Leidse raad begonnen met begrotingsbehandeling Cl Troosteloze financiële vooruitzichten voor gemeente VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT ADVERTENTIE DE GEMEENTERAAD van Leiden is gisteravond welgemoed onder grote belangstelling op de publieke tribune aan een uitgebreide gang door de begroting voor 1967 begonnen. De voorzitter, bur gemeester mr. G. C. van der Willigen, liet direct al blijken welke sfeer hij voor de beraadslagingen het heilzaamst achtte: ,.een verstandelijk en ver draagzaam overleg, volgens een goede Leidse ge woonte". De eerste ronde was bestemd voor de fractievoor zitters voor het houden van hun algemene beschou wingen, waartoe de burgemeester hen in de ge legenheid stelde met de woorden: het is nu eenmaal de wens, algemene beschouwingen te houden. Even voor elven hadden de zeven woordvoerders gezegd wat hen op het hart lag. Zoals te verwachten was werd algemeen de nadruk gelegd op de troosteloze financiële vooruitzichten van de gemeente. Maar ook was men het er over eens, dat men door moet gaan met plannen maken. Algemene beschouwingen door fractievoorzitters De beschouwingen werden geopend door de heer M. van Aken, bij ont stentenis van de fractie-voorzitter .der Pv.d.A., de heer Somineling. De heer Van Aken sprak van de ergste crisis sinds 1945 op politiek gebied die thans onder de bevolking een grote mate van onbehagen teweeg brengt. „Er broeit van alles en onze democratie is aan twijfels onderhevig." Tegen deze historische achtergronden hield hij zijn algemene beschouwing. Spre ker laakte de situatie, waarin aan Leiden door hogere instanties toe stemmingen worden onthouden. Even als alle andere gemeenten in ons land is Leiden afhankelijk van „Den Haag"; tweemaal zelfs: van G.S. der pro vincie en van het Rijk. NIIET TEMPORISEREN Een enorme lijst van belangrijke zaken ligt al jaren lang in Den Haag op een beslissing te wachten, aldus de heer Van Aken, die de raad niet temin voorhield, dat ondanks het te kort van 2,5 miljoen met de ont wikkeling doorgegaan moet worden. „Temporiseren, bezuinigingen noch uit kammen is voor ons aan de o.rde". Dat het met de gemeentelijke finan ciën niet langer kan, zal de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten hel Rijk en de provincie krachtig onder ogen moeten brengen. De heer Van Aken had een priori teitenlijstje opgesteld (op lang zicht). Op dit lijstje stonden: woningbouw met sanering, verkeersvoorzieningen t.b.v. het wegenplan, alle aspecten der recreatie, een gezond industrieel klimaat, het aanzien van de stad en het nu reeds in gang zetten van een volgende fase in de grenswijzigingen. Lof had deze spreker voor de voor lichting der gemeente (knipselkrant Allerleids en de begrotingskrant „Lei den nu"); de relatie tussen gemeente bestuur en burgerij kan nog beter. Voorts stelde de heer Van Aken de vraag, of bevorderd kan worden dat inzicht wordt verkregen in de gestruc tureerdheid der Leidse bevolking. Zijn fractie is „en bloc" vóór avond- ADVERTENTIE vergaderingen van de gemeenteraad („in eigen tijd werken voor de Leidse Gemeenschap) Met klem. tenslotte wees de heer Van Aken op de noodzaak van het aan de lijn houden van hon den: „er zijn in Leiden buurten waarin enkele honden de wijk gewoon terro- BLIJVENDE OPENHEID De fractie-voorzitter der KVP, de heer J. C. J. Lambermont, betuigde de erkentelijkheid van zijn fractie voor de memorie van antwoord van het college en voor het vele werk dat werd verzet bij het samenstellen der begroting. Helaas was het aantal vra gen dit jaar niet verminderd. De heer Lambermont pleitte voor blijvende openheid en het voortdurend inlichten van de raad zoals dit in de informa tieve nota is gebeurd. Spreker zei te hopen, dat de stag natie in de bouw van de nieuwe vee markt - sporthal verkleind zal worden, i De toezegging, dat nagegaan zal wor den, op welke wijze het aanbrengen van een duidelijke vakverdeling op het Pieterskerkhof voor het parkeren van auto's het best kan geschieden achtte hij een prettig antwoord van b. en w„ „maar waarom had dit niet eerder kunnen gebeuren?" Verheu gend ook was de sluitende begroting van het openbaar slachthuis. De voortdurende woningnood is voor de KVP-fractie nog het meest klem mende probleem. Wat betreft het we genplan vroeg de heer Lambermont om het zo spoedig mogelijk bruikbaar maken van de Willem de Zwijgerlaan. Hij verzocht het college ook, zo min mogelijk wijzigingen aan te brengen in de bestemmingsplannen; eventuele plannen voor verbouwingen worden door onvoorziene wijzigingen vaak onnodig kostbaarder voor sommige ondernemers. De plannen voor het industrieschap de Grote Polder eisen naar zijn mening een grotere voort varendheid. Het functioneren van de reinigingsdienst geeft aanleiding tot groter tevredenheid. De heer Lambermont betreurde het, dat Leiden op het gebied van het on derwijs voor een beroepsopleiding een achterstand heeft. Niet minder ont stemd had hem het grote bedrag aan straatvernielingen („de lichtmasten moeten steeds hoger worden De fractie staat grotendeels achter het idee van avondvergaderingen, mits ze niet later afgelopen zijn dan 11 uur.; Niet zonder meer is de fractie voor i het aanlijngebod voor honden. Met plaats voor de katholieke 'as spr. ingenomen, j wanneer gaat de aanleg begin- VERKEERS VOORZIENINGEN „We zullen er naar toe moeten wer ken. dat Leiden in de toekomst een deel zal uitmaken van een grotere gemeenschap ('n stadsgewest in 2000). Leiden zal dan een centrumgemeente zijn, het hart van een grote omgeving". Daarom zijn nodig: verkeersvoorzie ningen als parkeerplaatsen buiten de stad, het weren van vrachtwagens uit het centrum, parkeerplaatsen voor vrachtauto's en stopverboden op be paalde uren in b.v. Haarlemmerstraat en Breestraat. Met het saneren is Leiden, volgens spreekster, niet op de goede weg: „we moeten ons beperken met aankopen" Het is beter een klein gebied klaar te maken met plannen, zodat er vooraf bekend is wat er precies met dat ge deelte gaat gebeuren. De facade van de stad is thans te zeer geschonden. Voorts vroeg mevr. Geelkerken aan dacht voor het aantrekken van in dustriële vestigingen. „Het industrie schap de Grote Polder is nog steeds niet van de grond gekomen. Leiden zou er zelfs niet zoveel meer voor voelen, zoals beweerd werd in een van Leidens buurgemeenten". De heer F. Portheine, VVD-fractie- leider, zei dat het „schimmige karak ter van de begrotingsbehandeling dit jaar' nog versterkt wordt door de fi nanciële situatie. Spreker voelde wei nig voor het houden van avondver gaderingen. Het zich steeds maar be zig houden met gedachten aan verdere gebiedsuitbreiding noemde hij on vruchtbaar. Met betrekking tot de sa menwerking met de randgemeenten zag spreker als voorbeeld het stads gewest rond Eindhoven. De jongste loot aan de stam der samenwerking. UATF^HALF Een manlijke sigaret Pittig en toch zacht OVERLEG HET WERKGEVERS Andere wensen van de KVP-fractie- voorzitter waren: regelmatig overleg met zowel de Leidse universiteit als met de Leidse industrie, beide de voor- naamste groepen van werkgevers; min- der vertraging in het verkrijgen van i bouwvergunningen, ook voor geringe bedragen („het apparaat is te zwaar! en te traag"). Jammer is het. aldus de; heer Lambermont, dal de politiek zijn intrede deed in de 3 oktobertaptoe met slinks ingevoerde spandoeken: „pro beer tenminste 3 oktober prettig te houden", zei deze spreker, die tenslotte gewaagde van de aangename verhou ding met het college en de andere fracties in de raad. Mevrouw I. Geelkerken-Brusse sprak als voorzitter der Prot. Christelijke fractie. Ook bij haar stond het zorge- lijk beeld der begroting voorop. „Toch zullen er mogelijkheden zijn om te maken, dal we met hel beschikbare geld meer kunnen doen dan we tot nu toe hebben gedaan'. Indeidaad rijst de vraag: Waarom zitten we hier eigen lijk. als we naar de lange lijst van zaken kijken die niet door G.S. zijn goedgekeurd. Toch moeten we door gaan met plannen maken, was ook mevr. Geelkerken van mening. die op het gebied van de vuilverbran ding, juichte hij toe. De concretisering van de projecten binnen het industrie schap komt naar zijn oordeel aardig van de grond; er is z.i. reden voor enig optimisme over deze belangrijke zaak Bewondering had de heer Portheine voor de wijze waarop het college bin nen de moeilijkheden de zaken tracht aan te pakken. „Als men zegter ge beurt hier zo weinig, dan dient men te beseffen, dat de eigen bestuurs kracht slechts in beperkte mate hier voor verantwoordelijk is, een tendenz die eerder sterker dan minder wordt". Wat betreft ordeverstoringen slaat Leiden als grote stad een gunstig fi- uur. Dat is mede te danken aan discrete optreden van de scheidende commissaris Dreeuws. die spr. i. zijn afscheid waardering wilde betui gen. Spectaculair is wel de ergerlijke baldadigheid die de gemeente en oo! particulieren kapitalen kost. SCHOUWBURG BELANGRIJKER? Spr. vroeg zich af, of het college nog wel achter het veemarktplan staat. Uit de antwoorden op vragen t.a.v. dit plan had hij een zekere aarzeling be speurd. Mogelijk zelfs vinden b. en w een schouwburg bij het afwegen van belangen belangrijker dan een vee markt In navolging van de heer Lambermont pleitte spr. voor het tot standkomen van een detailhandelsvak school. middelbaar of lager. Voor enige hilariteit zorgde de heer E. R. Frans, PSP-fraetievoorzitter, die politieke beschouwingen hield over Vietnam en Indonesië tot hij door de voorzitter erop werd gewezen, dat hij zich moest bepalen tot Nederland ,.en dan nog het liefst tot de Leidse j begroting". Via Von Kielmannseg, de marxistische economie en de olieba ronnen kwam de heer Frans toch nog uit bij de niet-sluitende begroting, waarmee hij het college niet kon feli citeren ofschoon hij „afkerig was van sluitende begrotingen": G.S. hebben namelijk teveel invloed. De heer Frans sprak voorts van een schrijnend te kort aan woongelegenheid voor de laagste inkomensgroepen. DOORSTROMING De 336 woningen aan de Churchill- laan waren uitsluitend bedoeld voor „doorstroming"; dit was door het col lege toegezegd. Toch wil men in de wo ningen woonruimte bieden aan nog te benoemen ambtenaren, aldus spr. Hier gaat dus woonruimte verloren voor de doorstroming. De heer Frans kwam daarom met een voorstel, waarin de raad zou moeten besluiten, dat de 336 woningen aan de Churchilllaan uitsluitend bestemd moeten worden voor doorstroming en opschuiving. Wegens persoonlijke omstandigheden had de heer C. Koppen zijn functie als voorzitter van de (Boeren)Nood- raad neergelegd. Zijn opvolger, de heer W. J. J. Pompe, die enkele essentiële punten uit het Noodraad-programma voorlas, zei bijzonder getröffen te zijn dobr de samenwerking in de raad. Hij deed verder de raad de suggestie aan de hand de woensdagse markt te ver plaatsen naar Zuid-West. Spr. was vóór avondvergaderingen en vroeg om een goedkoper schouw burgplan; het huidige dreigt een sta tussymbool te worden. „Is het college bereid, geen verdere voorstellen tot verhoging van het krediet te doen?", zo vroeg hij. Tenslotte wilde hij de sluitingstijd voor café's en bars be paald zien op twee uur en vrijdags op vier uur. Ook zag hij graag wat „min der serieuze" ontspanning in Leiden; de stad wordt te saai. Mevrouw J. M. v. d. Blom-Vijlbrief (CNP) noemde een hogere uitkering door het Rijk aan de gemeenten een nationaal belang. Wat betreft Leiden: een derde gedeelte van de binnenstad is aan het verkrotten, „besteed meer aandacht aan de oude stad", betoogde zij. Dat hieraan te weinig wordt ge daan is een funest gevolg van de financiële regeringspolitiek. Mevr. v. d. Blom vroeg, of het mogelijk is, het laatste gedeelte van de Willem de Zwijgerlaan in elk geval vast van be st rating en verlichting te voorzien. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zijn: i Dr. H. F. M. Busch, voor het tijdvak van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1967 tol wetenschappelijk hoofdmedewer ker in tijdelijke dienst bij de Klinische Neurologie benoemd: Drs. L. D. Couprie, wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Kunstgeschiedenis met ingang \an 1 november 1966 in vaste dienst be noemd; Mej. Dr. E. Pees. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst hij de Genetica, voor het tijdvak van 15 juli 1966 tot 15 juli 1967 bij het In stituut voor Radiopathologie en Stra- lenhescherming benoemd; Mej. S. Schouten, arts, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelij ke dienst bij de Microbiële Ziekten, voor het tijdvak van 1 januari 1967 lot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker bij de Inwendige Geneeskunde benoemd; Drs. E. Wisse, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Elek- tronenmicroscopie. voor het tijdvak! van 1 augustus 1966 tot 1 augustus '67 tot wetenschappelijk medewerker be- GROEN-WIT" -FEEST -noemd: Dr. A. Zwaveling. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Heelkunde, met ingang van 1 no- vember 1966 in vaste dienst benoemd. Dinsdagavond jl. hield „Groen-Wit" in het parochiezaaltje naast de St. Pe- truskerk een zeer geslaagde St. N<co- laas-avond. Nadat er koffie gedronk n was. kwam St. Nicolaas in de volle zaal binnen vergezeld van Zwarte Piet Sint Nicolaas reikte de prestatie-beker uil, die door het Lucas Van Leijdenhuis op de Nieuwe Rijn was beschikbaar gesteld voor het lid, dat het meest voor Groen- Wit de afgelopen tijd heeft gedaan. Het was de Sint een groot genoegen deze beker te mogen uitreiken aan Anneke Alberts, die deze zeer verrast in ont vangst nam. De tijd vloog voorbij en toen de Sint na een uurtje weer vertrok werd de avond verder verzorgd door een tweetal muzikanten, die ook de Ameri kaanse verloting leidden Ook kwamen de danslustigen nu aan hun trekken. De jeugd-commissie die deze avond had ge organiseerd kan terugzien op een zeer geslaagde avond evenals het St. Nico- laasfecst voor de kleinste leden van 4 t.e.m. 7 jaar jl. zondagmiddag geslaagd mag worden genoemd. De kinderen zon gen uit volle borst de bekende sinter- klaasliedjes toen Hij met twee van zijn knechten de gymzaal aan de Lammen- schansweg binnenkwam, nadat er eerst met pepernoten was gestrooid. Natuur lijk moesten ook hier verschillende kin deren bij de Sint komen. GOUD kan ook goedkoop zijn! Wilt u een voorbeeld Een Gouden hanger Gouden armband reeds vanaf 45,- U weet 't goud ls bij ons voordelig! PIERROT JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIOEN TEL. 20778 De eigenaar van een 2 CV was gis termorgen nog maar net uit zijn wa gentje gestapt, of hij hoorde een plons. Hij keek om en zag zijn eendje in het water van de Nieuwe Rijn ondergaan Hij had klaarblijkelijk vergeten de wagen op de handrem te zetten. De brandweer kwam er aan te pas om de wagen op het droge te krijgen. Aan de Technische Hogeschool tc Delft is geslaagd voor het doctoraal examen bouwkundig ingenieur, de heer N. H. Meiman te Leiden. MIDDENSTAND De bekende Vastenavondviering. die| de afd. Leiden van het Ned. Kath 1 Ondern. Verbond vroeger NRKM i j jaarlijks organiseert, zal op maandag I 16 janari zijn in het Antoniusclubhuis Veel jolijt en een groot dansfeest o.l.v, de heer Evert Castelein! VOORSCHOTEN KERSTCONCERT Maandag 12 december a.s. wordt in de Dorpskerk om 8.15 uur een kerst concert gegeven, waaraan meewerken het Voorschotens Kamerorkest onder leiding van Lucius Voorhorst, het Zus- terkoor van de Dominicanessen van Huize Bijdorp o.l.v. Zr. Rosaria, orga nist Henk Walvaart en Pieter van Veen, blokfluit. Uitgevoerd zullen worden werken van Purcell, Albinoni, Praetorius en Renooy. Op het pro gramma staan een Kerstcantate, een concerto voor blokfluit, liederen a ca- pella en een orgelsolo. Geboren: Barbara Alice d.v. M. A. Kraan en M. Ossendrijver; Bastiaan Willem z.v. W. J v. Amstel en M. H. V. Horak; Richard z.v. J. H. A de Kleine en M. M. A. Kerkhoven; Yvonne d.v. J. L. v. Boheemen en L. Overdevest. Ondertrouwd A F v. d Krogt en A. Reitsma te Gouda; J. G. M. Duijn- dam en P. J. M. Vogelaar. Gehuwd: G. J. Jansen, te Koeala Loempoer in Maleisië, en M. Verhoeff. Overleden. Catharina H. M. J. Ker vel 98 j,.; Johannes v.d Geest 75 j.; Johanna A. Halverhout e.v. H. J. Hoeks Sj. Stemming rond een begroting DE STEMMING was er gis teravond in de fraaie Leidse raadzaal meteen al. De publie ke tribune zat op een gegeven ogenblik zowaar propvol: „alle maal socialisten' opperde Iemand uit onze omgeving. „Welnee", al dus een opponent, „de KVP-ge- zichten haal je er zó tussen uit". Hoe dan ook, we mogen aanne men, dat de publieke bezetting het dankbaar resultaat was van de oproepen in de plaatselijke pers en dat de opwekking om het ver delen van de delicate, met grote financiële zorgen omgeven, be- grotingskoek met een meelevende aanwezigheid op te luisteren een goed gehoor heeft gevonden. Voor de raad zelf is het ook een stimulans, te weten dat ze niet voor „een lege zaal" behoeven te spelen. De marathon startte met ge paste ernst en luim. Er was koffie met stukjes banketstaaf en nu en dan werden, onder de bekwame regie van burgemeester Van der Willigen, leuke stukjes blijspel ge doceerd. De heer Van Aken was zo blij met de gevulde rijen boven de gemeentelijke arena, dat hij de zitplaatsen van kussentjes wilde voorzien. „Niet doen", werd hem tegengeworpen, „anders gaan ze er mee gooien Ook de burge meester werd door deze PvdA- woordvoerder niet vergeten: „De burgemeester geniet mijn volste vertrouwen, hij staat bijna elke dag ln de krant en dat is een goed teken". Waarop de heer Van der Willigen ietwat somber knipsel krant „Allerleids" ontvouwde. „Helaas ook in „Allerleids", wees hij op pagina twee, waarop zijn foto prijkte naast een berichtje met de kop „Europa's oudste oli fant dood", i „De bejaarde dik huid leefde sedert 1929 in gevan genschap en is zestig jaar ge- De pret golfde in alle richtingen door de zaal en dit herhaalde zich bij de bespiegelingen der PSP'er Frans, die allen vergastte op een Ideologische stoomcursus en na bijna een half uur de voorzitter mededeelde, dat een en ander niets met de miljoenennota en de begroting te maken had, waarop de voorzitter hem troosste met de woorden: „Als u my dat eerder had gevraagd, had Ik u dat óók wel kunnen zeggen U ziet het, een middag of een avond op de tribune in tiet stad huis hoeft geen verloren tijd te zijn. Je kunt niet alleen horen en zien hoe de raad denkt over vele problemen die ook ons aangaan. Je kunt er ook nog eens plezier heb ben. Ondanks zorgelijke rimpels. B. en w. stellen voor een krediet van f90.810,beschikbaar te stellen voor de inrichting van lokalen en voor zieningen in het oude gedeelte van de Schout bij Nacht Doorman-Uloschool. Burgerlijke Stand Geboren: Joseph R. z.v. G. Severs en S. Wagemaker; Jacobus A. z.v. A. Bos en J. Hulsman: Maarten z.v. A. Ouwehand en L. J. v.d. Plas: Johannes M. z.v. W. Tetteroo en I. H. M. Eversteijn: Yvonne en Marian d's.v. P. Lens en S. Ciere; Selma R. B. d.v. P. Vis en O. B. Poppe. Overleden: J. W. H. Somerwil 82 jaar man: H. v. Berkel 75 jaar man; G. Ende 83 jaar wed. v. W. H. Lamme; M. v. Iterson 84 jaar wed. v. C. Bontje; J. Visser 74 jaar echtg. van K. Dorland; J. A. Wesseld 61 jaar man. Gehuwd: M. Toet en M. Pennenburg; F. Nievaart en A. M. Smit; C. M. v. Abswoude en P. G. v. Haren; C. J. Fuchs en J. A. G. Kanbier; F. A. de Laaf en J. J. Planje; W. v. Oosten en F. C. Sloos; F. T. K. v.d, Pluijm en E. v. Houten; C. B. de Rooij en A. G. Boter: C. C. v. Ingen en H. Evers; P. Moenen en A. C. Vertelman. Ondertrouwd: C. M. Schrama en H. M. Coster; J. Trapman en E. Labouchere; A. F. Blansjaar en M. C. H. v.d. Meel; W. H. Faas en J. Lips; G. Mastrocinque en A. M. Apeldoorn; A. G. de Wilde en I. W. Janssen; E. Bootsma en H. C. Kramers; J. W. C. Holleman en M. Kapaan; H. P. M. v.d. Hulst en B. G. M. Mulder; A. P. v.d. Helm en C, I. M. M. V. ElderhorSt; R. W. Ligthart en T. Par don; W. A. M. Col la en E. A. M. Rö- ling; G. J. C. Bots en M. W. E. Damen; S. Dreef en J. R. Seijn; J. J. de Witt en C. H. Hendriks; C. J. v.d. Plas en C. G. Beek; A. J. Martijn en M. W. Nieuwen- huis; A. v.d. Waals en A. Bink; J. H Saveur en A. Overdijk: H. W. de Feij en J. Blik man; G. C. C. Lammers Linet en W. v. Huis; J. du Prie en C. Muyzert; H. J. Ubblnk en J. E. HuszAr; D. v. Venetien en A. M. E. Kromhout; C. M. de Groot en H. J. Otto; R. Louwrier en J. de Mey; J. Boom en J. Klinkhamer; J. Pronk en M. de Roode; H. v. Wees en P. J. Verhoef; A. Beumer en W. Boe- PAUZE HET TONEELSTUK „God heeft elke mens het „aan-zijn1* I geschonken en roept hem binnen de tijd en de ruimte waarin hem gegeven is te leven, bij zijn naam. Dit is de eigenlijke naam die wij dragen, de werkelijke mogelijkheid geheel ons zelf te worden, zodat de mens die God ontrouw wordt, tegelijk ontrouw wordt aan zichzelf. God roept mij op om juist en ook totaal die mens te zijn, die ik alleen hier en nergens anders kan zijn. Hij plaatst mij op het podium om in het toneelstuk, dat al begonnen is, mijn rol te spelen. Zijn oproep is dringend. Vandaar dat de Schrift ons voortdu rend vermaant het uur van genade niet voorbij te laten gaan en de korte tijd die ons gegeven wordt, werkelijk uit te buiten. „Zie. Ik sta voor de deur en klop aan" (Apok. 3,20). De tijd waarin wij nu leven, is precies de tijd die ligt tussen het aankloppen en het binnentreden van Christus. Het is het laatste uur dat ons gegeven is." Prof. F. J. Heggen in „Karakteris tiek van de vernieuwing in de mo- LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 8/14 dec. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Eén moment van awakte (18 Jaar). Dageüjks: 2 30, 7..00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Vier vrouwen voor Layton (18 j.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. LuxorBoeing-Boeing (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu* Studio: Ontraden Trianon: West Side Story (14 Jaar). (Prol.-). Dagelijks: 2. en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Sex: Het complot der geweldenaren. (18 j.). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT AGENDA BRIDGECLUB ,,DE SLEUTELS" Stand van de parencompetitie na 6 december: Groep A: 1 Vrijenhoek-v. Helvert 1261, 2 Biesot-v. Weizen 1259. 3 Kuyt Eldering 1241, 4 dames Stigter-v. d. Ende 1238. 5 echtp. Tqssen 1221, 6 v. d. Burg-v. Ingen 1215, 7 dames Sier-Van Zijl 1205, 8 mevr. Vrijenhoek-Rompes 1188, 9 Janson-Rip 1183. 10 echtp. De Vrind 1171, 11 de yriea-Lodder 1168, 12 v. d. Steen-Kappers 1031. Groep B: 1 v. Ravenswaay-Engels 1313, 2 Bloemhoff-Duiser 1274, 3 Klin- kenberg-Smittenaai 1259. 4 de Vries- Biesot sr 1247, 5 Kammeraat-v. Kem pen 1235, 6 dames Derogee-v. d. Togt 1207, 7-8 dames Bernhard-Bon en echtp Jansen 1184. 9 Robbers-Lepelaar 1171, 10 Rodenburg-Wesseling 1133, 11 mevr. Vroom-Foppen 1130, 12 Selier-v. d. Vlist 1067. Groep C: 1 Dek-Goedhart 1292, 2 v. d. Berg-Wesseling 1201, 3 Middelham-Beu- gelsdijk 1171. 4 Kooyman-Hemmera 1160. 5 mevr. Harloff-Harloff 1087. 6 echtp. v. Kempen 1Ó42, 7 echtp. Holle man 1008, 8 Vreeburg-Biegstraten 1007, 9 echtp. Lauwaars 989, 10 dames Wink- ler-Prins-Goddijn 944. 11 Riel-v. Egmond 866, 12 Reus-de Heer 821. LEIDERDORP VERNIELINGEN Tot een garage aan de Van der Valk Boumanweg hebben vandalen zich via een bovenlicht gisternacht toegang ver schaft. Hoewel er niets wordt vermist ia de schade door vernielingen aanzlen- Ujk. VRIJDAG 9 DECEMBER I.C.C. welsprekendheidsavond Louise de Coligny h.b.s., Kagerstraat, Aquarium- en terrariumhoudersver. „De Natuurvriend" ledenvergade ring. Petruszaaltje (Lammenschans- weg). 20.00 u. Leidse vogelshow-combinatie „Drie- in-één opening tentoonstelling. Stadsgehoorzaal, 18.00 u. ZATERDAG 10 DECElMBEK Toneelver. „Tot Ieders genoegen" grote feestavond met. Ant. Clubhuis. 20.00 uur. Leidse vogelshow-combinatie: ,,Drie- in-één" tentoonstelling Stadsgehoor zaal. 16 00- 22.00 uur. ZONDAG 11 DECEMBER 12'/2-jarig Priesterfeest Petruskerk van kap. W. van Egmond. Plechtige Hoogmis 9.15 uur en receptie van 14.00 15.30 uur. Leidse vogelscliow-comhinatie; Drie- in-één tentoonstelling Stadsgehoor zaal. 10.00 -17.00 uur. MAANDAG 12 DECEMBER Demoerater '66 oprichting plaatse lijke afdeling. Den Burcht 20.30 uur. Vrijdag 9 december tot en met donder dag 15 december: geopend voor spoed eisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. PROGRAMMA LEIDSE KORFBALCLUBS Overgangsklasse: Sperwers-Vicus O Danaïden-Swlft lA). Eerste klasse: De Algemene-Ons Huis, ODO-Zuiderkwartier. Tweede klasse: Quick-KNS, Crescen do- Ahoy. LKB. le klasse Vicus O. 3-KNS 3, Danaïden 4-Fluks 5. Madjoe 1-Crescen do 3 2e Klasse: KNS 4-KNS 5. Vicus O 4-Zuiderkwartier 3. Jun. A: Danai- den-Ons Eibernest. Trekvogels-Fort una, Spangen-DKC, Zuiderkw.-Noorderkw. Jun. bi; KNS-GKV, HSV-Ready, HKV- Vicus O., Die Haghe-De Algemene, Jun. C: geen wedstr. Adsp. 2e kl Crescendo b- KNS b. Zuiderkw. b-Noorderkw. b 3e klasse: Danaïden c-De Algemene b 4e klasse: Zuiderkw. d-Noorderkw. c. Pup. b: Danaïden b-Noorderkw. h Crescendo; Het eerste team krijgt zondag a.s. als de weergoden gunstig gezind zijn het Rotterdamse Ahoy op bezoek. Een Leidse overwinning moet mogelijk zijn. De opstelling luidt: Mari- i anne Luysterberg. Ank van Dam, Corry Cornelissen, Leny Kok. Els Luysterberg. Joke Schouten Heren: Ignas de Jong, Frans en Kees Cornelissen. Ton Ouwer- kerk. Jan Hensing en Aad Schouten. Verder komen alleen Crescendo 3 en Crescendo b ladsp.i in het veld. Ze komen uit tegen resp. Madjoe 1 cn KNS b (adsp Ja, dat kloptachter mij hebben paar kleine jongens gestaan ar waarom vraag je dat, Albert? KORRELTJE MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 dec. Vee. Aanvoer: Stieren 3. Melkkoeien 70. Vette koeien 210. Varekoeien 35. Pinken 4. Graskal veren 1. Vette kalveren 36. Nuchtere kalveren 1. Prijzen: Melkkoeien 950 12501450. Vette koeien s. 3.404.10— 4.50. Varekoeien 600925—1275, Vette kalveren 3.504.104.40. Aanvoer vet te schapen 70. Vette lammeren 2005, Varkens i zeugen i 28. Schrammen 66. Biggen 528. Geiten 10. Prijzen: Vette schapen 95 120 130. Vette lammeren 130 155- 180. Zeugen (drachtige) 375 400- -4.50.. Schrammen 95—110120. Biggen 70— 75 80. Geiten 20—35—50. Handel: melkkoeien rustig en prijs houdend. vette koeien vlug en duurder. Varekoeien iets williger, vette kalveren vlot. vette schapen en vette lammeren flauw tot matig, geiten rustig, zeugen, schrammen en biggen redelijk en goed pi'Ushoudend. LEIDEN, 9 dec. Kaas. Goudse kaas 1 party, le cn 2e kw. geen no- BARNEVELD. 8 dec. Eierveiling - Aanvoer 328.165 stuks. Handel redelijk. Eieren van 42—48 gram 12.9114.11 52 58 gram 14.1415.1259—65 gram 14.91 -15.44 66—72 gram 15.12—16.48. RIJNSBURG, 8 dec. Bloemen. Hyacinten: Anne Marle 2541, Delfts blauw 45—61. L'Innocence 2537. Tul pen Lustige Witwe 35 45. Apeldoorn 50 60 Levant 20 -30. Overdale 30—41. Am. Anjers Witte Sim 25—37. Rode Sun 28 39. Rose Sim 27—37. Carry 28 39. Crowly 28—39, Tangerine 25 —30. Rozen: Baccara 45—100. Pink Sen sation 21—61, Zorina 20—30. Geplozen Chrysanten: Pink Welles 40—50, Choea- mith 35- 45, alles per stuk. Troschrv- santen Indianapolis 200—215, Tokio 200 225, Lyona 180—200, Paris 140— 160, Apollo 145 155. Orchid Beauty 175 -ISO, Oranje Wondei 180—200. My lord 165—180. Robinet 165—180. G«- lavv 175- 185. Narcissen: Early Glo ry 100—135, Helios 90—110, Freesia'st Aurora 200 225. White Swan 185— 200. Irene 185 - 200. Gouden Yellow 80 —165, Blauwe Wimpel 200— 235, allea per boa.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3