Alma Materkoor beleefde stijlvol zesde lustrum la 84 Woningwetwoningen te Voorschoten in bestemmingsplan „Noord-Hofland" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 24 OKTOBER 1966 ")P BIJZONDER STIJLVOLLE WIJZE heeft het Alma Materkoor te Leiden zijn zesde lustrum gevierd. Het dertigste jaarfeest werd zaterdagmiddag ingezet met een speciale zitting in „De Doelen", waarbij donateurs, andere weldoeners en zusterverenigingen uitgeno digd waren. Deze zitting werd muzikaal opgeluisterd door drie Leidse kunstenaars, die werken van Handel, Scarlatti en Paisiello uitvoerden. Velen maakten vervolgens op een receptie gebruik van de gelegenheid, het bestuur van het koor te complimenteren. Des avonds vierden de leden van het koor met hun huisgenoten het feest in eigen kring in de Stadsgehoorzaal. Hier kwam de Leidse R.K. Harmoniekapel de ja rige vocale collega een serenade brengen die zeer in de smaak viel. De slotakkoorden van het lustrum werden zondagavond door de feeste ling zelf aangeslagen. In de Hartebrugkerk werd een plechtige Avond mis gecelebreerd door pastoor J. W. van Berkel. Deze Eucharistie viering werd door het koor begeleid met het zingen van Charpentier's Messe, die een fraaie en indrukwekkende vertolking kreeg. De feestelijke herdenkingszitting:, o.a. bijgewoond door deken W. P. M. Haring, wethouder-loco-burgemeester S. Men ken en afgevaardigden van de Kon Bond van Zang- en Oratoriumverenigin gen in Nederland en Leidse zusterver enigingen, was er een op hoog niveau Na een inleidend woord door de voor zitter van de lustrumcommissie, de heei F. K. van Wely en een eerste optreden van het „gelegenheidstrio" Leny Ste vens-Ridderhof, Rien de Reede en Ji d. Meer, sprak de voorzitter van i Mater, drs. J. A. F. Doove, - bij verhin dering van Felix de Nobel als „no< denaar" - een hooggestemde feestrede uit die begon met een klimpartij op 15e eeuwse zomerdag in de (toen nog bestaande) meer dan 100 meter hoge to ren van de Sint Pieterskerk te Leiden, tot alle Leidse teurmuziekbeoefenaars, vocaal en in strumentaal, om tot een hechter con tact te komen. De middeleeuwse processie door Lei den die de heer Doove voor zijn gehoor schetste werd een boeiende en levendige reportage. In de geest kon men de lan ge stoet, die vanaf de Sint Pieterskerk door de stad trok, volgen: begroet door de klokken van dertig kerken en kapel len en ondersteund door de twee orgels van de Pieterskerk schreden daar in een kleurige optocht de magistratuur, de schutterij, de broederschappen en de geestelijkheid, onder wie de gespoorde ridderlijke kapelanen der kerk en de drie stadspastoors (die de monstrans bij de parochiegrenzen van elkaar over namen), door de veste. Op het stadhuis werden daarna kos ten nog moeiten gespaard om de eer van de stad hoog te houden. Het bier vloeide er bij vele pinten en de stadsmusici, zo had de heer Doove berekend, zouden van het geld dat er toen rolde vijf jaar lang hebben kunnen leven. Eeuwen lang zijn muziek en stedelij ke activiteiten te Leiden hand in hand gegaan. Muzikaal kwam men in het verleden in de Sleutelstad best aan zijn trekken, „maar", aldus de heer Doove, „tegenwoordig kan ik niet nalaten, de muzikale toekomst enigszins argwanend tegemoet te zien". Zonder ondankbaar te willen zijn voor de financiële steun van de overheid achtte spr. deze voor verbetering vatbaar. Het volgend jaar willen B. en W. drie ton verdelen over het grote aantal culturele verenigingen LEIDSE AGENDA MAANDAG 24 OKTOBER Nieuw Rotterdams Toneel Opvoe ring van „Zuster George moet sterven". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Kynologenver. „Rijnland" bijeen komst over „Nieuwe vondsten in de er felijkheid". Zomerzorg (Stationsweg), Mevr. M. Clarenb^ek-v. Klaveren spreekt over „Opvoeden een moeilijke opgave". Romanuszaal 20.00 uur. Leidse Tuiniers en bloemistenveren. „Door Eendracht Verbonden" leden vergadering in Geb. voor Chr. Belangen (Oude Singel 236) 20.00 uur. NKV, Leiden Propaganda-aktie. Ver zamelpunt parochiezaaltje Maria Gijzen- steeg (naast Overdekte). DINSDAG 25 OKTOBER Rijksmuseum van Oudheden archeo logische lezing door prof. W. B. Emery, 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden „Peerke Donders" Aanvang- diploma WOENSDAG 26 OKTOBER Leidse Smalfilm Liga Vertoning films Unica-programma AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. HECHTER CONTACT Voor manifestaties tijdens de zomer maanden (Holland Festival) krijgt de Stichting Kunstmanifestaties 20.000 gul den. „Ik vraag me af, of het geen hoog tijd wordt, dat de stichting dit geld niet voornamelijk aan de Hohe Messe be steedt in een festival dat niet bedoeld is om gevestigde tradities te handhaven". We moeten komen tot een bredere sa menwerking onder de Leidse muziekbe- oefenende amateurs, een harmonisch i het zesde koorlustrum. contact moet er ontstaan, waarbij elk meerderwaardigheidsgevoel moet wor den onderdrukt. Spr. bepleitte betere accommodatie bereiken. Deken Haring, die als tweede spreker optrad, was dankbaar voor hetgeen Al ma Mater -als weldadige, zegeningen brengende moeder - in Leiden gedaan heeft. „Dertig jaar heeft u uw naam eer aangedaan. U doet uw best, die ze genrijke moeder te zijn. Ik hoop, dat u dat volhoudt". De deken overhandigde het bestuur een enveloppe met inhoud „om in de financiële moeilijkheden wat opluchting te brengen". GEEN OVERLAPPINGEN Loco-burgemeester Menken gewaagde van een feestelijke zitting, die het ka rakter kreeg van een begrotingsverga dering. Hij wees op de grote uitgaven die in deze tijd gedaan worden voor on derwijs en jeugdzaken en voor de volks huisvesting. De wethouder noemde het hoopvol als de koren eens in federatief verband rond de tafel zouden gaan zit die „Instellingen die zelf acti wikkelen moeten met elkaar ;en verhoging a diei :rlapt dat passies is wat overmatig)" De heer Menken wees op de Leids< Jeugd Actie en de Sportstichting als voorbeelden voor een verstevigd ver band. Namens het gemeentebestuui bracht hij gelukwensen over en de dank voor het gepresteerde: „Er is veel ge mopper, maar in Leiden zijn tal var uitstekende koren waarnaar menige ge meente van gelijke grootte hunkert..." De heer C. M. van Putten sprak na mens de Kon. Bond van Zang- en Orato riumverenigingen en gaf waardevolle wenken inzake de subsidiëring. De heer Doove sprak een dankwoord. Er waren o.a. telegrammen binnengekomen van de beschermheer van het koor, mgr. M. A. Jansen, en uit Bonn („van het vriend schapskoor Sankt Remigius"). ARTISTIEK RECITAL Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, Rien de dirigent van het Alma aan het clavecimbel voerden twee korte cantates uit van Handel (Nell dolce dell' oblio) en Scarlatti (So vimoro an- cor vestite) en tenslotte van de Napoli- taan Giovanni Paisiello (1740—1816) een lyrische arietta „Rien ne peut cal mer ma peine". Het werd een fijnzinnig recital van drie rasmusi kaal en technisch opzicht een grote eenheid vormden en. zich beheerst a pasten aan de betrekkelijk kleine het Alma Materkooi In Intieme kring vierden de „Alma Materlingen" zaterdagavond In d« Stadsgehoorzaal feest. Er werd gedansl en het cabaretgezelschap van het Phl- losophicum te Warmond verraste door een vlot en spits optreden. Nog rasslng op deze gezellige erena apel werd. LITURGISCH SLOT De uitvoering van de „Messe" van Mare Antoine Charpentier tijdens de plechtige Avondmis in de Hartebrugkerk een, het Alma Materkoor waardig. Volg zaam en accuraat geaccompagneerd door de organist Jan Raas werd het onder de bekwame leiding der Meer een verzorgde vertolking. Nog mooier was de weergave van Cèsar Francks 150ste Psalm, een rijke positie, diep religieus van karakter. Het Alma Materkoor zong deze psalm be zonken en zeer gaaf, genuanceerd en warm van toon. De wisselende Grego riaanse gezangen in de mooie liturgie viering werden verzorgd door de het groot-seminarie War- UIT DE RAADSSTUKKEN Vierkamerflats kosten gemiddeld 166,75 wetwoningen in het bestemmingsplan „Noord-Hofland'. Het ontwerpen van dit plan werd opgedragen aan het Architectenbureau J. Dekker te Ha- zerswoude. Het te bouwen complex bestaat uit 84 galerij woningen in zes bouwlagen, in één blok te bouwen. De woningen bestaat uit vier kamers en bieden huisvesting aan 6 k 7 personen, in de onderbouw is, behalve de ber gingen, een 14-tal garages geprojec teerd. De woningen zullen worden gebouwd aan de Jan Evertsenlaan. Uit een voorlopige berekening van de grond- en bouwkosten van de 84 woningen blijkt, dat de totale stich- tingskosten worden geraamd op 3.012.048.- Bij de berekening van de grondkosten is uitgegaan van een bedrag van 6.500.- per woning. De stichtingskosten van de garages be dragen 71.890.- Veel gemeenschappelijks In het bedrag van de bouwkosten zijn begrepen de kosten van aanleg van centrale verwarming, lift, geysers, badcelverwarming en gemeenschappe lijke verlichting. In het bedrag der bouwkosten zijn tevens begrepen de kosten van aanleg van de gemeen schappelijke tuin ad 14.400.- De huur- berekening is, wat de woningen betreft, gebaseerd op een rentevoet van 4 tegen welk percentage rijksvoorschot ten worden verleend. Jaarlijkse huurverhoging Ingevolge de nieuwe voorschriften wordt de huur telkenjare op 1 januari voor het eerst tenminste 1 jaar na de gemiddelde bewoningsdatum met 4 verhoogd. De opbrengst van deze verhogingen strekt voor 4/5 gedeelte tot verlaging van de rijksbijdrage en voor 1/5 gedeelte tot ven-mindering van de gemeentelijke bijdrage in de exploi tatiekosten van het complex. De auto matische huurverhogingen van 4 EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Godgeleerdheid de heer J. Schoneveld (Staveren), Kand. ex. Klas sieke taal- en letterkunde de heer G. J. Wieberdink (Oss1), Doet. ex. Franse taal- en letterkunde de heer J. L. J. van Aalzum (Leiden), Doet. ex. H Gen. mevr. H. M. Themans-Bouwman (Leiden), Doet. ex. II Gen. mej. M. Connolly (Rot terdam), Doet. ex. n Gen. de heer H. W. Oostveen (Deurne België), Doet. ex. II Gen. de heer P. H. Th. J. Slee (R'damy. Doet. ex. H Gen. de heer F. M. Werner (Den Haag). Semi-arts ex. de heer F. J. C. v.d. Straaten (Wateringen). Ai"~i ex. de heer P. E. Briët (Apeldoorn), Arts ex. de heer T. M. Hameeteman (Voorschoten). Arts ex. de heer W. S. v.d. Meer (Leiden). B. EN W. VAN VOORSCHOTEN WILLEN AMBTSGEBED IN RAAD HANDHAVEN Naar aanleiding van een brief van ds. E. Saraber, inzake diens bezwaren tegen het uitspreken van het ambtsge bed bij de aanvang van de raadsver gaderingen in de gemeente Voorscho ten, delen b. en w. mede, dat zij met grote belangstelling van de inhoud van deze brief hebben kennisgenomen en respect hebben voor ide wijze, waarop de briefschrijver deze tere zaak, die zo bij uitstek ligt in de persoonlijke sfeer van de individuele raadsleden, heeft benaderd. Teneinde misverstand te voorkomen, wijzen zij er op, dat in tegenstelling tot de daaromtrent door de adressant geopperde gedachte de onderhavige kwestie ingevolge de gemeentewet in het openbaar be- B. en w. merken voorts op, dat zij er de voorkeur aan geven de huidige situatie te handhaven op grond van de ilgende overwegingen. het ambtsgebed, dat door ieder raads lid verschillend kan worden beleefd, geen noodzakelijke vereiste is, dat ieder, geen uitgezonderd, zich hierin kan vinden. Het ambtsgebed is name lijk een collectief gebed, tot het uit spreken waarvan de raad in meerder heid besluit. Een dergelijk besluit mag evenwel niet op één lijn worden ge steld met andere besluiten van de raad. Een besluit tot invoering c.q. afschaf fing van het ambtsgebed zal dan ook bij voorkeur met algemene stemmen moeten worden genomen, dan wel met een grote meerderheid. Terzake past de grootste omzichtigheid, opdat het ambtsgebed niet in politieke discussies wordt betrokken. In de tweede plaats wijzen zij er op, dat het reglement van orde voor de vergaderingen van uw raad nog maar korte tijd geleden aan een algehele herziening onderworpen is geweest. Aangezien bij die gelegenheid 't ambts gebed geen punt van discussie is ge- weets menen zij, dat het niet juist zou zijn, om zo kort na deze algehele her ziening het ambtsgebed ter discussie te stellen. Ongeacht dit afwijzend advies heb ben zij er behoefte aan hun grote waar dering uit te spreken voor de wijze, waarop de briefschrijver, meelevend in de verantwoordelijke taken van de raad, deze zo gevoelige kwestie heeft benaderd. De brief heeft allen aan het denken gezet over een aangelegenheid, welke klaarblijkelijk verschillend kan worden benaderd hiervan heeft d waarde bewezen. gaan zolang door tot de rijksbijdrage tot nihil is gereduceerd. Aangenomen mag worden, dat dit met de gemeen telijke bijdrage dan ook het geval is. De gemiddelde huur van de wonin gen wordt voorlopig geraamd op 114,75 per maand. Bij een definitieve vaststelling van de huurprijs zal een differentiatie naar ligging worden toe gepast. Voor de bijzondere voorzie ningen wordt de maandelijkse huur prijs geraamd op: normgasgeijsers 3.05 gemeenschappelijke verlichting 1.10 badcelverwarming 1.10 centrale verwarming (vaste kosten) 14.35 centrale verwarming (variabele kosten) 9.85 lift 7.60 schoonhouden portieken, tFappen en ramen 10. tuinonderhoud 4.95 Totaal 52.— De totale huur per woning per maand wordt voorlopig geraamd op 166,75. De huur van de garages is voorlopig berekend op 25.- per maand. Ten einde zo spoedig mogelijk tot de bouw van de woningen te geraken zal tot aanbesteding dienen te worden over gegaan. Aangezien b. en w. van me ning zijn, dat in de huidige situatie onderhandse aanbesteding aanbeveling verdient, stellen zij voor hiertoe te besluiten. B. en w. geven de raad in overweging bovenstaande voorstellen VOORSCHOTEN AGENDA RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Voorscho ten wordt voor een openbare raads vergadering bijeengeroepen op vrijdag de raadsvoorstellen. Voorstel b. inzake het ambtsgebied. Overdracht van woningwetwoning aan de bewo ner. Aanvullend krediet van f3.600.- voor het aanbrengen van verschillen de voorzieningen aan de ambtswoning van de burgemeester. Het geven van een naam aan de bedieningsstraat, evenwijdig lopende aan de School straat en uitkomende op de Pauwen straat. Verkoop van grond in „Bosch geest" aan de heer A. v. Eek te Voor schoten. Een krediet van f 8000.- voor herstel van een barak van het voor malige M.O.C. ten dienste van Stan ley Works N.V., die de barak gaat ge bruiken. Een krediet van f9.500.- voor voorzieningen aan het rioolgemaal Vlietwijk. Voorstel van b. en w. in zake de bouw van 84 woningwetwo ningen en 14 garages in het bestem mingsplan „Noord Hofland". Benoe ming van de leden van de commissie van advies ingevolge de Alg. Bijstands wet. Idem voor de commissie van be zwaarschriften ingevolge de Alg. Bij standswet. f 220.- voor de aanschaffing van kleding ten behoeve van de ver- keersbrigadiertjes. Uitreiking Spaanse-degen-wisselprijs aan „De Dauwtrappers" Zoals bekend presenteerde de land- verkennersgroep „De Dauwtrappers" zich het beste in de taptoe van 1 okto ber j.I. en legde aldoende voor éér jaar beslag op de Spaanse-degen- wisselprijs. Tijdens de wekelijkse bij eenkomst van de ruim 60 leden deze groep die onderdak vindt op de zolder van de Kon. Julianaschool aan de Oosterstraat heeft de lieer H. de Wilde, voorzitter van de taptoe commissie de felbegeerde wisselprijs aan de groepsleider, oubaas G. uitgereikt. Alvorens de feitelijke plechtigheid plaats vond, richtte oubaas Buis hartelijk welkomstwoord tot de heer De Wilde, het taptoecommissielid, de heer J. H. C. Laman en een aantal belangstellende ouders, waarna hij de in carré opgestelde groepsleden nog eens wees op het feit, dat het winnen van de Spaanse-degen-wisselprijs on getwijfeld één der mooiste hoogtepun- de vele ondernomen groeps- vormde. Collectieve inspanning In zijn geestig getint felicitatie woord sprak de heer De Wilde lereerst zijn genoegen over uit, dat hij als oud-padvinder deze middag in de gelegenheid werd gesteld nog even de sfeer te pi'oeven, die zo ken merkend is voor het padvindersleven. Hij memoreerde voorts, dat in het ka der van het destijds genomen besluit, ieder jaar een andere categorie voor de Spaanse degen in aanmerking komt en dat dit jaar in de categorie „Pad vinders (sters") tot zijn bijzonder groot genoegen de landverkennersgroep „De Dauwtrappers" als verreweg de best gepresenteerde uit de vele te beoor delen groepen te voorschijn kwam. Hierna overhandigde de heer De Wilde met een toepasselijk woord de degen en bijbehorende oorkonde aan oubaas Buis, onder wi Een zesjarig meisje uit Leiden, dat achter op de fiets bij haar vader zat, is gistermorgen omstreeks half twaalf op de Oude Rijn met haar linker voetje in de spaken van het achter wiel bekneld geraakt. Het meisje liep een diepe vleeswonde op en moest door de EHD in het Academisch Zie kenhuis worden opgenomen. Op vrijdag 4 november wordt het Phila delphia Tehuis „Buitenzorg" in Leiden (Rijndijk 19, tot voor kort Zoeterwou- de) officieel geopend. Dat gebeurt tij dens een bijeenkomst in restaurant Van der Heijden, waar dr. F. W. Frets een inleiding zal houden over de be tekenis van dit tehuis. Dr. Frets is directeur van de Sociaal Psychiatrische Dienst voor Zuid-Holland. Jongelui schoven 14 meter met brommer over straat streeks tien voor acht gewond geraakt bij een ongeluk met een bromfiets. De 19-jarige bestuurden: uit Nieuwe Wetering, die op de duo-zit een 20- jarige passagier vervoerde, kwam, ver moedelijk door een te hoge snelheid, in aanraking met de trottoirband en sloeg tegen de grond. Veertien meter verder kwamen zij tot stilstand tegen een verkeersgeleider. De bestuurder liep wonden aan het gelaat op, de heeft vermoede-' passagier broken en delijk wondingen aan enkel en knie. Beiden werden door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. naamgeving achten b. Herstel dak barak M.O.C. Barak KI. in het voormalige M.O.C. wordt verhuurd aan N.V. Englebert. Per 15 oktober wilde genoemde N.V. de huur beëindigen. Inmiddels is een nieuwe huurder gevonden en wel Stanley Works N.V. Nederland. Deze nieuwe huurder wil de barak in gebruik ne- 7 i, echter onder vorowaarde, dat de noodzakelijke herstelwerkzaamheden f 8.000,- beschikbaar te Krachtens de „Bijdrage-verordening amateuristische kunstbeoefening" kun- b. en w. per kalenderjaar aan een neer Voorschotense verenigingen op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening een bijdrage te ver lenen van ten hoogste f 1.00.- voor de organisatie van culturele manifesta- Uiteraard zal daarbij worden ge let op de financiële positie van de ver enigingen. Verenigingen die in 1967 voor deze bijdrage in aanmerking wensen te ko- dienen vóór 1 november a.s. een daartoestrekkend verzoek aan b. en w. zenden onder overlegging van de volgende stukken: de rekening en verantwoording over het laatst afgesloten boekjaar; de begroting met toelichting voor het jaar, voorafgaande aan dat waar in de manifestatie zal plaatsvinden; een nauwkeurig gespecificeerde be groting van de inkomsten en uit gaven, welke aan de manifestatie zullen zijn verbonden; een uitvoerige omschrijving van hetgeen de manifestatie zal omvat een opgave van het totaal aantal leden der vereniging met daarbij de vermelding hoeveel van deze le den aan de manifestatie zullen deel- behandeling kunnen x In zijn dankwoord zei de heer Buis onder meer, dat toen de in aanmer king komende categorie destijds be kend werd gemaakt, de gehele groep als het ware naar de taptoe-avond toeleefde en zich tot het uiterste heeft ingespannen om deze unieke prijs in de wacht teslepen en deze, zij het dan maar voor één jaar, aan het reeds eerder verworven aantal prestatie- prijzen toe te voegen. Een collectieve inspanning, die dus niet tevergeefs is geweest. Tentoon.stellins.en SUBSIDIE KATH. JEUGDWERK renwerk bezig houden, merking komen voor subsidie van de gemeente Leiden. Mits zij niet reeds uit anderen hoofde subsidie ontvangen (zoals bijvoorbeeld sportverenigingen). Subsidiabel is de leeftyd van 6 tot 24 jaar. Degenen, die nog geen formulier tot aanvragen van subsidie ontvingen, kunnen deze aanvragen bij de secreta- de kath. Jeugdraad, de heei DE VRIJGEVIGE SCHOONMOEDER De kruik was zolang te water gegaan, totdat deze brak. En dit betekende vo'or een 62-jarige weduwe uit Leiden, dat. zij nu samen met haar schoondoch ter voor de rechter kwam te staan. Want gedurende heel lange tijd x schoonmama regelmatig in een groot warenhuis te Leiden aan het stelen weest, doch (uiteraard) werd ze op e keer gesnapt. Toen de politie in de woning van weduwe eens een kijkje ging nem deed zij een ontstellende ontdekking, daar. lag voor een grote waarde goederen opgestapeld, alles in het renhuis gestolen. In totaal wel v pl.m. drieduizend gulden. Daar had de schoondochter van geprofiteerd, het dan ook dat volgens haar verkl ring zij niet wist dat de vele geschen ken die ze kreeg van diefstal afkom stig waren. De officier van justitie constateerde, dat de diefstallen een angstwekkende omvang hadden aangenomen en de schoonmoeder, indien de politie haar zou hebben voorgeleid, ongetwijfeld in het huis van bewaring zou zijn terecht gekomen. Nu dit niet is gebeurd, wilde de officier haar niet alsnog in de ge vangenis brengén doch volstaan met een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 250.terwijl tegen de schoondoch ter terzake van de heling, 100.boe te werd gevorderd. De verdediger deelde mee, dat de duwe een nare tijd heeft meegemaakt en uit haar evenwicht is geraakt. Daar door wist ze nauwelijks wat ze deed e stal ze dingen die ze niet nodig had. Na de arrestatie heeft verdachte ge tracht zich te reclasseren en pleiter v voor beide verdachten clementie. De rechter veroordeelde de schoon- delijk een maand gevangenisstraf ei schoondochter tot 40.boete. STED. VROUWENBEWEGING AFD. ST. JOZEF HIELD MARIA-OCHTEND Men schrijft ons: Zondagmorgen vierden de leden van de R.K. Vrouwenbeweging, afd. St. Jo zef, haar Mariaochtend. Deze morgen werd begonnen met de H. Eucharistie viering in de kerk van O.L.Vr. Hemel vaart en St. Jozef.. Daarna gingen de dames naar de pa- LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB In groep rood heeft het herstel van het echtpaar Schutte, vorige week in gezet, donderdag j.I. vastere vorm aan genomen en het staat nu fier met grote voorsprong aan de kop. Ook de dames Hoogervorst-Zandbergen zijn nu in de kopgroep aangeland ten kosten van het echtpaar Lenaers dat terugviel naar de vierde plaats. De dames Van Gelder-De Jong, wekenlang balancerend op de fatale scheidingslijn, klommen twee plaatsen en zijn nu dus in de goede rich ting evenals de dames Jans- Van Zon neveld die ook twéé plaatsen stegen. De heren Damen-Schippers zijn hope loos uit vorm en zakten van de zeven de naar de tiende plaats. In groep zwart waren de heren Ger- llch-Van Leeuwen met wraakgevoelens bezield toen zij zich donderdagavond aan de bridgetafel zetten om hun ver leden wéék verloren gegane tweede plaats terug te winnen, waarin zij vol komen zijn geslaagd, hoewelhun te genstanders waren niet de sterksten van de groep. Goed werk leverden we derom de heren Van Zóimeveld-De Ko ning en vooral de gebr. Karstens, die weer omhoog gingen. Van Berge Hene- gouwen-Brummelkamp echter zakten terug tot de fatale negende plaats ter wijl de heren Jans-Pouw uit een ander vaatje moeten gaan tappen willen zij niet verder afzakken met de kans in de b-groep terecht te komen. Groep rood: 1 echtp. Schutte 865 p., 2 v. d. Bijl-Zwanenburg 819 p., 3 dames Hoogervorst-Zandbergen 811 p., 4 echt paar Lenaers 803 p., 5 echtp. Van Kla veren 786 p., 6 dames Van Gelder-De Jong 780 p., 7 Blom-Danz jr. 778 p., 8 dames Jans-Van Zonneveld 751 p., 9 dames Bosse-Wessels 749 p., 10 Da men-Schippers 745 p., 11 Veldhuyzen- Van Vliet 724 p., 12 mevrouw Zwarts- Karstens 723 p., 13 Van der Koog-Wes- sels 704 p., 14 mevr. Van Berge Hene gouwen en partner 692 p., 1516 Duy- ker-Kieft en echtp. Van Donkersgoed Groep zwart: 1 echtp. Danz 890 p., 2 Gerlich-Van Leeuwen 850 p., 3 Loof- Witkamp 835 p., 4 Tijssen-De Winter 824 p., 5 echtp. Rompes 821 p., 6 De Koning-Van Zonneveld 795 p., 7 gebr. Karstens 791 p., 8 Jans-Pouw 774 p., 9 Van Berge Henegouwen-Brummel- kamp 770 p., 10 Pias-De Vries 768 p., 11 dames Altink-Van Upwich 734 p., 12 echtp. Verduin 725 p., 13 dames v. d. Bijl-Zwanenburg 707 p., 14 echtp. Stok- huyzen 619 p., 15 mevr. Van Schendel- Bosse 605 p., 16 echtpaar Groesbeek rochiezaal in de Maria Gijzensteeg wa de zaal en de tafels feestelijk versie waren voor het gezamenlijk ontbijt. De voorzitster, mevr. R. Vogelezar Huibers vond het o.m. prettig om di dames te kunnen feliciteren met h 20-jarig lidmaatschap. Zij waren vanaf de oprichting af in het bestuur als wijk- leidsters. De voorzitsters sprak tevens over de mogelijkheid van burenhulp ieder in eigen omgeving. Activiteiten Tijdens de koffie bespeelde de 12-jan rige Elsje Keij haar electrisch orgel en zong erbij. Later zong een koortje onder leiding van mevr. Cé Keij-v. Dam enige Maria-liederen en het Engels lid „Whis pering Hope". Na het korte woord van de geestelijk adviseur over de naastenliefde sprak de heer Trossèl van het comité „Pro Ma ria" over de verschijning van Ó.L.Vrouwt aan de vijf kinderen in Beauraing. Aan sluitend daarop vertoonde hij een film De voorzitster had nog enige medede lingen over de komende activiteiten van de r.k. Vrouwenbeweging, nl. op 14 dec.: een kerstattractie; op 12 jan.: zr. Fau stina; begin febr.: carnaval; 1 maart: voorlichtingsavond; begin april: kaarten en sjoelen; 2 mei: excursie. Tot slot dankt zij allen voor de mede werking om deze dag tot een onvergete lijke te maken. Burgerlijke stand Geboren: Johanna C., d.v. F. Goos- sen en G. Koopman; Dirk J., z.v. J. H. van der Zweep en D. van der Griend; Marjolein, d.v. J. Jungerius en K. de Zwart; Rudolf M., z.v. H. L. J. Wijs man en B. Rijsdam; Richard, z.v. Prins en J. S. Bouwmeester; Corine, d.v. T. J. G. Tatering en J. H. P. Ker seboom; Johanna M., d.v. N. Witt en F. van Solkema. Gehuwd: P. Goos en I. M. Flaman; P. van Vliet en M. van Sijll. Overleden: A. Montagne, 69 j man; L. van Delft, 46 jaair, vrouw L. vand re Weide, 25 jaar, echtgei van H. van Eeuwijk; M. E. van Abs- woude, 86 jaar, wed. van G. H. Klein- hans; W. van Slingerland, 60 jaar, n C. C. van der Linden, 76 jaar, vro M. Wolters, 61 jaar, man; G. A. Heere, 71 jaar, wed. van P. de Boo; N. Luijei dijk, 72 jaar, man; M. Zegveld, 82 jaar, echtgenote van J. Rodenburg; D Lambinon, 80 jaar, man; J. T. Opdam, 60 jaar, echtgenote van N. Hermans; P. C. Penders, 56 jaar, man; M. A. J. van der Wielen, 51 jaar, man. OEGSTGEEST DAFJE TOTAL LOSS Zaterdagmorgen 11 uur vond er aanrijding plaats op de kruising Wal deck Pyrmondstraat - Terweeweg. Een Dafje verleende geen voorrang en botste tegen een andere wagen op. Er vielen geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Het Dafje is total-loss weggesleept. LEIDSE WATERVRIENDEN ZOEKEN HET OP HET LAND. Met het 6e lustrum in het verschiet was het voor de Leidse „Watervrienden" zaterdagmiddag een heuglijke feit dat hun voorzitter vele sportvrienden en lei dende personen uit de Leidse jeugdbe weging in hun nieuwe jeugdhonk aan de Surinamestraat mocht verwelkomen. Bij alle ups en downs die deze verenigin- heeft gekend, leidt zij momenteel een bloeiend bestaan wat betreft het leden aantal van 1000 personen waarvan de jeugd met 80 man de grote boventoon ion, vooral ouderen, het als een uit gangsavondje beschouwen om wekelijks >n uurtje by de Watervrienden te gaan Nieuw honk Met een pittig toespraakje bracht de voorzitter van de Leidse Sportstichting, de heer J. P. v. d. Reijden, naar voren dat juist de Watervrienden, in tegen stelling met zovele andere zwemvereni gingen, primair het elementaire zwem en het recreatieve zwemmen op de voorgrond stellen. Spreker bracht hulde aan dit idealistische standpunt en ver klaarde daarmede het honk voor ge- De heer J. van der Blom bracht de felicitaties over van de Moderne Jeugd raad en feliciteerde het bestuur met het unieke record dit clubhuis in zo'n korte tijd in orde te hebben gemaakt. Ook de zustervereniging „De Sleutel stad" feliciteerde bij monde van de heer J. Werter de Watervrienden en was „ja loers" op hun succes. Een der oudste kaderleden, de heer Cor van Zijp lanceerde daarne een nieu we naam voor het honk „De Vlucht" en hoopt dat het doel van De Watervrien den steeds meer het jeugdwerk zou wor- Temidden van vele bloemen en ca deaus dankte de heer Van der Berg alle sprekers en gulle gevers en legde er de nadruk op dat het gehele bestuur met de 52 belangeloos medewerkende kaderleden steeds op het jeugdwerk de meeste nadruk zullen leggen. Hierna bleef men nog enige tijd l i leed 1 i De Watervrienden

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4