RAAD VAN VOORSCHOTEN VOELDE BOERENPARTIJFRACTIE AAN DE TAND André Tchaikowsky verrukte Kunstkring-aanhang met Chopin PAGINA 4 JE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 OKTOBER 1968 BRIEF VAN DS. SARABER OVER AMBTSGEBED IN DISCESSIE Uitvoerig debat over bouw van 84 w.w. woningen HET AMBTSGEBED Over de nogal geruchtmakende brief I van ds. Saraber over het ambtsgebed In de raad heeft vooral mr. S. Kloosterman van de Prot. Chr.-fractie het woord ge voerd. Hy ontzenuwde gesteld. Bij de Pauwenstraat komt "*hct*"*Brccd de Kalkoenstraat. want zo gaat de dien- weg naar de spoelruimte van de Voor- schotense melkhandelaren heten. 84 WONINGWETWONINGEN De raad stelde een aanvullend krediet van 3600,- beschikbaar voor de ver beteringen aan het huurwoonhuia van de burgemeester. Ook dit voorstel kon niet zomaar de instemming krijgen. Wordt het geen tijd voor een ambts woning Is het wel juist 18.000,te spenderen aan een huurwoning? Hoe luidt het contract? Het college zal zich beraden over een ambtswoning, maar als die moet komen dan zal het toch Er ls spontaan en mild gegeven in voerd. Hü ontzenuwde een aantal rede- minsten6 vtff ïaar duren, aldus loco-bur- Voorschoten voor de medemens in nood n®". door ds. Saraber aangevoerd en ont- gemeaster en het zal aanmerkelijk duur- ln Tibet. 118 collectanten trokken erop zegde hem ook het recht zich te dezer der z^n Het kred>®t werd beschikbaar uit en brachten een bedrag van 12.878.-. zake tot de raad te wenden, omdat §g In het openbaar breng ik, aldus de bur- het inzicht van «pr. alleen het 1 gemeester, gaarne dank aan de gehele Moderamen der Generale Synode daar- bnrgery. die zich van haar beste kant toe bevoegd is. heeft laten zien. Daarna begon het spektakel. De brief van ds. Saraber in- GEHANDHAAFD zake het ambtsgebed vormde de aan leiding. De heer Pels (PvdA) vroee het Het ambtsgebed zal volgens voorstel woord en stelde, dat het raadslid Scheps Jan b e° worden gehandhaafd. Alle van ze^ uien* (BP) al aardig hezltr was eeweest om fracties hebben voorts dit thema uitvoe- wetwoningen in flats van zes lagen, 'd. Lr, d» 7™"»?™ je benproKe». Het werd van a„e kante» beuren'^voSSe te vertroebelen. Waar zlin we aan toe benaderd, theologisch, politiek en zake- 7' n°Sal x eel oezwaien en oelde met dit raadslidPubliceert uit brieven! "Jk- B1» de PvdA v»r>d brief van ge- grondpreys vormen6duur """hum'- »»n de raadsleden en geeft een onjuist wel weerklank, doch P[»s etambouw n"êt exposé, waardoor de pastoor er wel aan- *1' /™p'V" oantrekkel.Jk.Men^ad toSop dè stoot aan n.oest oemen. Vit de pers8™ be'doel«e aan. zij zullen zich. wan- inde]ing Hel coljege verdedigde het weten wij wat de boerenpartü inhoudt, i neei de meerderheid zich ervoor uit- voorstei met verve Het is een plan "Ik heb een dossier van krantenknip-1 ?P™ek*' "JjJ,'"zetten. De WD, waar van de Nal Woningraad. Wel geen seis b.j m«". In welke kwaliteit ritten ^/®IfQ^iend over dit onderwerp superw0ningen, maar toch woningen deze heren? De fractievoorzitter heeft ™ordt pdacht, vond het in dit stadium die meer dan voldoen aan de normale er blijk Aan gegeven in zün geschriften, ^eter ZIC^ maar achter het voorstel van eisen Als men tegenstemt bewijst dat er verwantschap bestaat tussen de en w. te scharen. De KVP bekeek het men het publiek een ondienst. Men boerenparty en het Neo-fascisme, reden PJaktisch. Ieder raadslid kan zich in- steit WOongenot tegenwoordig essen- waarom hij by het blad "Boulevard" ste'len 2oals h,J wil. Niemand behoeft tieel en hee£( daar geld voor over werd verwyderd en thans volgens "de F®*1 ^bonden te voelen De fractie acht Met alle voorzieningen komt de huur Volkskrant" zich aandient bij een nieuw hS 5h zinvol en s'telde voor het gebed van deze woningen ongeveer op 170.- blad met nazistische tendenzen. te handhaven. per maand en me£ garage op 200.- De overdracht van een wonlngwetwo- A]ie fracties gaven toch hun steun VERWEER mnS aan de bewoner kreeg alleen de aan het voorstel. Dus naast de in aan- 3 stemmen van de PvdA tegen. Hun bouw zijnde 72 woningwetwoningen De heer Scheps liet woorden van pro- standpunt is geen overdracht van ge- zullen dus nu ook deze 84 woningen test horen tegen deze 2 (onzindelijke) meenschapsgoed. In totaal zijn nu 31 in plan Noord Hofland worden ge bewoordingen. De vragen zijn duidelijk woningwetwoningen overgedragen. bouwd. ingegeven door politieke motieven. 1020 kiezers van Voorschoten hebben op de BP gestemd en zij hebben recht te weten waar wij staan. Wij hebben geen behoefte om ons los te maken van de BP of om deze te verlaten. Wij staan achter het beginselprogramma van ge noemde partij. 2 Vertegenwoordigers hebben hun intrede gedaan in de raad. hun verleden en geloofsbrieven waren in orde. Gezien de publikatieö in de kranten inzake het standpunt van de PvdA aanhangers omtrent hun houding t.o.v. het Koninklijk Huis. zou de heer Scheps gaarne vernemen hoe de Voor- schotense fractie daartegenover stond. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Groep A: 1 Bieaot-v. Weizen 535, 2 Kuyt-Eldering 524, 3. Janson-Rlp 508, 4. r. d. Burg-v. Ingen 507, 5 Vrijenhoek- v, Helvert 484, 6 echtp. TtjBsen 482, 7 dames Stigter-v. d. Ende 467, 8 mevr. Vrijenhoek-Rompes 463, 9 dames Sier- v. Zijl 461, 10 echtp. De Vrind 460, 11 De Vries-Lodder 447, 12 v. d. Steen- Kappers 417. Dulser 501, 4 Klinkenberg-Smittenaar 498, 5 Roodenburg-Wesseling 496, 6 echtp. Jansen 492, 7 Kammeraat-v. Kem pen 483, 8 Robbers-Lepelaar 475, 9 da mes Bernhard-Bon 461, 10 mevr. De- rogee en partner 440, 11 mevr. Vroom- Foppen 439, 12 Selier-v. d. Vliet 430. Groep C: 1. Dek-Goedhart 441, 2. Mid- delham-Beugelsdljk 427, 3. Kooyman- Hemmers 424, 4 echtp. Holleman 393, 5 echtp. v. Kempen 386, 6 v. d. Bergh- Wesseling 379, 7 mevr. Harloff-Harloff 343, 8 dames Winkler Prins-Goddijn 323, 9 Vreeburg-Biegstraten 313, 10 echtp. Lauwaars 309, 11 Riel-v. Egmond 304, 12 Reus-de Heer 284. JONGERENGROEP KVP TE LEIDERDORP NOG GEEN FEIT te komen tot een i jongeren. Het is dan mogelijk via de de KVP te Leider- Kringjongerengroep, het overkoepe lend orgaan, en door middel van een bijeenkomst waar ook de rapporteurs aanwezig zijn, een inzicht te krijgen over de resultaten van de Jongeren groepen. Het doel van deze jongeren is de jongeren te organiseren en po litiek bewust te maken, waardoor idee- en gelanceerd kunnen worden. Door de jongeren kan men van onderop de politiek opbouwen. Door middel van rapporten wordt dit dan ter kennis gebracht aan het KVP-bestuur. Het is daarom belangrijk de jonge ren te overtuigen van het nut van de KVP. Door meer jongeren voor de po litiek te interesseren zal ook niet zo gauw een verstrengeling van beroepen plaats vinden, dat soms aanleiding tot conflicten geeft (KVP-NKV). De jon geren zullen beslissingen kunnen ne men zonder vooroordelen en zonder verbondenheid, waardoor er een meer revolutionaire toon komt in de discus sies en een tegenwicht wordt gevormd tegen het gezapige, berustende stand punt van de ouderen. Evenwel moeten de jongeren overtuigd worden van het bestaansrecht van de KVP aleer zij hierin gaan werken. Met het doel Jongerengroep dorp, was donderdagavond in 't Dorps huis een bijeenkomst belegd waartoe een groot aantal jongeren waren uit genodigd. Voor deze avond waren ook uitgenodigd de heer L. C. M. Reisen, voorzitter van de Kring Jongeren groep Leiden, en de heer A. Kohlbeck, voorzitter van de groep Leiden, ter wijl ook aanwezig was het raadslid drs. v. 't Klooster. De initiatiefnemer van deze avond, drs. N. Blans, moest tot zijn spijt constateren dat maar een mi niem aantal van de genodigden van hun belangstelling had blijk gegeven. Gezien de huidige politieke moeilijk heden heeft het meer dan ooit zin de jongeren een inzicht te geven in de politiek en het hen mogelijk te ma ken hun opvattingen en wensen in dit opzicht te uiten. De voorzitter van de Groep Leiden, de heer Kohlbeck, zet te hierna uiteen hoe de groep in Lei den werkt. Daar heeft men een jeugd- parlement waar discussies worden ge voerd en is tevens een uitstekende ge legenheid om zijn mening te uiten. De heer Reisen. die vervolgens het woord voerde, vond het nuttig om be langstelling te wekken voor de Jon gerengroep door na tegaan wat er leeft onder de mensen en speciaal de Romantische Bach i concert of recital pas na diens le optreden e,ndconclusie. enthousiast en talrijk publiek, dat naar De brandweer kreeg veel woorden van jjet eerste concert in het seizoen van dank en hulde. Het gemeentebestuur zal de Leldsche Kunstkring Voor Allen dit schriftelijk aan de brandweer mede- was gekomen. Hfl waren drie preludes delen. De raad stemde in met de taak verdeling in het college De sport werd by de recreatie geteld en valt dus onder wethouder Iestra. Het proteèt van de heer Baak, en in 9 vragen door de heer Scheps (BP) in het open baar gebracht en door hetcollege "Van b. en w. zeer uitvoerig beantwoord, waarvoor de raad alleen maar compli menten had, werd teruggebracht tot onbegrip in juridische zaken en onwil van de betrokkene. De publicatie in een plaatselijk blad (Omroeper) was on werkelijk en onjuist en de heer Schuur man (KVP) hoopte dat genoemd blad evenveel ruimte zou geven aan het Debussy, die prachtig gespeeld werden in al hun impressionistische schoonheid. Hiermee bewees Tchai kowsky een bijzonder goede Debussv- vertolker te zijn, wat na zijn weer gave van een sonate van Chopin (die Cloor Debussy zozeer vereerd werd) eerder op de avond, eigenlijk ook weer niet erg verwonderlijk was, Het concert werd geopend met de partita no. 4 van Joh, Seb. Bach, ge componeerd rond 1729. Ofschoon de solist hier direct al een bewijs gaf van vakmanschap en grote beheerst heid, kwam hij niet verder dan een romantische, subjectieve Bach. Het klonk mooi. tè mooi. maar we misten Niet weinig ook imponeerde de for- de exactheid, die trouwens op clavecimbel met zijn drogere klank toch al beter tot uiting komt. Boven dien werd er overmatig van de pedaal gebruik gemaakt, wat de helderheid niet ten goede kwam. De partita, waar van de Courante het meest bevredigde, werd niet afgesloten met een Menuet, maar met een Gigue. De uitvoering van Drei Klavier- stiicke van Mozart kwam beter tot haar recht. De aanslag van Tchai kowsky is fors maar geacheveerd. Niet temin vertoonde hij bij Mozart een zekere gepassioneerdheid die zich nau welijks liet temmen. Ook hier ont stonden kleine onduidelijkheden door te veel pedaalwerk. kl. lerts van Chopin. Hiermee bracht Tchaikowsky "Je zaal in verrukking; Hier kon deze pianist helemaal zich zelf zijn. Het spel werd grandioos in deze rapsodische draaikolk, met een Scherzo als een geladen wervelwind, een Larghetto als een weldadige en aangename balsem en een finale als climax, waarin de rechterhand mis schien iets te sterk geaccentueerd was. midabele techniek Van deze solist. Het concertgedeelte na de pauze werd indrukwekkend gevuld met de Davids- bündlertanze op. 6 van Robert Schu mann, de schijngestalten van deze grote toondichter: Eusebius en Flo- restan. zijn dubbelnatuur. Deze grootse expositie van een uiteenlopende stem mingen kregen een gevoelige en sterk genuanceerde reproduktie van André Tchaikowsky. die scherpe contrasten schiep. De grote waardering voor de vertol king van deze bescheiden kunstenaar zonder pose (op een krakende stoel, die öf gesmeerd, óf vervangen dient te worden) maakte het dankbare pu bliek ondubbelzinnig kenbaar met een stormachtig applaus, dat voor een so list heel wat prettiger is om te aan horen dan de helaas met weinig suc ces onderdrukte keelkriebels die men doorgaans vooral voor een pianissimo schijnt te bewaren. Het is jammer, maar er is niet veel tegen te doen. Hoe het zij, de ovaties vanuit de zaal werden gehonoreerd met de drie eer der genoemde preludes van Debussy als toegiften, diffuus en met een groot poëtisch gevoel voorgedragen. Met deze muziek had Tchaikowsky naar onze smaak ook mogen beginnen. T. P. De heer Reisen ging hier even die per in op de momenteel heersende ver warring in de KVP, die hij ten zeer ste betreurde en daarom is hij bezig een bijeenkomst te organiseren voor Leiden en de Bollenstreek, waar het Tweede Kamerlid, dr. W. Schuit, een uiteenzetting zal geven over de huidige crisis en de achtergrond daarvan. Waarschijnlijk is dit ongeveer half no vember. De Jongerengroepen, ging spr. ver der, zijn zeker belangrijk, vooral als men weet dat de jongeren vertegen woordigd zijn in het hoogste gezags orgaan van de KVP, het dagelijks be stuur. Door de jongeren kan men van onderaf een frisse actieve geest bren gen. die nodig is om gestalte te geven aan het streven van de KVP Na deze zeer uitvoerige inleiding van de heer Reisen volgde er een uitvoe rige discussie over de wijze waarop de jongeren interesse voor de politiek bij gebracht moet worden. Als voorbeeld werd genoemd de jeugdparlementen en deze schijnen wel dermate belang stelling te hebben, dat zal worden ge tracht dit ook voor Leiderdorp te ver wezenlijken, mede omdat men meent te weten dat ook in andere kringen hiervoor belangstelling zal bestaan. Enkele jongeren zullen hun schouders onder dil idee zetten en daartoe met belangstellenden kontakt opnemen om tot een resultaat te komen. Aan het einde van deze interessante bijeenkomst dankt drs. Blans de aan wezigen, in het bijzonder de heer Rei sen, en spoorde de aanwezigen aan om, ondanks dat nog niet tot oprichting van een Jongerengroep kon worden overgegaan, toch in deze richting door te gaan om uiteindelijk tot resultaten te komen. K. O.-lezing te Oegstgeest „Het onbehagen en de jongeren" Als eerste van de drie inleiders van de K. en O.-cursus „Het onbehagen en de jongeren" sprak gisteravond in het RÜnlandü lyceum prof. dr. E. V. W. Ver- cruysse, hoogleraar In de empirische so ciologie te Leiden, over „De onbehage lijke situatie van onze Jongere genera tie". De hoogleraar zag als oorzaak van deze situatie de maatschappelüke diffe rentiatie in de Europese samenlevingen. De verscheidenheid in beroepen en daarbij behorende kringen met eigen normen geven enerzijds de jongere een grote vrijheid om te kiezen wat hem aanstaat, maar vergen anderzijds spe cialisatie. Met als gevolg, dat de toch al ruime marge tussen seksuele (plm. 15 jaar), bewuste (plm. 18-20 jaar) en maatschappelijke volwassenheid (pl.m. 25 jaar) nog groter wordt. In „primi tieve" culturen vallen deze drie volwas senheden vrijwel samen, zodat daar min der stringent sprake is van openlijke generatieconflicten. De huidige positie van de ouderen wordt aangetast en die van de jongeren omhooggebracht. De jeugd heeft hierbij het voordeel, dat zij meer kansen Heeft op originaliteit en creativiteit, elemen ten waarvoor onze cultuur juist waarde ring heeft. Prof. Vercruysse onderscheidde een aantal groepen jongeren, waarbij hy de provo's rangschikte onder degenen die strijden voor een plaats in de thans nog voornamelijk door ouderen beheerste po litiek. De voordracht, waarin nog meer punten aan de orde werden gesteld, werd gevolgd door een geanimeerde discus- OEGSTGEEST Ondertrouwd: E. L. P. Hünteler en J» M. J. Hagendoorn. J. K. Hetjboer en A. C. Vink. A. H. Nauta en G. C. M. Holt huis. Getrouwd: W. F. Haas en~D. E. O ver- beek e. Overleden: J. C. Droppert w. v. A. J, de Neef. VOORSCHOTEN Opbrengst vluchtelingenaktie Voorschoten heeft een bedrag van om en nabij de f 10.000.— geofferd voor de Tibetaanse vluchtelingen. Met 110 bus sen werd de aktie gevoerd. Er was veel spontane medewerking, o.a. van het Novib en de Voorschotense vrou wenverenigingen. Toneeluitwisseling Schoten - Voor schoten Onder auspiciën van het gemeentebestuur organiseert het Nut, afd. Voorschoten, in samenwerking met de toneelvereniging „Het Masker" een toheeluitwisseling tussen Schoten (België) en Voorschoten (Nederland). Hedenavond komt de Koninklijke Zang-Toon en Toneelmaatschappij „De Verbroedering" uit Schoten een to neeluitvoering geven voor de gehele Voorschotense burgerij. Deze toneel vereniging viert juist dit jaar haar 70e verjaardag en biedt de garantie voor een goede toneelavond. Het gezelschap zal opvoeren het toneelstuk „Ping, zei de klok", een blijspel in 3 bedrijven, door Peter Coke. Geboren: Johanna Maaria d.v. J. Ba- rendsen en M. C. Bins; Pieter Willem z.v. P. Krom en C. E. A. Schrier; Si- mone Hendrika Maria d.v. W. Bron- meijer en M, H. v. Kins; Willem z.v. A. Bavelaar en A. E. A. v. Meijgaar- den; Rudolf Benedictus z.v. J. G. Th. v. Aken en W. M, Noordman; Jacque line Helena Elizabeth Maria d.v. H. Th. M. Juffermans en A. H. M. Alke made; Simon Pieter z.v. J. Nugteren en G. Mackloet; Catharina Petronella d.v. J. J. M. v. d. Meer en Th. A. M. Gordijn. Ondertrouwd: W. Kruijt en H. M. de Jong. Gehuwd: A. P. v. d. Mark. te Hazers- woude. en C. M. G. Spiegeler. Overleden: Carolina Stam e.v. Schip- V00RSCH0TENS KAMERORKEST MUSICEERDE VOORTREFFELIJK HET IS ALTIJD weer een genoegen om naar het Voorschotens Kamerorkest onder leiding van Lucius Voorhorst te luisteren. Deze dirigent weet wat hij met louter amateurs kan bereiken door hen zijn muzikale wil door exacte maatgeving dwingend op te leggen. Maar nergens is sprake van alleen maar objectiviteit. Alles wat dit or kest doet is zuiver en musicaal door dacht. Voorhorst geeft alle inzetten aan; hij weet steeds- het juiste tempi te nemen en bezit een perfect stijlbe grip. Het concert begon met „Vier door voeringen" van Koos v. d. Griend, be kend door de inleidende muziek van de radiostrip „Paul Vlaanderen". Wat de bedoeling van de te jong ge storven componist met deze doorvoe ringen was, weten we niet. Het zijn 4 korte stukken, die typerend waren door rytme, klank en bouw. Zo b.v» het Adagio, dat eenvoudig op 'n drie klankthema was gebouwd (grondtoon - terts - quint - terts). Het zijn, zonder groot of belangrijk te zijn. genóege- lijke werkstukjes, die door het kamer orkest heel goed werden voorgedra gen. Hoewel de Handel-stijl goed aanvoe lend, kwamen de 4 delen uit de „Wa- termusic" van Handel niet geheel uit de verf. Behalve dat wij enkele kleine verschillen hadden over het tempo, hadden wij ook wat meer „muziek" bij de le violen verwacht, Maar het blijft altijd weer prettig naar deze muziek te luisteren. De soliste Sylvia Veelo had met haar Harpconcert in Bes van Handel in het eerste deel wel pech door geheugen verlies, zodat zij haar partituur eerst moest raadplegen. Dat verder de noot jes er wel uitkwamen, was nog geen aanleiding om te spreken van een uit gesproken Handel-stijl in de solodelen. Speelde het orkest mee, dan moest ze wel met Voorhorst directie en op vatting meegaan. Sylvia Veelo moet nog hard studeren, wil ook de tech niek en beheersing van linker- en rechterhand gelijk zijn. NA DE PAUZE hoorden wij met heel veel aandacht en genoegen de Symfonia in F. Lucius Voorhorst liet ons wel op zeer voortreffelijke wijze met deze galante symfonia kennisma ken. Hier vertoonde het orkest zich op enthousiaste dirigent werd bereikt. Gok het'slot: de „oud Nederlandse dansen" van Julius Röntgen, werden heel mooi gebracht, waarin de le cel list in „Pavane" liet horen over welke prachtige toon hij beschikt. Het aanhoudend applaus noopte tot herhaling van deze „Pavane". Lucius Voorhorst droeg alle ovaties over aan het hele orkest. THEO TEN HOOVEN. 2.per plaatsing voor de eerste 30 woorden (wet groter dan 12 letters» Oontante betaling niei vereist. U kunt Uw „TELEFOONTJE" nog opgeven tot 9.30 uur op de dag van plaatsing. Voor plaatsing op zaterdag uiterlijk tot vrijdagmiddag 3 uur '2' Piano te koop (bruin) Duits kruissnarig. Tevens j moderne piano, klein model j (Mini). Zo goed als nieuw alles in prima staat. Spoed Tel. 01719-4574, Van Pan- huysstraat 32, Noordwijk aan Zee. 2-341 I *2* Wij adviseren, tekenen, timmeren al uw verbouwin gen hoe genaamd ook. Ook uw vergunningen maken wij in orde. Komt U even aar. by ons bureau: Schero. tij delijk Molenstraat 26a. Lei den. 5-62É Te koop gevraagd een woonark met betonnen cas co, ligpl. omg. De Kaag. Aanbiedingen: tel. 070— 119127 of 119420. 2-693 TE KOOF gevraagd PERSONEEL gevraagd TE KOOP aangeboden Bent U kortere of lan gere tijd beschikbaar en ge routineerd typiste Maak een afspraak met onze afd Uitzending. (Verhoogde ta rieven). Geheel soc. verze- "2* Sassenheim. Zonnig landhuis m. tuin. prima st.. gas, centr. verw., vrije vest. 65.000,- k.k. Mak. Zwaan, tel. 02532-8100. 2-640 Type-, Kopieer- en Adx-es- seerinr., Lammenschans- weg 101, tel. 30065. 1-175 Te koop aangeb.: Bata- vus snelrijdend, wegens mil. dienst, t.e.a.b. Cobetstr. 59 2-11490 i^» Restaurant 't Karrewlel vraagt mannel. of vrouwel. kracht om, gedurende de avonduren, om de week, de vaten te wassen en de keu ken schoon te houden. Zich te melden bij" chef Neute boom, Steenstraat 55, Lei den, tel. 22509 of 31851. 1-11496 *2* Aang.: Faller racebaan best. uit: 36 bochten, 21 reebte stukken, variërend in lengte van 20 t.m. 3 cm., 2 haarspeldbochten, 2 auto's Trafo 2 regelaars. Vraagpr 50,-. Te bevr.: F. v. d Boom, Spoorstraat 74, Roe- lofarendsveen. 2-11511 Bezorgers gevraagd v ochtend- en avondblad. Geen Incasso. Aanmelden: Noordeinde 30. tel. 30131. v 1-658 2* Wegens plaatsgebrek aangeboden een prima piek up in ouderwetse kast. Met radio. Voorts buffet en een moderne eethoek. Telefoon 24562. 2-11513 Gevraagd: aankomend kapster of kapper. Uitste kend kunnende werken. Aanmelden tussen 7 en 8 u. Salon Rita, Willem Kloos- laan 15, tel. 24683. Leiden. 1-603 Te koop: een oliehaard in goede staat, met tank v. 200 liter en standaard. Te bevr.: 5 Meiplein 106. 2-342 Meisje, 18 jaar, ln bezit van Mulo-dipl., biedt zich aan voor kantoorwerkzaam heden. Br. onder no. 1-348 bur. v. d. blad. 3? Wegens overcompleet te koop aangeboden: een ln prima st. verkerend bank stel met bijbehorend salon tafel. O. Nieuwveenseweg 15, Nieuwveen. 2-11505 ^2* Gevraagd: hulp in da huishouding of werkster v. ochtenduren, van 9-12 uur. Mevr. de Jongh, v. Swieten- straat 1. Lelden, tel. 53413. 1-11498 *2" Aangeboden een Sparta 1961 m. verzekering, koop som ƒ150,-. Tel. 01713-859. 2-11508 le en 2e herenkapper gevraagd. Tleleman's kap salons, Damlaan 58, Leid- schendam, tel. (01761)— 8825. 1-680 Te koop aangeb.: dub bel bed. breimachine. Tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen: H. Rijndijk 203, Zoeterwoude. 2-351 Gevraagd: goed bruik baar bankstel, tegen billijke prijs. Brieven aan de ques- tor van de R.K.S.V. Sanctus Augustinus. Rapenburg 24. Leiden. 3-318 TE HUUR gevraagd "g Werkende jongeman zoekt goed kosthuis. Brie ven onder no. 4-11493 bur. v. d. blad. 2e jrs. student zoekt ka mer in Leiden of dir. omge ving. A. J. van Hoof, Oran jegracht 45. 4-335 Jurist, werkzaam in Den Haag, zoekt op korte termyn kamers met douche in Leiden of omstreken. Br. onder no. 4-343 bur. v. d. bl. DIVERSEN inlPostbus 40 te Bruns- sum. 20 ct. antw.z. insl. Geen briefk. 5-368 Rotan meubelen, wiegen, mandenwerk, koopt u het voordeligst bij fa. Van der Vaart, Lange Pieterskerk- koorsteeg 24. Te. 30534. Spe ciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 5-460. Unieke aanbieding: hard board 183x122 cm., 30 m2 afname 1,35 per m2, 100 m2 afname ƒ1,25 per m2. Af magazijn. H. B. v. W«k Jr., tel. 01720-2387, Pr. Hen drikstraat 138-142, Alphen a. «L Rijn. 8-604 Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen. Afl. tot 20 jaar. La ge rente, géén bijkomende kosten. Inl. en aanvr. schr of telef. 713800-151091- 794632. „Belfima", L. Braa kensiekstraat 122. Amster dam. 5-391 Het Bloeraenhuls voor goed verzorgd bloemwerk bfl J. C. Hogenboom, De Baan 42, Oude Wetering, tel. 765. 5-463. De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, re pareren, veranderen en le veren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en gemeen te. Maandag de gehele dag gesloten. 5-69 Bel Taxicentrale „Noord- einde". Dag en nacht ge opend. Kwitanties voor uw ziekenfonds. M. J. Schutte, Noordeinde 52. tel. 21629. 5-461. •2* Geef ons kosteloos Uw kamers op. Wij verhuren ze voor U. Kamerverhuur kantoor C. F. Hansen, Ra penburg 60, tel. 31786, Lelden. 5-420. *jj* Prettige bijverdienste thuis! Het Folio „Postrecla me Verzendbureau" wijst U de weg! Zend ƒ2,30 in postz. of gireer op no. 54.43.33 van L. C. Click. Postbox 3052, Voorburg. 5-548 100% wollen plaids ƒ19,50; t.v.-tafels 29,50; spotgoedkope bankstellen; hanglegkasten, schrijfbu reaus, bergmeubels, eethoe- ken, rijwielen, tafels, stoe len, compl. clubstel, kachel, kapokbedstellen, stapelbed den, driezitsbank, kinderle dikanten, vloerkleden, ledi kanten, wandelwagens, enz. Nieuwenburg, Hooigr. 55, (gesloten huis). 5-345 *2* Fluwelen Sint en Piet- pakken te huur, eventueel met grime. Billijke prijzen. Voorheen Haarlemmerstr. nu Van Velsen, Herengracht 61, Lelden, tel. 41828. 6-iimo 2-wiellge aanhangwa gens, nieuw en gebruikt. Kempers carrosseriebedrijf Narmstraat 9, tel. 24887. 5-694 Alt op de Mare 112. Krulssleutels 4,90, 6,50, 23.75; klepschuurders; klep- veertangen; zuigerveermon tage sleutel: tapeindsleu- tels; poelietrekkers; com pressie en accutesters; zuur- wegers; vetspuiten; ponden sleutels; uitdeukhamers; uitdeuktassen; gereed schapetui 5,25. 5-347 Alt op de Mare 112 ƒ199,50 een 88-delige hob by gereedschapset in stalen kist. Schroefdraad snijset 3- 12 m.m. ƒ14.72; leuk cirkel zaagbankje 49,50; Hobby- Flame soldeerbrander com pleet ƒ17,80; 8lypkop ƒ12,- 12,40. 5-347 *2* Wy verhuren palmen, laurieren, dracena's, vij vers, tuinvazen, alsmede artistieke verzorging van uw show's, recepties of partijen. C. L. Mulder. Haarlemmerweg 21 te Lei den, tel. 20550. 5-181 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt en lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 5-118 Voordeel voor D. Zijn uw stoelen, fauteuils ofl bankstel in versleten, staat Geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lij. men in onze eigen stoffeer- derij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 5-118 •2" Gaat U verloven? Stuur ons ook een kaartje! U ont vangt dan een aardige at tentie. Oudshoorn, Haar lemmerstr. 160-165b, Leiden 5-127 Een nieuw bed, een kwestie van vertrouwen! De grootste sortering tegen de laagste prijs, bij: De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51. 5-126 2" Wü verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prijzen, o.a visitekaartjes, geboorte kaartjes, verlovingskaartje» huweiyksaank. en uw za- kendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Drukwerkservice Halpa, Haarlemmerstraat 64, tel. 24188. 8-121 2* Welke Antoniusvriend helpt mij met de aflossing van de schuld van de nieu we Antoniuskerk. Pastoor N. J. Commandeur o.f.m., Boshuizerlaan 38A. Leiden giro: 70190. 5-275 1 Januari W.A.-verzeke- ring verplicht, Passagiers gratis medeverzekerd W.A. geen eigen risico. Ambte naren speciale korting Lage autofinanciering. Ass.-Kan toor v. Amsterdam, H. Mors- weg 52, Leiden tel. 33088. 5-0329 Jongeman, zit je op school en ben je al 16? Wil je zelf een bromfiets ver dienen Solliciteer dan schriftelijk. Leidsche Onder wijsinstellingen, afd. Perso neelszaken, Oosterkerkstr. 11. Leiden. 5-684 Nu is het tyd uw tuin te veranderen, heesters en bollen te planten. Ook hier voor zorgen wij natuurlijk Maak een afspraak. Tuin bouwbedrijf C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21. Leiden, tel. 20550. 5-670 Aparte bankstellen van fabrikant, die als model ge diend hebben. Chique gebo gen modellen met losse kussens. 595,-. 750,-, 875,-, 995,-, 1150,-, 1250,-. 1350,- en 1450,-. Aparte fauteuils 195,- per stuk. Chique schemerlam pen 95,-. Prachtige wor telnoten salontafels. Te zien zaterdag, zondag, maandag tot en met donderdag, de gehele dag, ook 's avonds. Villa Slamat Datang, Nieu we Parklaan 115, 's-Gra- venhage. tel. 070-551680. 5-11492 „De Kastenspecialist". 110 maten-modellen hebben wij in voorraad. Ook op maat: bureaus, naaiboxen, commode-ladenkasten. sa lontafels, linnenkasten. C. J. v. d. Geest. Houthandel „De Burcht", hoek Nieuw- straat-Hooglandse Kerkgr. tel. 33078. 5-634 Wekker.r.r - Wakker.r.r Voor langslapers een repe- teerwekker, wekt 8 maal zéér luid! De beste merken zeer ruime keuze. Uur werkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijndyk 8. 5-601 <2* Wilt U snel iets bijver dienen mevrouw, of mis schien met uw man samen? Dan hebben wij voor U tien tallen» adressen van Neder landse bedrijven, die men sen kunnen gebruiken om thuis allerlei werkzaamhe den te verrichten. Stort 2,90 op girorek. 523770 t.n.v. Service Marketing Bureau, Postbus 4089, Rot terdam of in een (aangete kende) brief, en U ontvangt onze uitgave per omgaan de. 5-674 2* Dames- en herenrywielen compleet v.a. ƒ125,-: groot Tourisme rijwielen met 4 speed derailleur v.a. 240,-. Eroba, B.S.A., Triumph, enz. Kinderrijwielen vanaf 79,-, 89,-, 99,-. Fa. Du- soswa, Turfmarkt 1-3, Lei den, tel. 24409. 5-586 Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto Van Bemmelen, Zuidbuurtseweg 30, Zoetemroude, tel. 01715- 358. 5-S47 •2* Bloembollen Vlieland 10 gemengde narcissen (al le kleuren en soorten) voor ƒ1.60: 7 grootbloemige gele trompet-narcissen v. 1,60 Paperwhites van eerste kwa liteit voor de huiskamer en vensterbank. Vlieland, Nwe Rijn 50. 5-620 ■y Nu of nooit. Tijdelijk ƒ100,- tot ƒ200,- voor uw oude bromfiets; enkele over jarige bromfietsen v. 958,- nu ƒ758,-; van ƒ938,- nu 738,-; v. ƒ580,- nu ƒ480,- Zie etalage. Firma Dusos- wa, Turfmarkt 1-3, Leiden, tel. 24409. Geen filialen. 5-585 WONENGRUIL Woningrull. Een zonni ge 6-kamerbovenwoning, centrum Leiden voor een 3- of 4-kamerbenedenwoning. Br. onder no. 4-11499 bur. v d. blad. PERSONEEL aangeboden Biedt zich aan: meisje voor de winkel, leeftijd 18 jaar. Br. onder no. 7-11507 bur. v. d. blad. Schilder die zijn vak verstaat vraagt binnenwerk Tevens afspraken voor bui tenwerk. Lombokstraat 40, tel. 42564. 7-677 B.z.a. meisje 15 jr, voor de hulshouding, maand., dlnsd. en donderd. Brieven naar agent v. d. bl., Schen- kelweg 16, Zoeterwoude. 7-350 1 E HUUR aangeboden y Huurt uw auto dij au Leidse Autoverhuur Centra le (A. J. Bierman). Oude Rijn 54, Leiden, tel. 32310 9-113 Wasmachlneverhuur. Edy. Huurt nu een wasma chine blijvend in uw huis voor slechts 2.-. Centrifuges 1,50 en 1,75 per week aan huur. Ook combinaties. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23. tel. 32039. 8-122 AUTO'S •2* Uitlaat voor de 17M P8 compleet 78,-, incl. mon tage ƒ88,-. Voor originele Ford-onderdelen: Automo- bielbedryf Rijnland. Vijt Meilaan 7, Leiden. 9-590 21 Voor al uw accessoires met een zeer grote sorte ring en deskundige voor lichting. Automobielbedrijf Rijnland N.V., Vijf Meilaan 7, Leiden, tel. 01710-24647. Afd. magazyn: ingang Hof- laan. Voor de Doe-het-zel- ,-ers ook 's zaterdags van 9.30-13.00 geopend. 9-468 Wilt u uw auto verko pen? Indien in goede staat en niet ouder dan 5 jaar zijn wij geïnteresseerd. Ver koop volgens uniek Ame rikaans systeem garandeert u de hoogste opbrengst voor uw auto. Inl. vrijblijvend tel. 08380-9736 of schrifte lijk aan Autex, Postbus 119. Ede. Geopend van 8-12 eD van 19-22 uur. Zondags ge sloten. 9-0315 2* Dame biedt aan: haai Fiat 500 '65 Giardiniera 16.C00 km., in staat van nieuw ƒ2450.-. Tel. 34226 na 16 uur. 9-11494 f? Goed doorsmeren. Bete kent weinig repareren Speciaal ingericht voor de zware trucks. Berk, Kaas markt zes, is hiervoor het adres. Telefoon 25341. 9-551 2* Te koop: Volkswagen 1200 de Luxe, bouwjr 1957, in zeer goede staat, kleur: donkergroen met autoradio Van Dorp, Zocherstraat 9 Leiden-Z.W. 9-11491 Trouwauto's Iedereen is enthousiast over onze nieuwste zwart of wit-ivoor kleurige bruidscoupé's en 8- ers. Chrysler volgauto's. Ook u kunt deze bespreken by H.G.T. alleen Zeeman laan 12a, Leiden. Dir. De Jong. Tel. 23055. 9-459. 2* Aral benzine, zuinig minder liters, meer kilome ters. Aral-service. Hoge Rijndyk 90. 9-593 T® koop aangeboden: Volkswagenbus bestel, eind '63. Aan beide zijden deuren en rondom raampjes. Op prima banden, evt. financie ring mogelijk. Te bevragen: Zijldijk 5, Leiderdorp. 9-11503 Autogarages 850, schuurtjes 185,vakan tiehuisjes 950,Vraagt gratis prospectus. Hout bouw. Ubachs-Kerkrade. 9-458. Aangeboden: Opel Re- kord '61, breed model, in prima staat: V.W. kleinbu» '62, met banken en gee' kenteken, zeer goede staat Inruil ook motoren. Lan- genhoratstraat 11, Voor schoten. 9-344 B.B.B. Berk, Bode, Be stelhuis. Voor het vervoer door het gehele land. is Berk Kaasmarkt zes al 35 jaar het adres. Telef. 25341 9-550 Balanceren. Al 35 jaar is Berk, Kaasmarkt zes, hier voor het vakkundig adres. Telefoon 25341. 9-549 HUISDIEREN y Vogelvrienden. Te koop of te ruilen, binnen of bui ten volières. Muisparkieten, valkparkieten, rose collies, pruimkop, geelvleugel, rood- rug poppen, Fischerie- baard-, edel- en grasparkie ten, spitsstaarten, coul amo- dines gordel, binse en ce- rens, maskers, driekleur pa pegaaien, amodines, Chin dwerg- en kulfkwartels, "Z Gebruik by al uw repa raties originele Ford Fo- moco-onderdelen voor een snelle montage en lange le vensduur. Alleen verkrijg baar bfl uw Forddealer: Automobielbedrijf Rünland N.V., Lelden, tel. 01710— 24647, Noordwyk 01719— 4300. 9-469 napoleons. oranjekaakjes, witborst rolle en nog vele andere soorten tropische vo gels, vogelkooien, stan daards. vitrines, papegaaien met of zonder kooi, bloem bakken voor tuin of kamer, vogel krachtvoer van Sluis, Tovo, Kapellen en Langhoul rood factorig, vogelzaden, kippen- en konijnenvoer, goedvisjes. aquarium, div. maten, volièregaas, diverse maten, siergaas voor tuin en nog vele andere beno digdheden bij: H. Minder- man, Gouwsluiseweg 60, Al phen a. d. Rijn (naast de molen), tel. 01720-4634. De gehele dag geopend. Kom vrijblijvend even kyken. 10-625 LESSEN Autorijles VAMOR. Rij school Frans Goddijn. Lee destraat 8. Les in Opel Re- kord en Kadett Tel. 34430, b.g.g. 25574. 12-462 Voor Zoeterwoude. VA- MOR-Autorijschool Suyten, Dr. v. Noortstraat 17a, tel. 01761-5105. Stompwijk. Les sen in Taunus 17M 1965. Theorie-avonden met licht beelden. 12-116. Gediplomeerde Vamor- rijschool „Diana", 5 Meilaan 39. Leiden, tel. 40081, geeft rijles met volledige garantie in de nieuwste Simca 1966. 12-123 Muzieklessen. Gitaar accordeon-, saxofoon-, trom pet-, klarinet-, ukelele-, mandoline-, piano-, electri- sche gitaar, basgitaar-, drumcursussen. Instrumen ten in bruikleen of op ge makkelijke condities. Mu ziekschool Zwaag (dir. J. Nederlof). Korevaarstr. 5. Leiden. 12-130 10 volle uren autoryies voor 47,50. Losse lessen v. 6.50. Fonkelnieuwe V.W.'s Gediplomeerde bondsauto- ryschool „De Centrale" Corellistraat 50, Leiden, tel. 22287. Ook Katwijk a. Zee: Rijnmond 103, tel. 3765; Sassenheim, Hoofdstr. 171, tel. 7246; Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 267, tel. 3764; Noordwijk Binnen, Doeza-< straat 22, tel. 3791. 12-559 LEIDEN

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4