Oecumenische dienst in Petruskerk bij opening Ned. Pastoraal Concilie UW MENING Morgenavond belangwekkend concert in Stadsgehoorzaal SLEUTELGAT Raad van Voorschoten voteerde 5% ton voor katholieke school in Boschgeest cm; W yj PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 NOVEMBER 1966 Deken W. P. M. Haring: GESPREKSGROEPEN OPRICHTEN In het dekenaat Leiden is de opening van het Nederlandse Pastoraal Concilie begeleid met een drukbezochte dienst in de St. Petruskerk, die werd bijge woond door ambtsdragers en lidmaten van de Rooms Katholieke Kerk, Refor matorische Kerken, Oud-Katholieke Kerk en Leger des Heils. De dienst werd geleid door deken W. P. M. Na een woord van begroeting en een, zegewens van de herder van de Petrus- parochie, pastoor W. E. Blok, sprak studentenkapelaan drs. H. van Breu- kelen over: „Wat is waarheid?" Hij waarschuwde voor een te grote zelf genoegzaamheid tijdens het beraad van het Nederlands Concilie. We moeten af van het idee dat we het wel weten, als we de katechismus hebben bestu deerd, of als priester vier jaar achter de rug hebben. We zullen het Con cilie met een open hart moeten be ginnen," aldus de kapelaan. Biddend, werkend, uitdelend Vervolgens sprak de gereformeerde predikant ds. K. Dronkert over het gezamenlijk zoeken naar de ware ge stalte voor de Kerk van nu. Eerst dankte hij voor de uitnodiging van rooms-katholieke zijde, aan het pasto raal concilie deel te nemen. Het laatste Vaticaans Concilie was hem voor wat de resultaten betreft tegengevallen, maar hij vond het boven verwachti- Leidse Universiteit Oratie prof. dr. W. A. de Voogd Prof. dr. W. A. de Voogd van der Straaten uit LEIDEN heeft vanmid dag in het groot-auditorium van de rijksuniversiteit in Utrecht zijn inau gurele rede uitgesproken, getiteld: „De zaak van de kern en de kern van de zaak" (bespiegelingen over de reik wijdte van de moleculaire biologie in engere zin). Prof. De Voogd van der Straaten werd eerder benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der diergenees kunde om onderwijs te geven in de cytologie, histologie en microscopische anatomie. In zijn oratie werd nagegaan in hoe verre de huidige moleculaire biologie licht kan werpen op het mechanisme en de regulatie van de celdifferentia tie in weefsels. In 1958 promoveerde prof. De Voogd van der Straaten in Leiden cum laude op een proefschrift over de gevoelig heid van fagocyterende granulocyten voor geslachtshormonen. Van 1958 tot 1966 werkte hij in teamverband in eer Leids laboratorium aan onderzoekin gen betreffende de werking van bij- schildklierhormonen op bot. hoezeer de decreten in Nederland met ernst in de praktijk werden gebracht. Veel verwachtingen koestert ds. Dron kert van het Nederlands Concilie, dat van grote betekenis kan worden, op voorwaarde dat geheel Nederland zich geestelijk verenigt met wat staat te gebeuren en dat het Evangelie tijdens het concilie geopend zal blijven. De Kerk moet ten opzichte van de Heer een biddende gestalte aannemen, en ten opzichte van de wereld die de Heer zoekt, een werkende en uitde lende gestalte. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat de rooms-katholieke kerk in alle op zichten de steun en de hulp van de reformatorische zusterkerken mag on dervinden bij het concilie. Gespreksgroepen Na schriftlezing, liederen, oecume nisch Onze Vader en voorbeden werd de plechtigheid besloten met enkele praktische mededelingen over de Leid- se inbreng tijdens het Concilie. Deken Haring zei het van belang te achten voor het concilie-beraad, dat bestaande gespreksgroepen aan dit onderwerp de nodige aandacht besteden, terwijl het evenzeer noodzakelijk is dat nieuwe gespreksgroepen worden gevormd, waarin zowel katholieken als niet- katholieken zijn opgenomen. Voorts zullen er op gezette tijden gebeds diensten worden gehouden. Een secre tariaat, dat ten doel heeft deze activi teiten te stimuleren, is in oprichting. BURGEMEESTER ONTVING LEDEN VAN NED. BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN BESTUURSSCHOOL VOOR AMBTENAREN ONTBREEKT NOG IN ZUID-HOLLAND Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft zaterdagmiddag ter ge legenheid van een ontvangst van le den van de afdeling Zuid-Holland van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren (N.B.G.A.), een welkomst woord gesproken. De burgemeester zei, dat de opleiding van de ambtenaar een aangelegenheid was, waarvoor de bond zich bijzonder heeft ingezet. „Door uw bond werden de nodige ini tiatieven ontplooid, welke hebben ge- 'eid tot de u bekende cursussen op gebied van gemeente-administratie". INZICHT „De huidige bestuursambtenaar", al dus de burgemeester, „zal moeten zijn uitgerust niet alleen met een hoeveel heid wetstechnische kennis, maar bo venal zal hij inzicht moeten hebben in de functie van het bestuur, in socio logische achtergronden, in economi sche en financiële vraagstukken enz. Zo zijn alom in den lande de zgn. bestuursscholen ontstaan, die beogen te voorzien in een moderne, adequate aanpak van de hedendaagse bestuurs- problematiek. Helaas zijn wij in Zuid-Holland te dezer zake nog een wat „achtergebleven gebied", maar Ik heb goede hoop, dat op 1 septem ber 1967 de bestuursschool Zuid- Openluchttheater in „De Burcht" B. en W. hebben een commissie sa mengesteld, die opdracht heeft te rap porteren omtrent de vraag, of het wen selijk en uitvoerbaar is, in het complex „De Burcht" een openluchttheater te vestigen, al dan niet met behoud van het huidige theater je in de Kikkerpolder voor incidenteel gebrnik voor jeugd- doeleinden. De commissie, die hieromtrent overleg heeft gepleegd met de toneeldeskundi- ge W. Vesseur, zal, naar B. en W. ver wachten, binnenkort haar advies uit brengen. 450 KINDEREN DEDEN ZWEMEXAMEN IN VOORSCHOTEN Holland zal kunnen starten. Ik neem aan, dat zeker ook van uw Bond en zeer bijzonder ook van uw af deling, te dezer zake voor zoveel mogelijk ruggesteun zal worden ver leend aan die gemeenten, die nog „over de brug" moeten komen. Het gaat hier om een zaak, die van belang is zowel van de ambtenaren (die ook elders in den lande kansen willen hebben) als die van de gemeen ten. Er zijn mij voorbeelden bekend van Zuidhollandse gemeenten, die be paalde sollicitanten niet konden aan trekken eenvoudig omdat hier geen bestuursschool is." De burgemeester eindigde zijn toe spraak met de Bond van harte geluk te wensen met het 75-jarig jubileum. Waarom K O 20 pet. meer subsidie krijgt In het algemeen verslag van de raadscommissie van onderzoek Is B. en W. gewaagd, waarom de subsidie aan de volksuniversiteit K O voor 1967 met 20 verhoogd is. In hun memorie antwoord geven B. en W. hiervoor de volgende overwegingen aan Voor 1967 raamde K O een ver hoging van haar inkomsten door: contributie te verhogen; 2. de werkge versbijdragen te verhogen; 3. een hoger aantal leden te schatten; 4. de toegangs prijzen te verhogen; 5. een groter tal bezoeken te ramen. Ondanks al deze inkomstenverhogin gen toonde de K O-begroting 1967 een groter tekort dan die voo lopende jaar, en wel om de volgende re denen: 1. stijging algemene kosten; hierbij spreekt vooral de stijging van de salarissen; 2. stijging van de specifieke kosten ten behoeve van voorstellingen, waarbij het accent ligt op de steeds ho ger wordende honoraria; 3. stijging de subsidies ter bevordering van amateurisme. K O krijgt steeds meer aanvragen hiervoor. Overigens was deze stijging ook nodig in verband met het wegvallen van d« subsidies voor zaalhuur aan de muziek verenigingen (als gevolg van de neuw« regeling voor de harmonie- en fanfare korpsen). Gezien het belang van het werk var K O en de verantwoorde begroting, achten B. en W. een subsidieverhoging met 20 ten opzichte van het vooi dit jaar uitgetrokken bedrag noodzake lijk. Glorierijke intocht van de Sint in Oegstgeest Na het koude weer dat St.-Nicolaas in Harlingen te beurt viel, zoals velen op de beeldbuis hebben kunnen aan schouwen, heeft de temperatuur zich zaterdagmiddag j.l. te Oegstgeest wat milder getoond. Precies om twee uur in de middag arriveerde St-Nicolaas bij het Raadhuis waar hij verwelkomd werd door burgemeester H. L. de Boeuff en, niet te vergeten, de voor zitter van de winkeliersver. „Oegst geest - Actief", de heer L. M. Trijselaar die tevens de „Schatkamer" van de goedheiligman beheert. Er was grote belangstelling van de jeugd voor de luisterrijke ontvangst. Na de verwelkoming, gevat in een welluidende toespraak van de burger- j vader, besteeg St.-Nicolaas zijn open calèche, hartelijk toegejuicht door de omringenden. Zijn Zwarte Pieten de den een greep in de zak en pepernoten en zuurtjes zorgden voor een enthou siast „grabbel-gemeen". Dwars door Oegstgeest werd de tocht voorafgegaan door de „Wilbert-Drummers" en de tham Chr. Harmonie „Concordia". Vooral ii het Floraplan was een grote schar kinderen op de been. Bij huize Duinzicht stonden alle Parkeren in de Leidse binnenstad Ten gerieve van de automobilis ten, die te kampen hebben met het dagelijks terugkerende pro bleem, waar de auto te parke ren, volgt hier een inventaris van de parkeermogelijkheden in de Leidse binnenstad. Stationsplein, plein achter Sta tionsflat (te bereiken door on derdoorgang rechts van Alberts Corner)Schuttersveld, Gere- gracht, Levendaal (hoek Garen- markt), Pieterskerkhof, Kaas markt. Hooglandse Kerkgracht, terreinen in de Kamp (achter Vrouwensteeg), Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Lammer markt en Apothekersdijk. Bovendien bestaat er mogelijk heid tot parkeren met de gele parkeerschijf op de Haarlemmer straat, Korevaarstraat (gedeelte lijk), Boter-, Aal-, Vis-, en Boom- markt, alsook op de Breestraat. Onderzocht wordt momenteel in hoe- irre het mogelijk is in het voor recre atiedoeleinden bestemde gebied tussen Rijksweg 4a enerzijds en het Rijn- en Schiekanaal en de Vliet anderzijds (voormalig Zoeterwoude) by voorrang een kampeerterrein tot stand te bren gen. TELEURGESTELDE KINDEREN Voorschoten, 27 november Zoals ieder jaar waren Piet en ik bijzonder blij, dat we zaterdag jj. weer al die gelukkige kindergezichten konden zien. Vol verwachting, en blij, de goede Sint was er weer. Ik vond echter dat één ding m'n komst dit jaar wat somber maakte. Ik weet dat t Voorschoten twee muziekverenigingen zijn „Benvenuto" en „St.-Laurentius". Ik weet ook dat ze door gebrek aan werkende leden heel veel moeite heb ben om op de been te blijven. Mijn secretaris schreef me dat er vergevor derde plannen waren voor een samen gaan van beide korpsen in één nieu we vereniging. Helaas, bij m'n komst kon er zelfs geen gezamenlijk optreden van af. Toch wel zielig voor de kin deren, zielig voor de ouders, zielig ?iok voor het gemeentebestuur, aarlijks aan twee verenigingen sub sidie verleent. Heel zielig, en wat komt er voor terug? Kleinzielige be krompenheid van misschien enkele mensen die de moed niet op willen brengen om hun eigen muren te slech ten, en een nieuw huis te bouwen voor beiden. Kom mensen, laat het volgend jaar anders zijn. Niet alleen voor mij, maar vooral voor de kinderen, ouden van dagen, met Oranjefeesten, en wat er muzikaal nog meer te versieren valt. Maar 't is nu wel de hoogste tijd. SINT-NICOLAAS De naam van déze Sint is bij de redactie bekend!) LEIDERDORP Ariejan z.v. A. de Lange en A. Nag- tegaal; Maria Christina d.v. R. A. Se- gaar en P. M. v. d. Berg Jeths; Willem Egbert z.v. A. Smit en C. L. Meijburg; Ebbina d.v. J. K. Wolt en L. Wester- Ondertrouwd: N. v. Vierzen 23 j. en W. Jongman 20 j.; C. de Koning 25 j. en W.M.L. v.d. Horst 22 j. Getrouwd: J. C. Galjaard en M. S H. Kooistra; J. J. v. Tongeren en Neel- tje v. Houten. Overleden: Johannes H. F. v.d. Berg 54 j., e.v. P. J. M. Humme. VOORSCHOTEN SINT NICOLAAS KWAM OP BEZOEK Zaterdagmiddag maakte St. Nlcolaas een rijtoer door Voorschoten. Vooraf gegaan door een politieauto, waarop Zwarte Piet, reed St. Niclaas op een witte schimmel, gelankeerd door een aantal zwarte Pieten. Achter Sint Nlco laas zagen wy het statige zwart var de rijschool van New Forest met een aantal leerlingen, allen te paard. Kin deren, die langs de route stonden te kij ken kregen van de „Pieten" wel wat lekkers Residentie-Orkest en Madrigaalkoor Bruno Maderna dirigeert morgenavond, dinsdag 29 november, in Lelden (Stads gehoorzaal, abonnementsconcert nr. 3) Een concert met medewerking van So phia Van Santé, mezzosopraan en het Nederlands Madrigaalkoor (dirigent: Herman Strategier). Het programma luidt als volgt: Schönberg -Erwartung; Josquin der Prez -Magnificat; Wagner -Vorspiel en Karfreitagszauber uit "Par- alfal". De Sollate Sophia Van Santé ia geboren te Zaan dam. Zf) begon haar muziekstudie aan het Muzieklyceum te Amsterdam by To j v.d. Sluys. zy behaalde het Staatsdiplo-1 ma solozang. Van 1956-1958 waif de zan- i gerea lid van het Nederlands Kamer koor. In dit verband maakte zy veel tournees, o.a. naar Amerika en Canada. In 1959 ontving zy een ryksatudlebeura voor het buitenland, zy studeerde een jaar in Rome. zy heeft in vele Italiaanse steden geconcerteerd en liederenavonden gegeven. Sophia Van Santé was als so liste aan de Nederlandse Opera verbon den. Haar repertoire is reeds zeer groot en de laatste jaren excelleerde zy in uit voeringen van oude en nieuwe werken. AGENDA MAANDAG 28 NOVEMBER Leidse Bond van huis- en grond eigenaren ledenvergadering. De Grote Burcht (koffiekamer), 20.00 u. Kynologenver. „Rijnland" bijeen komst. Zomerzorg, 20.00 u. Ijsver. Rijndijk-Mors algemene ledenvergadering. De „Grote Vink", aanvang 20.00 u. DINSDAG 29 NOVEMBER Najaarspro gramma Rijksmuseum v. Oudheden Archeologische lezing, 20.00 uur. K en O filmclub 16 Vert. v. „Fra Diavolo". Jacobazaal Den Burcht, 20.00 Residentie-orkest Abonnements concert m.m.v. het Ned. Madrigaal- koor. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Lelden Aanvang-diplomacursus. Ge bouw G.G. en G.D.. Roodenburgerstraat, In de Koningin Wilhelminaschool aan de Sumatrastraat is tussen 25 en 27 november een Inbraak gepleegd, waar- by een bandrecordermerk Philips ter waarde van 400,- werd ontvreemd. De ongewenste bezoekers hadden zich toe gang verschaft door een ruit in de ach terdeur te verwyderen. Vrydagmiddag tien minuten voor een raakte een 19-jarige Amsterdamiper onder een bestelauto, die met een vaart van 35 km. van. de BlAuwpoortsbrug de Steenstraat opreed. De Amsterdammer, die in draf de weg overstak op een plaats waar geen zebrapad was aangegeven, liep ernstig hoofdletsel op. Door de EHD werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Omdat een autobus van de NZH z terdagmiddag twintig minuten voor drie een lekke voorband kreeg op de Boter markt, is het verkeer in de directe geving lange tyd gestremd geweest, want het duurde tot vier uur, voordat de bus die een groot gedeelte van het niet al te brede wegdek in beslag nam, zyn weg kon vervolgen. In een onbewoond pand aan de Ce- cillastraat is zaterdagavond omstreeks tien minuten voor zeven brand ontstaan in een hoopje afvalstoffen achter de toegangsdeur. Het vuurtje in de (onbe woonbaar verklaarde) woning, werd door brandweerpersoneel geblust. Een 48-jarige bromfietsbestuurder uit Voorschoten gleed zondagmiddag tien minuten over drie door de gladheid van het wegdek van de Staasspoorbrug (Haagweg) uit en liep een hersenschud ding, een scheurtje In de schedel er gebroken Unkersleutelbeen op. Door de EHD werd het slachtoffer naar het AZL overgebracht. Arnold Schönberg In 1927 Nederlands Madrigaalkoor Het Nederlands Madrigaalkoor heeft zich onderschelden door uitvoeringen van meesterwerken uit het verre verle den. Het koor, dat als vaste dirigent Herman Strategier heeft, werkte by Het Residentie-Orkest mede aan de uitvoe ring in he Holland Festival van Hlstoria Divitirf van Carisslml. Uit het programma Schönbergs Erwartung. door de ponist een monodrama genoemd, werd in het Holland Festival 1958 onder lei ding van Hans Rosbaud uitgevoerd. Het werk -op tekst van Marie Pappenheim- werd in 1909 door Schönberg gecompo neerd. De partituur was ook voc componist zelf nieuw en revolutionair, voornameiyk vanwege wat hy zelf noemde, de emancipatie van de disso- Het Magnificat van de grote meester Josquin derf Prez werd waarschyniyk gecomponeerd tussen 1486 en 1494. Het behoort tot de ontzagwekkende meester werken die helaas te weinig tot het he dendaagse audiorium komen. Bruno Ma derna heeft het werk in partituur ge bracht voor gemengd koor en drie groe pen van instrumenten IN DE LANDSTAAL Voor 't eerst de misviering volledig in de landstaal in een van de Leidse paro chiekerken meegevierd. Het is een proef neming waarover verschillend zal wor den gedacht. Of misschien denkt leder erover wat wij ervan denken? wy von den het indrukwekkend de woorden van de consecratie in eigen taal te horen. Natuuriyk weet elk katholiek, of kan het weten, wat er in het Latyn wordt gezegd. Maar de bedoeling van de Stich- an onze geloofsgemeenschap, de be stendiging van het offer van het Laat ste Avondmaal, spreekt direkter en ook vertrouweiyker en daardoor duideiyker tot de rond de tafel des Heren verza melden. Het geheimenis van het per- sooniyk te voorschyn treden van de ver- i Heer in de gaven van brood en wyn werd er doorschynender, transpa ranter door. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 24-30 nov. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Het huis der duizend Lido: De tijger smijt met dynamiet (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De gendarme in New York (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: ontraden. Trianon: Lost Command (18 j.) DageUjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Raspoetin, de waanzinnige monnik (18 j.) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.16 en 9.15 uur. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Ned. Recht de heer J. Grip- peling (Voorschoten) en mej. E. J. Smits (Bermebroek). Semi-artsex. de heren P. van Brummelen, P. H. Dijkstra, P. J. C. Jongsma (allen Lelden) en G. C. A. M. van Hattem (Voorschoten). Artsexamen de heren M. C. B. Gorslra (Curagao) en J. Pasveer (Schevenlngen). Burgerlijke stand Geboren: Johanna Miranda dr van W J. Daalman en A. S. M. Enthoven. Jo hanna Elisabeth dr van A. H. van dei Blom en C. J. de Winter. Yvonne dr var J. L. van Boheemen en L. Overdevest. Raymond Eugène zn van M. J. Sty'siger en A. M. Vermeulen. Arte Jan zn v P. J. Vernes en M. de Bruin. Brenda Jo hanna Helena dr van A. Schouten c A. C. M. Bol. Andrea Jeannette dr H. Hennephof en R. E. Gebhardt. Ewald Henry zn van E. O. I. Jozefzoon en E. R Brouwn. Rudolf Dirk zn van P. Leuge- ring en R. de Roode. Yvonne dr van J M. Cornelisse en D. van Egmond. Hen- riette en Frans dr en zn van F. van dei Heiden en H. F. Leising. Petronella Ge- rarda dr van C. BodrtJ en M. C. Schou ten. Jennyfer Caroline dr van J. Donker en M. Favier. Gehuwd: E. Engberts en R. van Loen- hout. F. Stouten en S. Vermond. P. J. Waale en M. Selier. Overleden: H. M. van den Nieuwen- dijk 72 jr, wed. van J. Haring. M. <3 Reus 70 pr, wed. van A. M. Mans. B. H M. Thlel 66 jr, echtgenote van N. de Wa ter. H. T. Luynenburg 81 jr, wed. v van het Hof. G. van Tol 59 Jr, vrou van der Linden 86 Jr, man. BINNENKORT NOTA GRONDPOLITIEK Discriminatie in woonruimtecommissie ons tegemoet te treden. De voorzitter vond de uitdrukking discriminatie mis plaatst. Daar ls geen sprake van. f Politiek vuurwerk (je) kwam even kyken bij de wyziging van de uitke- je rings- en pensioenverordening voor de hetwethouders. Recht op financiële emolu- de overheid. Regelmatig is menten kan pas verkregen worden als by de raadsvergaderingen jeugd aanwezig ren hoe het er i gaat. Ditmaal was de tribune gevuld niet leerlingen en 2 leerkrachten minstens 2 jaar wethouder is ge- te zien en te ho- weest, dit ter voorkoming van moeiiyk- zo'n raad aan toe lieden zoals in Ede met een wethouder van de Boerenpartij, wat de heer Scheps B.P.aanleiding gaf tot de heer Es- de ingang „met kloppend d*. openbare ULO. Een groot, aantal selaar (KVP) te zeggen ofhy ook dacht hart" te wachten op de Bisschop uit onderwysvoorstellen kwa Spanje. En op het plein rondom orde. Zo delegeerde de raad alle vensters bezet door de rustbehoe- college vende inwoonsters van Duinzicht. Leer- en \«kondewijzers i de KVP-wethouder in Leidschen- het I dam. Er moet een drempel liggen en de onderwijzers termijn is de openbare la- lingen van de school zongen de Sint jrert. en ulo-scholen te benoemen en hartelijk toe, terwijl zijn zwarte knech- j idem de leidsters aan de openbare kleu- j n20 en 1160 m2 grond in Boschgeest de Kaadhulslaan ter werd verkocht i de veilige kant. GRONDZAKEN ten kwistig presentjes uitdeelden. enthousiast, van Culturele en afloop de diplo- uit. Zwemmen is in ons waterryke Donderdag- en vrijdagmiddag hebben deelnemende kinderen aanwezig moch ruim 450 kinderen ln het lnstructiebad ten zijn. Alles was zeer ordelijk gero te Voorschoten bij het diploma-zwem-geld en de jeugd was men hun best gedaan om het begeerde Wethouder W. Iestra papier in hun bezit te krygen. Er werd Sportzaken reikte zowel voor het A- als voor het B-diplo-ma's uit. Zwemme ma gezwommen. Dit waren de eersteland en zeker ook in Voorschoten met resultaten van het eind juni in gebruikzyn vele sloten geen overbodige luxe. genomen instructiebad. Dit heugelijke gebeuren lieten b. en w. niet ongemerkt De Vliet en de Molenlaan hebben reeds voorbygaan. Vrijdagmiddag ging het offers van de jeugd gevraagd. Daar voltallige college van b. en w. de pres-men thans reeds vroeg begint de jeugd tatles van de jeugd in ogenschouw ne-zweminstructie te geven, kan het ver men. Er werd telkens in groepen ge-drinkingsgevaar tot een minimum wor- zwommen, waarby de ouders van deden teruggebracht. grote drukte op de bin- hoogte van hel 2e Gezondheidscentrum nenplaals daar langs de Rhijngeester- zal een voetgangersoversteekplaats wor- straatweg. 'n Zwarte Piet ging de be- ,|(.n uaugebracli jaarden nog even persoonlijk bezoe ken. St.-Nicolaas onderhield zich ge ruime tijd met zusters en hun leer lingen. Van een aardig meisje ontving de bisschop een prachtige tekening die ze samen met een tweetal vriendinne tjes had gemaakt. Een glorierijk be zoek dus aan Huize Duinzicht, een enthousiast Oegstgeest, welaan de Sint kan zéér tevreden zijn! NIEUW BESTUUR CHRISTEN-STUDENTEN RAAD Het Dagelijks Bestuur van de Stich ting Christen-Studenten Raad is voor het jaar 1966-1967 als volgt samenge steld: C. Flinterman, praeses; mej. A. M. G. Bartel, ab-actis I; G. J. P. Ruijs, vice-praesesj H. W. Goeman, quaestor; mej. M. E. v. d. Meulen, ab-act» IL de prijs resp. 78.50 en 4.per m2. Bouwbureau Van Bohemen N.V. te Voorburg zal De heer Scheps vroeg hierop 12 woningen en 4 garages bou- in wen Dp. worden premie B-woningen. Hierbij vroeg de heer Uijterlinde naar de gevolgde grondpolitiek inzake de pry- zen. Deze zyn telkens anders. Volgens de voorzitter zyn hiervoor door de raad regels vastgesteld, waaraan men zich houdt, doch hierover komt nog een nota en dan is er alle mogeiykheid hierin wy ziging aan te brengen. De heer Fran ken adviseerde het college deze bouw van de B-premlewoningen te bevorderen. De heren Krol en Van Eerde wilden de Voorschotenaren, die voorkeur hebben voor het betrekken van deze woningen, langer in de gelegenheid stellen dan de termyn 1 maand, nadat met de bouw een aanvang is gemaakt. Volgens wethouder Van der Laan la dit ln v«ma toch al H hier ook verkeersbrigadiertjes in te schakelen. Mevr. Stokers informeerde naar de werking van de z.g. „Potten kijkers" bij de oversteekplaatsen. Deze zyn ter vervanging van de oranje knip- perbollen. Dit alles zal liet college be- WOON RU IMTECOMMISSIE De adviescommissie inzake vordering woonruimte werd als volgt samengesteld mevr. M. GrootKingma, mejuffrouw M. Uijterwyk en de heren P. G. Niers man, J. M. de Ruyter en dr. J. F. Sirks. De heer Pels (P. v. d. A.) sprak hierby opnieuw van pyniyke discriminatie. Vo rig jaar persisteerde hy op benoeming van een lid van de P, v. d. A_ Het col lege heeft nu weer niets gedaan om PAUZE PUNT KORRELTJE Niets noopt de mensen meer tot samen gaan dan een gemeenschappelijk be gaan onrecht. SCHOOL IN BOSCHGEEST. De raad voteerde een bedrag 551.000.voor de bouw van een R.K. lagere school ln Boschgeest. De heer Scheps merkte op, dat in 1961 reeds in de raad een aanvang werd gemaakt met de voorbereiding van deze school. Nu in 1967 kan het kredle gevoteerd worden, maar dan is men er nog niet. Hj] wilde dit alleen signaleren. Ook de burgemees ter kon geen enkele toezegging doen, wanneer de school er nu zal zyn. Mevr. SchefferMunters (WD) hield een heel betoog over de concentratie van de diverse scholen en wees hierby op het complex van de Molenlaan, waarin in een gebouw klassen en scholen van di verse pluimage zyn ondergebracht. Het gaat zo snel met de geestelijke ont wikkeling. Hierop haakte direct me vrouw Stoker (P. d. A.) ln, die reeds jaren geleden hierop had aangedron gen. BADHUIS Het college kwam met een voorstel tot wyziging van de openingstijden van het nieuwe badhuis in het instructie- bad. Het ouder badhuis was alleen op de vrijdagmiddagen en de zaterdagen geopend. Aangezien het aantal douches en kuipbaden in het badhuis kleiner is dan in het oude. werden de openings- tyden verruimd. Dat biykt echter niet nodig te zijn en kan dus economischer, zegt het college. De uren van openstel ling werden daarom als volgt vastge steld: vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur voor volw. en kinderen. Van 18.00 tot 20.00 uur voor volw. en zaterdag van 8.00 tot 14.00 voor volw. en kinderen. COMMISSIE VAN TOEZICHT MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 november. VEE Aanvoer totaal: 1665; slachtrunderen: 1262; varkens 403. Pryzen: extra kw„ le kw., 2e kw„ 3e kw. Slachtrunderen (ct. per kg) 420- 450, 380-415, 340-365, 310-330; varkens (lev. gew„ ct. per kg) 250-255, 245-250, 240-245, 232-240; stieren (ct. per kg, alle kw.) 390-450; worstkoeien (ct. per kg) 285-300; slachtzeugen (ct. per kg) 195-210; zware varkens (ct. per kg) 220-230. Marktoverzicht: aanvoer, handel en pryzen. Slachtrunderen klein, vlot, ho ger; varkens kleiner, kalm, goed prijs houdend. AMSTERDAM, 28 nov.., Vee Aan voer 294 runderen: 320-455; 53 var kens: 3.05-3.13. Handel kalm. RIJNSBURG, 26 nov.. Bloemen Narcissen: Early Glory 180-190; Helios 140-150; Troschrysanten: Oranje Won der 190-215, Balcombe 180-200, Orchid Beauty 165-180, Schlager 160-175, Long Island 120-175, Mylord 160-170, Paris 155-170, Ranger 150-165, Jozef 150-165, Parade 140-160, Brigitte 140-155, Gol den Seal 125-135, Apollo 125-135, Her- co 120-125, Caroline 100-115. Freesia's: Aurora 200-230, Irene 175-200, White Swan 175-200, Golden Yellow 80-160, Stockholm 100-135, alles per bos. Rozen: Baccara 31-76, Pink Sensation 24-58, Zo- rina 24-26, Carol 18-2, Am. anjers: Dus ty 25-33, Howard Brooks 25-33, Carry Sim 25-33, Rode Sim 25-33, Crowly 26- 31, Rose Sim 25-31, Witte Sim 20-28, Tangerine 15-25. Geplozen chrysanten: Shoesmith 27-37, Curlie 27-35, Wim de Lange 15-24, Euphorbia 40-55, Gerbera 23-57, Hyacinten: Anne Marie 25-50, al les per stuk. den benoemd mevrouw M. S. Wage- naar-Fonteijn Kuijpers, dr. M. S. H. G. Heerma van Voss en drs. W. Wybenga. De commissie was niet bereid gevonden een tweede naam op de aanbevelingsiyst te plaatsen. Het college van b. en w. haci wel een naam toegevoegd. nJ. die van da heer W. L. van Schaick, omdat het rekening hield met een wens van de KVP een kathoilek te benoemen. Dit was wel een vreemde figuur vond de raad. De raad stond wellicht onder pressie, daar het mogelijk was, dat wanneer een ander werd benoemd dan die was aanbevolen door de commissie, de rest van de commissie zou aftreden. Daar het hier een aflopende aangelegen heid betreft ingevolge de komst van de Mammoetwet wilde men hier niet te veel over zeggen. Het werd stemmen. Wagenaar 9, Van Schaick 4 en 1 blanco Tot leden van het bestuur van de Stichting Prinsenhof teen bejaarden centrum in samenwerking met Leid- schendam en Voorburg) werden door de raad aangewezen: P. S. Pels, de heer H. L. C. Schuurman, mevrouw A. Dia mantElias en de heer G. J. Boom. Van het college werd de wethouder Iestra tot lid van het algemeen bestuur benoemd. De raad ging met het voorstel accoord te proberen het landgoed „Berbice" op de monumentenlijst te krygen. GYMNASTIEKLOKAAL Om tot de bouw ta geraken van een gymnastieklokaal in Adegeest had de raad op 26 augustus j.l. een voorstel aangenomen om dit gebouw te gaan hu-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4