk het werk deze keer een minder overtui gende indruk maakte, was gelegen in het verschil van opvatting tussen diri gent Van Otterloo en zijn solist; deze laatste overtrok zijn. interpretatie wel ïaar de romantische kant, zodat we bij tijden meenden met Beethoven ge confronteerd te worden. Dit neemt niet weg, dat Richter Haaser een boeiende voordracht paart aan een feilloze tech niek, zodat men, mede dankzij het ex acte, doch wat droge musiceren van het orkest, toch met genoegen luisterde. Superieur was echter, wat Van Otter loo in Mahlers vijfde wist te bereiken. Mocht men zich het klopthema nog wat dreigender en onverwachter en de treur mars nog iets strakker en schrijnender gewenst hebben, in het stormachtige slot van het eerste deel was men op een niveau aangekomen, dat gramofoonop- namen evenaarde. Het is boeiend te ho ren, hoe de dirigent in een uiterst kleine spanne tijds een climax weet op te bouwen en dan zijn instrumentalisten plots vrijwel het zwijgen op kan leggen. Dit eist een uitermate grote discipline en soepelheid van alle executanten; bo vendien was er zeer grondig gerepe teerd. zodat ook solistische opsporingen tot een minimum beperkt bleven. Zeer mooi was ook de klank der celli in het adagietto, dat qua thema verwant is aan de Rückert-liederen („Ich bin ge- storben. de strijkers waren trou wens allen in dit deel goed op dreef. Hiervoor hadden we al een typisch na- vrant-Mahlerscherzo gehoord; zodra er enige vreugde en lichtvoetigheid lijkt te komen doorkruist de componist dit steeds met onverwachte modulaties in de onderstemmen; ook dit werd zeer knap gerealiseerd. Om in de zeer lange finale de spanning te handhaven is een zware opgave, doch dirigent en or kest hebben dit voortdurend weten te doen. Dat de aanwezigen zeer enthou siast waren over deze prestatie bleek uit de toejuichingen en het allerminste plichtmatige applaus. 'Zou het een volgende maal echter niet mogelijk zyn, in de pauze te vi leren? Het werkt uitermate storend, als men, gespannen luisterend, ineens opge schrikt wordt door een koude lucht stroom, die velen noodzaakt, inderhaast sjaaltjes om te doen of kragen op te slaan. Drs. A. van der Veen-Wiersma. ZOETERWOUDE KERSTVIERING VRIJE KLl'BS Morgen, donderdag, hebben alle vrije clubs een gezamenlijke kerstviering in het Graalhuis. In tegenstelling tot ande re berichten zij medegedeeld, dat deze om half zeven aanvangt en tot circa half één zal duren. „Ruimte geschapen voor lange reeks van jaren'' De „bouwpastoor" van het nieuwe belastinggebouw aan het Stationsplein, de heer L. I'. W. van der Poel, direc teur van de Rijksbelastingen te Utrecht, overhandigt de sleutel op een feeste lijk versierd kussentje aan de voorzit ter van de commissie van beheer van het gebouw, de heer J. H. P. Rouwen- horst. Dit was de tweede overdrachts geste vanmorgen in de kantine, want de dircteur had even tevoren het nieu we gebouw in ontvangst genomen, van de directeur van de afdeling nieuw bouw van de Rijksgebouwendienst, ir. J. Scheurkogel. Deze memoreerde in een korte toe spraak het verloop van de bouw, die acht maal een programmawijziging heeft ondergaan. Gelukkig was het bij dit aantal wijzigingen gebleven, want anders zou er in de uitvoering van de plannen misschien een funeste stagnatie zijn opgetreden. Hij dankte architect en aannemers. De heer Van der Poel noemde zich de bouwpastoor van het nieuwe ge bouw. In een langdurige toespraak waarin hij bij herhaling gebruik maak te van oud-testamentische beelden, fe liciteerde hij de toekomstige gebrui kers van het gebouw (acht belasting diensten en een afdeling van de land meetkundige dienst) en dankte hij allen che tot de totstandkoming heb ben bijgedragen. Zich tot de burge meester richtend liet hij het gerust stellende geluid horen, dat de kosten van de bouw (ruim zes miljoen) niet uit de Leidse burgers zal worden ge knepen, maar dat de belastingbetalers in landelijk verband voor de kosten opkomen. „Leid ens Rijksuniversiteit breidt steeds meer uit. Ik heb de indruk dat dit belaslinggebouw voor een lange reeks van jaren ruim genoeg zal zijn", zo veronderstelde de' heer Van dei- Poel. In zijn dankwoord prees de heer Rouwenhorst zich gelukkig met het magnifieke gebouw. Dank en gelukwensen Wederzijds werden vervolgens woor den van dank gesproken door ir. Te Neyl. hoofd van de divisie west van de Landmetekundige dienst, die „in woont" bij belastingen, door de bur gemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, en door ir. J. Jonkman, architect .die namens de architecten, lemers en onderaannemers plastiek in de kantine aanbood. Namens het gezamenlijk personeel in de belastingdienst te Leiden bood de heer J. W. Nieuwenhuis verschil lende cadeaus aan, o.m. een aquarium in de hal, een geluidsinstallatie onderdelen voor de keukeninventaris. Voorts werden door verschillende ge nodigden bloemen aangeboden, o.a door vakbondsvertegenwoordigers. Na afloop van de overdrachtsbijeenkomst hield de beheerscommissie een recep tie. Belangstellenden kregen daarna gelegenheid het gebouw van boven tot onder te bezichtigen. VOORSCHOTEN Verhuizing van de R.K. scholen De hersituering van de twee katho lieke scholen aan de Elstlaan zal na 1 januari gerealiseerd kunnen worden door de Sa. Mariaschool onder te bren- in de zesklassige noodvoorziening de Haydnlaan; de St. Jozefschool zal op die datum verhuizen naar de Sa. Mariaschool. In verband met deze overplaatsingen is het r.-k. schoolbestuur bereid ge vonden het gebouw van de St. Jozef school aan de gemeente ter beschikking te stellen. Het gebouw zal na ontrui ming door het r.-k. schoolbestuur gaan dienen als huisvesting van de school, die geëxploiteerd wordt door het De partement Voorschoten der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Deze school zal, gezien het aantal leer lingen, moeten beschikken over vijf lokalen. De overige drie lokalen kun- voorlopig worden bestemd als huisvesting van leerlingen van deR.K. Emmanuel-ulo-sehool. en w. stellen de Voorschotense raad voor met een en ander akkoord te gaan alsmede de door het r.-k. schoolbestuur betaalde waarborgsom in f 25.382,54 te restitueren. Bouwrijp maken 2e gedeelte in Noord Hofland Het bouwrijp ma ken van Noord Hofland moet door gaan. Schaarste op de kapitaalmarkt en de verwachting dat hierin op korte termijn geen verandering zal komen, is nu een kostenberekening opgezet voor dat gedeelte van Noord Hofland, dat het eerste aan de orde dient te komen. Het betreft de gronden onge veer begrensd door de Leidseweg, de toekomstige Kortenaerlaan, Admiraal de Ruytersingel en de Trompweg. Voor dit bouwrijp maken wordt ge raamd, inclusief de kredieten voor het gasbedrijf, het waterbedrijf en elec- triciteitsbedrijf voor kabels en leidin gen een totaalbedrag van f 1.187.065,-. Het college stelt voor de nodige kre dieten beschikbaar te stellen. Aardgasvoorziening In verband met de distributie van aardgas zijn de veiligheidsvoorschriften met betrek king tot de hogedrukvaten beduidend verscherpt. Op advies van de veilig heidsinspectie zullen dan ook nadere voorzieningen dienen te worden ge troffen. De adviezen luiden verplaat sen van de hogedrukvaten of het ken van een 9 meter hoge brandmuur tussen deze vaten en de erfafscheiding. De gemeente heeft gekozen voor de verplaatsing. De kosten worden be groot op f 101.900. Huwelijk Prinses Margriet Dt gemeente heeft de Koningin Wilhelmi- na-vereniging verzocht de festivitei ten op de huwelijksdag van prinses Margriet en mr. P.' van Vollenhoven te verzorgen. De gemeente zal wat tra's doen voor de schooljeugd. T.z.t. zal uit de veelheid van aanbiedingen een keus worden gemaakt. B. en w menen, dat met een bedrag van maxi maal f 1.00 per leerling kan worden volstaan. Omdat er thans rond 380C leerlingen de in deze gemeente geves tigde scholen voor kleuter-, lager of uitgebreid lager onderwijs bezoeken, wordt een totaal bedrag van 3800; nodig geacht. LEIDEN Musea en Ten toons tellingen De Ruif Janvossensteeg 59): „Affl ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uui m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73) Tentoonst. Kees Vollemans. Dagelijkj beh. zond. 105 uur. De Lakenhal (Oude Singel) 10-5 uur. zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.). Rijksmus. v. Volkenkunde (Steer.-| straat 1). Dag. 1017 uur (zondags' 13—17 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg i: Tentoonstelling werk van Dibbits Hiigemann. Open. dag. beh. ma. 11-18 uur. (Tot 31 december). Boerhaavezaal. Tent. v. Gent en Diet 14 t!m. 17 dec. (dag. 19—21 u\ ook 15—17.30). Museum voor Volkenkunde Steenstr.l Tent. „Bali, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). Geopend voor spoedeisende gevaA. len: apotheek Tot Hulp der Mensen- heid. Hooigracht 48, tel. 21060. LEIDSE AGENDA Itellr WOENSDAG 21 DECEMBER een Barbarasehool Kerstviering St.-L- e dewljkskerk, 19 uur. L, Leids Toonkunstorkest Kerstconfiha eert. De Lakenhal, 20.00 uur. wn Leidse tuiniers- en bloemistenveinj,,. JDoor Eendracht verbonden" L :on) denvergadering. Zaal Maria Gij zen steeg, 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden - Kerstavond. Rest. v. d. Heijden, 20.00 u Met medewerking van Alma Materkoor LEIDSE INVALIDEN HADDEN INDRUKWEKKENDE KERSTVIERING ADVERTENTIE Met ons uitgebreid materiaal voor interne transporten konden aUe afdelingen van 's Rijks Belastingen in Leiden BINNEN de gestelde tijd verhuizen ZONDER STAGNATIE in de uitvoering van htm diensten TRANS PORT-adviseuts voor intern en extern, binnen- en buiten lands vervoer te land, ter zee en door de lucht VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN Owde Varkenmarkt 5 Leiden Telefoon 203*9 - 26330 - 20271 Zondagmorgen hadden de Invaliden, georganiseerd in de Ned. Kath. Invali- denbond, In de grote zaal van het St. Antonius Clubhuis hun sociale zondag morgen geënt op het komende kerst- Reeds om half negen kwanten de le den binnendruppelen en om negen uur was de zaal gevuld toen prof. A. M. E. T. Vreeburg met drie studenten van Leeuwenhorst zich gereed maakte om de morgen met een Eucharistie-viering te openen. Doch de opening was in dit geval ook gelyk voor deze invaliden een grandioos festijn, een kerstviering, zo als de gezonden onder ons slechts wei nig zullen kunnen meemaken! De wijze waarop „kapelaan" Vree burg ons allen intens deed meevieren er meeofferen was zo subliem door de een voud en toch diep eerbied wekkend, dat velen ontroerd het hoofd bogen. En de sfeer van deze viering werd nog hoogd door niets minder dan het Alma Mater-koor, die met hun kerstliederen de juiste Kerststemming bij de me brachten. Prof. Vreeburg bracht in toespraak vanzelfsprekend ook het ko mende kerstfeest ter sprake, een feest van weemoed, doch ook een feest vreugde dat de eenzaamheid van velen jaarlijks doorkruist, omdat de eenvoud en soberheid van de kribbe ons trekt, terwijl juist het leven var Kerstkind, dat veel moeilijker is weest dan het onze. een lichtend t beeld is. Het Jezus-kind geeft on: een beetje perspectief maar later het I besef waarvoor dit leven heeft gediend. KERSTMAALTIJD Na de H. Mis dankte prof. Vreeburg speciaal het Alma Mater-koor. Het wordt al een traditie dat zy dit feeet opluisteren en de leden van de bond spreken al van „ons koor", waarop zy deze H. Mis tot een onvergetelijk Kerstmaal hadden gemaakt. En wij zijn er van overtuigd dat zij wel meer een kritisch maar niet zo'n dankbaar publiek hebben gehad. De heer J. Doove.en zijn dames en heren I hebben een prachtig werk verricht. I Na de H. Mis stonden de rijen tafels voor de bijna honderd leden gedekt ge reed. Na een kort tafelgebed van kape laan Vreeburg deelde de voorzitter, de neer A. M. van Wijk, mede, dat een te- legrdm met kerstgroeten en spoedig herstel zojuist was verzonden aan aal moezenier J. Vaneman, van wie de cele- orant voor de H. Mis reeds de groeten had overgebracht. Na de maaltijd, welke door de gerant en zijn helpers uitstekend verzorgd was, sprak de heer Leevaart uit alle naam een kort dankwoord aan het gehele be stuur, doch speciaal aan de heer en mevr. Van Wijk-Borgsteede en mevr. M. Creighton-Berbee voor de grandioze ochtend welke zij hun leden hadden be- LOURDES-FONDS DONDERDAG 22 DECEMBER Kath. Nat. Bond -er.-. M EHBO, afd. U ;ale: den. Vervolgcursus. Gebouw G.G. gty, G.D., 20 uur. O Kerstpromenade-concert .v. Rotterdams Philh. Orkest. Rol terdams Conservatorium-koor en v roline Kaart. Stadsgehoorzaal, 20.00 t Rt\C het Lourdes-fonds waaruit regelmatig leden van de bond een reis naar Lourdes wordt gefinancierd, was door aanwezige leden 221,- bijeengebracht. Mej. v. d. Akker had via familieleden 12,50 en 27.50 gezorgd, doch als klap op de vuurpijl kwam de mede deling dat de heer Visser van dans school Casteleyn in de buitengemeenten onder zijn leerlingen 870.- voo: feest had bijeengebracht, gemiddeld 1- per leerling, een fantastische geste van deze danslustlgen. Een hartelijk woord van dank bracht de voorzitter tenslotte aan de heer Fr. Houps, die belangeloos de muzikale om lijsting van het feest verzorgde, hij ont breekt trouwens nooit bij uitgaansdagen of andere bijeenkomsten en wenste ten slotte zijn leden, na deze waarlijk gran dioze kerstviering een Zalig Kerstfeest en een prettige jaarwisseling. Slachten van konijnen door Openb. Slachthuis Evenals in voorgaande jaren be staat ook dit jaar weer de gelegen, heid konijnen, kippen of ander „kerst vee" door vakmensen deskundig ei op humane wijze te laten slachtei aan het Openbaar Slachthuis. De kos ten. die voor het doden en slachtei berekend worden zijn betrekkelijl gering en zullen per dier niet men dan 1,- bedragen. Voor het lateul slachten kan men morgen en o morgen terecht van 's morgens 8 tot 's middags 4 uur. Gaslek leidt tot brar op Lage Rijndijk Een gaslek onder de bestrating i de Lage Rijndijk ter hoogte van l Sehrijversbrug is de oorzaak gewet- j,.v van een flink oplaaiende brand gi- besi teravond om half 7. Het lek, dat dot; onbekende oorzaak is ontstaan had di' verspreiding van een onaangenami ne° gaslucht tengevolge. Een voetganger Lyt die op de hoogte van deze plek ee:hfrl brandende sigaret wegwierp, werejj^ vermoedelijk de directe oorzaak - a: b. een brand met metershoge vlannnenIeer De brandweer kon het vuur echteiw niet blussen voordat de vlammen dt diclitsbijzijnde telefooncel bereikten. Naar wij vernemen, klaagden de bej woners ter plaatse al geruime tij: over het ruiken van gas. De herstel werkzaamheden zijn inmiddels begon Feestavond Leidse Postduivenvereniging „De Vriendenclub" De festlviteten rond het 35-jarig be staan van de Leidse Postduivenvereni ging De Vriendenclub werden zaterdag besloten met een alleszins geslaagde feestavond in het St. Antonlusclubhuis. Daar de avond werd geopend, met de huldiging van de clubleden, die in het afgelopen jaar met hun duiven beslag hebben gelegd op de onderscheidene clubkampioenschappen, droeg het ge heel nog een extra feestelijk karakter. Alvorens tot de huldiging van de kam pioenen over te gaan en hun met een toepasselijk woord de onderscheidene prijzen (diverse bekers en standaards) uit te reiken, richtte de voorzitter, de heer W. Vijlbrief eerst nog een hartelijk getint felicitatietoespraaftje tot de heer C. Vlaardingerbroek, die vanaf de op richting van „De Vriendeclub" lid is en als enige der „oude garde" zijn 35-jarig lidmaatschap vierde. Hierin legde spre ker de nadruk op het feit. dat de jubi laris niet alleeu een trouw, doch ook een zeer actief lid is, die in de loop der jaren menig maal op het erepodium der kampioenen mocht plaats nemen. Als stoffel(jk bewijs van dank voor alles wat de jubilaris voor de duivensport heeft gepresteerd., overhandigde spreker hem de legpenning van de Ned. Alg. Bond van Postduivenhouders. GROEI EN BLOEI Na de uitreiking van de vele fraaie en blinkende prijzen, waarvan de alge mene clubkampioende heer W. de Rid der, er niet minder dan acht behaalde, opende de voorzitter van de jubileum commissie, de heer J. Beekman de feest avond officieel met een hartelijk wel komstwoord, in het bijzonder gericht tot de afgevaardigden van de zustervereni gingen. In zyn hierna volgend feesttoe- spraakje memoreerde de heer Beekman de groei en bloei, die De Vriendenclub In haar 35-jarlg bestaan mocht onder gaan om tot slot namens alle leden het huidige actieve bestuur dank en hulde

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4