Katholieke media verdraaien feiten en zijn tendentieus Zoeterwoudse Zonnegaarde werd 'n ware Baggergaarde „Brandpunt" hoofdschuldige STADSGEHOORZAAL LEIDEN exclusieve expositie PERZISCHE TAPIJTEN IMPORTHUIS „FARAH" - Amsterdam VRIJDAG 18 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KAMERLID KOLFSCHOTEN KLAAGT VOOR KRING LEIDEN VAN KVP: yf[J «Het is een schandaal en de gehele fractie voelt het als een grievend onrecht, dat nagenoeg alle katholieke publiciteitsmedia, de KRO voorop, de KVP'ers, die in de nacht van 14 op 15 oktober voor de motie-Schmelzer stemden, afschilderen als een Stel a-socialen. De voorlichtingsmedia falen ergerlijk bij het geven van onze motieven en het verklaren van onze houding ten opzichte van het kabinet-Cals. Het programma van het kabinet-Cals onderschrijven wij, onze zorg gold alleen de mogelijkheid dat programma te verwezenlijken met de beschikbare middelen. Gelet bovendien op de terug gang in de conjunctuur, de geldontwaarding en de inkrimping van de werk gelegenheid," aldus het Tweede Kamerüd E. J. M. Kolfschoten gisteravond tijdens de vergadering van de Kring Leiden in Den Burcht. „Het zijn beslist niet de werkgeversbelangen geweest, die de doorslag gegeven hebben in de crisis. Met onze motie zijn ook de werknemers gediend. Evenals andere groeperingen kopen zij niets voor een lonen-en-prijzen-spiraal. Over deze kant van de kabinetscrisis wordt nauwelijks voldoende voorlichting gegeven", so zei de heer Kolfschoten tussen het applaus door. Klacht KNBTB „Niet alleen in de fractie is de onte vredenheid over de voorlichting groot, ook anderen hebben zich daaraan ge stoten". De heer Kolfschoten deelde daarop mede, dat het bestuur van „een landelijke katholieke maatschappelijke organisatie" (naar wij vernamen de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond) een schriftelijke klacht bij het bestuur van de KRO gedeponeerd heeft over de eenzijdige en tendentieuze voorlich ting, zoals die in „Brandpunt" gege ven wordt. De heer Kolfschoten deed deze krach tige uitspraken in een debat waar voor de basis werd gelegd door kring bestuurder W. Hoonhout, die voor stelde de kritiek van de kring op de publiciteitsmedia te vervatten in een motie aan het partijbestuur of een schrijven namens de kring aan de besturen van de KRO en de Volks krant. Ook aan het adres van de Volks krant werd menig verwijt gericht echter niet door de Kamerleden (be halve de heer Kolfschoten waren ook mr. T. Brouwer en mr. R. J. Nelissen aanwezig) Waarom zo dwars De kringraadsvergadering wenste de heren Kolfschoten en Hoonhout even wel niet onverdeeld te volgen. Velen vroegen zich af: „Waarom zijn de media zo dwars? Zou het misschien niet aan de KVP-leiding en de katho lieke politici liggen, dat de houding van de fractie tijdens de kabinets crisis zo gebrekkig in de verschillende media wordt weergegeven? Het partij bestuur en de fractie moeten de hand ook in eigen boezem durven te steken, waren velen van mening, want kranten en de televisie zijn bij hun bericht geving afhankelijk van de voorlichting die de KVP behoort te geven. Meer voorlichting De heer Kolfschoten voerde hier tegen aan, dat de voorlichting in deze dagen in hoofdzaak moest komen van de heer Schmelzer, doch de fractie leider moest zich vanwege zijn for matie- en de informtiepoging van dr. Beel waarin hij nauw was betrokken, onthouden van commentaren tegen over de publiciteitsmensen. Wat be treft de voorlichting in het algemeen („Waarom verweert de KVP zich niet tegen ernstige en gemakkelijk te be strijden beschuldigingen?", had een afgevaardigde gevraagd) merkte de heer Kolfschoten op, dat de Tweede Kamerfractie sinds kort een voorlich tingsfunctionaris heeft, die belast is o.m. met het onderhouden van contact tussen fractie en pers. „Maar afgezien van onze eigen voor lichting, waaraan stellig iets gedaan moet worden: het blijft een niet te verteren zaak, dat de katholieke media, door feiten te verzwijgen of te ver draaien, onze fractie isoleren", aldus de heer Kolfschoten. Brièf kringbestuur I Het debat leverde toch wel iets op. Minder scherp dan aanvankelijk was I voorgesteld zal het kringbestuur nu j in een brief aan het partijbestuur zijn j bezorgdheid uitspreken en aandringen op duidelijker en meer voorlichting, met name door de KRO. De vergade ring machtigde daartoe het bestuur, nadat mr. Brouwer had verklaard, dat een brief aan het partijbestuur waar schijnlijk meer effect zal hebben dan een rechtstreekse motie aan het adres van het KRO-bestuur, omdat in het dagelijks bestuur van de katholieke omroep een afgevaardigde van het partijbestuur zitting heeft. Het debat, waarin aan de hand van vele vragen uit de vergadering nog eens diepgaand werd ingegaan op de oorzaken, welke tot de val van het kabinet leidden, werd na midder nacht afgerond met een krachtige op roep tot solidariteit door voorzitter B. P. de Kousemaeker. Solidariteit „Ik vraag me werkelijk en niet zonder ongerustheid af of al die poli tici, die de KVP zo vriendelijk te ver staan geven, dat de partij zich maar moet opsplitsen in rechts en links, het zo goed menen met het katholieke volksdeel. Onder leiding van de KVP en tegen de druk van rechts en links in heeft katholiek Nederland zijn ach terstelling ongedaan kunnen maken. Ik vrees, dat wij vele stappen terug gaan doen als wij niet willen zien, dat andere partijen onze interne ZA KELIJKE meningsverschillen als splijt zwam gebruiken. Zakelijke verschil len kunnen er in onze partij zijn, ze kunnen ook opgelost worden; geen verschil bestaat er echter in onze chris telijke visie welke haar waarde heeft bewezen en nog zal bewijzen". 0— Aan het debat ging een korte jaar vergadering van de Kring vooraf. Het jaarverslag van mr. A. Q. C. van Rui ten werd zonder veel opmerkingen goedgekeurd, doch vrij langdurig stond men stil bij het financiële overzicht en de begroting van penningmeester W. Hoonhout. Het vorig jaar teerde de Kring ruim 2000.- in op haar ver mogen en het komende jaar zal men moeten werken met een geraamd na delig saldo van 750.- op een begro ting van 86.350.- Aan de orde kwam derhalve de vraag of het niet wenselijk is de contributie te verhogen of een contributieverhoging voor volgend jaar in het vooruitzicht te stellen. Aan con tributieverhoging zal men volgend jaar niet meer kunnen ontkomen, maar het Kringbestuur, aldus de heer Hoon hout, vond het thans niet opportuum een kleine verhoging voor te stellen. Het moet de afdelingen niet te moeilijk gemaakt worden hun leden te behou den, was het motief. Propagandaleider van de Kring werd de heer C. Fortanier bij acclamatie. Hij volgt in deze functie de heer J. J. M. Bakker op die wegens drukke werk zaamheden moest bedanken. De heer Fortanier zal als propagandaleider ten hoogste slechts een jaar aanblijven, want na de Kamerverkiezingen treedt hy volgens de reglementen van de Kring met het gehele bestuur af. OOGSTDANKDAG LTB ZOETERWOUDE MET TONEELSPEL VAN JONGEREN De jaarlijkse Oogstdankdag van de Zoeterwoudse LTB mocht zich gisteren weer in een goede belangstelling ver heugen. Tijdens een H. Eucharistievie ring in de St. Janskerk door deken A. v.d. Boog werd aan de Heer van alle wasdom dank gebracht voor het goede der aarde. Vergezeld van de dames nut tigde men het ontbijt in liet Don Boscp- huls. Met een gezellig koffieuurtje werd de ochtendbijeenkomst afgesloten. De grote LTB-familie toog vooi avondfeest naar Leiden. In het St. An- toniusclubhuis speelde de eigen jongeren van de KPJ het toneelspel in vier be drijven „Sterker dan goud" van Martin Van Spaandonck. Dit stimuleert het bezoek aan de avondviering zeer zeker. Afscheid C. W. Oostveen na 50 jaar dienstbetoon aan Leidse Rode Kruis Het Rode Kruiswerk staat meer dan ooit juist in deze jaren in het middel punt van de wereldbelangstelling doordat allerwege telkens opnieuw de hulp van deze zegenrijke instelling bij rampen gevraagd wordt. Het Rode Kruis is nimmer zonder werk, maar daarvoor is nodig, dat al tijd opnieuw mensen bezig zijn de ver werkelijking van de idealen mogelijk te maken. Daarvoor beschikt het Rode Kruis over vele „stille" werkers, mensen, die jaar in jaar uit bezig zijn om te zorgen, dat alles „op rolletjes" loopt. Eén daarvan is de heer C. W. Oost veen, die meer dan vijftig jaar de administratie en boekhouding van de afdeling Leiden van het Ned. Rode Kruis heeft verzorgd. Toen hij in 1916 als procuratiehouder in dienst kwam van de Comm. N.V. Leidsche Bank- vereniging, kreeg hij al dadelijk ook de administratie van de afdeling Lei den van het Rode Kruis onder zijn beheer, aangezien de heer F. G. H. Gerlings, directeur van de bank, pen ningmeester was van het Rode Kruis. Toen de heer Gerlings later opge volgd werd door de heer E. Moens, werd deze ook penningmeester van het Rode Kruis. In die dagen was het werk voor het Rode Kruis nog niet zo veelomvattend, want het ledental bedroeg in 1916 slechts 25 personen. Thans is dat, vooral dank zij de op De heer C. W. Oostveen als deelnemer aan de Northgo- wandeltocht afgelopen het ogenbilk gevoerde actie, tot 12000 opgelopen. We zouden over het stille werk van de heer Oostveen nog heel wat kun nen vertellen, maar veel „tamtam" ligt niet in het karakter van deze on verdroten, maar stille werker, die zich niet gaarne op de voorgrond plaatst. We mogen evenwel zijn vele werk voor collectes van andere instellingen niet zonder meer voorbijgaan. De heer Oostveen mocht op 4 no vember jl. de leeftijd van 79 jaar bereiken, maar men zou hem zijn hoge jaren niet aanzien. Ongetwijfeld door het feit, dat hij nog altijd zó levens lustig is, dat hij tot het afgelopen jaar nog aan verschillende wandelmarsen deelnam. Zijn werk verdient aller bewonde ring en het bestuur van de afdeling Leiden van het Rode Kruis wil daar van blijk geven, nu de heer Oost veen de tijd gekomen acht zijn 'werk aan jongeren over te laten. Daartoe zal het bestuur in een woensdagavond te houden bestuursvergadering van zijn waardering ten opzichte van de heer Oostveen blijk geven. Overigens, hoe levenslustig de heer Oostveen nog is, moge blijken uit het feit, dat hij op 7 december per vlieg tuig naar Australië hoopt te gaan, om een bezoek te brengen aan zijn ge trouwde dochter, die hij in zestien jaar niet meer gezien heeft..,^ De jongeren verdienden dit ook. Dit stuk, met wat meer inhoud dan de „Boemelende bedrieger" van vorig jaar werd onder regie van de heer J. Verstee- gen zeer aanvaardbaar gebracht. De re gisseur kon daarvoor over enkele sterke krachten beschikken, speciaal voor de vrouwelijke rollen. Truus de Jong, die nota bene debuteerde, speelde een goed doorleefde Ellie die ondanks het drank misbruik van haar man. steeds het goede in hem bleef zien. Greet Versteegen, goed als altijd, vertolkte de rol van Tonia, de weduwe wiens zwakke hart door de vele emoties belaagd werd. Anneke, het zusje van de vrijgezelle kunstschilder Jan, was voor Annie v.d. Salm de persoon in wie zy haar uitste kende toneelcapaciteiten weer eens waar kon maken. De vierde damesrol was voor Corrie v. Leeuwen, als Minet de hulp in de kroeg, die smeekte om de liefde van uitsmijter Jaap. In de man nelijke hoofdrol speelde Kees de Groot als Henk die de drank en z'n etablisse menten boven alles stelde. Hij was bij zonder rolvast. Een grote rol was' ook toebedacht aan Sjaak de Jong wiens avances aan het adres van Ellie niet tot „resultaat" leidden. Hein Verkley als Kareltje, de exploitant van caf's, en diens tegenstrever de uitsmijter Jaap, Chris v. Leeuwen, waren de andere man nelijke rollen toebedacht, 'n Bijzondere vermelding verdient zeker souffleusse Els Wijsman. Met een langdurig ap plaud uitten de aanwezigen hun waar- dreing voor het gebodene. Door voor- j zitter A. de Jong werd aan de dames bloemen aangeboden en speciaal dank gebracht aan regisseur J. Versteegen. Met belangstelling zien we uit naar een volgend optreden van deze groep, dat de voorzitter met 'n „gaarne tot een volgend jaar" reeds aankondigde. Zaterdag 19 en zondag 20 nov. 1966 11 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds Alleen origineel handgeknoopt, voorzien van het welbekende „FARAH" GARANTIECERTIFICAAT. Deze zeer exclusieve collectie omvat vele oudere, zowel als nieuwe exemplaren o.a. KESHAN, MIR, KLARDASHT, GHOM, WIZ, MASHAD. JOSAN, BAKHTIARI, HERMAN Alle maten aanwezig, ook TAFELKLEDEN. Wy nodigen IT uit dit interessante handknoopwerk geheel vryblyvend te bezichtigen. Telefoon 020—161776 NIET MIDDELKOOP, MAAR MIDDELDORP Tot onze spyt heeft het zetdulveltje ons gisteren by de rubriek „Ontmoetin gen" parten gespeeld. Zoals verder in de desbetreffende ontmoeting bleek, stond de naam van de schryver vei keerd. I)eze moest niet „Middelkoop' maar Middeldorp zyn. PAUZE Langspeelfles De Kuyper Al spelende met een fles Citroenbrande wijn De Kuyper en de frisdranken naai uw keuze, maakt U etteiyke heeriyke longdrinks. Enlet wel: Cltroen- brandewyn De Kuyper wordt nog steeds verkocht in de héleliter-fles. U doet dus lekker lang mee. ADVERTENTIE Gestikte SATIJN-SPREI Een sieraad voor Uw bed, gevuld met de bekende fibrenka-vezel. Alleen deze week inde AA CO oo.OU Ook leverbaar in 1 persoons NU 29.75 PLANETAIRE VERANDERINGEN „Ook b(j de veranderende godsdien stige denkbeelden" - aldus de wijze man, die door velen als onwijs wordt versleten - „moet men goed vasthou den. dat het slechts planetaire ver anderingen zyn. In feite verandert er ook hier niets. Er is geen enkele aan wijzing, dat er als gevolg van de technische ontwikkeling een geslacht van „super-mensen", van betere men sen aan het ontstaan is. Eerder zouden er aanwijzingen te vinden zUn van een toenemende zelfgenoegzaamheid met als begeleiding een toenemende wanhoopsstemming. Mocht dit al zo zijn. het verandert toch niets aan het grond-gegeven van het menselyk be staan, dat - al zou de technische per fectie worden bereikt - in wezen tra gisch is, verscheurd tussen goed en kwaad, tussen vreugde en lijden met tot onherroepelijk slot de dood. Deze tragedie is de basis van alle menselyk zoeken en tasten naar verlossing - en die verlossing is „in de volheid der tijden" gegeven door de vergodde lijking van de menselijke tragedie aan het kruis, van de planetaire onder gang tot kosmische bevrijding. Ook dit kruis is een vaststaand gegeven en bij alle veranderingen in godsdienstige beleving, daaraan verandert in feite LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Ipcress streng geheim (18 jr.) Dond. t/m zondag. Daarna programma in het kader van de Franse week. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) Geprolongeerd Dagelyks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Nevada Smith (18 jr.) Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. ontraden. Trianon: De bezeten jacht (18 Jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sioux in hinderlaag (14 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Oud-burgemeester Smeets van Zoeterwoude ernstig ziek Oud burgemeester Smeets, die zich na zyn afscheid in Zoeterwoude in het Lim burgse Heel vestigde, is zeer ernstig ziek en ter verpleging opgenomen in het sanatorium te Hom. Zijn toestand i£ de laatste weken zo verslechterd dat hem het H. Sacrament de Zieken is toegediend. De heer Smeets is thans 71 jaar. BOEKENTENTOONSTELLING In de Aloysiusschool ia dank zy de bemoeienis van het oudercomité een boe kententoonstelling ingericht. Een goede gelegenheid voor de ouders om in deze geschenkentyd kennis te nemen van het goede kinderboek. De tentoonstelling is geopend zaterdag 19 november van 3 tot 5 uur en zondag 20 november van 2 tot 5 uur. NOODZAKELIJKE ONTSLUITING BLEEF LANGE TIJD UIT De regenval van de laatste dagen ware plaag voor de bewoners vai Zoeterwoudse „Zonnegaarde"? De weg in dit bouwgebied. dat inmiddels groten deels is bewoond, is schier onbegaan baar. De kuilen worden steeds dieper, de plassen steeds groter. Sedert enkele dagen is naast liet officiële naambord „Zonnegaarde" door de boze bewoners een bord geplaatst dat als opschrift draagt „Baggergaarde" Er schijnt voor lopig nog geen verbetering te komen in deze toestand, die de vele jonge huis vrouwen met hun pas aangeklede wo ningen tot wanhoop brengt. Kort nadat de nieuwe r.k. kleuter school „Zonnegaarde" in dit gebied was geopend, liet de r.k. Woningbouwver eniging St. Willibrord, graag gebruik makend van nieuwe mogeiykheden in de woningwet, hier 'n aantal premiewonin gen bouwen. Zy kon hiermede 13 leden aan een koophuis helpen voor 'n bijzon der aantrekkelijke prys. De noodzake- ïyke ontsluiting van dit gebied bleef echter achterwege. De bouw van het be jaardencentrum die ook in het plan Zuidbuurt-Oost gerealiseerd zou worden en een vervangende school voor de reeds lang afgekeurde H. Hartschool zou hier voor wel mogelijkheden bieden. De grote kerkbrand van de Sint Jan op 12 juni 1964 was echter van grote invloed geweest op de plannen. Het be stuur van de stichting r.k. Scholen had juist voordien besloten de nieuwe school te doen bouwen in het plan Westelnde. Na de brand werd het beter geoordeeld het grote bejaardencentrum te ont wikkelen aan de Verlaatweg. De ontsluiting van Zonnegaarde, nood- zakelyk voor deze bouw, bleef nu achter wege. In het voorjaar van 1965 werden de eerste premiewoningen bewoond. Men moest zich eehter wel behelpen, water, gas en electra moest men ontberen. Men zag het niet zo stomber in aan de vooravond van de zomer. Via een noodaansluiting werd wat stroom „ge regeld" voor 'n paar lichtpunten en wa ter kon men tappen uit de buitenkraan van de kleuterschool. Een goede ver- Triest als r ■erstroming. binding met de Zuldbuurtseweg scheen echter een niet te verwezenlijke ver wachting. Toen het bouwbedrijf Bosman in het braakliggende gebied tot huizenbouw overging leek de oplossing naby. De verharding voor de weg werd aange- Hyacinten Anne Marie 89-84."irtoaen bracht maar de bitume deklaag bleef Wedgewood 40—68, Proff. Blaauw 30— achterwege. Terecht oordeelde men dat 40. Rozen: Euphorbia 40-83, Baccara deze, zolang de zware vrachtauto', hier 31-64, Pink Sensation 28-58, Zorlna iH - 2431, Seventeen 1327, Carol 14- Hoc komt jou knippatroon in 's hemelsnaam tussen mijn navigatie- kaarten?! KORRELTJE Wij zyn allen min of meer echo's, de echo's van anderen, in goede of slecht* dingen. MARKTBERICHTEN LEIDEN vrydag 18 nov. 1966 VEE -r- 330, vare koeien 25, pinken 55, graM- kalveren 12, vette kalveren 38, nuchtere Stieren 3, melkkoeien 70, vette koelen Kalveren 2, vette schapen 80, fokschat pen 40, vette lammeren 2305, varkens (zeugen) 36. schrammen 120, biggen 612, veulens 4, geiten 6. Melkkoeien 950,-/1250,-/1150,-, vette koeien 3,25/3,90/4,35, vare koeien 500,-/ 900,-/1200,-, pinken 500,-/600,-/725,-, graskalveren 250,-/350,-/450,-, vette kal veren 3,40/4,25/4,60, vette schapen 95,-/ 120,-/125,-, fokschapen 120,-/140,-/160,-, vette lammeren 130,-/155,-/170,-, zeugen (drachtlgen) 375,-/400,-/450,-, schram men 95,-/110,-/120,-, biggen 65,-/70,-/75,-. Handel: melkkoeien zeer rustig, vetto koelen lui, vare koelen zeer kalm, pin ken en graskalveren kalm tot stil, vette kalveren vlot, vette schapen en vette lammeren flauw, fokschapen kalm. Zeugen, Schrammen en biggen redeiyk Leiden vrljadg 18 nov. '66 Kaas 2 partyen Goudse kaas tot 3,59. Leidse kaas geen aanvoer. BARNEVELD, 17 nov. Eierveiling Aanvoer 339.190 stuks, handel rede lijk, afloop kalm. Eieren van 42-48 g 13.50-16.80, 52-58 g 17.47-18.60, 60-65 g 17.71-17.60, 66-72 g 18.00-18.30. R'VEEN, 17 nov. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 3552, Sim Rood 30 —45. Sim Wit 31—41. Arthus Sim 39, Frah Diba 50. Princes Ann 35, Ger- bera 43—53. Lelies 32—69, Nerine Pink Triumph 83, Rozen Garnette en Carol 1930. Zorina 2934. Sonora 28. Coral Princes 48—53. Super Star 4551, Bac cara 4957, Cyclamen 901.35, geplo zen chrysanthen Orchid Beauty 2325, Wlm Lange 1734, Red Rolinda 1619, Balcombe Perfection 3335, Princes Armgard 48, Josef 27 p. st. Troschry- sanltyen Roodkapje 851.10, Matterhorn 1.15, Little America 1.001.05, Julia 95 1.10. Yuyona 1.05—1.10. Red Petrole 1.15—1.35. Indianapolis 1.00—1.25. Or chid Beauty 1.30, Paris 1.05—1.15. Beau regard 1.15, Golden Seal 1.301.50, Pre ludium 1.50, Kauwmann 1.001.15, To kyo 1.151.35, Bacchus 1.15, Bornholm 1.20—1.25, Brigitte 95—1.05, Bonnie Jean 1.05, Delight 1.45—1.50, Emeren- tia 1.20, Criterion 1.45—1.55. White Hope 90—1.05, Portrait 1.25—1.35, Tune Full 1.601.75, tros gemengd 1.15 1.20, Eikenblad 5156, Narcissen Early Glorie 1.90, Freesia's 80—1.45, Anemo nen 90 per bos. RIJNSBURG, 17 nov. BLOEMEN bouwm a terialen lang leven beschoren zou zijn. Het ziet er dus naar uit dat de le veranciers hier tenminste tot aan het einde van de winter hun waren aan de achterdeur zullen afleveren. Deze ls via het toegangspad naar de kleuterschool wat beter te bereiken. Voorzieningen zyn er Mede dankzy de bouwaktiviteiten in dit gebied zyn alle woningen ding, lichtnet en gasbuis aangesloten. Sedert enkele dagen is de buitenwereld zelfs telefonisch bereikbaar. De gemeen te, die inmiddels de openbare verlich ting heeft laten Installeren, schynt in deze vryuit te gaan. Het is een particu liere aangelegenheid, voor de bewoners echter een „bagger"-obsessie Am. Anjers: Tangerine 3545, Dusty 35—45, William Sim 3543, Ro de Sim 3543, Rose Sim 35—40, Crow- ly 3040, Arthur 30—39, Witte Sim 30—37. Chrysanten (geplozen) Shoe- smith 4553, Willem ae Lange 3040, Herco 20—27 alles per stuk. Freesla's: Irene 180—230. White Swan 175—225, Aurora 150—210, Stockholm 125—150, Golden Yellow 75150. Narcissen: Ear- - 'y Glorie 210—220. Wedgewood 40—58. lange wachtperiode op de waterlei- Tros Chrysanten: Oranje Wonder 180— 200, Criterium 150—165, Ind. polis 125 —160, Golden Seal 140—150. Tokio 125 —150, Bonnie Jean 130—140, White Hope 125—135, Jozef 125135, Red Petrol 100—135, Little America 100— 125, Brigitte 100—125, Sybill 100—125 Lyona 80—125 alles per bos. Anthu- rium 30105, Gerbara 1143 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3