Glorieuze ontvangst van burgem. Bonnike in Noordwijk „DE ZAAK VAN NOORDWIJK IS VOORTAAN UW ZAAK" MAANDAG 24 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT WETHOUDER VOGELAAR: Land-en tuinbouvvsdiolieren houden sportdag De Middelbare Landbouwscholen uil Zuid-Holland houden vrijdag 28 oktober a.s. een sportdag, waaraan de leerlingen i ren 4.32.5 min.: 3. H. Frauenfelder 4.33.-. het K.N.L.C. uit Dordrecht, de Prot.Chr. i van de Middelbare Landbouwschool van j 6hem, de Rijks Middelbare Landbouw- school uit Gouda, de R.K. Middelbare j Landbouwschool uit Voorhout en de Mid delbare Land- en Tuinbouwschool War monderhof" uit Warmond zullen deelne- De sportdag, waaraan naar schatting d burgemeester Vogelaar is' 3qq leerlingen zullen deelnemen, zal op Bonnike sPortcomPlex ,,Leidse Hout" wor- last kwyt: burgi Het was een feestelijk toneel, daar ter hoogte van „De Nachtegaal" aan de Gooweg op de grens van Noordwijk en Noordwijkerhout. De zon scheen en goot haar najaarsstralen over de bosrijke om geving. De muzikanten in hun lichtblauwe unifor men stonden te wachten op de dingen die gingen gebeuren, de paarden van de landelijke rijvereni- ging „De Northgoruiters" trappelden van onge duld, onbekend met het feit waarvoor zij deze middag de ruiter of de amazone op het zadel had den en de meisjes en jongens van de sport- en jeugdverenigingen waren ook al in afwachting van de dingen die komen gingen. Mevr. Faase, echtgenote van het KVP-raadslid G. Faase, stond met haar dochtertje, die de ge bruikelijke welkomstbloemen aan de nieuwe bur gemeester zou aanbieden, in gespannen afwach ting en de politie-autoriteiten deden hun best de opdringende menigte duidelijk te maken dat „dit" de plaats was waar de nieuwe burgemeester van Noordwijk zou worden ontvangen. Met andere woorden „Plaats vrijhouden, mensen." Aan de rand van de Gooweg stonden vier leden van de Rijkspolitie in smetteloze uniformen met hun zware motorfietsen te wachten op het ogen blik dat zij het trotse escorte zouden zijn van de nieuwe gezagsdrager-namens-de-koningin van de gemeente Noordwijk. En in de zaal van „De Nachtegaal" zaten b. en w. met gemeentesecretaris Van Sprang, allen gesto ken in plechtig-zwart-met-hoge-hoed eveneens te wachten op de in aantocht zijnde nieuwe eerste burger van de-gemeente, die zij als leden van het dagelijks bestuur mee helpen te bestieren. Iedereen en alles was in afwachting, niet alleen de officiële personages, zoals dat heet. maar ook een horde van fotografen en filmers en een leger van journalisten. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2026 okto ber zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: C amera: La Dolce vita (str. volw.), go- prolongeerd. Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Woensdag 26 oktober i K. en O.) Le Soupirant. (Gewone tijden). Lido: Arabesque (14 j.). Geprolon geerd. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag- 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lu.vor: Hoe steel ik een miljoen. (A.L) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. ■Studio: Het Gangstermeisje (18 j.) Ge prolongeerd. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De lange hete zomer (18 j.). Dagelijks: 2.3Ó. 7.00 en 9.15 uur. Zondag. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Charles Vine is nog slechts No. 2 (18 j.>. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, T.15 en 9.15 uur. Alle fracties treden nieuwe burgervader BURGEMEESTER: „ZAAK MET KATWIJK LATER WEL AFDOEN" Goed, het lang verbeide ogenblik was dus daar. Een grote zwarte limousine naderde. Een fluitje van een politieoffi cier knerpte en ieder rechtte de rug. De zwarte auto was voorzien van de stan daard der provincie Zuid Holland en die van Noordwijk. Beiden voerden de leeuw in het blazoen, de provincie in het rood op geel, Noordwijk Ietwat som berder de leeuw zwart op wit. Blijk baar om te doen uitkoken dat zwart-wit altijd nog de duidelijkste methode is. om iets duidelijk te maken. De prille Géraldeke Faase, dochtertje van het KVP-raadslld G. Faase, genoot de eer mevr. Bonnike als welkomstgroet een boeket bloedrode rozen te mogen aanbieden. Ze deed dat op ontwapenend kinderlijke manier maar even ontwape nend was de reactie van mevr. Bonnike. Mevr. Bonnike had wat moeite om de bijbehorende corsage bij de nieuwe bur gemeester op te.apeldeu. maai' uokidat kwam voor elkaar en nadat fotografen hun werk hadden gedaan steeg het in aflopende lijn Illustere, gezelschap in de gereedstaande koetsen teneinde stap voets de weg naar het dorpscentrum te vervolgen. Vrolijk schetterde de muziek van de korpsen „Excelsior" en „Echo der Duinen", de rood-wit-blauwe plui men van de paarden staken fier boven de paardehoofdstellen uit, de jongskes en meiskes van de jeugd- en sportver enigingen marcheerden fier en zo ging de lange stoet dorpwaarts. RAADSZITTING Het front van het raadhuis was keu rig versierd met oranje dahlia's. Er was een speciaal voor deze gelegenheid be stemd podium getimmerd en achter de hekken had een goed deel van de burge rij zich verzameld. Luidsprekers zorg den er voor. dat allen, die niet binnen genodigd waren, toch kennis konden ne men van de woorden, die rijkelijk in de Hoghe Saele van Noordwijk vloeiden. Het viel ons wel op. dat het dorp blij wm dat het interregnum een einde zou nemen, want wij zagen heel veel rood- wit-blauw van de gevels wapperen. Voor het raadhuis werd de nieuwe burgemeester «n zijn familie ontvangen door een deputatie uit 'de raadsleden, gevormd door de heren Bervoets en Van Leeuwen. Plechtig lieten de muziek korpsen het Wilhelmus de klare zee lucht lngalmen, terwijl de politiemannen stram in de houding stonden en vele burgers de hoed op het hoofd hielden want wij Nederlanders zijn in dat op- i zicht nogal nuchter en bovendien hard leers. Vanaf het „schavotje" sprak de nieuwe eerste burger zijn dankwoord tot de burgerij voor de „werkelijk feeste- lljke ontvangst", die hem en zijn familie j In de raadszaal was een illuster ge- zeischap aanwezig. Niet alleen zijn de naaste families van de nieuwe magis traat, waaronder ook zijn ouders en prof. dr. Romme met echtgenote, die tot de familiekring blijken te behoren, maar ook de burgemeesters van de kring Duinstreek, een deputatie van de ge meenteraad van Maasdriel. de hoofden van dienst der gemeente Noordwijk, de geestelijkheid, oud-raadsleden en van zelfsprekend de Raad van Noordwijk op de heer Hollander na. die bericht van verhindering had gezonden. Smaakvol was de raadszaal versierd met oranje dahlia's en chrysanthen in vele herfstige tinten. Onder de hoge gasten bevond zich ook mr. Dinger van Cruyningen, chef van het kabinet van de commissa ris der koningin in Zuid Holland en com missaris mr. J. Klaasesz vertegenwoor digend. Nadat het k.b. van de benoeming door secretaris Van Sprang was voorgele zen hield loco-burgemeester G. Vogelaar een toespraak tot de opvolger van wijlen mr. Van Berckel. In die gloedvolle toespraak herdacht de heer Vogelaar de voorganger van mr. Bonnike. die zo trots was geweest op zijn mooie gemeente. „Veel plannen lig gen gereed, vele problemen zullen uw aandacht opeisen", aldus spr., die daar bij wees op de plannen voor het nieuwe raadhuis, de woningbouw, de sanering van de dorpskern „Binnen", de ontwik keling van het Langeveld, de grens kwestie met Katwijk en zovele dingen Met de uitroep „De zaak Noordwijk is voortaan uw zaak" nam de heer Vo gelaar de ambtsketen van de eigen schouderen en hing het kleinood mr. Bonnike om de hals. HOMMAGE AAN VOORGANGER Mr. J. B. Bonnike begon zijn antwoord met een dankwoord en betuigingen van erkentelijkheid voor en aanhankelijk heid aan de koningin. Spr. achtte het een hoge onderscheiding burgemeester van Noordwijk te zijn en noemde het een ereschuld het vertrouwen waardig te tonen. Hij bracht een hommage aan wijlen burgemeester Van Berckel en dank aan de heer Vogelaar, de Wethou ders, de gemeentesecretaris en de amb tenaren voor het feit, dat zij hem zo ver- trouwvol zijn tegemoetgetreden. RAAD WENST GELI K Hierna kwamen de vertegenwoordi gers van de verschillende fracties aan bod. De heer Alkemade namens de KVP, de heer Benschop namens de prot. chr. groepering en de heer Van Riemsdijk namens de overige fracties, n.l zijn eigen partij Gemeentebelang, maar ook de PvdA, de Boerenpartij, de PSP en de i VVD. zoals we dat van deze spreker ge wend zijn. deed hij dat op zt tische wijze, die meermalen een heldere lach uit de raadszaal deed opklinken. Secretaris Van Sprang sprak het ambtenarencorps, deken P. A. van den Bosch namens de gezamenlijke gees telijkheid „In alle kerkelijke diensten van Noordwijk zal zondag hulp en bij stand voor de burgemeester worden af gesmeekt") en de burgemeester van Lisse. mr. Th. M. J. de Graaf, die sprak namens de buigemeesterskring Duin streek. daarbij onthullende, dat hij ook eens oud-burgemeester van Maasdriel was, de gemeente, die mr. Bonnike nu heeft verwisseld voor Noordwijk. Mr. Bonnike haakte daar even latei- in zijn dankwoord op in. Burgemeester de Graaf was voor hem geen onbeken de. „We hebben beiden in Utrecht ge studeerd en dat mag wel eens gezegd morden in deze Leidse omgeving". Voorts zei hij het prettig te vinden te .vorden opgenomen in de burgemeesters kring Duinstreek „dan kunnen we de zaak met Katwijk wel eens even af- ZANGHULDE EN RECEPTIE dat de gasten een kopje koffie hadden gedronken trok men naar buiten de schooljeugd een zanghulde bracht. Staande op het schavotje aanhoorden de burgemeester, zijn familie en zijn gas ten een drietal liederen, door de jeugd gezongen onder leiding van de heei; L. v. d. Doorn, onderwijzer aan de Christus Koningschool, n.l. een welkomstlied, 't Wilhelmus, instrumentaal begeleid dooi de harmonie „Crescendo" en het klas sieke „Hij leve lang". Het feest werd besloten met een druk bezochte openbare receptie in het „Hof van Holland" waar vele burgers en de putaties van verenigingen de nieuwe magistraat hun gelukwensen kwamen aanbieden. Het burgemeesterlijk gezin en de wet houders van Noordwijk tijdens de zang- Leidse Katli. Kapperspatroonsbond vierde jaar negende met goede vooruitzichten De negende jaarviering van de Ned. Kapperspatroonshond afd. Leiden is bij zonder geslaagd verlopen. De samen komst ving aan met een gemeenschappe lijke avondmis in de kapel van huize Duinzicht te Oegstgeest. Het H. Misof fer werd opgedragen door pater v.d. Vat ofm. die tevens de predikatie hield. Na afloop van de eucharistieviering trok men, reeds traditiegetrouw, naar de grote zaal van het Willibrordusge- bouw waar de leden en genodigden zich direct thuis gevoeld moeten hebben ge- de sfeervolle versiering. Te 19.00 uur ving tiet officiële gedeelte van dè jaarviering aan. Het was Arnold Gro tenhuis die "ons" openingsgebed uit sprak gevolgd door een kort toespraak je van Marian de Witte "wees blij en opgewekt op het jaarfeest". Toch liggen er prachtige kansen mits onder de prijs liggen moeten maar af vallen, want zij staan een gezonde be drijfsvoering in de weg zou men graag willen stellen", concludeerde de voor zitter die er op aandrong "meer naar buiten te treden als' zakenman". (De herenkapper ke.it namelijk ook zijn "stille uurtjes" en maakt desondanks toch vaak een groot aantal "ui-en". Be ziet men de tarieton ^;lan zwj het be paald interessant zijn de verdiensten eens te vergelijken mat hetgawa 'n ander per uur verdient). "Houdt dit uw cliën ten maar eens voor" sprak de heer Lan- gezaal.) vele facetten Eerlijk alle zakei DE Z0ETERW0UDSE RAADSSTUKKEN De Zoeterwoudse raad komt woens dag 26 oktober bijeen. Aan de orde ko men o.m. de volgende zaken: Bouw woningen langs de Ommedijk- sevveg. De heer W. de Groot, Hoge Rijndijk 275, verzoekt de raad medewerking te verlenen voor de bouw van enige wonin gen aan det Ommedijkseweg. Ingevolge art. 47 van de woningwet is het ver boden zonder vergunning van b. en w. te bouwen. Wel laat de wet de mogelijk heid open om tegen een beslissing van het college, inzake het al dan niet ver strekken van een vergunning, een beroep in te stellen bij de raad. De heer de Groot heeft echter bij b. en .w geen aan vraag ingediend. Voorgesteld wordt het stuk ter afdoening in handen van dit college te stellen. Ter informatie wordt hierbij nog medegedeeld dat op een aan vraag afwijzend moet worden beschikt i.v.m. het bestemmingsplan „Industrie schap de Grote Poldei". Aanwijzing lid oudheidkundige com missie. In de vorige vergadering is medede ling gedaan van een ingekomen schrij ven van de heer C. P. J. Paardekooper Sr. waarin hij mededeling deed van zijn roepen ten einde de geschiedenis van Zoeterwoude in al haar aspecten te be studeren en vast te leggen. De in het leven te roepen commissie wil de heer Paardekooper zo breed mo gelijk samenstellen en verzoekt daarom een vertegenwoordiger van de raad en van het college van b. en w. aan te wijzen. Namens het college zal hierin zitting nemen burgemeester J. A. Det- mers. Voorgesteld wordt de heer B. C. v.d. Veer als vertegenwoordigt raad aan t« wijzen, Benoeming ledei and. college bij- De thans zitting hebbende leden van het college voor de verlening van de bijstand moeten voor 1 november 1966 aftreden. Het college bestaat uit zeven j personen: een, lid van het college van b. en w. door dit college aan te wijzen; j twee raadsleden; vier leden geen raads-J lid zijnde. Als vertegenwoordiger van b. en w. is reeds aangewezen de heer H. Sies, wethouder van sociale zaken en financiën. Ter voldoening van de ande re plaatsen hebben b. en w. de raad de volgende aanbeveling doen toekomen: 1 G. P. Koek, 2 J. H v.d. Ploeg; 2-1 C. j J. van Leeuwen, 2-2 P. de Jong; 3-1 J. W. v.d. Drift, 3-2 J. Th. Blok; 3-1 mevr. L. A. v. Diemen-v.d. Veldt. 4-2 mevr. V. V. H. Kortmann-Venders; 5-1 J. Ausma. 5-2 J. M. Kraan; 6-1 A. R. v.d Heijden. 6-2 A. C. J. Duindam. Intrekking garantiebesluit en aan koop grond voor scholenbouw. In haar vergadering van 27 juli 1966 besloot de raad garantie te verlenen voor de door de Stichting R. K. Scholen Zoeterwoude Dorp aan te gane geld leningen ter financiering van de grond- kosten van een kleuterschool en de grond- en stichtingskosten van een la gere school. G. S. heeft echter laten we ten dat dit raadsbesluit niet voor goed keuring in aanmerking komt cundat dit in strijd is met de Lageronderwijswet- en de Kleuterschool onderwijswet. G. S. zijn van mening dat de benodigde grond door de gemeente dient gekocht te wor den. B. en w. stellen dan ook voor be doeld raadsbesluit in te trekken. Aan sluitend worden voorstellen gedaan om ten behoeve van s'cholenbouw in het plan Westeinde grondaankopen te doen van het bouwbereau Stikvoort. Voor de reeds gebouwde kleuters >1 „Hummel hof", waarvan de grond nog eigendom j iw van bouwbureau Stikvoort, 1509 rnjLi De nieuw te bouwen katholieke school vraagt een oppervlakte van 1830 m2. In het plan Westeinde is ook 840 m2 grond gereserveerd voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school ter vervanging van de school aan de Dorps- straat. Stikvoorts Bouwbedrijf is be de grond te verkopen tegen een prijs van 90,per m2 zodat hiermede in to taal een bedrag is gemoeid van 376.110 Voorbereidingsbeslult toekomstig recreatiegebied De „Werkcommissie 's Gravenwoude" heeft tot taak de toekomstige ontwik keling van het gebied tussen de Haag se agglomeratie, Delft, Zoetermeer, Voorschoten en Zoeterwoude te bestude ren en G. S. van Zuid-Holland van ad vies te dienen omtrent- de inrichting en het toekomstig gebruik van het lande lijk gebied tussen de betrokken gemeen ten. Alle betrokken gemeenten zijn in deze commissie vertegenwoordigd. De commiss'ie heeft op 17 januari 1966 het recreatiegebied bepaald. Voor Zoeter woude betreft het het gebied begrensd door de toekomstige Rijksweg 4B, de Rijksweg 4A en de grenzen van de ge meenten Leidschendam en Voorschoten. Ten einde te voorkomen, dat deze gron den ongeschikt zouden worden gemaakt voor het beoogde doel wordt voorgesteld te besluiten dat voor het onderhavige gebied een bestemmingsplan in voorbe reiding is. Tevens ware te besluiten dat het verboden is binnen het genoemde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van b. en w. werken of werkzaamheden uit te voe ren die schadelijk zouden kunnen zijn voor dit gebied. Aanbieding begrotingen 1967 Aan het eind van de vergadering zul len b. en w. de begroting van het grond bedrijf- en de gemeentebegroting, in ont werp. aanbieden. Het is nog niet moge lijk deze begrotingen In druk aan te bieden. Toch wordt deze formele aan bieding van belang geacht omdat hier mede een tijdwinst van een maand wordt verkregen. De "jaarrede", uitgesproken door de voorzitter van de Leidse afdeling, de 1 heer E. M. Langezaal had ditmaal tot onderwerp "De waarde en inhoud van I het afdelingswerk in het kappersbedrijf". De spreker werd ingeleid door de heer N. Dofferhoff. De "jaarrede" pleegt een samenvatting te zijn van de diverse fa cetten in het kappersvak. De heer Lange zaal bracht de gevoelens van de afde ling op zeer welsprekende wjjze naar voren. Spreker heette o.m. welkom de landelijke bondsadviseur pater Francino (Kruisheer, Uden) de heer de Kok, pen ningmeester van het Hoofdbestuur uit Den Bosch: afvaardigingen uit Den Haag, Tilburg. Rotterdam. Haarlem en j Utrecht; alsmede de trainster mej. Brinkhuizen en trainer de heer Kruizin- ga van de technische kursuS dames- en herenvak en hun voorgangers mevr. Kal en de heer Post. Goede tarieven, goed werk De heer Langezaal belichtte eerst en- kele hedendaagse facetten van het kap- i persvak en in tweede instantie sprak j j hij over de waarde van 'n afdelings- j werk. Het dameskappersbedrijf her-j bergt een zeker soort pessimisme oin- I trent het "zelfdoen". Spreker kon dit I j niet geheel delen. "De tarieven zijn goed, terecht, maar men dient daar tegenover I goed en vooral houdbaar werk te stel-1 I len"! Het komt voor dat ouderen te snel it werk overlaten aan jongeren! Wat oud En waarom zo snel kalmer aan Men denkt te snel te kunnen volstaan i met het zenden van een zoon naar 'n technische cursus! Goede tarieven, goed I werk is samen een goede boterham! Er is een groep die zich wil isoleren, maar j als het verkeerd gaat ls dit aan ons niet te wijten! Evenals vorig jaar moest spreker we derom constateren dat het aantal heren- kapsalons nog steeds terug loopt. In Leiden vindt men 5.3 herensalons waar van .38 éénmanszaken en 19 zaken met één bediende. Slechts vijf salons hebben meer dan een bediende. Over het alge- Met de verkoop van specifieke arti kelen in kapperszaken gaat het goed. het assortiment bij velen is groeiende. In verband daarmee wordt een etalav cursus gegeven. Ook de sociale en b> - lastingdruk neemt steeds verdei toe. doch wij vertrouwen op het hoofdbe stuur dat alles gedaan wordt om aan een te grote druk te ontkomen. De tech nische clubs draaien op volle toeren. Spreker besloot zijn overzicht met te stellen dat de Leidse afdeling eerlijk en open is naar alle kanten "Ons is niets liever dan dat in andere afdelingen ook alles goed mag draaien". Arnold Grotenhuis en Marian de Witte somden vervolgens de belangrijkste punten op van wat het NKKB haar le den te bieden heeft. Hierna ging de heer Langezaal dieper in op de waarde van het afdelingswerk. Hij veroordeelde de genen die altijd alles afbreken maar: "wat doe je zelf?" Hij wekte ieder op voort te gaan met bouwen en zette het betoog kracht bij met vele visuele voor beelden. "Met grote tevredenheid en dankbaarheid is dit afdelingsjaar door gebracht. De waarde is voor elke kap per belangrijk,als men het maar zien wil. Lang leve het Leidse afdelingswerk", zo besloot de voorzitter zijn betoog. vast een beetje in de stad; melijk vandaag een heel gerecht uitproberen. KORRELTJE :en verkeerde weg inslaat, moet heel ver terug, om weer op het goede pad te komen. Marktberichten ROTTERDAM, 24 okt. - V ee - Aan voer totaal 1770, slachtrunderen 1253, varkens 517 Prijzen: extra kwal., lc kw„ 2e kw 3e kwal.: slachtrunderen 420- 445, 375-410. 340-360, 310-325; varkens (lev. gew.) 240-245, 235-240, 230-235. 225-230; stieren 385-440; worstkoeien 290-300; slachtzeugen' 195-210. zware varkens 210-220. Marktoverzicht: aan voer, handel, prijzenn: slachtrunderen als vorige week, redelijk, prijshoudend; varkens; iets meer, kalm, vooral niet hoger. AMSTERDAM. 24 okt. Vee Aan voer 297 runderen, prijs 3.30-4.50; 104 varkens, prijs 2.90-2.94. Handel kalm. Irissen; 120-laJ). Troschrvsanthen: "n- kio leo-icm. PoH. 10J-130. Lyon» 150- 175. Red Husser 75-125. Breitner 75- 125. White Hope 75-110. Roland 75-100, Golden boeket 70-95. Grace 70-90. Gol den Orphy 70-90, Davine 70-90. Dr Wasser 70-85, Lucida 50-75, Tip-Top 40-60, .Juweel 40-60. Freesia's: White Swan 125-200. Pimpernel 50-105, Stock holm 50-100 alles per bos. Rozen: Bac cara 22-55. Pink Sensation 8-26, Zo- rine 18-25. Seventeen 8-16. Carol 8-13, G -13, Am. Anjers: Crowlv 20- 29, Du=lv 20-29. Tangerine 20-26, Wil liam Sin: 20-25, Sim rood 18-25, Sim rose 18-24, Sim wit 20-23, Howard Brooks 18-23. Geplozen chrysanthen: Diplomaat 35-50. Clingendaal Gold 30- 40, Bornholm 25-35. Alex Bcdser 20- 35. Breitner 15-30. Migoli 10-25. An- thurium 65-140. Gerbera 15-35 alles p. stuk. Dahlia's 250-600. Ornithogalum 250-350 p. 100. iziek SASSENHEIM INBRAAK OPGEHELDERD Nadat was gebleken dat er een in braak had plaats gehad bij de firma Mart. Kruiff aan de Pastoorslaan was het de oudpolitieman P. J. van Dam die zich herinnerde dat er op de Pastoors laan in de nacht van de inbraak een auto stond geparkeerd dat hem wat vreemd was voorgekomen en waarvan hij het nummer noteerde. Dit gaf hij door aan de Hillegomse politie en deze kon daardoor de eigenaar van de auto opsporen. In Arnhem werden twee per sonen opgespoord die bekenden de in braak te hebben gepleegd. Het waren de 19-jarige J. B. de Vr. en de 20-jarige H. J. de J. beide, al met een uitgebreid strafregister bij de politie bekend. Zij zijn vrijdag jl. voor de officier van jus titie geleid. De jaarrede werd muzikaal omlijst door een zeer geslaagd optreden van I het accordeongezelschap "Accordana" 0.1.v. de heer J. R. Lancel. De diverse programmanummers werden aangekon digd door de voorzitter de heer A. Lan cel jr. Men kon een mooie uitvoering beluisteren van "Eine kleine Nachtmu- sik" (ook uitgevoerd te Kerkrade) ter wijl een solistisch optreden van John v.d. Berg (13 jaar en le prijswinnaar van een kort geleden te Heiloo gehouden concours iVoorts trad als soliste, te zamen met John v.d. Berg. Tineke Dreef voor het voetlicht. De Accordiana's (men miste een drietal leidende accordeonnis- ten!) oogsten terecht bijzonder veel ap plaus. De heer Langezaal overhandigde de solisten en dirigent bloemen en klei ne geschenkjes "Wij hopen u nog eens terug te zien!" Ook gouden hoofdbestuur Na de pauze werd het woord nog ge voerd door pater Francino: Hij prees het werk van de Leidse afdeling teil zeer ste. U bent een voorbeeld voor alle an dere afdelingen. Voorts deelde hij mede. dat het hoofdbestuur de andere afde ling zeker zal voorhouden hoe Leiden is. Als nieuwe secretaris is thans bij het H. B. aangesteld de heer Bolle. Men koes tert hieromtrent grote verwachtingen. Pater Francino feliciteerde de aanwezi gen met hun bestuur. "Ook zonder Hoofdbestuur doen ze het goed. Met alle respect voor Alkmaar maar als ik terug zie naar de 80-jarige oorlog dan zou ik toch zeker t.a.v. de Leidse afdeling met een kleine variant op die vroegere tijd willen zeggen: Bij Leiden begint de vic torie. Hierna volgde 'n gezellig samen zijn m.m.v. het duo i'onja". WASSENAAR Potgrond kopen onder invloed Een 60-jarige zakenman uit Wasse naar die zich voor de Haagse politie rechter moest verantwoorden omdat hij onder invloed van drank zijn auto zou hebben bestuurd, stond in dat opzicht in een kwaad gerucht. 1-Iij is n.l. reeds driemaal eerder voor een dergelijk feit veroordeeld en daar om kon de rechter zich volkomen ver enigen met de eis van de officier van Verdachte reed over, de Valkenburg- seweg te Valkenburg en slingerde niet zijn voertuig van rle ene kant van de weg naar de andere. Toen hij een vrouw zag lopen stopte hij, en vroeg haar een bepaald nummer van een woning. De vrouw bemerkte echter dat dè man onder invloed van drank verkeer de en waarschuwde de politie, die de autobestuurder arresteerde. Het rap port van de politiemannen loog er niet om, er waren diverse aanwijzingen in zake de dronkenschap. Verdachte bleek ook nog bij de door hem aangesproke.n vruow aan de wo ning te hebben aangebeld en gevraagd of hij er eeft kopje koffie kon drin- De officier van justitie zag evenwel voldoende bewijzen ook in het op treden van verdachte, om genoemde straf te eisen. De raadsman zette uiteen, dat ver dachte op zoek was naar een kweker bij wie hij potgrond kon kopen en daar om wat slingerend reed en aan de vrouw om inlichtingen vroeg. „Al was het des avonds tien uur, de buitenmensen gaan tegenwoordig niet meer met de kippen op stok zoals vroe ger, maar kijken naar de televisie", al dus pleiter. De rechter was het met de officier eens en vond de gedragingen van ver dachte in de late avond te vreemd voor een nuchter mens. Gezien de gevaren van alcoholge bruik door autobestuurders, veroordeel de de rechter conform de eis.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3