DE KLUBS SLEUTELGAT Voortreffelijk Brahms-symphonie hoogtepunt in eerste Meesterconcert UW MENING PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 yi Vereniging Oud-Leiden Prof. T. H. Lunsingh Scheurleer over „De stadhouders als verzamelaars" \70LGENDE MAAND sal het 150- jarig bestaan van het Mauritshuis en het Kon. Penningkabinet te Den Haag feestelijk worden herdacht. Een groot deel althans de kern van de in deze instituten bewaarde schil derijen en oudheden is afkomstig uit verzamelingen, die de Oranjes vele lang hebben bijeengegaard. het genoemde museum en het pennin genkabinet. Prof. dr. Th. H. Lunsingh Scheurleer, hoogleraar in de kunstge schiedenis en voorzitter van de ver. „Oud-Leiden" heeft een aantal onder zoekingen gedaan naar de herkomst van de befaamde stadhouderlijke col lecties, het tenietgaan of verdwijnen van een deel daarvan en de geschie denis. Dit onderzoek was uitgangspunt voor een lezing, die prof. Lunsingh Scheurleer gisteren in de Lakenhal voor leden van „Oud-Leiden" heeft gehouden. Verreweg de belangrijkste verzame laar onder de stadhouders is geweest prins Willem V. Diens zoon, de latere koning Willem I, heeft een deel der door de Bataafse Republiek en door de Fransen verdonkeremaande collec ties weer naar Nederland terug kun nen halen en om al de kunstschatten een goede tqt openbare bezichtiging bestemde plaats te geven, stichtte hij de/reeds genoemde instellingen. Daar bij- richtte hij ook een Kon. kabinet van zeldzaamheden op (geen schilde rijen), dat echter in 1883 werd opge heven, waarna deze collectie werd ver spreid, onder meer over het Rijks museum te Amsterdam en het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING VERORDENING OP VERGUNNTNGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN, LOGEERINRICHTINGEN EN CONSUMPTIE-INRICHTINGEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie der gemeente (kamer 125) voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing is nedergelegd de verordening van 26 september 1966, houdende wijziging van de verordening van 26 juni 1933 (Gemeenteblad no. 22) pp vergunnings- en verlofslokaliteiten •n logeerinrichtingen, laatstelijk gewij zigd bij verordening van 25 maart 1957 (Gemeenteblad no. 11). De wijziging houdt in, dat het hou ders van voor het publiek toegankelijke lokaliteiten, waarin of van waaruit uit fluitend spijzen, al dan niet naast con- fumptie-ijs en voor de aflevering daar van benodigde hulpmiddelen, of deze Waren tezamen, plegen te worden ver- Vocht ©n waarvoor geen vergunning o£ Verlof ingevolge de Drankwet geldt (zgn. consumptie-inrichtingen) verbo den is deze voor het publiek geopend te hebben en daarin bezoekers toe te la ten of te laten verblijven gedurende an dere tijden dan van 6.00 tot 24.00 uur. Van dit verbod kan ontheffing worden verleend door de Burgemeester (aan te vragen bij de Commissaris van Politie). De verordening treedt in werking op fnaandag 24 oktober 1966. (ADVERTENTIE) ONTEIGENING De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met Ingang van 25 oktober 1966, gedurende 21 da gen ter gemeente-secretarie. Stadhuis, »fdeling Openbare Werken, kamer 112, Voor een ieder ter inzage zal liggen het besluit van de gemeenteraad d.d. 17 ok tober 1966 tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, van percelen, welke «ïjn begrepen in de goedgekeurde be stemmingsplannen „Oegstgeest in hoofd zaak 1960" en Oegstgeest-Morskwar- tier". De desbetreffende percelen zijn bestemd voor woningbouw, recreatieve voorzieningen, de uitbreiding van de Rijksuni leg i de (ADVERTENTIE) ONTEIGENING D« Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 25 oktober 1966, gedurende 21 dagen ter gemeente-secretarie, Stadhuis, afde ling Openbare Werken, kamer 112, voor een ieder ter inzage zal liggen het be sluit van de gemeenteraad d.d. 17 okto ber 1966 tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, van percelen, welke zijn begrepen in het goedgekeurde be stemmingsplan „Merenwijk". De desbe treffende percelen zijn bestemd voor woningbouw, recreatieve voorzieningen, alsmede voor de aanleg van wegen. (ADVERTENTIE) Al deze stichtingen kunnen worden beschouwd als de fundering van het Nederlandse OORSPRONG De oorsprong van de stadhouderlijke verzamelingen moet gezocht worden bij prins Willem I en voert dus terug tot de 16e eeuw. Willem van Oranje erfde nl. de rijke boedels van zijn neef René van Chalons en later van de laatste telg van een Nassautak, Hen drik III v. Nassau. Onder deze collec ties bevond zich een serie Brusselse tapisseries, de zgn. Nassau-tapisseries, die later aangevuld met volgende reek sen, gedeeltelijk nog bestaat, gedeel telijk is verdwenen. De oudste serie is vermoedelijk in de 18e eeuw te Dil lenburg door brand verwoest, 'n twee de reeks is in 1795 zoekgeraakt. De reeksen zijn echter bekend door nog aanwezige inventarissen. Ook door verpanding door Willem I ten behoe ve van de strijd tegen Spanje is veel voor ons land verloren gegaan. Frederik Hendrik was de grote ver zamelaar van de 17e eeuw, vooral van schilderijen, onder meer van Rem brandt zes stuks (1 verloren gegaan, 1 thans in München en 4 in Maurits- ruis), Rubens, Van Dyck, Utrechtse school. Een groot gedeelte van deze verzameling belandde door het huwe lijk van zijn vier dochters later in Duitsland, doch door vererving kwam een deel later weer in het bezit van Jan Willem Friso en dus weer van het Huis Oranje-Nassau. Frederik II van Pruisen voer er echter óók wel bij, want hij maakte als kleinzoon van een der Frederik Hendrikdochters aan spraak op de boedel. Hij won daar- pver veel processen en het is slechts door terugkoop tegen flinke bedragen aan de Nederlandse familie gelukt een deel der verzamelingen voor ons land te behouden. Willem III vulde de verzameling aan door aankopen en bestellingen (familieportretten van Honthorst), maar ook door overbrengen van wer ken uit Engels bezit, Holbeins o.a., naar Holland, waartoe hij als koning van Engeland gerechtigd meende te Ook Willem IV gaat met verzame len door. Hij kocht b.v. de bekende „Stier van Potter" en bracht veel his torische zaken bij elkaar, veel is terug te vinden in da histori sche sector van het Rijksmuseum te GROTE STOOT De grootste stoot aan de uitbreiding gaf echter prins Willem V, die o.m. van de Leidse verzamelaar Thoms schoonzoon van Boerhaave voor dertig mille een collectie oudheden, cameeën en gemmen kocht, alsmede Griekse vazen. Pronkstukken van de vazencollecties maken thans deel uit van de verzameling in het Leidse Mu seum van Oudheden. Het (Leidse) Rijksmuseum van Natuurlijke historie kreeg later een deel van de grote ver zameling natuurhistorische voorwer pen, die door koning Willem I weer vanuit Parijs werd teruggevoerd. Om zijn zeer uitgebreide collecties onder te brengen kocht Willem V een huis op de noordelijke hoek van het Buitenhof van jongvrouwe Sirtema van Grovestins, hofdame van prinses Willemyntje, welke Friese edelvrouwe eveneens een grote verzameling cu riosa bezat. De prins bracht na ver bouwing van het pand zijn collecties daar naar over, ook de schilderijen, die oorspronkelijk waren onderge bracht in een galerij van het paleis Noordeinde. De beheerder van de col lecties werd Arend Vosmaer, wiens archief nog geheel in de familie aan wezig is, en een der voorname bron nen is geweest bij het onderzoek door prof. Lunsingh Scheurleer. Als bijzon derheid worde in dit verband gemeld, dat zich een lijnrechte afstammeling van Vosmaer gisteren onder het ge hoor van prof. Lunsingh bevond. De lezing, verlucht met lichtbeelden, werd met grote belangstelling door een 70-tal aanwezigen gevolgd. Mej. mr. A. Versprille heeft de spreker ingeleid en hem na afloop dank gebracht. VOORSCHOTEN Ka- tober het Cultureel Centrum. Dirigent is Lucius Voorhorst, medewer king verleent de harpiste Sylvia Veelo. Het programma bevat werken van K. v. d. Griend, Handel, Schwindl en Jul. Röntgen. Aanvang 8.15. leraar aan het seminarie Studium Theologicum te Warmond spreken over „de levende God". Deze lezing wordt weer gehouden in de hal van Reeds om vijf uur gistermiddag meerde het varende „Solglytt" af Nijmegen. De eerste x werd het stralend weer. Op de Waal voer men langs de Henry Dunant, wat wederzijds tot veel gezwaai aanleiding gaf. Naar hartelust werd ook gezongen. Omstreeks 7 uur vanavond hoopt het gezelschap in Düsseldorf aan te komen. de Haagweg uit een autobus gestapt, aangereden door een brom fietser, die op het fietspad rijbaan reed. De voetganger een rechterdij beenfractuur e scheurde linkerschouder naar het AZL worden vervoerd door de EHD. Een burenruzie in de Potgieter laan, gisteravond tien over zeven lief uit op een handgemeen. Een buur vrouw sloeg een buurvrouw bewuste loos in een ondoordachte bui. (Voort aan beter op je tellen passen, buur man!). De mejuffrouw, die het onder spit moest delven, werd naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. De onvree was blijkbaar voortgekomen uit een minder prijzenswaardige tege- moettreding van kinderen. Tot lid van de Raad voor de Kunst is bij K.B. benoemd mr. G. C. van der Willigen. Eervol ontslag als lid LEIDSE AGENDA VRIJDAG 21 OKTOBER My. voor Toonkunst Leiden Tatrai kwartet. Zuiderkerk, 20.00 uur. Leids Zolder Cabaret café-chantant. Auberge Francalse (Kloksteeg 19), 21.00 uur. Ryksmuseuni voor Volkenkunde le zing over Tibetaanse vluchtelingen door dr. P. H. Pott, 20.00 uur. K. en O. afd, Oegstgeest film „Ver trek zonder afscheid". Gebouw Irene zelf OKTOBER en O. aanvang cursus „Knap uw karweitjes op". Ambachtschool (Haagweg), 9 uur. K. en O. aanvang excursies in aan sluiting op inleidingen „Zwerftochten in de natuur". Verzamelen bij Stichting Vo gelenzang, 9.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooi gracht 48, tel. 21060. JONGE GARDE BEGROET LUGDUNUM-BRUIDSPAAR SCHOLIEREN VAN HET VOORTGEZET ONDERWIJS GAAN B0SL0PEN Zaterdagmiddag organiseert de Gem. Schoolsportconuni6sie in het sport- en wandelpark De Leidse- Hout boslopen voor scholieren van het voortgezet on- Voor deze wedstrijden, die voor de eer ste maal plaats vinden, bestaat een on verwacht grote belangstelling. Meer dan 200 meisjes en jongens schreven voor deze lopen in, die gehouden worden over afstanden variërend van 300 tot 1500 m. Het zijn in de eerste plaats teamwed strijden, waarbij het team dat de snelste drie lopers of loopsters over de finish brengt de race wint. Ingeschreven hebben tot nu toe: de Chr. LTS, Leidse Hout ULO, Prof. v. d. Leeuw ULO, Rijnlands Lyceum Oegst geest, het Stedelijk Gymnasium, de Louise de Coligny HBS, Thorbecke ULO, Verwey ULO, het Chr. Lyceum Kager- straat, de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen", Plesman ULO, het Chr. Lyceum Schubertlaan, St. Bonaven- tura Lyceum, LTS Haagweg, de UTS, Titus Brandsma Lyceum, het Agnes Ly ceum en het Rembrandt Lyceum. Niet alleen een verheugend groot aan tal deelnemers dus, maar ook een op merkelijk grote belangstelling van de zijde van de scholen. Naast teamprijzen wordt er ook een prijs uitgeloofd voor de beste per soonlijke prestatie van deze middag, waarbij de schoolstrijd wel weer hoog zal oplaaien. i op f-\E MEESTERSERIE van K O in C het nieuwe seizoen is gisteravond in een volle Stadsgehoorzaal ingezet met een concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder de di rectie van Franz-Paul Decker. Door omstandigheden kon het pianoduo Vronsky-Brabin geen medewerking verlenen aan het concert in E gr. terts voor twee piano's en orkest van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Deze pianis ten werden vervangen door de Duitse Polen Alfons en Aloys Kontarsky, die een lofwaardig aandeel in de uit voering hebben gehad. Het hoogte punt van het concert is zonder enige twijfel de vertolking van Brahms' tweede symphonie geworden. De grote stimulans ging hierbij uit van Franz- Paul Decker, die zijn orkest tot grote hoogten voerde en een intens levende muziek ten gehore bracht. De kwali teiten van Decker bestempelen hem steeds meer tot een groot dirigent. Zo bekend als zij k, blijft deze muziek toch van een bijzondere schoonheid, die vooral tot uiting komt in het on vergelijkbaar mooie tweede deel, het Andante con moto. Het werd zeer fraai gestreken, hoewel men niet ge heel tot een volmaakt edele en tere klank kon komen. De leiding van Decker was beheerst en toch gevoelig dit l romantiek. De gebroeders Kontarsky toonden een heel bekwaam pianoduo te zijn. Echtar in het pas in 1951 in de muziek literatuur gebrachte concert voor twee klavieren en orkest van de 15-jarige Mendelssohn konden zij slechts hun routine en techniek op de toetsen tot uiting brengen. Mendelssohns jeugd werk doet wel bewondering ontstaan voor zijn toen reeds volop aanwezige genie, het vertoont behalve enkele opmerkelijke poëtische elementen nog weinig gerijpte diepgang. Het werk inspireerde dirigent en orkest kenne lijk niet tot een briljante uitvoering, waardoor aan het samenspel met de solisten nu en dan wel iets ontbrak. Dat het publiek evenwel het talent volle spel van beide pianisten waar deerde bewees het warm applaus dat Alfons en Aloye viel. rvE BESTE INDRUK kregen wij na U de pauze van de tweede, pastorale symphonie van Johannes Brahms. Van het begin tot het einde hebben wij In alle onderdelen blonk het orkest uit. Het begon direct al na de hoorn- roep in het eerste allegro bij-de leven dige, energiek gestreken springdans in de violen. Het adagio is een menge ling van allerlei stemmingen, voor treffelijk tot klank gebracht door hei het derde deel en het opgeruimde slot in het allegro con spirito met een machtige climax trok muzikaal een dikke streep onder deze glansrijke uitvoering. Een uitstekende prestatie van het orkest, dat op een enkele inzet na, feilloos reageerde op de aanwijzingen van Franz-Paul Decker, die een ware begeestering uit de instrumenten wist te halen en alle aandacht schonk aan elk accent dat deze zwaar geladen muziek nodig heeft. Dirigent en orkest leden oogstten bij het opgetogen pu bliek een enthousiast applaus. T. P. hij gaat zeggen: „Het voetballen is wel mijn lust maar niet mijn leven". Met een zinspeling op een bekend gezegde is pp iedere voetballer van toepassing, dat hij niet kan leven van de sport Gisteren vond de Lugdunum-speler C. de Cler (uit de burgerlijke stand noteren we: 23 jaar, van beroep typo graaf) het vrijgezellenbestaan welle tjes en trad hij in het huwelijk met mej. A. Spruit. Na de huwelijksvoltrek king werd het jonge bruidspaar be groet door een erehaag van Lugdu- num-pupillen, die de speler van het „eerste" hiermede duidelijk wilden maken, dat het op deze bruiloftsdag ook feest is voor de vereniging. OEGSTGEEST Viering zilveren jubileum LTB Oegstgeest voorbereid De afdeling van de LTB te Oegst geest bestaat 25 jaar, reden waarom men woensdagavond j.l. in het Pa rochiehuis vergaderde om er eens de gedachten oven- te laten gaan. De voor zitter, de heer H. H. Kuipers, had namelijk aan de leden om suggesties gevraagd betreffende de viering. Na dat het een en ander was doorgespro ken werd het besluit genomen de bloemetjes 29 november a.s. op be scheiden wijze in de avonduren buiten -ubestaande en P. en •bereiden Voorts werden aan de orde gesteld de stautenwijziging van de veilingver. Flora. Men bleek het over enkele pun ten niet geheel eens te zijn. Aanbe volen werd de vergaderingen van Flo ra te bezoeken. De secretaris bracht voorts verslag uit van de kringverga dering afd. Veehouders welke korte lings heeft plaatsgehad. De vergadering ging akkoord met de door het hoofdbestuur voorgestelde nieuwe wijze van contributie-inning. Was het tot nu zo dat men bij de vast stelling van de contributie de inven- tarisopgave bij het hoofdbestuur moest doen, thans zal het hoofdbestuur deze gegevens overnemen van het Land bouwschap. De rondvraag leverde geen belangrijke punten op. De opkomst van de leden'was zeer bevredigend. Benoeming Tot lid van de Raad voor de Kjunst ia benoemd de heer C. L van Baaren. BURGERLIJKE STAND Sylvia Miranda, d.v. B. P. van Abs- woude en J. Mulder; Beate Antoinette, d.v. C. P. A. van Boven en E. R. de Tyseonsk; Monica Johanna Jacoba, d.v. A. J. J. Hansier en T. C. de Rooij; Jo- landa Martina Petronella, d.v. J. M. T. Opdam en G. A. van Hameren; Mi- chiel, z.v. M. C. van Hemert en F. Dek- huyzen; Bernard Benjamin, z.v. M. H. A. Thepass en R. L. Barkmeyer; Cor nelia, z.v. A. van Eijgen en J. Hartevelt; C. Bel; Harm Jan, z.v. H. Westera en J. Joosten; Karena Irina, d.v. C.) Zweistra en M. A. Krajenbrlnk;Ilonka Hester, d. v. J. T. Goedemans en I. L. Ronkes; Jo hanna, d.v. F. L. Vernet en J. C. Mes kers; Alexander Theodorus Johannes, z. v. H. J. Wissink en M. J. P. van der Meer; Johannes, z.v. J. Boom en J. E. C. Oudshoorn; Monique, d.v. I. G. van de Water en L. A. Siebert; Jolanda Vero na Mathilda Irene Maria Carolina, d,v. F. A. B. Maccow en M. J. Ketelaar; Lau ra Cornelia Theodora, d.v. F. R. Smits en A. A. M. Kortekaas; Yvonne Catha- rina Johanna, d.v. J. Steenbergen en E. C. van Haasterecht. N. F. Pezaro; P. F. Lindhout en L. E. Sira: C. Jansen en E. M. W. C. van Delft; P. H. Sikkingen J. M. van Steijn; P. J. L. Kralt en C. van der Veer; H. Gijsman en J. S. W. Boekkooi; W. C. Penseel en J. van der Wal; W. A. van Vloten en L. Doting; P. C. Groenescheij en N. S. J. van den Ende; B. D. Elsenaar en H. J. J. van Strater; A. F. Ros en J. T. Schrij vers; A. T. M. Ammerlaan en J. C. G. van Marwijk; C. P. A. den Haan en W. Brusse; B. Momberg en G. C. van Kan; A. A. Wezelenburg en K. E. Mayer; A. C. Vis en G. B. Verhoeks; H. Stikelorum en L. Vlek; C. G. A. W. Nibbelink en E. M. W. Haneveld; G. H. van der Meer en A. G. E. Middelburg; M. Kiel en M. TE VEEL COLLECTANTEN? Leiden, 20 oktober De Gemeentelijke Bedrjjfstechnisc.be School te Lelden doet veel sociaal werk. Velen kennen ons van de Kerstkaarten- actie, plan. 5000.— per Jaar, Klaproos actie, waarvan onze leerlingen de helft van het bedrag opbrengen van de totale collecte in Leiden. Op 22 september j.l. mochten wjj een brief ontvangen van het Prinses Beatrix Fonds, waarin onze medewerking werd gevraagd om te collecteren, o.a. op za terdag 22 oktober '66. Deze week is ondergetekende op pad gegaan en heeft 20 klassen toegesproken en verteld, wat deze aktie tot doel heeft. De gelden van deze opbrengst immers zouden ten bate komen van de polio patiëntjes. Wjj hebben de laatste weken veel gelezen en gezien op de tv over de diepe indruk op ons volk gemaakt moet Nu, de leerlingen reageerden ook nu gunstig en toonden hun naastenliefde, 25 leerlingen gaven zich spontaan op, 25 leerlingen aanvaardden het in principe. Toen ondergetekende dinsdagavond de waarnemend secretaris van het Leidse Comité belde en hem mededeelde dat hoogstwaarschijnlijk 40 tot 50 leerlingen zouden collecteren op zaterdag 22 okto ber, deelde deze hem mede dat we te laat waren! Dat hij op zoveel collectanten niet gerekend had, en de 100 collectanten die zich al eerder hadden opgegeven (stadgenoten dus) wilde hy niet teleur stellen want aldus het commentaar van deze secretaris zouden deze 100 collec tanten minder ophalen dan wanneer 40 of 50 leerlingen van onze school ook zou den deelnemen! Jammer misschien hadden onze leerlingen, die diep teleur gesteld waren, dat zij niet mochten col lecteren, wel één poliopatiëntje kunnen LEIDSE UNIVERSITEIT PROMOTIES De heer M. A. Vos werd heden be- vorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde- en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „The Petrology of some 'quarts diorltes' of the Sudbury Basin, Ontario, Canai rerd heden bevorderd tuurwetenschappen op een proefschrift and Glacial history in the St. Lawrence Lowlands, Canada". Promotor was prof, dr. F. P. Jonker (R.U., Utrecht). De heer B. J. Tinbergen werd heden bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „Onderzoekin- Leerzame excursie Dameskontakt Zuid-West de Blueband-fabriek in Rotterdam. Daar aangekomen wer den zij verwelkomd door 5 dames. In het restaurant van het bedrijf stond de koffie al klaar. Daarna werd een uiteenzetting gegeven over het ver vaardigen van margarine, 'n proces wat heel duidelijk werd gemaakt door o.m. het vertonen van dia's. Een rond wandeling door de fabriek volgde, on der leiding van 5 leidsters. Interessant was het om te zien hoe van ruwe olie en taptemelk, langs een heel lange weg van verschillende ke tels, machines en filters uiteindelijk bij een kolossale koeltrommel en ange lint marga- Doos margarine Weer terug in het restaurant konden de dames even uitrusten en werden er verschillende vragen gesteld. Om half één eindigde de excursie en vertrokken alle leden van het Da meskontakt met een assortiment-doos margarine. De bus bracht hen naar Om half vijf werd de bus weer opge zocht en de terugreis aanvaard. Ook deze trip was voqr de leden tijde- Promotor was prof. dr. H. Veldstra. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse universiteit zijn: Drs. W. B. Burton, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wetenschappelijk ambten: lijke dienst bij de sterrekunde be noemd Drs. O. D. Duintjer, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de wijsbegeerte, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse be noemd; Dr. B. van Linge, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de orthopedie, met ingang van 1 sept. 1966 in vaste dienst benoemd; Ir. T. L. Oei, wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de bio fysica, voor het tijdvak van 1 nov. 1966 tot 1 nov. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse benoemd. Drs. L. Radeniaker, voor het tijdvak van 1 okt. 1966 tot 1 okt. 1967 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de sociologie benoemd; Drs. J. C. van Ravenswaay Claassen, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de bio chemie benoemd; Ir. J. Roukens, voor het tijdvak van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de fysiologie be- Mej. A. C. Wildschut, arts, voor het tijdvak van 1 augustus 1966 tot 1 augus tus 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de anaes- thesiologie benoemd. Roodenburg. Opstelling: Keere- eer, B. de Jonge, Hensen, Weerlee, Oyendijk, De Klerk, "Van Leeuwen, Os. Heymans en E. de Jonge. UVS Tegen Papendrecht komt ;t eerste elftal uit in de volgende op stelling: doel: Vermeer; achter Balk- hoven. Rol, Lardé, v. d. Kaay; midden: v. d. Linden, Leget; voor: Teske, Fa- sel, Désar, v. Schooten. Scheidsr. L. Tokkie uit 's-Gravenhage; aanvang 14.30 uur. DOCOS. Op het DOCOS-terrein in de Kikkerpolder wordt a.s. zondag ge speeld de wedstrijd Docos-ZLC. Aan- ng half drie. De opstelling van Docos als volgt: G. Dubbeldeman, J. Vrise- koop, J. van Zijp, R. Kamphues, P. Kanbier, J. v. Tolanen, J. Hoogenboom, M. Wesselman, A. van Dingen, P. Dubbeldeman. half drie de wedstrijden: UDO 3-DOCOS 4; Unitas L 3-DOCOS 6 en DOCOS 7-ASC 7. Om 12.00 de wed- itrijden DOCOS 2-Teijlingen 2, DOCOS 3-VVOA, DOCOS a 3-WSB a2 en WSB 3-DOCOS a4. Om 12.15 de wedstrij den Roodenburg 8-DOCOS 5 en om half DOCOS al-ASC al. p zaterdagmiddag starten de jong- pupillen om 12 uur in de wedstrijd Oegstgeest bb-DOCOS bb, gevolgd dooi de wedstrijden Rijnsb. Bovs a-DOCOS a >m één uur, UVS aa-DOCOS aa om 1.30 mr en tenslotte om half drie de wed- itrijd DOCOS b-SVLV b. De DOCOS b en c junioren spelen le volgt: om 2.00 Quick Boys b4-DO- dag: Roodenb. ee-VNL -. per fiets 1.15 vanaf kerk Herensingel; VNL bb-SVLV bb, VNL bl-VWS bl, 4 uur, Bosh.kade 5, RCL cl-VNL cl, 4 uur, vertrek om 3 per fiets vanaf station Lammen- schansweg, VNL c2-VNA c2 2 uur. Zon dag: VNL 2-SVLV 3, 12.15 uur; Lisse 7- VNL 3, 2.30 uur, vertr. 1.30 van station, VNL 4-DOSR 6, 2.30 uur, Bosh.kade 5. SVLV Zaterdag: pup.: SVLV aa- Roodenburg bb, 1.30; VNL bb-SVLV bb, SVLV a-Warmunda a, 1.30; Docos b-SVLV b. 2.30. Jun.: SVLV bl-Quick B. 4.— SVLV b2-UVS b3, 2.30; SVLV •VNA cl, 2.30; ZLC cl-SVLV c2, 2.—. Zondag: SVLV 1-MMO 1, 2.30; SVLV 2- Foreholte 2, 12.—; VNL 2-SVLV 3, 12.15; ASC 4-SVLV 4, 2.30; SVLV 5-Alphia 4, 2.30; LFC 7-SVLV 6. 2.30; Teylingen al- SVLV al, 12 uur; SVLV a2-Lisse a3, 12 ASC a3-SVLV a3, 12.15. Opstelling eerste elftal: Roy George, Th. v. d. Meer, H. van Veen, A. v. d. Krogt, H. Voge- B. van Polanen, J. Meijer, F. Stik- N.N., J. Zoetemelk, H. Lobel. Res. Bemmelen, A. van Veen, W. Sple- SJZ Er wacht zondagmiddag in Zoeterwoude een interessante kracht- •ting nu de in de laatste wedstrij- n zo productieve SJZ-voorhoede in het strijdperk treedt tegen de sterkste uit de afdeling. De Rouw- pillen: Leidse Boys aa-SJZ aa, 1.30; SJZ bb-VNA aa, 2.30; SJZ a-Rooden- burg b, 3.30. Junioren: UDO bl-SJZbl, zondag 12.00; Oegstgeest cl-SJZ cl, 2.00; Quick Boys cl-SJZ c2, 4.00. Zon dag: WSB 3-SJZ 2, 12.00; Teijlingen 4- SJZ 3, 2.30; Altior 5-SJZ 4, 2.30; SJZ al-Meerburg al, 12.00. Opstelling eer ste elftal: doel: G. v. Cromvoirt; ach ter: C. Overdevest, L. Bosman en L. v. d. Ham; midden: Jac Olsthoorn en G. v. d. Geest; voor: Jac Slingerland, J. Koek, P, Beereboom, L. v. Veen en Chr. Bosman. Meerburg. Het programma voor zaterdag begint met Or. Groen aa-Meer- burg aa, terrein Boshuizerkade nr. 5, 1,30 uur. Vertrek 12.30 uur vanaf het Meerburg-terrein. Meerburg b2-KRV b 2, 4.00 uur. Meerburg 1 zaterdag ARC 5- 1.45 uur. Zondag: Meerburg a2-Wet. Boys a2, 12.15 uur; SJZ al-Meerburg a 1, 12.00 uur. Vertrek 11.15 per fiets vanaf het Meerburg-terrein; Meerburg 3-Roodenburg 6, 10.00; Meerburg 2-A1- phia 2, 2.30 uur; Leidse Boys 1-Meer- burg 1, 2.30 uur, terrein Boshuizerkade nr. 4. Opstelling: doel: B. de Lange; achter: P. Zwetsloot, J. Klein. A. de Vrind, F. v. d. Hoeven; midden: Chr. v. Mil, W. de Vrind; voor: N. Zwetsloot, A. Koek, J. Janmaat, J. v. Mil. KORFBAL Wedstrijdprogramma Leidse clubs, KNKB. Overgangsklasse: Danaïden Vicus Oriëntis. le klasse: ODODe Al gemene, Fluks—OSCR, HSV—Zuider- luidt: Zaterdag: pu- 2e 1 :endoPams, Trekvo- Crescendo 3, KNS 3Danaiden 4, Fluks 5— Crescendo 2, Vicus Oriëntis 3—Mad- joe 1. 2e klasse: Danaiden 5—KNS 5, Zuiderkwartier 3—Vicus Or. 4. KNS 4— Fluks 6. Junioren A: Ons EibernestDanai den, DKCNoorderkwartier, Trekvo gels—Spangen, Zuiderkwartier—For- KNS. .Junioren C: De Algemene ADanai den B, Madjoe A—Noorderkwartier B. Adspiranten: le klasse: De Algemene A—Zuiderkwartier A, Danaiden A— KNS A, Fluks A—Vicus Or. A. Noor derkwartier A—Crescendo A. 2e klas se: Crescendo BNoorderkwartier B, KNS BDanaiden B, Zuiderkwartier BVicus Or. B. 3e klasse: De Alge mene BDanaiden D, Fluks BDa naiden C, Madjoe AZuiderkwartier C. 4e klasse: Crescendo C—Madjoe B, Zuiderkwartier DFluks C. Crescendo iHet eerste team van Crescendo speelt a.s. zondag tegen het week ligt chiet. De opstelling i nne Luysterberg, de Jong, Frans Cornelissen, Kees Cornelissen, Ton Ouwerekrk, Jan Hen- slng, Aad Schouten. Het programma van de overige teams van Crescendo ziet er als volgt uit: Fluks 5—Crescendo 2, De Algemene 3Crescendo 3. Jun.: Crescendo A—Die Hagh. Adsp.: Noor derkwartier ACresecndo A, Crescendo derkwartier ACrescendo A, Crescendo Madjoe B. BASKETBAL Bona Stars De eerste plaats, die de Bona Stars reeds enkele weken in de hoofdklasse bezetten, denken de Leidenaren ook a.s. zondag te behou den. EBBC uit Den Bosch zal dan als vierde, na Giants, Wolves en Excer- citia, de winstpunten aan de Stars moeten laten. De Bosschenaren promo veerden twee jaar geleden naar de ere divisie. Zij werden hierdoor in staat gesteld door oud-international Rinus de Jong, die als pivot onhoudbaar was en voor de meeste punten zorgde. In de eredivisie kon EBBC echter geen vuist maken en degradeerde na 20 ver loren wedstrijden. Nu zijn de Bos- Het snelle Stars-team zal dan ook geen moeite hebben a.s. zondag EBBC op verlies te zetten. Opstelling: K. Pley, A. en P. de Jong, H. Stol, H. Kaper, C. den Hollander, A. v. Slingerland, H. v. Mameren. je te kunnen Jumpers 2 i eerste helft speelden de Stars tegen Jumpers 1, wat niet de bedoeling was. De drie klassen hoger spelende Hage naren hadden derhalve geen moeite met de jeugdige Stars. Ruststand 19-9. In de tweede helft werd na proteste ren Jumpers 2 opgesteld. De Stars kon den nu hun spel ontplooien en stelden d.m.v. Paul Ruisenaars, die 33 punten scoorde, de zege veilig met 38-53. Programma: 22-10: 19.00 Suvriki 3- Bona Stars 3, 14.00: Dames 3-Kwiek- sport, 20.20 Storks-Dames 2; 23-10: 14.00 Dames 1-Te Werve; 26-10: 20.20 Vodo 1-Dames 3. Programma eredivisie heren: 22-10: 20.10 Wilskracht-DED, 21.30 Landlust- Stars-AMVJ. Eredivisie dames: 21-10: 20.10 Blue Shadows-Blue Stars; 22-10: 19.00 Agon- DTV, 21.20 DED-AMVJ, 19.00 Herly- BOB, 20.15 Landlust-HOC, 21.20 Giants- White Stars; 26-10: 20.10 Blue Sha- dows-Agon. Hoofdklasse: 22-10: 20.15 Rtd. Zuid- Giants, 20.00 FAC-Excercitia, 20.00 Ar gus- Asvu, 20.00 Vlubbers-Wolves; 23- 10: 15.30 Bona Stars-EBBC. HOCKEY Siseo De acht teams van Siseo staan zondag a.s. de navolgende ont moetingen te wachten: Strawberries 3- Dames 1, 12.00; Groen Geel 4-Dames 2, 11.30; Dames 3-HGC 6, 11.00; Heren 1- DSHC 7, 14.00; Heren 2-Leiden 5,12.30; HLC B-Meisjes A, 14.00; Jongens A- Hudito B, 15.00; VCL C-Jongens B, 14.30. De beide eerste teams komen in de navolgende opstelling uit: Dames I: Ria Stuifzand, Jopie Beek man, Ankie v. Putten, Joke Aalders, Marian v. Brussel, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussel; Heren 1: Frans v. Adrichem, Peter Gerris, Carel Köllmarin, Hans Smiet, Gijs Groenewegen, Vincent Bus, Ben Ramakers, Lex v. Loof, Jacques Gerris, Bert v. Brussel, Michel Gerris.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4