GELEGENHEIDSGROEPJE IN 1936 HIELD HET DERTIG JAAR UIT Natuurzuivere MEDISCHE DIENSTEN „THE LONG HOT SUMMER" VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA S ALMA MATERKOOR VIERT FEEST Voortbestaan niet alleen afhankelijk van idealisme traditie passiespel „De veertien stonden" op teksten van Guido Gezelle. Men betaal de er 450 gulden voor. „We leefden toen ver boven onze stand, want geld was er IN 1936 VAN 18 TOT 25 OKTOBER, vond in de nooit We wilden met dit Leidse Stadsgehoorzaal een groots evenement "1 plaats: ALMA kwam in de stad. Een grote missie- vf3 tentoonstelling, die bijzonder veel indruk maakte, ten Voor deze gelegenheid was een koortje samenge- gens het gebrek steld op initiatief van de heer C. Zandbergen, langstelling", aldus mej. De leiding had de heer Willem Mizee. De gelegen- AaIders- heidszangeressen en -zangers oogstten veel succes met composities van Arcadelt en Di Lasso. Algemeen was men aan het slot van de tentoon- Bij een „werkbezoek" aan Bonn werd vorig jaar deze foto gemaakt I van het thans dertig jaar I oude Alma Materkoor. ii ii i net io ci mei .interregnum" a, iiid<ii net io ci iiici mansci,ap sinds twee jaar gekomen. Na 1949 kap. de heer J. A. F. Doove als voorziter heeft. Er zit een langzame groei in de be langstelling. „maar het groeit tenminste", zegt mej. Een bijzondere inspan- Aalders. „We tellen een ning vergde de uitvoering paar honderd donateurs, van Diepenbrocks Te Deum maar we zijn pas van de 1945 in de Pieters- narjgheid af als het er dui- WIE KAN ZINGEN BLIJVE NIET IN DE ZAAL ZITTEN stelling van oordeel, dat dit vöortreffelijke koor- kerk, samen met een res- zend"zijn". Een gunstig tje gecontinueerd moest worden. En dit gebeurde pectabel aantal andere. pect Vjndt de heer Doove. ook. Nog dezelfde maand werd het ALMA Mater- Leid^ ÏT dat er in, JerhoudinS veel i a wil de hele oorlog aan ge- -jpi.ffdiee leden ziin. koor opgericht, met een duidelijke herinnering aan ZWOPgd. met honger in on- J Het Alma Mater-bestuur het eerste optreden op de missietentoonstelling, ze maag". is er verheugd over. dat het Later volgden nog con- koor het dertig jaar heeft certen voor de radio (o.a. uitgehouden. Er is in het tweemaal het passiespel), verleden wel eens aan op en bijvoorbeeld de Rem- heffen gedacht, maar het brandtcantate in 1956. door idealisme was tenslotte Herman Strategier in op- sterker en steeds probeer- dracht van de gemeente de men het opnieuw. Maar Leiden geschreven. Een om te blijven volhouden is paar jaar geleden werden er heel wat meer nodig dan ondanks de adviserende op- contacten gelegd met het alleen idealisme. Velen zijn mèrkingen 'als „We komen Sankt Remigiuskoor' tn zich er gelukkig van be- wel op die concerten van Bonn. Het werd een sym- wust. dat het voortbestaan jou. als je maar bal na pathieke uitwisseling. In van het koor mede afhan- geeft.Er Icwam geen Leiden werd weer een uit- kelijk !is" van definanciële bal na en dat was vaak aan nodiging voor het volgend factor. De hulp moet be de kas te merken. Toch kon jaar ontvangen. slist worden uitgebreid, men in die begintijd voor Namens het gehele Alma twee kwartjes van uitste- l^A DIRIGENT Wim Wa- Materkoor geven wij graag kende koorzang genieten. 1 keikamp kwam het vo- deze opwekking aan U Het koor, dat op het rig jaar Jan van der Meer door: mensen die kunnen ogenblik rond 65 leden telt, aan het koor. Onder deze zingen en zingen ook ple- heeft vele hoogtepunten in volbloed musicus gaat het zierig vinden, moeten niet zijn dertigjarig bestaan ge- koor verder op de ingesla- bij de luisteraars in de zaal kend. „Prachtig was die gen weg. maar daarbij kan <raan zitten. Ze moeten op passie-avond in 1939 met de steun en belangstelling het podium komen en mee- medewerking van Charlotte van katholiek Leiden vol- doen. Het is een uitsteken- Köhler", weet mej. Aalders strekt niet gemist worden, de gelegenheid om een ta- zich nog te herinneren: „en Begonnen werd met een lent uit te buiten tot eigen inleidend spel van het handjevol, zelfs een aantal genoegen en dat van ande- Hammondorgel..." In 1942 niet-katholieken schraagt ren die misschien wel zou- componeerde Hendrik An- thans het werk van het Al- den willen zingen maar het driessen voor het koor het ma Materkoor. dat na een tot hun spijt niet kunnen. koortje", zegt mej. E. Ph. Aalders, die vanaf de op richting al de penningen bestiert en daarbij nog voor duvelstoejaagster speelt. „Kees Zandbergen was de oprichter en de steeds stu wende kracht achter het koor. Aan hem hebben wij veel te danken". De heer Zandbergen was voorzitter tot vier jaar geleden. Vier werkers en werksters van het eerste uur zijn ook thans nog lid van het Alma Materkoor en ook zij heb ben het wel en wee van na bij meegemaakt. Willem Mizee was 23 jaar achter een de vakbekwame muzi kale leider. Hij zette door. Uitreiking diploma ziekenverpleging A Academisch Ziekenhuis Een aantal verpleegsters van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden hebben gisteren het diploma ziekenverpleging A ontvangen, n.l. M. van Bree, A. H. Doets, M. M. Hoogstraten, M. Kamp, S. Kul- Een manlijke sigaret Pittig en toch zacht f 1 ken. J. Leeft, H. Dekkers. M. C. de Dreu, E. H. C. Flim, W. J. M. Kaaks, M. T. Lambert, C. J. Leunissen, J. I. van 't Leve, A. van der Luyt, J. M. Schelle, S. E. Steilberg, M. J. Tiggel- oven, B. Wieringa, M. Muller. C. L. Staats, H. L. van Veen, M. A. Vonk, M. de Wit. Voor het diploma operatiekamer-as sistente slaagde mej. A. v. d. Berg. Bab Kralt van Rijnsb. Boys in het westelijk elftal In het Westelijk elftal (zaterdagvoet bal). dat volgende week zaterdag op de velden van Excelsior '51 in Rijssen uitkomt tijdens de jaarlijkse districts elftallen van de KNVB. is slechts één speler uit de omgeving van Leiden opgenomen: international Bab Kralt van Rijnsburgse Boys. Bij de reserves staat de Sassenheimse aanvaller Dick van Biezen opgesteld. De districtswedstrijden in Rijssen vor men de selectie voor de trainingsgroep van het zaterdagelftal. In een twee tal wedstrijden komen nagenoeg alle vooraanstaande spelers binnen de lij nen. De aanvang van de wedstrijden is half twee. De opstelling van het Westelijk elf tal luidt: doel: Van der Laan (Zwart Wit); achter: Van der Herberg (CJV), Roos (Rijsoord), Van der Giesen (Zwart Wit) en Kralt (Rijnsburgse Boys); mid den: Jan en Coen Nieuwstraten (bei den Zwart Wit): vóór: Van der Beek (SDVB). Veerman (Huizen), De Ronde (DOTO) en J. Huizer (RWH. Reser ves: Vlaanderen ZuidvogelsVan Biezen (Ter Leede). Gouman (Heer- jansdam) en Schipper (SHO). KOUDEKERK A. D. RIJN Woensdag 26 oktober a.s. zal in de Geref. kerk een zang- en muziekavond gehouden worden ten bate van het in Koudekerk te bouwen zwembad. Hier aan werken mee de Chr. gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria", het mannen koor „Onderling Zanggenot", de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" en het bekende Koper-kwartet. Aanvang 8.00. Oud-directeur D. J. Lambinon (80) van Rotogravure overleden Op 80-jarige leeftijd overleed giste ren na een kortstondig ziekbed de heer D. J. Lambinon, oud-directeur van de Rotogravure-maatschappij te Leiden. De heer Lambinon heeft vijftig jaar zijn diensten gegeven aan deze onder neming, die mede door zijn arbeid tot een grote bloei is gekomen. g vindt de crematie van het stoffelijk overschot plaats te Velsen. Fees tconcerten op lustrumviering Morgenmiddag om half vier houdt het bestuur van het Alma Materkoor een feestelijke zitting in restaurant „De Doelen" aan het Rapenburg, waarna de receptie volgt. De zitting wordt muzikaal omlijst door Leny StevensRid derhof, sopraan. Rien de Reede, fluit, en Jan van der Meer, clave- cimbel, een trio dat bij voorbaat reeds een voortreffelijk gehalte verraadt. Uitgevoerd zullen wor den: cantate „Nell dolce dell' oblio" van G. F. Handel, cantate „So vimoro ancor vestite" van D. Scarletti en „Rien ne peut cal mer ma peine" van G. Paisiello. In de „Hartebrugkerk" wordt tijdens een plechtige Avondmis om zeven uur onder leiding van dirigent Jan van der Meer een uit voering gegeven van de „Messe" van Mare Antoine Charpentier en v. d. 150e Psalm v. César Franck. Aan het orgel de heer Jan Raas. De wisselende gezangen worden gezongen door de Schola Canto rum van het groot-s Warmond. Pater S. Goosen oud-kapelaan van Hartebrugkerk overleden In huize Wilbert te Katwijk aan den Rijn is gisteren overleden pater Sophro- nius Goosen ofm., oud-kapelaan van de Hartebrugkerk te Leiden. Pater Goosen is 76 jaar geworden. Hij was 57 jaar franciscaan en 50 jaar priester. De begrafenis zal maandag a.s. plaats hebben op het kloosterkerkhof te Kat wijk aan den Rijn. VERLOVINGSRINGEN Leidse „zuster" kocht met ongedekte cheques Een 25-jarige Leidse vrouw is giste ren door de Haarlemse politie gearres teerd op verdenking van het kopen van goederen met ongedekte glrochèques. De ongehuwde Leidse zou op deze ma nier ongeveer 16 Amsterdamse winke liers hebben opgelicht voor een totaal bedrag van rond 1200 gulden. De vrouw deed zich bij deze winke liers voor als een verpleegster die in het Wilhelminagasthuis verbleef. De vrouw beweerde tegenover de politie uit hebzucht, welke was veroorzaakt door een ziekelijke afwijking, te hebben ge handeld. De zaak kwam aan het licht toen de winkeliers van de PTT te ho ren kregen, dat de chèques die zij hadden ingezonden om het geld op hun rekeningen te laten overschrijven, niet gedekt waren. RIJPWETERING Dansen t.b.v. jeugdwerk De pro- paganda-commissie van de W.S.V. „De Rippers" heeft beslag kunnen leggen op de beatgroep „The Vounds", een van de beste Haagse beatgroups en al enkele grammoffoonplaten hebben la ten maken. „The Vounds" verzorgen muzikaal de dansavond, welke zondag 23 oktober a.s. wordt georganiseerd in de sfeervol versierde zaal van café „Rustoord". Aanvang 20 uur. Zie ook de advertentie in dit blad. Puzzeltocht „De Rippers" In ver band met de te houden puzzeltocht voor de leden van de W.S.V. „De Rippers" a.s. zondag 23 oktober, wordt de deel nemers medegedeeld, dat men tijdens de tocht in bezit moet zijn van een goedschrijvende ballpoint. De aan vangstijd van de puzzeltocht is vast gesteld op 13.45 uur vanaf café Bakker. Men zorge er voor op tijd daar aan wezig te zijn. Voor verdere bijzonder heden raadplege men de raambiljet- HIJ EN ZIJ In de echte „Hij en Zij" longdrink moet Kersenbrandewijn De Kuyper wor den gebruikt. Wij raden U aan hierop goed te letten. een normaal drinkglas een flinke scheut Kersenbrandewijn De Kuyper. Bijvullen met tonic. Voor een extra- koele „Hij en Zij" enige stukjes ijs toe voegen. (ADVERTENTIE) frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Nieuw waterleidingbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim kan 2 miljoen m3 leveren Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, zul len drie gemeentelijke waterleidingbe drijven in de Bollenstreek, namelijk die van Hillegom, Lisse en Sassenheim, met ingang van 1 januari 1967 onder een gemeenschappelijke regeling ko men. De directie van het nieuwe be drijf wordt in Hillegom gevestigd. Door deze en andere fusies komt het aantal waterleidingbedrijven in Zuid-Holland op 54, tegen 66 op 1 januari 1965. Het aantal waterleiding bedrijven in geheel Nederland zal 158 bedragen bij het begin van het nieuwe jaar, te weten 105 gemeentelijke be drijven, 34 streekbedrijven, 14 parti culiere plaatselijke bedrijven, 2 staats bedrijven en 3 niet - gemeentelijke plaatselijke bedrijven. Het nieuwe waterleidingbedrijf voor Hillegom, Lisse en Sassenheim gaat 12.000 bemeterde percelen voorzien uit een eigen grondwaterwinning met een maximale capaciteit van 2 miljoen m3 per jaar, terwijl de 45.000 inwoner? in dit gebied thans 1,7 miljoen m3 afnemen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2026 okto ber zijn door de Katholieke Film Cen trale al3 volgt gekeurd: Camera: La Dolce vita (str. volw.), ge prolongeerd. Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Woensdag 26 oktober (K. en O.) Le Soupirant. (Gewone tijeten). Lido: Arabesque (14 j'). Geprolon geerd. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Hoe steel ik een miljoen. (A.L) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het Gangstermeisje (18 j.) Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De lange hete zomer (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Charles Vine is nog slechts No. 2 (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Leiden Voor alle artsen die de weekeinddienst waarnemen: tel. 22222. Apotheken: Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. Op" zaterdag 22 oktober is in Leiden >or spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. Alkemade en Leimuiden dkt. Muskens, Noordeinde 166, R'a.veen, tel. 01713-329; dkt. Brinkhorst, Stapensea- straat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Bodegraven dkt. C. v. Beek, Vij verlaan, tel. 2266, en zr. B. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts G. Hofland. Vijverlaan, tel. 3798. Apo theek Rond te Gouda. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpl. zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. G. B. le Cock d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Apo theek, Hoofdstraat 78, tel. 02520-5272. Wijkverpl. zr. J. Bakker, M. Tromp straat 39, tel. 6657. Tandarts v. d. Geest, Herenweg 9, Noordwijkerhout. Katwijk a/d Rijn dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a/Zee dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek Katwijk/Rijn. Koudekerk a/d Rijn zr. v. Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwoude-H.R., tel. 01710-34673. Ook voor Leiderdorp Hazerswoude-R.D. bij ongevallen in de Rijndijk bellen: tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- dkt. A.M. v. Dongen, Nieuw- Oude rolprent terecht uit stof gehaald: LEIDSE BIOSCOPEN In het TRIANON-theater aan de Bree- straat wordt deze week de verfilming van William Faulkners roman „The long hot summer" vertoond met in de hoofd rollen Joanne Woodward, Paul Newman en Orson Welles. Het is een enigszins heiegen rolprent, die niettemin terecht weer eens uit het stof tevoorschijn is ge haald. In tegenstelling tot het gros van de Hollywoodprodukties heeft „Long hot summer" diepgang en een weldoortim merd psychologisch grondgegeven, waardoor deze rolprent niet meer zo tijd gebonden is als de modefilms. Toch is het verhaal vrij simpel. Een avonturier, die bekend staat als brand stichter, dringt binnen in een, stadje waar een zekere Varner eigenaar is van bijna alle handelsondernemingen. Begon nen als pachter van Varners leegstaande farm. klimt Ben Quick, de avonturier, op tot chef van het Varnerwarenhuis en hij doet zo z'n best dat hij 'n kamer krijgt in het paleis van zwendelaar en oplichter Varner, die in Ben een goed compagnon ziet. Tot zover de zakelijke ljjn van het verhaal. Belangrijker is echter de rol, die Var ners dochter Clara in deze geschiedenis speelt. Zij is 23 en nog niet getrouwd, zeer tot verdriet van haar vader, een bruut, die diep in zijn hart graag een nakomelingschap wenst. Clara heeft een vriend. Maar wat voor een. Een toon beeld van voorbeeldigheid en ontwikke ling. Echter beter thuis achter de thee tafel bij moeder dan op een bank in de maneschijn met zijn verloofde. Hoewel Clara ook heel wat fijnzinniger is dan haar onbehouwen pa, toch gaat de vor melijkheid van haar vriend haar op den duur danig vervelen, ze wil dat hij eens „over de brug komt". Nu is daar anderzijds Ben Quick, de copy van haar vader komen opdagen. Hij doet zijn best voor haar, maar stopt on middellijk zijn avances als blijkt dat de oude Varner op een huwelijk tussen de twee aanstuurt. Om deze reden ook be waart Clara ten opzichte van Ben een ijskoude reserve. Haar broer speelt hier in ook een niet onbelangrijke rol. Die voelt zich teruggezet omdat zijn vader een vreemdeling stelt boven zijn eigen vlees en bloed. Hij neemt wraak op een lage manier, maar zijn vader vergeeft hem. De afloop van deze lange hete zo mer zullen we de lezer moeten ont houden, want die is interessant genoeg kijkje te gaan nemen in de ir deze rolprent draait (18 DE TWEEDE DE BESTE REX Een geheim agent verschijnt op het wite doek in het theater aan de Haarlemmerstraat. En niet de eerste de beste, nee, de tweede beste, „The 2de best secret agent in the whole wide world". De vloed van geheime agenten in ogenschouw nemend zou men tot de conclusie moeten komen dat het hier wel een bijzonder mannetje betreft. Al les draait om een uitvinding die van mi litair belang is. Er wordt wat gegoocheld met aanslagen en kluisteringen, maar tenslotte zegeviert toch hoewel ge wond de man met de langste adem, geheim agent Vine (18 jaar). PROLONGATIES STUDIO „Het gangstermeisje" van Jan Vr(jman is voor een tweede week opgenomen in het Studio-programma. Een film, die ondanks een wat onduide lijke samenhang op hoog artistiek peil staat. Regie voerde Frans Weisz. Voor naamste rollen worden bezet door Paolo Graziosi en de Nederlandse actrice Kitty Courbois (18 jaar LIDO- prologongeert de goed afge werkte Engelse produktie „Arabesque" met in de hoofdrollen Sophia Loren en Gregory Peck. Stijlvol spektakelstuk (14 jaar). LUXOR Voor de derde achtereen volgende week „Hoe steel ik een mil joen". Hoofdrollen: Audry Hepburn en Peter O'Toole (a.l.). CAMERA La Dolce Vita, In reprise genomen, bleek zo'n succes dat hij nog maals geprolongeerd is. Een betere aan beveling lijkt ons niet snel te vinden. Marcello Mastroianni en Anita Ekberg vervullen.de hoofdrollen (str. volw.). veen. tel. 01723-101, en zr. Visser, Ze venhoven, tè?; 01723-364,351. Leiderdorp dkt. L. v. d. Berg, Bus sen Hpetstr. 22, hoek Albert Verweij- straat,' tel. 01714-344. Leidschendam dkt. J. W. Ludwig, Voorburgseweg 4a, tel. 3532. Tandarts, tel. 070-543035. Wijkverpl. zr. Lijckle- ma, Jul. v. Stolberglaan 949, tel. 3280. Ziekenauto: tel. 3923. Apotheek, Heren straat 148, Voorburg, tel. 070-860402. Lisse Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Dkt. J. M. v. Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk dkt. J. v. Nes, tel. 2405. Wit-Gele Kruis, tel. 2338. Groene Kr., tel. 2907. Apotheek, alleen de Duin rand, zaterdags gewone dienst, zondags van 12 tot 13 en van 17 tot 18 uur. Noordwijkerhout dkt. H. C. de Graaf, Duindoornstraat 1, tel. 02533- 2910. Tandarts, zie Hillegom. Wijkver pleging: WGK, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. WGK: zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a/d Rijn. Sassenheim Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Dkt. W. J. de Graaff, Hoofdstraat 332A, tel. 8479. Apotheek, Hoofdstraat, Sassenheim. Valkenburg zie Katwijk a/d Rijn. Voorhout en Warmond dkt. Lem pers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Tandarts spoed gevallen melden om 9.30. Tandarts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60. Apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027, en H. M. van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheek, Langstraat 86, tel. 2141. Storingsdienst gas, water en elektrici teit: 2248 (dag en nacht). Tandarts (zat. en zond. van 18.00-18.30) E. E. v. Bommel, Lange Kerkdam 29. tel. 4312. Zwammerdam dkt. P. K. v. d. Ent Braat, tel. 01725-308. Marktberichten LEIDEN, 21 okt. Vee Te Leiden ter veemarkt aangevoerd op vrijdag 21 oktober 1966: 2 stieren, 65 melk koeien, 285 vette koeien, 50 vare koeien 3 pinken, 12 graskalveren, 83 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren, 40 vette schapen, 60- fokschapen, 2389 99 schrammen, 569 biggen en vette lammeren, 39 varkens (zeugen), 14 geiten. Totaal 3720 stuks. Notering: melkkoeien 95012501450; vette 3.253.854.25; vare koeien 560900 1250; graskalveren 250350450; nuchtere kalveren (fok-) 160190 225; vette schapen 85105115; fok schapen 110140155; vette lamme ren 120145170; zeugen (drachtige) 375400450; schrammen 95110 115; biggen 606572. Handel: melk koeien: rustig; vette koeien: iets wil liger; vare koeien: matig; graskalve ren: stil; vette kalveren: iets minder willig; nuchtere kalveren: rustig; vet te lammeren: zeer vlug; fokschapen: rustig; zeugen, schrammen en biggen: LEIDEN, 21 okt. Kaas Goudse le kwal. tot 3.60; handel traag; aan gevoerde pao-tijen 5. Leidse: geen aan- BARNEVELD, 20 okt. Eierveiling - Aanvoer 382.020 stuks; handel rustig. Eieren van 42-48 g 7.58-8.78, 51-58 g 9.64-11.50, 58-64 g 11.50-12.71, 62-72 g 12.80-14.58. LEIDSCHENDAM, 20 okt. Eierein. Aangevoerd waren 75100 kippe- eleren. Genoteerd werd voor 4000 eieren no. 0 16.20—17.00, 13900 no. 1 18.55 KORRELTJE STOMPW1JK ONDERHOUD KORTE KNIPLAAN Nu het pontveer over de Vliet by de Knip is opgeheven vragen enige leden van de gemeenteraad of het nog wel zin heeft gelden beschikbaar te stellen voor onderhoud van de Korte Kniplaan, welke in eigendom toebehoort aan Leid schendam maar gelegen is in de ge meente Voorschoten. De plicht tot on derhoud van de Korte Kniplaan berust dus by de gemeente Leidschendam. Nu er echter plannen bestaan om aan deze weg een jachthavencomplex te gaan ex ploiteren is er thans met Voorschoten overleg gaande om voor het onderhoud van de Korte Kniplaan een andere re geling te trefen. GEEN BETERE BUSVERBINDING Enige jaren geleden is met de N.V. Citosa overleg gepleegd over uitbrei ding van de busverbinding Stompwijk- Nootdorp via Leidschendam-dorp. Daar deze busverbinding echter nog steeds 'n groot financieel offer vraagt is het eco nomisch niet verantwoord aan dit bus vervoer uitbreiding te geven. —14.35, 26900 no. 2 12.30—12.90, 18800 no. 3 11.10—11.90, 900 no. 4 10.30— 611.00, 1000 no. 5 9.75—10.35. 200 no. 6 9.00—9.45, 700 kneus 9.00—10.00. R'VEEN, 20 okt. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 1831, Som Rood 13—24, Sim Wit 16—20, Keefer 19, Esperence 1821, Princess Ann 18, Shocking Pink 1518, Farah Diba 26, Harvest Moon 1924, Nerine 1941, Lelies 3642, Cyclamens 101.45, Ro zen Garnette en Carol 915, Baccara 3244, Carla 25—36, Tradition 21, Els- beth 1723. Zorina 2027, Super Star 2132, Duisburg 1421 Coral Princes 2334, Sonora 23, geplozen chrysanthen Clingendaal's Elite 23—32, Alec Bed- ser 1526, Breitner 1§25, Escorte 22. Diplomaat 2334, Evelyn Bush 2033. Bornholm 18—33, Medaillon 19 23, Migoli 1621, Jacob Maris 28 32, Holiday 31, Wi mLange 2835 p. st.. troschrysanthen Roland 4462, Sa- talite 43—75, Juweeltje 3357, Golden Orphé 3054. Davine 541.05, Lucida 2847, Dr. Wasscher 63—1.00, White Hope 78—1.15, Grace 37—92, Lilian Hoek 39—71, Alec Bedser 57—1.04, Evelyn Bush 53—88, Tip Top 30—44, Cum Laude 76, Jacob Maris 1.101.19, Bornholm 59—95, Subliem 87—92, Car- naval 45—55, Witte Veder 1.09, ge mengde tros 47—83. Irissen 90—2.35, Freesia 33—62, Snijgroen 3159, Or- nithogalum 26—89, Eikenblad 20—38 per bos. RIJNSBURG, 20 okt. Bloemen Rozen: Baccara 20-60, Pink Sensation 30-45, Seventeen 20-40, Zorine 8-15, Carol 6-12, Anthurium 15-35, Gerbera 15-35, Am. Anjers: Tangerine 20-26, Howard Brooks 20-25, Oranje Triumph 20-23, Dusty 17-23, Crowley 18-22, Sim rood 19-24. Sim wit 15-22, Sim rose 16-21, William Sim 16-20, geplozen chrysanthen: Diplomaat 30-45, Clin- gendaal Gold 30-40, Migoli 30-35, Born holm 20-30, Breitner 20-30 alles p. st., Ornithogalum 350-650, Dahlia's 350- 450 p. 100, Troschrysanthen: Polis 180- 220, Tokio 170-220, Lyona 150-200, Ja cob Maris 100-135, Davine 100-135, Red Husser 100-125, Dr. Wasser 75-125, Es corte 85-100, White Hope 85-100, Grace 75-100, Lilian Hoek 85-100, Sateliet 55- 85, Roland 40-70, Juweel 40-65, Golden Orphy 45-65, Lucida 35-65, Irissen 150- 220, Freesia's: White Swan 125-175, Stockholm 65-85, Golden Yellow 35-60 alles per bos.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3