1 Culturele band met Frankrijk vindt raakpunt in Leiden desli ter de vakman! Geen algemeen plezier SLEUTELGAT DINSDAG 22 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 EEN UURTJE FRANS Alle genodigden konden vervolgens, gezeten op wrakke uitklapstoeltjes in de statige marmeren burgerzaal, hun kennis van het Frans toetsen, toen een uur lang niets anders werd ge sproken dan wat de voertaal is in Parijs en Aix les Bains .Bordeaux en Amiëns. De president-curator van de Leidse Universiteit, dr. F. H. Reerink, gaf een korte uiteenzetting van het doel van deze week en de opzet er van, heette allen van harte welkom en sprak woorden van dank tot de leden van het Comité d'Organisation. Toen was het woord aan Pierre Siraud, de Franse ambassadeur. Hij noemde het een gelukkige omstandig heid, dat Leiden ditmaal was uitge kozen om in het kader van het Cultu reel Akkoord de banden met Frank rijk op cultureel en wetenschappelijk gebied te verstevigen. De Leidse uni versiteit staat in zijn land hoog aan geschreven, en heeft de eervolle naam een haard van wetenschap en research GASTCOLLEGES Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs en We tenschappen, mr. H. J. Schölvinck, prof. L. Kukenheim, voorzitter van het organisatiecomité, prof. M. Braure uit Bordeaux en prof. dr. mr. C. A. van Peursen, hoogleraar in de wijs begeerte. Hij behandelde in zijn korte toe spraak het thema: „de beslissende wendingen in de geschiedenis", dat in het onderzoek naar de keerpunten in de geschiedenis der verschillende we tenschappen in de recente tijd steeds sterker naar voren treedt. Men tracht aan het licht te brengen, wat het ver borgen mechanisme is van de weten schappelijke ontwikkeling, die nooit rechtlijnig, maar altyd sprongsgewijs via Copernicaanse wendingen plaats vindt. Prof. Van Peursen wees op de verschillende voordrachten van deze week, die dit nader zullen illustreren. Dit zijn gastcolleges die door Franse hoogleraren zullen worden gegeven. Tot slot van de bijeenkomst bood de Snoep verstandig eet 'n appel Meer dan 3 ton nodig voor herstel Lourisbrug In het wegenplan en basisplan sane ring en stadsvernieuwing is onder meer een weg geprojecteerd tussen de Hooi gracht en de Zijlsingel. Deze weg moet tot stand komen door enerzijds de Ir. Driessenstraat en anderzijds de Kerk- pleinbrug en de Oosterkerkstraat door middel van een doorbraak met elkaar in verbinding te brengen. De genoemde brug zal daartoe t-z.t. moeten worden vernieuwd en verbreed. Tijdens de uit voering van de daaraan verbonden werk zaamheden zal het verkeer over de meer zuidelfjk over de Herengracht gelegen Lourisbrug moeten worden geleid, wel ke eveneens zowel volgens het even- vermelde Wegenplan als volgens het bestemmingsplan (saneringsplan) „He- rengracht-Zijlsingel" zal worden ge handhaafd. De Lourisbrug verkeert thans echter in zeer slechte staat, in verband waarmede zij reeds geruime tijd voor motorrijtuigen op meer dan 2 wielen is afgesloten. Het is derhalve noodzakelijk de Lourisbrug op korte termijn te vernieuwen. Daar zich geen voorgedaan, kan worden aangenomen, dat de fundering van de brug nog in goede staat verkeert en kan volstaan worden met vernieuwing vanaf de water- Het voor de gedeeltelijke vernieuwing van de brug nodige krediet beloop naar raming een bedrag van 323.250,-, het welk in 40 jaren kan worden afgeschre ven. De kosten van het vernieuwen van welke geraamd worden op 206.750,-, kunnen worden bestreden uit het reeds eerder gestelde krediet van 1.425.300,-. COLLECTE VOOR T.B.C.-PATIENTEN Ook dit jaar heeft de Stichting Steunfonds van de Vereniging tot Be hartiging der Belangen van TBC-pa- tiënten in Nederland, vergunning ont vangen voor een kollekte te Leiden. Het kollektebureau is wederom geves tigd in het Logegebouw aan de Steen- schuur. Diegenen welke willen mede werken deze kollekte, voor alle ge zindten, te doen slagen, kunnen zich zaterdag 26 november vanaf 's morgens 9.30 uur melden: Logegebouw, Steen- schuur 4-6. Franse ambassadeur een vin d'honneur aan in de hal van l'Hötel de Ville. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. het college van b. en w. van Lei den, de leden van het erecomité, uit gezonderd Exc. mr. I. A. Diepenhorst, professoren, leden van de Cercle Fran- ?aise des Etudiants de Leyde en vele anderen. De „couleur locale" ofwel het feestelijke tintje kwam van de in maskeradepakjes gestoken manschap pen van „Pro Patria". FILMS VANDAAG De films, die in het kader van de Franse Week in het Camera-theater worden vertoond ,zijn vandaag: „Les dimanches de ville d'Avry" en „Les amours célèbres". De eerste rolprent is een geestesprodukt van regisseur Serge Bourguignon. Hij bewerkte een roman van Eschassériaux, een wreed sprookje met poëtische effecten. Hoe wel ,,'s Zondags met Cybèle" niet ge heel is vrij te pleiten van een zwe vende, onduidelijke toon, zorgt de vage behandeling van het gegeven toch voor een prachtig volgehouden poëtisch - irreële sfeer. Les amours célèbres maakte Michel Boisrond, leerling van o.a. René Clair en van routiniers als Delannoy en Vernay. Met de liefde als thema heeft Boisrond drie beroemde historische liefdesgeschiedenissen op het celluloid vastgelegd. In het eerste verhaal speelt 'Jean Paul Belmondo op de van hem bekende forse wijze de rol van de Hertog van Lauzun, die verliefd is op Madame de Monaco. In het tweede Simone Signoret als demi-mondaine vrouw, die op latere leeftijd smoor verliefd wordt op een losbol. Brigitte Bardot geeft in het derde verhaal ge stalte aan een uitdagende minnares, het boerenmeisje Agnes Bergnauer. Voorts nog vele beroemde namen als Dany Robin, Pierre Vaneck, Edwige Feuillère, Marie Laforet, Alain Delon en Pierre PARDOEZA In café-restaurant „Pardoeza" is de gehele week een tentoonstelling in gericht van Franse affiches. In dil universitaire trefcentrum schept dit een bijzondere sfeer, die uitstekend OPENING FRANSE WEEK FRANSE AMBASSADEUR BOOD IN STADHUIS EREWIJN AAN „Allons enfants de la patrie, le jour de gloire arrivé Uit de trompetten en hoorns van het Leids Politie Muziekgezelschap klonk de muziek van deze eerste regel van de Marseillaise in de hal van het stadhuis als welkomstgroet aan de Franse ambassadeur, die tevoren bij zijn aankomst de erewacht, die werd gevormd door Pro Patria, had geïnspecteerd. Het Wilhelmus volgde na het Franse volkslied. Hier werd een verbondenheid tot uiting gebracht: Frankrijk-Nederland, die een week lang Leiden tot raakpunt heeft. In de burgerzaal van het stadhuis, gesierd met het rood wit blauw van de nationale drie kleur beider landen, vond de officiële opening plaats van wat als een van de resultaten van het Cultureel Akkoord Frankrijk—Nederland geldt: de Franse week in Leiden. Zijn vak is wijnkunde. past in de Franse Week. Composities met gerafineerde kleurverwerking, ge- stilleerde teksten in alleirlei vorm, ge ven een goede indruk van de cultuur die onze zuiderburen op dit gebied hebben ontwikkeld. Men kan er heel wat nieuwe ideeën opdoen. (Geopend van 10.00—24.00 uur). AUBERGE In de Kloksteeg, binnen de oude muren van de Auberge Frangaise, het domicilie van „Madame", was het be zoek gisteravond overweldigend. De wijn liet zich met wat camembert goed smaken in st feëriek verlichte theater tje. Theatertje ja, want de gehele week is er volop gelegenheid voor liefheb bers van muziek en cabaret hun hart op te halen. Gisteren bevolkten de musici van de Leidse Studenten Kapel „Hospita" het piepkleine gelijkvloerse podium. Terzijde daarvan, in een hoekje, het wijn- en kaasbuffet, het domein van de heer Opdenkoel. tot voor kort gastheer in Tastevin, nu in de Auberge. Tot drie uur werd het feest voortgezet op de tonen van de zigeunermuziek van „Hospita". Van avond zullen optreden de cabaret groep Cees Doove met o.a. Kalja ten Cat en Enno Rijpma en het Wiegewaai- cabaret. (Geopend van 20.00-03.00 u.). „A votre santé"-- et h la vötre". We derzijds brengen de Franse ambasadeur, Pierre Siraud, en de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen een toast uit op het succes van de Franse Agenda Franse films in het Cameratheater DINSDAG 22 NOVEMBER Les dimanches de ville d'Avray met Hardy Krüger. Regie Serge Bourgguignon. Les amours Célébres met Jean- Paul Belmondo, Dany Robin en Brigitte Bardot. Regie Michel Bois- WOENSDAG 23 NOVEMBER Monde sans soleil. Regie J. Y. Cousteau. De voorstelling van 21.15 uur is besloten). Les jeux de l'amour met J. P. Casel en Généviève Cluny. Regie Ph. de Broca. DONDERDAG 24 NOVEMBER Le plaisir met Jean Gabin, Da nielle Darrieux en Daniel Gelin. Regie Max Ophüls. Les liaisons dangereuses met Jean ne Moreau en Gérard Philippe. Regie Roger Vadim. VRIJDAG 25 NOVEMBER Le bon Roi Dagobert met Fernan- del en Gino Cervi. Regie Pierre Chevalier. La traversée de Paris met Jean Gabin. Regie Cl. Autant Lara. voorstelling om" 14.30, 19.00 en 21.15 uur nachtvoorstelling, aanvang 24.00 u Alle films <n het Camera-theater, Ho ge woerd 49. Pro Patria stond paraat in de Breestraat, toen de Franse am bassadeur arriveerde. Kaarsrecht in de houding vormde het corps „tot vrijwillige oefening in den wapenhandel" van de Leidse stu denten de erewacht, die door de ambassadeur werd geïnspecteerd. Snoep verstandig eet 'n appel Centrum speelde voor K. en O. „Angst en ellende van het Derde Rijk" "Angst en ellende van het Derde R\jk" (Furcbt und Elend des Dritten Reiches) van Bertold Brecht, vertaald door Nel Bakker, werd gisteravond door de to neelgroep Centrum in de Leidse Schouw burg gebracht voor de leden van K. en O. Het verhaalt en toont een aantal toe standen en gebeurtenissen in het Hitler- Duitslnnd van vóór 1938. Op fascineren de en beklemmende wyze werd het pu bliek geconfronteerd met de opkomst van het nationaal-sociallsme en de ras senwaan in Duitsland. Tussen de ver schillende scènes door werd er gebruik gemaakt van geprojecteerde lichtbeel den en geluid. Het commentaar op deze beelden werd gegeven door Joop van Tijn. OP GERAFFINEERDE wijze werd zodoende een wisselwerking verkre gen tussen beeld en toneel. By het pro jecteren heeft men eveneens gebruik ge maakt van kranten- en tijdschriftenar tikelen uit ónze tijd. Het is opmerkelijk te ervaren hoeveel gelijkenis er is tus sen de rassenrelletjes in Amerika, de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika, de toe standen in Spanje en het nazi-Duitsland. Als men de oproep van de Führer (een historische opname) hoort aan de moe ders van het Derde Rijk om Duitsland zoveel mogelijk kinderen te geven en men hoort even later de oproep van de Zuidafrikaanse regering aan de Zuidafri- kaanse (blanke) moeder om eveneens dit jaar het land een blanke baby te schenken, dan kunnen we een gevoel van huiver nauwelijks' onderdrukken. Het ge heel is in deze geladen met een grote actualiteit. WE MOETEN het stuk dan ook zien als een oproep aan allen om waak zaam te blijven. Het is een bijzonder goe de gedachte geweest van de toneelgroep Centrum en K. O. juist nü dit stuk naar Leiden te halen. Het is, nu de ver kiezingsuitslag in Beieren in aanmer king genomen, van een bijkans dreigende actualiteit. HET IS MOEILIJK om namen te noe men van de acteurs. Het was een vlekkeloze vertoning waarin allen een even groot aandeel hadden. Eri is het niet het grootste compliment dat acteurs kunnen krijgen als men kan zeggen dat het écht was? De regie was bij Walter Kous in goede handen. De -helaas in 1956 overleden- auteur Bertold Brecht heeft met dit stuk, dat door hem in de jaren 1935-1938 werd geschreven toen hij zelf als vluchteling het nazi-Duitsland verlaten had, blijk gegeven van profe tische gaven. Op dinsdag, woensdag en donderdag a.s. wordt een herhaling ge geven voor de overige leden van K. O. Bijeenkomst Kath. Vrouwengilde Het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Leiden heeft gisteravond een bijeen komst gehouden, waarop mevr. A. E. Schoneveld-Hoogewerf, kamenierster in buitengewone dienst van H. M. de Ko ningin iets heeft verteld over haar werk. bij de staatsbezoeken, die koningin Juli ana in het buitenland aflegt. Een en ander werd geïllustreerd met dia's. De bijeenkomst werd gehouden In restau rant Bernsen. Mevr. A. E. Schoneveld heeft onlangs dezelfde lezing gehouden voor het Dameskontakt van de Anto- niusparochie. Het gemeentebestuur van Leiden heeft het voornemen over te gaan tot de stichting van een openbare School voor imbeciele kinderen, die tot nu toe onder dak vonden in de Dr. Van Voorthuysen- school voor debiele kinderen. In afwach ting van de stichting van een schoolge bouw aan de Willem de Zwijgerlaan zul len de kinderen ondergebracht worden in Voorgeest (1 groep) en in het gebouw Pieterskerkhof 4a (2 groepen). Snoep verstandig eet 'n appel Verbouwing zolder bibliotheek Reuvens De bibliotheekruimten, die zijn opge- ïomen in de in aanbouw zynde scholen -oor openbaar ulo aan de Eduard van Beinumstraat en de Sumatrastraat zul- naar de verwachting is, begin 1968 gebruik kunnen worden genomen door de R.K. Openbare Bibliotheek en de Openbare Bibliotheek „Reuvens". De be sturen van beide bibliotheken hebben medegedeeld de genoemde filialen geza menlijk te zullen exploiteren. Een derge lijke vorm van samenwerking wordt in het filiaal in de Louise de CoUgny-hbs sinds 1964 met goed resultaat toegepast. Met betrekking tot de inrichting var de genoemde filialen in Leiden-Zuid- west en Leiden-Noord zal binnenkort 'n voorstel komen. Het is voor beide besturen zaak. verband met het tijdig gereedkomen de inrichting van de filialen, thans spoe dig te beginnen met de voorbereidings werkzaamheden, die in hoofdzaak zullen bestaan uit het inbinden plastificeren en catalogiseren van de duizenden be nodigde boeken. Voor het opslaan en bewerken deze boeken is het noodzakelijk ovi aparte ruimte te beschikken. In de beide bibliotheken is een dergelijke ruimte niet aanwezig. Wel beschikt Reuvens over een zolderruimte in haar panden Bree straat 25-27, die voor het beoogde doel geschikt kan worden gemaakt. De kos ten van de hierbedoelde verbouwing worden geraamd op 24.750. De ver bouwde zolderruimte kan blijvend dienst doen ten behoeve van de drie hierboven genoemde filialen, waarvoor een derge lijke ruimte zeer gewenst is. Het bestuur van Reuvens heeft de ge meente verzocht de financiering van deze verbouwing mogelijk te maken. Aan dit verzoek kan worden voldaan door aan Reuvens een geldlening te verstrekken tot een bedrag van 24.750, af te lossen in 5 gelijke jaarlijkse termijnen, tegen een rente van 7V4 pet. B. en w. stellen de raad voor met ee en ander akkoord te gaan. Krediet voor herstel Regionale Werkplaats Het gemeentelijk perceel aan de Roo- seveltstraat 9 - verhuurd aan de Rijks gebouwendienst ten behoeve van het „Centrum voor vakopleiding van vol wassenen, moet, tengevolge van zakkingen van de vloeren en binnen wanden, noodzakelijk worden hersteld. De verzakkingen zijn ontstaan, door dat deze vloeren en wanden niet gefun deerd zijn op een voldoende vaste laag, terwijl ook het zware verkeer van en naar aan de Rooseveltstraat gelegen in dustrieën hierop nog een ongunstige in vloed uitoefent. Het treffen van afdoende voorzienin gen terzake zal naar raming een uitgave vergen van 110.000. Gezien de huidige investeringsmoeilijk heden meent ons college echter, dat voor lopig moet worden volstaan met het uitvoeren van de meest dringende repa raties, waarvan de kosten volgens eer globale raming ƒ5000.— zullen bedra gen, en welke zullen worden beschouwd als een onderdeel van de kosten van al gehele restauratie. B. en w. vragen de raad akkoord te gaan met een daartoe strekkend voor- Extra boete voor het doorrijden na botsing Een 29-jarige groentehandelaar uit Leiden reed in het nachtelijk uur van 21 juli over het Rapenburg in Leiden, toen nabij de Mannenpoort gekomen, plotseling een voetganger zich op de zebra-oversteek begaf. Daarvan schrok hij zo, dat hij een flinke ruk aan het stuur gaf en de auto in botsing kwam met een geparkeerde auto. Niettemin reed de groentehandelaar door, het geen een dubbel strafaar feit oplever de, waarvoor hij zich by de Haagse politierechter had te verantwoorden. De officier eiste f60 boete voor de aanrijding en f100 boete, benevens ontzegging der rijbevoegdheid gedu rende vier maanden, voor wat 't door rijden aangaat. „Dan kan ik geen zaken meer doen", klaagde verdachte en daarmee reke ning houdend trok de rechter het rij bewijs voorwaardelijk in voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar, doch legde de gevraagde boete op. INTOCHT VAN DE SINT IN LEIDEN ST. NICOLAAS is vanmiddag weer in de Stentelstad gearriveerd. Bejubeld door vele kinderen. Na de ontvangst op het Stadhuisplein door de burgemeester werden 1000 leerlingen van de eerste klassen van het openbaar en hervormd onderwijs in de Stadsgehoorzaal onthaald. Op de katholieke scholen voelt men meer voor een intieme St. Nicolaas- viering op de scholen zelf. Mr M. J. P. Tissen, secretaris van de Stichting R.K. Scholen te Leiden, heeft bovendien persoonlijk bezwaren tegen „de massaliteit" in deze zaak. Maar ook hem was het, toen wij hem naar zijn mening vroegen, niet geheel duidelijk waarom katholieke, gerefor meerde en andere kinderen voor een groot gedeelte verstoken moeten blijven van de emoties rond de aankomst van de Sint in Leiden. De intocht zal vanmiddag door maar weinig roomse kindertjes zijn gadegeslagen. De meesten zitten om één uur aan tafel en om kwart voor twee of twee uur moeten zij weer op school zijn. Als je dan nog in Zuid-West of in Noord woont loont het helemaal niet de moeite naar het centrum te gaan om naar de rijtoer van de kindervriend te kijken. Voor het eerst sinds vele jaren valt de intocht niet op woensdag. Een jaar of zes geleden (toen het feest ook op een dinsdag viel) loste men aan katholieke zijde de moeilijkheid op door de kinderen 's middags vrijaf te geven. Dit is dit jaar niet gebeurd, omdat men pas laat op de hoogte was van de datum. Door de commissie die de intocht en het feest in de Stadsgehoorzaal voorbereidt is steeds aan de niet aangesloten schoolbesturen gevraagd, mee te doen: „het is een feest voor alle kin deren Meestal gaf men geen antwoord op deze uitnodiging; soms ontving de commissie een briefje met de mededeling, dat hier niet voor werd gevoeld. Gebrek aan ruimte zou er niet zijn. Als de kinderen niet in de Stadsgehoorzaal kunnen, zijn daar altijd nog de Burcht en het Antoniusclubhuis. Ook van katholieke onderwijszyde wordt de huidige gang van zaken „een rare figuur" genoemd. Mr Tissen vroeg zich af, waarom in Leiden de St. Nicolaasintocht niet commercieel kan worden georganiseerd. En waarom ook niet op zater dag? Voor heel wat kinderen was de komst van de Sint in Leiden vanmiddag een verdrietige aangelegenheid: mochten hem niet zien ANT\ 2.75 - 3.75 gewaardeerd schrijfgeschenk OPHEFFING „WOENSDAGREGELING" VAN VUILOPHAALDIENST In 1961 is de regeling Inzake het op halen van afvalstoffen en overtollig huisraad op woensdagen de zgn. „woeiisdagregeling" in het leven ge roepen. De burgery was daardoor in de gelegenheid tegen betaling van 0.50 per jmS zich te ontdoen van grof huis vuil. afkomstig uit woningen en tuinen, dat niet op normale wijze in de vuilnis emmers kon worden meegegeven. Tengevolge van de invoering va periodieke grofvuilophaaldienst, de „kraakwagen", is het aantal verzoeken tot het weghalen van grof huisvuil be langrijk verminderd, waarbij dan nog veelvuldig dezelfde adressen voorkomen. Vrijkomend personeel Omdat de uitvoering van de zgn. woensdagregeling hoge uitgaven vergt, hebben b. en w. in overleg met de Markt van „De Ratel" en Leidse Volkshuis groot succes De tweedaagse verkoopmarkt, die vrijdag en zaterdag j.l. door de ge zamenlijke besturen en damescomité': van Het Leidse Volkshuis en de Werk gemeenschap „De Ratel" in de grote zaal van het Volkshuis werd gehouden heeft een bruto-opbrengst van ruim 1800.- opgeleverd. Door dit onver wacht grote succes zal niet alleen een langgekoesterde wens van beide be sturen t.w. een elektrisch koffie zetapparaat in vervulling kunnen gaan, doch waarschijnlijk ook nog een saldo aan het materiaalfonds kunnen worden toegevoegd. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB In plaats van de voorgenomen paren competitie van de bovenste acht en de onderste acht van de groepen rood en zwart van de vorige week beëindigde parencompetitie, is men deze week, op veler verzoek, begonnen met de ladder- competitie. waarin elke week de eerst aankomende van de groepen zwart, groen en geel promoveert en de laatst geëindigde van de groepen rood, zwart en groen degradeert. Uiteraard is het na één wedstrijd nog niet mogelijk een volledig overzicht van de geleverde prestaties te geven. Wel in het oog vallend is de hoge score in groep rood van de dames Van der B(jl-Zwanen- burg en de goede prestatie In dezelfde groep van het echtp. Groesbeek. We zullen ons deze week alleen bepalen tot het geven van de stand welke na de eerste speelavond luidt: Groep rood: 1 dames Van der Bijl- Zwanenburg 90 p., 2 echtpaar Groes beek 78 p.. 3 mevr. Van Schendel-Bosse 61 p., 4 Duyker-Kieft 60 p., 5 Veld- huyzen-Van Vliet 58 p., 6 echtp. Van Donkersgoed .57 p., 7 echtp. Stokhuy- zen 56 p., 8 dames Van Berge Hene- gouwen-Koning 44 p., Degraderen: da mes Van Berge Senegouwen-Koning. Groep zwart: 1 Pias-De Vries 69 p., 2 echtp. Verduin 67 p., 3-4 dames Al- tink-van Upwlch en De Koning-Van Zonneveld 66 p., 5 Van der Koog-Wes- sels 64 p., 6 dames Hoogervorst-Zand- bergen 61 p., 7 dames Bosse-Wessels 56 p., 8 mevr. Zwarts-Karstens 55 p. Promoveren; Pias-De Vries, degrade ren: mevr. Zwarts-Karstens. Groep groen: 1 dames Jans-v. Zon neveld 71. p., 2 dames Van Gelder-De Jong 70 p., 3 Van der Bijl-Zwanenburg 69 p., 4 Jans-Pouw 63 p., 5 Damen- Schippers 61 p., 6 gebr. Karstens 60 p. 7-8 Loof-Wltkamp en Van Berge He- negouwen-Brummelkamp 55 p. Promoveren: dames Jans-Van Zon neveld, degraderen: wordt wegens ge- lflk eindigen van 7 en 8 door loting aangewezen. Groep geel: 1 Gerllch-van Leeuwen 77 p., 2 Blom-Danz jr. 69 p., 3—4 echtp. Van Klaveren en echtp. Rompes 66 p., 5 Tijssen-De Winter 64 p., 6 echtp. Danz 61 p„ 7 echtp. Schutte 53 p., 8 echtp. Lenaers 48 p. Promoveren: Gerlich-v. Leeuwen. Commissie voor Reinigings- en Qnt- smettingsdienst besloten dat het ge wenst is de woensdagregeling met In gang van 1 januari a.s. op te heffen en de frequentie van de grofvuilophaaldlensj. gelijktijdig te verhogen, hetgeen z(J de gemeenteraad voorstellen. Het vrijkomend personeel zal op de woensdagen worden ingezet by het rei nigen van straten en wegen. Uiteraard biyft de gelegenheid bestaan tegen het normale tarief op verzoek afvalstoffen te laten weghalen door de Reinigings dienst. Na opheffing van de woensdagregeling zal het zestal grofvuilophaalbeurten met één beurt worden vermeerderd. Deze zal In de schoonmaakperlode wor den uitgevoerd. Daarnaast biyven de extra diensten, zoals na Sint-Nicolaas en Kerstmis gehandhaafd. In een garage achter de Jacob Cata laan was de 17-jarige automonteur W. Meyer gistermiddag om drie uur bezig met de reparatie van een auto. waarbij hij gebruik maakte van een fles buta- gas. Door een lekkage ln de slang sloeg de vlam uit de fles en trof de heer Meijer in het gelaat en aan de rechter hand en veroorzaakte brandwonden. Door de EHD werd de jongeman naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. In een kantoortje van een export- slachtery is op 't terrein van het Open baar Slachthuis tussen 18 en 21 novem ber ingebroken, waarbij postzegels ter waarde van 70,-, pakjes sigaretten en ballpoints werden buitgemaakt. De da ders hebben zich toegang verschaft door een ruit open te snijden. Een duik ln de Nieuwe Mare, met auto en al. Dit presteerde een 36-jarige Lel- denaar, die met zijn vierjarig zoontje in het water schoot, toen hy vergat zyn .auto op de Kaasmarkt ter hoogte van de Gepekte Brug bij het parkeren op de handrem te zetten. Omstanders hielpen de onfortuiniyke baders op het droge, de auto werd op de kant getakeld door een garagebedrijf. De toegangsdeur van café artistique Tastevin werd zaterdag avond kwart over elf door enkele onbe kende mannen ingetrapt, toen de toe gang hun werd geweigerd. De schade beloopt 400,In de universitaire woonwijk hebben vandalen ln het afgelo pen weekeinde vernielingen aangericht in de souterrains. Buizen en armaturen van de t.-l. verlichting, in totaal 13, kregen een onzachtzinnige behande ling. By Sijthoff's uitgeversmy aan de Doezastraat is in het afgelopen week eind een inbraak gepleegd. De daders, die via het dak tot de kantoren waren doorgedrongen, maakten een geldkistje met een inhoud van 800,— buit. De klaprooscollecte, welke gehouden ls op 12 nov. Jl. heeft deze keer opgebracht 3.345,83. Dit is 865,- meer dan vorige jaar. De jongens van de Gem. Bedryfs- technische School aan de Medusastraat hebben hiervan weer meer dan de helft nl. 1.799,61 opgehaald. De concierge, de heer Latteander. is hierby weer de leidende persoon geweest. De vlooien markt. die afgelopen week ln het Leidse Volkshuis door het L.V. en de werkge meenschap "de ratel" gezameniyk werd georganiseerd, heeft het bruto bedrag van 1825,27 opgebracht. VOORSCHOTEN VOORPREMIèRE WIM SONNEVELD- SHOW Gisteren waren Wim Sonneveld en Ina van Faasen met hun nieuwe show te gast '-an het Nut van Voorschoten en Wassenaar in het Cultureel Cen trum. De aanwezigen hebben genoten van hetgeen de beide kleinkunstenaars voor en over het voetlicht brachten. Daar het hier een z.g. voorpremière betrof, onthouden wij ons van een be schouwing. OOGSTDANKDAG De LTB-afdeling Voorschoten houdt woensdag 23 november haar jaarlijkse oogstdankdag. Om 9 uur zal de dag worden begonnen met een H. Mis in de St. Laurentiuskerk, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt in het verenigingsgebouw. Na het ontbijt zal pater H. Tielemans, Montfortaan en missionaris, vertellen over zijn per soonlijke belevenissen in Kongo.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3