Leiderdorp heeft eind in zicht van eigen woningnood Productiestromen voornamelijk voor Leidse en Haagse overloop MEVROUW EERDMANS-CLIGNETT wordt weer vrijwilligster... VAN EN OVER DE CLUBS PACHXMA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 BOUWNOTA B. EN W. AAN DE RAAD ters en architecten er voor te waken dat in deze woonvormen de individualU teit van het gezinsleven tot zijn recht kan komen. Aangenomen, dat de Leiderdorpse bouwplannen in het voorgestelde tempo zullen kunnen worden uitgevoerd, dan zal over enkele jaren in dezei gemeente geen sprake meer zijn van woningnood. In een bouwnota delen b. en w. aan de raad mee, dat het aantal woning zoekende van de eigen gemeente eind december 1965 314 was. Deze mensen zullen allen aan een woning geholpen kunnen worden als de grote woningbouwprojecten - waarvoor reeds veel bouwrijpe grond beschikbaar is - tot ontwikkeling zullen worden gebracht. niet toelaat, wel aanvaardbaar. Doch het is duidelijk dat het bijpassen uit de algemene middelen by een groei van 10.000 naar ca. 30.000 inwoners in een betrekkelijk kort tijdsbestek, ten enen male uitgesloten is. Een derde belangrijke factor die voor de bouw van meergezinswoningen pleit is de stedebouwkundige vormgeving van de nieuwe woonwijken Het is de taak van de stedebouwkundige een milieu te creëren, dat niet slechts beantwoordt aan technisch functionele eisen, maar daarenboven vorm en uitdrukking geeft aan een stuk samenleving. Daarby staat niet alleen het indivi duele wonen, doch de totaliteit van de nederzetting op de voorgrond. Voor het gestalte geven en kenbaar maken van deze totaliteit kunnen de hogere en meer geconcentreerde woonvormen een be- langryke functie vervullen. Het is dan de taak van volkshuisves- „By de behandeling door de Staten Generaal van het wetsontwerp tot wy- ziglng van de grenzen der gemeenten in de Leidse agglomeratie is duideiyk naar voren gekomen dat de gemeente Leiderdorp een grote taak met betrek king tot de huisvesting van de zogehe ten Haagse en Leidse overloop heeft. Het is duideiyk dat de gewone jaar lijkse woningcontingenten die aa gemeente Leiderdorp beschikbaar ge steld worden bij een dergeiyke massale Intocht van nieuwe ingezetenen te heb- enenmale ontoereikend zullen zyn. Wy ben beraden over de mogeiyklieden woningbouw op grote schaal, het- zy met een toeslag op de woningcon tingenten, hetzy door overheveling var contingenten van andere gemeenten en instanties, hetzy geheel buiten de wo- nlngcontingenten", aldus is te lezen in do bouwnota. Gekozen kan worden bouw volgens Industrieële bouwmetho den; systeembouw; gerationaliseerde bouw; en bouw met gebruikmaking van keuzeplannen. Systeembouw De meeste interesse van het college »aat uit naar systeembouw; de produk- uestroom van 1030 flatwoningen zal in iet gietbeton-systeem worden uitge- Voor do realisering van do laagbouw- >roduktie8troom van 306 woningen zal la gerationaliseerde bouwmethode den toegepast. Keuzeplannen (projec- :en, bestemd voor personen die de huur een normale woningwetwoning niet kunnen betalen) zijn volgens B. en W niet aantrekkelijk voor Leiderdorp, De gemeente mag zich gelukkig pry ten dat reeds in een vroeger stadium tot de aankoop van de gronden ln Zyllaan en Meyepolder en de Munnik- kenpolder ls besloten. Met de verwer ving van deze gronden zou momenteel aJs gevolg van de zogenaamde centrale [financiering, oneindig veel meer tyd gemoeid zyn, hetgeen tot een hoogst prnstijco vertraging ln de voortgang van de woningbouw zou lelden. Hoogbouw-laagbouw Uit de reeds groeiende cyfers bleek, dat in het uitbreidingsplan in onderde len Zijllaan en Meijepolder en met name in de bouwsector Zijlhof vrij veel meer- Kzinswoningen zullen worden gebouwd, larvoor zijn verschillende redenen aan voeren. In de eerste plaats dient de ;emeente, wil zy haar taak in agglome- atieverband goed vervullen, een zo root mogeiyk aantal woningen te bou- 'en, zodat met de beschikbare zal moe- worden gewoekerd. Wanneer uitslui- end eensgezinswoningen zouden wor- en gebouwd, dan zou het aantal in ijlhof te bouwen woningen beduidend ager zijn. Kostenbesparing Een andere belangryke factor die de bouw van een aantal meergezlns- 'onlngen pleit vormen de grondkosten. de bouwsector zullen by de huidige >zet per ha 46 woningen kunnen wor- gebouwd. Zouden uitsluitend eens- ezinswoningen kunnen worden ge- ouwd, dan zouden dat er slechts 26 Het is wel duideüjk dat de grond de 210 B-premiewoningen, die per ivel thans reeds op 12.000,- is bere- end, in dat geval nog veel duurder zou in. Daar komt nog by dat de verhou- tussen de toegstane grondkosten woningwetwoningen zodanig zyn, ten, wil er van een sluitende grond- ;ploitatie sprake zyn,, aan de bouw meergezinswoningen niet kan ont- In de kleine plattelands-gemeenten, uitsluitend eensgezinswoningen orden gebouwd, komt het herhaalde- r, dat uit de algemene middelen ilden moeten worden bijgepast om de lanciering van het project woningwet- oningen rond te krijgen. Wanneer het kleine projecten gaat, die uitslui- nd bestemd zyn voor de eigen bevol- dat, tenzy de begroting zulks POLITIE HENGELDE IN DE RINGVAART De visvereniging „Luctor" van de idse rykspolitie heeft woensdag ue fde plaats veroverd in het politiële festijn in de Ringvaart bij Burger- 96 deelnemers dat door de litiesportvereniging van de gemeente larlemmermeer werd georganiseerd heeft de politiemannen niet erg legezeten, want slechts weinige vis- ren bereid om toe te happen. ;chts vyf meter vis werd door de po- emannen uit het water gehaald. De mming was er evenwel niet minde i wat ook bleek tijdens c. prijsuit- king en de snertmaaltijd in het dorps- is „Marijke". De grote winnaar was visclub van de Utrechtse gemeente- itie. Voor de derde achtereenvolgende sloegen de Utrechtenaren de mees- vissen aan de haak waardoor de wis- beker definitief in hun bezit kwam. politie Naarden; 4. gemeontepoli- recht; 2. gemeentepolitie Tegelen; 3. neeA.elijke Naarden; 4. gemeentepoli- Soest; 5. rijkspolitie Leiden; 6. ge- entepol itie Velsen. 3e individuele uitslag: 1. H. Bambacn trecht); 2. J. van Kleek (Tegelen); 3. Bijlsma (Utrecht); 4 J. Jens (U- cht); C. de Vries (Utrecht). „Deze belangrijke eisen, alsmede de voorwaarde dat de te bouwen woningen van goede kwaliteit dienen te zyn, heb ben in de architect die het plan vo 1030 meergezinswoningen heeft ontwor pen, een goede pleitbezorger gevonden", aldus B. en W. van Leiderdorp. De hoogbouwproduktiestroom zal evefiwydig aan de in aanleg zijnde En- gelendaal en tegenover Winkelhof wor den gerealiseerd. Deze belangrijke ele menten in het nieuwe Leiderdorp eisen in de onmiddellijke omgeving een bebeu- wing die er qua situatie goed uitspringt. De bouw van eengezinswoningen een dergeiyke belangrijke verbindings- In voorbereiding Aan de andere zijde van de Engelen- daal zal het accent op de bouw van een gezinswoningen worden gelegd. Zo zal het bestemmingsplan Binnenhof, v van b en w 't ontwerp binnen afzienbare lijd ter vaststelling voorleggen, uitsluitend eengezinswoningen omvat ten, in totaal 516 woningen, waarvt bejaardenwoningen. Behalve het in voorbereiding zynde uitbreidingsplan Binnenhof wordt menteel ook gewerkt aan het Buitenhof en de Voorhof. In het Buitenhof zal volgens opzet plaats zijn voor 1600 wo ningen, in de voorhof voor 150 woningen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Muriel Maria d.v. J. M. H. Blom en G. E. M. Balm; Jeroen Erwin Theodoor z.v. J. H. M. Berlemon en T, M. M. de Best; Maaike Anne d.v. H. Lucas en C. A. W. Ziegelaar; Renske Mariëtte d.v. F. B. Lammes en Scheijgrond; Marcel z.v. J. A. Nievaart en C. J. Broers; Arjenne d.v. H. Krui- dër en D. Imthorn; Annemarie d.v. H. Ju en J. M. Schaap; Hillegonda Mag- dalena d.v. E. Dijkstra en J. C. van Stam; Coenraad Johannes z.v Bouwmeester en D. Honders; Simonet- ta d.v. J. Disseveld en S. v. Vegten. Ondertrouwd: J. G. Schoneveld en G. de Goeij; J. Korenhof en J. den Os; H. A. Bruining en M. V. Volmer; H. J. P. v. Belkum en M. Saarloos; F. J. L. Smit en S. E, Schipper; W. Hillebrand en L. W. Gróbbee; J. de Laaf en A. Straathof; D. Groenewegen en J. Bou- ma; J. W. Vuurpijl en E. M. v. d. Ing; G. Verwer en L. C. de Vries; E. A. G. de Adelhart Toorop en B. A. Koolstra; J. T. J. Machien en D. E. Nieman; I. W. Beekman en M. Bleiji; A. W. N. v. Burg en P. W. Zwaan; B. N. Gevers C. J. M. Vreeburg; W. F. Jong en M. de Fey; A. Havenaar en M. C. Verplancke. Gehuwd: J. J. C. de Jong en C. Bree- develd; J. C. Veerman en C. W. de Jong; A. M. Stolwijk en J. Leune; P. Hoogenboom en G. Hoefman; C. J. Boers en G. M. A. Geuke; R. L. Door- in V.Y. v.d. Vet; H. v. 't Spijker en D. Noort; J. v. d. Vlist en E. K. v. d. Zeeuw; H Binnendijk en M. J. Tege laar; T.M. Klinkert en J. W. v. Dijk; A. A. Edelaar en J. M. v. d. Kwartel; A.F. Nix en J. C. v. Staden; H. L. Schrijer en I. C. Arkeveld; J. H. R. v. Schoonderwoerd den Bezemer en F. R. Mitchell. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 28 OKTOBER Leidse Kunstkring „Voor Allen" Pianoconcert André Tchaikowsky. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Ken O (Oegstgeest) Aanvangcur- sus „Het onbehagen en de jongeren". Rijnlands lyceum (M. H. Tromplaan), 20.00 uur. Leids Zoldercabaret Café-chan- tant. „Auberge Franpaise", Kloksteeg, 21.00 uur. ZATERDAG 29 OKTOBER Ver. Oud-Leiden Bezoek aan het Koninklijk Paleis en het Rembrandt- huis te Amsterdam. Verzamelen ach terzijde paleis aan N.Z. Voorburgwal, 10.00 uur. Personeelsver. „De Royalisten" Cabaretprogr. „Nu is het tijd voor vro lijkheid". Anth. Clubhuis, 20.00 uur. Speeltuinver. „Het Zuiderkwartier" Ballonwedstrijd t.g.v. 40-jarig be staan. Clubgebouw, 15.30 uur. LEZINGEN OVER DE OPGRAVINGEN In de hal van het raadhuis hielden prof. dr. E. Glasbergen, drs. H. H. van Regteren Altena en de heer S. C. H. Leenheer een voorlichtingsavond over veel, wat men in de loop der jaren door de opgravingen te weten ls gekomeD van de historie van Rynsburg en het voormalige abdijcomplex. Burgemeester B. H. Koomans heette de aanwezigen welkom. De heer Leen heer gaf met behulp van dia's een over zicht van de geschiedenis van Rynsburg. De heer Leenheer besprak de vondsten uit de vroegst bekende bewoningstyd. Prof Glasbergen sprak over de vroeg ste opgravingen, waarvan de eerste reeds in 1612 werd gedaan, dus kort na de verwoesting van de abdy in 1574. Drs. v. Regteren Altena besprak de recente opgravingen, eveneens met be hulp van dia's, o.a. een opname van de schedel van graaf Floris V, die met an der stoffeiyke resten van het Hollandse gravenhuis onder de trap van het nieu we raadhuis wacht op herbegrafenis. Na afloop van de verschillende cau- seriën werden de sprekers bedankt door burgemeester Koomans, onder aanbie ding van een bos Rijnsburgse bloemen. VUILVERBRANDING REKENT AF MET LEIDSE REINIGINGSPROBLEMEN De nieuwe Leidse vuilverbrandingsinstallatie aan de Haarlemmerweg zal dinsdag 15 november om 3 uur offi cieel in gebruik gesteld worden door dr. A. J. H. Bartels, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De nieuwe Installatie, de modernste van Nederland op dit moment, ls ondergebracht in het hagelwitte gebouw met krijtwitte schoorsteen langs de spoorlijn Leiden Amsterdam. In het gebouw men zou kunnen vermoe den, dat in dit propere gebouw het vuil door mensen niet witte jassen verwerkt wordt wordt resoluut afgere kend met de reinigingsproblemen van Leiden en enkele omliggende gemeenten, die hun vuil naar dit complex gaan afvoeren. Lachje namens politie In de Leidse bioscopen kan men deze week in het voorprogramma nog eens zien hoe het was en hoe het tegenwoor dig is aan het Haagsche Schouw. Een stukje weg, nog geen 3Va km. lang, 4 viaducten en een nieuwe brug over de Rijn (kosten), alles by elkaar 15 mil joen) werden door Rykswaterstaat voor het verkeer vry gegeven en de Leidse politie, de charmante agente Marianne de Boer incluis, wier gezicht meters groot op het bioscoopscherm gebracht wordt, kon afscheid nemen van het Haagse Schouw. Het hokje, van waar uit de Leidse verkeerspolitie een groot gedeelte van de dag een schier Gordi aanse verkeersknoop moest ontwarren, kon worden afgebroken. Gelukkig heeft de Leidse verkeerspolitie het Haagse Schouw, dat enige maanden geleden door de grenswyziging naar Leiden werd ver schoven, nooit als statussymbool gezien. Integendeel, de bezetting van de post by de brug drukte zwaar op het reeds on derbezette korps, zodat men nu iets meer de handen vry krijgt voor de vele verkeerspuzzles in de binnenstad. Vandaar dus de glimlach in zwart wit van mej. De Boer op het bioscoop doek. Namens de politie De vereniging „Sancta Maria" houdt in november geen bijeenkomst. De eerst volgende bijeenkomst is nu woensdag 7 december. Philips heeft een nieuw electronisch orgel geconstrueerd. Het is de Phllicorda een twee klaviersorgel met pedaal, dat uitvoerig gedemonstreerd zal worden het Antonius Clubhuis aan de Mare op maandag 31 oktober a.s des avonds kwart over acht. De N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij te Leiden heeft procura tie verleend aan ir. E. H .v. d. Beek. In de ministriële commissie Studen tengezondheidzorg zyn benoemd de he- D. C. den Haan, arts te Leiden E. Lietaert Peerbolte, predikant van de Ned. Studentenraad, eveneens te Lei den. Gisteren om 18.00 stak een 64-ja- rige voetgangster uit Den Haag zonder op te letten, op nog geen 11 meter van zebra-pad, de hoofdweg var Lammenschansweg over. De dame werd door een auto aangereden liep daar een hersenschudding bij op. De EHD heeft haar naar het AZ over gebracht. Vannacht hebben inbreker (s) zich via een achterdeur toegang verschaft tot een café aan de Morsweg. De da- der(s) braken de kassa met een in houd van ongeveer f 700.— open en ont vreemdden bovendien 35 pakjes siga retten. In de nacht van 26 op 27 oktober hebben inbrekers zich toegang ver schaft tot de bureaus van een hout handel aan de v.d. Waardstraat. Er worden 3 a 4 postbladen met elk 100 zegels van 20 ct. vermist. Maandag 31 oktober zullen in het „Zweilandbad" aan de Zweilandlaan zwemwedstrijden voor leerlingen van de lagere scholen worden gehouden. Voor dit toernooi is als ieder jaar weer een groot aantal jongens en meisjes inge schreven, zodat het toernooi een volle schooldag in beslag neemt. Alle deel- rs zyn ingedeeld in vier groepen. De eerste groep hoort 's morgens om ne gen uur het eerste startsignaal, de laat ste zwemmertjes zijn 's middags om vier uur nog in actie. „Pro Ecclesia et Pontifice" overweldigde haar Viswedstrijd S. en G. De hengel sportvereniging S. en G. hield een wed strijd in de Ringvaart (Schiphol). Do vangst was goed. Uitslagen: 1. I. van Bohemen, grootste voorn; 2. C. Jonge- leen, hoogste aantal; 3. D. Wallaart; 4. H. Mieloo; 5. G. v. d. Meer; 6. A. van Polanen; 7. H. Kumel; 8. P. Stavleu; 9. H. Sierat; 10. W. van Tongeren, groot ste blei. BASKETBAL Strijd om le en 2e plaats Bona Stars-Argus De ongeslagen positie van de Bona Stars in de Landelijke Klasse zal a.s. zondag aan een zijden draadje hangen. Argus, uit Den Haag, eveneens onge slagen, zal een bijzonder moeilijke te genstander zijn. Vooral oud-interna tionaal Dolf Pouw zal de Stars grote problemen bezorgen. De Bona Stars kwamen vorig seizoen twee keer tegen Argus uil en moesten, gedwongen door Dolf Pouw die toen 34 punten scoorde, de winst eenmaal aan de Hagenaars laten. De kracht van Argus schuilt vooral in hun straffe man-to-man ver dediging. De Stars komen echter .be slagen ten ijs, met een 1-2-2 aanval zullen schutters als Kees Pley en Wim Slol zeker aan bod komen. De opstel- i hng van de Bona Stars vertoont een j wijziging. Peter de Jong, die met het Nederlands Jeugdteam in Luxemburg speelt, wordt vervangen door Wim Stol. Dit zal echter niel van voordeel zijn voor Argus, daar de Hagenaars zelf Richard Pouw missen, die even- I eens naar Luxemburg gaat. Opstelling; K. Pley, A. de Jong, H en W. Stol, B. van Cleef. Th. Berk, C. de Hollander, H. Kaper, A. van Slingerland, H. van Mameren. Pro gramma 29 okt.: 14.00 Bona Stars 2— Vodo 2; 30 okt.: 15.30 Bona Stars- Argus. SAMENSTELLING NED. JEUGDTEAM Voor een jongens-junioren toernooi waaraan naast Nederland, België, West Duitsland en Luxemburg deelnemen heeft coach K. burgert de volgende spelers opgesteld: F. van Woerkom (Juventus), R. Noordermeer, H. Hoek- sema (Herly), D. Pouw (Argus) K Renzenbrink, J. Smeets (DED),' R. Mooy (Haarlem Card.), P. de Jong (Bona Stars) en A. van Dalen (Agon), G^ van Buren (Taveno). P. Jongejan Het wedstrijdprogramma is als volgt: 28 okt. 20.30: NederlandBelgië; 29 okt. 19.30: NederlandWest-Duitsland; 30 okt. 15.00: NederlandLuxemburg. EEN TELEFOONGESPREK op Zoe- terwoudsesingel 51. tweehoog. Mevr. Eerdmans: „Gut, pastoor Blok, ja, ze hebben me erin laten tippelen. Op het moment dacht ik dat ik door de grond zou gaan. Ach, pastoor, u weet echt wel, dat ik dit werk heb gedaan zon der er een greintje dankbaarheid voor te willen ontvangen. Nee, ik had er geen idee van. Het bestuur van Rotterdam was er wel en het was een beetje zenuwachtige boel, maar ik ver moedde niets, totdat deken Haring bin nenkwam. Nou ja, ik ben natuurlijk wel blij; het is een onderscheiding die je niet zomaar een, twee, drie krijgt. Het overweldigt me een beetje. Als ze me een doos bonbons hadden gegeven, was het ook goed. Maar dit allemaal Ik heb het gedaan omdat ik christen was En moet u horen, nu zijn ze nog bezig om me te fotograferen ook en een verslag te maken. Maar ja, dat kan er nu ook nog wel bij MEVR. EERDMANS-CLIGNETT heeft gisteravond in Den Haag de pau selijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" gekregen. Daarom is de post vanochtend en „De Leidse Courant" van gisteravond op de trap blijven lig gen. Daarom kijkt ze wat minder ze ker dan anders door haar kamer, twee hoog op de Zoeterwoudsesingel, rond. Die onzekerheid is niets voor mevr. Eerdmans. Klein van gestalte, zal toch niemand haar over het hoofd zien. Be- minnelyk van uiterlijk weet iedereen dat haar donkere ogen vervaarlijk kun nen gaan kijken, haar kleine stappe- tjes nog beslister en het in haar han den wrijven nog krachtiger kunnen worden, wanneer zij ook maar ver moedt, dat de „goede" zaak in het ge drang gaat komen. DIE GOEDE ZAAK is bij mevr Eerdmans nogal veelomvattend. Ze heeft op haar kamer een bordje han gen met „Waarmee kan ik u dienen' In haar geval komt dat neer op een indrukwekkende reeks activiteiten het Leids, katholiek, verenigingswerk en de zorg voor repatrianten. Mevr. Eerdmans in 1898 te Padang, Sumatra, geboren, dochter van 'n Hol landse moeder en een Franse vader, zindt: „Ik weet al die standen in Indië. Als je in Indië hebt geleefd en ziet hoe die mensen hier moeten leven, dan zou het onmense lijk zijn om te zeggen, zoek het zelf maar uit", zegt ze over het werk, dat 1947 bij „Pelita" („dat is een klein olielampje in de Dessa, 'n licht puntje dus voor de repatrianten") be- DAT WAS TOEN ZE, nadat haar an was omgekomen als politiek ge vangene van de Jappen. Als oorlogs weduwe kwam ze terug naar Holland, als moeder van twee zonen terug naar Leiden, waar ze hoopte die zonen, die daar moesten studeren, volgens de laatste berichten van 1940, terug te vinden. Ze vond ze terug. De oudste zelfs met een vrouw en een zoon. „Dat was toen ik dacht, dat ikniemand meer op de wereld had". „En toen wilde ik wat gaan doen", vervolgt ze. „Ik ben geen mens om de hele dag te poetsen, of om kopjes koffie te drinken, overal en nergens. Ik wilde graag de repatrianten helpen. Weduwen, wezen, invaliden en jon gens die goed konden leren. In 1950 werden er eindelijk officiële instanties op levensbeschouwelijke ba sis opgericht. En omdat ik overal kind aan huis was, werd ik contactpersoon in Leiden. In 1958 werd ik officiëel benoemd tot maatschappelijk werk- assistente. Met salaris, terwijl ik geen diploma's had n.b.!" HOEWEL DE REPATRIANTEN- ZORG centraal staat bij mevr. Eerd mans, kun je haar verder overal tegen komen. Bij de bejaarden, want ze is secretaresse van het district Leiden en zit in het bestuur van de afdeling; bij het Vrouwengilde, waarvan ze vice- presidente is („het is op het ogenblik erg moeilijk, maar we moeten door gaan van de bisschop"), bij het Leids Vrouwencontact, waarvan ze tweede secretaresse is en tenslotte regelmatig op straat, al collecterend. Daarbuiten maakt ze verre reizen (dit jaar naar Marokkoluistert naar muziek, op de plaats of tijdens een concert en „speelt" oma, want ze heeft helemaal niet het idee dat ze het is. „Mijn kinderen gin gen weg van me toen ze klein waren: ik zag de oudste in soldatenpak terug. Nu is mijn oudste kleinzoon 22, stu deert wis- en natuurkunde en als we praten over de toekomst heb ik het idee, dat ik tegen mijn zoon praat. De oorlog duurde vijf jaar, maar er een enorme afstand door ontstaan." EN NU IS HAAR betaalde baan als maatschappelijk werk-assistente voor bij. Ze is er uitvoerig voor bedankt, weet niet precies wat ze daar nu aan moet. Levend van haar oor logsweduwe-pensioen en van haar A.O.W. zal ze misschien niet meer Marokko kunnen „maar dat geeft niet, want ik heb van al mijn reizen verslagen gemaakt" maar ze eindigt, waar ze begonnen is, ze wordt vrijwilligster voor de repatrian- tenzorg. Want het mag dan niet ge subsidieerd meer worden. „Dat neemt niet weg, dat het niet meer nodig is". Mevr. Eerdmans spreekt heel be schaafd! Heel langzaam en goed arti culerend. Maar dat is om te voorko men, dat men haar misverstaat H. C.-v B. gisteravond in het kantoor van het diocesaan Sociaal Charitatief Cen trum te Den Raag gehouden vergadering van de sectie Gerepatrieerdenzorg is door deken W. P. M. Haring van Leiden de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice uitgereikt. De hul diging van mevrouw Eerdmans staat direct in verband met het neerleggen van liaar officiële functie op 1 januari 1967. Op die datum zal de sectie Gere patrieerdenzorg van het Centrum door het stopzetten van de ministeriële sub sidies ophouden te bestaan. Tydens de bijeenkomst van gisteravond werd mevrouw Eerdmans o.m. toegesproken door de voorzitter van de sectie, mr. A. Berends, burgemeester van Monster en Poeldijk, die uitvoerig haar verdiensten schetste en vooral het vertrouwen, dat zij alom geniet, memoreerde. Ook werd gesproken door burgemeester J. A. Det- rners van Zoeterwoude, die haar bekend heid ook buiten Leiden roemde. Na het officiële gedeelte van de avond, waarbij ook talrijke collega's aanwezig waren, was er een gezellig samenzijn met uit voerige discussies over het sterk be treurde verlies van de sectie als zo danig, die in het „gewoon" maatschap pelijk werk zal worden opgenomen. t UVS In de wedstrijd tegen EBOH14.30 op eigen terrein tegen de komt het eerste elftal zondag als volgt ders van de rangiysf. Gezien het re sultaat van vorige zondag moet het Ie elftal in staat worden geacht minstens een gelijk spel uit het vuur te slepen. De opstelling: doel: B. de Lange; achter: P. Zwetsloot, J. Klein, A. de Vrind, F. v. d. Hoeven; midden: Chr v. Mill, W. de Vrind: voor: N. Zwetsloot, A. Koek. J. Janmaat en J. v. Mil. HOCKEY SISEO. - Voor Siseo staan in het ko mende weekeinde de navolgende wed strijden op het programma: Kieviten 3- Dames 1 (12 uur); Dames 3-Forescate 1 (13.15 uur); HGC 5-Heren 1 (13 uur): Heren 2-HDS 5 (12 uur); Jongens B- Cartouche c (15 uur); LMHC C-Meisjes A (zaterdag 14 uur). De beide eerste teams komen als volgt uit: Dames 1: Ria Stuifzand, Jo- pie Beekman, Ankie van Putten, Joke Aalders, Marian van Brussel, Olga Kuis man, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Car- la v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussel. Heren 1: Jan Stolwyk, Karei Köll- mann, Ben van Adrichem, Vincent Bus, Gys Groenewegen, Hans Smiet, Ben Ra makers, Cees Malmberg, Jacques Ger- ris. Bert van Brussel. Miechel Gerris. uit: Doel: Vermeer, achter: Balkhoven, Rol. Lardé en v. d. Kaay; midden: v. d. Linden en Leget; voor: Teske, Désar, Koren en v. Schooten. Schedinsrechter is de heer H. A. Geu- rens uit Den Haag. Aanvang 14.30 uur. Roodenburg. Voor de uitwedstrijd tegen DCV in Krimpen aan de IJssel is de opstelling als volgt: doel: Keere- weer; achter: B. de Jonge, Hensen, Van Weerlee en Oyendijk; midden: De Kerk en Van Leeuwen; vóór Klinkha mer, Den Os, Heijmans en E. de Jonge Docos. A.s. zondag speelt Docos om half drie aan de Wykerlaan in Den Haag tegen Quick Steps. De opstelling van Docos: G. Dubbeldeman, J. Vrisekoop, J. van Zijp, R. Kamphues, P. Brasker, A. Mank, J. v. Polanen, J. Hogenboom, M. Wesselman, A. Kanbier en P. Dubbel deman. Eveneens zijn vastgesteld om half drie de wedstrijden: Altior 4Do- >s 4, Docos 7Roodenburg 10, Docos 8 UDO 6 en Docos a2SJC a2. Om 12.00 uur de wedstryden: Docos 2 •LDWS 2, Docos 3Lugdunum 5 en Docos a4Teylingen a3. Op zaterdagmiddag beginnen de jong ste pupillen om 1.00 uur tegen de ben jamins van LFC op het LFC-terrein. 3 Pupillenelftalelen spelen tegen Lugdu num aan de Haarlemmertrekvaart, waar in de Docos a-pupillen tegen Lugdunum pupillen om half vier en de overige 2 pupillenelftallen om 2.00 uur. Voor de b en c-junioren is het pro gramma op zaterdag als volgt: Docos cl—UVS cl en ASC c3—Docos c3, om SJZ c2Docos c4 en om 3.30 uur Docos b2Roodenburg b3 en Do cos b3—Leidse Boys b2. Om kwart vóór twee de wedstrijd Roodenburg c2—Docos c2. SVLV Pupillen: SVLV aa-Rouw- koop aa 1.30; SVLV b-Rouwk. b. 2.30; SVLV a-Rouwk. a 3.30. Junioren: SVLV bl-Rouwkoop bl 2.-, Oegstg. cl-SVLV cl 3.45; SVLV c2-L Boys cl 3.45; Quick B-SVLV c3 3.45. ZONDAG junioren: LDWS 1-SVLV 1 2.30; SVLV 2-VVSB 2 12.00; Rouwk. 2- SVLV 3 12.00; SVLV 4-Leidse B 2 3.30 Or.^Gr.-4-SVLV 5 2.30; SVLV 6-Alph. al 12.15; JjI SVLV a2-Roodenburg a3 12.00; VVSB Algemene A. Crescendo A-KNS A. Zui- a2-SVLV a3 12.00: derkw. A-Danaiden A. Vicus Or. A- N "kwartier A. VNL Programma voor zaterdag: Tweede klass'e: Vicus Or. B-N'kwartier K. N. K. B. OvergangsklasseRegenboog Danaiden, Vicus Oriëntis-Swlft (A). Eerste klasse De Algemene-DKC, Ons Huis-Fluks. Tweede klasse: Rozenburg-Crescendo. L. K. B. Eerste klasse: Crescendo,2-Danaiden 4. KNS 3-Crescendo 3, N'kwartier 1-Vicus Oriëntes 3, Madjoe 1-Fluks 5. Tweede klasse: Z'kwartier 3-KNS 5, De Algemene 4-Vicus Or. 4, Danaiden 5- Fluks 6. Junioren A: Spangen-N'kwartier, Fortu- na-Trekvogels, Eureka- Ons Eibernest, Danaiden-DKC. Jun. Bl: KNS-Vicus Or. HSV-HKV, Ready-Crescendo. Jun. C: Crescendo B-N'kwartier B, Fluks A-Madjoe A. Adspiranten: Eerste klasse: Fluks A-De Leidse industrie krijgt 1°™"" J~ Zondag: woningproject Leiderdorp financieel niet rond pup.: VNL aa-UDO bb-VNL bb. 11 1.45 I I Zondag: VNL 1-Leidse Boys 1 2.30 VNL 3-VNA 3, 12.15 uur; Rouwkoop 4- j Danaiden C. VNL 4, 12 uur. vertrek op eigen gelegen- Vierde klasse: Danaiden E-Madjoe Oranje B. Danaiden B-Z'kwartier B. KNS B- jun VNL bl- I Crescendo B. VNL cl-Leiden cl, 1.45. j Derde klasse: Danaiden D-Madjoe A, Fluks B-De Algemene B. Z'kwartier C- De Leidsche Vereeniging van Indus triëlen, die voornemens ls 92 flats in de premieverhuursector te laten bouwen te Leiderdorp ten behoeve van perso neelsleden van Leidse bedryven, kampt bij de financiering van het Leiderdorps project niet grote moeilijkheden. Men heeft de zaak tot nu toe niet rond kun nen krygen. Indien de situatie uitzicht loos biyft dan zal de grond op de hoek Laan van Ouderzorg-Van der Valk Bou- nianweg bestemd worden voor wo ningbouw, aldus delen B. en W de raad, welke maandagavond vergadert, mede. heid. Opstelling eerste elftal: H Hoogen, H. v. Fulpen, J. J. Luykx. H. Z'kwartii Breedevelt, W. van Eygen, Ch. Devilee. H. v. d. Berg, B. Mulder, A. Dubbelde- Crescend man, K Wesselman, N. Breedevelt Crescendo C-Fluks C, N'kwartier C- C. Het e Meerburg - zaterdag: Roolenburg c6- Meerburg c2, 14.00 uur, vertrek 13.15 per fiets vanaf het Meerburgterrein' Meerburg cl-SJZ cl, 15.30 uur; Quick Boys bl-Meerburg bl, 15.45 uur te Kat wijk. Vertrek per busje vanaf het Meer burgterrein; SVOW 4-Meerburg 1 (zat.) 15.15 uur. vanaf het Meerburgterrein. XU11 WUwc 15m'!,DAGi,.Meetbï.rS al"LDWS al. Henslng. Aad Schouten. Het Altior 7-Meerburg 5. 12.00 u. j team van Cres cendo gaat zondag de strijd aanbinden tegen het sterke Rozenburg, dat met onze stadgenoten de ranglijst aanvoert. Het zal een zware opgave worden, hoe wel een draw zeker tot de mogelijkheden behootr. De opstelling is: Marianne Luysterburg, Ank v. Dam, Corrie Cor- nelissen, Leny Kok, Els Luysterburg, Joke Schouten. Heren Ignas de Jong, Frans Cornelissen. Ton Ouwerkerk, Jan wedstrijd- o I programma voor de overige teams var Vertrek 11.00 vanaf het Meerburgter- Crescendo is als volgt: Crescendo 2-Da- rein: Lugdunum 7-Meerburg 4. 14.ó„. Vertrek 13.30 vanaf het Meerburgter rein; SJZ 2-Meerburg 2. 14.30. Vertrek 13.30 uur vanaf het Meerburgterrein; en tenslotte Meerburg 1-Alp. Boys 1 om naiden 4. KNS 3-Crescendo 3, Readv (jun.)-Crescendo A (jun.), Crescendo B (jun.)-N'kwartier B (jun.). Adspiranten; Crescendo A-KNS A. KNS B-Crescendo B, Crescendo C- Fluks C.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7