NIEUWJAARSADVERTENTIES UITERLIJK 27 DECEMBER A.S. PRIJSBEWUST?? MATHEMATISCHE KUNST IN GALERIE WALENKAMP MAANDAG 12 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum, te Voor schoten werd zaterdagmiddag 'n Vin cent van Gogh-tentoonstelling ge opend door wethouder J. Iestra, in aanwezigheid van het voltallig col lege van b. en w., de inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Delft, de heer Schippers, raadsleden, hoofden van scholen en Voorschoten- se kunstenaars. De tentoonstelling is in principe op gezet voor het onderwijs. Het gemeen tebestuur van Voorschoten wil echter een ruime aandacht schenken aan Vincent van Gogh en daarom bestaat er voor de burgerij gelegenheid de gehele week in de avonduren een be zoek te brengen aan het Cultureel Centrum. Op de dag zullen duizenden schoolkinderen van Voorschoten met hun klasse-onderwijzer een bezoek brengen. De tentoonstelling geeft een afge rond overzicht over Van Gogh. Behal ve reproducties van schilderijen zijn er brieven te zien in de Engelse en Franse taal. De reproducties, want dat zijn het, zijn bijzonder mooi afgewe Een heel groot bezwaar is het, het grootste deel der tentoongestelde werken in zwart-wit afgedrukt is. Een van de eigenschappen van Vincent van Gogh is wel zijn kleurencombina ties en deze vindt men terug in een klein aantal, die in kleuren gerepro duceerd zijn. Midden in het Cultureel Centrum staat een kunstwerk van de Voorscho- tense beplantingsdienst, dat geheel past in het kader van het werk var Van Gogh. Een bezoek aan het Cultureel Cen trum te Voorschoten is voor ieder aar te bevelen, ondanks het bezwaar var gebrek aan kelurenpracht. Gewone advertenties 0,22 per m.m. Ook kunt U telefonisch uw opdracht geven TELEFOON 20826 ADVERTENTIE-AFDELING DE LEIDSE COURANT L.P.C. HIELD TENTOONSTELLING MET 256 POSTDUIVEN De ruim 50 leden van de Leidse Postduivenclub hebben in de loop der jaren hun liefhebberij in het houden van postduiven gepaard laten gaan met een ontwikkeling in het fokken van bijzonder fraaie en snelle dieren, zowel wat betreft de doffers als dui ven. Dit werd weer eens duidelijk be wezen op de jaarlijkse clubteritoón- stelling, die in het afgelopen week einde in de achterzaal van „De Klei ne Burcht" werd gehouden. De expo sitie omvatte ditmaal niet minder dan 256 postduiven, waaronder een opval lend groot aantal bijzonder fraaie die- De bondskeurmeester, de heer H. Handgraaf jr., had bij de keuringen en het toekennen van de beschikbaar gestelde prijzen, w.o. 25 fraaie bekers, een allesbehalve gemakkelijke en te ven^ vrij langdurige taak. Hij werd daarbij, wat de keurings administratie betreft, wederom voor treffelijk bijgestaan door het LPC-lid, mevr. H. M. Degen-Hartevelt, die haar een bijzondere nauwkeurigheid eisen de taak, ditmaal voor het vijftiende jaar vervulde. Ter gelegenheid van dit derde lustrum ontving zij als blijk van hulde en dank van alle LPC'ers uit handen van de secretaris der tentoon stellingscommissie, de heer B. Geen jaar, een persoonlijk herinneringsge schenk. UITSLAGEN De ereprijzen werden ditmaal behaald door de heren H. J. Abrahams (mooi ste oude doffer), P. Landesbergen (mooiste oude dulvin), P. van Dijk (mooiste jonge doffer), en J. Kreke laar (mooiste jonge duivin). De heer Abrahams (oude doffer) verwierf voor hem tevens een beker als het mooiste dier van de gehele expositie. De overige uitslagen luiden: klasse I: le pr. Comb. Bink-v. d. IJssel (beker), 2e pr. A. Filipo (beker), 3e pr. J. De gen jr., 4e pr. L. v. d. Nieuwendijk; klasse 2: le pr. (beker) P. Landesber gen, 2e pr. (beker) J. v. Knijnenburg, 3e pr. A. Filippo, 4e pr. W. v. d. Nieu wendijk; klasse 3: le pr. (beker) H. J. Abrahams, 2e pr. (beker) W. A. Krol, 3e pr. (beker) W. Stouten, 4e pr. J. Krekelaar, 5e pr. G. v. Stein, 6e pr. L. v. d. Nieuwendijk; klasse 4: le pr. (beker) A. Filippo, 2e pr. (beker) P. v. Dijk, 3e pr. (beker) P. Landesber gen, 4e pr. T. v. As, 5e pr. P. Landes bergen, 6e pr. W. v. d. Nieuwendijk; klasse 5: le pr. (beker) P. Landes bergen, 2e pr. (beker) J. Filippo, 3e pr. G. v. Stein; klasse 6: le pr (beker) B. Geenjaar, 2e pr. (beker) P. Landes bergen, 3e pr. G. v. Stein; klasse 7: le t/m 3e pr. (bekers) resp. P. v. Dijk, J. Krekelaar en J. v. Alphen, 4e t/m 8e pr. resp. J. v. Alphen, B. Geenjaar, P. Schenkelveld, P. v. Egniond en P. Schenkeveld; klasse 8: le' t/m 3e pr. (bekers) resp. J. Krekelaars, iden en P. Landesbergen; 4e t/m 8e pr. resp. H. J. Abrahams, P. v. Egmond, H. P. Jansen, idem en P. v. Dijk; eervolle vermeldingen: P. v. Dijk en P. v. Eg- Waar niet vermeld, bestonden de prijzen uit diverse huishoudelijke en gebruiksvoorwerpen. Aderlating voor de wethouders? We komen nog even terug op het voorstel van het PSP-raadslid Koop- mans, die vrijdag tijdens? de begrotings behandeling door de Leidse raad b. w. en de raad de wenk gaf in verband met de noodzakelijk geachte bezuini ging in de geméente iets van hun hono raria af te staan. Uit ons kadertje, dat wij zatördag j.l. plaatsten, zou moeten blijken, dat de heer Koopmans voor de salarissen een surprise in petto had". Een betreurenswaardig mis stand: voor "salarissen" moet gelezen worden "wethouders". Deze heren wordt gesuggereerd 1000 gulden per jaar de gemeentekas te storten. Kunst-ige tentoonstelling in De Waag BEN WALENKAMP NAM INITIATIEF TOT KUNSTMARKT Keiharde beat deed „De Waag" afge lopen zaterdag op haar grondvesten trillen. Het was echter geen beatmani- festatie maar „openingsmuziek" voor de kunstmarkt, die door de burgemees ter mr G. C. van der Willigen werd ge opend. Initiatiefnemer Ben Walenkamp, eigenaar van „Galerie Walenkamp", be dankte het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van „De Waag", maar liet tevens scherpe kritiek horen aan het adres van de gemeente met be trekking tot het exposeren van moderne kunst in de Lakenhal. „Op dit punt wordt veel te weinig gedaan! Wie ei gentijdse kunst wil zien kan niet in „De Lakenhal" terecht", betoogde Ben Walenkamp. In „De Waag" is dit echter wel te zien. De kunstmarkt heeft een dubbel doel. Op de eerste plaats kunnen de mensen gewoon naar binnen lopen en de kunst bekijken, waardoor een groter aantal mensen met kunst in aanraking kunnen komen. Verder kunnen zij - die kunstwerken willen kopen, een keuze maken uit schilderwerk en keramiek. Vervolgens sprak de burgemeester, achter een van de microfoons van de Leidse beatgroep „De Moenpiepers" tot de kunstenaars en kunstminnenden in „De Waag". Hij sprak zijn voldoe ning uit over het feit, dat het in Leiden mogelijk was een kunstmarkt te houden in zo een unieke omgeving als „De Waag". Burgemeester Van der Willi gen wees op het belang van zo'n kunst markt, waardoor velen in staat zijn kennis te nemen van de nieuwe stro mingen in de kunst. De burgemeester ging nader in op het verwijt van Ben Walenkamp had laten horen, n.l. dat „De Lakenhal" te weinig nieuwe rich tingen in de kunst tentoonstelde. „Dit is een kwestie van beleid, dat door de voerd en tevens in handen is van d< directie van „De Lakenhal" wordt ge- keuzecommissie die echt wel op de hoogte is!" stelde hij. „De commissie doet al vele jaren uit stekend werk en de keuze van de te exo- poseren werken is daarom bij hen wel ir goede handen. Dat niet alle kunstmin nenden het daarmee eens zijn is wel te begrijpen, maar je kunt niet iedereen het naar de zin'maken", vond de burge meester. Tenslotte wenste hij Ben Walenkamp een succesvolle kunstmarkt toe. Omdat het tijdstip van de opening nogal vroeg viel, werden de aanwezigen dit maal op melk in plaats van sherry en andere spiritualiën getrakteerd. Op de kunstmarkt zijn tal van zaken te zien zoals grafieken van Kees Okx, Gijsb. Zaalberg met potterie, Kees Buur man en Willem Breddels met schilde rijen. Dit is een sumiere greep uit de grote verscheidenheid van voorwerpen welke in de Waag te zien en te kopen zijn. Wij komen nog nader op deze kunstmarkt terug. Gouden jubileum A. Dirkse bij „De Leidse Courant" Donderdag a.s. zal de heer A. Dirkse zijn gouden jubileum vieren in dienst van „De Leidse Courant". De heer Dirkse, die thans 63 jaar is, kwam als jeugdig leerling op de druk kerij en bekwaamde zich in 't bijzon der op de stype-inrichting. Hij ont wikkelde zich tot een uitstekend vak man in de vele facetten van dit ingewikkeld bedrijf. Sedert enige ja ren is hij in die afdeling de voorman. Behalve voor zijn vak heeft de heer Dirkse ook grote belangstelling voor het werk van de EHBO. Hij is voor zitter van de afdeling Oegstgeest van de Kon.' Ned. Ver. voor E.H.B.O. De gouden jubilaris zal donderdag morgen te 10 uur in het gebouw van „De Leidse Courant" worden gehul digd. Des middags van 13.3016.00 uur is er gelegenheid hem geluk te wensen te zijnen huize, Hoge Morsweg 55 a. Post Oegstgeest. ORGELCONCERT DOOR FEIKE ASMA Onder auspiciën van de Stichting Or gelcentrum wordt op vrijdag 16 decem ber a.s. in de Chr. Ger. Kerk, Steen- schuur 9 te Leiden, een orgelconcert ge geven door Feike Asma. Dit is de eerste orgelbespeling in deze acoustisch zeer goed klinkende kerk, waarvan het orgel door de Fa. Fontijn Gaal in 1964 werd gerestaureerd en uitgebreid tot 25 sprekende stemmen. Het programma dat zal worden uitgevoerd, staat in het te ken van de advent. Geopend wordt met inleidend koraalspel. Vervolgens: Andan te uit Sonate 4 en Toccata (Dorische) van J. S. Bach; Noël (een oud Frans Kerstlied), L. C. Daquin; Sonate in E M. Chr. Festing; Toccata A. Renaud; Pastorale. César Franck en Suite "Kerstfeest" no. 2 van Jan Zwart met tot slot samenzang. Aanvang 8 uur n.m. ADVERTENTIE COSIER Zoete Italiaanse Muscaat per fles STEENSTRAAT 8 TEL. 2Ü361 HERENSTRAAT 6 TEL. 30069 HAARLEMMERSTRAAT 204 TEL. 21611 LEIDEN Bessenjenever extra zacht. Normaal prijs 9,50 per liter. NU per liter 1.98 8.25 „TOT IEDERS GENOEGEN" SPEELDE „HET DIEVENNEST" 99* Het aloude blijspel „Dievennest" doet het nog altijd goed. Ook de to neelvereniging „Tot Ieders Genoegen" heeft er zaterdagavond in de volbe- zette grote zaal van het Antoniusclub- huis veel succes mee gehad en haar grote en trouwe aanhang van dona teurs enige uren van goede en pre tentieloze ontspanning bezorgd. De productieve auteur Hans Nesna is dan ook knap in het scheppen van verras send kluchtige tafreeltjes en geestige dialogen, die de kracht van een goede amateurgroep, gelijk T.I.G., onder de bekwame regie van Jacques Boom, niet te boven gaat. Het stuk verplaatst de toeschouwers naar de fraai ingerichte salon van de nog ongehuwde, niet zo jong meer zijnde, zusters Rosaline en Barbara Edelhart, die een aardig spaarduitje bezitten en zo op het oog een rustig en prettig leventje leiden. Het rustige leventje en de gewoonten van elke dag werden de zusters al lang geleden schrier onverdragelijk en zij zochten daarom afleiding in een vreemde „lief hebberij": stelen. Links en rechts ne men de dames bij buren en kennissen DRIE LEIDSE VOGELVERENIGINGEN EXPOSEREN IN STADSGEHOORZAAL Zinvolle vrijetijdsbesteding In tegenwoordgiheid van een groot aantal inzenders, genodigden en be langstellenden, onder wie wethouder S. Sannes, heeft burgemeester Van der Willigen gisteravond om 18 uur de driedaagse grote vogelshow „Drie in één" in de foyer van de Stadsgehoor zaal officieel geopend. Na een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder tot de burgemeester en wethouder Sannes te hebben uitgesproken, memoreerde de voorzitter van de tentoonstellingscom- misie, de heer J. Dijkstra, het verheu gende feit, dat deze grote manifesta tie op vogelgebied tot stand kon ko men dank zij de goede en eendrachtige samenwerking van de besturen van de drie Leidse verenigingen „Avibus", „De Leidse vogelvrienden en „De Zanger". Gezien het feit, dat deze eerste Leid se gecombineerde vogelshow qua inzen dingen en inrichting de verwachtingen ver overtrof, richtte spreker nog een speciaal dankwoord tot de leden van genoemde verenigingen, die enige avon den met de opbouw en de inrichting in touw zijn geweest, en aldoende van het geheel een voor Leiden zeer unieke gebeurtenis op vogelexpositiegebied heb ben gemaakt. In het kader van de aan deze expositie verbonden kweekwed- strijd voor de inzenders was spreker de 17 keurmeesters zeer erkentelijk voor de wijze waarop zij zich van hun allesbehalve gemakkelijke taak had den gekweten en van de ruim 1000 geëxposeerde vogels er de „topexem- plaren" hadden uitgehaald. Hierna maakte spreker de namen bekend van de twaalf kampioenen, die in de twaalf onderscheidene afdelingen ieder een topprestatie op kweekgebied hadden kunnen behalen. Vrijetijdsbesteding. De burgemeester was verheugd deze, gezien de eendrachtige samenwerking van drie verschillende verenigingen, niet alleen voor Leiden, maar ook voor ons gehele land bijzondere expositie te mo gen openen. Hij uitte zijn grote waar dering voor de toewijding en de ken nis, waarmede de leden van de drie ver enigingen hun gevarieerde soorten van vogels kweken en verzorgen en al- doende tot vaak uitzonderlijk fraaie resultaten zijn gekomen. Met verwij zing naar het feit, dat voor zeer velen het nuttig besteden van de vrije tijd vaak een groot probleem is, had spre ker bewondering voor de wijze, waarop de Leidse vogelkwekers zonder steun van de gemeentelijke overheid nog wel via hun zinvolle hobby hun vrije tijd zowel nuttig als aangenaam besteden. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat deze vorm van vrijetijdsbesteding en recrea tie in Leiden een steeds groeiend aan tal aanhangers zal gaan tellen. Na de organisatoren een ware stroom van be zoekers en dus een succesvolle show te hebben toegewenst, verklaarde de bur gemeester middels het ontsluiten van de toegangsdeur de „Drie in éénshow" of ficieel voor geopend. Hierna maakte het gezelschap een rondgang langs de vele tientallen fraaie De Natuurvriend dook in de inrichting van het aquarium De maandelijkse bijeenkomst van de aquarium- en terrariumhouders „De Natuurvriend", die vrijdagavond in 't „Petruszaaltje" werd gehouden, was ditmaal geheel gewijd aan een in structieve lezing, waarin de bestuurs leden, de heren J. Visser en L. Pola- nen zich in het bijzonder richtten tot de pas beginnende aquarianen derl vereniging. De lezing, die beide heren samen en in vereniging hielden was namelijk ge wijd aan het opbouwen en inrichten van een goed aquarium en de midde len, die de aquariaan hiervoor ten dienste staan. Zo werd onder meer aanschouwe lijk gedemonstreerd hoe een aqua rium moet worden beglaasd en op welke wijze de voedingsbodem, de beplanting en de rotswand moet wor den aangebracht. Inzake de achter- rots)wand kwam de heer Van Po- lanen met een primeur, die de tra ditionele gemetselde wand in het ver geetboek zal doen raken. Het betreft hier een wand van uitermate lichte en zeer fraaie kunststof, waarvan de hr. Van Polanen de samenstelling vond en vervolmaakte. Een aardige gedachte was het onge twijfeld om het op deze bijeenkomst opgebouwde en ingerichte aquarium t.z.t. te exposeren op de komende Leidato, waarop „De Natuurvriend" wederom - ditmaal met enige zeer exclusieve zee- en zoetwateraquaria vertegenwoordigd zal zijn. Al met al kunnen vele de Natuur vrienden en een aantal nieuwe leden die de bijeenkomst bijwoonden, weer terugzien op een tal van leerzame instructies en tips inzake hun zin volle hobby. vitrines en hun tijdelijke rijk gevarieer de gevleugelde bewoners, waarbij zich reeds vele belangstellende vogelliefheb bers aansloten. Winnaars. De twaalf kampioenskwekers zijn: in groep 1 (zangkanaries) t N. J. de Groot; in groep 2 (kleurkanaries gepig- menteerd): J. v. d. Lucht; in groep 3 (idem ongepigmenteerd)J. la Lau; in groep 4 (kuif- en vormkanaries): L. Mulder; in groep 5 (bastaarden): J. van Alphen; in groep 6 (tropische vogels, afd. A): W. Wiedema; ln groep 7 (id., afd. B): Th. van Velzen; in groep 8 (idem, afd. C): F. Barentsen; in groep 9 (kruisingen trop. vogels): J. Dijk stra; in groep 10 (grasparkieten): P. Kruit; in groep 11 (grote parkieten): P. N. Marcelis; in groep 12 (agaporni- den): B. Ouwersloot. Zij ontvingen een fraaie beker. de meest uiteenlopende kostbaarheden weg, die zij echter later weer anoniem doen terugbezorgen. De sensatie en de spanning, die zij daardoor ondergaan hebben voor hen een ijzondere beko ring en dat deze extravagante „lief hebberij" allerlei gevolgen heeft, laat zich begrijpen. Op den duur geeft dit spel de dames echter ook geen bevre diging meer en op zoek naar nog meer sensatie ontdekken zij, dat een juwe lier een uiterst kostbaar parelcollier heeft geëtaleerd. De diefstal hiervan zal het hoogtepunt in hun carrière vor men. De verwikkelingen die zich hier bij afspelen zij legio, doch het geheel heeft hoe kan het anders een happy-ending. Rolvastheid Ook in „Dievennest" gaven de TIG- tonelisten weer -blijk van een voor treffelijke rolvastheid en dictie, die er mede voor zorgden, dat regisseur Boom er van begin tot eind de nodige vaart in kon houden. Het spel werd geschraagd door Co Mosselman en Mijny Boom, die in elk opzicht een voortreffelijke gestalte gaven aan de naar spanning en sensatie zoekende gezusters. Jo Bodenstaf stond hen uit stekend bij als de verliefde en schijn baar geruïneerde juwelier Terlaan, hetgeen eveneens het geval was met Eef Beekman, Coby Pieterse, Henk Kroon en Otto Tissing, die met talent en natuurlijkheid de rollen van respec tievelijk nicht Ans, dienstmeisje Nan ny, tuinman en Nanny's verloofde Bob en Frits, de aanstaande van Ans speel den. Tot slot verdient Corry v. Doorn ongetwijfeld een extra vermelding voor de wijze, waarop zij de welis- Winkelsluiting in a.s. feestweken Ter tegemoetkoming aan de drukte rond Kerstmis en Oudejaar mogen de winkels tot 's avonds 9 uur geopend zijn: van dinsdag 20 t.e.m. vrijdag 23 december, en op zaterdag 31 december. Op maandag 19 december en dins dag 27 december geldt de z.g. „halve- dag-sluiting"' Op dinsdag 20 december niet. blijft de cyclus exposities van ei gentijdse kunöt onverdroten voortzetten. Die lijn blijft strak aangetrokken door dat de laatste tijd werk wordt getoond, dat in grondvorm tot dezelfde nieuwe richting behoort, zij het dan in praktische uitvoering met de persoonlijke kenmer ken van de individuele kunstenaars. We zouden het een soort van "meetkundige" kunst willen noemen. Daarnaast ver scheen ook de object-art, plastische vor men, die belichting nodig hebben om tot het visuele effect te komen, dat de ma ker voor ogen staat. Het is alleen de vraag -die we reedg eerder stelden en we blijven die herhalen- of Leiden en de Lei- denaars rijp zijn deze kunstrichting te ondergaan. De lijn van de artistieke op voeding hier is nimmer zo ver dooi-ge- trokken, dat men zich (in het algemeen gesproken dan) ten volle interesseerde voor de nieuwe kunstrichtingen. Ook al moge deze uitingen niet altijd een even lang leven beschoren zjjn en zij dikwijls -om een groot woord te ge bruiken- "eeuwigheidswaarde" missen, als tijdsuitingen zijn ze belangwekkend genoeg om er kennis van te nemen. die aansluit op voorgaande maar toch weer een ander en eigen inzicht heeft. Deze mathematische kunst is vertegen woordigd door Dibbets (geboren 1941), die reeds een aantal tentoonstellingen in ons land achter de rug heeft en in 1964 een koninklijke subsidie kreeg. Dibbets werd opgeleid als tekenleraar, hetgeen naar ons gevoelen wel sterk in zijn rechtlijnige composities s'amengesteld uit hout en linnen, tot uiting komt. Hij werkt met driehoeken en diagonalen, die soms een frappant perspectivisch effect geven, wanneer de tableaus vanuit een bepaalde hoek worden bezien. De kleur effecten zijn dikwijls brutaal, fel oranje b.v. naast hardgroen en paars, soms ook cru in picturale zin en een enkele tint is niet altijd fraai. Maar het is een uiting van creativiteit, die zich volledig aan sluit bij de mathematiek van de compu ter. Een vraag is of deze kunstuitingen een lang leven bes'choren zullen zijn. Een geheel andere richting gaat de in Gelsenkirchen wonende Ewardt Hilgemann (geboren 1938) uit. In zijn vaderland en ook in Canada heeft hij al verschillende malen geexposeerd. Sinds 1960 houdt hij zich uitsluitend bezig met het scheppen van plastische objecten. In 1965 ontving hij de (Duitse) kunstprijs van de Fritz-Bergstichtlng. Voorts werden hem verschillende sti pendia verleend. Zijn werk lijkt op het eerste gezicht wat nuchter, doordat hij zijn plastieken in wit uitvoert. Hilge mann sJteekt houten pinnen van ver schillende formaten op en in houten pla ten tot verdiepte of uitbollende "meet kundige" figuraties. Deze kunstvorm vergt echter een bepaalde belichting, om dat schaduw en licht op deze open werk stukken een wezenlijk deel uitmaken van het beoogde plastische effect. Daar toe heeft hij ook geen andere kleur nodig dan wit als totaliteit van kleur. Door lichtval, die men vanuit verschil lende hoeken kan toepassen, ontstaan zeer variabele visuele beelden, die sterk decoratief werken. Een andere wijze van werken door Hilgeman is het z.g. reliefeffect, door instempelen van lijnen, ronden en kaders! in eerst vochtig ge maakt dubbelgelaagd papier. Hierdoor ontstaan decoratieve witte prenten, die echter ook weer licht behoeven om daar door een zo volledig en gunstig mogelijk effect te sorteren. waar niet grote, doch wel belangrijke rol van Sientj„e, het alles-wetende- dienstmeisje van de buren vervulde en aldoende voor enkele extra vrolijke noten zorgde. Al met al een weer ge slaagde TIG-avond, met veel dank baar applaus voor speelsters, spelers en regisseur. Na de voorstelling volgde nog een gezellig samenzijn met medewerking van het dansorkest „The Game Brea kers" o.l.v. Jan de Graaf. KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 3 januari 1967 de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal plaats vindt. Op deze datum kunnen van des voor middags 9 uur tot des namiddags 5 urn* bij de voorzitter van het hoofd stembureau, of diens plaatsvervanger, ter gemeentesecretarie van Leiden, lijsten van kandidaten worden inge leverd. De tot invulling bestemde formulieren van de lijsten van kandidaten en de formulieren voor de schriftelijke ver klaring van bewilliging in de kandi daatstelling zijn van heden af ter ge meentesecretarie van Leiden, afdeling Bevolking c.a. kosteloos verkrijgbaar. LEIDEN, 12 december 1966 De burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN ADVERTENTIE In de nacht van vrijdag op zater dag is een 26-jarige betonwerker op heterdaad betrapt, toen hij een poging deed een luidsprekerinstallatie en een gitaar mej, een gezamenlijke waarde van ogneveer f 800.uit een auto, die geparkeerd stond op het Vrouwekerk hof, te ontvrëèmdén. Bij de politie is aangifte gedaan van vermissing van 3 loonzakjes met een inhoud van f 400.uit het kantoor van een brandstoffenhandel. Belhamels hebben gisteravond de spiegelruit van een zelfedieningszaak aan de Haarlemmerstraat ingegooid. Door de glasscherven werden tevens 5 grote potten koffie en enige tijd schriften vernield. In de nacht van vrijdag op zater dag hebben enige inbrekers zich toe gang verschaft tot het kantoor van de Ned. Elektr. Las Mij., door een ruitje in te drukken. Het kantoor werd over hoop gehaald, maar de daders konden kennelijk niets van hun gading vin den, want zonder iets mee te nemen zijn ze weer vertrokken. Aan de rijksuniversiteit te Groningen i-1 slaagden voor het kandidaatsexamen De Nederlands de heer W. M. v.d. Veur uit De tentoonstelling, die zaterdagmid dag geopend werd door de heer H. v. Eelen op een wijze, die bij de aanwezi gen grote hilariteit verwekte, duurt tot 31 december. Dagelijks behalve op dag en maandag van 11 tot 18 uui belangstellende bezoeker heeft vrije toe- I Leiden. Voor het doctoraal gang. Franse taal- en letterkunde slaagde mej. W. PRINS. I L. E. Koster te 's-Gravenhage. „Oud"-KVP'er P. C. A. ten Broek koninklijk onderscheiden In zijn woning aan de Lammenschansweg is het ex-raadslid voor de KVP, de heer P. C. A. ten Broek, gistermiddag bevorderd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. Het gehele college van B en W, dat een kist siga ren meenam, was bij de uitreiking aanwezig. Het duurde even voordat burgemeester Van der Willigen de versierselen op de juiste wijze in het knoopsgat had gemanoeuvreerd, maar uiteindelijk lukte het en kon de jarige de hartelijke gelukwensen van alle aanwezigen in ontvangst nemen. Namens de fractie van de Katholieke Volkspartij in de raad bood fractievoorzitter Lambermont nog een attentie in de vorm van een kruik „met klokkende inhoud" aan. De heer Ten Broek heeft tot sep tember van dit jaar zitting gehad in de Leidse gemeenteraad. Sinds 1949 is hij raadslid geweest. Er waren gisteren ook veel bloemen van de verschillende fracties, o.m. van de commissie huisvesting, waarvan de jarige ridder zo lang deel heeft uitgemaakt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3