Bostikl Van nu af aan heet lijm Northrop F-5 in Vietnam aan tand gevoeld Nieuw kabinet zal langlopende CAO's moeten erkennen Conflict Euratom blijft nog dreigen KffiDampo Relderelderel: provocerende vlag dekt achtste lading van Lurelei ASPRO' microfined- In1967 vijf tot zeven pet verwacht Acute crisis is voorlopig bezworen Oud-praeses van Leuven ontvoerd Dag in-Dag uit-Dag in-Dag uit-Dag in-Dag uit-Dag in-Dag uit- In TieI barstte bij voorbaat de bom WACHTEN OP GOEDKEURING REGERING EN PARLEMENT VRIJDAG 28 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Eisen waaraan gevarendriehoek moet voldoen DEN HAAG (ANP) De minister ,-an Verkeer en Waterstaat heeft de eisen vastgesteld, waaraan de per 1 ja nuari voor iedere automobilist ver plichte gevarendriehoek moet voldoen. eisen zijn de volgende: lengte van de zijden minstens 45 cm, de zijden moeten over de gehele lengte voorzien n van rood reflecterend materiaal breedte van minstens vijf centime- de driehoek moet bij dag duidelijk zichtbaar zijn op een afstand van 250 en bij nacht in dimlicht op dezelfde af stand en de driehoek moet zo gecon strueerd zijn dat wegglijden of om waaien niet mogelijk is. De stichting wetenschappelijk on derzoek verkeersveiligheid zal samen met RAI en TNO een aantal keurings eisen ontwikkelen. De makers van ge varendriehoeken zullen zich daarna tot het RAI-TNO kunnen wenden n goedkeuringsmerk. (ADVERTENTIE helpt u nu nóg sneller van uw pijn af! Wank'ASPRO'is nu 30xfijner samengesteld. WH HU —lil (ADVERTENTIE1 DEN HAAG (A.N.P.). Een van de belangrijkste zaken, die door de val van het kabinet-Cals in de lucht zjjn komen te hangen is, volgens De Metaal- koerier, de loonontwikkeling in het ko mende jaar. Aangezien moet worden verwacht, dat de werkgevers- en werk nemersorganisaties niet tot ovei stemming komen over de loonhoogte in 1967 zal de beslissing zoals zo vaak, door de overheid moeten worden geno- Voor de vakbeweging hangt dus veel van de vraag of er op het beslis sende moment een echte regering is cn, i ja, hoe die zal zijn samengesteld. De Metaalkoerier herinnert er aan, it in de metaal- en elektrotechnische industrie meerjarige collectieve arbeids overeenkomsten van kracht zijn, waarin de loonkostenstijging voor 1967 is vast- ;d en door de overheid goedge keurd. Voor 1967 is een loonkostenstij ging van vijf procent vastgelegd. Op basis van de ontwikkeling van de kos- van levensonderhoud kan bij dat percentage nog twee procent bijkomen. Deze in totaal zeven procent want daar mogen we op rekenen is hoger dan het percentage van de totale pro- duktiviteitsstijging dat het kabinet-Cals als algemene basis voor de loonkosten stijging wilde aanhouden", aldus het blad. (Van onze correspondent BRUSSEL. Een acute crisis bin nen de Euratoni fs voorkomen, maar boven de Europese atoomgemeenschap blyft een dreigende wolk hangen. Het sal met name van Frankrjjk afhangen 'rankrijk is een geschil gerezen over de levering van verwerkt plutonium. eind 1964 werd het plutonium, dat de kernreactoren van de Euratom- Idstaten wordt gebruikt, van Amerika ;ehuurd. Na die datum moest de ge- ieenschap echter het plutonium gaan :open. Dat gebeurde, ook namehs ankrijk, door de commissie, Tot op van vandaag heeft Parijs ge- •eigerd dit in tegenstelling tot Bonn de kosten daarvan te betalen. Frank- ijk staat voor 2.8 miljoen dollar by de luratom in het krijt. De kwestie is gaan spelen, toen de egroting voor Euratomresearch op het ebied van de kernenergie ter sprake wam. Frankrijk bleef weigeren aan de licht tot betaling te voldoen. Naar de lening van de Fransen moest de schuld ereffend worden door bezuiniging in begroting (die toch al een aanzien- jk tekort vertoont), maar daardoor zal et lopende vijfjarenplan van Euratom gevaar komen. De zaak tussen de imissie en Frankrijk liep zo hoog p, dat de commissie weigerde het in- in Karlsruhe verwerkte pluto- aan Frankrijk te leveren. Waarop 'artjs reageerde met zoveel als een ul- matum: eerst het plutonium leveren, niet, dan wordt door ons niet over begroting gepraat. Frankrijk ziet iet het gevaar bij de behandeling van begroting overstemd te worden door partners, want het budgetvoorstel de commissie houdt tegelijkertijd wijziging van het vijfjarenplan in. voor de goedkeuring daarvan is nanimiteit nodig. De Franse delegatie bleef gisteren janvankelijk bij de weigerende houding, paat later op de middag werd toch een itweg uit de impasse gevonden. De zijn bereid op korte ter- BRUSSEL In de nacht van woens- ig op donderdag is de oud-praeses het Leuvens studentencorps. Walter Bock in de universiteitsstad door on- kende gemaskerde mannen ontvoerd, n Leuvense studentenkringen vr- edt men, dat de Vlaamse extremisten ïw bij de ontvoering betrokken zijn door deze actie de Leuvense oud- leses hebben willen beletten een eekbeurt in Antwerpen te houden, alter de Bock werd woensdagnacht om ie uur uit zijn bed gebeld, door een ïgeman, die zich Leo Diercxk noem- n beweerde, dat hij voorzitter was de Antwerpse communistische stu nten. Hij wilde De Bock gegevens rstrekken over een betoging die de aamse militantenorde voor donderdag- nd in Antwerpen had gepland, juist het moment, dat de Leuvende oud- eases daar over de Leuvense kwestie spreken. De Vlaamse Volksunie en militantenorde waren voor die avond weerd. Toen Walter de Bock met erexk opliep naar een plaatselijk café 'rd hij door gemaskerde mannen over- llen en ln een vrachtauto gesleurd. De Schtwagen die ln Antwerpen onder lse naam gehuurd bleek, ie inmiddels mijn in het comité van permanente ver tegenwoordigers te praten over een mogelijke oplossing van de gerezen moeilijkheden en zij willen dit gesprek loskoppelen van de door hen gewenste wijziging in het vijfjarenplan. Maar daarmee is nog niet gezegd, dat Eura tom gevrijwaard is voor een crisis op dit punt. Destandpunten van de dele gaties inzake de begroting liggen nog ver uiteen. B\j de bespreking van de administra tieve begroting van de E.E.G.-commis- sie hebben de lidstaten voet bij stuk gehouden tegenover de wensen tot uit breiding van personeel bij de commis sie. Op een huidige sterkte van 2738 E.E.G.-ambtenaren wilde de commissie een uitbreiding van 547 posten. De mees te van deze nieuwe posten zouden ver vuld moeten worden op het Landbouw- departement van Mansholt. De minister raad stond slechts een uitbreiding met 187 man toe. Daarvan zijn er tachtig voor ambtenaren van de hoogste ran gen en het Mansholtdepartement krijgt er hiervan zestig. Dit betekent niette min, dat de Europese administratie volgend jaar de lidstaten ruim 150 mil joen gaat kosten, nog afgezien van de administratieve begroting van Euratom, die 31 ^miljoen gulden beloopt, het par lement dat 27 miljoen en de minister raden, die 28 miljoen gulden op hun begrotingen hebben staan. Van het oude kabinet, dat zich een warm voorstander van langlopende C.A.O.'s heeft getoond izoals uit de Troonrede van 1965 bleek), mocht de A.N.M.B. echter een soepele houding verwachten, zo wordt verder onder meer opgemerkt, ook al op grond van de in september jongstleden gedane uitspraak, dat de loonontwikkeling niet uitslui tend bepaald kan worden door de groei van de produktiviteit. Als het nieuwe kabinet de zeven pro cent voor 1967 zou willen aantasten, dan is dat de doodsteek voor de lang lopende C.A.O.'s, die overheid, bedrijfs leven en vakbonden zien als het middel om enige rust te brengen in de econo mische ontwikkeling van de metaal- en elektrotechnische industrie. „Met hoeveel procent zullen de lonen volgend jaar omhoog moeten?" heeft het bestuur van de bedrijfsgroep weg vervoer van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel zijn leden bij de auto- busdienstondernemingen gevraagd. De N.V.V.-bond wil zijn leden laten mee denken over hetgeen volgend jaar met de lonen moet gebeuren en heeft daar om deze (voor de vakbeweging) vrij ongebruikelijke oproep gedaan. Vorig jaar maakte een neutrale commissie studie van de lonen bij de autobus- dienstondememingen. De conclusie was, dat er sprake was van een achterstand in de beloning bij het buspersoneel in vergelijking met het loon van de gemid delde industriearbeiders. Die achter stand werd door de werkgevers en later ook door het college van rijksbemidde laars erkend. Afgesproken werd dat de achterstand in drie fazen zou worden ingehaald en dat in 1967 zou worden gepraat over de laatste faze van 2.5 procent van de loonsom over 1965, die extra zou worden uitgedeeld. Wat er met de lonen verder zou moeten gebeu- wensten de werkgevers niet in de C.A.O. vast te leggen. De N.B.V. is van ng, dat er een loonsverhoging moet komen. Vandaar dat de bond nu zijn leden bij de autobusdienstondernemin- heeft gevraagd hoeveel procent de loonsverhoging volgend jaar zal moeten bedragen. Gevraagd wordt tevens of de verhoging weer moet worden gezocht grondlonen en minder in de hoog- in de toelagen. Ook wil de bond weten of er voorkeur bestaat voor cen ten en/of procenten. ADVERTENTIE (.1.15 De glasheldere kit, die alles muurvast aan elkaar lijmt. In extra grote tube. Bus met kinderen stort in ravijn deren, is in de omgeving van Kladanj Joego-Slavië) in botsing met een leger- vrachtwagen gekomen en in een ravijn Vier personen, onder wie twee kinde ren zijn omgekomen, terwijl 35 inzit tenden. van wie 15 ernstig werden ge wond. De bus vervoerde schoolkinderen, de leeftijd van zeven tot tien jaar ar hun woonplaats Toezla na een uit- pje naar Serajewo, de hoofdstad van snië. De politie onderzoekt de getui genis van een dertienjarige jongen, die ertelde dat kort voor het ongeluk de chauffeur en een lifster arm in arm hter het stuurwiel hadden zitten zin gen. De chauffeur is bij het ongeluk omgekomen. EEN CABARET HEEFT TOT TAAK OM ALLES TE SIGNALEREN De traditionele rel rond „Lurelei' dient zich dit jaar vroegtijdig aan Terwijl schrijver Guus Vleugel moei zaam doende is in zijn Amsterdams grachtenhuis te bevallen van de laat ste vijf cabaretteksten voor zijn gloednieuw programma „Relderelde rel", melden zich in Tiel reeds de eerste Nederlanders, die zich door zijn gepeperd woordgebruik tot in hun diepste en heiligste gevoelens ge kwetst voelen. „Lurelei"-hoofdman Eric Herfst is met zijn getrouwen naar deze middeleeuwse enclave tus sen Waal en Lek getrokken om warm te draaien voor de officiële première op 27 oktober en aanvankelijk lijkt het erop, dat de nazaten van Betuwes Flipje deze hoofdstedelijke straf expeditie gelaten, zij het onderdrukt morrend, zullen accepteren. Als in de pauze echter een bezoeker veront rust komt informeren, of het „straks nog erger wordt", begrijpt men ach ter de coulissen, dat de opstand der horden nabij is. Kleine jampotjes hebben immers grote oren en de vrees is daarom gewettigd, dat zij bijzonder goed zullen horen, wat .Lureleis" kersverse aanwinst Gerard Cox vertelt over het vaderlands koningshuis. „Het krankzinnige", zegt Eric Herfst achteraf. ,,was, dat ze Cox eerst heb ben laten uitzingen. Het is een lied van zeker vijf minuten en al die tijd was het doodstil in de zaal. Pas op het moment, dat het doek dicht ging barstte de hel los. Wij zaten toen al lang in de start blokken klaar om in te grijpen. Volgens het programma moesten Jasperina de Jong en Marjan Berk het volgend man ner voor hun rekening nemen, maar ik ond het beter om er zelf in te springen. Ik verscheen voor dicht doek en ver zocht de mensen, die het niet met. ons varen, de zaal te verlaten. Er wer den allerlei verwensingen naar mijn hoofd geslingerd, madr ik bleef rustig ijsberen als een boze onderwijzer, die wacht totdat de klas weer rustig is. Ik :ag hier en daar mensen opstaan en Lurelei'8 kersverse aanwinst Gerard Cox veroorzaakte in Tiel een le vensechte relderelderel. ,fEr kan nog eens iets heel moois uit die- jongen groeien", vindt Lureleileider Eric Herfst. aar de uitgang lopen. Soms kwamer §n terug en die begon dan tegen een jtje aan te praten. Na twee, drie mi nuten stond dat rijtje dan ook op. Het as een geweldig gezicht. Van de 500 even er uiteindelijk 400 over en met e mensen zijn we doorgegaan. Ze vonden het een heel fijn program- ma. De enige, die nu met de brokken zit, is de voorzitter van die club. De ontwaardigde leden nemen het hem overigens niet kwalijk, dat hij ons uitgenodigd, maar dat hij is blijven ten. Dat vinden ze een onvergeeflijke fout en ik ben dan ook bang, dat dit avntuur zijn kop gaat kosten". Dekkingsplan (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG De Northrop F-5 (ex-Freedom Fighter) be hoort tot een generatie vliegtui gen welke speciaal ontworpen is voor de zeer specifieke taak waarvoor de tactische lucht strijdkrachten zich gesteld zien: de directe luchtsteun aan grond troepen en bliksemsnelle pene traties in het vijandelijk lucht- J ruim om tactische doelen als spoorlijnen, bruggen, kruispunt-j ten, colonnes en militaire instal laties aan te vallen. Tijdens de oorlog in Korea werd men geconfronteerd met de behoefte aan dit soort vliegtuigen. Toen blee knamelyk dat de steeds ijecompliceerder en daar door zwaarder en groter wordende ont werpen niet voor alle taken tegelijk geschikt te maken waren; -iets wat bij voorbeeld met de Starfighter wél ge beurd is. Er moesten vliegtuigen komen die door hun eenvoudige conceptie een minimum aan onderhoud vroegen, klein, snel en wendbaar waren en die konden opereren van vlak achter de linies ge- improviseerde vliegstrips. De Northrop F-5 is zo'n vliegtuig. Skishi tiger In Vietnam hebben de Amerikanen gedurende enkele maanden met een squadron F-5's geopereerd en, de erva ringen bleken ln het algemeen goed te zjjn. Generaal-majoor Gilbert L, Meyers, onder wiens bevel het „proefequadron" tijgei appei Skoshi-Tiger - Kleine i tank hoopt Northrop deze opereerde noemde de vergroten, prestaties algemeen goed. „De F-5' hebben gedaan wat we ervan hadden verwacht. De actieradius bleek kleiner en ook de nuttige lading was geringer dan die van andere vliegtuigen. Daar tegenover stond dat de F-5' ook goed koper opereerde dan alle andere in Vietnam in gebruik zijnde kisten". De gevechtsstandaard en de frequen tie van de inzethaard bleken goed te zijn. Tot de belangrijkste klachten be hoorde die met betrekking tot de mo toren. Deze waren, te zwak om het toe stel met maximum bommenlast vanaf een korte startbaan omhoog te stuwen. Het gevolg van deze klacht was dat de F-5 nieuwe en sterkere motoren kreeg. Ook de geringe actieradius was een be langrijke handicap. Onder meer door vergroting van de middelste brandstof- Iets te minuten tijd gedaan te kunnen worden. J Elke vlieger was bij voorbaat al De vliegers in Vietnam waren, even- J enthousiast over het feit dat de F-5 als hun Nederlandse collega's die vorig over twee motoren beschikt, hetgeen de jaar op Eindhoven de F-5 hebben kun- veiligheid aanzienlijk vliegen, enthousiast over de uit stekende vliegeigenschappen van de F-5. Het toestel bleek zowel op grote als op geringe hoogte zeer stabiel te zijn, het geen van belang is voor het zuiver af vuren van raketten en boordkanonnen. De grot« acceleratie bleek de F-5 een klimvermogen te geven dat tussen snel heden van Mach 0,8 en Mach 1,1 zelfs dat van de Starfighter overtreft. De F-5 bleek verder ook aan het front wei nig onderhoud nodig te hebben. In clusief het aanbrengen van bommen, raketten, het laden van brandstof en het repareren van de in actie opgelopen schade, bleek de F-5 maar 12,2 man uren aan onderhoud per vlieguur nodig te hebben. Het verwisselen van één der motoren bleek door drie man in twintig ■erhoogt. Mede door de vrij eenvoudige conceptie bleek de beschikbaarheidsgraad van de F-5 zeer hoog te zijn. Omdat de Belgische deelname aan een gezamenlijk produktieprogramma een belangrijk nevenprofijt van de aankoop is, zal Nederland, bij de onderhandelin gen met Northrop, die mogelijkheid tot 15 februari open houden. Het ministerie van Defensie deelde ook nog mee dat de mogelijkheid dat Nederland op korte termijn tot bestelling bij Northrop over gaat, afhankelijk is van een aantal fac toren. Behalve van de goedkeuring door regering en parlement zal een snelle be stelling afhangen van de bereidheid van Northrop om de Nederlandse industrie bij de bouw van de vliegtuigen tn te schakelen). De winst- en verliesrekening opma kend, constateert Eric Herfst nu, dat er geen sprake is van een storend gat in „Lureleis" dekkingsplan. „Het is gewoon een communicatiefout, die deze kortslui ting heeft veroorzaakt. We gaan nooit 't toneel op met het idee: we zullen avond weer eens lekker kwetsen. We staan wel op het standpunt, dat je in 'n cabaret tot taak hebt om alles te signa leren, wat er in een samenleving aan de gang is. Je moet streven naar een volle dig beeld, een totaaloverzicht. Daarbij kun je de waarheid niet verdraaien. Als het koningshuis in het middelpunt van de discussie staat, is het stom er in een wijde boog omheen te lopen. De kreten, die men de laatste tijd slaakt, zijh be paald niet mis en iedereen, die niet doof is, kan ze horen. Het is daarom volkomen logisch, dat we in ons nieuwe programma ook aan dat onderwerp aandacht besteden. Elke tekst, elk liedje, is de vrucht van maan denlang denkwerk. We beginnen soms om negen uur 's avonds en hebben dan om vier, vijf uur 's nachts eindelijk een bruikbaar idee. Vleugel schrijft de tekst uiteindelijk, maar daarvoor is er door de hele groep aan geschaafd, over ge praat, Dit is de benaderingswijze, dit de conclusie, dit de frappe. Er gaan vaak maanden overheen voordat de zaak rond Toen het koningshuls ter sprake kwam, betrapten we onszelf op een flin ke portie sentimentaliteit. Vleugel wilde een provo aan het woord laten, een wilde jongen, die als maar rookbommen gooit naar gouden koetsen, maar onder het praten zwakte hij het fanatisme van die jongen steeds verder af. Er zijn gewoon een hoop menselijke factoren in 't spel en de meeste Nederlanders, die voor de republiek zijn, denken toch bij het zien van koningin Juliana: „Gut, wat naar voor die vrouw". Daarom laat Vleugel zijn provo ook niet op prinsjesdag naar Den Haag gaan. Hij kon het domweg niet over zijn hart verkrijgen. Hij schrijft wel: „Als ik'haar niet zie, heb ik geen last van te veel aan sympa thie". Lichte meisje Het is overigens logisch dat een grote groep Nederlanders het oneerbiedig vindt als er zo over het koningshuis ge sproken wordt. Men vergeet echter, dat Gerard Cox geen provo is, maar 'n to- ADVERTENTIE) IEMCO N.V. opende aan de Nieuwe R(jn 30 te Lelden een elektronisch centrum. Daar kunt U met al uw problemen op elektronisch gebied terecht. U wordt er door vakbekwame technici voorgelicht en U vindt er thans naast geweldige sorte ring op het gebied van radio, televisie, versterkers, communicatie en afspeel apparatuur een grote sortering onderde len en buizen voor deze apparaten. neelfiguur op de planken zet, die de me ning van een deel van het volk venti leert. Als het publiek zich daarover kwaad maakt, moeten ze hun woede niet koelen op de artiest, maar op de sa menleving, die model heeft gestaan voor de tekst. Vroeger werd de schurk uit een toneelstuk bij de uitgang opgewacht en dan kon hij een flink pak op zijn donder krijgen. Diezelfde identificatiefout breekt ons nu ook op. Toen mijn moe der trots vertelde, dat d'r zoon met Jas perina de Jong was getrouwd, zeiden ze: „Ach gut, dat is toch dat lichte meisje dat haar afspraken altijd per telefoon maakt?" „Relderelderel" is het achtste pro gramma, dat de ongesubsidieerde zachtmoedige Eric Herfst aan het Ne derlands publiek offreert. Hij zegt: „El ke keer opnieuw is het een gevecht om te bewijzen, dat we het kunnen. We hebben in het begin gespeeld voor vijf, zes mensen en het zout in de pap niet verdiend. Nu kunnen we ons geen flop meer permitteren. De financiële basis is gewoon te wankel om een zeeperd te rechtvaardigen. Met mensen als Sonneveld en Her- ians ligt dat anders: die hebben moor dend hard gewerkt en oogsten nu wat ze et verleden gezaaid hebben. Ieder- is het er over eens, dat Sonne veld in een ensemble beter tot zijn recht komt dan in een one-man-show en dat blije bloemetjesliedjes van Hermans zichzelf overleefd hebben, maar ze gaan rustig door. omdat het publiek toch wel komt. Ze zijn met geen bijl ka- 'e krijgen." Eigen gezicht zijn nieuwe programma is Herfst gematigd optimistisch. „Het is gevari eerder dan het vorige en ook beweeglij ker. Het totaal toneeldbeeld is daardoor verrassender geworden. Wij snijden ook ïr onderwerpen aan. We vonden, dat de laatste jaren te korte program 's hebben gebracht en het publiek te kort hebben gedaan. Een avondje uit bij Lurelei" mag best langer dan twee uur duren en dat gebeurt nu ook. Er zitten ummers in ons programma en daar- heeft Guus Vleugel het leeuwendeel zijn rekening genomen. Hij heeft de laatste vier jaar het gezicht van „Lurelei" bepaald en daardoor zelf ook eigen gezicht gekregen. Als hij de vaste schrijver van Sonneveld was ge- t, zou hij zich hebben moeten aan passen aan de stijl van Sonneveld. Nu hij zijn eigen gezelschap heeft, kan hij zich volkomen uitleven. Hij zit in de ar tistieke leiding van „Lurelei" en is me- ■rantwoordelijk voor ons beleid. Die hechte samenwerking werkt geweldig". Leuke traditie Persoonlijk heeft Herfst nooit de hete drang tot schrijven gevoeld. „Het is een leuke traditie in Nederlandgeeft hij toe, „dat een cabaretier zijn eigen tek sten schrijft, maar in feite slaat het ner gens op. Je verlangt van Ko van Dijk toch ook niet dat hij Hamlet zelf heeft geschreven. Het schrijven van cabaret teksten is work voor een specialist, een met een eigen specifiek talent. Daarna zorgen de producer en de ca- ier, dat die tekst goed over het voetlicht komt". „Relderelderel" is een uiterst moder- vlag, die naar de smaak van Herfst de lading van het achtste ,,Lurelei"-pro- gramma afdoende dekt. „We kunnen met die naam alle kanten uit. Hij slaat zowel op het modern entertainment van rellen als op het moddervette „hadsji- kadee" van bruiloften en partijen. Dat net wat wij willen. Het publiek komt mers op de eerste plaats voor een avondje uit, ze willen weer eens lachen. :ou dus dom zijn om ze choque op choque en boodschap op boodschap mee ven. De bruilofstssfeer is ons echt lief als de dans om het lieverdje". Zware jongens De mensen, die „Relderelderel" ge stalte geven. zijn naast Eric Herfst, Jasperina de Jong, Marjan Berk, Ge rard Cox en pianist Rogier van Otter- loo. Een ploeg van zware jongens en het algemeen oordeel, dat door Herfst onvoorwaardelijk ge deeld wordt. ..Vooral van Cox verwacht k veel. Hij is 'n ambitieuze vent. in talent ik even heilig geloof als hij zelf. Als z'n belangen parallel lopen aan "ie van „Lurelei" kan er iets heel moois lit groeien". Over Jasperina de Jong zegt hij: „Ik ontmoet regelmatig mensen, die het neu vinden, dat mijn vrouw meer suc- es heeft dan ik. Maar voor mij is dat ooit een punt geweest. Toen ze aan haar carrière begon, had ze alleen een balletopleiding en alles, wat ze daarna geleerd heeft, heeft ze bij „Lurelei" op- ;estoken. Misschien was het anders ge feest, als ze haar opleiding bij Sonne- eld of Kan had gekregen Ik praat >ok wel eens met artiesten, die bij Kan n het voorprogramma hebben geze- I. en zeggen, „I ei" werken, maa stap terug doen voel me per se niet ongelukkig :en vrouw die meer applaus krijgt dan ik. Als ik alleen haar manager was geweest, zou ik kunnen zeggen: „Je hebt werk goed gedaan. Je hebt haar alle gelegenheid gegeven om haar talent uit te buiten". Maar toevallig treed ik ook nog op en ik vind, dat ik binnen mijn beperkte mogelijkheden leuke dingen Het i

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9