Groeiende dreiging pestepidemie Vraagtekens over rapport - Warren ZWARTE DOOD" WAART ROND Vlooien in Zuid-Vietnam pijn immuun voor DDT Voldoende woningen voor doorstromers Leegstand al groot genoeg Deining in Drente rond boerenfractie Prov. Staten K.V.P. MOET POLITIEK STELSEL HERVORMEN Taak in seksuele voorlichting Was Oswald enige schutter.' S.P.D. wil in Noordrijnland in regering INSDAG 22 NOVEMBER 1966 DE LETOSE COURANT PAGINA 5 ANILLA (UPI) De pest of „zwarte dood"*, de middeleeuwen een kwart van de be- ilking van Europa ten grave sleepte, dreigt op nimige plaatsen in de wereld opnieuw gevaar te uitbreidingsvormen aan te nemen. Vorige ■eek verklaarden legerartsen in Dallas, Texas, it zij een 21-jarige soldaat van de pest hadden piezen, die hij in Vietnam had opgelopen. Het In Zuid-Vietnam werd 306 maal de est als ziektegeval en 22 maal als doods- trzaak bevestigd, maar daarnaast waren T 2.158 gevallen en 107 sterfgevallen larbij de pest de vermoedelijke oorzaak identificatie van de ziekte wordt be- IDeilljkt door de oorlog en op de zwarte |rkt verkrijgbare „wondermiddelen", gtolen uit legervoorraden. Deze mid- [len, die in te kleine hoeveelheden wor- pó ingenomen, maskeren slechts de (mptomen en dragen juist bij tot ver leiding van de ziekte, waarvan de dra ff immuun voor de standaardantibiotica [geworden. [erkenning Door de voortdurende en snelle ver las tsing der ontheemden en het ern- Ige gebrek aan medisch kader is het in ietnam onmogelijk nauwkeurig vast te ellen hoeveel mensen aan de pest zijn ■torven en zonder uitstel zijn begraven. Zelfs ervaren doktoren hebben moeite herkenning van de symptomen. De daat, die later met succes in Texas trd behandeld, was volgens artsen in tnam een vermoedelijke hernia-pa nt, omdat zijn lies was opgezwollen. In de Verenigde Staten zelf is de pest niet uit te roeien, maar tamelijk levaarlijke ziekte in de gordel van Call- ïtfë tot Oklahoma- Per paar worden in ie gordel enkele gevallen gemeld, met ziektebron de prairiehonden. coyoten. andere wilde dieren, alle dragers ire pe6tverspreider: de vlo. Wer- ljk gevaar dreigt pas als bevolkte ge iden zich gaan uitstrekken tot leefge lden van wilde dieren of als door voed- «kort deze dieren gedwongen worden maal te zoeken in steden en dorpen. 66r Adam Doktoren menen dat de pest er al vóór en dat ratten, die over het pmeen als verspreiders van de ziekte rden aangemerkt, zelf het eerst aan de ite ten onder gaan. De Chinese dichter Tao-Man schreef reeds: „Enkele i na de dood van de ratten, vallen mensen als instortende muren". Is een vlo een met pest geïnfecteerde bijt, veroorzaakt dit eeu verstopping de slokdarm van het insect. De vlo ekt een andere gastheer op en bijt op- euw, maar kan het bloed van het gepa leerde dier niet inslikken. Het bloed rdt teruggestoten in de wond en een fend dier is geïnfecteerd. Zo zet de ver- siding zich voort In Vietnam heeft de ziekte zich even- il verspreid als de oorlog. Soms komt doordat door vernietiging van de oogst >r één van de oorlogvoerende partijen ratten naar de steden worden gedre- Een andere maal wordt de pest „ver- rd" met rijsttransporten. één geval hield de pestverspreidlng jke tred met het vervoer van rijst voor chtelingen uit door pest geïnfecteerde leden in het zuiden naar de provincie nh Dinh, 400 kilometer ten noorden van gon- Van Binh Dinh werd de rijst naar lkoe vervoerd, en telkens dook de pest rt na aankomst van de rijst op. Dnder da vluchtelingen bevinden zich akzalvers, die patentkruidenmiddelen t kleine hoeveelheden gestolen „won- middelen" voorschrijven. Zo verdwij- de symptomen, maar wordt de ziekte elijkertijd onuitroeibaar voor de gewone trijdingsmiddelen. Rond de militaire npen wordt overvloedig DDT gespoten, lar altijd overleven wel enige vlooien, dit delglngsmiddel. immuun tegen nieuwe ivallen op hun leven. Dit recente onderzoeken blijkt dat prak- ch alle vlooien in de havengebieden van d-Vietnam Immuun zijn voor DDT en schip of vliegtuig dat uit de oorlogs- le vertrekt, kan deze Insecten meene- De wereld staat vandaag voor 'n groel- Ide dreiging van een explosieve uitbraak een pestepidemie", zo staat in het amunique dat de geleerden in Manilla >ben opgesteld. ..De belangrijkste rede- (voor dit gevaar) zijn de snelle urba- atle en gebrek aan onderkenning van was volgens hen de eerste maal in 42 jaar dat een pestlijder in de Verenigde Staten was ge bracht. Somberder verhalen over de gevreesde ziekte komen echter van een vijfdaagse confe rentie, die vorige maand in Manilla is gehouden en waaraan geleerden uit zestien landen hebben deelgenomen. In een jaar tijds hebben elf landen )tto v. Habsburg in het offensief KENEN (AFP) Aartshertog Otto Habsburg, wiens mogelijke terug- naar Oostenrijk al jaren tot wrij- gen leidt In dit land, heeft besloten het offensief te gaan. Hij heeft een ks brieven aan ondernemingsraden Oostenrijk gezonden waarin hij deze en voorstelt afgevaardigden naar in Beieren of naar een plaats van i keuze te sturen om met hem van lachten te wisselen over zijn even- Ie terugkeer naar Oostenrijk. Toen van Habsburg kortgeleden een sembezoek aan Oostenrijk bracht, in verschillende fabrieken ge- akt. Ook werden er protesten naar regering gestuurd. Op de vijfde nationale tentoonstelling van bijzonders auto's in Nexo-York is deze straalauto te zien. De wagen kost ongeveer lt.000 gulden en is uitgerust met een straalmotor die de wagen in 7,9 seconden van 0 op 970 kilometer per uur kan brengen. Drs. Bogaers in Ruim Zicht UTRECHT (AJM.P.). Minister drs. P. Bogaers van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening verwacht niet, dat zi|n huurbelasting zal leiden tot een honderd procent doorstroming. Maar als slechts eenvyfde deel van de bewoners van woningwetwoningen met een Inko men boven de In zijn wetsontwerp ge noemde grens, doorstroomt naar de par ticuliere sector, zouden al ongeveer 50.000 gezinnen een woning krijgen, die Juist voor hen was gebonwd. Vlak voordat hij prof. Zijlstra mee deelde, geen deed te willen uitmaken van diens övergangskabinet, heeft drs. Bogaers in een interview met „Ruim Zicht" van het N.K.V. de mening be streden, dat er onvoldoende particuliere woningen beschikbaar zouden zijn voor de doorstromers. Men gaat, zo zei hij, dan voorbij aan het feit, dat wij zo lang zamerhand toegroeien naar een normaal evenwicht op de woningmarkt. Er is sprake van een normals situatie als er een leegBtaand (reserve) ls van onge veer anderhalf procent van de totale woningvoorraad. Volgens de heer Bo gaers benaderen wij in Nederland deze norm, zodat het voor de middengroepen steeds gemakkelijker wordt een geschik te particuliere woning te betrekkeii. Van de ongeveer 850.000 woningwet woningen in ons land worden er op het ogenblik circa 250.000 bezet gehouden door gezinnen, die niet tot de groep met de lagere inkomens behoren. Er zijn nog ongeveer 100.000 gevallen van inwo ning als gevolg van de woningnood. Hierbij gaat het voor het overgrote deel om mensen, die tot de groep met de lagere Inkomens behoren. Drs. Bogaers meent, dat de oplossing van het woningprobleem niet uitsluitend een zaak van de overheid is. Als men de woningbouw op peil wil houden, zal volgens hem de zelfwerkzaamheid bij het zoeken en scheppen van woonruimte versterkt moeten worden: het eigen wonlngbezit en een grotere vraag in de particuliere sector moeten worden ge stimuleerd. Voor woningwetwoningen, die In de periode 19451956 gereed zijn geko men, bedraagt de huur thans gemiddeld 780 gulden per jaar, voor woningwet woningen van na 1959 gemiddeld 902 gulden. Men is er altijd van uitgegaan, dat van het bruto inkomen 15 tot 17.5 procent voor huur moet worden uitge trokken. Dit percentage ligt echter voor talloze huurders van woningwetwonin gen aanzienlijk lager. Men mag toch niet venvachten, aldus drs. Bogaers, dat mensen met een in komen dat aanzieniyk boven de loon grens van de sociale verzekeringen ligt, blijven profiteren van voordelen, die voor anderen zijn bedoeld. Dit temeer, zo voegde hij hieraan toe, nu het pro gramma voor de woningwetbouw-1967 door budgettaire moeilijkheden voorlo pig met 2500 woningen moet worden verlaagd. De bezetting van woningwetwoningen door mensen met midden- en hogere inkomens betekent volgens drs. Bogaers een Indirecte belemmering van de parti culiere bouw. Dat het bouwprogramma in de particuliere sector dit jaar ondanks de grote financiële moeilijkheden kan worden verwezenlijkt, is mede te dan ken aan het belangrijke stuwmeer, dat begin 1966 nog aanwezig was. Volgens minister Bogaers is de situatie nu ech ter zodanig, dat als niet op korte termijn nieuwe maatregelen worden ge nomen moet worden gevreesd, dat volgend Jaar in de particuliere sector te weinig vraag aanwezig zal zijn om het woningbouwprogramma in dat jaar te realiseren. bij de Grote Oceaan of in Zuid-Oost-Azië gemeld dat het aantal pestgevallen zich verdrievoudigd heeft. In 1965 werden in dit gebied 1.326 pest gevallen gemeld, waarbij in 120 gevallen de patiënt overleed. In de eerste tien maanden van dit jaar is het aantal pestgevallen in dit gebied echter gestegen tot 3.293, met 211 doden. ASSEN (ANP) Drie van de vier leden van de Boerenpartjjfractle In de Drentse staten hechten geen geloof aan de verklaring van het lid der Ged. Staten, de heer G. M. Lamberts, dat hij nooit In het geheim lid Is geweest van de NSB. De heer Lamberts legde deze ver klaring tijdens de openbare vergadering van de provinciale staten af, op een vraag van een der leden van de Boeren partijfractie. Hij zei, dat alle aantijgin gen tegen hem op ergerlijke laster be rusten. Slechts één lid van Boerenpartij- fractie zei dat voor hem de zaak nu was afgedaan. De houding van de drie Boerenpartij leden werd door alle fracties ten zeerste afgekeurd. Veel Statenleden gaven blijk van hun afkeuring door protesten te roepen. Er ontstond enorme deining in de vergaderzaal. Een lid van de Boerenpartij wilde de kwestie vergeten, wanneer gedeputeerde Lamberts de aanklacht zou Intrekken die hij tegen hem had ingediend, omdat h(j ln een artikel in de Vrije Boer had geschreven, dat de gedeputeerde tijdens de oorlog geheim lid is geweest van de NSB en ook „met de zwarte broek en de koppelriem had gelopen". De heer Lamberts gaf te kennen dit bepaald niet van plan te zijn. Alle fracties hebben zich nu gedis tantieerd van de Boerenpartijfractie. Dit betekent, dat de Boerenpartij binnen de Drentse staten, totdat de kwestie is op gelost, niet meer zal worden betrokken bij het interfractionair overleg, d.w.z. dat zij geen deel zal uitmaken van di verse commissies. De heer C. Muys, lid van de gemeen teraad van Schiedam, heeft in de maan dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad meegedeeld uit de Boerenpartij te zijn getreden. Hy ver klaarde dit te hebben gedaan vanwege het in bescherming nemen van personen met een politiek besmet oorlogsverle den door de Boerenpartij. HIJ blijft als onafhankelijk raadslid aan. NOVARA De officier van Justitie in de Noorditallaanse stad Novara heeft' de Franse film „La Cupee" (de prooi) van Roger Vadim in beslag laten nemen nadat een overheidsfunctionaris de rol prent als zedenkwetsend had gebrand merkt. Zijn bezwaar ging vooral uit naar de realistische bedscenes. De film ls vetoond op het festival van Venetië van dit jaar en ook al in bioscopen elders in Italië zonder dat zich moeilijkheden voordeden. Groep van 24 meent Wenselijkheid van christelijke partijen niet bewezen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een groep van 24 ka tholieken heeft een gemeenschappelijke stellingnanie betreffende het structuur- rapport van de KVP toegezonden aan het bestuur van deze partij. Zij menen, dat partijvorming op basis van christe lijke inspiratie achterhaald is. Het is niet geheel duidelijk of deze „groep van 24" achter haar nota blijft staan. Zij heeft namelijk nadrukkelijk gesteld, dat zij zich uit de discussie terugtrekt als de nota openbaar zal worden. Voor die openbaarheid heeft gisteren het prot.-christelijkè dagblad Trouw ge zorgd. De nota is overigens reeds enkele weken oud. Dit blijkt wel uit het feit, dat prof. Gielen uit Nijmegen, die naar leiding van de kabinetscrisis uit de KVP Is getreden, tot de opstellers behoort. In Den Haag wordt gefluisterd, dat een ondertekenaars zelf de nota aan „Trouw" heeft toegespeeld. De groep bestrijdt het rapport grondslag en karakter van de KVP, dat erin te sterk wordt uitgegaan de omstandigheid, dat de KVP bestaat ,en dit bestaan kennelijk verdedigd moet worden. De groep meent, dat gemeen schappelijk geloof alleen dan basis kan zijn voor een politieke party als we lqke waarden van het christendom in gevaar zyn gebracht. In Nederland ls dat volgens haar niet het geval. De sar stellers van het structuurrapport wordt dan ook verweten, dat zy onvoldoende !de nadruk hebben gelegd op het func tioneren van de KVP als politieke par tij- De groep meent, dat het rapport on voldoende bewUs levert voor de wense lijkheid van een christelijke party. Ook mist zy een visie op de meest gewenste ontwikkeling van een herstructurering van het Nederlandse partijwezen. De groep bepleit niet een opheffing van de KVP, maar vindt dat deze partij initia tiefneemster zou moeten zijn voor her vorming van het Nederlandse partijstel sel. Tot de ondertekenaars behoren de KVP-Tweedei Kamerleden drs. Wester terp en mr. Mommersteeg en voorts prof. jhr. dr. F. Alting von Geusau, dr. S. Cou- wenberg. mr. F. Crijns, prof. dr. B. Delf- gaauw, H. Faas, mr. J. J. van Gennep, drs. W. Gielen, drs. C. van 't Klooster, prof. dr. C. Kwant. prof. dr. R. de Moor, T. Pollman-Schlichting, ir. L. Raming, J. Raming-van Dongen, drs. F. Rondag, drs. A. Sars, prof. mr. L. Schlichting. drs. C. Smal, mr. dr. R. Smit, dr. A. van Tienen, mr. F. baron van Voorst tot Voorst, mr. J. van Wessem. Beweerd wordt dat mr. Crijns de initiatiefnemer van de nota is. Van KVP-zyde gaf men geen com mentaar op de nota. Betoogd werd, dat deze nota een der reacties is op het structuurrapport en dat alle reacties te zijner tijd tegeUjk met het rapport in de partijraad ter sprake zullen komen. Dat zal pas na de verkiezingen zyn. Nog geen vier jaar oud en nu al vervuld van olympische ide alen. Met de triom fantelijke lach jucht door de tal rijke toeschouwers snelt deze jongeman op de finish af met schitterende toe komst voor ogen. Tweeduizend lopers in de leeftijd van drie tot boven de zeventig jaar na men aan de eerste volksloop in het westen van de Duitse bondsrepubliek in de staalstad Solingen deel. Bijzondere sympathie en be- wondering oogstten ie prestaties van de zTlerjongsten en de ïller oudsten. De goudwinnaar-in-de- iop gaat onverstoor baar verder KRUISVERENIGINGEN t UTRECHT (ANP) „Het geven van voorlichting en adviezen met betrekking tot huwelijk, seksualiteit en geboorten- regeling is In principe een typische taak voor de kruisverenigingen". Tot deze conclusie komt de arts H. Bottema. provinciaal kinderhygiënlst van het groene kruis ln Drente, in een discussienota die hy heeft opgesteld. De heer Bottema ondersteunt zijn stel ling met het argument dat het hier gaat om een uitgesproken sociaal-hygiënische problematiek en dat het bestaande appa raat van de kruisverenigingen bij uitstek geschikt is voor deze taak: het staat dicht bij en wordt vertrouwd door de Dat 6eksuele voorlichting en seksuolo- gisch advies tot nu toe grotendeels bui ten het gezichtsveld van de kruisvereni gingen lagen, mag volgens de heer Bot tema geen reden zijn om daarin geen ver andering te brengen. De echtgenote van de ambassadeur van Indonesië, mevrouw Tjondre- nogoro, heeft gisteren op de werf tan Verolme te Alblasserdam een drijvend dok te water gelaten. Dit „Waiame"-dok zal voor het eind van het jaar, beladen met een drijvende bok en twee sleepboten, naar de nieuwe Indonesische werf in Ambon worden versleept. ADVERTENTIE i DRIE JAAR NA DALLAS ATLANTA (Rtr) Senator Ricliard B. Russell, lid van de coiumissie-Warren, die de toedracht van de moord op presi dent Kennedy, vandnag drie jaar gele den, heeft onderzocht, lieeft. tlmiis ver klaard, dat hij nog steeds niet ten volle tevreden ls over de bevindingen van de commissie. Senator Russell zegt o.m. de stelling te verwerpen, dat president Ken nedy en de gouverneur van Texas, John Oonnally, door een en dezelfde kogel werden getroffen. De senator heeft ook kritiek geoefend op het verhoor van het merendeel der getuigen door de commis sie-Warren. Het blad „Time Magazine" in New- York spreekt zich uit tegen een nieuw onderzoek in deze kwestie, maar het „verwante" blad „Life" heeft aangedron gen op een onderzoek om de twijfel weg te nemen, dat Oswald geheel alleen han delde. De officier van justitie in Dallas, Hen ry Wade, die het openbaar ministerie vertegenwoordigde in het proces tegen Jack Ruby, de moordenaar van Oswald, heeft thans gezegd, dat heel vaak zaken onopgehelderd zijn gebleven na het on derzoek van de commissie-Warren. Volgens het nieuwe nummer van News week heeft opperrechter Earl Warren die zyn naam heeft gegeven aan het rapportover kritiek op het door de commissie gedane onderzoek, verklaard: „Als ik nog officier van justitie was ge weest en de zaak-Oswald had gespeeld in myn arrondissement, dan zou ik wanneer de bewijsvoering dezelfde was geweest in twee dagen een veroorde ling hebben afgedwongen en nooit meer iets over de zaak hebben gehoord". Malcolm Kilduff, de voorlichtingsman van het Witte Huis die drie jaar geleden de dood van president Kennedy in Dallas bekendmaakte, heeft in een vraagge sprek voor de radio verklaard, dat de boeken, waarin gezegd wordit dat Ken nedy niet door één man vermoord is, .niets dan rommel" zyn. Ik ben er vast van overtuigd, aldus Kilduff, dat Lee Harvey Oswald de moord alleen heeft gepleegd en da geen komplot heeft bestaan. Kilduff be vestigde echter wel dat er wrijving geweest tussen de assistenten van de vermoorde president en het personeel van de pas beëdigde president Johnson in het vliegtuig dat hen en het lijk van Kennedy van Dallas naar Washington Bouwbedrijf stuurt 50 man naar huis STADSKANAAL (ANP) Wegens fi nanciële moeilijkheden heeft het bouw bedrijf van de firma gebr. Hut te Sel- lingen ongeveer vijftig mensen ontsla gen. Dit bouwbedrijf heeft projecten in Sellingen, Vlagtwedde, Musselkanaal, Ter Apel, Kampen en Ameland. Het betreft hier meest de bouw van wonin gen. Hoe groot de financiële moeilijkhe den zijn is nog niet te zeggen de gebr. Hut wensten geen enkel commentaar te geven. Doden bij onrust in Jordanië BEIROET (UPI) Radio Amman heeft bericht dat in de stad Nabloes doden en gewonden zijn gevallen en een uitgaansverbod is afgekondigd. Dit is het Volgens de radio-omroep was in Nabloes een betoging gehouden waarby een vergeldingsactie tegen Israël werd geëist voor de Israëlische overval op een Jordaans grensdorp acht dagen geleden. Veiligheidstroepen herstelden de orde na botsingen, en de minister van Binnen landse Zaken liet een „gedeeltelijk" uit gaansverbod uitvaardigen Op een ge geven moment hadden de betogers ge tracht gebouwen te verwoesten. Radio Amman waarschuwde de bevolking dat ..zeer strenge" maatregelen genomen zul len worden ln geval van nieuwe wan ordelijkheden. Brits Hogerhuis achter moderne (Van onze correspondent Jan Bouwer) DUSSELDORF Misschien is het een voorschotje op de ontwikkelingen ln Bonn: o<> Initiatief van de Soclaal- Demoeratisehe Party die ln de lands dag van Noordrijn-Westfaten sinds de verkiezingen van 6 juU Jongstleden met 99 van de 200 zetels de sterkste is. zullen nog deze week tn Düsseldorf besprekin gen beginnen over de formatie van een nieuwe regering. Na de landsdagverkle- zingen van 6 juli werd In Düsseldorf een coalitie gevormd tussen de CDU (met 86-) en liberale FDP (met 15 zetels), die zich echter niet bijzonder wel beeft gevoeld met haar papierdunne meerderheid. Sinds enkele dagen hebben linksge- rlchte christendemocraten in de landsdag laten doorschemeren dat zy bereid zijn hierin een wijziging te brengen door een nieuwe regering tussen SPD en CDU te vormen onder een Sociaal Democratische minister-president. Het is zeer wel mo- geiyk dat dit Düsseldorfse voorbeeld daarop ook door Bonn zou worden ge volgd met dit verschil dat de federale regering ln de bondshoofdstad door een c.hrlstendembcraat zou worden geleid. De belde andere partyen ln Düsseldorf hebben positief gereageerd op het voor stel van de SPD-chef ln Noordr(jn-West- falen Heinz Ktihn, tot een reorganisatie van de regering besprekingen te voeren. Het is natuurlijk nog zeer goed mogelijk, dat het ook dan niet tot een „grote" coalitie in Düsseldorf zal komen maar dat byvoorbeeld de socialisten zullen samengaan met. de liberalen. Deze com binatie zal ln de landdag een ruime meer. dertield hebben tegenover de CDU. die dan ln de oppositie zou moeten. Maar deze combinatie zou ook een voorbeeld kunnen worden voor Bonn. waar vooral SPD-voorzltter Willie Brandt en FDP- voorzitter Erich Mende zo hard zij kun nen. streven naar een sociaal-liberale coalitie .die evenwel ln de bondsdag een even papierdunne meerderheid zou heb ben als de CDU-FDP-combinatle op het ogenblik in Düsseldorf, namelijk van slechts 6 stemmen. Opschorting van graan leveranties van VS aan India AUSTIN (UPI) De perschef van het naar Texas verlegde Witte Huia ln Washington, Bill D. Mover.s heeft mee gedeeld dat de Amerikaanse regering een besluit omtrent nieuwe voedselle- veranties aan India ophoudt, hangende bestudering van de behoefte door een groep agrarische deskundigen. De verklaring kwam af, nadat aan Moyers was gevraagd commentaar ta geven op berichten dat president John son een besluit over een omvangrijk nieuw hulpprogramma aan India aan houdt tot hij meer weet over India's plannen om aan het graantekort 'te ko- De regering in New Delhi dringt op een nieuwe voedselovereenkomst met de Verenigde Staten aan. Men weet dat ze ongelukkig is over het oponthoud dat door de studie der Amerikaanse deskun digen veroorzaakt wordt. De Indiërs vin den dat het vacuum op een bijzonder ongelegen ogenblik komt. De voorraden zijn toereikend voor ongeveer een maand, wat wijst op een onvermijdelijk voedseltekort van nijpende omvang om trent februari, de maand waarin de re gering van premier Indira Gandhi ver- kiezineen moet zien te winnen. Ned. militairen zondagsviering onderscheiden LONDEN (AFP) Het Britse hoger- huis heeft gisteravond in (weede lezing een wetsontwerp goedgekeurd, waarin dc zondagsviering wordt „aangepast" aan die op het Europese vasteland. De zondagsviering in Engeland wordt op het ogenblik nog beheerst door wet ten, die dateren uit de middeleeuwen of van de 17de eeuw. Het door de lords aangenomen wetsontwerp zal 'n einde maken aan de tot dusver geldende stren ge Interpretatie van de zondagsviering waarbij onder meer beroepssportwed strijden, schouwburgopvoeringen, bals en kermissen en vele andere „verma kelijkheden" zijn verboden. Het desbe treffende wetsontwerp moet evenwel nog door het lagerhuis worden goedge- (Van onze correspondent) SOESTERBERG In een hangar op de vliegbasis Soesterberg heeft generaal Preston, opperbevelhebber van de Ame rikaanse luchtmacht in Europa gister middag onderscheidingen uitgereikt aan vijf Nederlandse en 20 Amerikaanse militairen. De vijf Nederlanders, kregen een Usaf Commendation Medal voor hun bijdragen aan het werk van het 32ste onderscheppingssquadron van de Ame rikaanse luchtmacht ln Nederland. De Nederlanders behoren tot het grondpei* soneel van Nieuw Millingen en als zoda nig hadden zij een aandeel in de over» winning van het squadron bij een pro fessionele wedstrijd tussen alle Ameri kaanse onderscheppingsonderdelen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5