VERSCHUEREN OP LAATSTE MOMENT TOCH NOG GERED MEVR. KENNEDY DREIGT MET PROCES TEGEN BOEK Man neergestoken uit zucht naar geld Akkoord over regeling ontslag bij Werkspoor „Lummelieren in de zesdaagse Paniek op tribunes Emotionele uitlatingen in „De dood van een president Met moeite leven gered DONDERDAG 15 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Er zijn momenten dat het vreselijk traag gaat in de zesdaagse. Dan lummelen de coureurs op hun fiets en men vraagt zich af of ze in dit tempo binnen de gestelde limiet van zes dagen hun contract kunnen afwerken. De man nen lezen dan sloom trappend hun krant je. bij voorkeur met het rechterbeen in de rcchterbeugel van hun glimmend stuur. Sommigen steken een sigaretje op. Men let daarop, want het is het enige waar men zich mee bezig kan houden. Of men zou met do barkeeper van het middenter rein moeten discussiëren over de 95 cen ten die hij voor een pilsje vraagt. Voor het publiek heeft zo'n rustkuur toch wel zijn bekoringen. Men kan Jan Janssen zien lachen, wat hjj beslist weigert als het tempo oploopt tot tegen de 50 km. Men kan „raketten-Peter" als een uitdrijvend projectiel langs de gToene baan zien gaan. De koers ligt dan plat, maar er moet een renner In de baan zyn. De renners mogen ook In de ereloge gaan zitten, als ze niet op de baan moeten LIVERPOOL Meer dan twintig toeschouwers hebben tijdens de wed strijd LiverpoolAjax verwondingen op gelopen toen rookbommen op de volge pakte tribunes, bijgenaamd „the Kop", ontploften en er een paniek uitbrak. De gewonden werden in ziekenhuizen in Li verpool opgenomen. Vlak na het begin van de wedstrijd stegen er dikke rookwolken op uit de tribunes achter het doel van doelman Lawrence, die paniek onder de toeschou wers zaaiden. Politie en ziekenbroeders droegen vele toeschouwers, enkele op brancards, naar het looppad rondom het speelveld. Duizenden toeschouwers, on der wie vrouwen rn kinderen, werden buiten het stadion gebracht. Het duurde twintig minuten voor de orde weer was hersteld. Vele toeschouwers vielen flauw. De verwondingen bleken te bestaan uit gebroken en gekneusde ribben en kleine wondjes, die sommigen aan him handen hadden opgelopen. zijn, om er met verloofde of echtgenote te praten, zoals Patrick Sercu dat gistermid dag deed. Geen suppoost protesteert als renners bezit nemen van Vyths duurste plaatsen, want ze zfln toch zelden of nooit bezet. Met dertig gulden kun je tenslotte leukere trips organiseren. Het doet merkwaardig en onvoorstel baar aan. die rust en kalmte van super- atleten voor wie een eerste vereiste is dat ze hard fietsen om hun brood te verdie nen. Zoals het wennen is, voor de toe schouwers, om de rivalen Post en Lykke met de armen om eikaars schouders te zien toeren, duidelijk grapjes makend. Zijn dat de mensen waarvoor ze straks recht gaan zitten, omdat de een de ander probeert te overtroeven? Onmogelijk Maar er zou er eens een moeten zijn die als een gek begint te trappen. Dat mag en de jury houdt er dan ook rekening mee. Waarom doet niemand het dan? Het ant woord is eenvoudig. Wie de euvele moed bezit om aan zijn spierei. te trekken, maakt zich bij de makkers onmogelijk. Theo Verschueren. lullekkerend lm Gerard Koels cabine, vertelt van de ster ren die hij Ferdinand Bracke voor de ogen toverde in een van de zesdaagsen van Gent. Er zijn er dus toch die het spel wel eens doorbreken. Toch niet afgelopen „Bracke heeft het geweten", lachte stoere Theo nog na. Het was een van de weinige keren dat Verschueren gisteren opgewekt keek. De rest van de dag blikte hij somber en donker voor zich uit en at hij slecht. Om half negen 's avonds, dacht hij, was de zesdaagse voor hem afgelopen. Het reglement schrijft voor, dat een ren ner die zijn koppelgenoot moet missen tot 24 uur daarna in de baan mag blijven. Valt er in de andere groepen geen gat, dat met hem opgevuld kan worden, dan is het gebeurd. Theo Verschueren miste zijn maat (Jaap Oudkerk verliet dinsdag avond met een rugblessure de wedstrijd). Maar er kwam toch een plaats open. De Belg Jos Debakker stapte gisteravond af en Verschueren werd aan Captein gekop peld. Zij begonnen op de negende plaats met 12 ronden achterstand. Amateur-Zesdaagse De Belg Harrie Michiels is ook na de derde dag de grote favoriet voor de eind zege in de zesdaagse van de toekomst, waarvoor als eindprijs een personenauto beschikbaar is. Michiels verloor gister avond weliswaar een ronde aan Harrie Jansen, die in de derde rit zegevierde, maar in het algemeen klassement bleef de Amsterdammer toch op twee ronden staan. -Algemeen klassement na drie dagen: 1. Michiels 8 pnt.; (op 2 ronden) 2. Harrie Jansen: (op 4 ronden) 3. Vogels 6; (op 5 Amsterdamse Raad leefde mee AMSTERDAM Waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis van Neder land heeft gisteren de Amsterdamse ge meenteraad zijn discussies geschorst om vla de televisie getuige te zijn van het verloop van een voetbalwedstrijd. De discussie van de raad ging over het bankgebouw van de Algemene Bank Nederland, dat aan de Vijzelstraat tus-1 sen de Prinsengracht en de Keizers- gracht zal verrijzen. Het feit, dat de j bank een groot modern gebouw gaat neerzetten, dat zal domineren over de aangrenzende oude grachtenhuizen heeft felle protesten uitgelokt en de gemeen teraad sinds gistermiddag kwart voor j twee doen discussiëren.Tegen negen uur j was de eerste ronde van het debat nog niet geëindigd en was de wethouder dus nog niet begonnen aan de beantwoording van de sprekers in eerste instantie. Niet temin werd de vergadering prompt om negen uur geschorst en werden twee te- livisietoestellen ingeschakeld, een in de raadszaal en een op de perstribune. Op voorstel van de burgemeester, mr. G. van Hall en met instemming van de gehele gemeenteraad had het gemeente bestuur van Amsterdam 's middags een telegram gestuurd naar Liverpool: „Heel Amsterdam leeft mee en wenst jullie veel succes toe." ronden) 4. Bennewics 10: (op 6 ronden) 5. Pijnen 17; (op 9 ronden) 6. Kipping 5; (op 11 ronden) 7. Cor Groenewegen 17 en 8. De Wit 8 punten. Janssen/Sercu achterstand weggefietst AMSTERDAM. Veertig grootbeeld- televisies konden Kurt Vyth niet redden. Het werd een teleurstellende avond voor de zesdaagseorganisator, die zich zag over troffen door elf Amsterdamse voetballers. Amper 2.000 mensen vonden de combinatie voetbal-wielrennen wel aantrekkelijk en gaapten vanaf de hoge zitplaatsen in de diepte, waar Ajax en Liverpool op de t.v. te bewonderen vielen. Ook hier echter kre gen de coureurs de minste aandacht. Om alle spanningen op te voeren had de wedstrijdleiding in de rust van de match een ploegkoers over onbekende af stand ingelast, We kregen een van de mooiste wedstrijden uit deze zesdaagse te zien. Hiervoor waren Deloof en Seeuws vooral verantwoordelijk. Zij zweepten met enkele ferme pedaalslagen het peloton op en ontketenden een boeiend gevecht, waarin Jan Janssen en Patrick Sercu domineerden. Dit tweetal had eerder op de dag een van de twee ronden achter stand op Post-Pfenninger en Eugen-Lvkke weggewerkt. „Ik reed dinsdag slecht, van daag gaat het beter", verklaarde Janssen na de geslaagde coupe- Het zou nóg beter gaan. In deze ploeg koers waalerden Janssen en Sercu als on grijpbare figuren rond en fietsten ook hun laatste ronde achterstand weg. Ze gaan nu weer met de koppels Post en Lykke op kop. De stand was vanmorgen bij de neutralisatie om vijf uur als volgt: ,-Jed-Bele) Inger (Ned-Z' Van der Lans-Lelangue Tussen de toielerbedrijven door was er in de Amsterdamse R.A.I.-hal ruinischoots gelegenheid de blikken ook op het voetbalspektakel te werpen. Ajarf fietsende supporter Peter Post (rechts) en de Deen Freddy Eugen maken er gaarne gebruik van via een van de veertig grootbeeldapparaten, die op de Amsterdamse wielerbaan stonden opgesteld. De Burgemeester van Grunsvenprys, de jaarlijkse culturele prijs (f2500) van de gemeente Heerlen, is toegekend aan de Heerlense architect ir. F. P. J. Peutz, bouwer o.m. van het universiteitsge bouw te Nijmegen, het Heerlense stad huis en. in samenwerking met ir. B. Bijvoet, de Heerlense stadsschouw burg. Stemmen bij volmacht door militairen DEN HAAG (ANP) Dienstplichtige militairen die gelegerd zijn buiten de gemeente, waar zij in het kiezersregis- zijn ingeschreven en die regelmatig met verlof daarheen terugkeren, zijn, eer zij bij volmacht willen stem- niet uitsluitend aangewezen op de familieleden of huisgenoten, zo blijkt uit brief van de minister van Binnen landse Zaken, prof. mr. P. J. Verdam, de gemeentebesturen. Ik ben van Anderlecht MENTON. In de Franse bad plaats Menton zijn heel wat mensen zeer kwaad op een man, die zich voorgaf als vertegen woordiger van de Belgische voetbalclub Anderlecht. Volgens de politie heeft de onge veer veertigjarige man afspraken gemaakt met verschillende plaat selijke clubs om tegen „zijn" Belgische ploeg exhibitiewedstrij den te spelen. Voorts heeft hij in een hotel twintig kamers gereser veerd voor de Belgische voetbal club, heeft hij in verschillende res taurants diners besteld voor dertig gasten en een langdurig interview aan een plaatselijk blad toe- toegestaan waarin hij hoog opgaf van de kwaliteiten van Ander lecht. De man, die dikwijls met een briefje van 500 francs zwaaide, heeft nergens een rekening be taald. Dopingcontrole in Italiaans voetbal MILAAN De Italiaanse voetbalbond heeft dopingcontrole verplicht gesteld voor alle clubs van de hoogste twee af delingen. Deze maatregel, die zondag ingaat, houdt het volgende in: de scheidsrechters wijzen na elke wedstrijd drie spelers van iedere ploeg aan, die zich aan een dopingonderzoek moeten onderwerpen. Er zullen twee urineproe- ven worden genomen, waarna de fles jes worden verzegeld. Een exemplaar gaat naar een laboratorium en het twee de naar de voetbalbond. Spelers, die zich niet aan deze bepa lingen onderwerpen, krijgen schorsing van vier wedstrijden. De verantwoorde lijke personen van de clubs worden voor drie tot zes maanden uitgesloten. De geldstraffen voor iedere overtreding lig gen tussen 30.000 en 600.000 gulden. NEW YORK (UPI) Mevr. Jacque line Kennedy heeft verklaard dat zij de rechter zal gaan en een „ver schrikkelijk" proces wil verduren om publikatie van het door William Man chester geschreven boek over de dood van haar man te voorkomen „totdat de privacy van mijn gezin zal zijn be schermd". In een van haar zeldzame verklarin gen beschuldigt de voormalige „first lady" de auteur die overigens door de familie Kennedy zelf is uitgekozen en zijq^.uitgevers. Harper and Row, en het weekblad „Look" ervan, de „nor men van eigendom en goed vertrouwen" naast zich neergelegd te hebben. ROTTERDAM (ANP) In Rotterdam Is vannacht een 22-jarige havenarbeider, J. W. van der B. uit Rotterdam gearres teerd, die kort tevoren In een buis in de Almondestraat de 34-jarige loswerkman J. R. de Zwart met een stiletto twee steken in de hartstreek had toegebracht. De politie reed het slachtoffer direct naar een ziekenhuis, waar men. zoals het er nu uitziet, door snel ingrijpen le vensgevaar heeft bezworen. De jeugdige havenarbeider overviel het slachtoffer in zijn slaapkamer met de bedoeling hem geld af te persen. Eer der in de afgelopen nacht heeft hij twee anderen onder bedreiging geld afhandig willen maken, in één geval met succes. De havenarbeider, geen onbekende van de politie, is kort na de gewelddaad in de Almondestraat aangehouden. Om drie uur vannacht overviel Van der B. de 66-jarige bordenwasser L. J. J. V., die komende uit het café aan het Noordplein plotseling stappen achter zich hoorde en direct daarop werd vastgegre pen en tegen een schutting gedrukt. Van der B. bedreigde hem met het mes en eiste geld. V. vertelde, dat hij dat niet bij zich had en liep naar z'n woning in de Almondestraat, gevolgd door zijn be lager, die kans zag met V. naar binnen te gaan. Deze wist echter in het huis zijn woongedeelte, dat aan een gemeen schappelijke trap ligt, af te sluiten. De havenarbeider vond toen echter in een andere kamer zijn slachtoffer, de 34-ja- rige J. R. de Zwart, die lag te slapen. Van der B. eiste, met het stiletto steekklaar gereed, hem geld te geven. De Zwart zei, dat hij geen geld had en daarop stak de havenarbeider. De poli tie, die intussen was gealarmeerd, wist hem nog in de Almondestraat te over meesteren. Achteraf bleek, dat Van der B. in de afgelopen nacht op het Noordplein een loswerkman reeds het mes op de keel had gezet. Van hem kreeg Van der B. bedrag van 25 gulden los. Tennisstrijd in Zuid-Australië ADELAIDE Lidy Jansen Venneboer en Betty Stöve. die waren doorgedrongen tot de halve finales van het damesdubbel spel van de kampioenschappen van Zuid- Australië. die in Adelaide worden gehou den. zijn gisteren uitgeschakeld. De Nederlandse dames verloren met 62, 6—3 van de Australische combinatie Lesley Tumer-Judy Tegart. Turner en Tegart ontmoeten in de eindstrijd Nancey Richey en Rosemary Casals (VS), die met 36, 64. 64 won nen van Frangoise Durr en Evelyne Terras (Fr.). In de derde ronde van het gemengd- dubbelspel had Lidy Jansen Venneboer meer succes. Met haar Zweedse partner Folke versloeg zij het Australische duo Philips-Moore-Nette met 8—6. 4—6, 8—6. Betty Stöve, die met de Zweed Ander sen speelde, haalde de volgende ronde niet. De Nederlands-Zweedse combinatie moest met 6—0, 6—2 haar meerdere er kennen in Ruffels-O'Neill (Austr.). Bit achter de dernies tijdens de Zesdaagse van Amsterdam. De pedalen gaan rond, ronde na ronde. En dat zij er gedurende zo'n zesdaagse heel wat Proflicentie voor Leo Duyndam (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Piet Licbregts is te vreden in het RAI-gcbouw terug ge keerd van zijn trip naar Den Haag, waar hij de sportcommissie van de KNWU ontmoette. De wielerbond heeft amateur Leo Duyndam toestemming ge geven prof te worden. Het gesprek ein digde met een compromis. Duyndam zal pas in september volgend jaar over gaan. Als hij de vorm houdt zal hU Ne derland nog kunnen vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen voor V olleybalploegen tegen Frankrijk DEN HAAG De Nederlandse heren- volleybalploeg, die vrijdag 16 december in de Houtkamphal in Doetinchem te gen Frankrijk uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Jurriaan Kooien, Hans Jansen, Hans Valkenburg, Hans Lodder, Richard Onnes, Bram Vermeulen, Jan Willem Mulder, Cor Brouwer, Jan van der Hoek, Henk Schreuder, Henk van Baaien, Paul van Wijnen. DEN HAAG Voor de interland vol leybalwedstrijd tussen Frankrijk en Ne derland, die 18 december in Rijssel zal worden gespeeld, zijn de volgende dames uitgenodigd: Anni van Beelen, Hilda van Gulik, Anneke Plant, Ans Snuverink, Tinl Verdijsseldonk, Nel van Dijk, Annie Epping, Marijke van den Berg, Nel Roodenburg, Joke den Dek ker, Helga Kiewiet en Truus Grenneke- Fortuinlijke Willy Schagen OOST-BERLIJN. Willy Schagen, de trainer van het Nederlandse amateur- boksteam, dat gisteravond in Branden burg tegen Oost-Duitsland uitkwam, is geluksvogel. De Amsterdammer kocht gisterochtend bij een wandeling door Oost-Berlijn op dé Alexanderplaats enige loten voor een tombola. Schagen kocht gelukkig. Behalve enige kleinere geldprijzen won hij ook een koelkast. Het toeval wilde, dat Willy Schagen 's morgens bij het ontbijt in hotel Sofia suiker op tafel had gemorst waarmee een oud bijgeloof weer eens werd bevestigd. Met de boksploeg was Schagen minder gelukkig. Oost-Duitsland won met 16Jf. Alleen vlieggewicht Jan Hupten en half zwaar gewicht Rudie Lubbers wonnen van respectievelijk Engelmeyer en de Oostduitse kampioen Brauske. De gedetailleerde uitslagen van de in terland luiden: Vlieggewicht: Jan Hup pen (Ned) w.o.p. van Engelmeyer (O. „Ik ben er geschokt over dat de heer Manchester profijt zou trekken van de emotionele toestand waarin ik begin 1964 mijn herinneringen aan hem heb verteld en ik ben er even geschokt over, dat goed bestaande uitgevers commer cieel voordeel trekken uit zijn woord breuk", aldus de verklaring. „Voor de auteur en uitgevers zal dit boek slechts een voorbijgaand hoofdstuk in hun werk zijn, maar mijn kinderen en ik zullen er de rest van ons leven mee moeten De uitgevers hebben eerder op de dag reeds verklaard dat zij geen acht zou den slaan op een dreigende rechtspro cedure en het boek „De dood van een president" volgens plan zullen uitgeven. Harper and Row wil het boek op 7 april laten verschijnen. Het weekblad Look heeft voor onge veer 650.000 dollar de rechten verkregen om afleveringen uit het boek te publi ceren voor zijn verschijning. Voor bijna 300.000 dollar zou het de serie in Europa hebben dooverkocht, naar verluidt aan Paris Match, Der Stern, Epocha en de Sunday Times. „Wij gaan voort, de persen draaien al", zei de hoofdredacteur van Look, William Attwood, die zelf lange tijd be vriend is geweest met de vermoorde president. Hij verklaarde dat het „moei lijk te zeggen" was waarom mevr. Ken nedy bezwaren heeft tegen het manus- Volgnes goed ingelichte zegslieden hebben haar bezwaren betrekking op be paalde passages waaruit blijkt dat som mige leden van de familie Kennedy weinig bewondering voor president Lyn don B. Johnson voelen. Manchester, die destijds door mevr. Kennedy was verzocht het boek te schrij ven, omdat zij meende dat hij verdraai ingen en sensatie zou vermijden, weigert- te zeggen of het manuscript inderdaad een weinig vleiend beeld geeft van John son, zoals hij was vlak nadat zijn voor- ganger was vermoord. ADVERTENTIE Zoals dit strijkijzer. Vederlicht met grote zooiplaat, die snel en gelijkmatig warm wordt. De regelknop kunt u instellen voor elke soort textiel. Prijs: 28,75 VAKBONDEN TEVREDEN deel o Did); bantamgewichtJuterzenka (0.-|®p°01 Did) wint door k.o. in derde ronde van Gerrie te Paske (Ne); lichtwelterge- wicht: Tiepold (O.-Dld) w.o.p. van Ton- ny Deckers (Ned), Rieger (O.-Dld) w.o. p. van Jan Doorenbosch (Ne); weiter- gewicht: Wolke (O.-Dld) w.o.p. van Her man Schregardus (Ned), Hanel (O.-Dld) w.o.p. van Freddy Guitjens (Ned); Zwarwelter: Voigtlander (O.-Dld) w.o.p. van Toon Hol (Ned); middengewicht: Peter Prasing (Ned) w.o.p. van Viel- hauer (Ned) (omdat Prasing te zwaar was, gingen beide punten naar Oost- Duitsland); halfzwaargewicht: Rudi Lubbers (Ned) w.o.p. van Brauske (O.- Dld); zwaargewicht: Anders (O.-Dld) wint door k.o. in de tweede ronde van Eddy Heyne. DOS contracteert Israëliër (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De directie van Werk- Utrecht heeft met de vakbon den overeenstemming bereikt over voor zieningen voor ongeveer 150 personeels leden, die het bedrijf moeten verlaten. Vertegenwoordigers van de vakbonden hebben dit resultaat van langdurige on derhandelingen voorgelegd aan de on- mingsraad. die er een gunstig oor- r had. (Van onze sportredactie UTRECHT DOS heeft sinds gii ivond een voetballer uit Israël onder Het is de 25-Jarige Michael gepl; Ben Haruch, die vorige de voor Samson uit Tel Aviv. de club. die momenteel de leiding heeft in de Is raëlische voetbalcompetitie. Een in Utrecht verblijvende student heeft DOS op het spoor gezet van deze talentvolle speler, die zijn amateursta- tus wel graag verwisseld zag voor een semi-profcontract. Geheel op eigen rekening is Ben-Ha- ruch vorige week naar Nederland ge reisd, waar hij maandag aankwam. 's Avonds heeft oefenmeester Louis van den Bogert hem eens stevig onder handen genomen en tijdens deze trai ning bleek, dat deze rechtsback die ook rechtsbuiten heeft gespeeld over een goede techniek en een behoorlijk schot beschikt. Dat was voor DOS voldoende om hem een contract aan te bieden. Een transfersom was bij deze transactie niet Met deze regeling is er een eind ge komen aan de conflictsituatie, die begin oktober tussen Werkspoor en vakbon den ontstond, toen de directie voor 450 personeelsleden ontslag in het vooruit zicht stelde en daarmee „wat overijld te werk ging", zoals directeur ir. Van Zwet gisteren in een persconferentie toe- gaf. „Thans is er weer een goede basis voor vertrouwen in de Werkspoordirec tie", zei het ANMB-bestuurslid A. Groe- nevelt. De oorspronkelijk opzet van de direc tie was een verplicht ontslag. De thans tot stand gekomen regeling heeft een ge leidelijke a (vloenig als belangrijkste kenmerk. In oktober hebben reeds 150 werknemers het bedrijf verlaten. Hier- I bij waren buitenlanders van wie het con- j tract afliep. Verder personeelsleden die VMF-bedrijven zijn over- betrof het een In plaats van met 450 moet dus de •rsoneelssterkte thans nog met 300 teruggebracht. De directie in het komende half jaar nog- eens ïou man in dezelfde catego rieën als de hierboven genoemde, het Utrechtse bedrijf zullen verlaten. Voor de ongeveer 150, die dan nog overblijven om de personeelssterkte tot 't gewenste niveau terug te brengen, is de nu tot stand gekomen regeling getroffen. De directie verwacht, dat het meren deel van de 150 uit de leeftijdsklasse van 60 jaar en ouder zal komen. Deze 60- jarige die het bedrijf willen verlaten, krijgen, tijdens de daarvoor wettelijk voorgeschreven periodeduur hun salaris uitbetaald en gaan vervolgens genieten van het pensioen, dat zij op 65-jarige leeftijd zouden ontvangen. Voor die leeftijd wordt het door het bedrijf ver meerderd met het AOW-bedrag. De re geling garandeert een vervroegd pen- verwacht, da1 sioen dat 80 procent van 't laatst gé- noten salaris bedraagt. Met alle 60-jarigen en ouderen, die voor deze regeling in aanmerking komen, evenals met alle anderen op wie de af- vloeïngsregelingen van toepassing kun nen zijn, zullen in de komende maanden individuele gesprekken gevoerd worden. In al deze gesprekken zal worden aan gestuurd op bemiddeling bij het vinden van een nieuwe werkkring. Werknemers jonger dan 55 jaar met 20 of meer dienst jaren, en werknemers van 55 tot 60 jaar met 10 of meer dienstjaren krijgen tot 1 januari gelegenheid een nieuwe werk gever te vinden. Voor alle 150 werknemers zal gelden, dat zij bij het vinden van een nieuwe werkgever keuze hebben tussen een uitke ring ineens of een aanvulling op het nieu we loon of salaris. Hoogte en duur zijn afhankelijk van leeftijd en dienstjaren. Voor werknemers die jonger zijn dan 60 kan de duur variëren van 12 tot 21 maan- De tot stand gekomen regeling geldt alleen voor de wagonfabriek en de brug- genfabriek voor Werkspoor Utrecht. Voor de 130 man van de gieterij is voor de duur van zes weken toegestaan dat zij om de week werken. Deze periode loopt 30 december af. Inmiddels heeft Werk spoor een gelijksoortige vergunning voor de duur van 7 weken aangevraagd. Max Merkel gaat definitief weg MUP. 'HEN Isteren heeft een laat ste onderhoud plaats gehad tussen Max Merkel en de voorzitter van de Duitse voetbalkampioen Mil* chen 1860, Wetzel. De 48-jarige Weense trainer wil dc „Leeuwen" aan het eind van het seizoen voorgoed verlaten. „Dat is mijn laatste woord" 7,ie hij tegen de voorzitter. Zijn motivering: „Ik moet het elftal, net als in 1961, helemaal opnieuw opbouwen, en ir voel ik me niet toe in staat". Nicolas Morozov, coach van de Russische voetbalbond heeft ook zijn ontslag Inge diend. Het ls echter nog niet zeker of Morozovs ontslag zal worden geaccep teerd door de Russische sportbond, die het in dergelijke kwesties voor het zeg gen heeft. Eind '64 werd Morozov als opvolger van Konstantin Bcskov tot co ach van het nationale elftal benoemd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9