JAAP EN COR ZAGEN DOOR RUZIE HET BOS NIET MEER VERKOOP VAN DRANK IN FLESJES AAN BANDEN? Bemiddelingspoging zette Ajax en Feijenoord nog feller tegenover elkaar Felle aanval van Kieboom op Coler Doelman Vermeer hielp EBOH 'n handje met twee blunders MAANDAG 31 OKTOBGR lD6u SPORTBIJLAGE VAN „OE LEIDSE COURANT" JAAP VAN PRAAG Feijenoord' maakten er geen AU Star Festival van (Van ZEIST Feyenoord heeft een „papieren" nederlaag tegen Ajax geleden. Dat gebeurde zaterdagmiddag tijdens de algemene vergadering van het betaalde voetbal in het KNVB-sport- centrum te Zeist. DOS-voorzitter mr. Kernkamp heeft waarschijnlijk niet vermoed dat -hij met zijn verzoek aan Ajaxvoorzitter Jaap van Praag en Feyenoordpraeses Cor Kieboom, om na af loop van de vergadering wat in het bos te gaan wandelen om dan alsnog tot een vergelijk te komen inzake de op 13 november te spelen wedstrijd AjaxFeyenoord, zo'n emotionele sfeer aan de vergadering zou toevoegen. Ajax voorzitter Van Praag ging rustig op de zaak in, maar de Feyenoorder Kieboom kwam tijdens zijn uiteenzetting, waarin hij duidelijk wilde maken dat het niet meer mogelijk was om tot een vergelijk te komen, plotseling tot een felle aanval op sectievoorzitter Jos Coler, die hij be tichtte van lankmoedigheid. Hij wees hem tut ieders verrassing aan als de schuldige van de controverse tussen beide verenigingen. „Hier moet ik scherp tegen protesteren", liet Ajax voorzitter Van Praag zich later vanaf het spreekgestoelte horen. „Jos Coler heeft in geen enkel opzicht schuld." Sectievoorzitter Jos Coler vond het een heel bedroevende zaak. „Er was niet in te grijpen, te meer omdat er een foutieve instelling was bij één der verenigingen die in deze zaak financiële eisen heeft gesteld." ®d i De kwestie AjaxFeyenoord was tijdens de vergadering reeds enige malen terloops t ter sprake gekomen. Het gebeurde al tijdens de inleiding van de voorzitter van het betaalde voetbal, Jos Coler, toen hij over de steeds groter wordende spelverruwing d sprak en om beter onderling begrip bij de bestuurders vroeg. „De verbetering de sportiviteit in het veld begint feitelijk In de bestuurskamer en het incident 'e Ajax en Feyenoord", aldus de heer Coler, „is niet alleen slecht voor onze v -jemeenschap, maar ook voor de verstandhouding tussen de spelers in het veld. Het s onze taak de goede naam van het betaalde voetbal te handhaven. Laten we er toch geen rommeltje van gaan" maken", riep Jos Coler uit. Later vroeg o.a. de heer Van der Laan en Holland Sport aandacht voor het itceda groter wordende probleem van iet spelen van thuiswedstrijden op ter- einen waar een betere accommodatie Momenteel is het zo dat iedere thuis- ipelende vereniging als hij op een ander veld wil spelen van een groot aantal clubs het betaalde voetbal toestemming noet hebben voor deze dispensatie. De 'neer Van der Laan vroeg zich af of het ectlebestuur betaald voetbal hierin niet iet alleenzeggingschap moest hebben. Voorzitter Coler stelde de heer Van der gerust door mede te delen dat er poedig een voorstel bij het sectiebestuur ramt betreffende deze kwestie. DOS-voorzitter mr. O. W. Kernkamp gooide echter geheel ontwetend „de knuppel volledig in het hoenderhok" toen hij „Jaap en Cor" het bos in wilde stu ren. „Vergeet de voorgeschiedenis en kom alsnog tot een oplossing", stelde mr. Kernkamp onder geweldig applaus van de vergadering. Ajaxvoorzitter Van Praag was de eerste die reageerde. In een rustig betoog zette hij uiteen dat hij nog best met de Feye- noordvoorzitter zou willen praten, maar dat Ajax. zoals hij al eerder naar voren had gebracht, in geen 35.000 jaar 35.000 gulden zou betalen om de ontmoeting Ajax—Feyenoord in het Olympisch Sta dion te mogen spelen. Het kon niet anders of Feyenoord- voorzitter Kieboom moest het woord vragen. Het werd een emotioneel betoog, waarin de heer Kieboom uitvoerig zocht naar een mogelijkheid om Feyenoord in een beter daglicht te plaatsen. ..Het be stuur vraagt niet om een financiële ver goeding voor deze wedstrijd. Daar zijn wij te hooghartig voor. De oorzaak van alles ligt bij de spelers van Feyenoord. Zij spelen veel liever op het Ajaxveld dan in het Olympisch Stadion. Zij heb ben nu eenmaal niet zulke prettige er varingen in het stadion." Nadat de heer Kieboom eerst de spelers als zonde bokken had aangewezen, wees hij in zijn volgende argument voor het falen van de onderhandelingen sectievoorzitter Jos Kieboom maakte de vergadering dui delijk dat hij al eerder de heer Coler op de hoogte had gebracht van het feit dat Feyenoord slechts in het Olympisch (Van onze sportredactie 10IST. In de sectie betaald voetbal Van de K.N.V.B. eeds enige tijd een reglementscommissie aan het werk, die antal dringende zaken uit de betaalde sector nog danig onder de loep neemt. Deze commissie zal te lange tijd richtlijnen geven over de bestuursvorm i K.N.V.B., over het al of niet handhaven van de tweede *lftallen en het al of niet verhogen van de leeftijdsgrens ee5 oor de Jeugdelftallen tot 21 jaar. Naar uitspraken 1 a' treatuurelid Zon te oordelen, mag men aannemen, dat de eglementscommissle met het advies zal komen om alles bij et oude te laten, lok de verkoop van dranken in flesjes voor en tijdens de elle ïve: MMMMMN wedstrijd vormt een onderdeel van het lijvige programma, dat deze commissie onder handen heeft. Voorzitter Coler wees in dit verband nog eens op het dringend verzoek, dat reeds aan de verenigingen is gedaan om de verkoop dranken in flesjes bulten bestuurskamer en kantine aan banden te leggen. „Wij hebben reeds een dringend beroep op u gedaan om deze verkoop op de velden te staken. Het ligt in de lyn van de verwachtingen, dat er binnenkort bindende voorschriften komen. De zaak wordt thans juridisch onderzocht, maar," aldus Jos Coler, „mocht u binnenkort met pachters van de buffetten nieuwe overeenkomsten sluiten, denk dan aan onze richtlijnen. Het kan achteraf veel vervelende situaties voorkomen." Stadion zou spelen als er betaling tegen over stond. De heer Coler had toen op gemerkt: „Dat doet Ajax nooit" De re actie van Kieboom was toen geweest: „Dat mag Je niet fceggen. Dan ben je niet neutraal en neem je een standpunt in. Ik geloof, Jos. je hebt de boot gemist Als je, toen wij de eisen tot het redelijke hadden afgezwakt, over het knelpunt 10.000 gulden een bondsbeslissing had laten horen, was alles nog megelijk geweest. Maar Jos Coler hield zijn mond u heeft een* gesprek tussen Ajax en Feyenoord geen zin meer", bracht Kie boom naar voren. Laatste woord Aan het slot van de vergadering bracht Jos Coler nog naar voren dat het een onbegrijpelijke zaak is dat de spelers van Feyenoord voor 10.000 gulden hun angst voor het Olympisch Stadion wel kwijt raken. „Ik heb geen oordeel geveld in deze kwestie. Er was geen enkele reden voor mij om in te grijpen. Dit is zaak tussen twee verenigingen." En met deze woorden van Jos Coler zal waarschijnlijk wel het laatste woord gezegd zijn over de wedstrijd Ajax— Feyenoord. Besluiten van groot belang zijn op deze bijeenkomst, waarop de agenda voor de komende bondsvergadering van de KNVB werd besproken, niet genomen. Voor zitter Jos Coler sprak er in zijn openings woord zijn teleurstelling over uit, dat het aantal strafzaken in de thans lo pende competitie relatief gezien 7% hoger ligt dan vorig jaar. Hij liet voorts weten dat het bestuur van de Stichting Natio nale Sporttotalisator akkoord was ge gaan met een verhoging van de vergoe ding aan het betaalde voetbal en dat het genegen was een bedrag van een miljoen gulden aan de semi-profs uit te keren. De val van het kabinet-Cals de mi nisters van Justitie en Cultuur. Recre atie en Maatschappelijk Werk moeten een dergelijk besluit sanctioneren is er ooizaak van dat van een eventuele uitkering in de naaste toekomst hoogst waarschijnlijk geen sprake kan zija De Nederlandse herenbadmintonploeg die op 9 en 10 november in Glasgow in een wedstrijd voor de Thomas Cup tegen Schotland speelt, is als volgt samen gesteld: Huub en Ruud van Ginneken, Ad Verhoof (allen Tilburg), Leo Koun- tul (Heerlen) en Herman Leidelmeyer (Utrecht). Deze spelers nemen op 11 12 november ook deel aan de West schotse kampioenschappen. Aantrekkelijke krachtmeting in Kikkerpolder met bewogen slot Van onze sportredactie Voor ruim 3000 Leidenaars is het gisteren een trieste middag geweest. Wel het meest voor Herman Vermeer, de goede, maar soms zo onbe rekenbare doelman van UVS. UVS verloor van EBOH, de lijstaan voerder van de eerste klasse, maar het was een volkomen onnodige nederlaag, want bij de twee doelpunten, die de Dordtenaren op het scorebord konden laten aantekenen kregen zij de hogelijk gewaardeer de medewerking van de aanvoerder der blauwwitten. Dat was in de eerste helft, toen Vermeer met een mislukte uittrap van Twist, als op een presenteerblaadje, de kans op de gelijkmaker aanbood en twee minuten voor tijd, toen hij veel te laat, te laat om nog iets heilzaams te kunnen doen, reageerde op een verre directe vrije schop. Nog afge- de nederlaag van UVS ook volkomen onnodig, omdat de Leidenaars zien van de kapitale blunders, waaruit de doelpunten ontstonden, was zich bijna de gehele wedstrijd in technisch opzicht superieur toonden aan het roodgehemde EBOH, dat weliswaar door een goede conditie en grote dosis vechtlust tot aantrekkelijk tegenspel wist te komen. Stelt men zich op het standpunt van het spel en niet van de knikkers dan was er voor het grote publiek gisteren wel iets te genieten in de Kikkerpolder. De eerste helft was zonder meer een periode van leuk voetbal; de tweede helft trouwens ook, als men even voorbij wil gaan aan een onprettig kwartiertje, waarin de sentimenten even te hoog oplaaiden. Koren was weer in het elftal. Niet in de achterhoede, welke in de afge lopen weken overduidelijk haar kracht heeft bewezen, doch als linksbinnen. De verwachtingen waren hoog ge spannen, vooral wat betreft de tandem Désar-Koren, doch tegen de robuuste achterhoede van EBOH, waarin zelfs aanvoerder A. Schoon soms niet schroomde op ongeoorloofde wijze aan de noodrem te trekken, kregen Koren en Désar slechts betrekkelijk weinig goede kansen. Al vrij spoedig na het begin kon den de blauwwitten gewaar worden, dat men deze middag honderd procent nog iets meer zou moeten geven voor een overwinning. De Dordtena- doelman Zajc en rechtsbuiten Van Twist uitgezonderd, waren wel- ar geen technische grootmeesters, zij verstonden toch de kunst van het verrassend en snel combineren. Een combinatie bracht Van Kooten bijvoorbeeld in een leuke positie om te doelpunten, maar zijn kopbal ging net naast de staander. Korte vreugde Een van de eerste aanvallen van UVS was echter wel raak. In de tiende minuut rukte Teske snel langs de lijn n lepelde de bal naar Koren. De Leidse linksbinnen zag evenwel Désar len betere plaats staan, ongedekt bovendien, en wipte met zijn hoofd het leer naar de schoen van zijn aan valsleider, die ineens, hard en beheerst raak schoot: 10. De vreugde was niet van lange duur, want UVS moest alle zeilen bijzetten om de voorsprong te handhaven. De inleiding op de eer ste blunder van de ongelukkige Ver meer was dan ook een serie goede reddingen. Zoals bij een hard schot van Van der Linden, dat door een muurtje van UVS'ers vloog en afstuitte op de vuisten van Vermeer. De Leidse doelman moest ook Van Kooten, die snel achter een slappe terugspeelbal aansprintte, van een doelpunt afhou den door zich op zijn schoen te wer pen. Het waren stuk voor stuk ver richtingen en het is dan ook onbe grijpelijk, waarom deze doelman zich enkele malen zó moest verkijken. Volmaakte reprise Men zou gedacht kunnen hebben, dat het doelpunt van Papendrecht een goede les geweest zou zijn. Helaas, Vermeer gaf gistermiddag een bijna volmaakte reprise. Een slordige uit trap bereikte de vrijstaande v. Twist en de onfortuinlijke aanvoerder kon eer in paniek naar zijn doel terug Nog had deze misser niet fataal be hoeven te zijn, want v. Twist zwenkte met de bal eerst nog naar de zijlijn, kennelijk met de bedoeling om een voorzet te geven naar zijn oprukkende voorwaartsen. Een te scherpe voorzet of een magistraal stuntje van baltech niek? Het zal wel een vraag blijven, maar een feit is, dat de bal hoog in de verste hoek in het net verdween. Geluk of geen geluk, EBOH verdiende op dat moment een doelpunt en de gelijke stand, waarmee de rust inging gaf een goede indruk van de verhou dingen in het veld. In de tweede speelperiode begon UVS met iets meer kracht op de Dordtse poort te kloppen. Doch zon der resultaat, want de EBOH-verdedi- ging onder aanvoering van de ro buuste soms wel wat al te robuuste ondervond Koren aanvoerder Arie Schoon, pareerde alle aanvallen. De Joegoslavische doelman Zajc bleek in deze periode ook een grote aan winst voor EBOH, want enkele keren plukte hij uit onmogelijke standen de bal uit de doelmond. Keiharde schoten van Koren en Van der Linden vorm den geen probleem. Er was geen door komen aan. Onprettig moment Het duel kreeg na ongeveer een half uur even een onprettig karakter, toen de grensrechter van EBOH een goede Leidse aanval Koren en Désar stormden in een een-twee combinatie op het doel af liet afbreken, omdat hij buitensDel geconstateerd had. Het Leidse publiek, toch al geprikkeld door 't dikwijls niet zachtzinnige ver dedigen, nam het niet en ontketende een waar pandemonium. Eén heet hoofd meende zelfs de vlagman tot andere gedachten te kunnen brengen door hem een bierfles naar het hoofd te slingerenHet zag er allemaal niet best uit. doch scheidsrechter Geu- rens. die ook even de kluts kwijt ge raakte was, te oordelen naar enige moeilijk verkoopbare beslissingen, slaagde er tot het lichamelijk welzijn van de spelers gelukkig spoedig in het sentiment te beteugelen. Alles of niets UVS bleef aanvallen. Tot 2 minuten voor het einde, toen Van der Kaay bij een verrassende uitval van EBOH op ongeoorloofde wijze Van Twist af stopte. Scheidsrechter Qeurens gaf een directe vrije schop, waarmee Van der Linden zich ging belasten. „Alles of niets' moet deze Dordtse back gedacht hebben en hij liet al zijn kracht ex ploderen uit zijn wreef. Het was een ziedend hard schot, maar Vermeer had én door de afstand (ongeveer 30 meter) én door de hoek een kans. Pas reactie toen het al lang te laat was. De robuuste Arie Schoon, aan voerder van EBOH, beheerst de situatie hier volkomen, v. Schoo- ten komt er ditmaal niet aan te DWS bijna ten onder Toen Piet Kruiver in de 60e minuut DWS op 40 bracht leek het laatste half uur nog slechts een formaliteit. Maar dat liep anders. Want Twen te putte kracht uit een tref fer van Pahlplatz met Jeuring het gevaarlijkst bfl de oo«teiyken en toen Bronkers uit een vrtje trap langs het DWS-muurtje de score op 42 bracht, raak te de Amsterdamse defensie ln paniek. Pahlplatz werd vlak by de doellijn door Corn wall onderuit gehaald en scheidsrechter Tientjes kon niet anders dan een straf schop toekennen, die door Ten Donkelaar feilloos werd benut. (4—3). Het resterende kwartier was zeer rommelig. DWS, dat in conditie tekort schoot, vocht om de winst vast te houden en hierdoor ontstond in 't veld oen gespan nen situatie. DWS-Twente 4—3 (4—0) 7. Kruiver 1—Oj 39. Waayen- berg 2—0; 42. Rensenbrink 3—0; 60. Kruiver 40; 61. Pahlplatz 4—1; 63. Bronkers 42; 75. Ten Donkelaar (strafschop43. Scheids rechter Tientjes; 7000 toe schouwers. Hattrick van Bild Harry Bild ws in de wed strijd FeijenoordTelstar de gelukkigste speler. Heinz Stuy de ongelukkigste. Feyen- Dords Zweedse aanvaller scoor de drie doelpunten, maar alj kreeg daartoe twee keel de gelegenheid door fouten van Stuy. In de vijftiende minuut van de eerste helft liet Stuy een voorzet van Geels glippen, waardoor Bild het sterkere Feijenoord een voorsprong kon geven. Na de rust was de wedstrijd bin nen vijf minuten beslist. Eerst reageerde Stuy zeer zwak op een slap schot van Bild en twee minuten later moest de doelman van Tel star een hoog zestienmeter- schot van de produktieve Zweed laten passeren. Feyen oord kon zich verder tegen het vooral aanvallend zwak ke Telstar vele slordigheden veroorloven en linksbuiten De Vries kon ln de slotfazs de eer redden. Feyenoord-Telstar 31 (1-0) 15. Bild 1—0; 46. Bild 2—0; 48. Bild 8—Oj 86. De Vries 31. Scheidsrechter God ding; toeschouwers: 35.000. Zeer late gelijkmaker GVAV nam al na acht minu ten de leiding toen de DOS- defensie mistaste en Frit- sen uit een gave pass van Libuda doelman Hoogeveen kon passeren. DOS kwam nu wel meer in de aanval, maar het slechte plaatsen vanuit de verdediging remde alle tegenstoten. Na de rust be gon DOS met een enorm of fensief, dat vrijwel de ge hele tweede helft voortduur de. Het GVAV-doel ontsnapte aan doorboring toen Plage- man met een kopbal de uit gelopen doelman Van Leeu wen passeerde, die met een bliksemsnelle reactie 't gevaar nog vist te bezweren. Tegen 't einde werd de stryd wat on aangenamer en scheidsrech ter Roomer had moeite om de wat geprikkelde stem ming ln goede banen te hou den. De allerlaatste minuut kon Wery uit een hoekschop van Van der Linden de par tijen op geltjke voet brengen. DOS—GVAV 1—1 (0—1)1 Fritsen 01| 89. Wery 11. Scheidsrechter Roomer; toe schouwers: 9.500. Eerste thuiszege Slechts 6000 toeschouwers heb ben MVV in Maastricht weer als vanouds zien spelen, nameiyk vaardig, overtuigend aanvallend. Daarmee be reikte de oudste club in de hoogste afdeling >or het eerst ln deze competitie een thuis zege. MW startte fel en speelde inspirerend met vooral Hoenen als uitblinker. NAC werd teruggedrongen en kwam onder grote druk vooral nadat Hoenen ln een minuut twee maal scoorde. Weliswaar her stelde NAC zich en waren de aanvallen van Bouwmeester en Graaumans zeer gevaarlijk, maar Koerver was goed op dreef. Alleen Vesters slaagde erin hem te passeren. De twee de helft was'aanvankeiyk wat trager, maar MVV bleek nog steeds de sterkste, hetgeen bleek door Geurten, die twee maal via een kopbal de voor sprong van MVV vergrootte. MW—NAC 4—1 (2—1). 14. Hoenen 1—0, 15. Hoenen 2—0, 40. Vesters 21, 75. Geurten 3—1 en 85. Geurten 4—1. Scheidsrechter Bom, toeschou wers 6000. Deventer treurde Hard te hard af en toe moest de Ajaxverdediging na het doelpunt in de 6e minuut Cruyff, ingrijpen om stand te kunnen houden tegen Go Ahead. In de 43e minuut werd de doorgebroken Veenstra on deruit gehaald. De strafschop werd door uoelman Van Zoghei benut: 11. Een kwartier na rust vlagde de grensrechter voor buitenspel, scheidsrechter Dorpmans wuifde dat duidelij ke gebaar weg, r aar de De- ven terverdediging zag toen geen kans meer Cruyff het scoren te beletten, 1—2. Ver woed ging Go Ahead door er even later loste rechtsbuiten Ressel van links een schot, dat Bals volkomen verraste: 22. In de 83ste minuut mocht Kei zer op rechts een hoekschop nemen en de terugkomende Kanselaar liep de bal in eigen doel: 2—3. Twee minuten tyd faalde Van Zoghei bij het nemen van een tweede straf- Go Ahead—Ajax 2—3 (1—1). 6. Cruyff 01, 43. Van Zoghei (strafschop) 1-1, 63. Cruyff 1—2, 77. Ressel 2—2 en 83. Kanselaar 2—3 (eigen doel). Scheidsrechter Dorpmans, toe schouwers 22.000. Fortuna '54 erg pover Willem n heeft zonder al te veel moeite een overwinning behaald op een pover 'spe tend Fortuna '54. Vooral het tempo lag bij d-i Limburgers schrikbarend laag. Deson danks duurde het tot een mi nuut voor rust voor Willem n het overwicht kon uitdruk ken in een doelpunt van Tim mermans. Na de rust werd de strijd sneller en aantrek- keiyker, met Willem H nog steeds als beste ploeg. Een mooi doelpunt bracht de Til- burgers in het zicht van de zege. Het bleef echter tot het einde toe spannend, want Vliers verkleinde even later Fortuna's achterstand tot een doelpunt en de achter hoede van Willem n werd steeds nerveuzer. Opvallend was de rol van Gerards 'n de Limburgse verdediging. Hij bracht tweemaal redding op de doellijn, nadat Van Or- souw met schoten doelman Pakbeers had geslagen. Willem nFortuna '54 21 (10) 44 Timmermans 10, 57 Nouwens 20, Vliers 21. Scheidsrechter Bijleveld, toe schouwers: 5.000. Elf minder dan eenling Sparta speelde tegen Elink wyk met een misplaatste zelfoverschatting. De Rotter dammers presteerden het lan ge tijd met zyn allen onge vaarlijker te zijn dan Elink- wijk-eenllng Lefering, die doorlopend op bewonderings- waardlge wijze achter elke verre trap heeft aangerend en kort voor rust slechts door uiterste krachtsinspanningen van Doesburg en de redding van Ter Horst op de lijn van een doelpunt' verstoken bleef. Het abominale spel be gon nadat binnen enkele mi nuten al duidelijk was dat Elinkwyk alles miste wat een club inderdaad tot voetbal ploeg maakt. Toch kwam Sparta vry gemakkelijk aan het eerste doelpunt, maar met applaus werd later de Utreqhtse gelijkmaker Westra beloond, Lazeroms (ln de slotfaze mee naai ren gegaan) scoorde tenslotte nog net op tyd 21. SpartaElinkwyk 2I (10). 10 Vermolen 10 76 Westra 11 en 85 Laze roms 21. Scheidsrechter Regtop, toeschouwers 7.000. Heyerman grote man De grote man bij Xerxes rechtsbuiten Heyerman, die uit tegen Sittardia alle drie de doelpunten voor zijn rekening nam. In de 18de minuut haalde Guns de sprin tende Heyerman onderuit. Uit de door scheidsrechter Laus- berg toegekende strafschop schoot Heyerman zelf in. Toen tien minuten later Jon- cic international Dullens te gen de grond werkte, kreeg ook Sittardia een strafschop, die Mares benutte. In de tweede helft werd er in het veld tal van overtredingen begaan. Het publiek reageer de emotioneel, er werden voorwerpen op de grasmat geworpen, waarna de scheids rechter via de luidsprekers liet meedelen, dat hy, als dat zo doorging, de wedstrijd staken. Na afloop wachtten enige tientallen supporters bulten le scheidsrechter op. SittardiaXerxes 13 (12) 18 Heyerman 01 (strafs schop), 26 Heyerman 02, 28 Mares 12 (strafschop) en 75 Heyerman 13. Scheidsrechter Lausberg, toe schouwers: 12.000. Schotloze voorhoedes ADO zal ongetwijfeld in de beste stemming de terug reis hebben aanvaard na 't gelijke spel, dat het in de alles behalve grootse wed strijd tegen PSV heeft be haald. De Eindhovenaren hadden over het algemeen 'n licht veldoverwicht, doch sukkelden weer eens met 'n machteloze voorhoede. Pas in de negende minuut van de tweede helft, toen de thuisclub een „omstreden" strafschop kreeg toegewe zen, omdat de ADO-speler Van den Oever op de doel lijn een schot van Van den Dungen met de hand had gekeerd, kon Van der Kuy- len de score openen: 1-0. Dertien minuten later mocht Van der Kuylen opnieuw een strafschop nemen - Ce- binac was door Villerius ge haakt -, maar nu werd zijn te zachte schot onschadelijk gemaakt door doelman Thie. Een overrompelende uitval van ADO leverde 18 min. voor het einde de verras sende gelijkmaker van de voet van Houwaart op: 1-1. Voor het overige was het met de schotvaardigheid in de Haagse gelederen al even treurig gesteld als in die van de Eindhovenaren.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5