TOEGANG GRATIS!! EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN DE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 DECEMBER 1966 Raadsagenda van Koudekerk a. d. Rijn De raad der gemeente Koudekerk aan den Rijn komt op donderdag 8 de cember a.s. des namiddags 8.00 uur ten gemeentehuize bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Voorlopige vaststelling rekening waterleidingbedrijf dienst 1965 met de daarbij behorende liqul- Jjj 2? datiebalans. Wüziging Algemene Po- Mr,e de bedrUfareaoltaten van d. INTERESSANTE VOORDRACHT OVER VEEHOUDERIJ DOOR NKV IN TER AAR litieverordening. Wijziging besluit ga rantieverlening particuliere woning bouw. Verordening tot het verlenen van gemeentelijke bijdragen Ln de kosten van studie. Wijziging verorde ning precariorechten. Aanbesteding zwembad. Voorstel uitkering ineens van 2,95 aan het gemeentepersoneel over 1966 i.v.m. nacalculatie „trend 1966". Voorlopige goedkeuring plan tot onteigening grond van J. D. Reijneveld, alhier. B. en W. van Koudekerk: Onderhandse aanbesteding van zwembad Naar het zich laat aanzien zullen de nog noodzakelijke goedkeuringen de bouw van het zwembad binnen af zienbare tijd verleend worden. Om geen tijd te verliezen en tot tijdige voorbereiding en coördinatie van schillende werkzaamheden ovei gaan is het gewenst om verdere stap pen te ondernemen. Op dit ogenblik is dit de beslissing over het al of niet openbaar aanbesteden. Na overweging van verschillende factoren zouden b. en w. in dit geval de voorkeur willen geven aan een onderhandse aanbeste ding. Zoals bekend heeft de bevolking 2700 inwoners, die nagenoeg in haar geheel enthousiast is voor dit plan, verschillende acties waarin opnieuw grote burgerzin werd getoond, bedrag van ruim 35.000.- bijeen ge bracht, welk bedrag na realisering van verschillende toezeggingen nog zal stijgen tot ruim Maar daarnaast is door een groot aantal inwoners medewerking toege zegd in de vorm van levering var materialen en/of verrichting van ar beid tijdens de bouw, bijvoorbeeld: graaf-, draineer-, timmer-, schilder en metselwerkzaamheden. Voorts het vervaardigen van betontegels voor de plateaus om de basssins, het lassen van hekken en het vlechten van beton ijzer. Om allerlei redenen stellen b. en w. de raad voor in dit geval tot onderhandse aanbesteding te besluiten. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zou het mogelijk zijn dat wellicht nog in de tweede helft van het zwemseizoen van 1967 in het eigen zwembad zal kunnen worden gezwom men. Een grote mate van coördinatie is daarvoor noodzakelijk. Latere cafésluiting in Koudekerk? Van de exploitant van café-slijterij „De Witte Hen", alhier, bereikte b. en w. een verzoek om verlenging van het sluitingsuur voor maandag tot en met vrijdag tot 24.00 uur en voor de zaterdag tot 23.30 uur, een en ander onder meer in verband met deelne ming aan de competitiewedstrijden van de Leidse Biljartbond door de januari 1966 opgerichte en kennelijk goed florerende Koudekerkse biljart vereniging. In de huidige Algemene Politiever ordening van deze gemeente is de mogelijkheid opengesteld dat de bur gemeester desgevraagd het slui tingsuur van een café, hetwelk is be paald op 23.00 uur voor alle dagen var de week, behalve de zondag, kan verlengen. B. en w. adviseert de raad aan het verzoek van de heer Van Daa- len tegemoet te komen. De financiële draagkracht van de ouders is soms de oorzaak dat bepaalde kinderen niet die inrichtingen van onderwijs kunnen bezoeken, waarop zij naar hun aard en aanleg zouden thuishoren. In de meeste gemeenten kent men dan ook een regeling, die voorziet in een vergoeding van studie personen, die aan bepaalde w. te stellen normen vol- De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting Noordelijk Klei-Veengebied hield een voorlichtingsavond onder leiding van de he«r G. S. Roosenboom. De heer A. Bikker, bedrijfskundige veehouderij van het Rfjkslandbouwcon- bedrjjfsresultaten rundveehouderij en de perspectleve hiervan ln de naaste toekomst. Uitgebreid cijfermateriaal legde de heer Bikker ter tafel, gegevens samen gesteld door het L.E.I. De cijfers wa ren ontleend aan weidebedrijven in Zuid- Holland, uit het westelijk consumptie- gebied, ten westen van de Gouwe en het oostelijk consumptiegebied ten oos ten van de Gouwe en de Alblasser- waard en de Vijfherenlanden. De opper vlakte der bedrflven varieerden van veertien tot zeventien ha. Het aantal volwassen arbeidskrachten in deze be drijven is afgenomen, alleen in de kaasbedrijven heeft men meer volwas senen aan het werk. Het aantal melk koeien is in het Vjjfherenland het kleinst. De mestvarkens zijn vrij sterk toegenomen, waarbij ook meer fokzeu- gen worden gehouden.. Het stikstof- gebruik is ln de laatste tien jaren ver dubbeld, omdat de boer meer gras wil hebben van hetzelfde land. De melkgift van de koeien is goed te noemen van 4066 tot 4305 kg. per koe, het vetgehalte is vrijwel gelijk. Sinds 1959 is de melkproductie lager geworden, maar de veestapel is groter geworden. Gestegen loonkosten. Bij de kosten springt de loonpost di- rekt naar voren, deze is de laatste ja ren sterk gestegen. Het voor de onder nemer berekende loon ligt derhalve ook veel hoger. Ook de werktuigen zijn duurder geworden. In cijfers uitgedrukt sinds 1949 is de post lonen 163 pet. ge stegen, de werktuigen 32 pet., de pacht 83 pet. maar opmerkelijk het slechts 9 pet. en de kunstmest 11 pet. De grotere omzet in de varkenshou derij is ontstaan doordat een groter aantal is opgefokt. De heer Bikker had een uitgebreide prognose uitgewerkt over de naaste toekomst, aan de hand van conclusies 'er /ie afgelopen jaren. De sterke stijging van de loonpost was >or de veehouderijbedrijven een sterke stimulans voor verhoging van de ar- beidsproduktiviteit. De veehouderij is deel van haar produkten sterk afhankelijk van de exporthandel. Vooral gecondenseerde melk, kaas en melk poeder worden veel naar het buiten land verzonden. Nadat in 1954 voor het eerst uit het landbouw-egalisatie- fonds moest worden bijbetaald op de garantieprijs van de melk, werd in 1955 tot en met 1960 winst gemaakt op de melk, maar in de jaren 1962 tot en met 1964 moest met verlies worden ge werkt. Een verbetering van de melkprijs in 1964-'65 gaf direkt een veel beter sultaat, maar 1965-'66 was dat resultaat door gestegen kosten weer verminderd. De melkproduktie p er koe is in de laatste tien jaren hoger geworden, doch loopt nu weer iets terug. Op de consumptiemelkbedrijven is het percentage melkmachines in de laat ste tien jaren tot 91 pet. gestegen. Investeringen noodznkelyk. De heer Bikker becijferde dat de kostprijs voor de toekomst berekend moet worden op 33 cent per kg. melk. de melkdpbrengst is momenteel 34 ct. Er is dus nu een rendabele bedrijfsvoe ring mogelijk. In de laatste tien jaren is de melkopbrengst per jaar gemid deld gestegen met een cent. Wanneer dit in de toekomst ook zo zal dorogaan, :r toch een tekort ontstaan door de stijging der kosten. Alleen door opvoe ring van produktiviteit zal dit niet goed te maken zfjn. Als mogelijkheden voor deze verhoging zag de spreker een grotere bedrijfsoppervlakte, een betere verkaveling, verdergaande mechanisa- n verbetering van de arbeidsmetho- den. Hiervoor zullen verder investerin gen nodig zfjn, die een nog grotere kapi taalbehoefte brengen. Na de pauze beantwoordde spreker n aantal vragen. Volleybal dames Castellum wint in vier sets van LUSV Door een zeer verdienstelijke 31 verwinning van het eerste damesteam van Castellum op LUSV 1 is de span ning aan de top van de eerste klas B volledig terug. Door deze overwinning heeft Castellum haar leiderspositie weer heroverd, LUSV volgt met 2 punti minder en een wedstrijd minder ge speeld. Reeds in de eerste set maakte Castel lum duidelijk dat het zich wilde re cheren voor de in de uitwedstrijd gele den nederlaag, en met 15—10 haalden de Alpheuse meisjes de setwinst binnen. In de tweede set vervielen zy tot bij zonder statisch spel, en gaven de stu denten gelegenheid de score met 815 recht te trekken. In de laatste twee sets bleken de ver rassende smashes van Wil de Groot weer effectief, terwijl LUSV zich herhaaldelijk liet verrassen door plaatsballen. Met 156 en 155 won Castellum deze sets en hield volkomen verdiend de volle winst thuis 31. Voor de andere verrassink zorgde het tweede damesteam, dat in het begin van de kompetitie kansloos ten onder was gegaan tegen De Vinnen 2. Tegen over het „ping pong" van de Nieuwveen- se dames stelde Castellum met succes opbouwend spel, waarmee zij haar tegen standsters in drie sets kansloos lieten: 15—4, 15—6, 15—7. ADVERTENTIE kosten door b. doen. Tot nu toe heeft het college, gezien de financiële positie van Koudekerk in de voorafgaande jaren, geen vrij heid kunnen vinden om een voorstel in bovenstaande zin aan de raad te doen. Dit was reden, dat aanvragen om studiebijd ragen door inwoners door het provinciaal bestuur werden beoor deeld. Onlangs hebben Gedeputeerde Staten dezer provincie echter mede gedeeld, dat provinciale studiebijdra- gen niet langer meer zullen worden verleend, zolang de gemeente niet een eigen studieregeling kent. B. en w. bieden de raad een ontwerp van een studietoelage regeling aan, zoals deze in de meeste gemeenten in de provincie" Zuid-Holland worden ge hanteerd en wordt aanbevolen van wege de provincie. ONTEIGENING VAN GRONDEN Bij besluit van de raad dd. 29 april 1966 werd voorlopig goedgekeurd het plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting en de ruimte- j raal-i lijke ordening van gronden van deh. heer J. D. Reijneveld. B. en w. delen mede, dat de vertegenwoordiger van de gemeente, N.V. Vellekoop te 's-Gra- vijzande al het mogelijke heeft gedaan I om met de C.B.T.B., aangewezen dooi de heer Reijneveld. tot overeenstem ming te geraken. Tot hun leedwezen is dat tot nu toe niet gelukt. Nu het standpunt van de tegenpartij bekend is, zullen b. en w., nadat de termijn van ter inzageligging is ver streken, en nog geen overeenstem ming mocht zijn bereikt, de raad ter stond een voorstel tot onteigening te doen. B. en w. stellen voor, het plan tot onteigening van de gronden van de heer J. D. Reijneveld voorlopig goed te keuren. BOSKOOP INSTALLATIE AFDELING ALLIANCE FRANcAISE In enkele maanden tyd ls er te Bos koop een afdeling van de Alliance Fran^alse gegroeid die er zijn mag. De afdeling telt op het ogenblik 140 cursisten en 70 leden. Onder de cur sisten bevinden zich ook Inwoners van Hazerswoude, Alphen aan den Rijn, Woerden, Waddinxveen en Reeuwyk. De afdeling zal officieel worden geïnstal leerd zaterdag 17 dec. a.s. om half acht in de grote zaal van hotel „Flo rida". De heer Pierre Dailly, directeur van de „Services Culturels" der Franse am bassade, zal hierbij aanwezig zyn. De avond draagt een feesteiyk ka rakter. Zo is er o.a. het optreden van het artistenechtpaar Janine en Nico Knapper met „het Franse chanson door de eeuwen heen", een goede film en tot besluit gelegenheid tot dansen by de muziek van het combo Berkhout. HAZERSWOUDE Geboren: Johannes Adrianus Jo- f z. van Boers, Johannes en de Her- togh, Anna Maria Helena. Margaretha Cecilia Maria Louise d. van Kuijper, IJsbrand Kuindert Marie en Ulm, Louise. Ondertrouwd: Luiten, Johannes Adria- ïs 62 j. en Compeer, Petronella Mar garetha 59 j. van Goozen, Gerardus Theodorus Jacobus 23 j. en Elstgeest, Antje Hermanes Johannes 26 j. en v. d. Haven, Petronella Gerda 19 J. Gehuwd: Roeloffs, Marnix 26 j. en Slappendel, Johanna Andrea 22 jaren. NIEUWKOOP Geboren: Maria Johanna <L v. F. van Beek en M. C. M. Vork. Mark z. A. Groenewegen van wyk en C. W. Ie Ruyter. Dennis z. v. N. Boersma en A. F. Wiepklng. Overleden: L. H. Hoefsralt 91 jaar. B. Meeuwes w. v. H. de Vries 85 j. ROELOFARENDSVEEN Kaarten uitgaanskas bejaarden De uitslag van de gehouden kaarlwed- strijd t.b.v. de uitgaanskas der bejaar den was als volgt: 1 Jos Oomen 5897 pnt; 2 Co Riet broek 5868 pnt; 3 Jan v. d. Wereld 5704 pnt; 4 Cees v. d. Zwet 5468 pnt: 5 Piet Heemskerk 5398 pnt; 6 Arie van Egmond 5365 pnt; 7 Tón v. d. Zwet 5328 pnt; 8 Theo v. d. Wereld 5269 pnt; 9 Peter van Ruiten 5219 pnt. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 9 december a.s. in café Rodewijk. FILMAVOND WOENSDAG 7 DEC. A.S. in hotel „Centraal" (bovenzaal) te ALPHEN A/D RIJN, aanvang 20.30 u Door REISBUREAU „DE UITSTUIF". Georganiseerd door R.K. INSTUIF „JONG ALPHEN" TER AAR KLAVERJASWEDSTRIJD De uitslag van de klaverjaswedstrijd ten bate van de nieuwbouwaktie van de voetbalvereniging TAW is als volgt: 1 B. Valentijn 5372 p. 2 H. Verlooy 5282, 3 T. Cats 5279, 4 C. Verloey 5175, 5 L. v. Eijk 5136, 6 C. v.d. Haven 4841, 7 C. Heemskerk 4815, 8 L. Marbus 4810, 9 J. Stuivenberg 4699, 10 A. v.d. Vlugt 4696. De klaverjaswedstrijden waren een competitie voor een prijs, die beschik baar gesteld is door de nieuwbouw-aktie van TAW. De eerste prijs werd gewon nen door C. Heemskerk, 30444 punten. 2 H. v. Leeuwen 29718, 3 T. Cats 29704, 4 L. v. Eljk 29062, 5 J. Valentijn 28843, 6 H. Hofland 28122, 7 W. Rietveld 27794, 8 M. Renters 27654, 8 A. Hulscher27568, 10 G. J. Heljtinga 27523, L. A. Voordauw 27291, 12 W. Roest 27218, 13 P. Schijf 27144, 14 D. v. Heijningen 27106, 15 mevr. Heemskerk 26823, 16 C. v.d. Ha ven 26715, 17 B. Rietveld 26046, 18 H. C. Spek 25849, 19 J. G. de Bruyn 25340, 20 C. Vis 25259, 21 A. v.d. Vlugt 25109, 22 P. TenSen 24730 punten. C. Heems kerk ls dus kampioen geworden van deze competitie. WARMOND Woonruimte-adviescommissie Het spreekuur van de voorzitter en secre taris van de Woonruimte-adviescom missie wordt i.p.v. 6 december nu op 13 december 's avonds van 19.30 uur tot 20.30 uur gehouden. SASSENHEIM NA DRIE INBRAKEN GEPAKT Vrijdagmiddag J.l. werd in één der zelfbedieningszaken een jeugdige win keldievegge betrapt, die met een gezel schap tydeliik in de gemeente verbleef. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt. Zaterdag bleek dat ongewen ste bezoekers aan het kantoor en een bloembollenmagazijn een bezoek hadden gebracht. Getracht werd de aanwezige brandkast te forceren, maar het bleef bij zware beschadiging daar de brand kast zwaarder bleek dan het inbrekers materiaal. Ook diverse bureau's werden opengebroken en als gevolg hiervan beschadigd. Er werd niets vermist maar wel een chaotische s'ituatie achtergela ten. Zondagavond, toen een bloembol lenkweker nog enkele werkzaamheden wilde verrichten in zijn bedrijf, ontdek te hij dat er vermoedeiyk in zyn bloem bollenmagazijn was ingebroken. Hl; sloeg direct alarm, maar de daders kon den zich uit de voeten maken. Ook hier was weer veel schade aangericht. Na deze mislukte inbraak, zag de politie later kans de daders aan te houden. Maar eerst was ook nog een inbraak in een school te Noordwyk gepleegd. De daders die werden aangehouden waren een 16- en een 18-jarige jongeman uit Hillegom. Zoals reeds eerder werd gemeld gaat zuster v.d. Beukei i.v.m. haar huwelijk Sass'enheim Verlaten. In mei 1967 het 25 jaar geleden zyn, dat zij haar taak als wijkverpleegster bij "Bethesda" begon. Gedurende deze lange reeks van jaren heeft zij zich met haar hele per ingezet voor de wijkverpleging. Velen mochten steeds wanneer moeilijk heden voordeden ondervinden dat nim- tevergeefs een beroep op haar ge daan werd. Daarom is men van mening dat haar afscheid niet onopgemerkt voorby mag gaan. Het ligt in de bedoe ling haar een receptie en een cadeau te bieden, waarvoor een comité in het leven geroepen is uit de leden be staande uit mevr. P. Arentshorst-v Egmond en de heren J. Bakker, L. v.d Kwaak, C. Oudshoorn, J. Turenhout er P. Vis. Dit comité, waarin ook het dage lijks bestuur van "Bethesda" zitting heeft, rekent op bijdragen van de leden één en ander voor te bereiden. De velen die zuster v.d. Beukei ongetwij feld de hand zullen willen drukken kun- dit doen op zaterdag 10 december van half 4 tot half 6 in "Ontmoe ting". SNELHEIDSMANIAKKEN VOOR LEIDSE KANTONRECHTER LISSE GLADIOLENVEILING was vooral in de maat 14/op gladiolen een grote aanvoer verschillen de soorten gingen iets goedkoper. Gla- diolen 14/op 12/14: Abu Hassan f 6.80, Allard Pierson 5,20-4,70, Bloem fontein 5,20-4,60, Card. Spellman 7,30- 5,70, Concordia 6,60-5,80, Dr. Fleming 5,60-5,10, Elan 5,40-4,20, Firmament 5,50-4,80, Flowersong 5,60-4,90, Groene Specht 6,90-4,70, Han Van Meegeren 5,30-5,30, Johan Van Konynenburg 9,10- 8,40, Jo Wagenaar 5,60-4,60, Life Flame 5,50-4,90, Memorial Day 5,80-5,10, Mor ning Kiss 5,60-5,30, Nieuw Europa 7,20- 6,60, Pandien 6,50-5,50, President Ken nedy 5,80-4,20, Prinses Beatrix 5,70- 5,20, Resa Van Lima 7,90-7,80, Sneeuw- prinses 5,50-4,70, Spic and Span 7,80- 6,90, Unsurpassable 7,10-5,90, Van Zan- ten's Glory 7,50-7,40. HILLEGOM TAFELVOETBAL HeTT Was geneei voigeno uc verwacn- ting dat M. Litjens zou winnen van K. Rusman. M. Litjens heeft nu een voor sprong van 4 punten op de overige spe lers na 7 wedstryden. J. Verhoeven be gon met een voorsprong van 2-0 tegen W. Lemmers, maar na de rust gaf laatstgenoemde niets meer toe en het bleef 2-0. H. Verbrugge won gemakkelijk L. Stigter en P. Kokkelkoren steeg plaats door te winnen van H. Stig ter, die nog steeds onder aan de lijst staat met 0 punten. VOORSCHOTEN KERSTCONCERT "Ik kwam zojuist Zandvoort en had, door die hoge snel heden aldaar, misschien een wat wilde bui", zo luidde de enige waarschijnlijke reden, die een 19-jarige automonteur uit Den Haag kon opgeven voor de stunt, die hy met zijn auto uithaalde. Met zeer hoge snelheid had hy namelijk gepro beerd een bocht in de weg langs de Leid se Vaart af te ronden, hetgeen prompt mislukte. De auto raakte in een slip van de rijbaan af en een weiland in, al waar hij over de kop ging. Tot niet ge ringe verbazing van de getuigen kroop de automonteur vrijwel ongedeerd uit de "rijp-voor-de-sloop-wrakstukken" te voorschijn. "Ook deze verdachte bracht door een grove roekeloosheid zijn mede weggebruikers in gevaar en toonde, dat hij niet de juiste mentaliteit als auto mobilist heeft", laakte de officier ver dachtes stunt. Omdat deze nog een blan co Strafregister had liet hij zijn eis dit maal nog by een geldboete van 100, subs 20 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. De kantonrechter onder schreef het requisitoir volkomen en von niste conform. TEGEN LICHTMAST De derde terecht staande snelheids maniak in successie was een 19-jarige leerling-automonteur uit Hillegom. Uit het onderzoek bleek, dat hij rnet zijn auto een bocht in de Gooweg door een te hoge snelheid niet had kunnen afronden tegen een lichtmast was opgevlogen. Al het goede is weer verdeeld. Ontelbare kleine en ook grote harten zijn blij gemaakt met „luxe en dure gebruiksgoederen", maar ook vaak met iets eenvoudigs als een pianootje of een plastic speelgoedauto, die het nieuwe eigenaartje een donkere blos van opwinding bezorgden en waar over vannacht gedroomd werd tot en metVoor Sint en zijn knecht zit het er weer voor een jaar op. Aan het einde van him vreugdebrengen- de tocht, gisteravond laat, nodigden zij onze fotograaf uit met een „O, kom er eens kijkenAlles wat ze nog hadden was lege emballage; ze f waren werkelijk uitverkocht. Nog eenmaal gaven beiden het goede voorbeeld, weliswaar demonstraties, maar toch hopelijk effectief: het pakpapier in de vuilnisbak en de lege dozen liefst ordentelijk ernaast. In elk geval niet in het plantsoen of in het water, want Leidens groen en grachten hebben een geheel andere functie. De stadsreiniging helpt u in een wip van uw St.-Nicolaas-nasleep af PROEFTIJD VAN 2 JAAR "Ik reed echt niet te hard maar slipte vermoedelijk door een plaatselijke onef fenheid van het wegdek" probeerde een 22-jarige machine-bankwerker uit Kat wijk de rechter als reden van zyn slip stunt te slijten. Hy stond terecht, omdat hij met zijn auto op Ryksweg 4 onder Sassenhelm in een slip was geraakt en de middenberm was ingeschoten. "Gezien de schade aan de heggen reed u kennelijk met vrij hoge snelheid, hetgeen u overigens destijds ook toegaf", repliceerde de rechter hierop. Ondanks verdachtes herhaalde ontkenning, was ook de officier van mening, dat hier een te hoge snelheid een rol had gespeeld en verdachte derhalve boven zijn capaci teiten was gegaan. Daar de bankwerker al eens eerder wegens al te hard rijden was veroordeeld, eiste hy nu naast een geldboete van 100,— subs 20 dagen de voorwaardelijke ontzegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maan den met een proeftyd van 2 jaar. Het vonnis luidde 75,subs 15 dagen er de gevraagde voorwaardehjke ontzeg- ging. IN DE SLOOT Een 20-jarige bankwerker uit Voor burg stond voor de Leidse kantonrech ter, mr. W. de Koning, terecht, omdat hij op 2 oktober j.l. rnet zyn auto het verkeer op de Provincialeweg onder Nieuwe Wetering in gevaar had ge- >uAl tt i 'I fr. TENTOONSTELLING LEIDSE PLUIMVEE, EN KONIJNENSPORTVERENIGING De Leidse Pluimvee- en Konijnen sportvereniging de L.P.K.V. organiseert op zaterdag en zondag a.s. haar jaar- lykse clubtentoonstelling in een van de zalen van de Stadsgehoorzaal (kleine zaal). De opening vindt plaats zater- a.s. om 20.00 uur en wel door de burgemeester van Leiden mr. G. C. van der Willigen. Er zyn 364 dieren ingeschreven o.a. Vlaamse Reuzen in div. kleuren, Lotha- ringers, Franse hangoren, rode en witte De materiële schade was niet gering. bracht. Hij had namelijk een bocht met Verdachte gaf toe, dat hij de bocht met I een te hoge snelheid genomen met als te hoge Snelheid had genomen, doch j gevol.g dat hij er uitvloog, een brom- ontkende. dat zijn race-neigingen het gevolg, dat hij er uitvloog, een brom- vooraf had genuttigd. De officier be twijfelde dit laatste en onthulde, dat verdachte al eens eerder een hoge boete had gekregen wegens te hard rijden. Omdat de leerling-monteur thans in militaire dienst is en dus slechts soldy geniet, liet hij het in zyn eis bij slechts 100,boete subs 20 dagen, doch vroeg ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. Daar verdachte als militair meer belang had bij een la gere geldboete, dan by een kortere c.q. voorwaardelijke ontzegging van zijn rij bevoegdheid, vroeg hij inzake de gelde- lyke straf uiterste clementie. De rech ter maakte er 75,subs 15 dagen van vonniste inzake de rijbevoegdheid conform. Geboren: Willemijntje, d.v. Arie de Lange en Jannie van Leuven. Ondertrouwd: Hendrik Treur, 30 jaar te Ter Aar en Jansje de Wit, 21 jaar; Cornelis de Lange, 24 jaar en Gerritje Rijlaarsdam, 23 jaar. maandag 12 december 1966 zal onds om kwart over acht in de Dorpskerk te Voorschoten een concert worden gegeven, waaraan zullen mede werken het Voorschotens Kamerorkest o.l.v. Lucius Voorhorst, het koor van WOUBRUGGE j de Dominicanessen van Huize Bijdorp, 'slaagd. Aan de rijksuniversiteit o.l.v. zuster Rosaria, Pieter van Veen, Utrecht is geslaagd voor het docto- blokfluit en Henk Walvaart, orgel. godgeleerdheid de heer P. Uitgevoerd zal o.a. worden Wem- Harten te Woubrugge. nachtsmusik van Henry Purcell door j het orkest, In dulci jubilo van Michael j Praetorius door het zusterkoor, Trip- I tiek van Bernard Renooy door orga- nist Walvaart. terwijl tenslotte Pieter van Veen te beluisteren zal zijn in het blokfluitconcert nr. 2 van John Baston. Het concert is voor iedereen tegen entree toegankelijk, terwijl houders van een cultureel jeugdpaspoort en jongeren beneden 15 jaar een belang rijke reductie op de toegangsprijs zul len genieten. Het Departement Voorschoten van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en de Culturele Commissie van de Her vormde Jeugdraad, die deze kerkmu- ziekavond organiseren, hebben mensen van verschillende levensbeschouwing spontaan bereid gevonden hun mede werking te verlenen. Zij achten dit een goede zaak, die alle belangstelling van de Voorschotense burgerij ver dient en dat mede omdat het gehele evenement met bijna uitsluitend Voor schotense krachten wordt gegeven. District Bollenstreek Finale libre klein biljart De finale om het districtskampioen schap biljarten 3e klasse, libre klein biljart, zal gehouden worden op 9, 10 en 11 december in het clublokaal van de biljartver. „Royal Sport" te Noord- wijk. Voor deze eindstrijd wisten zich de volgende spelers te plaatsen: J. van Leeuwen, b.v. 't Soldaatje; F. den Elzen, b.v. Vios; D. Blom. b.v. Berg en Dal; C. Turk, b.v. KSA; H. van Dam. b.v. KSA; N. Stroombergen, b.v. de Turkj G. Pijnakker, b.v. de Turk. drankgebruik Hoewel een 32-jarige wyk verstek liet gaan, we.d de tegen hem aanhangig gemaakte zaak door de kantonrechter aan de openbaarheid pry's gegeven. Het betrof de vierde zaak, die gisteren tegen een snelheidsmaniak diende. In deze was verdachte per auto vanaf de Kon. Julianalaan komende de bocht naar de Pr. Marijkelaan met een te hoge snelheid Ingegaan en aldoende van de weg geraakt. Nadat hij links een hekwerk had geramd, vloog hij ver volgens dwars over de weg tegen rechts geparkeerde auto op. die even veel schade opliep. Uit het proces- baal citeerde de kantonrechter, dat fietser aanreed om daarna van een dijk af in de sloot terecht te komen. Ver dachte gaf toe, dat hij met een snelheid van circa 70 km/u had gereden doch voerde als excuus aan: "Ik ben ter plaatse onbekend en wist niet, dat daar een scherpe bocht lag". Daar het uit zicht, aldus het proces-verbaal, tei plaatje zeer goed is en de bocht over- zichteiyk, wees de kantonrechter het excuus van de hand. "Weer zo'n vaar lijke en laakbare manoeuvre, die het gevolg ls van te hard rijden en dus voorkomen had kunnen worden", ver zuchtte de officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, ondermeer ln zyn requisitoir, dat tevens de eis van 75,boete subs 15 dagen en de voorwaardehjke ontzeg ging van verdachtes rijbevoegdheid vooi de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar bevatte. Gezien de ernst van I het feit vond de kantonrechter de ge uit Kat- i vraagde geldboete nog te mild en maak te er 100,subs 20 dagen van. Inza ke de voorwaardeiyke intrekking luidde het vonnis conform. Een 25-jarige boorarbeider uit Hoo- geveen liet eveneens verstek gaan, het geen echter geen beletsel vormde voor zijn berechting. De Hogevener verleende, zo bleek uit het proces-verbaal toen hy met zijn auto rechtsaf de oprit van Rijksweg 4A opdraaide geen voorrang aan een bromfietser, die het rijwielpad langs de Hoge Rijndijk bereed. Bij na- dachte destijds weliswaar had toegege-c]er onderzoek kwam'de politie tevens -•nkele borreltjes te hebben gedron-1 ontdekking, dat zowel de bedrijfs- handrem van verdachtes auto hierdoc roekeloos ken, doch ontkend) te zijn geworden. Hij had zich zowel in zijn snelheid als de Scherpte van de bocht vergist. In een zeer scherp gesteld requisitoir laakte de officier ook hier verdachtes gebrek aan verantwoordeiykheidsgevoel, dat tot ernstige persoonlijke ongelukken had kunnen leiden. Het drankgebruik als een bezwarende omstandigheid ziende, eiste hij naast een geldboete van 100, subs 20 dagen, de voorwaardelijke ont zegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. De kantonrechter brommer verbeurd vond verdachtes gedragingen dermate I Een 19-jarige scholier uit Leiden be- afkeuringswaardig, dat hij de geëiste reed een bromfiets, waarvan de maxi- deugdelijke staat verkeerde. "Verdachte heeft al drie veroordelingen wegens gro ve verkeersovertredingen achter de rug en neemt het met de wetsbepalingen biykbaar niet zo nauw", zo kwam de officier thans tot de conclusie. Hij eiste daarom ditmaal een totale geldboete van 200,subs 40 dagen en de voor waardelijke onzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste overeenkomstig. Voor het eerst in Leiden zyn er klei muizen in div. kleuren Cavia'a wit rode, goud-zwart-rua en de langharl cavia's (marmotten)/ Loper uitgelegd voor dieven Een reclamestunt kan soms goed gi kosten. In sommige gevallen zelfs mfc'3 dan de bedoeling was. Deze ervarti j Nw. Zeelanders, grote Chincilla, witte j had een winkelier in de Haarlemme' Toto, Lux, Havanna's, Gouwenaars, I straat, die om kopers te lokken In h portiek vóór zyn winkel een vast tap op de vloer had gelymd. Het cogna kleurige tapijt van 5 30 by 2 meter een waarde van 300,bleek zondaj morgen te zijn verdwenen. Zo zien maar: Vertrouwen is niet te lijmen. Black Tan, Alaska's, Hollanders, rode en witte Nw Zeelanders, rode en witte Weners, rode en bl. Oogpolen, kleur- dwergen, sierduiven, watervogels, sier- vogels en pluimvee met o.a. Andalu- siërs, Brama's, Orpington, Holl. en Patrijs krielen en vele andere. kocht. De magistraten trokken dit zeer in twijfel. Na de eis van 55,boete subs 11 dagen en verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen "bewerkte" on derdelen, bepleitte verdachte uiterste clementie, omdat hij scholier is. Veel korting kreeg hij daarvoor niet, want het vonnis luidde ƒ50,boete subs 10 dagen en de geëiste verbeurdverklaring. Drie kandidaten werden afgewezen. AMANUENSIS-EXAMENS Op 30 november, 1 en 2 decemb werden in het Kamerlingh Onnes Lab ratorium en het Christelijk Lyceum hier de amanuensis-examens afgenome. Het diploma kon worden uitgereii aan: L. E. Donleben te Amsterdar M. W. Jonker e Haarlem; P. A. Nuytó te Breda en T. Wattez te Den Ha*: bijkomende Straf nog te mild vond derhalve by verstek vonniste met een geldboete van 100,subs 20 dagen alsmede een onvoorwaardelyke ontzeg snelheid door velerlei ingrepen in hoge mate was opgevoerd. Verdachte ontkende zelf aan zijn brommer te heb ben "gesleuteld". Hy had hem zo ge- Voor iedere abonnee die U op De Leidse Courant aanbrengt ont vangt U 52 kaarten en 2 jokers) De nieuwe abonnee ontvangt De Leidse Courant gedurende 14 dagen gratis! De Leidse Courant thans een krant van groot formaat, met een smaakvolle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schrijvers en co pondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze graag gelezen SPORTKRANT! Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM: ADRES: PLAATS: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan:

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4