v S)e Celcbe Coulant LEGERWEDDEN NOG LANG NIET IDEAAL Stoere mannen van ..Rawhide maken plaats voor werkster Akkertjes TEXTIEL IN GEWEER TEGEN SPAR „Bruidsconcert" in A'dam PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 Versnippering schaadt, als openheid baat WANNEER, bijvoorbeeld door voldoen de concessies van de Televiziergroep het gesprek van minister Klompmet de R.T.N. tot de conclusie zou leiden, dat eerlang ook aan deze zendtijdgegadigde een concessie in de ether kan worden verleend, krijgt het gezin van de wer kelijke omroepverenigingen andermaal uitbreiding. Aan de openheid, waarmee reeds in het wetsontwerp-Höppener nieuwe we gen op omroepgebied werden gezocht, is dan andermaal recht gedaan. Maar de grote vraag is en blijft, of de baat voor de openheid enige positieve uitwerking zal hebben op het radio- en televisiepro gram dat voor de meeste kijkers en luis teraars toch nog altijd hoofdzaak is. Wat de algemene gerichtheid betreft, zal de R.T.N. in hetzelfde vaarwater als de A.V.R.O. en de Tros komen te zitten; vooral nu N.R.U. en N.T.S. langzaam maar zeker vorderingen maken op de weg van het aanvullende en algemeen program, zal de R.T.N. in dit opzicht zijn vroegere plannen wel kunnen op geven. Misschien hoogstens door wat betere financiële mogelijkheden zal de nieuwe club de kijkers en luisteraars de teleurstelling kunnen besparen, welke de Tros de meeste van haar eigen fans al bezorgd heeft. Maar wat zeker niet'te voorkomen zal zijn, is een verdere versplintering van het radio- en televisieprogram in zijn totaliteit. 1\IT wordt dan het onvermijdelijke offer op het altaar van de openheid; een openheid welke anders gaat uitvallen dan zij aanvankelijk door de vurigste pleitbezorgers ervan verstaan zal zijn. Er komen immers wel nieuwe zendgemach tigden, maar het eigene ervan valt nau welijks te onderkennen. Omdat vanwege de enorme kosten en het gebrek aan geld bij de overheid van drastische zendtijduitbreiding op dit mo ment geen sprake kan zijn, is een neven gevolg dat met uitzondering van N.T.S. en N.R.U. het program van andere zendgemachtigden straks veren moet laten. Want terwijl het aantal lief hebbers aan de trog groter wordt, blijft de wezenlijke substantie van het voedsel kwantitatief even groot, dus wordt de spoeling dunner. Programmatisch is dit bepaald geen plezierig vooruitzicht, omdat nieuwe ge gadigden programmatisch toch ongeveer hetzelfde zullen doen wat een der be staande omroepverenigingen reeds in petto heeft of reeds in haar program heeft opgenomen. Wanneer dan N.T.S. en N.R.U. met een bescheidener portie zendtijd geen genoegen gaan nemen en zich beperken tot hun essentiële taak, moet een onherroepelijk gevolg zijn, dat bij gebrek aan.zendtijd elke omroepver eniging zich programmatisch onvoldoen de kan ontplooien en dit dan niet van wege redenen van financiële aard. DOORDAT het huidige bestel de moge lijkheid van een dubbel lidmaatschap geïntroduceerd heeft, is de kans groot dat nieuwe omroepverenigingen zendtijd kunnen claimen, zonder dat daardoor de zendtijd voor de bestaande ingekrompen mag worden op de titel van een vermin dering van het aantal contribuanten. Reeds nu steunen veel Nederlanders naast hun eigen oorspronkelijke omroep vereniging de V.P.R.O. of Tros. Welke consequenties dit dubbele lid maatschap op de duur kan hebben, valt nog niet te overzien, maar ze kunnen noodlottig uitvallen voor het program. Dan zal ook op dit punt de openheid, zoals ze nu werkt, in theorie baat, maar wat de praktijk van het program betreft eerlang schade met zich meebrengen. Desnoods een half duiveëi 'POEN D'66 zijn activiteiten als nieuwe politieke concentratie begon, viel behalve het fraaie drukwerk ook de fiere standpuntbepaling op: wanneer we in de Tweede Kamer niet een behoorlijk aantal zetels krijgen, heffen we onze concentratie weer op, want wij van D'66 willen alleen maar kansrijke vernieu wing en we hebben geen zin een splin terpartij te worden. Over het minimumaantal dat binnen de grenzen van de aanvaardbaarheid der D'66'ers viel, heeft nooit grote dui delijkheid bestaan. Het aantal zakte nogal snel. Het afgelopen weekeinde heeft de nieuwe partij evenwel besloten om desnoods met een splinterfractie ge noegen te nemen. Met als roerend mo tief: men moet de kiezers, die hun ver trouwen gegeven hebben, niet teleur stellen. Door een realistische bril bekeken heeft D'66 thans een verstandig besluit genomen. Een partij, die de kiezers ulti matief benadert, wekt immers de indruk behept te zijn met dictatoriale neigin gen. Ook groepen als de P.S.P. en de Boerenpartij zijn heel bescheiden be gonnen en na een paar jaar toch uit gegroeid van splintergroep tot kleine fractie. Dat ze blijvertjes zijn, valt te betwijfelen; maar ze hebben in ieder geval in het politieke water deining verwekt. Maar al toont D'66 thans meer oog voor de werkelijkheid te hebben, na de bombarie waarmee de groep gestart is zal menigeen toch wel de indruk heb ben dat drs. Gruyters c.s. politiek-prin- cipieel nu de eigen glazen ingegooid heeft. Nog geen maand geleden heette het vol trots: een heel ei of niets. Des noods wordt nu zelfs een half duiveëi geaccepteerd! En de groep, die nochtans blijft beweren in Nederlands politieke bestel als breekijzer te zullen fungefght zal in vele ogen dan ook al niet meer dan een nagelvijltje kunnen _wor<^n. Karei Doorman weer in discussie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer is verheugd over het besluit van minister De Jong (Defensie) om per 1 januari aanstaande een eerste stap te zetten in de richting van een officiële wedde- of bezoldigingsregeling voor dienstplichtige militairen van land- en luchtmacht. Min der Is de Kamer er echter over te ■preken, dat de nieuwe regelingen een verslechtering Inhouden voor het dienst plichtige reservepersoneel (sergeants), vaandrigs en reserve-officieren). De socialist Wieldraayer heeft er gis teren bij de bahandeling van de defen sie begroting op aan gedrongen de maat regelen op dit stuk alsnog te bezien. Hij overweegt zelfs een amendement op dit punt in te dienen. De heer Maenen (KVP) had graag ge zien, dat de voorlopige wedde-uitkerin- gen, voorzover die boven de belasting grens komen te liggen, belastingvrij zou den zijn, evenals de bonusuitkeringen. De minder gunstige regeling voor het re servepersoneel zal de animo verminde ren om een zwaardere opleiding te vol gen en een lang re dienstijijd te aan vaarden, zo vreest de heer Maenen. De Kamer toonde zich voorts ingeno men met het besluit om de diensttijd voor de landmacht met 2 3 maanden te verkorten, ingaande de tweede helft van 1967. Een discussie over de mogelijk heden van een verdere diensttijdverkor ting heeft volgens de heer Maenen in dit stadium geen zin. „Wij zijn nog niet zover dat we nu reeds met kracht van argumenten kun nen aantonen, dat de diensttijd eerlang tot 14, 13 of 12 maanden kan worden ver kort", aldus de heer Maenen. Hij wilde voorts weten wat bij de marine en de luchtmacht de mogelijkheden tot dienst- tijdverkorting zijn. Hij drong ook aan op bespreking in de defensiecommissie van het eindrapport van de commissie dienstplichtvoorzieningen, met betrek king tot de vrijstellingsregelingen. De heer Maenen verlangde ook een her ziening van de vrijstellingsregeling voor ondergrondse mijnwerkers. De liberaal Couzy pleitte voor een ex tra-belastingheffing op niet-dienstpliehti- ge Jongemannen. Verdere verbeteringen in de bezoldiging van dienstplichtigen achtte hij niet nodig. KVP en AR. lieten gisteren bij mon de van de heren Moorman en Wal burg weten achter het voornemen te staan om het vliegkampschip Karei Doormen tot 1970 a 1972 in de vaart te houden. Tegen die tijd hoopt minister de Jong, dat de taak van dit vlietkamp- achip en zijn vliegtuigen het opsporen en bestrijden van onderzeeboten gedeel telijk kan worden overgenomen door een Nederlandse atoomonderzeeër. Ame rika weigert echter tot dusver techni sche hulp te verschaffen voor de bouw deze atoomonderzeeër. De heer Moorman meent daarom, dat Nederland naar aan Frankrijk om technische bijstand moet verzoeken. De WD en de CHU willen daar evenwel niets van De liberaal Couzy vindt het niet nood zakelijk een atoononderzeeër te bezit ten. Ook de socialisten twijfelen. De so cialist Wlerda vindt dat men de Karei Doorman beter reeds nu uit de vaart nemen. De CHU'er rar. Bos vroeg welke andere vervangingsmiddelen er de Karei Doorman zijn. Moet het beslist een atoomonderzeeër zijn? Kan het aantal conventionele onderzeeboten niet beter worden uitgebreid? Na 1970 zal de Karei Doorman zijnsinzlens niet gehandhaafd kunnen worden. De heer Maenen zei voorts nog het als ;n dringende eis te zien de Nederland- defensietaak op korte termijn op nieuw te bezien in verband met de toe nemende internationale ontspanning en de daaruit voortvloeiende wijziging in de NAVO en Verenigde Naties. De socialist Wierda drong in dezelfde geest aan op de aanstelling van een groep specialisten, vooral economen, om de omvang van de Nederlandse defensie inspanning opnieuw kritisch te bezien. Van de heer Walburg (AR) kreeg mi nister De Jong het compliment, dat hij zich de laatste jaren goed aan het uit gavenplafond voor zijn ministerie gehou den heeft en dat veel verbeteringen in de krijgsmacht zijn doorgevoerd. Van verschillende zijden informeerde ten voorts naar de juistheid van berich- ïn als zou minister De Jong hebben aan geboden één Nederlandse divisie naar West-Duitsland te sturen bij terugtrek king van het Britse rijnleger uit de bondsrepubliek. Vanmiddag kwam minister De Jong in het woord. ADVERTENTIE Heilzame, diepwerkende Kloosterbalsem verzacht en verlicht aandoeningen van huid en spieren Toewijzing staatslening vijftig procent DEN HAAG (ANP) Het ministerie van Financiën deelt mede, dat op het door een lid van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en van de Bond voor den Geld- en Effectenhandel In de provincie te Den Haag op de zeven pet lening 1966 II ten laste van de staat der Nederlan den ingeschreven bedrag vijftig pet wordt toegewezen, indien het door het lid Ingeschreven bedrag de 250.000 niet overtreft. Op door leden Ingeschreven bedragen, die de 250.000 overtreffen, wordt per lid toegewezen 125.000 plus 0,0027 pet van het bedrag, waarmee het bedrag van de Inschrijving van het lid de 250.000 overtreft. Zoals bekend, is de lening groot 250 min. Koers van uitgifte is honderd pro cent. Storting is maandag 16 januari 1967. Wensley Pithey als George Dunrick en Kathleen Harrison (v.l.n.r.) als Mrs. Thursday in een scène uit de eerste aflevering „Een ritje in een Rolls Royce". NEDERLAND I TELEAC: 18.30 uur: De boerderij als onder neming (13). N.T.S.: 19.30 uur: Vier dagen voor Kerst mis. programma over kerstviering in andere landen. HILVERSUM I N.R.U.: 20.30—21.30 uur: Feestelijk concert in Amsterdam t.g.v. ko mend huwelijk van H.K.H. prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven (deel I). N.C.R.V.: 21.30—22.15 uur: Oor-zaken, programma over cabaret, muziek, sport en andere zaken. 20.15 uur: Zendtijd politieke par tijen, uitzending van de AR. 20.25 uur: Feestelijk concert in Amsterdam t.g.v. ko mend huwelijk van H.K.H. prinses Margriet en mr. P. van Vollen- 21.15 uur: Journaal. 22 50 uur: Sluiting. NEDERLAND II N.T.S.: 20.00 uur: Journaal. 22.55—23.15 uur: Rondom het kind, peda gogisch programma HILVERSUM II V.A.R.A.: 20.05—20.55 uur: Trammelant in Loeren aan de Hor. amuse mentsprogramma. N R.U.: 22.55—23.30 uur: Feestelijk concert t.g.v. komend huwelijk van H.K.H. prinses Margriet A.V.R.O.: 20 01 uur: Kunstconcours. wed strijd voor jong talent 21.05 uur: Eine kleine Nachtmuslk, muzikaal programma. Anatevka. filmimpressl» over voorbereidingen voor première van nieu we musical. 21.35 uuf: IJshockey, reportage HIJS-HOKIJ-DEN BOSCH. RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I 7 00. 7.30. 8 00. 8.30, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM II 7.00, 8.00, 11.00. 13.00, 16 0 18.00. 20 00. 23 55. Radioprogramma .-ork., 18.31 Londense erft honderd miljoen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM I plaats van „Rawhi de", de lang niet zachtzinnige maar toch wel bij de kijkers erg populaire t.v. serie, heeft de VARA-t.v. beslag weten te leggen op een Britse t.v.- reeks, getiteld „Mrs. Thursday". Een opmerkelijke prestatie levert de 68-jarige actrice Kathleen Harrison, die de hoofdrol van Mrs. Thursday speelt. Het is het type van een werk ster en de verpersoonlijking van de Cockney, de geboren „platte Londe- naar", die op alles een raak antwoord heeft. Als dochter van een arbeider stichtte ze zelf een gezin, werd wedu we en ging uit werken op een groot Londens kantoor. Als haar directeur komt te overlijden laat hij haar hon derd miljoen gulden na In de overtui ging, dat juist zij het geld goed zal be steden. De drie ex-vrouwen van de di recteur worden met een klein legaat tevreden gesteld. De directeur bleek een uitstekend men senkenner te zijn, want Mrs. Thursday doet precies wat hij had verwacht toen hij zijn sensationale testament maak te. De schatrijke werkster beschouwt het geld als een soort legaat, dat ze voor een ander moet beheren. Ze krijgt nu ook een machtspositie in de zaak, verkeert in vergaderzalen, grote hotels, de beste kringen, kortom daar waar ze als werkster nimmer kwam. Msr. Thursday zegt: „geld is maar een hoopje papier en metaal. Het is geen doel op zichzelf, al zijn er veel mensen ANTENNE (ADVERTENTIE) Let op, dat U de originele Akker, cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep I UTRECHT, (A.N.P.). De stichting Mitex, de overkoepelende organisatie van de drie textieldetallhandelsorganl- saties (4300 leden), verwijt de Spar het organiseren van een „commerciële gangsterverkoop tegen de textielbran che". Op een In Utrecht gehouden pers conferentie heeft de heer J. van Dom- selaar, voorzitter van de Mitex, scherp stelling genomen tegen het initatlef van een Spargrossiersbedrijf in Den Bosch, dat vorige week als textieldetaillist is gaan opereren In een afzonderlijk be drijfspand, waar het publiek goederen tegen kostprijs worden aangeboden. Hoewel het een individueel geval betreft, gelooft de Mitex, dat de lande lijke Sparorganisatie achter het initia tief staat en het dus gaat om een vei> kooppolitieke beslissing. „Alle regels van een eerlijke concurrentie zijn met voeten getreden. De textielorganisaties zouden thans met elkaar een aantal levensmiddelenzaken kunnen gaan ex ploiteren, waarbij het publiek tegen kostprijs levensmiddelen worden aan geboden", aldus het Mitexbestuur. De textieldetaillisten hebben trouwens als „kruidenier" al enige ervaring opge daan, want een aantal jaren geleden verzetten zij zich met de verkoop van goedkope koffie tegen de verkoop van textiel in enkele grote levensmiddelen zaken. In korte tijd werd voor een waar de van 15 miljoen gulden omgezet en veroverden de textielzaken 12 procent van de koffiemarkt. „Maar nu staan we in een unieke situatie: middenstand tegenover mid denstand", aldus de heer Van Domse- laar, die deze situatie bijzonder be treurt. Voorlopig voelen de textiel detaillisten niet veel voor „wraak" door kruidenierswaren aan de man te gaan brengen. De Mitex denkt er evenwel niet aan bij de pakken te gaan neerzitten. Als de Sparorganisatie de consequenties niet wenst te overzien, zal hopelijk de staatscommissie-Zijlstra, die belast is met een onderzoek naar onredelijke verkooppraktijken, binnenkort hierop haar vinger leggen. Da Mi tax heeft al contact met Den Haag. die dat denken. Het gaat erom, wat je ermee doet". Natuurlijk stuit de eenvoudige vrouw op veel tegenstand en figuren, zelfs met adelijke titels die haar het geld af handig willen maken. Maar Mrs. Thurs day heeft een verstokte aanhanger, dat is de uiterst beschaafde butler Ri chard Byron Hunter, gespeeld door de acteur Hugh Manning. Butler Hunter wordt haar financieel adviseur en al gemeen adjudant. Tot nu toe zagen de britten Hugh Man ning altijd in sterk dramatische- of griezelrollen. Maar ook speelde hij meermalen in stukken van Shakespeare en Shaw. Van Shaw zegt hij, dat het zijn lievelingsauteur is. Hugh is namelijk niet altijd acteur ge weest, maar werkte eerst bij de afde ling financiën op het raadhuis in' zijn geboortestad Birmingham. In zijn vrije tijd speelde hij veel bij het amateurto neel, tot hij een contract kreeg bij de Londense Old Vic. Lange tijd was hij verbonden aan de hoorspelgroep van de B.B.C. Dank zij het toneel heeft hij veel van de wereld gezien. Hij trad op in India, Pakistan en Ceylon. Hij speel de voor de pyramiden in St. Joan en in Athene in „Romeo en Julia" De t.v.-serie „Mrs. Thursday" is een idee van Ted Willis (Lord Willis), de scriptwriter, die de Cockneys kent als geen ander. ..Radio 247" concurrent van piratenzenders (Van onze correspondent) LONDEN De BBC heeft gisteren van de regering-Wilson de toelating gekregen om schier zonder onderbre king „pop"-muziek uit te zenden, ter vervanging van de programma's van de commerciële radiopiraten. De „Bri tish Broadcasting Corporation" zal daarvoor gebruik maken van golfleng te 247 meter en om die reden zal het nieuwe zendstation vermoedelijk „Ra dio 247" genoemd worden. Deze beslissing is bekendgemaakt in een witboek van acht pagina's, waar aan de regering Wilson bijna twee jaar gewerkt heeft. De beslissing inza ke „Radio 247" geniet de volledige in stemming van de vakvereniging van muzikanten, die sedert het bestaan van radiopiraten aandringt op een der gelijke maatregel. De muzikanten we ten namelijk zeer goed, dat de meeste clandestiene zenders slechte betalers zijn van auteursrechten, terwijl de BBC altijd eerlijk alle „copyrights" eerbiedigt. Door deze maatregel geeft de rege ring, die alle radiopiraten wil uitroei en, in feite toe dat het Britse publiek verlangt naar „non-stop pop". Maar de minister van PTT, Edward Short, verklaarde gisteren: „Het zal niet al lemaal „pop" zijn op „Radio 247". De uitzendingen zijn bestemd voor mensen die van lichte populaire muziek hou den, dus niet alleen tieners". De regering hoopt dat het parlement in de zomer van volgend jaar de wet zal goedkeuren die strenge maatrege len voorziet om de bedrijvigheid van radiopiraten onmogelijk te maken. Tot dusver werd nog maar een van het on geveer een dozijn clandestiene zenders die dag en nacht van op zee „pop"-mu- ziek de Britse ether inslingeren, defini tief uitgeschakeld. Sommige radiopira ten zijn blijkbaar van plan hun sche pen te laten bevoorraden door Neder landse „medeplichtigen", als in Groot- Brittannië alle medewerking verboden Delegatie RTN bij min. Klompé DEN HAAG (ANP) De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, mej. dr. M. Klompé heeft vanmorgen een bestuursdelegatie ont vangen van de Stichting Radio Tele visie Nederland (RTN). Naar aanleiding van de aanvraag die de stichting heeft gedaan voor een concessie voor radio- en televisieuit zendingen, heeft de minister een uit eenzetting gegeven van de mogelijk heden en moeilijkheden die zich daar bij voordoen. Het bestuur van de stichting RTN zal zich op korte termijn hierop bera den. Binnenkort zal een nieuw contact worden belegd. BUMA mag geen reductie geven op nieuwe tarieven AMSTERDAM (ANP) De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. Stheeman, heeft het Bureau voor Muzlekauteursrecht (BUMA) in de hoofdstad verboden op zijn nieuwe ta rieven voor muziekauteursrecht een re ductie te geven aan uitvoerders en or ganisatoren van uitvoeringen, die een zaal huren van een zaalverhuurder, die zich jegens de BUMA bereid heeft ver klaard het aan de BUMA verschuldigde recht te innen en aan hem af te dragen. De president deed deze principiële en voor organisatoren van uitvoeringen en zaalverhuurders belangrijke uit spraak in zijn gisteren gewezen vonnis in het kort geding dat een Haarlems horeca- en zaalverhuurbedrijf tegen de BUMA aanhangig had gemaakt. ÖUMA had bekend gemaakt dat met ingang van 1 september J.l. niet meer de uitvoerdei^of orgahisator van de uit voering de vereiste toestemming (de muziekauteursrechtelijke vergunning) zou aanvragen en de premie daarvoor aan BUMA betalen doch dat de zaal verhuurder van uitvoerder/organisator deze premie zal innen en aan BUMA afdragen, onder aftrek van 10 procent als vergoeding van moeite en kosten. Waartegenover de BUMA als het ware met terugwerkende kracht de vergun ning om het muziekwerk in het open baar uit te voeren verleent. De directie van BUMA deelt naar aanleiding van het vonnis van de pre sident van de Amstr-damse rechtbank en in een kort geding mede, dat de pre sident in zijn uitspraak niet de hoogte aantast van het door BUMA gestelde tarief, doch de wijze van incasseren, waarbij aan de zaalverhuurders een belangrijke reduct's werd verleend voor hun bemiddeling. Slechts een klein aantal zaalverhuurders heeft ge weigerd aan deze regeling van BUMA mee te werken. Om gerezen bezwaren te ondervangen werd door BUMA reeds in het begin van december een nieuwe, uniforme en geen onderscheid meer makende wijze van incasso, ingevoerd. De film van vanavond Als hoofdfilm heeft de NTS voor van avond het werkstuk van Joseph von Ba- ky „Dr. Corda verdacht van moord" gekozen, een film uit 1958. Dr. Corda gehuwd staat op meer dan vertrouwelijke voet met zijn assistente. Zij ontmoeten elkaar regel matig buiten de praktijkuren. Als de arts op een avond naar de afgesproken plaats gaat, vindt hij zijn assistente vermoord. Intens beangstigd en besef fend wat deze moord voor hem kan gaan betekenen, vertelt hij de politie, dat zijn assistente vermist is. Maar Corda maakt fout op fout en de politie gaat mede op getuigenissen van an deren over tot inhechtenisneming van de arts, op verdenking van moord. Corda komt alleen te Btaan. Kennis sen en vrienden laten hem in de steek; onbetrouwbare getuigen wordt geloof geschonken. Alleen de vrouw die hij bedroog, zijn echtgenote, blijft in zijn onschuld geloven. De film is gebaseerd op een soortge lijke geschiedenis, die zich enkele jaren voor 1958 heeft afgespeeld. Ondanks dit feit maakt het werkstuk zelfs als men het goed opgezette scenario in aanmerking neemt een minder over tuigende indruk, vooral daar de film faalt in het schilderen van de psycho logische achtergronden. (Ned I 21.00 uur.)) Protest tegen uitzending van Lurelei (Van onze radio- en t.v.-redactie) DEN HAAG Het optreden van het cabaret Lurelei, gisteravond voor de VARA-tv heeft (weer) enkele mensen gekwetst. Het hoofdbestuur van de Stichting Nederland Hou en Trou, ge vestigd te Ermelo, heeft een protest telegram gezonden aan minister-presi dent Zijlstra. Het stichtingsbestuur vraagt de premier daarin „maatrege len te nemen tegen het soort weerzin wekkende beledigingen van het konings huis", zoals deze in het gisteravond uitgezonden tv-programma werden ge uit. krant, 19.30 M (opn). NRU:' 20.30 C< mod. en klass. muz. NCRV: 21.30 Oor-zaki gevar. progr., 22.15 Meditatie, 22.30 Nws., 22.40 Geestelijke liederen, 22.55 Pedagogische etherleerg., 23.15 Platennws.. 23.55-24.00 Nws. 19.10 Radio- i Het Leger des Heils, reldpanorama, 19.55 Lichte ork.muz. ertgeb.-ork. :ualltelten. 18. Nederlands cabaret op de plaat, en lnstr. ensemble en zangsol.. 19. staalkaart, 20.00 Nws. 20.05 Trammelant ln Loeren aan de Hor, radlofeullleton, 20.55 Ik loop door het land, licht progr., 21.10 Lichte 21.35 Liedjesprogr., 22.00 Radio muz., VARA 23.30 Wlnl BRUSSEL Nederl. 18.00 Nieuws. 18. soldaten. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Nieuws. 19.40 Vlaamsé pareltjes DONDERDAG HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Medi- praatje. (7.30- 7.32 Nws.). 7.55 Overw Klass. gr.muz., 8.30 Nw Waterstan: Nws.. 8.10 de huis- 10.00 Aubade: licht gramma, 11.00 Voor de zieken. VPRO. Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: rle. 13.05 Klassieke gram.muz., 13.45 Voor vrouw, 14.15 Planorecital: klassieke en n daag, muz.lezlng. 15.15 Sphinx: progr. vc de vrouw. NCRV: 15.45 Oude muz. (g 16.00 Studlodienst. 16.30 Vocaal enseml met orgelbegeleiding: geest, liederen, 17 Voor de Jeugd, 17.15 Frans-Car.adese ker Filharmonisch orkes moderne muziek, 9.40 Lichte gram. muzlc voor oudere luisteraars, 10.00 Voor de klei ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuw: 12.00 Johan Willem Frlso Kapel. 12.27 Voi Inbouw, 12.30 Zelfstandig zijp t programma in iziek, 10.30 Nieuwe la: 16.00 Nieuws. 16.02 Actual., 16.05 Tienermaga zine, 17.00 Nieuws, 17.02 Actual., 7.105—18.00 Verzoekplatenprogramma. BRUSSEL Nederl. 12.00 Nieuws. 12.03 Ge varieerde muziek, 12.48 Lichte muziek, 14.00 Nieuws, 14.03 Muzikaal klankbeeld. 15.00 Nieuws, 15.03 Liederen van Schumann. Brahms en Debussy. 15.30 Lichte muziek. 18*)0 Nieuws. 16.09 Lichte muziek. 17 00 Nws, 17.15 Orgelmuziek, 17.30 Kerstliederen, 17.50 Nieuws, 12.40 Actualiteiten, 13.00 Pro mi B. Bernard Haitink, die vanavond het feestelijk concert dirigeert. u Vanavond Ned. I 20.15 uur Vanuit het Concertgebouw te Amsterdam, waar H. K. H. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven een feestelijk concert bijwonen, dat door de ge meente Amsterdam wordt aangeboden, verzorgt de N.T.S. vanavond een directe uitzending. Onder leiding van Bernard Haitink voert het Concertgebouworkest achtereen volgens uit de Piet Hein Rhapsodie van Peter van Anrooy; Recitatief en aria uit het Weihnachtsoratorium voor alt en orkest van Johann Sebastian Bach (soliste: Aafje Heynis); Concert in Es groot voor trompet en orkest van Joseph Haydn (solist: Wim Groot) en de Bruiloftsmars uit „Ein Sommernachtstraum" van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Deze muziek is ook te beluisteren via Hil versum n. Bij het binnenkomen van het bruidspaar zal de Koningsfanfare van Josquin Déprês worden gespeeld. Het deel na de pauze wordt van 22.55 tot 23.30 uitgezonden via Hilversum II. Dan worden uitgevoerd de Variations Symphoniques van Frank en drie delen uit La Damnation de Faust van Berlioz. Meugel, maar ook om de „technische'' vakbekwaamheid van de uitvoerenden, die op hoog peil ligt. Opvallend ie hoe goed een Gerard Cox in dit milieu past. Eigenlijk ig hij de man van het intieme moderne levens lied. maar hij kan uitstekend méé, ook in de sketches. „Ster" van Lurelei Is natuurlijk Jas- perina de Jong, A.s. zaterdag „staat" zij weer in de Rudi Carreli Show en dat is dan haar rijfde t.v.-optreden in goed twee weken. We zagen Jasperina „live" in de afgelopen zomer. Geruch ten willen dat zij nu elke avond op treedt in het nieuwe Lureleiprogram- ma. Onzinnig gerucht lijkt ons: Jaspe rina is natuurlijk dag en nacht bezig met het voorbereiden van t.v.-shows. Zij is waarschijnlijk even hard bezig haar t.v.-lmage grondig te vermoor den, Vijf maal in twee weken Dat zou zelfs Streisand zich niet kunnen veroorloven, Vg. UEN t.v.-avond met „Z-Cars" is voor ons altijd al bij voorbaat voor de helft geslaagd. Omdat in deze goed- gespeelde Britse politieserie de mannen van de sterke arm zulke échte mensen zijn, feilbaar en behept met allerlei klein-nienselijke deugden en ondeug den- Die kwaliteit is er óók als de aflevering géén sterk verhaal heeft. Gisteren was het verhaal wél sterk Overigens zorgde de VARA ervoor dat we ook voor die andere helft aan onze trekken kwamen. O.m. met de tot nog toe beste aflevering van „Onder ande ren", Ellen Blaserg serie over minder bekende kanten van het amusement. Natuurlijk was het unieke Amster damse artiestenhotel „De Aardbol" wat je noemt een „lekker" onderwerp. Maar de sfeerrijke reportage die eruit kwam beantwoordde aan heel hoge Vervolgens: Lurelei niet een bloem lezing uit vroeger en huidig repertoire. Sommige kijkers houden niet van dit repertoire. Dat is hun goed recht en zij hadden gisteren een redelijke uit wijkmogelijkheid op „II". Minnaars van het cabaret zijn overigens erg blij met LureleL Om de teksten van Guus (ADVERTENTIE) VOOR BABY'S HUIDJE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2