HTT7TTTTTT Recreatie- en sportcentrum en stichting overdekt bad BRUNO MADERNA PRESENTEERDE GEDURFD KUK- EN LUISTERSPEL PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 NOVEMBER 196» B. en W. doen verstrekkende voorstellen aan Alphense raad: j VERHOGING LEEFBAARHEID VAN DE GEMEENTE ALPHEN De gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn zal in zijn eerstvolgende open bare vergadering een aantal vérstrek kende besluiten te nemen krijgen. Het betreft voorstellen van het college met betrekking tot de aanleg van een deel van het sportcentrum in plan De Bij len, o.a. van twaalf voetbalvelden, de aanleg van een belangrijke toegangs weg hiertoe vanaf de President Ken- nedylaan in plan Noord, alsmede de stichting van een overdekt zwembad met instructiebad aan de Prinses Ire- nelaan. Met dit al zal in eerste aan leg een krediet gemoeid zijn van bijna 3.350.685,gulden, welk bedrag als krediet aan de gemeenteraad zal wor den gevraagd. Het zijn allemaal plannen, die thans in vergevorderde staat van uitvoering zijn gekomen en ongetwijfeld ieder een bijzonder ter harte gaan. Om een sportpark, waarin accommodaties voor velerlei sportbeoefeningen gerealiseerd zouden moeten worden, is veel ge vraagd. De behoefte hieraan in het algemeen en met betrekking tot de voetbalsport deed zich al omstreeks 1960 voor het eerst gevoelen. De om standigheid van de snelle groei der gemeente en de daarmede gepaard gaande behoefte aan meer recreatieve voorzieningen hebben het gemeente bestuur ertoe gedrongen op korte ter mijn het uitbreidingsplan in onderde len „Verlengde Aarkade" voor te be reiden. In juli 1958 werd het aan de gemeenteraad voorgelegd en kreeg zijn sanctie. Een jaar later werd het door G.S. goedgekeurd en sedertdien werd aan de verwezenlijking van het plan hard gewerkt. De voornaamste bestem mingen, welke het plan op de tussen de geprojecteerde omlegging van de Oude Rijn en de Oranje Nassausingel gelegen gronden legde, waren passieve recreatie, actieve recreatie, water- sportcentrum, waterzuiveringsinstalla tie en begraafplaats. Nieuw plan In 1963 stelde de gemeenteraad voor hetzelfde grondgebied een nieuw uit-1 breidingsplan vast, t.w. het plan „De Bijlen". De voornaamste wijzigingen die dit plan in de in het plan „Ver lengde Aarkade" neergelegde bestem mingen bracht, waren het aanwijzen van een groot oostelijk deel van het gebied als water en de projectering van twee wegen. Ook dit plan ver kreeg een jaar later de goedkeuring van G.S, Een hiertegen ingesteld be roep stelde de ingang van zijn rechts kracht twee jaren uit. Wat betreft de recreatieterreinen is het plan geba seerd op een rapport van de Konink lijke Nederlandse Heidemaatschappij. Op 30 september 1966 stelde de raad een derde plan vast, t.w. het bestem mingsplan „Zegersloot", dat thans nog niet voor uitvoering aan de orde is en ook niet in de kostenramingen is opgenomen, maar dat in de toekomst zal voorzien in nog een aanzienlijke uitbreiding van de recreatieve voor zieningen. Leefbaarheid Onderwijl is in de gemeenteraad en daarbuiten veel gepraat over de leef baarheid der gemeente. Daar moest nodig iets voor gedaan worden. Alle maal goed en wel, merkte burgemees ter Z. Bruins Slot gisteren op tijdens een persbijeenkomst in zijn werkka mer, waarbij ook aanwezig waren wet houder Ph. H. Roogaar van de bedrij ven en voor sportaangelegenheden. alsmede de heer J. Constandse, refe rendaris eerste afdeling der gemeen tesecretarie en adjunct-gemeentesecre- J taris. Het is maar wat je als leefbaar- heid der gemeente ziet. Een vorm van leefbaarheid voor de een kan totaal waardeloos zijn voor de ander. Wil men meer dansgelegenheden in Al phen? Jawel, maar dat biedt recrea tie voor een bepaalde, beperkte groep van de ingezetenen en dat ook nog maar kort afgepaald! Moet er voor de leefbaarheid van de gemeente een cul tureel centrum komen een con certgebouw. enz. enz.? Geen be zwaar, allemaal begrijpelijk, zegt de burgemeester. Maar in feite lost een veelheid van recreatieve vormen de behoefte aan leefbaarheidsuitingen op. En als iedereen, die het hardst hier over praat, zich in de eerste plaats realiseert dat de financiële mogelijk heden aan uitvoering van veel nood zakelijke dingen ineens nu eenmaal paal en perk stellen, dan zal men zich bewust worden van de moeilijke keu ze binnen het raam van de mogelijk heden het college allerminst voor een eenvoudige taak stelt. Zo gezien noemde de burgemeester het een kunst datgene te kiezen, waar mede de grootste groep van de inge zetenen het meest en het best gediend is. Het zal geen tegenspraak onder vinden, zo verwacht het college, dat het in dit raam gekozen heeft voor de sport. Op grond van dezelfde overwegin gen heeft het gemeentebestuur ook zijn keuze laten vallen op de stich ting met voorrang van een overdekt zwem- en instructiebad. En op de vraag of voor deze voorzieningen dan wel geld voorhanden is, antwoordde de burgemeester, dat het onverant woord zou zijn met plannen te wach ten tot het geld op tafel ligt. Het ge meentebestuur wil domweg doorgaan. Eens komt geld en dan moeten wij kunnen beschikken over bestedings- klare of uitvoerbare plannen, die de leefbaarheid van de gemeente moeten verhogen. Het gemeentebestuur stelt zich voor in eerste instantie een serie voetbal velden in plan De Bijlen te creëren. Wat het aantal velden betreft, ver telde de burgemeester, dat voorlopig elke voetbalvereniging het benodigd aantal velden toegewezen krijgt, alle maal bij elkaar in het deel van het recreatiecentrum dat het eerst zal worden ingericht. Er komen daar 12 velden. Maar bij het college leeft de wens om in gezamenlijk overleg van de voetbalverenigingen onderling ener zijds en het gemeentebestuur ander zijds, t.z.t. overeenstemming te berei ken over de beschikbaarstelling en het i veld voor de zondag- Een in te stellen sportraad, ten aan zien waarvan thans eveneens spijkers met koppen worden geslagen, gezien een daartoe strekkend voorstel, zal ten aanzien van deze materie en an dere sportaangelegenheden in de toe komst nuttig werk kunnen verrichten. Het gemeentebestuur laat de moge lijkheid tot keuze vrij in de samen stelling van de sportraad voor de helft uit raadsleden en voor de andere helft uit niet-raadsleden. Andere sporten, die evengoed om ruimte gillen, moeten- maar even wach ten. Alles kan niet ineens, is de over tuiging van de burgemeester. Zwem- en instructiebad Het andere grootse plan, waarmede de meerderheid van de bevolking, vooral de jeugdigen, sterk gediend zijn, be treft de stichting van een overdekt zwem- en instructiebad aan de Prinses Irenelaan. Ten aanzien hiervan heb ben eveneens de overwegingen ge zondheidszorg, recreatiemogelijkheid en stimulerende wedstrijdkansen een belangrijke rol in het college gespeeld. Naast deze, op zichzelf al doorslag gevende argumenten om hieraan voor rang te verlenen, hebben b. en w. zich ten aanzien van de stichting van deze nuttige gelegenheid in niet belangrijke mate ook laten leiden door de gedach te dat in een waterrijk land als Ne derland het bijzonder belangrijk is, dat de jeugd zo jong en zo snel mo gelijk de zwemkunst meester wordt. In dit project steekt de gemeente veel geld. maar acht de uitgave dub bel en dwars waard omdat met de goede zwemsport veel kinderen hun nut kunnen doen. De vorm van uitvoering in combi natie van overdekt zwembad met in structiebad zal uniek in Nederland zijn, vanwege de beweegbare bodem. Zijn grootte maakt het complex ge schikt voor voorronden en officiële wedstrijden, met uitzondering echter van springwedstrijden, want er komt geen hoge springtoren in het gebouw. Hiervan is afgezien vanwege de in ver houding hoge kosten. In eerste aanleg heeft men vooral de mogelijkheid het houden van polowedstrijden ogen gehouden. Ook wat dit betreft willen b. en w. stug doorwerken tot uitvoerbare plannen voorhanden zijn op het moment, dat het nodige kapi taal beschikbaar komt. Ernstig wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat in de toe komst of misschien gelijktijdig bouwen van een sporthal, zo moge lijk in seriebouw met een aantal ge meenten gezamenlijk. In deze richting wordt gewerkt en is overleg met Situatietekening van geplande sport zaal en zwem- en instructiebad te Alphen en vooraanzicht van het bad (noordgevél). r„. aantal soortgelijke gemeenten als Al phen gaande. B. en w. zien in deze vorm van samenwerking een redelijke kans van slagen. Schenking Overigens staat het plan tot stichting van bedoeld overdekt zwem- en in structiebad er financiëel niet zo be roerd voor. Het particulier initiatief bracht reeds een dikke f 50.000.op tafel. Voorts heeft een maatschappij, die voorlopig onbekend wenst te blij ven, een toezegging gedaan f300.000.- voor dit doel te zullen schenken, zo dra met de houw wordt begonnen, mits zij het recht van koop verkrijgt over een betrekkelijk smalle strook grond voor het plaatsen daarop van een vestiging. B. en w. koesteren te gen deze transactie geen enkele vorm van bezwaren. De maatschappij be taalt overigens f5.000.huur per jaar! De burgemeester doet langs deze weg een beroep op de burgerij om op een of andere wijze een ton bijeen te brengen. Er zal b.v. een actie gevoerd kunnen worden waarin alle ingezete nen hun steentje voor de bouw kun nen bijdragen. Het moet mogelijk zijn, dacht spr., dat Alphen a. d. Rijn voor zijn eigen, zo vurig begeerde, over dekte dit in een zeer bijeen brengt. Dat moet lukken in deze vrijgevige ge meenschap. Lukt dit, dan is het een kwestie van bewijs voor de behoefte aan de inrichting en een reden te meer voor gedeputeerde staten om de bouw van de 25 x 14 m grote overdekte te be spoedigen. De voetbalvelden hoopt men in 1969 klaar te hebben. Zou het met de over dekte eerder lukken? Dat heeft iedere Alphenaar in eigen hand, meent de burgemeester! -.5iifaI-AtV#3 --HUBtlAP. Het tweede meesterserie- concert van K O door het Resi dentie Orkest had gisteravond plaats tegen een verrassend decor. Voor het eerst zagen we het nieuwe, nog niet in gebruik genomen orgel, dat met een aantrekkelijk, aan de omgeving aange past. front de Stadsgehoorzaal het aan zien geeft van een echt concertgebouw. Voor nog een verrassing zorgde de gast- dirigent Bruno Maderna, de volbloed Italiaan, die een volle zaal voor een interessante kennismaking zette met een eigen werk, in 1962 gecomponeerd voor kamerorkest, een ongewone hoe veelheid slagwerk en hobo. Solist hier bij was Lothar Faber, aan wie het con cert is opgedragen. fo Maderna opende niet een levendig Niettemin ontvingen dirigent-componist, gespeelde Mozart-symfonie K.V. 112, sojist en orkestleden van de meeste door de componist op bijna 16-jarige toehoorders een hartelijk applaus, leeftijd geschreven. Voor zover aan dit werk een diepere zeggingskracht out- j ^/EEL MEER ln het gehoor lag het werk van een andere avant-gardist: „Central Park in the dark" van de in 1954 overleden Amerikaan Charles Ives. Een van de pianisten bespeelde niet alleen de toetsen, maar liet zich een enkele maal waarschijnlijk volgens de partituur bovenop de snaren val len om het gewenste effect te bereiken. We zijn niet verder gekomen dan waar dering te hebben voor een aantal min of meer boeiende vindingen en stereo- fonische klanktechnische grapjes met bij tijd en wijle een schriktherapie om het publiek te schokken. Lothar Faber is ongetwijfeld een uitne mend vakman, van wiens kwaliteiten men by vlagen iets kon gewaar worden. Voor het ontvangen van enige muzikale ontroering zullen we hem graag nog een andere keer horen, maar dan in een schepping waarvoor we al wat rijp zijn. Gistermorgen om 8.05 uur werd een 25-jarige bestuurder van een personen wagen uit Alphen a/d Rijn, rijdende op de Haagweg t.h.v. perceel 55, door een duizeling bevangen. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en reed tegen een lichtmast op. De wagen werd aan de voorkant totaal vernield. De bestuurder werd door de EHD met hoofdwonden en een hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis o gebracht. Gisteravond om 18.30 zat het vijfjarig jongetje O. Arnoldus achterop een bromfiets, die bestuurd werd door zijn vader. Het knaapje raakte met zijn rechterbeen tussen de spaken van het achterwiel bekneld. Een juist langs rijdende wagen van de politie bracht hem over naar het Aca demisch Ziekenhuis. Weteringse Boys Zondag speelt het eerste elftal, indien mogelijk in verband met de terreingesteldheid, een vriendschappelijke wedstrijd tegen 't eerste qlftal van „St. Bernardus". Aan- van 2.30 uur. Leidse burgemeester in raad voor kunst De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk zal op de algemene vergadering van de Raad voor de Kunst op 19 november de 25 nieuwbenoemde leden installeren. Benoemd werd om zitting te nemen in de afdeling algemene za ken o.m. mr. G. C. van der Willigen. 12 /2-jarig bestaan pacelli-school Donderdag 24 november a.s. zal de Pacelli-school op feestelijke wijze haar 12V«-jarig bestaan herdenken. Op die dag vieren dan tevens het hoofd der school, de heer P. J. W. van Adrichem en mejuffrouw C. Stuifzand hun 12'/*- jarig jubileum aan deze school. Ter gelegenheid hiervan zal in de kantine van de Nederlandse Electrolash Mij. aan de Zoeterwoudseweg te Leiden een feestavond worden gehouden. Het programma van deze avond zal geheel door de schooljeugd worden verzorgd. Volgende maand eerste openbaar concert in St Antoniuskerk Optreden van het Haags Matrozenkoor s.0.s.-drieh0eken voor alleenstaanden Het Nederlandsche Roode Krul» heeft een Initiatief uit het buitenland overge nomen op bescheiden schaal gebeurde dit ook reed» ln on» land), dat ln het bijzonder tot doel heeft bejaarde perzo nen te helpen, ln het bijzonder diegenen die alleen wonen. Immer», hoe dikwijl» gebeurt het niet dat bejaarde personen, die alleen wonen, in moeilijkheden ver keren vanwege het feit dat zy om de een of andere reden van de buitenwereld Maandag 19 december vindt in de afgfesneden. nieuwe Siqto Antoniuskerk in Leiden Zuid-West het eerste openbare concert, plaats. Medewerking zullen verlenen het gemengd koor der parochie dat Kerst liederen ten gehore brengt. Na de pauze is er een optreden van het bekende Haags Matrozenkoor onder leiding van Sipke De Jong. Het orgel wordt be speeld door de heer N. J. Schrama, diri gent-organist van de Sint Anthonius- kerk.. Tijdens de pauze is in het ontmoetings centrum gelegenheid tot aangenaam ver pozen. Verwacht wordt, dat velen zullen willen kennismaken met deze moderne kerk als concertruimte. De kerk staat nu al bekend om haar uitstekende akoestiek. Burgerlijke stand Geboren: Gijsbert Hans. zn van P. Nij- hoff en L. van Opstal, Alphons Frede- rik, zn van J. C. Meijer en J. C. M. Dui venvoorden, Sonja, dr van P. J. H. T. Maaskant en S. de Ru, Caspert, zn van P. de eeeuw en A. A. van der Panne, Carmen Estella, dr van W. A. Meyers en G. Welbergen, Cornelia Johanna, dr van W. P. van der Valk en A. Ouwehand, Hélène Brigitte, dr van G. van Ginkel en H. H. Donker, Johanna Herwijne, dr van A. la Lau en J. H. de Horn; Hajo, zn van H. de Wilde en J. P. van Gee- men, Neeltje, dr van L. F. Zwaan en A. M. P. van der Kwaak. Ondertrouwd: F. Lekx en J. Schouten; E. M. Thelen en C. H. Betgen; W. A. Kahlmann en F. E. Punselie; B. J. van Dinten en A. H. J. Veldhuijzen; T. Ba- rendse en J. W. M. Filemon; M. Bakker en C. Voogt; W. J. de Graaf en J. Zijl stra; N. J. A. v. Oudenhoven en C. G. M. Bouter: J. Nievaart en L. A. S. v. Daim; T. P. G. Dongelmans en C. Stafleu; P. E. Van Putten en G. H. v. Dam; A. P. N. Wallaart en W. J. v.d. Voort; P. M. Selhorst en J. K. M. v.d. Water; M. M. C. Schmale en A. Reinsfrna; P. A. Bodijn en E. E. Belt; J. H. Lut en A. T. J. Fetz. Getrouwd: J. H. Holswilder en A. V. Terstegen, W. Hlllebrand en L. W. Grob- bee, T. J. A. M. van Lochem en M. L. V. T. Verhaar, A. W. N. van der Burg en P. W. Zwaan, J. H. W. J. Leising en W. A. M. Tetteroo, L. C. G. M. Dobben en J. J. M. Kienjet, C. Trouwee en A. van Leeuwen, G. Verwer en L. C. de Vries, B. D. Elsenaar en H. J. J. van Strater. Overleden: P. J. W. M. Balet; 86 jr, w. v. C. B. J. J. M. Schermer Voest, H. A. Verhaar, 66 jr, m., T. G. Wesselman, 73 jr, m., A. Favier, 64 jr. m., J. M. Hagen, 85 jr, w. v. J. Plug, N. H. A. van der Meel, 80 jr, m., A. Lamers, 84 jr, m. Dameskontakt Anthoniusparochie kreeg demonstratie schoonheidsverzorging Men schrijft ons: Woensdag 16 november waren de dames van het dameskontakt weer bij een in het ontmoetingscentrum, voor een demonstratie in schoonheidsver zorging. Deze cosmetica-demonstratie werd verzorgd door de firma Pierre Robert. Ongeveer 50 dames toonden hun be langstelling en weten nu hoe zij pre- AGENDA breekt, wist Bruno Maderna aangename muziek van te maken. Bij de uitvoering van Maderna's Ho-1 boconcert was het podium herschapen door het plaatsen van een vreemd in strumentarium, dat iets van een ga melan-orkest weghad: 70 slagwerkin strumenten, bediend door slechts vier spelers tegen een kamerorkestbezet ting, waaronder twee piano's en twee harpen. Bij de dirigent stond een „bij zettafeltje", waarop Lothar Fabers oboe d'Amore, zijn Engelse hoorn en alt hobo kwamen te liggen. Met dit alles kwamen de uitvoerenden tot een ge slaagde reproduktie van Maderna's ge durfde toonzetting. Geheel in stijl schaart Maderna zich achter Schönberg met diens twaalf-to- nentechniek. Na een begin van losse klankfragmenten, die een elektroniscn karakter dragen, smelten alle stemmen samen ln een mysterieuze, vaak exo tische mengeling die sterk obsederend werkt. Het gehoor toonde zich goed deels geboeid, maar menigeen keek bij de droge tikken van los slagwerk ge ïnteresseerd naar het podium in de ma ning, „dat ar waar lata gevallen wa«"\ De strijkers zetten de eerste impressies in, donker van klank, in een zware, dro- •ige sfeer van het grote stadspark bij nacht. Later komen enkele blazers hun verhaal bij „vertellen" en laat de piano wat onvaste dansmotieven ho- die een late feestganger kunnen symboliseren. Centraal Park komt dan ineens tot een fel, daverend leven, waarna de eerste lome indrukken te rugkeren. Het stuk kreeg een uitstekende uit voering onder dubbeldirectie van Ma derna die de blazers voor zijn reke ning nam en eerste concertmeester Theo Olof, die met de strijkers in dit bijzonder ingewikkelde tegenrltme be kwaam en beheerst partij gaf, waardoor een vloeiende eenheid ontstond. Dirigen ten en orkest oogstten zeer veel succes. Na zoveel eigentijdse inventies werkte de welluidendheid van een heerlijke ro mantiek als een verfrissing. Het con cert werd besloten met de eerste «ym- in de gelukkigste tijd van zijn leven, door hemzelf Frühlingssymphonie ge noemd. De symfonie kreeg meteen al van dirigent en orkest een warmbloedig begin. Prachtig klonk het tweede deel met het meeslepende thema. In het laatste deel, allegro animato, toonde Maderno met tempo-wisselingen iets van een opera-opvatting; de bassisten werd deze intentie een ogenblik te machtig. We hoorden evenwel een im posante. geladen uitvoering, die van Maderna toch wel een uitzonderlijk dirigent een perfecte nuancering meekreeg. Als dank kreeg Maderna een ovationeel applaus, waarin hij het or kest gul Het delen. T.P. Musea en T entoonstellingen De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart. Wil Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Hans v. Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. (tot 1 dec.) De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rljksmus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Tentoonstelling van Japanse prenten. Dag. 10-17 uur (zondags 13- 17 uur). Geopend voor spoedeisende geval len: Doeea Apotheek, Doewetraat tl, teL 91913, en Heven Apotheek, Heven IS, teL »00»S. VRIJDAG 18 NOVEMBER Ken O, Oegstgeest Godfried Bo- mans leest voor uit eigen werk. Gebouw Irene. (Endegeesterstraatweg) 20.00 Het Leidse Volkshuis. Vlooien markt, 19.00—22.00 uur. Sempre Avanti - „Een herfstblad vol muziek". Stadsgehoorzaal, 20 uur. Auberge Fran^aise. Café chantant verzorgd door het Leids Zolder Caba ret (Kloksteeg), 20.00 uur. Ver. van Vrienden van het Rijksmu seum voor Volkenkunde. Lezing over „Godsdienst op Hateruma", door dr. C. Ouwehand, Steenstraat, 20.00 uur. Kath. Volksparty, afdeling Lelden. Ledenvergadering, Petruszaaltjc (Lam- menschansweg, 20.00 uur. Orgelconcert door mevr. Annie BlankensteinOffenberg, Ev. Luther se Kerk, 20.00 uur. Concert. „Vrienden van het lied", Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, 20.00 uur. Galerie Walenkamp. Opening ten toonstelling Ad Dekkers, 20.30 uur. Ouderavond LycUa-groep. Foyer Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. K. en O.-schoolvoorstelling. - Opv. van „The Tempest" door de York Thea tre Royal Company. Leidse Schouw burg 19.30 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Kon. Ned. Natuurhist. Ver., afdeling Leiden Strandexcursie. Vertrek met bus 41 naar Katwijk aan zee, om 10.20 voor het Stationsplein. Toneelver. DDC Opv. van „Als een kwartel De Burcht, 20.00 uur. R.K. Sportverenigingen Feest avond. Zaal Maria Gijzensteeg, aan vang 20.00 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Alg. Ned. Unie van muziekvcr. Muziekconcours. Stadsgehoorzaal, 13.30 uur. NOORDWIJK INBRAAK IN BLOEMBOLLEN KANTOOR Door het stukslaan van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot het kantoor van het bloembollenbedrijf van de N.V. Konijnenburg Mark aan de Offenweg te Noordwijk. Kasten en schrijfbureaus werden door de dader(s) doorzocht. Een klein bedrag aan geld wordt vermist. Waar schijnlijk heeft men na de inbraak getracht in het kantoor brand te stich ten. Men trof er hoopjes smeulend papier aan. De schade bleef beperkt tot gaten in de vloer. Bij een nauw keurig onderzoek maakte de recherche o.m. gebruik van een speurhond. eies de cosmetica kunnen gebruiken. 2 Dames uit de zaal lieten zich vol ledig opmaken door mevr. J. Verlaan, schoonheidspecialiste; het resultaat was verrassend. Onder het genot van een kopje koffie kwamen de vragen los en kon een ieder advies krijgen over de verzorging van hun huid. OEGSTGEEST GEEN VOORRANG VERLEEND Gisteravond om 9 uur verleende een personenauto (DAF), komende van de afrit nabij bet Rijnzichtviaduct geen voorrang aan een NZH-bus. De be stuurder van de personenauto, L. D. uit Gouda, werd naar buiten geslin gerd en moest ernstig gewond in het Academisch Ziekenhuis worden opge nomen. De personenauto werd geheel vernield. De NZH-bus is slechts aan de voorkant wat beschadigd. Eveneens verleende vanmorgen een volkswagenbusje, komende van de afJ"it naar de Haarlemmerstraatweg, nabij de NET, geen voorrang aan een personenauto, komende uit de rich ting Sassenheim. De twee wagens botsten tegen elkaar op, waarna de volkswagenbus omkantelde. De stuurder van het busje kreeg 'n lichte shock; zijn twee mede-passagiers moes ten met hoofdwonden naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. De bestuurder van de perso nenwagen, C. P. v. P. uit Rijnsburg, werd tevens voor behandeling naar eerdergenoemd ziekenhuis overge bracht. De schade was vrij aanzienlijk. Het bus werd geheel vernield en de personenauto was aan de linkervoor kant vernield. VOORSCHOTEN R.K. Dames contactclub Maandag avond kwamen de leden van de r.k. da- mescontactclub in het Bondsgebouw bij een voor een instructieavond. Hier hield de heer Van Dijk een lezing over het verzekeringswezen. Het Bureau Voor lichting Levensverzekering verzorgde deze avond. De causerie van de heer Van Dijk werd toegelicht met film,'Na de pauze werd een film vertoond land en volk van de Nederlandse An tillen. Woensdagavond waren de leden en hun echtgenoten de gasten van SVLV. Zij waren uitgenodigd voor een klaverjasavond in de kantine van SVLV, waar heerlijk met elkaar gestreden werd om de beschikbare prijzen. De heer P. v. d. Meij ging met de eerste prijs huis en mevr. Devilee viel de poedel prijs ten deel. Gemeenschappelijk u_ gezellige ontspanning rïeze bijeen- menzijn i was wel het thema komst. Geboren: Johann Arend, zn vai Piest en M. C. Onin; Erwin, zn van J. G. Smit en E. M. de Graaff; Annemiek, dr van H. P. Profijt en F. M. Lagrand, Elisabeth Pauline, dr van J. R. v. Reek en W. H. Berdenis van Berlekom, Adri- ana, dr van L. A. van der Zwet en Hijman. Ondertrouwd: Tynus Spaan, 24 jr Adriana van Berkel, 23 jr; Teunis de Kruijf, 27 jr en Aleida Bout, 26 jr.- Jo hannes Hantje Klein, 33 jr en Leentje Boukje Hibma, 27 jr. Getrouwd: N. F. Vis en M. Aulwma; R. R. Schuier «n B. Westphal. Te dien einde werd een noodsein ont worpen in de vorm van een rode drie hoek, waarin een SOS-teken in een red dingsboei voorkomt. Elke persoon die de hulp van buitenaf wenst in te roepen hoeft dan slechts dit teken aan 't raam aan te brengen, wat dan wil zeggen: „Kom mij te hulp!" Dit teken is dus vooral bestemd voor degenen die niet meer bij machte zijn zich buitenshuis te begeven, maar toch nog in staat z(jn zich in huls te bewe gen. De praktijk leert o.a. dat vele bejaar den afhankelijk zijn van het bezoek van kind, familielid of buur. Het is niet ondenkbaar, dat deze personen, door welke oorzaak ook, niet in Btaat zjjn vaak regelmatige bezoeken te brengen. Het gaat hier om uitzonderlijke gevallen - helaas maar al te dikwijls voor komen. Hierbij kan b.v. worden gedacht aan het bevriezen van een waterleiding in de winter; beantwoording van of actis nemen op een ontvangen telegram; con stateren van gaslucht in huis, enz. In deze gevallen Is het SOS-teken jor hen een uitkomst. Driehoeken kunnen worden aange vraagd bij de Afdeling Lelden en Om streken van het Nederlandsche Roode Kruis, Rapenburg 35, Leiden, tel. 21705. Zij worden gratis verstrekt. Leidse Universiteit AFSCHEID MEVROUW 0. C. D. IDENBURG Het College van Curatoren zal op woensdag 23 november aan mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heu- kelom een afscheidsreceptie aanbieden en wel van 17.15 tot 18.15 uur in het Snouck Hurgonjehuis, Rapenburg 61. Mevrouw Idenburg is van oktober 1930 tot 16 september 1965 conserva trice van het Academisch Historisch Museum en secretaresse van de His torische Commissie van Universiteit geweest. Minnesota Tafeltennistoemooi Onder auspiciën van „Scottie", de personeelsvereniging van Minnesota (Nederland) N.V., vindt hedenavond (aanvang 20.00 uur) een tafeltennis toernooi plaats met deelname van een viertal bedrijfsverenigingen. Naast de organiserende vereniging zijn dit F. 188 (Grofsmederij), Stadhuis en RTC (Royal McBee), die ieder met 2 teams uitkomen. De wedstrijden worden verspeeld in de kantine van Minne sota N.V. aan de Rooseveltstraat 55. BASKETBALL bona stars A.s. weekend staat de competitie m de landelijke klasse stil. De Bona Star» hebben deze rust wel verdiend. Het reserveteam, dat uitkomt in de eerste klasse Den Haag, zal uit tegen Ariston geen problemen hebben en zijn ongeslagen positie ongetwijfeld behou den. Opvallend in de jeugdcompetitie is het superieure junioren a. Deze jeugdige basketballers kunnen reeds terugzien op 5 gewonnen wedstrijden, die zij allen met ruim verschil wonnen. A.s. zondag een onderonsje, zij zullen de strfld aan binden met junioren b, hetgeen wel de zesde zege zal worden. Programma: 18 nov. 20.30 Ariston 1- The Bona Stars 2. 19 nov.: 14.00 dames 2-Esso; 15.80 Achilles 2-The Bona Stars 3; 16.30 Punch 3-The Bona Stars 4; 20.20 Vodo 2-Dames 3. 20 nov.: 14.15 The Bona Stars c-Ar- gus c; 15.30 The Bona Stars a-The Bona Stars b. 23 nov.: 19.00 Esso-The Bona Stars 3, 20.20 Vodo 1-Dames 2, 20.20 Jumper* b- The Bona Stars e. HOCKEY PROGRAMMA SISEO Behoudens de te verwachten ter reinafkeuringen moeten de onderschei dene teams van Siseo in het komends weekeinde het navolgende inhaalpro gramma afwerken: Strawberries 3- Dames 1, 12.30; Dames 2-Kieviten 4, 12.00; Hudito 7-Dames 3, 14.30; Heren 1-DSHC 7, 13.30; Heren 2-Tempo 4, 15.00; Rijswijk A-Jongens A, 11.00; Meisjes A-Groen Geel E, 14.00; Jon gens B-VCL C, zaterdag 15.00. Opstelling van de beide eerste teamsi Dames 1: Ria Stuifzand, Jopie Beek- man, Ankie v. Putten. Joke Aalders, Maria n v. Brussel, Olga Kruisman, Lu- dy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy v. Brussel. Heren 1: Frans v. Adrichem, Karei Köllmann, Peter Gerris, Hans Smiet, Gijs Groenewegen, Vincent Bus, Ben Ramakers, Lex v. Hoof, Jacques Ger ris, Bert v. Brussel en Miechel Gerris. KORFBAL WEDSTRIJDPROGRAMMA LEIDSE KORFBALCLUBS Overgangsklasse: Danaiden-Rust Roest, Eindhoven-Vicus Oriëntis. Eerste klasse: De Algemene-Zuider- kwaftier, ODO-Fluks. Tweede klasse: KNS-Phoenis, Cres cendo-Ready. L.K.B. le kl.: Noorderkwartier 1- Danaiden 4, De Algemene 3-Vicus O. 3, Crescendo 3-Crescendo 2; 2e kL: Zui derkwartier 3-Danaiden 5, De Alge mene 4-Fluks 6. Junioren A: Danai- den-Noorderkwartier, DKC-Zuiderkw_ Ons Eibemest-Fortuna. Jun B 1: De Al- gemene-HSV, GKV-Vicus O., Crescen- do-HKV, Ready-KNS. Jun. C: Noorder- kw. B-De Algemene B, Fluks A-Cres cendo B. Adspiranten. le kl.: De Al gemene A-Fluks A; 2e kl.: Danaiden B- Crescendo B, Noorderkw. B-Vicus O B, Zuiderkw. B-KNS B; 3e kl.: D* Algemene B-Zuiderkw. C, Madjoe A- Danaiden C, Danaiden D-Fluks B; 4« kl.* Noorderkw. C-Mad)o« B, Zuid*r- kw. D-Crescendo C.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4