Het jeugdmuseum een kans voor kleine museumdirecteuren MEDISCHE DIENSTEN Kans op overwinning voor UVS en Roodenburg uiterst gering ZATERDAG 3 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ONTMOETINGEN VWVWV AA/W „Alles wat je moeder nu af dankt is over vijftig jaar an tiek. Dat moet je dus bewaren. Ik heb eens meegemaakt, dat men voor een tentoonstelling woninginrichting het interieur van een arbeiderswoning an no 1860 nodig had. Dat was nergens meer te vinden. Verzamel dus maar jurken, tekeningen, speelgoed, meu belen en andere voorwerpen, voor mijn part brillen of kno pen, wat je maar wilt „Alles wat je moeder nu afdankt, is over vijftig jaar antiek /"\p vrijdag 25 november jl. keken in een lokaaltje van het Leidse Volkshuis zo'n vijftig tieners la- waaierig en giechelend naar een tafel, waarachter een oude man - aanvankelijk tevergeefs - iets uiteen probeerde te zetten. Op de achterste rij zaten knulle tjes bijzonder lastig te zijn. De man, oud-adjunct-directeur van het rijksmuseum voor Natuurlijke His torie, dr. H. C. Blöte, zond een borstelige blik vanonder zijn in drukwekkende behaarde wenk brauwen vandaan in de richting van de herrieschoppers, die daar door ontzet giechelend tenminste enige minuten geen woord meer uit konden brengen. Na elf loop van de rumoerige bijeen komst bleken er niettemin spijkers met koppen geslagen te zijn: Leiden had zijn jeugdmuseum. Aan het Wilgenlaantje in Voorschoten gaat de rand stad Holland voorbij. Kille en kleumerige wilgen, donkere wolken en kleurloos weiland. In het voorjaar zal het er ongetwijfeld erg idyllisch zijn; nu zijn de vele vogels, donkere plekjes vormend tus sen de kale takken, en de wei nige mensen er ten prooi aan hagel en wind. In de tuin van nr. 14 laten beelden en plastieken onaan gedaan de herfst over zich heengaan en onwillekeurig denk je: hier moet de museum directeur wonen, hoewel je later niet snapt hoe enig ver band te hebben kunnen leg gen tussen een tiental beeld houwwerken, die van zijn zoon bleken te zijn en een museum directeur, die 2.000.000 insecten in 20.000 laadjes heeft. jp\e nu één jaar gepensioneerde, maar nog zeer actieve, heer Blöte begon na te denken over „iets voor de jeugd" in 1959. „Ik wist toen wel dat het in een bepaald opzicht verkeerd was om kinderen klassikaal rond te leiden in een museum, maar de gedachte aan een jeugdmuseum ontstond pas in 1963. Dat was bij een excursie voor mu seumdirecteuren in België. Er liep een klein jongetje met ons mee, dat helemaal niet door had, wie hem vergezelden. Zou dat ook een mu seumdirecteur zijn? vroeg iemand toen aan mij. Ja, waarom ook eigen lijk niet? dacht ik toen Dr. Blöte, een vriendelijk man, veel minder gevaarlijk dan hij er uit. ziet, wendde zich met het idee van een jeugdmuseum tot de Leidse Jeugd Actie. r^elf bestuurslid van de L.J.A. "wist hij - voor zover d~t nodig was het bestuur en'housiast le maken voor zijn plan en na dat in het voorjaar 1964 het concept van een jeugdmuseum was ingediend, ging men na in hoeverre het idee te verwezen lijken was. Bij het vinden van een onderkomen, was er aan één voorwaarde gedaan, restten nog de andere twee: de museum- voorwerpen en een groep jon geren, die deze wilden verza melen en zich met het museum wilden bezighouden. In de we tenschap, dat achter ieder mu seum een man (vrouw) met 'n verzameling staat, deed hij een beroep op het verzamelinstinct van de Leidse jeugd. Sinds verleden week vrijdag zijn de jongelui eventueel met verzamelinstinct er. Uit 'n groep je van dertig jongens en meisjes tussen de 13 en 21 jaar is een voor lopig bestuur gekozen. Tezijnertijd zullen er een museumdirecteur met twee plaatsvervangers, conservato ren, assistenten, technici, portiers en suppoosten worden genoemd. In de voormalige huisvesting van drukkerij IJdo op de Hooglandse Kerkgracht zal er voor het jeugd museum één verdieping beschikbaar zijn, met kans op uitbreidingen al naargelang daar behoefte aan is. De organisatoren, die zich zo spoedig mogelijk zullen terugtrekken om de jeugd volledig zijn gang te laten gaan, hebben voornamelijk bij de inrichting van het museum gedacht aan nu nog niet kostbare voorwer pen, die later zeldzaam kunnen wor den, zoals schrijfgerei, serviesgoed, klederdrachten, stalen van stoffen, brillen, thermometers, oude uur werken, speeldozen, maar ook bijv. stenen, paddestoelen en planten- Naast het verzamelen zal de jeugd ook de technische facetten van een museum moeten verzorgen, zoals 't maken van tentoonstellingen, berg ruimte. tekeningen, modellen en maquettes en het prepareren van „museumstukken". Dr. Blöte is van mening, dat dit jeugdmuseum (voor zo ver men weet een wereldpri meur) behalve een leerzame en leuke verstrooiing voor de jeugd en een verdieping van hun in teresses, zodat zij er voor later eventueel een nuttige vrijetijds besteding aan overhouden, ook een algemeen cultureel belang kan dienen door het bewaren van voorwerpen, die over enige tijd historische waarde zullen hebben. De bezoekers zullen worden geconfronteerd met de (betrekkelijke) belangrijkheid van zaken, waaraan zij tevoren achteloos voorbijgingen, terwijl het jeugdmuseum, door zijn on gecompliceerde opzet en aan zien, kan helpen de drempel vrees bij het museumbezoek in het algemeen te verminderen. T"\at moet het jeugdmuseum zijn U en blijven: een ongecompli ceerd. origineel en enthousiast ver schijnsel. „Géén club voor oude he ren" zegt dr. Blöte. „Ze moeten zelf maar zien wat ze willen doen. Ze kunnen ons overal raad om vra gen, maar ik zou zeggen, dat ze ieder ongevraagd advies maar niet eens moeten opvolgen." Volwassenen mogen zich er dus niet mee bemoeien. Ze zijn taboe. Niet helemaal, want er moet wel een kring van „grote" vrienden van het jeugdmuseum komen. We mogen dus niet ons steen tje, maar wel ons centje bij dragen. H. C.-v. B. ADVERTENTIE TOGAL TEGEN REUMATISCHE PIJNEN: SNEL PIJNVRIJ Zorg dat U Toga! in huit heeft. Snelle stiller van grote en kleine pijnen. Reumatische pijnen. Ischias. Spit Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles ver dwijnt snel. Door Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. VERENIGING TOT IJSBESTRIJDING TE LEIDEN HEEFT NOG EEN TAAK LEIDEN EN OMGEVING Doktersdiensten Leiden Voor alle artsen, die de weekenddiensten waar nemen. ielefoon 22222 bellen. Tot 12 uur eigen huisarts bellen. Apolheekdienst Voor apotheek, zie onder agenda apotheken. Op zaterdag 3 dec., 's morgens van 3.00-12.00, is voor spoedeisende geval len bovendien geopend: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apo- De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 4 dec. van 's morgens 8.00 tot 's avonds 22.00 waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is ge- Alkemade en Leimuiden Dkt. Heinen, Noordeinde 166, Roelofarends- veen, tel. 01713-329; dkt. v. Haselen, Kerkstraat 91. Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Dkt. Sleehou wer, Anna v. Burenlaan 5, tel. 2170; zond. dkt. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Apotheek zaterdag: Som berg, tot 1.00, daarna Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Bodegraven Dkt. Ragaay, Noord straat 48. tel. 2030. Wijkverpleegster: zr. Faber, Irenestraat 8, tel. 2599. Die renarts J. H. v. Oosterom, Burg. van Doben de Bruynstraat 1, tel. 2136 Boskoop Dkt. Bom. tel. 2136. Wijkverpleging: zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. N. J. Zimmerman. Hoofdstraat 142, tel. 5121. Zr. J. Bak ker, M. Trompstraat 39, tel. 6657. Apo theek: Hillegomse Apotheek, Hoofd straat 78, tel. 02520-5272. Tandarts A. de Wilde. Weeresteinstr. 27, tel. 02520- Katwijk a. d. Rijn Dkt. W. J. Lou- werse. tel. 5805. Apotheek, Kon. Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777. Koudekerk a. d. Rijn Voor dokter, zie Leiderdorp. Wijkverpl.: zr. v. Leeu wen, Dorpsstraat 50, Koudekerk a. d. Rijn, tel. 01714-505. Ook voor Leider dorp, Zoeterwoude (H.R.) en Hazers woude (Rijndijk). Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge Dkt. J. Nooter te Woubrugge, tel. 01729-104, en zr. Verhaar le Langeraar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236. Leiderdorp Dkt. L. v. d. Berg, Bilderdijklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714-344. Leidschendam Dkt. P. J. v. d. Mee, Prinses Margrietlaan 10, tel. 4535. Voor spoedeisende tandartshulp: 070- 543035. Wijkdienst zr. Koopmans van het Groene Kruis, tel. 3449. Zieken auto: 3923. Lisse Apotheek en tandarts der Hillegom. Dkt, J. M. v. Dijk, Ach terweg 6, tel. 3134. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. Wit-Gele Kruis, tel. 2338. Groene Kruis, tel. 2907. Apotheek alleen de Duinrand, zaterdags gewone dienst, zondags van 12.00-13.00 en van 17.00- 18.00. Noordwijkerhout Dkt. H. C. de Graaf, Duindoornstraat 1, tel. 02533- 2910. Zilk: dkt. A. G. T. v d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Tand arts zie Hillegom. Wijkverpl. WGK: Rusthof 1. tel. 2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F v. Wal- chren. Oranjelaan 29, tel. 52130. WGK. zr. v.d. Klei. tel. 52426. b.g.g. 33773 Rijnsburg Zie Katwijk a.d. Rijn. Sassenheim Dkt. v. Nes, Hoofd straat 155, Sassenheim, tel. 7119. Voorhout en Warmond Dkt. A. W. Bots, Prof. Alberselaan 2, tel. 02532- Voorsehoten Dkt. W. I. M. v. Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tandarts: alleen spoedgevallen. Melden om -9.30. Tandarts E. Manschot, Pauwenstr. 1. Apotheek: Zuider Apotheek. Lammen- schansweg 7, tel. 01710-73553. Wassenaar Dkt A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005, en M. H. van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apolheekdienst: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Sto ringsdienst gas. water en elektriciteit tel. 2248. Tandartsendienst (zaterdag en zondag van 18.00-18.30): G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86, tel. 2116. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01726-2527, De te Leiden gevestigde Vereniging tot IJsbestrijding, die de ijsbestrijding behartigt op de vaarwegen binnen het overgrootste gedeelte van het gebied van westelijk Zuid-Holland heeft gis teren in „Central" te Leiden haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Als gevolg van het uitval len van het elektrische licht werd de vergadering, die wegens ziekte van de voorzitter de heer J. J. Epskamp werd geleid door de heer N. Parlevliet Jr., hoofdzakelijk in het donker ge houden en was daardoor van kort stondige duur. Ondanks het vrij ge ringe leden-aantal, waarvan er dit jaar weer enkele afvielen, was de op komst der leden niet teleurstellend. Zeer veel aandacht werd besteed aan punt 8 van de agenda, waarbij het al of niet voortbestaan van de vereniging aan de orde was gesteld. De meningen hieromtrent liepen nogal ver uiteen, waarbij de grote verschil len in de belangen van open vaarwe gen voor de industrie en de binnen- scheepvaartbedrijven zoals beurtvaart- ondernemingen e.a. in discussie kwa men. Behalve dat de beurtvaart-on dernemingen door het wegentransport worden verdrongen, werd gesteld, dat bij ijs of ijsgang de schade aan sche pen en schroeven ontstellend groot is, waardoor er niet veel animo meer is om de schepen bij veel ijs in de vaart te houden. De industrie daarentegen heeft nog wel terdege groot belang bij open vaarwegen voor de aan- en afvoer van haar produkten en grond stoffen. Algemeen kwam men wel tot de conclusie dat de vereniging zeker Donderdag herdacht de heer H. P. J. v.d. Burg het feit, dat hij 40 jaar gele den bij de Meelfabriek "De Sleutels" in dienst trad, in welk bedrijf h;j in die periode verschillende administratieve functies bekleedde. Na met zijn familie door de directie te zijn ontvangen, gedurende welke ont vangst hem het geschenk van de direc tie, een enveloppe met inhoud, werd overhandigd, zette het feest zich voort in de kantine, waar het voltallige per soneel zich inmiddels had verzameld. Hier voerde als eersc spreker de heer H. J. de Koster, directeur van de NV, het woord, die de verdiensten van de ju bilaris voor het bedrijf schetste, en hem als blijk van waardering een wandbord aanbood. Als oud-bestuurslid var Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dept. Leiden, overhandigde de heer De Koster hem net vererende getuigschrift van de Maatschappij vergezeld va gouden medaille. Daarna kwam de .heer v.d. Voort, adj. directeur en chef de bureau aan het woord,1 die ever waarderende woorden sprak en de goede verstandhouding van de jubilaris met de directie en collega's naar nog een taak heeft, in het bijzonder wel om te trachten de overheid meer bij het werk van de ijsbestrijding op de vaarwegen te betrekken. Besloten werd dan ook de vereni ging voorlopig nog in stand te houden, doch mede in verband met de geste gen financiële middelen tot een be drag van rond 6500.-, welk bedrag kon worden bereikt door de zachte winters van de laatste paar jaren waardoor de vereniging weinig kosten had, kon de voor de leden gunstige beslissing worden genomen dit boek jaar de contributieheffing afhankelijk te stellen van het al of niet tot breek- aktie moeten komen. Tot benoeming van commissaris en leden van de kascommissie overgaande werd voor de aftredende commissaris- voorzitter de heer J. J. Epskamp de heer G. H. Nolles van de Hollandse Constructie Werkplaats N.V. tot com missaris tevens voorzitter gekozen en namen de heren P. v. d. Poel en A. Warnau zitting in de kascommissie. Na de instelling van het werkfonds 1966/197 werd de vergadering om 17.30 uur gesloten. Resultaten Leidse badmintonclubs EERSTE TEAM VAN VEGLO KON ZICH NOG NIET HERSTELLEN Veglo had in de afgelopen week we derom te kampen met uitvallers, zo dat het eerste en tweede team uiteen lopende nederlagen leden. Het derde efi vierde team van Veglo wonnen ech ter met grote cijfers van hun tegen standers. Ook Smash 1 kon het deze keer niet bolwerken en verloor van Sita 1 met 3-5. Smash 2 kwam uit te gen het vierde team van Veglo en ver loor deze thuiswedstrijd met maar liefst 0-8. Verder speelde LBV 1 een uitwedstrijd tegen de Leidse Racke teers 2, welke LBV met 6-2 won. Alle overige teams van de LBV kregen een nederlaag te verduren. Racketeers I speelde een goede wedstrijd en kwam met een overwinning uit het strijd- Veglo 1 speelde afgelopen week te gen DES 1 en kon geen overwinning behalen. Zij moesten het onderspit del ven met 2-6. De enige winstpartijen kwamen van o.a. mevr. v. Echten, die in haar dames-enkel goed partij wist te geven en zodoende het eerste kost bare puntje voor Veglo in de wacht wist te slepen. In het tweede gemengd- dubbel wisten mej. Omtzigt en N. Fea hun partij na goed spel in winst om te zetten. Het bleef bij deze twee punten. Veglo 2, dat in een vorige uitwed strijd van NIVO1 met 5-3 won, kon het in de returnwedstrijd, welke zon dag werd gespeeld, niet bolwerken en „SEMPRE CRESCENDO" VIERT MUZIKAAL HET 27e LUSTRUM BIRGERIJCONCERT OP 6 DECEMBER Het Leidsch Studentenmuziekgezel schap „Sempre Crescendo" viert dit jaar zijn 27e lustrum. Toen de Leidse Jagers 130 jaar geleden van de Tien daagse veldtocht tegen de rebellerende Belgen terugkeerden, ontmoetten zij in de Sleutelstad bij een gelegenheid een aantal Leidse „kwakken" (leerlin gen van de latijnse school) en men be sloot tot oprichting van een muziek gezelschap, „ter oefening in de toon kunst". Honderddertig jaar lang heeft „Sempre Crescendo" een functie gehad in het universitaire leven en een tra ditie opgebouwd die nog telkenjare uitgroeit rond de lustrumviering tot een waar muzikaal beleven. „Sempre Crescendo", in zijn begin jaren een van de weinige orkesten in ons land, kende meteen al een vrij bloeiend begin en werkte samen met bracht. Namens het gehele personeel overhandigde h(j hem een elektrisch scheerapparaat en een waardebon. Als laatste spreker nam de heer J. C. Mat- taar, voorzitter van de personeelsver eniging het woord, die naast zijn geluk wensen een cadeau onder couvert aan- Met enige welgekozen woorden dankte de jubilaris voor de hem bereidde hul diging. VOETBALPROGNOSES Het wordt morgen een zeer zware voetbalzondag voor de Leidse eersteklas sers Roodenburg en UVS. Koploper Roo denburg gaat naar het op eigen terrein bijna onverslaanbare Gouda. De Leidse blauwzwarten mogen heel bly zijn als zy op de nogal fors en hard spelende Goud se ploeg een gelijkspel kunnen behalen. UVS krygt het in de Kikkerpolder tegen Overmaas ietsje gemakkelijker. Ofschoon.Overmaas staat maar 1 punt achter UVS en gezien de verrich tingen in de tweede speelhelft tegen SV\V vorige week durven we onze stads genoten niet zonder meer als overwin naar aan te wijzen. Hillegom heeft ver leden week een prachtige prestatie tegen AFC geleverd, en misschien kunnen de Hlllegommers thuis voor eigen publiek zo'n zelfde krachttoer uithalen door Alk- maar.se Boys te verslaan. TWEEDE KLASSE A LFC, de ploeg die het dit seizoen niet al te best doet. moet aan de Boshuizer- kade tegen HBS aantreden. Hopelijk gaat het deze week wat beter en beha len de kanaries een overwinning. Blauw Zwart krijgt het hooggeplaatste ODS op bezoek en zal daar een hele toer aan hebben. Alphen en het Leidschen- ilamse RKAW gaan naar alle waar schijnlijkheid de punten delen. DERDE KLASSE A Lugdunum blijft koploper Olympia aardig volgen en krijgt morgen de kans de naaste belagers terug te wijzen. Als alles goed gaat winnen onze stadgenoten j van ADS. Van Nispen krijgt het tame- lijk gemakkelijk tegen het op de onder- i ste plaats staande VIOS en Alphia kan de punten weieens aan Wilhelmus moe ten laten. Bodegraven zal wel geen kans krijgen tegen koploper Olympia. Lisse en Oranjeplein houden aan de wedstrijd van morgen ieder 1 punt over, wat ook geldt voor Kranenburg en RKDEO. Steps, maar een nederlaag kan wel voor komen worden. ASC de altijd zo wonder lijke ploeg uit Oegstgeest, bindt de strijd aan tegen Warmunda en heeft ons ins- ziens de beste papieren voor een over winning. Nummer een van de ranglijst Wassenaar zal wel geen veer laten te gen het laaggeplaatste HOV en met een overwinning van het veld komen. een aantal solisten van naam. In 1843 hoorde Franz Liszt, die toen Leiden bezocht, toevallig van het bestaan van Sempre en bood het gezelschap toen een pianorecital aan. Andere gasten waren in de loop der jaren o.a. Pablo Casals, Willem Mengelberg, Friedrich Smetana en Rubinstein. Op het ogenblik kent Sempre een bijna volledige bezetting, ongeveer 75 man. De eerste dirigent-directeur was N. J. Wedrens, wiens graf aan de Groenesteeg nog geregeld „afgekrabd" wordt en van mos ontdaan. In 1907 was er voor het eerst sprake van dames orkestleden, nu en dan trad er een vrouwelijke solist op en vier jaar ge leden deden meisjes haar intrede in „Sempre Crescendo". Thans bestaat de groep strijkers voor bijna de helft uit dames, bijna allen leden van WSL. De huidige dirigent-directeur is André Presser, een der dirigenten van het orkest van het Nationaal Ballet. Harmonieconcours Een uitgebreid programma heeft „Sem pre Crescendo" dit jaar af te werken. Vandaag was er een receptie voor ge nodigden en vanavond is er een inter academiaal concours voor blaasensem- bles en een concert door het Danzi- kwintet. Morgen wordt er een Harmo nieconcours gehouden, waaraan o.m. medewerking wordt verleend door de Leidse Politie Harmonie. Zaterdag is het reünistenconcert, waaraan 50 tot 60 reünisten deelne men onder leiding van de honorair di recteur Jaap Stotijn. Het Burgerijconcert in de Stadsge hoorzaal (vroeger heette dit evene ment nog „armenconcert") vindt plaats a.s. dinsdagavond, aanvang kwart over acht. Het concert staat onder leiding Van André Presser. Uitgevoerd wordt de Akademisehe Festouverture van Brahms, een klarineteoncert van L. Spohr, het Menuet Antique van Ravel, de Plutos suite van Ton de Leeuw en het Zigeunerkoor uit II Trovatore van Verdi. Hetzelfde programma zal worden uitgevoerd vrijdagavond 9 december tijdens het galaconcert in het Amster damse Concertgebouw. Solist in beide concerten is de heer G. W. K. van der Valk Bouman, werkend lid van „Sem pre Crescendo". Na afloop van het galaconcert is het grote galabal, even eens in het Concertgebouw. verloor (vreemd genoeg) met 1-7. De ze vreemde uitslag is waarschijnlijk te wijten aan het uitvallen van J. Guerin en mevr. v. Balgooy, waardoor Veglo 2 deze onverdiende nederlaag te beurt viel. Veglo 3 won met 8-0 van stadgenoot Smash 2 door een 8-0 zege. De enige partij waarmee Veglo 3 veel moeite had was het eerste heren-enkel van Hartwijk tegen C. Neys. De strijd ein digde in een 3-sets overwinning voor Neys van Veglo 3. Veglo 4 volgde het voorbeeld van het derde team, door met dezelfde cij fers te winnen van DEK 2 uit Den Haag, nl. 8-0. In deze wedstrijd trad weer een voltallig team naar voren, omdat de beide heren Zecha en Broeck- hof weer meespeelden. Smash 1 kon het deze keer niet red den en verloor met 3-5 van Sita 1. E. Spadon verloor na drie sets van Koornengel: 8-15, 15-13 en na ver lenging 14-17. In het tweede heren enkel versloeg J. Meyers N. Stelwa gen met 15-8 en 15-4. Het eerste da mes-enkel van mej. B. Grimbergen ging met 8-11 en 0-11 ten onder. Mej. P. Bonnet deed het beter en wist haar tegenstandster mevr. Visser tot drie sets te dwingen, waarin zij met een klein punten verschil verloor, nl. 2-11, 11-7 en 12-10. De laatste winstpartijen waren de beide gemengde dubbel-spe- len, waarin mej. P. Bonnet-M. Hofste de, ook weer na drie sets, tenslotte de overwinning wisten te behalen met 15-7, 9-15 en 8-15. Hierna volgde het tweede gemengd-dubbel, dat mej. B. Grimbergen-J. Meyers heel gemakke lijk wonnen van mevr. Visser-Stelwa gen met 15-8 en 15-5. LBV 1 speelde afgelopen week tegen stadgenoot Racketeers 2. LBV kwam met de mooie overwinning van 6-2 uit de bus. In de beide heren-enkels speel den de heren M. Paling en F. Diep- straaten van Racketeers een goede par tij, zodat zij de twee winstpunten voor hun club konden binnenhalen, zij het dan ook met een klein puntenverschil. De 2-0 achterstand werd door de da mes I. Koolstra en M. Wassenaar van LBV echter omgewerkt in een gelijke stand van 2-2. De kans op de over winning was toen voor beide ploegen weer even groot. Maar toen kwamen de gemengde dubbels aan de beurt. LBV toonde zich in beide partijen de sterkste. Vooral de tweede partij van mej. I. Koolstra-F. Biegstraaten tegen mej. v. Gelderen-R. Veeren werd door LBV gewonnen met de zeer goede cij fers van 15-1 en 15-5. Hierna volgde het dames-dubbel, waarin de dames van Racketeers een grote nederlaag leden door het sterke spel van M. Was- senaar-G. v. Es. Tot slot werd het heren-dubbel gespeeld, dat door LBV met minimaal verschil werd gewon nen, nl. 15-7 en 18-16. LBV 2 bracht het deze keer niet tot een overwinning en verloor zijn thuis wedstrijd met een klein puntenver schil van 3-5 van DES 5. In het eerste heren-enkel kon J. Pieëte, ondanks het felle verzet van zijn tegenstander, de heer R. Forbes, de winst in handen van LBV spelen met de cijfers 15-11 en 17-13. De heer B. Regeer had het ook niet makkelijk in zijn heren-enkel. Hij moest dan ook zijn beste beentje voor zetten om zijn partij tenslotte in drie sets te winnen. Het laatste winst puntje voor LBV werd in het eerste dames-enkel behaald door mej. Van Hoven. LBV 3 kreeg, evenals LBV 2, een ne derlaag te incasseren van de Delftsa badmintonvereniging BCG. Dit was in de competitie de eerste nederlaag voor het derde team, doch het krijgt nog een kans in de uitwedstrijd. Misschien valt er dan meer eer te behalen. Racketeers 1 kon, na een reeks van nederlagen, eindelijk weer een zege behalen in een uitwedstrijd tegen de Haagse badmintonvereniging Korte- naar4. Racketeers ging in deze wed strijd goed van start en keerde dan ook huiswaarts met een 5-3 overwin ning. BUITENLANDS WOONOORD OFFICIEEL GEOPEND -> VIERDE KLASSE A Teylingen draait heel aardig dit sei zoen en morgen kan Archipel voor eigen publiek een nederlaag verwachten. Het Noordwijkse SJC zal wel een nederlaag lijden tegen het Noordwijkerhoutse WSB en Foreholte en Tonegido zullen wel een gelijkspel overeenkomen. DOSR krijgt het moeilijk tegen Concordia, ter wijl Altior wel geen kans zal krijgen tegen koploper Graaf Willem. VIERDE KLASSE B Docos en VTL kunnen er morgen een spannende wedstrijd van maken als zij tegen elkaar uitkomen. Als uit eindelijke winnaar tippen wij Docos. ZLC krijgt het zeer moeilijk tegen Quick Gistermorgen heeft Z. Exc. Vahit Halevoglu, Turks ambassadeur in ons land, het woonoord voor buitenlandse arbeidskrachten te Leider dorp aan de Zijldijk officieel in gebruik gesteld. Bij deze plechtigheid waren o.a. aanwezig bur gemeester mr. Gallas van Leiderdorp (in het midden rechts) en de heer J. Rustige (links), voorzitter van de stichting Woonoord Arbeiders, die de Turkse ambassadeur (rechts) assisteerde bij het wegtrekken van een laken, dat over een maquette van het woonoord lag uitgespreid. In een toespraak gewaagde de ambassadeur van de vrienschapsbanden tussen Nederland en Turkije, die reeds geruime tijd bestaan. Na een I lunch in het woonoord bezocht de ambassadeur een aantal van zijn landgenoten, die bij enkele I bedrijven in Leiden en Leiderdorp te werk zijn I gesteld. Het complex aan de Zijldijk, gesticht i door vijf bedrijven uit Leiden en omgeving, biedt plaats aan 110 Turken en 50 Marokkanen. Uitbreiding is nog mogelijk tot een capaciteit I van 256 man. De bouw en inrichtingskosten van de wooneenheden, keuken, eetzaal en gebeds- I vertrek hebben ongeveer 900.000 bedragen. I i

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5