vooru! @PALTHE DANSEN DAGBLAD- REKLAME HANAB EEN CHAUFFEUR DRIE JEUGDIGEN NETTE WINKELJUFFROUW PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 NOVEMBER 1968 HOOFDINSPECTEUR LUBBERS 40 JAAR BIJ BELASTINGDIENST Vrijdagmiddag te 2 uur kwam in de kantine van het (nieuwe) Centraal Belasting Gebouw aan het Stations plein het voltallig personeel van de inspectie der directe belastingen le afd. bijeen ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van de hoofd inspecteur-titulair, wnd. hoofd der in spectie, de heer J. Lubbers. De jubilaris, vergezeld van z'n echt genote, werd allereerst toegesproken door het Hoofd der Inspectie, de heer J. H. P. Rouwenhorst, die een opsom ming gaf van de goede eigenschappen van de jubilaris, die hij voorts ken schetste als een tactvol beleidsman aan wie in vele opzichten veel dank verschuldigd is. reeds vorig jaar uit gedrukt in diens benoeming tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. Namens het ministerie van Financiën bood de heer Rouwenhorst de jubila ris de gebruikelijke gratificatie aan. Namens de inspecteurs en het overig aanslagregelend personeel sprak hoofdinspecteur-tit. mr. E. H. Heringa de jubilaris toe. waarop voor de afd. Controle de heer H. A. M. Riebeek het woord voerde. De administratieve afdeling en het genwoordigd door de heer J. W. Nieu- wenhuys, hoofdcommies-secretaris. Vervolgens werd de heer Lubbers, die ook actief is in de sector van per- soneelsfonds en personeelsvereniging de belastingdienst, toegesproken door de heer J. W. Knuppe. tevens organisator van de buiten-ambtelijke personeelszaken, en de heer M. A. W. Wolvers, voorzitter van de personeels vereniging „Sleutelring" van de Be lastingdienst. In zijn dankwoord richtte de jubila ris zich tot alle sprekers persoonlijk en memoreerde hij enkele markante gebeurtenissen uit zijn 40-jarige loop baan, waarvan hij er dertig in onze stad doorbracht. Na het officiële gedeelte van deze feestelijke herdenking maakten nog talloze anderen uit onze stad en om geving, ook van buiten de Belasting dienst gebruik van de -hen geboden gelegenheid om de jubilaris te felici- Fraaie bloemen en geschenken er vele schriftelijke gelukwensen, o.a van het hoofdbestuur der Belasting dienst en van de directeur van 's Rijks Belastingen te Utrecht, onder wiens ambtsgebied de Inspectie Leiden res sorteert. waren tekenend voor de gro- Inbraak op Oude Singel Voor 2350.- aan radio's ontvreemd In de nacht van 17 op 18 november is ingebroken in een groothandel van elektrische apparaten aan de Oude Singel. Vermist worden 14 portable radio's van het merk „Philips", een stofzuiger en een tafelradio. De waar de van het ontvreemde bedraagt pl.m. 2.350,-. Prof. Waszink ere-doetor in Bern Op zaterdag 26 november zal in de Zwitserse hoofdstad aan prof. dr. J. H. Waszink het eredoctoraat in de filoso fie, dat hem dezer dagen door de Uni versiteit van Bern is toegekeénd, wor den uitgereikt. Prof. Waszink, die sinds april 1946 hoogleraar in de Latijnse taal- en terkunde en de Romeinse oudheden de Leidse Universiteit is, ontving 1962 van de universiteit van Glasgow een eredoctoraat in de letteren en is sinds 1965 lid van het Koninklijk Ge- KAMPBELEVENISSEN ST. LYDIAGROEP De St. Lydiagroep, kabouters en gid sen van de St. Petrus- en de H. Lode- wijkparochie, hielden gisteravond In de Foyer van de Stadsgehoorzaal een uit beelding van wat zij al zo op kamp be leefd hebben. Nadat groepsleidster A. Speekenbrink de avond geopend had, voerden eerst de kabouters met hun staf de avontuurlijke belevenissen ten tonele en later de ju nior- en senior-gidsen. In de pauze werd een verloting ge houden, waarbij de prijzen waarschijn lijk tientallen guldens meer waard wa ren dan de opbrengst van de lootjes. Niemand had er echter een strop aan, want alles was cadeau gegeven door de plaatselijke middenstand. Na de pauze liet aalmoezenier W. van Egmond met behulp van dia's de kamp belevenissen nog eens herleven. In zijn sluitingswoord dankte de aal moezenier allen die hadden bijgedragen tot welslagen van de avond en speciaal de staf en jeugdcommissie, zonder wie de St. Lydia-groep onmogelijk goed kan functioneren. „Sempre Avanti" gaat sempre avanti MUZIKALE HERFST MET VAART EN VUUR Sint Gregoriusvereniging actief in de bollenstreek Een- stampvolle Stadsgehoorzaal was gisteravond getuige van de twee-en- veertigste uitvoering van Sempre Avan ti dat „Een herfstblad vol muziek" bracht. De algehele leiding van deze avond was wederom in de vertrouwde handen van dirigent en -voorzitter Koos Kukler. Het moet beslist geen sinecure zijn om naast het ongewtijfeld vele werk, dat het dirigentschap met zich meebrengt, ook nog' het voorzitter schap te vervullen. Wij menen dan ook Sempre Avanti van harte geluk te moe ten wensen met zulk een uitstekende Telkenmale is het weer een genoe gen een avond van deze vereniging te mogen meemaken. Tevens bewijst het bloeiende bestaan van een dergelijke vereniging, die het toch maar weer presteert om in deze tjjd die algemeen als vervlakkend wordt CONCERT OP GERESTAUREERD ORGEL VAN LUTHERSE KERK Intieme uitvoering door Annie Blankenstein rU ONZE STAD huist een zeer muzi kaal echtpaar. Het is de hoogst be kwame organist van de Pieterskerk: Adriaan Blankenstein en zijn vrouw die organiste is van de Lutherse Kerk Annie Blankenstein-Offenberg, beiden oud-leerlingen van het Amsterdams Conservatorium. Adriaan Blankenstein was ook adviseur voor de bouw van nieuwe orgels of voor allerlei gerestau reerde orgels. Ook bij de grondige ver nieuwing van het mooie en oude instru ment dat de Lutherse Kerk bezit was hij adviseur. Hoe mooi de klank van dit orgel is geworden hebben wij gisteravond kun nen constateren, toen Annie Blanken stein een orgelconcert gaf. Annie Blan kenstein is een organiste, die de werken die zij speelt volkomen beheerst, daar door een grote duidelijkheid en expressie aan de hoorders openbaart, in een rus tig tempo en met een volkomen verant woorde frasering voordraagt. Alles is evenwichtig, mogelijk voor sommigen te rustig en te veel evenwichtig. Voor anderen wekt haar spel juist die sfeer die wij misschien het dichtst benaderen met woorden als „intimiteit" en „reli- Reeds de Ricereore van Frobergen die in grote rust werd opgebouwd en naar het slot werd gevoerd, was reeds een verraad van haar innerlijke gesteldheid Buxtehude en Bach waren juweeltjes van compositiekunst, maar werden het zeker door de interpretatie-kunst de organiste. Een Preludium en fuga van Buxtehude werd een prachtig voor beeld hoe Barok en vroeg-Barok ge speeld moet worden. Meer nog de Fan tasia en fuga in g moll, met het uit stekend gefraseerde fuga-thema. Ner gens werd op effect gespeculeerd. Ook niet in de enkele delen uit het Gloria, uit de Messe a l'usage des Paroisses van Fr. Couperin, de Fransman tussen de op het programma vermelde Duitse meesters. Hier kreeg Annie Blanken stein gelegenheid de prachtige stemmen op dit orgel te laten horen, vooral ook de beschaafde en heel móóie tongwerken. Persoonlijk hadden wij graag enkele werken van moderne meesters gehoord alle mogelijkheden van het orgel te laten uitkomen. Mogelijk dat deze orga niste een volgende maal ons van een an der cultuur-historisch tijdperk laat ge- THEO TEN HOOVEN beschouwd dat de belangstelling zang en muziek nog wel degelijk aan wezig is. Het is dan ook verrassend te ervaren hoe enthousiast het pupliek i van alle leeftijden het gebodene wist te i waarderen. Zoals steeds bracht men ook gister avond weer liedjes en operette-melo dieën uit vele landen. Alles werd zoals we steeds van Sepre Avanti ge wend zijn met een enorme vaart en routine gebracht. De verschilende num mers volgden elkaar steeds zonder de zo dikwijls hinderlijke pauzes op. Het gehele programma op de voet te volgen is door de grote verscheidenheid nauwelijks mogelijk. We zullen dan ook een enkele greep moeten volstaan. Op voortreffelijke wijze werden door Lyda Spaans en Wim Brugman een drie tal liedjes van Louis Davids, bekend ge worden door de Nederlandse film „De Jantjes", gebracht. Beiden beschikken, behalve over goede zangstemmen, ook rer een uitgesproke.n komisch talent. De vanouds bekende Nel de Vries ont popte zich wederom als een ras-zange res met als duidelijk sterkste zijde: de operette-melodieën. Ook de solisten Tiny Arnoldus en Gerard Koolhaas, hoewel wat minder op de voorgrond tredend, ga ven op uitstekende wijze blijk van hun muikaal kunnen. Het koor dat in bijna alle nummers acte de présence gaf, deed dit voortref felijk. Een woord van lof menen wij ook niet te mogen onthouden aan het uit zeventien personen bestaande eigen or kest. Op muzikale wijze ondersteunde het de verschillende nummers. Na de pauze werd nog een groot aan tal, wat oudere liedjes, die bij de zaal zeer insloegen, ten gehore gebracht. Het was, zoals speaker Herman Blom zei, weqr een bewijs dat wat in het verleden gemaakt is zeker nog wèl een topper kan zijn. De kostuums waren perfekt verzorgd door fa. Van der Lijke uit Lei- Men schrijft ons: „Hoe kan dit? Jaren niets in de „Bollenstreek" en nu ineens dit!" Met deze woorden begon een en thousiaste pastoor C. P. de Wit, dioce- in voorzitter van de St. Gregorius- in het bisdom Roterdam, zijn slot woord op de bijeenkomst in het semina- „Leeuwenhorst", georganiseerd voor alle dames- en herenkoren in deze Doordat het kringbestuur het afgelo pen halfjaar met alle pastoors en be sturen van zangkoren van het dekenaat maakt, is er een kontakt ontstaan, waar in hel slagen van deze avond o.a. voor :n groot deel te danken is. Gezien het zeer slechte weer, stroom den de ca. 350 belangstellenden letter lijk het seminarie „Leeuwenhorst" te Noordwijkerhout binnen. Onder de aan wezigen bevond zich o.a. deken P. v. d. Bosch van Noordwijk en bijna alle pas toors van dit dekenaat. In een tot de laatste plaats bezette kapel werd om 7.30 op plechtige wijze de Eucharistie gevierd. Hierbij was de Nederlandse Paus Johannesmis van Vermulst uitge voerd, beurtelings gezongen door de Schoja van het seminarie en alle zang koren. Deze mis was op verzoek van het kringbestuur door alle koren inge studeerd. Dientengevolge konden wij genieten van een grootse, indrukwek kende voordracht. De tussengezangen waren eveneens in het nederlands. In de pauze welke na afloop gehouden werd, kwam weer zeer sterk de prettige en geanimeerde stemming naar voren. Het was de bedoeling van het kring bestuur de kerkkoren bekend te maken met de mogelijkheden, welke momenteel op het gebied van de kerkmuziek aan wezig zijn. Door de medewerking van de schola van het seminarie, onder lei ding van de z.e. heer R. Kuypers, schola bracht een gevarieerd programma meerstemmige en niet te vergeten gre goriaanse muziek, op sublieme wijze ten gehore. Meermalen klonk een en thousiast applaus in de kapel Aan het einde van deze uitvoering trad de voorzitter van de kring „Bollen streek", de heer W. J. Wortel, naar vo ren voor een kort dankwoord. Hierin betrok hij o.a. de leiding vein het semi narie vooe de geboden gastvrijheid, de z.e. heer A. Kuypers en zijn schola, zijn medebestuursleden, die zo enorm veel werk hadden verzet in het afgelopen halfjaar en tenslotte de talrijke aan wezigen, die mede door hun komst deze avond voor 100 hadden doen slagen. De diocesaanvoorzitter, pastoor C. P. de Wit, sprak tot slot de wens uit, dat de samenwerking tussen pastorie en zangkoren blijvend mag zijn. HILLEGOM Gave vertolking van Skapespeares „The Tempest" door Engelse groep FILMS IN DE FRANSE WEEK MAANDAG 21 NOVEMBER Eduard et Caroline met Daniel Gelin. Regie J. Becker. Le Blé en Herbe met Edwige Feuillère. Regie Cl. Autant Lara. DINSDAG 22 NOVEMBER Les dimanches de ville d'Avray met Hardy Krüger. Regie Serge Bourgguignqn. Les amours Célébres met Jean- Paul Belmondo. Dany Robin en Brigitte Bardot. Regie Michel Bois- WOENSDAG 23 NOVEMBER Monde sans soleil. Regie J. Y. Cousteau. (De voorstelling van 21.15 uur is besloten). Les jeux de l'amour met J. P. Casel en Généviève Cluny. Regie Ph. de Broca. DONDERDAG 24 NOVEMBER Le plaisir met Jean Gabin, Da nielle Darrieux en Daniel Gelin. Regie Max Ophüls. Les liaisons dangereuses met Jean ne Moreau en Gérard Philippe. Regie Roger Vadim. VRIJDAG 25 NOVEMBER Le bon Roi Dagobert met Fernan- del en Gino Cervi. Regie Pierre Chevalier. La traversée de Paris met Jean Gabin. Regie Cl. Autant Lara. voorstelling om 14.30, 19.00 en 21.15 uur nachtvoorstelling, aanvang 24.00 u. Alle films in het Camera-thaeter, Ho- gewoerd 49. IN EEN schoolvoorstelling, uitgaande van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. en de Leidse Jeugd Actie, werd gis teravond in de Leidse Schouwburg door de York Theatre Royal Company een van Shakespeares laatst geschreven (16111613) toneelstukken opgevoerd, „The Tempest". Dit op een na .kortste toneelspel dat de grootmeester van het theater. Shakespeare, schreef, is het enige van de 36, waarin de klassieke op vatting over de eenheid van plaats, tijd en handeling is doorgevoerd. Alles speelt zich af binnen één dag en op dezelfde plaats. Het in acht nemen van de klas sieke regels is voor Shakespeare echter geen dwang geweest, of zo hij de drie eenheden toch bewust heeft aangehou den, dan is daarvan in het stuk aller minst de invloed te bespeuren. The Tem pest is een goede weergave van zijn stijl, die zich kenmerkt door de korte tafe relen, de bonte figuren, die de planken bevolken en het oproepen van een gees tenwereld. ziet dan haar eigen vader. Het is ondoenlijk alle spelers te betrekken in deze terugblik, te meer daar ze vrij- el allen zonder uitzondering een in drukwekkend spel te zien gaven. Daar- aaien we graag lof toe aan K. en LJA, die een gezelschap van dit hoogstaande peil heeft weten aan te trekken. The Golden Earrings komen HEDENAVOND in Sporthal Spiero Nieuwveenseweg 21 - Nieuwkoop Aanvang 8 uur Kaarten vanaf 7 uur aan de zaal verkrijgbaar. ADVERTENTIE AGENDA ZATERDAG 19 NOVEMBER Kon. Ned. Natuurhist. Ver., afdeling Leiden Strandexcursie. Vertrek met bus 41 naar Katwijk aan zee, om 10.20 voor het Stationsplein. Toneelver. DDC Opv. van „Als :n kwartel". De Burcht, 20.00 uur. R.K. Sportverenigingen Feest avond. Zaal Maria Gijzensteeg, aan vang 20.00 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Alg. Ned. Unie van muziekver. Muziekconcours. Stadsgehoorzaal, 13.30 uur. MAANDAG 21 NOVEMBER Franse week Leiden Opening Franse week. Burgerzaal Stadhuis, 16.00 uur. Café-chantant „Chez Madame" Cabaret etc. Auberge Frangais, Klok- steeg, 20.00-3.00 uur. K en O „Centrum" speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leid se Schouwburg, 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Bijeenkomst. Rest. Bernsen, 20.00'uur. COVS Bijeenkomst „Een praatje bij de haard door Dirk Nijs". Rest. Eigenzorg, 20.00 uur. DINSDAG 22 NOVEMBER Leidse Kunstkring „Voor Allen" Zangrecital. Stadsgehoorzaal, 20.00 u. Franse week Soirée musicale door „Collegium Musicum" en „Duo Vis- sers-Sandberg". De Lakenhal. 21.00 u. Café-chantant „Chez Madame" Wiegewaai-cabaret. „Auberge Fran- gaise, Kloksteeg, 20.00-3.00 uur. St.-Nicolaas Intocht. Aankomst station 13.00 uur; ontvangst stadhuis en feestmiddag 13.30 uur. K en O „Centrum speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leid se Schouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 23 NOVEMBER K en O Jeugduitvoering door „Centrum" van „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leidse Schouwburg. 20.00 uur. Franse week Leiden Opening ten toonstelling Franse grafiek uit de 19de eeuw. De Lakenhal, 16.30 uur. Café-chantant „Chez Madame" Cabaret. Chansons van Jules de Corte. Auberge Frangaise, Kloksteeg. 20.00- 3.00 uur. Nieuw Leidsch Studenten Cabaret - Première. Toneelzaal sociëteit Miner va, 21.00 uur. Afscheidsreceptie Mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukelom. Snouck Hurgronjehuis, 17.15-18.15 u. K en O Filmlezing over Bretagne. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. DONDERDAG 24 NOVEMBER K en O Jeugduitvoering door „Centrum" van „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Coop. Ver. voor K.I. „Vita Nova" Jaarvergadering. Zomerzorg, 21.00 Pacelli-school 12 y,-jarig Feestavond in kantine van Ned. Elec- tro-lasch Mij., Zoeterwoudseweg, 20.00 Franse week Leiden Café-chan tant „Chez Madame". Auberge Fran- 1 gaise, Kloksteeg, 20.00-3.00 uur. In de algemene jaarvergadering van de KVP-afdeling Hillegom bleek men het volkomen eens te zijn met een ver klaring die uitging van de jongeren groep van de KVP, waarin duidèlijk werd verklaard het eens te zijn met de door de heer N. Schmelzer ingediende motie in de Tweede Kamer. Met alge mene instemming werd hij dan ook op de lijst van kamerkandidaten geplaatst met de volgende kandidaten: drs. J. M. Aarde, mr. T. Brouwer, E. J. M. Kolf schoten, mr. R. Nelissën, C. v.d. Ploeg, mr. Rene Gerrits, mevr. M. A. A. Alma- Pieters en mr. J. Cals. In het bestuur werd de heer H. Broxterman benoemd tot penningmeester in de plaats van de heer P. Turkenburg, die dank werd ge bracht voor de wijze waarop hij deze functies gedurende 14 jaar had bekleed. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer N. C. van Dijk. Met goede moed gaat men in Hillegom de verkiezingen voor de Tweede Kamer tegemoet, al thans bij de KVP die het vorig jaa» weer 50 nieuwe leden kon inschrijven en thans 836 leden telt. Straatveegmachine kost gemeente Lisse tachtig mille Het schoonhouden van de straten n wegen in de bebouwde kom van Lisse i een probleem geworden, dat een spoe dige oplossing vraagt. De toestand .arin de straten en wegen verkeren veelal verre van hygiënisch. Verzoe- n aan de bevolking om medewerking teneinde de gemeentelijke taak zoveel mogelijk te verlichten, hebben helaas weinig of geen resultaat gehad. Met de huidige personeelsbezetting in deze sector (1 man) is het totaal on mogelijk om deze taak. die naarmate de bebouwing zich verder uitstrekt, nog omvangrijker zal worden, naar behoren Le vervullen. Een bezetting van 4 straat vegers xou hiervoor minimaal aanwezig moeten zijn. Hec is de laatste jaren echter uiterst moeilijk gebleken voor deze functie personeel aan te trekken «n het laat zich aanzien, dat zulks in de toekomst nog sterker het geval zal zijn. W. menen, dat het schoonhou- de straten en wegen dan op de meest efficiëte wijze zal worden verricht, terwijl uit berekeningen is gebleken, dat de exploitatiekosten van een derge lijke machine inclusief loonkosten van nog 3 straatvegers in dienst zouden moeten (en kunnen) worden ge nomen. De kosten van aanschaffing van een straatveegmachine, inclusief chassis, worden geraamd op 80.000,-. VERHUUR GROND VOOR IJSBAAN Evenals de voorgaande jaren heeft het bestuur van de Lissesche IJsclub te kennen gegeven er prijs op te stellen de ijsbaan, gelegen langs dc Oranjelaan, te huren voor de periode van 1 december tot en met 15 maart De mogelijkheid tot verhuur is aan wezig, aangezien dit terrein nog niet nodig is voor de aanleg van sportter reinen voor de in de directe omgeving te stichten H.B.S. Naar aanleiding van het bovenstaan de stellen b. en w. voor. aan de Lisse sche IJsclub genoemde ijsbaan te ver huren. De voorwaarden zijn gelijklui dend aan die, welke vorig jaar zijn gesteld. Wilt U iets weten Toneelverenigingen. Kunt u mij en kele adressen geven van katholieke toneelverenigingen in Leiden? Antwoord Werkverband Kath. Amateur-toneel, secr. G. G. v. Elburg, Kerpsdam la, Warmond, tel. 01711- 215. R.K. Toneelgroep „De gastspe- lerS", secr. mevr. P. C. de Lange-Rei- zevoort, Da Costastraat 14, tel. 40325. De spelers van St. Vincent, secr. Burg- gravenlaan 44. Musea en Tentoonstellingen De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat) tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Tweehuysen, Babs v. Everdingen. Hans v. Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. (tot 1 dec.) De Lakenhal (Óude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rijksinus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Tentoonstelling van Japanse prenten. Dag. 10-17 uur (zondags 13- 17 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werk van Ad Dekkers. Open dag. beh. ma. en zo. 11-18 uur. (Tot 9 december). MR. R. GERRITS VOOR JONG.-KVP AFD. LEIDEN Mr. René Gerrits, voorzitter van de landelijke JoKVP zal woensdag 30 no vember voor de afdeling Leiden een inleiding houden over actueel vraag stukken. De KVP-jongeren-bijeen- komst, waarop iedere belangstellende welkom is, wordt gehouden in Den Burcht, aanvang 8 uur. CONCILIEDIENST IN LEIDSE ST. PETRUSKERK Op zondag 27 november zal in da St. Pet'ruskerk een plechtige Avond dienst worden gehouden ter gelegen heid van de opening van het Pastoraal Concilie in de Nederlandse Kerkpro vincie. Door de oecumenische Werkgroep van het dekenaat Leiden zijn ook de geestelijke leidslieden van de andere kerkgenootschappen tot deze bijeen komst uitgenodigd. ZOETERWOUDE NKOV-Zoetenvoude begint met gesprekgroepen werk Slechts een klein aantal leden van ït Nederlands Kath. Ondernemers Verbond van de afd. Zoeterwoude had gehoor gegeven aan de oproep van bestuur bijeen te komen om de moge lijkheid van de oprichting van ge spreksgroepen te bezien. Voorzitter H. J. C. Paardekooper vond het teleur stellend dat niet meer zakenmensen willen praten over zaken die een ieder direct raken. De kleine kern van de leden deelde echter de mening van 't bestuur om toch een gespreksgroep te vormen. Sprekend en overwegend over alles wat hiermede verband houdt, kwam het eerste gesprek on willekeurig al goed op gang. Pastoor A. Emmen, geestelijk advi seur van de organisatie, gaf hiervoor enige goede wenken. Voor het eerste officiële gesprek in december werden diverse suggesties gedaan. Men besloot uiteindelijk het onderwerp gezags verhoudingen te behandelen. De nu niet aanwezige leden zullen hiervoor ook een uitnodiging ontvangen. Ver wacht wordt, dat een gesprek over dit probleem, dat momenteel zo in belangstelling staat, ook nog wel deren zal interesseren. Huisvlijttentoonstelling Op de in „Ons Huis" gehouden huisvlijttentoon stelling werden de volgende inzendin gen bekroond: Groep I jongens t/m 15 jaar: 1 Nico Minnaard; 2. Arie de Jong: 3. Frans Hulsster. Groep II meisjes t/m 15 jaar: 1. M. E. V. E. Kleine: 2. Ineke van Kampen; 3. An neke Leun. Groep III heren 16 jaar en ouder Hobby: 1. L. v. d. Berg; 2. J. Versteegen. Groep IV dames 16 jr. en ouder: 1. mevr. C. Hulsbos-v. d. Loo; 2. mevr. C. M. van Kampen- I Verdouw; 3. Vrouwenvereniging „'tl Steentje". Groep V heren vakwerk: I 1. D. Hulsbos; 2. W. Hulsbos. vertolker. De charme, het stuk in de eigen taal van de schrijver op het to neel te horen ging echter jammer ge noeg voor een groot gedeelte verloren door de ouderdom van de tekst, die in sommige opzichten vrij sterk afwijkt het moderne Engels. Bovendien werden de dialogen zo geroutineerd ge sproken, dat alleen een geboren Engels man uit de flarden tekst die tot het pu bliek doordrongen, een lopend verhaal had kunnen distilleren. Nu was het de jeugd slechts af en toe vergund spon taan te reageren op de grappen van dt ;n de dronken butler, die meer naai HH* kwamen in het spel dan in het gesproken woord. Waarschijnlijk is deze opvoering een goed uitgangspunt voor 'n klasieke behandeling van dit theater stuk. De inhoud te kennen is namelijk even belangrijk als de uitnemendheid van het spel te waarderen. PROSPERO (the rightful duke of Milan) domineerde. Zijn aartsvader lijke verschijning boezemde onmiddellijk gezag en vertrouwen in. Het was een sympathiek gebaar, toen hij na het in ontvangst nemen van de langdurige ova tie in het Nederlands enkele woorden tot de toeschouwers richtte. Ariel (an airy spirit) muntte uit door zijn ballet achtig optreden. Zijn figuratie was bij zonder geraffineerd. Het gehele lichaam was met groen-gouden tint geverfd, het geen een merkwaardig efect opleverde. De kostumering was over het algemeen trouwens bijzonder goed afgewerkt. Mi randa, Prospero'a dochter, speelde voor- treffelijk de pastorale rol van T meisje, 1 dat voor het eerst te haar leven andere BLOEMENCORSO-CONTACT EN -PRIJSUITREIKING TE KATWIJK Traditiegetrouw werd door de vereni ging ter bevordering van het Vreemde lingenverkeer „Katwijk" aan het einde van het badseizoen voor de deelnemers en medewerkers aan het bloemencorso „Flora's kleurenpracht aan zee" een ge zellige bijeenkomst belegd. Een groot aantal genodigden was gisteravond in hotel .Savoy" aan de Noord-Boulevard bijeen om de prijsuitreiking by te wonen. Ook ditmaal werd nog wat nagekaart •er het elfde corso, dat in augustus door de badplaats trok en om plannen te maken voor het twaalfde corso in '67. De voorzitter van WV, mr. J. var Plas, heette een groot aantal belangstel lenden hartelijk welkom. Spr. bracht dank aan het bestuur van de Veiling vereniging „Flora" voor de grote mede werking, want zonder deze medewer king van Rijnsburg zouden wij zo'n groot succes niet kunnen boeken. Hij betuigde zijn erkentelijkheid voor het vele werk dat de heren L. Parle- vliet en Paauw, die de artistieke leiding hadden, en de heren Chr. Verplancke, dir. van WV en J. van Rijn, die belangrijke bijdrage hebben geleverd voor de organisatie. Mr. van der Plas gaf een korte terug blik over het elfde corso. Het wa jaar ook kwalitatief erg goed. Het gaat ons niet om propaganda voor de bloem; WV beoogt do gasten Iets te bieden. echter op zo'n hoog peil staat, dat het langzamerhand nationaal woordje gaat meespreken, vervult toch met trots", aldus mr. Plas. Aan de vertegenwoordiging Katwijkse politie, de heren mr. J. Blan ken, hoofdinspecteur en J. v. d. Lan den, inspecteur, werd erkentelijkheid betuigd voor de verleende medewerking. der Plas had in zrjn openings woord allereerst het overleden bestuurs lid, de heer J. G. Schoneveld herdacht. „In Schoneveld", zei hij, „hebben wij enthousiast bestuurslid verloren, die zich steeds ingezet heeft voor het WV- werk. Het is jammer, aldus de voorzit ter, dat de burgemeester niet in ons midden kan zijn, dit om gezondheids redenen. Gelukkig is hierin verbetering gekomen. Op voorstel van de aanwezi gen werd besloten om namens WV aan de burgemeester een kleine groet te brengen en wel in de vorm van een fruitmand. Na afloop van de prijsuitreiking werd het verdere deel van de avond in bij zonder gezellige stemming doorgebracht met medewerking van de heer J. van Rijn en muzikale medewerking van de heer A. Kamphues uit Lelden. Een week lang reinigt Palthe uw japonnen voor een gulden minder dan gewoonlijk. Profiteer: Palthe doet het goed BERICHT VAN INZET Notaris J. C. VAN ECK te Leiden deelt mede, dat in de openbare veiling d.d. 18 no vember jl. het herenhuis met erf en tuin, Witte Sin gel 40 te Leiden, in bod is gebracht op, 25.500,-. Afslag 25 november a.s. om 19 uur in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden. JUWEIICRSBEDRI* C. Di KEMP BOTERMARKT 12 - LEIDEN verlovings ringen Omzetstijging door Notaris W. F. KARSTENS te Leiden zal op vrijdagen 2 en 9 december 1966 in het Notarishuis te Lpiden, des avonds 7 uur, brj opbod afslag verkopen: VRIJWILLIG: 1. het woonhuis met onder grond, tuin en erf te OegsV geest, Dorpsstraat 17, groob 1.29 are, lasten 74,31 p.jr. 2. het woonhuis met onder grond en erf, Nieuwsteeg 23, Leiden, alsmede de af braak van het voormalige daaraangrenzende pakhuis uitkomende aan de l monsteeg nr. 4, tezamen groot 1.13 are. lasten 109,20 p.jr. Beide percelen terstond leeg te aanvaarden. Kopers 'moeten zelf voi huisvesting8vergunnlng zorgdragen. VOORTS KRACHTENS ARTIKEL 1223 B.W.: 3. het woonhuis met onder grond, erf en tuin, Leiden, Hoge Ryndijk 264, groot 2.36 are, lasten 113,47 p.jr. voor rekening van de koper, vanaf l-l-'66, benevens exe cutie-kosten, roiementskos- ten en trekgeld. Koper van perceel 3 kan ontruiming vorderen krach tens de grosse der veilings akte, en moet zelf voor huis vestingsvergunning zorgen. Bezichtiging: 29 nov., 1 en 8 dec. a.s. van 2—4 i Aanvaarding bij de gun ning. Betaling kooppenningen: 9 januari 1967, met bijbeta ling van 6% rente. Inl. ten kantore van ge noemde notaris, Apothe- kersdijk 34, Leiden, telef. 23668 en 34880. Palthe verft ook in de modekleuren paars en lila. PIJPLEIDINGEN ZINKERS DOORPERSINGEN KABELS ARCHIEF BEHEERDER Voor deze vertrouwelijke functie zoeken wij een medewerker, tussen de 40 en 50 jaar oud, met administratieve ervaring. Sollicitaties aan het hoofdkantoor! HANAB N.V. 'T BOONRAK VALKENBURG Z.H. Firma Steyn's Kistenfabriek vraagt voor spoedige indiensttreding: in bezit van rijbewijs B.C.E. voor de MONTAGEAFDELING. Sollicitaties te richten aan: INDUSTRIEWEG 2 VOORSCHOTEN TELEFOON 01717—3768. levensmiddelen- i 5-daagse werkweek. Levensm. en Zuivelbedrijf AAD VAN DIJK

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4