Bluffer Bill Shankly voor tweede keer door heroisch Ajax afgebluft VEEL LIVERPOOLGESCHREEUW, WEINIG WOL Cruyff was er weer bij Times: „Ajaxaanval sterkste van Europa Cruyff en Bals helden op „cake van An field Kwartfinalisten zijn op een na bekend Atletico Madrid en Vojvodina voor derde keer Duitsland wil geen atoomwapens DONDERDAG 15 DECEMBER 1966 DE T iF.TPSE COURANT PAGINA 7 LIVERPOOL „Met de staart tussen de benen", er is geen duidelijker omschrijving mogelijk, dook bluf-manager Bill Shankley het gat onder de tribunes in. Het hoongelach van zijn eigen publiek, dat gescandeerd „ha- ha-ha-Shankley" riep, deed hem pijn aan de oren. Als een kind dat meent een onverdiend standje te krijgen, mompelde hij nog voor hij de kleedkamers had bereikt: „Maar we zijn toch in 1964 en dit jaar kampioen geworden en in 1965 wonnen we toch de FA-cup". Hij ontmoette met wat een soort verontschuldi ging had moeten zijn slechts boze blikken en gekrulde lippen, waarvan het venijn was af te scheppen. De Schot, die zuinig had moeten zijn met zijn woorden, zoals het zijn landaard betaamt, had blufpoker gespeeld. Dat was niet erg. Die zeven doelpunten in Liverpool zijn hem vergeven. Maar hij denigreerde Ger Bals („Ik wil hem nog niet in mijn twaalfde elftal") en de gehele Ajaxploeg, die hij als een stelletje non-valeurs beschouwde, die een week tevoren in de dikke mist zijn ploeg een dolkstoot in de rug hadden gegeven. De waarheid kwam gisteravond aan het licht. Jawel, Liverpool speelde, opgezweept door 'n uitzinnig publiek, veel beter dan in Amster dam. De defensie sloot, Milne was een grote figuur die in Amsterdam ontbrak. Maar bij Aja^i dat 'n heroïsche strijd leverde, wemelde het van de grote figuren. Mannen als Bals, Pronk, Muller, Cruyff, Nuninga, Groot, Soetekouw, noem ze maar op, mochten dan niet die glanzende combinaties kunnen vinden als een week tevoren, zij vochten als leeuwen, wierpen een dam op tegen het tome loze geweld waarmee Liverpool beukte en bonkte op de Amsterdamse veste. Henk Groot, de geweldenaar op het middenveld, moest zijn fenomenale vorm bekopen met een grove aanval van Strong, die daarmee zijn ploeg geheel en al ontluisterde, want weer, net als in Amsterdam, tornde Liverpool op tegen een ploeg van slechts tien man. Groot kon nauwelijks een voet meer verzetten. Het knelverband om zijn linkerknie leek alleen te dienen om hem op de been te houden. Mede daardoor kon Thompson zo gevaarlijk Maar er stond nog iemand, debutant Barry Hulshoff, die meteen in de hel van Anfield Road werd gezet, voor de leeuwen werd gegooid en met zijn mak kers groeide naar een volwaardige inter nationale prestatie. Niet meer dan een half uur hebben de schreeuwende, gil lende en elke charge van Ajaxzijde ver foeiende en uitjouwende dolzinnige Liverpoolsupporters hun volle steun ge geven. Toen zakte de moed hen in de schoenen. Misschien ook wel in de schoe nen van de buurman, want het was een gedrang en geduw van jewelste op de tribunes, waar zich meer mensen hadden opgewrongen ook zonder kaartje dan mogelijk was. Hun moeite, hun sluiptocht langs de suppoosten, was ver geefs. Met de formidabele cijfers 7 uit twee wedstrijden kegelde Ajax, he dappere, grootse Ajax, dat met een waarschijnlijke inzet en een schier mogelijk verweer streed, het trotse Liver pool uit de Europa Cup. Bill Shankley had voor het toernooi begon als gezegd: „Die winnen we". De Schot was weer niet zuinig genoeg geweest. Hoeveel van de duizend Nederlandse supporters toch nog een kaartje hadden bemachtigd of zich door de hekken hadden laten dragen zonder wist geen mens. Er moeten er vierhonderd zonder kaart op de bonnefooi naar Liverpool zijn gegaan. Maar als er niet meer dan zeshonderd op het veld, dat zo zacht was als cake, zijn geweest, maakten zij even veel herrie als de 54.000 Engelsen. Ze hadden het bericht, dat Suurbier moest worden vervangen door Hulshoff, met mannenmoed vernomen. Daar stond immers tegenover dat Piet Keizer speelde en die achtten zij toch altijd beter dan Cees de Wolff, ondanks diens succesvolle debuut op eigen grond. Dat Liverpool Gordon Milne in de gelederen had, deed hen niets. De mannen uit Nederland, die zich uren tevoren tussen de massa voor de hekken hadden gemengd, barstten van optimisme. Him Ajax zou het halen, dat stond vast. Ze werden wel even wit om de neus, toen Liveipool uit het donkere hol te ■voorschijn kwam en de krijsende menigte een soort oorlogshymne aanhief. Zij zagen Liveipool als een op hol geraakte, be hekste machine met doodsverachting op- stomen naai- het doel van Ajax. Al het smeulende vuur van een week lang ontbrandde bij het eerste fluitsignaal. Rinus Michels, Ajax' trainer, had het zijn mannen nog zo op het hart gedrukt: „Er wordt niet verdedigd. We vallen aan, we maken doelpunten en we winnen." MADRID De wedstrijd om de Europese beker voor landskampioenen tussen Atletico Madrid en Vojvodina Nov! Sad, die gisteren in Madrid werd gespeeld eindigde in een 20 1— 0) - zege voor de Madrilenen. Aangezien de eerste wedstryd tussen beide ploegen in een 31-zege voor Vojvodina eindigde, zal een derde wedstrijd tussen beide ploe gen moeten worden gespeeld. 40.000 toe schouwers woonden de wedstrijden bij. Het eerste doelpunt werd gescoord door Aragones in de 34ste minuut uit een strafschop, veroorzaakt door Vojvodina's rechtshalf Sekeres. Twee minuten voor de rust zorgde vleugelspeler Adelardo voor de tweede treffer. Voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen hebben zich de volgende teams ge plaatst: Linfield Belfast (41 en 1—1 tegen Valerengen Oslo); Real Madrid (01 en 31 tegen Miin. ohen 1860; Internazionale Milaan (2—1 en 2—0 PARUS (ANP) ..Duitsland heeft geen nucleaire ambities, noch wat be treft het bezit, noch wat betreft de macht om over kernwapens te beschik ken". Dit heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Willy Brandt, in een toespraak voor het parlement van de Westeuropese Unie in Parijs ver klaard. Over Europa's verdediging sprekend zei de Westduitse minister dat we ai gewezen blijven op de bijstand en vriendschap van de Verenigde Staten. „Het Duitse volk", verklaarde hy verder, ..is niet in spanning geïnteresseerd. De Duitse buitenlandse politiek is zonder omwegen en zonder bijbedoelingen op handhaving en versteviging van de vrede gericht". tegen Vasas Boedapest) Celtic Glasgow (31 en 31 tegen PC Nantes); CS KA Sofia (4—0 en 0—3 tegen Gornik Zabzre) Dukla Praag (41 en 2—1 tegen An- derlecht) Ajax (5—1 en 2—2 ^egen Liverpool). BEKERWINNAARS Standard Luik heeft zich gisteren op eigen terrein geplaatst voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Standard won met 1—0 (rust 0—0) van Chemie Leip zig. De eerste ontmoeting in Leipzig had een 21-overwinning voor Chemie opge leverd, maar aangezien bij een gelijk doelgemiddelde een doelpunt, in de uit wedstrijd gescoord, dubbel telt, gaan de Belgen over naar de volgende ronde. Claessen scoorde voor Standard. Behalve Standard Luik plaatsten zioh reeds voor de kwarteindstrijden: Servette Genève, Bayern Münoben, Real Zara- goza, Slavia Sofia, Glasgow Rangers, Rapid Wenen en Vasas Gyoer. Concours hippique Zuidlaren (te) veel deelnemers ZUIDLAREN - De jonge Duitser Hauke Schmitt is de grote winnaar ge worden van het eerste internationale treffen op het zesdaagse concours hip pique in de Prins Bernhard Hoeve te Zuidlaren. Met een eerste en een derde plaats speelde Schmitt de hoofdrol in het te eenvoudig opgezette, kwantitatief te sterk bezette hoofdnummers da tot i na het middernachtelijke uur duurde. Van de 61 combinaties plaatsten zich niet minder dan 29 voor de barrage. Tot hen behoorden ook de Brazilianen Fer- reira en Fernandez van wie echter al leen de laatste tot de ereplaatsen kon doordringen. Hij werd ex aequo vijfde met de nationale kampioene Josje Ernst, die in de middaguren het nationale con cours had gewonnen. Josje moest nu ech ter met een tiende seconde verschil haar meerdere erkennen in Toon Ebben, die met Nabbab onfortuinlijk was, maar zich met Prins Ajax revancheerde en zich vierde klasseerde. Tussen de voortreffe lijke prestaties van Schmitt kon alleen de Fransman Rosier een wig drijven. De uitslag van dit internationale i cours: 1. H. Schmitt (met barrage) met Espertaco 0 fouten 30,8 sec; 2. M. Rogier (Fr.) met Küt 31.7 sec; 3. H. Schmitt (Did.) met Wolf dieter 33,4 sec; 4. A. Eb ben (Ned.) met Prins Ajax 33,5 sec; 5. ex aeqou Josje Ernst (Ned.) met Blackle 33,6 sec, J. Fernandez (Braz) met Ba- ronlete 33,6 sec» Rinus Michels is kort van stof en hij leutert niet als Shankley. Maar er was geen aanval mogelijk. Het was „alle hens dek" voor eigen doel. Slechts even, in het prille begin, kwam Ajax voor het doel van Lawrence. Toen ploegde de Engelse machine zich een weg naar Bals, die uitgroeide tot een geweldenaar en behalve zijn kunde en foutloos doelmans- werk bovendien het keepersgeluk van de hele groten mee had, die ene keer toen Thompson de lat raakte. Maai' hoe heeft hij een diep teleurgestelde Roger Hunt, een Milne, een Callaghan kansen ontnomen. Hoe feilloos was zijn uitlopen hoe raketachtig zijn reacties, zelfs op schoten van enige meters afstand. Tweemaal kon zelfs Bals geen verweer leer opbrengen. De eerste keer toen Tonny Pronk, die als een onwrikbare dukdalf met een „hoofd van teakhout" zich telkenmale midden in de storm gooide, een fout maakte; De tweede keer toen weer Roger Hunt, die tevoren al enige kansen had gemist, eenvoudig niet meer kon falen. Twee koele trappen Daarvoor had Ajax dan toch maar tweemaal de leiding genomen. Johan Cruyff werd de held van de aanval. Met zijn eenmansacties, springend over gretig tacklende benen en zwenkend langs het bonkige lichaam van Yeats. zaaide hij paniek in de toch goed gesloten defensie van Liverpool. In perioden, waarin Ajax zich met hand en tand en man en macht verzette tegen een vloedgolf van aanvallen, bewees de aanval van Ajax zijn grootheid. Piet Keizer, vervallend in zijn oude fout de bal te ver voor zich uit te spelen, legde toch twee keer de basis voor een doelpunt. Zijn passes naar Nu ninga waren zo geraffineerd en zo haar- zuiver, dat blonde Klaas er de moge lijkheid uit kon scheppen om de „on grijpbare" levensgrote kansen te bieden. Die drie hebben twee keer gewoon ge speeld met de viermansdefensie. En het talent van Johan Cruyff ls zo enorm groot, dat hij niet eens van de wijs raakt, zo zeker is hij van zichzelf. Niet met gehaaste kanjers, maar met twee koele trappen velde hij Liverpool. Daarvóór was al zo veel gebeurd. Der tien minuten pas was de strijd oud, toen Strong op zeer laakbare wijze Henk Groot degradeerde tot een hinkende elfde man. Hij kon niet meer sprinten, hij kon niet meer links trappen. Dampende paarden De bulldozerende Engelsen, die hard speelden, maar voor het merendeel toch niet al te zeer over de schreef gingen, kregen kansen. Er werd niet mooi ge speeld, wel furieus. Strong ktond eens klaps vrij, maar kopte naast; Lawler schoot In grote haast hoog over; Bals verwerkte een kopbal van Huilt; Thomp son vuurde vergeefs. En tussen die steeds aanvallende en bijna geïrriteerd schie tende en koppende Engelsen dook steeds de kleine gestalte op van Bennie Muller, die na de blessure van Groot op het middenveld voor twee werkte. Als „dam pende paarden in de vage mist" stootte de defensiegordel van Ajax adem var benauwenis uit. maar er was er niet een in wie ook maar even de gedachte op kwam om het moede hoofd, al was hel slechts even, neer te leggen. Ajax vocht terug. Ajax wilde niet capituleren en de kwaliteit in het team is zo groot, dat die wil gestalte kon worden gegeve Toen na een half uur de spreekkoren en de strijdliederen verflauwden, kon de „man met de trompet", die een week tevoren ook al onvermoeibaar had zitten tetteren, zich laten horen, kon het plukje Nederlanders als een koor van duizenden de Zilvervloot laten aanrukken en op elk Li-ver-pool antwoorden met A-jax. A-jax. Het zat er toen al dik in, dat Liverpool naast de kwartfinales zou grijpen. De Reds hèdden al moeten toe slaan. Zij konden het niet. Hun lang zamerhand krampachtige pogingen wer den steeds meer ontregeld en steeds fa natieker gestopt. Elke zeven minuten Cruyff was er weer bij. Na een (zon)dag absentie die Ajax tegen A.D.O. prompt de eerste nederlaag opleverde was de schriele Amsterdammer gisteravond tegen Liverpool weer van de partij en hoe! Cruyff toonde zich een doorlopende schrik voor de Engelse verdedigers en ivas er tweemaal op tijd bij om de bal langs doelman Lawrence te jagen. Hier wordt juist z'n tweede treffer in beeld gebracht. had tenslotte nog drie kwartier. Maai' het gezicht van Bill Shankley toonde sporen van ellende. Zijn mond ging steeds open, maar er kwam niets uit. De woor den verdroogden in zijn dorre keel. En hij dook ineen, toen in de vierde minuut na de rust een combinatie Kelzer-Nu- ninga door Cruyff werd afgerond. Dat was 61 en Liverpool moest er maar eens aankomen. Dat probeerde de ploeg wel en zes hoekschoppen binnen enige minuten waren er de getuigen maar er moest een minder sterk moment van Pronk aan te pas komen om Hunt te doen scoren. Ziezo, na zes minuten weer gelijk. Er werd koortsachtig ge rekend door de Nederlanders. 6—2 er nog vijfendertig minuten. Dat betekende elke zeven minuten een doelpunt om Ajax te wippen. Niemand geloofde erin. vooral niet toen Ajax af en toe met tegenstoot kwam en Bals zich open baarde in al zijn glorie. Stevenson schoot. Pronk kwam zo in de verdrukking dat hij Bals tot een save dwong. De druk werd weer enorm groot. Toen Ineens die uitval, weer Keizer, weer Nuninga en weer die „wonderman" Cruyff met zijn intuïtief aanvoelen van de juiste plaats. Er hoefde niet meer te worden gerekend: 72 en nog achttien minuten. De Engelsen hadden zich toch nog verkeken op die paai- mannetjes in de Amsterdamse aanval, die zelfs nog de steun moesten ontberen van SJaak Swart, die zijn vorm van de week tevoren op geen stukken na benaderde. Weer tien man Liverpool klauwde nog terug. Hunt voelde de bal van zijn schoen gestolen door Bals; een schot van drie afstand vuurde Yeats af en Bals greep ook dat; Hunt, kwam vrij te staan, maai hij faalde. Hij mocht het nog eens doen: vier minuten voor tijd. Het eige, dat hij ermee bereikte, was dat Liveipool net nog niet voor het eerst in deze en vorige Europa-Cupwedstrijden op eigen terrein was verslagen. Welk een triomf voor Ajax, dab op de ladder van Europese clubteams tot grote hoogte is gerezen. Welk een inzet, on verzettelijkheid. conditie. Welk een mo reel om weer met tien man stand te hou den. Had bluffer Bill Shankley niet vlak voor de wedstrijd laten rondbazuinen, dat het ene doelpunt van Liveipool in Am sterdam Ajax de das zou omdoen. Hij had genadiglijk laten weten, dat vijf doelpunten wel veel is, maar een ver schil van vier geen bezwaar was. Ajax noch de ijskoude trainer Michels hebben zich laten verontrusten. Dat hoefde ook niet. Daarvoor is de ploeg de beste die ooit op de Nederlandse velden heeft ge opereerd. Een geweldig elftal zonder meer U MAG DE VOLGENDE MAAL TERUGKOMEN LIVERPOOL Rinus Michels had het niet gemakkelijk. Enerzijds rie pen de spelers in de dampende kleedkamer hun coach toe dat zij nog lang niet in staat waren om de pers te ontvangen, anderzijds be toogden de vertegenwoordigers van de pers. dat hun tijd kostbaarder was dan wanneer ook. Michels, schijnbaar onberoerd door alles wat zich afgespeeld had. had gevoel voor de situatie. „Heren, gaat uw gang". De rijzige bobby in het gat van de deur wist echter van geen wijken. „Het is nog te vroeg" zei hij, wijzend op de protesten uit de kleedkamer. Zijn respect voor de in „burger" geklede Ajax-coach was duidelijk aanmerkelijk minder dan zijn waardering voor de prestaties, die de elf overvennoeide Nederlan ders hadden geleverd. Pas nadat Michels' functie ook in de ogen van de Brit duidelijker was geworden, kon de laatste barrière worden ge- Ger Bals, stond duidelijk het hoogst genoteerd. „Het heeft ons juist gestimuleerd, dat enthousiasme van de toeschouwers, daar ben ik ook nooit bang voor geweest. Ik heb zelfs tegen de mensen gelachen en dat vonden zij, geloof Ik, wel leuk. Had ik dat tweede doelpunt maar kunnen voorkomen. Ik raakte de bal nog aan". Het maakte nauwelijks indruk op de in juichstemming verkerende Ajax- aanhang „Je kunt niet alles heb ben", stelde een official simpel „Twee - twee is toch voldoende", zei Tonny Pronk, die zijn fout die Liverpools eerste doelpunt oplever de. niet al te tragisch meer nam Tragiek sprak er wel uit de woor den van Henk Groot. „Hoe ik het vond? Ik heb nauwelijks iets kun nen doen", zei hij met een gezicht waarvan de pijn af te lezen viel. „Ik kon na die blessure nauwelijks nog een pas verzetten". Bennie Muller bezag de wereld veel meer van de optimistische kant. „We zijn er door en dat ls het belangrijkste Jaap van Praag, die zag dat er nu toch werkelijk te veel van zijn ver moeide spelers werd geëist, waakte als een vader over zijn pupillen. „Heren, u ziet het. maak het kort. het wordt te veel" Aarzelend trok de pers zich terug De praeses was zichtbaar gelukkig. „Dank u. u mag de volgende maal terugkomen In de door trieste sfeer beheerste Britse kleedkamer, stond Bill Shankly. „Het was een harde wed strijd". zei hij wat bitter- „Maar wij hadden moeten winnenNa die opmerking had hij nog maar weinig Nederlanders onder zijn gehoor Het stedelijk Van Abbemuseum te Eind hoven brengt drie nieuwe tentoonstel lingen: 16 december werk van de Ja panse kunstenaar Shusaka Arakawa 23 december beeldhouwwerken van de Spanjaard Berrocal; 24 december ma quettes van een parkaanleg rondom het Evoluon, vervaardigd door Con stant, And ré Volten, Shamai Haber Peter Olough. Ik zou hem niet eens in het twaalfde elftal opstellen," had Bill Shankly van doelman Bals verteld. Ook die bewering heeft Liverpools Schotse trainer moeten intrekken. Gert Bals keepte een uitstekende wedstrijd en ging als een voortreffelijk aanvoerder zijn mannen in de zware strijd voortot ongenoegen van Lawler (links) en St. John (rechts). Berg te hoog voor Liverpool LIVERPOOL De Engelse pers ls unaniem in zijn lof voor de ploeg, die ondanks Bill Shankley's bluf, Liverpool de weg naar de kwartfinales van de Europa Cup heeft versperd. Zelfs de plaatselijke kranten zeggen dat omon- wonden: tegen dit Ajax was Liverpool onder alle omstandigheden kansloos ge- De deftige „Times" ls zelfs van mening dat Ajax in Swart - Cruyff - Nuninga - Keizer een van Europa's sterkste aan vallen bezit. Het blad schrijft o.m.: „Er is geen twijfel aan, de Nederlanders waren superieur. Men kan natuurlijk spreken over de mist van Amsterdam, paal en doellat. die goals ln de weg stonden, maar dat alles neemt niet weg dat de beste spelers en de bekwamere technici gewonnen hebben. Cruyff was de ware artiest en leider van de aanval." „De eliminatie van Liverpool is een waarschuwing voor de andere groten in het Europese voetbal". aldus Ron Williams in een vette kop in de Daily Telegraph. „Er ls slechts één winstpunt: het ongeslagen record in thuiswedstrijden ln een Europa-Cuptoernooi bleef be houden. Het alleen maar vaststellen, dat Liverpools uitschakeling teleurstellend is. is een onderwaardering voor de mooiste prestaties ooit door een Nederlandse club geleverd. Liverpool kan geen excuses aan voeren. Met geluk hadden de „Reds" wellicht gewonnen. Maar dan ten hoogste met één of twee doelpunten verschil." ..Liverpool was juist niet goed genoeg", zegt Frank McGhee in de Daily Mirror. Ook hij roemt de snelheid van Piet Keizer en de onnavolgbare acties van Johan Cruyff. ..Liverpool kon het wonder niet verrichten. De opdracht was te zwaar. De berg, die beklommen moest worden, was te hoog. Wellicht had het resultaat desondanks heel anders geweest als lat en paal in de eerste twintig minuten het succes niet in de weg hadden gestaan en het Nederlandse zelfvertrouwen wel moest zijn aangetast." Brian James wil in de Dally Mail geen geluk weten. „Het was op zich heel eenvoudig: Liverpool gaf alles wat het had, maar dat was niet genoeg om het wonder van een langer leven in de Europa Cup mogelijk te maken. Er zat te weinig lijn in het spel en juist daar door kon Ajax groeien tot een dapper en mstig verdedigend elftal." Hij rekent af met het Engelse sprookje dat wil dat Liverpool het beste team heeft dat Albion ooit heeft voortgebracht. „Mijn Neder landse vrienden hebben mij gezegd, dat Ajax het beste elftal is uit de geschlede- ADVERTENTIE Ruwe olie voor Zuid-Afrika JOHANNESBURG (U.P.I.)Zuid- j Afrika zal binnenkort grote hoeveel heden ruwe aardolie kopen en heeft j reeds een contract getekend met oen i aardoliemaatschappij, zo Is hekend ge- Het bericht hierover verscheen in Die Burger. Volgens waarnemers zullen de olieleveranties Zuid-Afrika beschermen voor tekorten die zouden ontstaan als de Veiligheidsraad van de V.N. zijn fiat verleent aan de Afrikaanse eis de sanc ties tegen Rhodesië met een olie- embargo uit te breiden. Het ia volbracht. Het karweitje aan de Arnfield Road is dank zij een heldhaftige inzet van de Nederlandse kampioen tot een bijzonder goed einde gebracht en een spontane feestvreugde onmiddellijk na het laatste fluitsignaal valt de Amsterdamse elf ten deel alsof men de Europa-Cup zelf al gewonnen heeft. Zover is het natuurlijk nog lang niet, maar de heroïsche wedstrijden tegen Liverpool hebben in ieder geval voor een grote brok Nederlandse voetbalhistorie gezorgd. nis van het Nederlandse voetbal. Dat is waarschijnlijk ook zo. Even zeker is echter dat Liverpool niet de bekwaamste ploeg is die Engeland ooit heeft gekend ..Liverpool speelde tegen „meester Ajax". betoogt Eric Cooper in de Dally Express. „We wisten in ons hart allemaal dat vier doelpunten achterstand te veel was. We hebben valse hoop gekoesterd, dat leerde Ajax ons al snel. Liverpools poging om te winnen was hetzelfde als een berg beklimmen zonder touwen." The Sun: „Liverpool heeft de kwali teiten van Ajax op een afschuwelijke manier onderschat." „Liverpools laatste hoop werd ver nietigd door een knap AJaxteam", laat een driekolomskop ln The Guardian weten. „De wedstrijd van woensdagavond mag een waarschuwing voor de andere teams zijn. Ajax heeft immers getoond even goed te zijn als de toonaangevende formaties in Europa", aldus Albert Bar- „Het was kristalhelder, daar kon de mist niets aan veranderen", begint Ho- race Yatos ln de Liverpool Daily Post zijn lovende verslag. „De Nederlandse kampioenen, die 't record van Liveipool ongeslagen te zijn op eigen te-rrein ln wedstrijden voor de Europese beker in groot gevaar brachten, vormen een be kwaam en rijkelijk met talent gezegend team. Het was een grote teleurstelling voor de duizenden Liverpoolsupporters te zien dat hun ploeg in de tweede ronde werd uitgeschakeld. Er was echter geen enkele reden tot onbehagen. Het resultaat was eerlijk. Ajax ontsnapte weliswaar enkele malen aan een groot gevaar, maar de Nederlandse formatie beheerste tac tisch gezien de wedstrijd." Gedeeltelijke artsenstaking in België van 48 uur BRUSSEL (ANP) Een deel van de Belgische artsen, aangesloten bij de artsenfederatie strekking-Henrard, ls vandaag voor 48 uur in staking gegaan om zijn solidariteit tegenover de over heid te bewijzen. De staking schijnt vrij algemeen te zijn in do provincies, Vlaanderen, Luik en Luxemburg. De federatie heeft wachtdiensten voor nood gevallen georganiseerd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7