Prelude van interland op laag pitje Weerheyms damrecord hing aan zijden draad TOEKOMST SCHOOT BETER DAN TSJECHEN Y00R ZWEMWERELD KOMT GROOTSTE TOP IN HOOGZOMER 1967 TE LIGGEN Veel krachtmetingen op internationaal peil ZWARTE BANDERS STREDEN OM ZUID-HOLLANDSE TITELS Gouweleeuw had moeite met Stoker Jour de Java bij streep winnaar hoofdnummer G.S. OP DREMPEL KAMPIOENSCHAP Wim van Gerven zegeviert in veldparkloop MAANDAG 7 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE CX)URANT PAUiJNA ii (Van ome sportredactie) DEN HAAG De prelude van het interlandtreffen vond zaterdag avond plaats in het Zuiderpark. Op het doorweekte ADO-terrein poogden de ploegen van Nederland en Tsjecho- glowakije (onder de 23 jaar) wat vuur te blazen in de enkele duizen den kleumende toeschouwers, die na de rust ook nog een portie regen te verwerken kregen. Het was en bleef een tamme wedstrijd met een voor de rust technisch beter Tsjechisch team maar een doortastender Nederlandse B-ploeg, die op vrij gemakkelijke wijze tot een zege van 41 kwam. De Tsjechische defensie, waarin de zware Jarabek het leeuwedeel van de verdedigende taak vervulde, werd al snel overrompeld. Twee minuten waren pas gespeeld toen er te lang werd getalmd met wegwerken en Theo Pahlplatz (FC Twente) de score kon openen (10). Hij zou met linksbuiten Rensenbrink (DWS) voor het meeste gevaar blijven zorgen. Henk Houwaart deed in de aanval niet meer dan noodzakelijk was, maar wat hij deed, was van kwaliteit. De MVV-er Geurten gaf blijk van uitstekende tech nische capaciteiten maar wilde deze te nadrukkelijk etaleren en speelde daar door te zelfzuchtig. In het middenveld deden Hanegem (Xerxes) en Strik (Go Ahead), die de plaats van Jansen (Feyenoord) innam, goed werk en de defensie gaf zo weinig kansen weg, dat de Tsjechen het met verre schoten gingen proberen. De gladde bal speelde doelman Thie (ADO) wel enige malen parten maar hjj kon zich meestal tijdig her stellen. Een constant struikelblok voor d€ Tsjechen was de Ajacied Hulshoff die „in de hoogte" alles had. En de Tsjechen speelden nogal eens door de lucht. De keren, dat de Tsjechen voor Nederlandse doel kwamen, ware tellen. Jarabek probeerde het met goede kopbal, Ondrasek schoot uit een vrije kans naast en het schot van Pivar- nik kwam van te ver om succes te kun nen hebben. Niet vergeefs De rust was nabij toen Rensenbrink zijn grote snelheid kon uitbuiten. Hij trok achter een pass aan en het leek of hij vergeefs sprintte. Maar hij haalde het en schoot langs de uitlopende doelman feilloos in (20). Dat Thie een ver schot van (weer) Pivarnik niet onder con trole kreeg, had geen de'sastreuze ge volgen want Masny miste. Dat deed Masny niet een kwartier ns de rust (21) maar toen tien minuten nadien Hulshoff een vrije trap nam, Üanegem inkopte en Strik in buiten spelpositie het laatste zetje gaf (31), hielden de Tsjechen het wel voor gezien. Hun spel werd slordiger en de „Neder landse toekomst" had geen moeite de wedstrijd volkomen onder controle te houden. Houwaart prikte de bal nog eens tussen de verdediging door maar Pahl platz wachtte te lang en toen Rensen brink het mocht proberen, schoot hij Listig hokje De regen had het laatste restje al lang geblust toen Hanegem met listig hakje Pahlplatz in staat stelde de eindstand op 41 te bepalen. Een kop bal van Houwaart vloog nog net naast maar het was zo toch al genoeg. De Tsjechen hadden voor de rust hun meestal vlotte combinaties geen effectief slot kunnen maken. Jong Oranje daarentegen had slechts één doel voor ogen: scoren. En dat lukte viermaal wonderwel, zonder tot grootse daden te zijn gekomen. Daarvoor ontbrak het noodzakelijke verband te zeer en stond deze prelude op een te laag pitje. Handbalploegen in oefenduels ROERMOND Als voorbereiding op het Euro-Cuptoernooi en tevens ais trai ning van het Nederlands jeugdteam voor 't wereldtoernooi in maart 1967 ganiseerde de handbalvereniging Swift (Roermond) gisteren een aantal wed strijden met deelneming van Niloc, V burch, het Nederlands jeugdteam de organiserende vereniging. Het resultaat van het toernooi mag er zijn. Het Roermondse Swift gaat hoge ogen gooien in de Europa-Cup. De ploeg speelt op 3 december thuis tegen het Joego-Slavische Podravka. Het trio Willems-Ruys-Aerts kan dan nog ver sterkt worden met de speelsters Heydt, Vossen, Hendriks en Geerdink, die in het jeugdteam uitkwamen. Zonder deze Swift-dames is het nationale team itot 23 jaar) nergens. De uitslagen waren: Swift—Verburch 54; NilocNed. jeugdteam 36; Ver burchNed. jeugdteam 59; Swift Niloc 33; SwiftNed. jeugdteam 83; NilocVerburch 106. In Amersfoort werd ook geoefend door de heren. Een Nederlands B-selec tie o.a. kreeg alle gelegenheid tot spelen tegen Aalsmeer, maar verloor met 13—16. In de Amsterdamse sporthal werd een internationaal toernooi gehouden, waar aan Operatie heeft deelgenomen. Ge handicapt door blessures behaalde Ope ratie slechts een gelijk spel tegen S.V. Herbede (1313). Van de Parijse ploeg A.C. Bobigny verloor Operatie met 2312 en poulewinnaar Niloc met 3419. De andere poulewinnaar was AHC, die d> finale met 21—16 won. In Inglewood (Californië) verbeter de het driejarige paard True Duane het baanrecord in Holywood park, tijdens het Amerikaanse kampioenschap over 1800 meter met een tijd van 2 min 09,2 sec. en won daarmee 50.000 dollar. De hengst versloeg Cardigan Bay met anderhalve lengte en de grote kampioen Bret Hano ver. Het oude record stond op naam van Adios Butler met 2 min. 11.2 sec. De Franse weltergewicht Marcel Cardan heeft zaterdagavond de Belg Jaques Sylvain in de achtste ronde ver slagen. Het gevecht vond in Orleans plaats. DEN HAAG Het twcetoppenplan, aarmee bondscoach Rob Kerkhoven et zwemseizoen 1966 tegemoet trad, is oor het seizoen 1967 gehandhaafd, zij het In minder extreme vorm. De voor Nederland belangrijke internationale ontmoetingen zijn alle gepland in de maanden juli, augustus en september. erste top, die als afsluiting van de wintertraining omstreeks maart/april moet worden bereikt, is afgevlakt naar ionaal niveau, waarbij de winter kampioenschappen op 19 maart in Den een zwaarder accent krijgen. Dit laatste is gebeurd, omdat de voor het merendeel nog studerende zwemmers ivemsters zeer moeilijk in het voor jaar vrij kunnen krijgen voor het ma- fan buitenlandse trips. De blikvanger de drielandenwedstrijd Nederland ZwedenHongarije op 22 en 23 juli in Zuid-Holland, die wordt aangevuld door wedstrijd schoonspringen en water polo NederlandHongarije; de landen- wedstrijd zwemmen en schoonspringen op 25 en 26 augustus in Blackpool en de zeslandenwedstrijd zwemmen en schoonspringen op 9 en 10 of 16 en 17 september in Dortmund. Het seizoen wordt besloten op 29 en 30 september Londen met de zwemontmoeting EuropaVerenigde Staten. Bij dit eerste rechtstreekse treffen tussen de continenten, zal de Europese ploeg worden geselecteerd op basis van de tijden, die in voorgaande maanden werden gemaakt. Alleen Rusland zal geen zwemmers en zwemsters kunnen afvaardigen, omdat dit land in die pe riode deelneemt aan wedstrijden in Mexico City. Druk poloseizoen Het nationale waterpoloteam op- ieuw onder leiding van het tweeman schap Jansen Van Feggelen heeft 1967 een druk interlandprogram- Van 24 tot en met 30 april komt het Russische zevental naar Nederland. den zal plaatsvinden in het bad dat tij dens de Navito-tentoonstelling in de Haagse Houtrusthallen wordt gebouwd. Op 1 en 2 juli treedt Nederland aan te gen Oost-Duitsland, op 22 en 23 juli te gen Hongarije en op 20 augustus volgt de wedstrijd tegen België, terwijl het seizoen besloten zal worden met twee grote toernooien: het zeslandentoemooi van 25 tot en met 27 augustus in Bar celona en vervolgens van 19 tot en met 24 september de Coppa Jadran in Joe- go-Slavië. Aan dit laatste toernooi, dat na de Olympische Spelen, de Europese kam pioenschappen en de Coppa Italia, het vierde waterpologebeuren in de wereld is, wordt verder deelgenomen door Joe- go-Slavië, Rusland, Italië en Hongarije. Nederland werd voor de laatste maal land op Achter de top In het seizoen 1967 zal aandacht worden besteed aan de groep achter de top en de jeugd. Voor de Nederlandse b-ploeg zijn twee wedstrijden vastge steld: de zwem- en schoonspringwed- strijd op 8 en 9 april in België tegen de Belgische a-ploeg en de zwem-, schoon- spring- en waterpolo-ontmoeting Neder land bWest-Duitsland b. De jeugd komt uit in de drielandenwedstrijd in Londen met Groot-Brittannië en West- Duitsland, op 16 en 17 juni, de LEN- jeugdwedstrijden in Stockholm op 13, 14 en 15 augustus en op 19 en 20 au gustus in de wedstrijd Nederland- Frankrijk. Al deze wedstrijden zijn be stemd voor zwemmers en zwemsters, geboren in 1951 of later. Voor waterpolo staan de ontmoeting De officiële wedstrijd tussen deze lan- Groot-BrittanniëNederland op 16 17 juni in Londen (voor spelers geboren in 1946 of later) en de jeugdwedstrijd NederlandBelgië (tegelijk met de se niorenwedstrijd op 20 augustus) op het programma, terwijl de groep van 1949 het seizoen begint met het zeslanden- jeugdwaterpolotoernooi van 25 tot en met 27 maart in Italië. De andere deel nemende landen zijn daar Frankrijk, Italië, Spanje, Joego-Slavië en West- Duitsland. Ook in 1967 uilen vrij intensief zwemmers en zwemsters naar interna tionale wedstrijden in het buitenland worden gezonden. Op 4 en 5 maart neemt een grote ploeg deel aan de wedstrijden in Bremen. Van 1 tot en met 9 april gaan vijftien zwemmers en zwemsters naar Rusland, op 29 en 30 april vier zwemsters naar Tsjecho-Slo- wakije, op 15 en 16 juli zes zwemmers en zwemsters onder de zestien jaar naar Oost-Duitsland en op 23 en 24 sep tember zes zwemmers(sters) naar Oost- Duitsland. Nog een Europa Cup De schoonspringploeg zal van 29 april tot en met 4 mei deelnemen aan een trainingsleergang in Karlsruhe. Verder gaat van 24 tot en met 3 juni waarschijnlijk een ploeg van drie springers (sters) naar de Kaukasus. Op 24 en 25 juni worden in Utrecht inter nationale schoonspringwedstrijden ge houden. Van 18 tot en met 20 augustus vinden in Helsinki de Europacupwed strijden schoonspringen plaats en deze worden eind augustus gevolgd door 'n schoonspringtraining in Oostenrijk. De nationale kampioenschappen van 1967 hebben een iets andere opzet ge kregen dan in voorgaande jaren. De nationale kampioenschappen onder de 12 jaar, die dit jaar in Eindhoven tege lijk met de seniorennummers werden verwerkt, zullen in 1967 samenvallen met de nationale kampioenschappen op de 1500 meter. Deze worden op 29 juli gehouden. De wedstrijden om de overi ge nationale titels vinden plaats van 1 tot en met 6 augustus. Van alle kanten protesten bij scheidsrechter Glöckner. De Tsjech Taborsky maakt een bezwerend gebaar. Achter hem Nuninga, die als woordvoerder voor Cruyff optrad. Naast de scheidsrechter Schrijvers en half achter hem Swart. Maar Herr Glöckner kon natuurlijk niet meer terug en Cruyff moest terechtverdwijnen. W. Tap (Den Haag): halfzwaargewicht: I 1. J. Gouweleeuw (Delft). 2 J Stoker j (Rotterdam). Negen draverijen in Hilversum (Van onze paprdesportmedewerker) DEN WAAG Dc negen draverijen die dinsdagavond in Hilversum worden verwerkt, hebben on het eerste gezicht geen hoogtepunten. De afstanden zijn dit maal niet zo variërend: éénmaal 1500 meter voor de tweejarigen en een keer 2400 meter voor de kleine middenklasse plus wat jonge, komende, paarden. De tweede plaats van Fitis S op Duin- digt was wel van enige importantie, al thans de manier waarop hij die plaats haalde. Het is bést mogelijk dat hij in dit veel sterkere veld weer ongeveer twee de wordt. Fluiter S zal by goed gedrag tooh iets te veel voor Fitis S zijn. In de eerste triokoers is Cereal Spen cer misschien aan een zege toe. Zijn stal- genoot Zephyr Scotch is na verandering van trainer sterk vooruitgegaan. Dominica en Zevenklapper zijn op pa pier de paarden voor de tweede trio- koers. met waarschijnlijk in het begin Zevenklapper aan de kop. ver vooi veld uit, en tenslotte toch een gesloten aankomst. In de derde triokoers ziei August Norton niet voor de tweede maal achtereen winnen. Hij heeft nu een keer doorgelopen, maai- is daarom nog niet met het praedicaat betrouwbaar te sie ren. Everprise heeft de speed om tf De eerste start Is om half zeven. He1 programma luidt: Golden Cllmberprys (1500 m)Flui ter S - Fitis S - Fay du Commerce. Out. sider: Furie O. Pyracanthprijs (2000 m, voor leer lingen. met trio)Cereal Spencer - Eber dine TH - Dorothé RH Outsider: Chris- je Norton. New Dawnprys (2000 m. autostart): Eros Kinley - Europa - Edward Volann Paul Scarletprijs '2440 m): Erna M - Donar Scotch - Exclusief du Commerce. Outsider: Erno II. Genistaprijs (2020 m. met trio): Ever prise - Donna Hanna - Dixy. Juniperusprijs (2000 m. autostart, eer ste afd.): Comet Volann - CH van Rood en Noot - Zilvertip. Juniperusprijs (2000 m. autostart, twee de afd Comtesse Terraise - Boy Scotch - Billy Bov. Plnus Montanaprijs (2000 m. trio)Zevenklapper - Dominica - Alice van Hagheweyde. Outsider, zus Hanover. Plnus Montanaprys (2000 m. tweede afd.): Bonaire - Columbus - Conny Stuart. Outsider: Anne Emilie. PERKINS IN GASTROLLEN (Van onze paardesportmedewerker WASSENAAR Op Duindlgt was gis teren het hoofdnummer van de laatste zondagskoersen de Grote Stayersprys. Het werd een prachtige zege voor Jour de Java, die op 3320 meter om het hele veld heen moest. Heel langzaam kwam hy by de rest, die als geheel minder te doen had. Na 2400 meier begon de op mars en kort voor de streep kreeg Jour de Java de hevig strijdende Bruno en Chrlstlaan de Wet te pakken. Bruno kon tegen het geweld niet meer op. evenmin als Christlaan de Wet. Vierde werd Zilver KId. In het Meinardi Memoriaal heeft Dazy H heel best gelopen. Cilly Harves ter K kwam na een kalm begin aan haar zijde maar draafde slecht en werd uitge schakeld. Dazy H ging dapper door en eindigde voor Carac ara S. Perkins had bij de volbloeds een paar gastrollen, die hy best vervulde. Met Verona Wendy won hij van kop af uiterst gemakkelijk. Met Annie Rose wachtte hij tot tweederde van de ren. Toen ging hij om Quelle Musique heen en slechts Kokette Katinka kon nog stryd bieden, maar Annie Rose won. Evian won bij het, scheiden van de markt nog een koers onder bedreiging van Fit en Lady Be Good S. Van Dalen won de zeer zwaar bezette eerste dravery met Don Camillo die hard vooruit gaat. De draverij met amateurs was voor G. van der Wal met Barba- rossa W na een late, maar sterke, spurt. 3.30 1.80, gekoppeld 6.10. Duindlgts grote Stayersprijs o Jour de Java (M Vergay) 1.23 I. Christlaan de Wet. toto wlr >1 4.20 1.90 1.80. gek 10.40, COV Kozyrprljs over 2120 m le a Irlkx) 1.20.6. 2. 2. Cambrousard. Totzlensprljs over 2 :oto winn 10.40, pi Houwaart had bij het duel tussen Jong Oranje en dito Tsjecho-Slowa- kije de bal al vrijwel i» het doel gekopt. Pleun Strik gaf er ten overvloede nog een duwtje tegenaan. Maar hij stond wel buitenspel en dat zag de scheidsrechter niet, zodat de jeugd onder de 83 jaar leidde Wereldrecords voor Trentin en Moreion ZURICH D Franse amateur sprin- Pierre Trentin en Daniël Moreion, die deelnamen aan wielerwedstryden in Ziirich hebben daar respectievelijk het wereldrecord over de 500 meter met gelanceerde start en de 200 meter met gelanceerde start verbeterd. Pierre Trentin noteerde 29 seconden rond over de 500 meter en verbeterde daarmee met 40/100 seconde het oude re cord met de Rus Viktor Lugunov, dat van 29 juli 1964 in Irkoetsk dateerde. Daniël Moreion legde de 200 meter af in 10 72/100 seconde. Het oude record werd gezamenlijk gehouden door de Ita lianen Giuseppe Beghetto (5.11. 1960 in Rome), Santé Gaiardoni (18.12. 1960 in Milaan) en de Belg Valera Fresnet (14.10. 1961 In Brussel) met 11 40/100. Gouden bal voor Kindvall STOCKHOLM Terwijl de Nederland se voetbalcompetitie stil lag in verband met de wedstrijd NederlandTsjecho- Slowakije heeft de voetballer Ove Kind vall de Zweedse „gouden bal" ontvan gen. Deze miniatuur gouden voetbal wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste Zweedse voetballer. De prijsuitreiking werd omlijst door een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Denemarken, waarbij Kindvall door de ruim 16.000 toe schouwers hartelijk werd toegejuicht. De 23-jarige Zweed is de eerste be roepsspeler, die de prijs heeft ontvangen. Hij heeft het grootste deel van het sei zoen in Zweden gespeeld, maar tekende twee maanden gelden Feyenoord. Harry Bild. die de ploeg van Feyenoord is opgenomen, ontving de „gouden bal" in 1963. Kindvall heeft bovendien een bronzen tijger gekregen, omdat hij in de Zweed se eerste klasse de speler is die de mees te doelpunten op zijn naam heeft ge bracht, ondanks het feit dat hij de laat ste zes wedstrijden niet voor zijn club, Ifk Norrköplng, is uitgekomen. Voor hij naar Nederland kwam had hij het aantal van 20 doelpunten bereikt. Als tweede op de lijst volgde Roland Lublad van Aik Stockholm met 16 doelpunten. In de Zuidhollandse zwartebandenkam- pioenschappen eindigden bijna alle par tyen op beslissing van de scheidsrechter. De bijna 300 toeschouwers konden boven dien van veie goede en vaak zeer span nende wedstrijden genieten. By de licht gewichten was hoofdschcidsrechter Van der Geest het in de finale niet eens met de beslissing van zyn mcdcscheidsrechters en slechts na heel veel gepraat en gehar rewar kon W Boesehoten van sportschool V. d. Velde uit Rotterdam tot winnaar worden uitgeroepen. Een verrassing was. dat Joop de Wolf van sportschool Luiten (Leiden i zijn titel niet kon prolongeren in de half- zwaargewichtklasse. want hy verloor in een nogal omstreden partij tegen J. Sto ker, die in de finale tegen de Delftenaar Joop Gouweleeuw zoveel mogelijk het grondwerk vermeed, maar desondanks toch het onderspit moest delven. Ook de Leidenaar De Vries van sport school De Vries (Leiden) kwam niet ver der dan de halve finale van de halfmid- dengewichten. De voormalige Nederlandse lichtgewichtkampioen speelde zonder dat zijn gedachten werkelijk bij het judo be trokken waren, wat waarschijnlijk aan het feit lag. dat hij enkele uren tevoren vader was geworden. De uitslagen van de finales waren als volgt: zwaargewicht: 1. N. Klein (Kat wijk), 2. C- St Nicolaas (Dordrecht); halfmiddengewicht: 1. F. Hoogendijk (Vlaardingen). 2. J. Rietdijk (Maassluis); middengewicht: 1. Tromp (Dordrecht), 2. LEIDEN In de negende ronde van de strijd om de provinciale damtitel is WeerhUms fraaie overwinningenreeks even in gevaar geweest. Door een wat zwak gespeelde opening kreeg Schoon- derwoerd enig voordeel. Hij wist dit echter niet voldoende te vergroten en na een zwakke zet van zijn kant boek te Weerheym zyn negende overwinning. Kinnegen won van Stuurman nadat deze een goede kans op remise, in het eindspel had gemist. Van der Staays grote voordeel sloeg ook dit keer niet door. Den Besten won van Van der Kerk- hoff. De partij tussen Van Vloten en F. Ivens werd onderbroken in een voor Ivens gewonnen stand. A. Ivens en Van der Weteringh speelden remise. De stand van de kop is: Weerheijm 18; Varkevisser 14; Kinnegen 11 uit 8; Van Leeuwen en Stuurman 11. Ereklasse Voor de ereklasse werd RDG in Rot terdam door Constant met 155 versla gen. In Amsterdam won G. S. de plaat selijke ontmoeting tegen J. B met 119, hetgeen betekent dat zaterdag na de ontmoeting RDGG.S. de Am sterdammers de nationale titel zullen hebben behaald. AVD won eveneens met 119, In Leiden, van Excelsior. De Bra banders konden eerst tegen het einde de een dragelijker aanzien geven. Het Utrechtse 0*Q. werd thuis verslagen door het debuterende Huizum. De Frie zen doen het uitstekend en bezetten in de ranglijst zelfs de tweede plaats: G.S. 10; Huizum 7; Constant, J.B. en ADV 6; Excelsior 3; O.G. en RDG 1 In de competitie van de Zuidhollandse Dambond heeft Monster zijn kansen op de tweede plaats verbeterd door concur rent Alblasserdam in eigen huis met 119 te verslaan. Na een bijzonder span nend slot won. F. N. van der Ende bij de stand 99 aan het eerste bord van S. Boer en was de held van de dag bij de Westlanders. Charlois zegevierde in Rotterdam met 128 over CDR, dat met het onfortuin lijke HDCODB de laatste plaats blijft delen. De stand met nog twee ronden te spe len luidt: Het Oosten 14 punten; DDV en Monster 10 punten.; Alblasserdam en SWZDV 8 punten; Charlois 7 punten; Papendrecht 6 punten; DIO 3 punten; CDR en HDCODB 2 punten. DELFT. Wim van Gerven van de Spartaan uit Lisse zegevierde zaterdag in Delft in de nationale veldparkloop, een wedstryd over 4500 meter In 12 min. 9.2 sec. Hy versloeg in de eindsprint de Rotterdammer Dick de Bruin. De uitslag luidt: 1. Wim van Gerven (Spartaan. Lisse i 12.09.2: 2. Dick de Bruin (Min.) 12.09.3; 3. Van Kastetren (AV '40, Delft). 12.36.3; 4. Siereveld (DOS) 12.39.1; 5. Van Walsum (DOS) 12.46.7; 6. Van Veen (DOS) 13.03.3. Dames 1000 meter: 1. Ria Oudshoorn (AV '40 Delft) 3.08.3; 2. Tineke Steur (LDA.) 3.14.5; 3. Elly van Hemert (ALO) 3.21.8. Nacht van Keulen voor Post-Pfenninger KEULEN. Met groot vertoon van macht zegevierde onze landgenoot Peter Post en zijn partner de Zwitser Fritz Pfenninger voor ruim 5000 toe schouwers in de Nacht van Keulen, een wedstrijd over acht uur voor teams. De beslissing viel 30 minuten voor het einde, toen het Nederlands-Zwitserse duo ln één voortdurende jacht het gehele veld door elkaar smeet. De kracht van belde renners was zo groot, dat zelfs de zesdaagsewinnaars van Frankfort, de Duitser Klaus Bugdahl en de Belg Patrick Sercu, geen verweer hadden en ook in de puntenwaardering achter bleven. De overige koppels, die op een of meer ronden kwamen te staan, speelden slechts een figurantenrol. De uitslag: 1. Post-Pfenninger (Ned.- Zwits.) 272 pnt.; 2. Bugdahl-Sercu (Dld.-Belg.) 248; op één ronde: 3. Jun- kermann-Renz (Did.) 208; op 13 ronden: 4. Peffgen-Streng (Did.) 44; op 16 ron den: 5. Heberlé-Louis Pfenninger (Zwits.) 89. De atletiekontmoeting tussen Ame rika en Europa, zal voor de eerste maal worden gehouden op 910 augustus a.s. in Montreal tijdens de wereldtentoonstel ling. Aan de wedstrijd zullen twee da mes en twee herenploegen van beide continenten deelnemen ln het aan 25.000 toeschouwers plaatsbiedende stadion van Montreal. Twaalf was hoogste score DEN HAAG. De cyfers van sporttoto 18 van het afgelopen weekeinde zyn: aantal deelnemers: 658.515; inleg: ƒ908.837,-; eerste prijs: ƒ299.916,-; tweede prys: ƒ89.979,-; derde prys: 44.987,-. Gisteravond hadden zich twee deelnemers met twaalf goede uit slagen gemeld. De uitslagen van de wedstryden voor sporttoto nr. 18 luiden: NederlandTsj.-Slowakye 12 EindhovenZaanstreek 31 GraafschapR.B.C. 10 N.E.C.—F.C. Den Bosch 1—1 D.H.C. '66R.C.H. 3—0 CambuurAlkmaar 11 N.O.A.D.Wageningen 30 BaronieExcelsior 31 P.E.C.—V.V.V. 1—1 Volendam—Blauw Wit 00 HeraclesS.C. Drente 11 VeloxVitesse 00 D.F.C.—S.V.V. 2^-0 Juist ingevuld ziet het totoformu- lier er als volgt uit; 12 3 NederlandTsj.-Slow. X EindhovenZaanstreek X GraafschapR.B.CX N.E.C.F.C. Den Bosch X D.H.C. '66—R.C.HX CambuurAlkmaar X N.O.A.D.Wageningen X BaronieExcelsior X P.E.C.—V.V.VX VolendamBlauw Wit X HeraclesS.C. Drente X VeloxVitesse X D.F.C.—S.V.V. XI

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11