Welwillende raad hield algem. beschouwingen Si I Twee zelfstandige stichtingen van katholiek clubhuiswerk werken samen DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 DECEMBER 1966 B. en 11 van Oegstgeest hadden het niet moeilijk Sluitende begroting geen doel op zichzelf In een sfeer van grote welwillendheid heeft de raad van Oegstgeest gisteren een begin gemaakt met de behandeling der gemeentebegroting voor 1967. De algemene beschouwingen, die door de vier raadsfracties werden gegeven, toonden alle een sfeer van welwillendheid en vertrouwen in het beleid van b. en w. Welhaast vanzelfsprekend was de woningpositie een der punten, die grote aandacht kreeg, maar daarnaast wilde men toch ook wel dieper ingaan op de geplande investeringen, speciaal met betrekking tot de volgorde, waarin de grote kapitaalswerken naar het oordeel van de raad dienden te worden gerealiseerd. Na een sterke verdediging door wethouder v. d. Voet, die voorts met klem van argumenten uit de doeken deed, dat er reeds veel is gebeurd voor deze realisering, moest de raad zich echter wel gewonnen geven voor het beleid van b. en w. Prioriteit van kapitaalswerken Vorig jaar hebben wij uitvoerig aan dacht geschonken aan de stichting van het winkelcentrüm. Ook b. en w. heb ben daar uitvoerig aandacht aan ge wijd. Inmiddels is met de bouw begon nen. De destijds gemaakte opmerkin gen waaren het gevolg van onze aan dacht voor de leefbaarheid in dit nieu we gedeelte van onze gemeente. Zo lang die uitbreiding daar doorgang vindt, achten wij het noodzakelijk, dat aan die leefbaarheid voortdurend aan dacht wordt geschonken. Wü hebben b.v. met instemming vernomen dat bij deze begroting gevraagd is naar de aanleg van kinderspeelplaatsen. Ove rigens zijn er andere zaken waaraan o.L dringend aandacht moet worden besteed. B.v. achten wij het noodza kelijk dat in de nieuwe wijken een postkantoor wordt gevestigd. De af stand naar het Wilhelminapark is in middels veel te groot geworden. Willen b. en w. de stichting daarvan bij de P.T.T. bepleiten? Zo de stichting van zo'n kantoor niet op korte termijn te verwezenlijken is, zouden er teminste enkele postagentschappen moeten ko men. Aldus de heer v. Weizen namens de Pr. Chr.-fractie. Ook rijst de vraag of het aanbeve- Bng verdient op het aangelegde par keerterreinen bescheiden weekmarkt te houden. Is uw college bereid daar omtrent contact op te nemen met de vereniging „Oegstgeest Actief"? VERKEER Naarmate de woningbouw vordert zal het aanbeveling verdienen tijdig contact op te nemen met de NZHVM ten einde tijdig de nodige uitbreiding te govlen aan de busroutes. Tenslotte zouden wij ingelicht willen worden over de bouw van z.g. quick-service- stations. Zijn b. en w. met ons van mening dat hiervoor een zekere plan ning moet worden gemaakt? Alhoe wel wjj instemmen met een Dienst verleningscentrum blijft het grote en belangrijke probleem bestaan van een verpleeghuis voor bejaarden. Zolang er geen uizicht op de bouw daarvan komt zou het o.L geweenst zijn dat hèt college contact legt met verpleeghui zen in de omgeving opdat wellicht een regeling zou kunnen worden getroffen dat Oegstgeester bejaarden daar zou den kunen worden opgenomen. O.L zouden de huisartsen hierbij kunnen adviseren. Gedaeht wordt b.v. aan het verpleeghuis te Katwijk-B innen. Het interesseert ons welke plannen b. en w. hebben ihdien het aantal leeg staande woningen in onze gemeente nog toeneemt. Dat leegstaan tegen over de grote behoefte aan woonruimte fs een moeilijk te verteren zaak, hoe wel wij er wel van bewust zijn dat een oplossing hiervoor niet eenvoudig zal zijn. Toch kan misschien iets wor. den bereikt als het beleid van b. en w. in verband met „vrije vestiging" enige wijziging kon ondergaan. Daaromtrent zouden wij gaarne worden ingelicht. Tenslotte wil de Pr. Chr.-fraetie nog eens aandringen op een studie, met inschakeling van de Commissie voor Onderwijs en Financiën* inzake het subsidiebeleid. NIET BLIND STAREN „MM voldoening hebben wij kunnen vaststellen, dat ook dit jaar de begro ting een batig saldo vertoont", aldus de heer v. d. Voort, de woordvoerder van de KVP-fractie. WIJ menen echter er met nadruk op te moeten wijzen dat dit gunstig resultaat ons niet mag verblinden nu de grote en hoogst noodzakelijke uitgaven waarvoor onze gemeente als onderdeel van een zich nog steeds uitbreidende Randstad Hol land, in de komende jaren geplaatst zal worden. Deze uitgaven zullen voornamelijk komen te liggen op het terrein van de woon-, leef- en ontwik keling^ gelegenheden welke voor een zich gestadig uitbreidend inwonertal onontbeerlijk rallen zijn. Ben batig saldo op de begroting mag nooit een doel op zichzelf gaan vormen. Dit doel zal moeten zijn: een vooruitstrevend beleid gericht op de verwezenlijking van maatregelen ten algemenen nutte welke onze gemeente leefbaar moeten maken voor de toe komst. Een toekomst die ons zal con fronteren met de geweldige bevol kingsaanwas en de daaraan verbon den problemen van het bewoonbaar houden van het stukje grond waarop we met zovelen gedwongen zijn samen te leven. Met de realisering van de noodzakelijke -maatregelen kan en mag niet gewacht worden, willen wij althans straks de boot niet op een beschamende manier missen. WONINGBOUW De verhouding tussen het totale aan tal woningzoekenden en het aantal gereedgekomen woningen in 1966 lijkt op het eerste gezicht niet slecht. Van het aantal gereedgekomen woningen blijkt echer slechts een klein gedeelte te voldoen aan de vraag, zoals blijkt uit het overzicht van de ingeschreven woningzoekenden. Ook de in aanbouw zijnde woningen kunnen merendeels geen oplossing geven voor de woning zoekenden uit de lager^- en middel bare inkomensgroepen. De premie- en de woningwetbouw nemen in het ge heel, helaas een te bescheiden plaats in. ONDERWIJS Een der resultaten van de grote ac tiviteit op het gebied der woningbouw binnen onze gemeente is het steeds toenemende aantal schoolgaande kin deren, aldus de heer v. d. Voort. De toeloop naar de Oegstgeester scholen, zowel de Openbare als de Bijzondere is »i sterk stijgend. Reeds zijn er op sommige scholen klassen met vijftig of meet leerlingen. De kans bestaat zelfs dat van verschillende scholen meerdere klassen, tengevolge van ruimtegebrek elders zullen moeten worden ondergebracht. Het is wel dui delijk dat dit onderwijs nooit ten goe de kan komen. De KVP-fractie vroeg voorts nog aandacht voor jeugd- en bejaarden zorg. Wat dit laatste betreft zal de ka tholieke fractie speciale aandacht voor de stichting van het bejaardentehuis zeer op prijs stellen. De heer v. Emde Boas was de woord voerder van de WD-fractie. In een lange beschouwing vroeg hij onder meer aandacht voor intergemeente lijke samenwerking, ruimtelijke orde ning, woningbouw en huisvestingsbe leid. gemeenschapsvoorzieningen en leefbaarheid van de gemeente, die echter niet uitsluitend zelfs niet op de eerste plaats benaderd moeten worden vanuit een lokale visie. Zij moeten worden bezien in een ruimer regionaal of agglomeratie kader. De VVD is van mening, dat Oegstgeest door zijn karakter, lig ging en siutatie binnen de Leidse aglomeratie een eigen zelfstandige functie kan vervullen. Deze zelf standigheid kan echter uitsluitend zin hebben en verwezenlijkt wor den met een open oog voor het groter geheel, waarvan de gemeen te deel uitmaakt. GEFLATTEERD Naar het oordeel van de VVD geeft de begroting, ondanks het batige sal do een enigszins geflatteerd beeld. Spr. vreest „dat wij ons in het ko mende jaar weinig illusies moeten ma ken". Wel liggen er nog mogelijkhe den van meerdere dekking in een verhoging van plaatselijke belastingen, maar die kan slechts voor een gering gedeelte voor de benodigde dekking zorgen. In de toekomst zullen wij gesteld worden voor de keuze, hetzij te stre ven naar een krampachtig sluitend houden van de begroting ten koste van de noodzakelijke kapitaalsuitga ven, hetzij prioriteit te geven aan noodzakelijke kapitaalsuitgaven ten koste van h^t sluitend houden van de begrqting. Mijn fractie stelt er prijs op te verklaren, dat zij het geen ramp acht, indien door de uitvoering van in het algemeen belang noodzakelijke werken, de begroting een tekort zou aanwijaen. Wel zijn wij van mening dat langlopende investeringen ook be kostigd moeten worden met langlo pende leningen en dat daarvoor dus geen beroep mag worden gedaan op kort geld. Evenals de andere fracties vroeg ook de heer v. Emde Boas aandacht voor het huisvestingsbeleid, de ruimtelijke ordening, sport en recreatie cultuur en onderwijs. Ten aanzien van het sub sidiebeleid blijkt de WD-fractie van oordeel, dat dit gemeentelijke beleid gebaseerd dient te zijn op een aantal vaste normen. Bovendien dienen sub sidies ook als zodanig kenbaar te zijn en niet in een of andere versluierde vorm te worden verstrekt. LAGERE HUURKLASSE Mevr. Samkalden, die sprak namens de fractie van de P.v.d.A., zei onder meer, dat de grootste behoefte bestaat aan woningen in de lagere huurklas- sen. Spreekster bepleitte het toepas sen van arbeidsbesparende methodien, de bouw van bejaardenwoningen, die in kleine groepjes tussen de andere, huizen in gebouwd kunnen worden. Mevr. Samkalden vroeg ook aan dacht voor het oude winkelcentrum De Kempenaerstraat, nu de bouw van het nieuwe winkelcentrum en het parkeerterrein aan de Lijtweg vor dert. Het eenrichtingsverkeer in de De Kempenaerstraat schijnt een suc ces te zijn, aldus de woordvoerster, althans tussen de Spaargarenstraat en de Geversstraat. Nog blijft echter het bezwaar voor de voetgangers van de vele fietsen, die op het trottoir wor den neergezet, vooral op drukke win- keldagen. Het antwoord van b. en w. op deze algemene beschouwingen volgt in ons verslag van morgen. Hedenavond wordt doorgegaan met behandeling van de memorie van Antwoord op het onderzoek in de commissies, alsmede met de puntsgewijze behandeling van de begroting. ANTHONIUSPAROCfflE ZORGT VOOR LEVENDE KERSTSTAL Om op liet idee te komen een levende kerststal te formeren, moet je naast ruimte ook de mogelijkheden zien, ln alle opzichten Iets levends te scheppen. De jongeren van de St. Antoniusparo- chle zagen deze kans schoon. Op het kerkplein aan de Vijf Meilaan zal een levensgrote kerststal worden geplaatst. Gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert op maandag 19 december des namiddags om 8.30 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende voorstellen: Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 30 augustus 1965 nr. 232, tot verkoop van grond aan de Interkerke lijke Stichting tot Verzorging en ver pleging van Langdurig Lichamelijke Zie ken te Leiden; voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening bi) de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; voor stel tot aankoop van een strook grond en de aanleg vna een trottoir langs de Irenestraat; voorstel tot benoeming van twee leden van het Ooilege voor de ver lening van bijstand; voorstel tot aan wijzing van een geneeskundige belast met het doen van kosteloze vaccinaties in 1967; voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening voor het ge- meentepersoneel; voorstel inzake de na dere vaststelling van de jaarwedden van de wethouders per 1 januari 1967; voorstel tot vaststelling van de werke lijke uitgaven van de openbare kleuter scholen over 1965; voorstel tot beschik baarstelling van een krediet ter voor bereiding van de ontwikkeling der re creatieplannen; voorstel inzake het ga randeren van geldleningen ten behoeve van het verwerven van een eigen wo ning; voorstel tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten; voorstel inzake de subsidiëring van de Leidse Muziekschool over 1966-1967. Naast levensgrote personen zullen er ook levensechte beesten by betrokken zyn. De enige moeilijkheid was eigenlijk het uitdelen van de rol van os en ezel. Maar omdat deze er misschien oorspron kelijk ook niet by betrokken waren, heeft men daarvan afgezien. Bovendien worden deze doorgaans zo in een hoek gedrukt, dat ze toch niet opvallen. Daar bij voorkomt men hier een pjjnljjke sl- Op de tweede kerstdag zal op het kerststuk worden opgevoerd „En zij vonden het kind, liggend in de kribbe". De opvoering geschiedt om half drie en half vier: dus twee keren. Het Bpel zal worden geassisteerd doar het kinderkoor (40 jongens en meisjes, geuniformerd) onder leiding van dhr Wiemer. Het geheel zal een genot zijn voor oog en oor. Vanaf het parkeer-ter- rein en vanaf het trottoir, zelfs vanuit sommige flats krijgt ledereen de kans dit schouwspel mee te maken. Er wordt geen entree geheven. Wel zal aan het eind de gelegenheid zijn iets bjj te dragen, om de gemaakte on kosten te bestrijden. Mocht het weder niet meewerken, dan is het geheel te verplaatsen binnen de kerk. Misschien voor menigeen een mooie gelegenheid er even uit te lopen op de tweede kerstdag. LEIDERDORP VOLKSKERSTZANGAVOND Ook dit jaar zal de interkerkelijke Volkskerstzangavond weer worden ge houden. Op woensdag 21 december des avonds 19.00 uur zal deze plaats vinden in de garage van de fa. Kamsteeg waar voldoende ruimte is en, ln tegenstelling tot de vorige avonden, zullen er zitplaat sen z(jn. Aan deze Volkskerstzang zul len ditmaal voor het eerst een aantal schoolkinderen medewerking verlenen zowel van de Meijegaardschool en van de school aan de Kastanjelaan. Onder leiding van de reSp. hoofden der scho len t.w. de heren Willemsen en Van As worden momenteel kerstliederen inge studeerd. Tafeltenniscompetitie afdeling Den Haag In de tafeltenniscompetitie van de Af deling Den Haag hebben de titelkandi daten uit Leiden en omgeving het in de eerste klasse lelijk laten liggen. Na een "rustweek" verspeelden het Zoeterwoud- se PIT '54 1, De Treffers 3 (Roelofa- rendsveen) en Docos 8 (Leiden) hun ho ge posities door nederlagen tegen resp. De Salamanders 3 (7-8), Excelsior 2 (6-4) en DSB 1 (8-2). De "Leidse" eer wordt nu alleen nog hooggehouden door liet vierde Seylla-team. Deze Leidse ploeg boekte zelf in de thuiswedstrijd tegen Gossima 4 een 10-0 door de K.R.O. een vraaggesprek uitge- monsterzege en zag hoe de naaste BEJAARDEN IN KERSTSTEMMING DANKZIJ DE JEUGD zonden over het Leidse jeugdmuseum. De Vrouwenbeweging van het NKV afd. St. Joseph houdt vanavond om 8 u. in het zaaltje aan de Maria G(jzensteeg een kerstbijeenkomst, waarop allerlei kerststukjes gemaakt kunnen worden. Alle benodigdheden liggen klaar, maat de deelneemsters moeten wel een mes of schaar meebrengen. In de pauze worden de kerststukjes verloot. Na de pauze wordt er gekaart, gesjoeld en gekiend? Vrijdag 9 december tot en met donder dag 15 december: geopend voor spoed eisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Musea en T entoonstellingen De Ruif Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Kees Vollemans. Dagelijks beh. zond. 105 uur. De Lakenhal (Oude Singel).Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.). Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Dag. 10—17 uur (zondags 13—17 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werk van Dibbits en Hiigemann. Open. dag. beh. ma. en zo. 11-18 uur. (Tot 31 december). Boerhaavezaal. Tent. v. Gent en Dietz 14 t.m. 17 dec. (dag. 19—21 uur. Zat. ook 15—17.30). Museum voor Volkenkunde Steenstr. Tent. „Bali, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht is geslaagd voor het kand.- ex. Franse taal en letterkunde mej. M. Vinke. current VVV 1 bij DDC 3 struikelde Het werd 7-3 voor de DDC'ers. Uit de laatste twee duels hebben de Scylla-spe- lers nog slechts één punt nodig om als eerste in IC te eindigen. De Leidenaars zijn in ieder geval al zeker van een plaatsje in de promotiegroep. Of de "verliezers" -PIT '54. De Treffers 3 en Docos 3- dit ook zullen klaarspelen moet worden afgewacht. De beste pa pieren heeft het Roelofarendsveense De Treffers, dat met wat geluk misschien ook nog het vierde team (7-3 zege op Rustenburg!) bij de promotiekandidaten krijgt. Voor de overige Leidse teams is de kans op een plaatsje ln de promotie- groepen reeds (lang) verkeken. De uitslagen luiden: Eerste klasse A: Sportief 1-ATTC 2 9-1, DSB 1-Docos 3 8-2, B: Den Burcht 1- TOV 2 5-5, De Salamanders 3-PIT '54 7-3, C: DDC 3-VW 1 7-3, Scylla 4- Gossima 4 10-0. D: De Treffers 4-Rus- tenburg 1 7-3, NKF 1-Wibats 7 2-8. E: DHC 1-Te Werve 1 6-4, De Treffers 3- Excelsior 2 4-6. F: Gossima 3-St. Voor uit 1 6-4, De Salamanders? 4-Phoenix 1 0-10. VOORSCHOTEN DAMESCONTACTCLUB HIELD BEZINNINGSMORGEN Gisteren hielden de leden van de Da- mescontactclub een bezinningsochtend welke begon met een H. Mis in de pa rochiekerk van de H. Laurentius, opge dragen door pastoor Stadegaard. Na de H. Mis was er een gemeenschappelijk ontbijt, waarna pastoor Stadegaard een toespraak hield, die betrekking had op het naderende Kerstfeest. Deze bezin- ningsmorgen werd besloten met 'n kopje koffie. Mevr. Valkenburg dankte pas toor Stadegaard voor zijn medewerking en wenste alle dames een Zalig Kerst- Op maandagavond 19 dec. a.s. organi seert de damescontactclub een klaver- jasavond. De sportvereniging SVLV is uitgenodigd, maar ook vrienden en be kenden van de leden zijn van harte wel kom. De strijd zal gaan om mooie prij zen, speciaal gericht op de komende feestdagen. De kaartavond wordt ge houden in het Verenigingsgebouw en be gint om 8 uur. Zoals vanouds ls het in- leggeld 1.25. Dameskontakt Leiden Zuid-West hield adventsbijeenkomst Het Dameskontakt van deze parochie, organiseerde een adventsbijeenkomst. Om half acht werd een avondmis op gedragen door pastoor J. Comman deur. Ongeveer 90 dames namen hier Daarna stond ln het ontmoetingscen trum een heerlijk souper te wachten. De zaal was in kerstsfeer gehouden met kaarsen, adventskrans en kerstboom. De voorzitster, mevr. C. Mentink, opende dit souper met enige mededelin- waarna een aanval werd gedaan op het heerlijke dat geserveerd werd door het bestuur en wijkleidsters. Onder dit gezellig samenzijn werd niet verge- de stand van de zo belangrijke voetbalwedstrijd door te geven. Daar der dames een transistorradio had meegenomen. Dit paste wel niet geheel bij de kerstsfeer maar het verhoogde wel de stemming, zodat er na de soep geen stille nacht heilige nacht, maar een wel gemeend Hup Holland Hup door de zaal klonk. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 15 DECEMBER Adelbertverenlglng, afd. Leiden prof. dr. J, J. M. Stieger houdt inleiding over „Kerk, wereld en secularisatie". Rest. De Doelen, 20.15 uur. Ned. Kamerkoor en Ned. Madrigaal koor concert t.g.v. ingebruikneming nieuwe orgel Stadsgehoorzaal, 20.00 u. Mij. voor Toonkunst orgelconcert x>r de schooljeugd. Stadsgehoorzaal, 14.30 uur. Leidse Smalfilm Liga. Vertoning films van H. A. F.-leden uit Den Haag. Zaal het Witte Huis, Oegstgeest, 20 uur. LEIDS JAARBOEKJE AAN BURGEMEESTER AANGEBODEN Na afloop van het souper besloot de voorzitster de avond met allé leden een prettige kerst en een zalig nieuwjaar De R.K. Bond van Bejaarden kan zich verheugen in een grote belangstel- stelling. Gisteravond belegde de Leidse Bond voor de 5e keer ln dit seizoen een bijeenkomst en zoals steeds ook nu weer een tot de laatste stoel bezet Antonius Clubhuis. En dat wil toch wel Iets zeg gen, temeer als men bedenkt dat er op de televisie een belangrijke voetbalwed strijd te zien was. De bejaarden gaven de voorkeur aan de gezelligheid van de zaal en aan het ontmoeten van vrien den en bekenden. AMUSEMENT Het programma van gisteravond werd verzorgd door de Mater Amabilisschool te Leiden. De heer F. A. van Hees, voor zitter van de Leidse Bond, verheugde zich in het grote aantal aanwezigen en zag in de medewerking van eerderge noemde school een bewijs van belang stelling en medeleven voor en met de bejaarden. In een zaal die smaakvol was versierd en waarin kerstboom en kerst stal een plaats hadden gevonden, werd het spel van Kees Spiering: „Nieuwe Kerstmis" opgevoerd. In de pauze bo den leerlingen van de school de bejaar den een verrassing aan. Vervolgens kwam het onlangs eerder opgevoerde spel voor het voetlicht: „De woesteling" van Tsjechow in een vertaling van God fried Bomans. Vooral de laatste naam doet al vermoeden dat er komische scè nes te verwachten zijn. De woesteling Smirnov zien we binnen twintig minuten veranderen van de ruwe bolster naar het gouden hart. Hij wordt tot over zijn oren verliefd en steekt dat niet onder stoelen of banken. Louka de huisknecht heeft het allemaal niet kunnen volgen en toont duidelijk zijn verbazing door zijn wat primitieve wapen te laten zak ken. Alles bij elkaar genoeg emotie en ook wel een tikkeltje spanning voor een half uurtje amusement. Beiden spelen werden geregisseerd door de leraar ver bale expressie aan de Mater Amabilis school, de heer Joop Koevoets. Een dank bare voorzitter Van Hees verrastte 6» deelnemers aan het eind van de avond met een attentie. De avond werd bijge woond door pastoor Van Berkel. Fusie Spreeuwpoten „Vrolycke Ark Fusie is een tijdsverschijnsel. Is het goed? Is het slecht? Het zal wel v^n allebei iets hebben. Moeilijk is het in elk geval wel. Het clubhuis aan de Nieuwe Rijn S.F.L. of Spreeuwpot, zoals U wilt was een zelfstandige stichting, had als zodanig een eigen bestuur. Vanuit dit huis is men een dependance begonnen in de Surinamestraat 127. Het is maar klein, maar heeft tlvens medegebruik van het grote gebouw de Zevensprong aan de Bernhardkade. Het clubhuis in de L. Pieters- kerkkoorsteeg 15 vormde ook een eigen stichting met een eigen be stuur, ook van hieruit werd een dependance begonnen in Z.W. aan de Titus Brandsmalaan op 76 en 152. Er is lang gepraat over de wenselijkheid dat de twee zeljstandige stichtingen van het katholieke elubhuiswerk zich zouden verenigen tot één stichting om op deze wijze efficiënter te werk te gaan. Nog j deze maand zal het een feit worden dat uit deze twee zelfstandige stichtingen een nieuwe stichting gevormd wordt met gloednieuwe bestuursleden. De fusie is dan een feit geworden. U wordt dus in de toekomst niet meer lastig gévallen om uw bijdrage te géven aan de ene of andere stichting, maar nu wordt uw bijdrage gevraagd door de ene stichting die het geheel van de katholieke club huizen beheert. Moge dit voor U nu ook aanleiding zijn om met gullere hand te geven, zodoende uw waardering te kennengevend voor het vele werk dat vrijwilligers(sters)-bestuursleden op zich hebben geno men om dit moeilijke werk ter hand te nemen. tijd steeds meei t(jd een stroom alleen Gisteren is ten raadhuize van Leiden I ligen aangeboden. De foto toont van I burgemeester en prof. Th. Lunsingh door het bestuur der vereniging „Oud- links naar rechts: de heer P. L. Gil- Scheurleer, voorzitter van „Oud-Lei- Leiden" het nieuwe jaarboekje aan lissen, secr. der vereniging, mej. mr. den", die het nieuwe jaarboekje de burgemeester mr, G. C. van der Wil- 1 Annie Versprille, stadsarchivaris, de 1 burgemeester ter hand stelt. Allen ervaren we dat één van de ken merken is van de huidige evolutie dat steeds meer accent komt te vallen op de vrije tyd en aanzienlijk minder op onze dagelijkse arbeid. Vond men vroeger nauwelijks elders kansen tot zelfverwerkelijking dan in de arbeid, thans dringt zich de vrije en met de vrije problemen waar de dodende ver- nen. Vrije tijd is ;r een wezenlijk n het menselijk veling hoeven te en wordt steeds bestaansonderdeel Hoe stelt het bijzonder jeugdwerk zich hiertegenover op Onze jeug dige clübhulsbevolklng, en met na me de teeners, zitten bewust of on bewust met het probleem van hun vrije tijd. Televisie, biljarten en dan sen zijn nagenoeg de enige voor hen zichtbare mogelijkheden van vrije tijdsbesteding, door het ontbreken van alternatieven. Wekelijks komen nu jongens en meisjes in hun eigen groep in het clubhuis, en samen met de leider of leidster zijn er dan aktiviteiten die enerzijds een bijdrage willen leveren aan een meer zinvolle vrijetijdsbe steding in de meest ruime zin, ander zijds wordt getracht door de bele ving van de deelname aan een groep van leeftijdgenoten deze jeugd haar eigen mogelijkheden te laten zien en Imar te leren leven met deze moge lijkheden en de beperkingen vanuit haar persoon en omgeving. Hierdoor zal deze jeugd straks ln staat zijn om op een meer zelfbe wuste en meer volwassenerwijze in haar eigen leefmlllieu te kunnen le en teleurstellingen, fouten en tegensla gen zijn vaste klanten in het clubhuis. Toch moet er steeds weer opnieuw be gonnen worden, steeds weer moet men zich beraden op de ingeslagen weg. Dit kan en dit moet. omdat wtj allen - U en wij - medeverantwoordelijk zijn voor deze Jeugd, voor de mensen van morgen. J. P. Daarna,

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4