Jean Anouilh tekent illusie rond liefde die verloren ging COLOMBE, briljant stuk in theatersfeer TELEVISIE VANAVOND f DE ZILVERVLOOT. MONSTER AAN BIJ DE RAIFFEISENBANK Dochter Judy Garland hoofdrol in t.v.-musical Met Wim Kan lachend over de loongrens Vijftien topgroepen in één grootse show PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 DECEMBER 1966^ „Er valt te praten" zegt mr. Toxopens ken moge hebben, de partij van mr. Toxopeus gedraagt zich als een auto die weinig gevoelig is voor ruk- en zijwind. Of de chauffeur 5e juiste koers rijdt, is dan wel weer een andere kwestie, maar hij maakt zich niet moe met als maar bij te sturen. Tbt nog toe heeft de V.V.D. die tactiek ook terzake van de omroepwetgeving ge volgd. Zelfs toen haar anti-zuilencomplex de aanleiding werd tot de ondergang van het kabinet-Marijnen en later bij verkie zingen niet bleek dat de kiezers de libera len erg dankbaar waren voor hun omroep beleid. GAAT de V.V.D., met nieuwe verkiezin gen en kabinetsformatie in het voor uitzicht nu toch wat bijdraaien? In een televisie-interview heeft mr. Toxopeus tenminste gezegd, dat er op het punt van de omroepwetgeving wel met hem te pra ten valt. aangezien ook "de V.V.D. naar aanleiding van df crisis in het voorjaar van 1965 een zekere les geleerd heeft. Wat mr. Toxopeus dan precies geleerd heeft, kan hij komende maanden in ver- kiezlngsspeeches duidelijk maken: daar krijgt hij nu alle gelegenheid voor. Het is zelfs noodzakelijk dat hij terzake dui delijkheid verschaft, omdat hij op een punt. dat hij herhaaldelijk voor de V.V.D. een principiële kwestie heeft genoemd, de liberale kiezers en eventuele aspirant kiezers toch onmogelijk in onzekerheid kan laten. vraag, of het geleerde lesje hoofdzake lijk iets met tactiek of met wezenlijk in zicht te maken heeft. Met andere woor den: wil de V.V.D. terzake van de omroep- kwesties alleen maar wat soepeler zijn om de kans op samenwerking met. K.V.P en A R. te herstellen? Of heeft mr. Toxopeus en een aantal van zijn politieke vrienden begrepen, dat men met denkbeelden als de V.V.D. tot nog toe terznk» van radio- en televisie verkondigd heeft, het bestel wel veranderen, maar hiermee nog niet ver beteren kan? Inderdaad heeft elke kijkei en luisteraar kunnen ervaren, dat de vruchten van betere coördinatie hoe moeizaam ze uiterlijk ook schijnt te vorderen toch altijd nog heel wat smakelijker zijn dan die van de „openheid" inzoverre ze het optredèn van nieuwe gegadigden in de ether mogelijk heeft gemaakt. We zijn benieuwd of mr. Toxopeus zal laten blijken, hoe er precies met hem te praten valt. En wat daarvoor dan de prijs zal zijn. Toch niet overdreven dreven" heeft De Katholieke Onder nemer ten dele bezwaar. Dit commen taar stelde namelijk, dat verhoging var omzetbelasting voor toenemende concur rentie tot vermindering van de winst marge en dus tot prijsverlaging zal kunnen leiden. De Katholieke Ondernemer gelooft, dat Het Binnenhof wel eens gelijk zou kunnen krijgen, maar tekent hierbij het volgende aan: „Het Binnenhof behoort te weten, dat de omzetbelasting niet door het bedrijfsleven, maar door de verbruikers wordt betaald. Als Het Binnenhof gelijk krijgt (en dat is uitgesloten) dan wordt deze belasting echter betaald door de ondernemers voor wie zij niet bedoeld was. Wij wilden wel, dat Het Binnenhof zijn roerende belangstelling voor de kleine loon- trekkenden ook uitstrekte tot de kleine (en iets minder kleine) zelfstandigen." Waarbij dan onzerzijds nog de vol gende kanttekeningen. Het effect van de omzetbelasting kan men theoretisch vaststellen en men kan het aan de hand van de praktijk beoor delen. Waar speling in de winstmarges zit en concurrentiefactoren gaan tellen, laat de ondernemer zijn prijsniveau bij verhoging van de omzetbelasting eenmaal niet onaangetast. Hij moet Kunstmarkt in Nederland nog op peil AMSTERDAM (ANP) „Van een inzakken van de prijzen voor eersteklas schilderijen, zowel moderne als klassie ke, zoals dat de laatste tijd op veilingen in het buitenland te constateren is ge weest, is in Nederland geen sprake". Dit werd gisteren van deskundige zijde opgemerkt na het begin van de enkele dagen durende veiling van oude en mo derne schilderijen bij Paul Brandt te Amsterdam. Er was een grote belang stelling, ook pit het buitenland, en de prijzen lagen op hoog niveau. Zo was 'n werkje uit de Vlaamse school, door in siders geschat op 2.000 gulden. 'T bracht 7.200 gulden op. Hoge prijzen werden gemaakt voor een Dorpsfeest van Pie- ter Brueghel de Jonge (33.000 gulden), een Driekoningen van een Antwerpse meester (16.000 gulden) en 'n interieur van A. van Ostade (15.500 gulden. Hoge prijzen werden door een interna tionaal koperspubliek ook betaald op de eveneens gisteren begonnen veiling van moderne kunst van meesters uit de 19e en 20ste eeuw bij Mak van Waay te Amsterdam Een Circuspaardrijdster van Kees van Dongen ging voor 26.000 gul den naar Frankrijk en voor werken van Redon en Renoir werd respectievelijk 26.000 gulden en 23.000 gulden betaald. Drie werken van Jongkind gingen teza men voor 38.500 gulden van de hand en vier Mondriaan-aquarellen brachten 32.100 gulden op. „Indrukwekkend" noemden deskundigen de prijs (5.000 gulden) die werd betaald voor een bron zen beeldje van Permeke. Meer dan een ton voor Italiaanse kunststeden DEN HAAG De stichting „Comité geteisterde Kunststeden Italië" heeft se dert zij kortgeleden haar actie begon, reeds meer dan 100.000 gulden ontvan gen. Dagelijks komen grote en kleine giften op postrekening 4180 van Open baar Kunstbezit binnen en tal van afzon derlijke acties ondersteunen de fonds werving, met name op Nederlandse uni versiteiten en hogescholen. Ook middel bare scholleren hebben aan de oproep van de stichting gehoor gegeven. In 't Rijnlands lyceum te Wassenaar zal op zaterdag 17 december 'n fancy fair wor den gehouden, waarvoor elke leerling 'n voorwerp heeft afgestaan en een tweede zelf heeft gemaakt. Er is een erecomité gevormd onder voorzitterschap van de Italiaanse ambassadeur. Aan de op brengst van de fancy fair. die met een tentoonstelling, cabaret, muziek en een modeshow nog attractiever is gemaakt, zal in overleg met de stichting een nut tig» bestemming worden gegeven. De aan de stichting ter beschikking gestelde elektrische apparatuur, speci aal bestemd voor restaurarie-ateliers, is inmiddels in Florence afgeleverd. Minister-president in „Televizier" (Van onze omroepcorreapondent HILVERSUM. Naar wij vernemen zal hedenavond om 22.30 uur minister president prof. dr. J. Zijlstra voor de t.v.-camera's verschijnen in AVRO's actualiteitenrubriek „Televizier". Vra gensteller is drs. F. A. Hoogendijk, hoofdredacteur van Elsevier's Week blad. kiezen tussen omzetverlaging of de winstmarge herzien. Bij de huidige omzetbelastingverho ging heeft de overheid bovendien maar weinig principiële overwegingen gekend. Ze begeerde primair geen beperking van consumptieve bestedingen, maar meer geld in de schatkist ter delging van tekorten. Alle andere overwegingen lijken ons aangepast te zijn aan dit hoofdargument. Ter geruststelling: we hebben heus ook belangstelling voor de positie van kleine en iets minder kleine zelfstan digen. Verkrapping van de winstmarge behoeft wat ons betreft bepaald niet in de eerste plaats te geschieden in de contacten tussen winkelier en consu ment, maar bijvoorbeeld voor rekening van de producent of onderdelen van de groothandel. Alles tezamen genomen zeggen we dus over de opmerking in De Katholieke Ondernemer: ons commentaar was min der „overdreven" dan men op Laan van Meerdervoort 16 denkt. VANAVOND: NEDERLAND I 20 20 Jean Anouilh, de grote Franse toneelschrijver, heeft zoals men weet zijn toneelwer ken gebundeld onder verschillende verzameltitels. Zo waren er de „pièces roses" en de „pièces nolres", rose en zwarte stukken dus. waarin het respectievelijk min of meer vrolijk of somber toegaat. Colombe, het stuk dat u vanavond in een uitvoering van AVRO-t.v. kunt zien, is gerangschikt in de reeks „Pièces brillantes". Anouilh zelf vond het dus schitterend en men kan het daar in verschillende opzichten mee eens zijn, zelfs als men vindt dat Colombe niet tot de werken van deze schrijver behoort. Schitterend is het in elk geval door het feit dat het zich afspeelt in de theatersfeer, die altijd de illusie van schittering heeft. Daarbij is het ge situeerd rond de eeuwwende en dat geeft eveneens schitterende mogelijk heden wat kostumering en enscenering betreft om maar te zwijgen van de theatrale mogelijkheden die sfeer en tijd bieden. Colombe is een spel van illusie over de liefde die levend blijft ook als die liefde er 'wellicht niet meer is. Het is het verhaal van Jtiien die dolgelukkig is met zijn vrouwtje, het eenvoudige bloemenmeisje Colombe. Dat geluk wordt verstoord als hij in dienst moet. Hij brengt Colombe dan onder bij zijn moeder, een vermaard actrice die eigen lijk veel te lang jonge rollen is blijven spelen. Die moeder. Madame Alexandre, weet Colombe helemaal voor zich in te nemen. Zij introduceert haar in het theater. Als de gewaarschuwde Julien rtlfct verlof thuis komt vindt hij een heel andere Colombe terug, coquet en niets meer wetend van wat Julien haar over de enige en eeuwige liefde heeft verteld. Julien blijft alleen met zijn verloren illusies en beleeft opnieuw de heerlijke tijd. toen hun liefde nog jong was. Colombo ging in 1951 te Parijs in première. Twee jaar later oogstte de Haagse Comedie er veel succes mee in 'n door Cees Laseur geregisseerde voor stelling met Heieen Pimentel in de ti telrol en verder o.m. Fie Carelsen, Jan ADVERTENTIE De Zilvervloot, het voordelige spaarplan j voor de jeugd! Je kunt aanmonsteren van j /j ljm 20jaar. Je laatje spaargeld 6, j, 8 ofgjaar staan. En als je dan je anker uitgooit, krijg je io% extra premie over 't gespaarde bedrag èn de rente. Leg eens aan bij de Raijfeisenbank en leg eens in! spaarbank en alle bankzaken Sigrid Koetse speelt de titelrol in „Colombe"; Joop Admiraal is haar echtgenoot, de pia nist Julien, die 'n bittere teleurstel ling in de liefde moet ondergaan. Retél en Luc Lutz. In de voorstelling van hedenavond, die wordt geregisseerd door Walter van der Kamp speelt Si grid Koetse de titelrol, is Ank van dei- Moer Madame Alexandre en worden haar zonen, die in het stuk zo fel tegen over elkaar komen te staan,- gespeeld NEDERLAND I NTS 19 uur: Nieuws in het kort. 19.01 uur: Pi po de clown. 19.05 uur: De verrekijker. Inter national jeugdjournaal. 19.15 uur: Van gewest tot gewest, rubriek met regionale gebeurtenissen. 19.35 uur: Mensen ln de sport, do cumentair. Informatief programma van Jean Anouilh. 22.30 uur: AVRO's Televizier, ac tualiteitenrubriek. Pauze. TELEAC 23.00 uur: Geprogrammeerd e structie (11). 23.30 uur: Sluiting. KRO 20.01 uur: Solistenconcert Henk Vos. fluit en Sara Vos-Strumphler. harp.. 20.20 uur: Gamma, instructief pro-, gramma over vordering! der wetenschappen. 20.35 uur: De Wally-show, amu sementsprogramma. 21.15 uur: Brandpunt-Europa, ac. tu aliteitenrubriek NTS door Joop Admiraal en Ramses Shaffy Verder wordt meegewei'kt door Gijsbert Tersteeg. Johan Kaart, Herbert Joeks, Joeki Broedelet, Henk Molenberg en Ad Hoeymans. Al met ai een bezetting die goede verwachtingen wekt. „Roodkapje en de wolf' op eerste kerstdag (Van onze omroepcorreapondent HILVERSUM. Naar verluidt is N.T.S. voornemens om in de middag uren van eerste kerstdag op Neder land I de Amerikaanse musical-comedy „Roodkapje en de wolf" uit te zenden. Hoewel dit Amerikaanse weinig overeenkomst vertoont met het aloude sprookje, heeft de Amerikaanse t.v.-maatschappij A.B.C. er toch iets bijzonders van gemaakt. De 19-jarige dochter van Judy Garland speelt onder haar eigen naam Lusa Minelli de hoofdrol van Roodkapje. Volgens de regisseurs Jule Styne en Bob Merrill niet vanwege het feit, dat zij zo'n be roemde moeder bezit, maar uitsluitend (Van onze omroepcorreapondent HILVERSUM De traditionele radio conference van Wim Kan voor de VARA heeft, ditmaal als titel gekregen „Lachend over de loongrens". De be faamde cabaretier treedt op van 22.00 tot 23.00 uur op oudejaarsavond met muzikale begeleiding van zijn pianist Ru van Veen. De radioregie is in han den van Joop Koopman. Onze eminente kleinkunstenaar met een grote K heeft ditmaal niet lang naar onderwerpen moeten zoeken, want 1966 wae een bewogen jaar in velerlei opzicht. Vooral de politiek biedt hem grote mogelijkheden tot spitse en satirische bespiegelingen. AVRO weer boven 400.000 (Van onze omroepcorreapondent) HILVERSUM. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de AVRO- leiding hedenavond via radio en tele visie bekend zal maken, dat de 400.000e lezer van de „AVRO-Bode" weer is Ingeschreven. Deze mijlpaal, na een periode van neergang, betekent dat de AVRO zijn positie als één van de vier grote A-omroepen weer veilig heeft gesteld. In ruim een weèk tijds steeg het aan tal gidslezers met ruim duizend. Velen van hen keren weer terug uit de krin gen van de TROS, wier programma's tot nu toe teleurstellend zijn gebleken. Ook oud-leden, die hun heil zochten bij VPRO en „Televizier" hebben zich weer tot de oude AVRO gewend. De hoofdartikelen van de nog altijd mili tante Willem Vogt in de AVRO-Bode schijnen ln het bijzonder aan het wel slagen van deze actie tv hebben mee gewerkt. ETHERSPOTS De data, waarop de twee uitzendingen van het Nederlands Songfestival 1967 worden gehoudenzijn vastgesteld op de woensdagen 22 februari en 1 maart. Het consumentenprogramma Koning Klant", dat de V.A.R.A.-televisie tot voor kort op de zaterdagmiddag had geprogrammeerd, is onder andere in verband met het feit, dat de consument juist de zaterdag als specifieke koop dag ziet verplaatst naar de dinsdag avond. In 't V.A.R.A.-radioprogramma wordt zaterdagavond een verantwoording gebracht van de dit jaar gehouden V,A.R.A.-Speelgoedactie. De heer T. Behrens, organisator en algemeen leider van de sinterklaasactie, zal een en ander toelichten. op grond van haar persoonlijke talen ten. De beide filmmakers hebben gebroken met de oude traditie door het sprookje nu eens te vertellen vanuit het stand punt van de boze wolf. En zo blijkt uit deze Amerikaanse versie, dat de wolf in de loop der eeuwen een zeer miskend dier is geworden, terwijl hij om zijn vele goede eigenschappen juist in ere dient te worden gehouden. Daaro mwordt in deze kerstmusical de rol van de vriendelijke, eenzame wolf, die op zoek is naar een vriend, ge speeld en gezongen door de acteur Cyril Ritchard, die ook vele klassieke toneel, en filmrollen op zijn naam heeft staan. De rol van de houthakker vervult Vic Damone, terwijl er verder in dit zangspel vijf in lederen jackets gestoken wolven meespelen. Het zijn leden van de muziekgroep „The Ani- zet. Ze noemen zich in dit SP®1 ..The mals", die de oude rock and roll- muziek in modern ritme hebben omge- n hinderlijke par tijdigheid van televisiecommentator Herman Kuiphof bij een voetbal wedstrijd tussen clubs waarbij geen Nederlands belang op het spel stond. Gisteravond was dat gemis aan objec tiviteit juist noodzakelijk, omdat heel Nederland begrijpelijk achter Ajax stond. Men ziet dus hoe moeilijk het vak van een sportcommentator en speciaal bij voetbal is om zich bij evenementen aan te passen aan de smaak en opinie van miljoenen. Overi gens was het een unieke wedstrijd van Ajax, maar ook het beste commentaar, dat Kuiphof heeft gegeven. Het kon ook moeilijk anders bij zo'n gebeur tenis, die de belangrijkheid van een nationaal gebeuren had bereikt. Er dient nog een feit te worden ver meld. Voor de radio werd deze Cup return gebracht door de verslaggevers van de N.R.U., Wim Hoogendoorn en Jaap v. d. Zwan. Wij hebben geruime tijd naar dit duo geluisterd en het moet ons van, het hart, dat Wim Hoogendoorn mag gelden als een van de beschaafdst sprekende en kundigste voetbalexperts in ons radiowereldje. Met Jaap v. d. Zwan als een getrouw volgeling in spraak en stijl was deze uitzending heel wat beter te volgen dan de oubollige, lawaaierige repor tage van Theo Koomen (met Dick van Rijn) van het eerste treffen in Am sterdam. JAN LUTZ HILVERSUM I NCRV 18.30—19.00 uur. Halte, programma voor twintigers 20.10—20.35 De familie Leenhouts, vervolghcorspel 20.35—22.00 Samen uit - Samen thuis, amusementspro gramma. 22.00—22.15 uur: Tony Bennett zingt, grammofoonplatenpro- gramma. 22.45—23.15 uur: Cyclus orgelwerken van Max Reger (VI). 23.15—23.45 Weerwoord, kunstkro niek. HILVERSUM II AVRO 19.05—19.30 uur: Sitar. radiotijdschrift voor gitaristen. 20.05—22.30 uur: Salzburger Festspiele 1966. 22.5523.45 uur: 't Mag geen naam heb ben cabaretprogram- 23.45—23.55 uur: Wielerzesdaagse in Am sterdam. NEDERLAND I 10.45 uur Wonen, progr. voor la ger nijverheidsonder wijs voor meisjes. Radioprogramma 11.10 uur: Mens en Maatschappy, programma voor het vhmo en middelbaar hoger beroepsonder wijs. HILVERSUM III KRO Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00 7.30. 8.00.. 8.30. 9.35, 12.30, 19.00, 22.30. 23.55. uur. HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00. 20.00, 22.30 23.55 u TELEAC 12.00 uur: De boerderij als onder neming (13). 12.30 uur: Sluiting. (gr.). 19.45 12.30 i :oda: licht muz. program lededellngi L 13.00 Zlngc Actu: 20.20 De familie HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws 10.35 Samen uit ochtendgym. 7.20 Socialistische strijdlied. Lichte gram muziek. (7.30—7.35 Van de vo pagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: Kerkorgelconcert: Nleuws. 8.10 Lichte gram. muziek. 9.00 L ard: een kroniek dens symfonieorkest (gr.):_mod. muziek. 1 HILVERSUM II - Kerk ïws. 20 ns Filharn orkest- lichting: 18.15 Voor de kinde- de 13 00 j rlef. 19.05 Sitar: radio- richten. ten. IKOR: 19.30 Van muziek. lt.uu uueiumg wi mu*. 19.45 Gram. muziek. zilcaie lezing. 14.15 BIJ de tijd t nlnhthH: AVRO: 20.00 „rt.. iroDn- k -tn Th„i r de landbouw, iws. 13.10 Jourr 13.30 Stereo: Viool 0 Inleiding t ier muzen: kunst- 22.40 Actualiteiten. IP-,, 23.45 De Zesdaagse Actutliteiten. Jeugd. 17.30 Klaf VRIJDAG HILVERSUM I KRO: ditatle. 7.15 Lichte gram. (7.30—7.32 I" HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuw Actualiteiten. 9.05 Licht piatenprogr. 0 Me- Niet •aatje. VPRO: jetdsvitamlner 2.00 Nieuws, 12.02 BU 2.05 Een uurtje 3.02 Buitenl. pe Nieuwe KRO- omroepster Bredase collectie in Gemeentemuseum DEN HAAG Drs. H. J. Wilzen, wet houder van Onderwijs en Kunstzaken Den Haag opent donderdagmiddag december in het Haagse Gemeente tentoonstelling van grafisch werk van levende Nederlandse kunste- samengebracht in de zogenaam de Breda-collectie. Deze collectie omvat •erken: litho's, etsen, houtsneden en andere grafische kunst, van kupstenaars als Lucebert, Friso ten Holt Metten Koornstra, Verdijk, Verhoog, Westerik, Roozendaal en vele andere Nederland se grafici. De collectie werd samengesteld door 'n comité onder voorzitterschap van dr. L. Gans. De bedoeling is studerende jonge- in staat te stellen werk van levende Nederlandse kunstenaars in hun eigen omgeving op te nemen. Daartoe is voor studerenden de mogelijheid geopend voor periode van vier maanden werk keuze uit de collectie in bruikleen te ontvangen. écile Dreesmann exposeert van 11 en met 31 december naaldwerk in kas teel De Witte Brug te Wassenaar. Grand Gala du Teenager Mejuffrouw Anne van Egmond uit Hilversum gaat incidenteel als om- roepster van het K.R.O.-televisie programma fungeren. Sinds vorig jaar werkt zij al mee aan de presentatie va n de radioprogramma's van de K.R.O. onder meer „Sjook", „Vlie gende Schijven" en „P.M.". Vanavond komt zij via Nederland II voor de eerste maal op het scherm. (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Voor de tweede keer in drie jaar zal het „Grand Gala du Teenager" gehouden worden en wel oensdag 28 december in het Scheve- nlngse Casino. Voor het festijn werden en van de populairste Nederlandse beatgroepen gecontracteerd. waarbij ■htei i als „Out- iiders" uit Amsterdam en „Les Baroe- iues" uit Baarn ontbreken. De organi- latle moest echter aldus de „grote" nannen Van Nierop en Senf in een kort tijdsbestek gebeuren, waardoor de groepen, die uit Den Haag komen in het voordeel waren. Vooraf aan het Grand Gala du Teen ager gaat een diner, waaraan alle me dewerkende artiesten zullen aanzitten. Het diner wordt gegeven in „Den Hout", waarheen de artiesten met een autobus vervoerd zullen worden. „Het Grand Ga la de Teenager" werd oorspronkelijk op gezet als een persiflage op het „Grand Gala de Disque", dat zich hoofdzakelijk richt op buitenlandse artiesten. In plaats ien "Edison" krijgen twee beatgroe- en een zanger(es) een „Ossekar" aangeboden, een onderscheiding, die een Jury van tien leden waar onder vertegenwoordigers van muziek bladen, Jacques Senf en enkele persmen sen wordt toegekend. Tijdens het vorige „Grand Gala du Teenager" werd de onderscheiding toe gekend aan de toen enorm populaire Anneke Grönloh en „René and the Alli gators". De organisatie verwacht rond twaalfhonderd gasten op het grand gala. De gasten is verzocht om in avondkle ding te verschijnen, doch verplicht is dit niet. Ook" èen „gewoon" pak wordt toe gestaan, mits men een stropdas draagt. Op het Grand Gala du Teenager zul len optreden: „The Golden Earrings", „Hu and the Hiltops", „Surfgroup Cehck", „Roek Williams and his Fight ing Cats", „Les Cruches". „The Mo tions", „The Clungels", „Rob Hoeke's R en B-group", „The Sandy Coast", „The Incrowd", „Tee-Set", „Q65", „The Shoes", „The Jets", „The Haigs" en de winnaar van het beat- en surfconcours 1966, „The Groovy's". Als extra attrac tie treden twee charmante zangeresjes voor de voetlichten, te weten: Lysett bekend van haar eerste hit „I know" en „It's the little things" en Christie, die onlangs haar platendebuut maakte met de cover-versie van „Make me belong (ADVERTENTIE) -k ZUIVERE HUID PUROLen PUROL-poeder Studioavond Ned. Dans Theater DEN HAAG Het Nederlands Dans 4 Theater geeft zaterdag 17 december zijn 1 jaarlijkse studio-avond in de studio Ko- ningstraat 118 Den Haag. Deze avond >J maakt deel uit van het Haags Balletfes- tival voor de jeugd, waarin verder nog vier voorstellingen in de Koninklijke Schouwburg en één in het Circustheater. De avond wordt geleid door de directeur van het NDT, de heer Aart Verstegen. Hij zal o.m. toelichting geven bij twee filmpjes „Mode in de dans" en „De dan- ser in het ballet". Tevens zal er een demonstratie worden gegeven met de vi- f deotape die door het gezelschap wordt gebruikt bij het instuderen van balletten Dit onlangs aangeschafte apparaat biedt ongekende mogelijkheden om oude bal letten opnieuw in te studeren en tevens de dansers te wijzen op alle mogelijke onvolmaaktheden in hun techniek en pre- sentatie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2