„Wonder van kon Ploesti Roemenie niet herhalen AJAX ZAG LIVERPOOL GEMAKKELIJK WINNEN Idee van Murder Games ontzenuwd DE GEPREFABRICEERDE ANGST Mexico ziet sport ook als middel tot -relation public Artsen willen bij O.S. dopingonderzoek ,Met zulk spel kunnen we ze hebben 40.000STE VOOR KABO Jong Oranje kreeg van Israël geen tegenstand DONDERDAG 20 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De Ajaxspelers zijn niet erg onder de indruk gekomen van het spel van Liverpool. Niettemin zaten van links naar rechts GrootVasovic (de panwinst uit Joego-Slavië), Prins, Pronk, Van Duivenbode, Keizer, Soetekouw en Bals er ernstig bij. MEXICO CITY De mens is dikwijls een complex geval, kan zich vaak niet ontdoen van een aantal lasten die hem te pas en te onpas in de geest of op de schouders plaatst en die hfl met een zekere angst ondergaat. Psycho logisch is uitgemaakt dat hij soms geterroriseerd wil worden, dat hij het drama als onvermijdelijk acht in zijn bestaan, dat hij wel eens gelukkig is te' mogen lijden. Men doet die indruk ook nu nog op bij een aantal soprtbeoefenaars in de olympische stad van Mexico City. Toen de Belgische pre- olyinpische afvaardiging op het vliegveld van Mexico City neerstreek, voelden sommigen zich dadelijk onwel. Ze daalden van een grote hoogte van ruim 10.000 meter naar 2400 meter en hadden tijdens de lange vlucht van Brussel naar Mexico geen symptomen vertoond van allergie ten aanzien van de hoogte. Tijdens het wachten op de vlieghaven sloeg de rust in de atleten over in een onbehaaglijkheid die zeker niet ver ontrustend aandeed, maar toch opmerkelijk aantoonde dat sommige personen te gemakkelijk de invloed ondergaan van een bepaalde geestestoestand die zich door een aanhoudende beïnvloeding in hen heeft vastgezet. Het leek een geprefabri ceerde angst. Sommigen klaagden over een zekere beklemming op de ademhalingsorganen, anderen grepen naar hun pols en stelden verhoging vast, weer anderen druk ten hun ongenoegen uit over een, blijk baar versnelde hartslag. Het was dui delijk dat sommigen de sinds een paar jaren voorgehouden nadelige invloed hoogte dadelijk „wilden" ondergaan zich zelfs mentaal niet wilden ver ren. Men verliest alles uit het oog. Men vergeet de vermoeidheid, de loom heid die ontstaat tijdens een lange lucht reis, de nachtrust die werd gen door het verspringen vai er is een verschil West-Europa en zelfs de maaltijden hebben zich aan de „abnormaliteit" aangepast. Men houdt daar doodgewoon geen rekening mee om dat men blijkbaar alleen geobsedeerd is de enige aantoonbare kwaal: de Ettelijke delegaties zijn in Maxico City geland maar de gezonde geest de meeste sportbeoefenaars, gesteund door de succesvolle acties gezellende geneesheren, die angstpsy chose spoedig hebben weggenomen er een gezond realisme voor in de plaats gebracht. Er moest nog veel, zowel in positieve als in negatieve zin, bewezen worden in Mexico City maar de idee van de „Mur der Games", die is gelanceerd, schijnt toch voor goed te zijn ontzenuwd. Eerste indrukken Mexico doet gul aan 32 graden Celslus warmbloedig volk zijn ingrediënten gelmoes Het klimaat m het blij jr de voorname Het volk is Azteken, Spanjaarden, Janny van Eyck veroverde goud MEXICO CITY De doktoren, die verenigd zijn in de internationale fede ratie van sportartsen, zullen bij het In- ternationaal Olympisch Comité stappen ondernemen om bij de Olympische Spe len van 1968 verplicht gesteld te krij gen, dat de winnaars van een gouden, zilveren en bronzen medaille zich moe ten onderwerpen aan een laboratorium onderzoek op speeksel, bloed en urine om te kunnen vaststellen of zij doping hebben gebruikt. Het resultaat van het onderzoek zou binnen 24 uur na de wed strijd bekend gemaakt moeten worden. In geval van gebruik van doping zou de medaillewinnaar moeten worden gedis kwalificeerd. Tijdens de vergadering van de federa tie van sportartsen in Mexico City, waar op de doktoren discussieerden over het gebruik van doping in de sport, ver klaarde de Belgische arts Albert Dirix, dat na een aantal proefnemingen was gebleken, dat 25 procent van de wiel renners in internationale wedstrijden doping gebruikt. De Nederlandse atlete Janny van Eyck-Vos heeft tijdens de kleine Olym pische Spelen in Mexico City de eerste gouden medaille voor Nederland ver overd. Zij won op de eerste atletiekdag de finale 400 meter in 55.7 sec., 0,1 sec. sneller dan de Westduitse Antje Gleich- feld. De Hongaarse Szabo Nagy werd met 55.9 derde. Het verspringen werd gewonnen door de Poolse Irena Kirszen- stein met 6.14 m; 2. Ingrid Becker (W.- Dld.) 6.13 mj 3. Mercedes Roman (Me xico) 5.39 m. Een koude wind en regen brachten gistermiddag slechts 2000 toeschouwers op de tribunes. De Poolse sprintsters Irena Kirszenstein en Eva Klobukovska, die dinsdag respectievelijk zilver en goud op de 100 m wonnen, hadden gis teren de rollen omgedraaid. Op de 200 m legde Irena Kirzenstein beslag op de eerste plaats in 21.3 sec. en finishte Eva Klobukovska in 23,8 sec als tweede. Het brons was voor de Cubaanse Miguelina Cobian in 24,1. In het Callesstadion won de Deense wielrenner Niels Fredborg de sprint wedstrijd. In de finale versloeg hij de Italiaan Antonio Castello in 11,3 en Op de derde plaats eindigde de Italiaan Walter Gorini. De wijze waarop de Belg Gaston Roelants fris en vrolijk als eerste door de finish ging op de 3000 meter steaple in 8.58.6 bevestigde de these va Belgische medische begeleider Albert Dirix, die tijdens de wedstrijd zei, terwijl hij Roelants observeerde: „De aanpassing aan de hoogte is bovenal een individuele kwestie. Kijk naar Roelants. Hij heeft getraind vanaf de eerste dag, dat hij hier tien dagen geleden aankwam, hij is sensationeel in deze wedstrijd." Enige meters verder sprong Amerikaan Ralph Boston bij zijn derde poging 7.99 meter, „Het is belachelijk om hier allerlei proeven te nemen. Ons belangrijkste probleem is niet {atmosferische druk, maar de slechte toestand van de aanloop en van dc springbak," verklaarde de wereld recordhouder. Een geheel ander oordeel gaf de win naar van de 800 meter, de Tsjech Tomas Jungwirth (1.51.9). Terwijl hij zich liet onderzoeken op bloeddruk enz., vertelde hij naar adem snakkend: „Tijdens de wedstrijd zelf heb ik geen moeilijkheden gehad, maar nu heb ik verschrikkelijk veel last om te herstellen en heb ik he vige pijn in de benen, hoewel het tempo niet hoog lag." Tsjecho-SIowakïje verloor BELGRADO Het Joegoslavische voetbalteam - zegevierde gieteravond in Belgrado met l—0 over Tsjecho-Slowakije, op 6 november ln Amsterdam de tegen stander van Nederland. Het enige doelpunt werd gescoord in de twintigste minuut door linksbuiten Djajic, na een fout van de Tsjechische doelman Wencl. De beste spelers waren Samairdzlc en Djajic bij de Joegoslaven en linkshalf Adameo ln het Tsjechische team. De kleine Olympische Spelen in Mexico City zijn bijgewoond door een van onze redacteuren. In een aantal artikelen legt hij zijn ervaringen neer, speciaal ten aanzien van „de angst voor de hoogte", die zovele landen ook Nederland deed besluiten een proefploeg naar Mexico te zenden teneinde op wetenschappelijke en medische gronden eventuele voorbereidingen te kunnen treffen voor de Spelen tn 1968. lichaam. Het schijnt echter, door de kruising van zoveel rassen, geweldig wisselvallig van inborst te zijn zonder echter ooit de hoofse karaktertrek te verliezen, die eigen is aan de fiere Span- jarden. Dit zijn de eerste indrukken. Men wordt overrompeld door de com merciële agitatie der miljoenenstad Mexico City (4,5 miljoen Inwoners). Mexico is een land in volle opbouw, dat gebroken heeft met de feodale op vattingen van het verleden en zich op het sociaal-maatschapplijk plan gunstig ontwikkelt met een bijzondere interesse voor de jeugd en voor de toekomst be langrijk is. Het is een land dat sportminded wordt gemaakt en de sport gretig aangrijpt als beste public-relationmiddel om zich internationaal te manifesteren. Ze zien die reclame ook in de organi satie van de Olympische Spelen 1968 en de Wereldbeker voetbal 1970. De plan nen zijn grandioos en de uitwerking, waarvan echter nog slechts een deel gerealiseerd is, is buitengewoon te noe men voor een land dat, blijkens de ver klaring van invloedrijke personen in Mexico, twintig jaar geleden nog tot de arme landen van Latijns-Amerika werd gerekend. Inter Milaan kreeg straf MILAAN De Italiaanse voetbalbond heeft bepaald dat Inter Milaan een wed strijd op neutraal terrein moet spelen, in plaats van thuis, in verband met een rel van zondag j.L Toen Milaan tegen Lazio met 2—1 voorstond, floot de scheidsrechter aan vankelijk af. Na protesten kwam hij tot de conclusie dat hij drie minuten te vroeg had afgefloten. Hij liet het spel hei-vatten en Lazio maakte gelijk. Boze supporters van Milaan bekogelden de bus van Lazio met stenen en verniel den ijzeren hekken van het stadion. Ten slotte trad de politie met traangas op en arresteerde zij zes personen. De bond heeft ook een speler van Lazio, Castelletti, voor een wedstrijd geschorst, Korfbalploeg legen België DEN HAAG. Het Nederlandse kolfbaltwaalftal dat zondag 23 oktober in het provinciaal stadion te Deurne tegen België speelt, bestaat 'uit de vol gende spelers en speelsters: Aanval: dames Tini 'van Lunteren (Rohda) en Loes van Zee (Ons Eiber nest), hei-en Jan Wals en Wil Reuter (belden Luto); midden: dames Noortje Borger (HKV) en Ans van Veen (Wes terkwartier), heren Gerard Bos (HKV) en Frits de Jong (Blauw Wit); verde diging: dames Noortje ten Wolde (BI. Wit) en Ans van der Velde (Rohda), heren Leo Borghols (Westerkwartier) en Theo van Zee (Ons Eibernest). Reservest Emmie Gildemeeeter (Luto) en Ineke Kluver (Ons Eibernest), John Boogers (Deetos) en Joop Klomp (Luto), (Van onze sportredactie) BRUSSEL Ajaxvoorzitter Jaap van Praag heeft zijn zin gekregen. Kort voor het begin van de beslis singswedstrijd in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen tussen het Engelse Liverpool en het Roemeense Petrolul Ploesti vertelde de praeses van de Nederlandse representant in de Europa-Cup, dat hij de voorkeur gaf aan Liverpool als de volgende tegen stander van Ajax. Met 20 won de Engelse kampioen het derde duel met Ploesti, dat na een 20-nederlaag in een uitwedstrijd vorige week voor een daverende verrassing zorgde door in Roemenië de in Liverpool opgelopen achterstand te nivelleren. Liverpool verdiende de overwinning, die werd behaald in het met ruim 10.000 toeschouwers maar matig be zette Heyselstadion in Brussel. Da Engelse ploeg, niet eens op volle kracht spelend, was veruit superieur aan het teleurstellende Ploesti. Zonder tot groot spel te komen beheerste het in 4—24-formatie opererende Liverpool deze tegenvallende wedstrijd. De echte Europa-Cupsfeer was in het Heyselstadion te zoeken, ook al omdat Ploesti geen moment waar kon maken dat het vorige week op eigen veld behaalde resultaat geen uitschieter was. Liverpool legde de basis voor de aller minst verrassende overwinning in de eerste helft. De Engelsen startten in een zeer hoog tempo en de snelle viermans voorhoede Callaghan-St. John-Hunt- Thompson sneed keer op keer gemakke lijk door de paniekerig spelende Roe meense defensie. Reeds in de eerste minuut juichten de tientallen Engelse supporters voor een doelpunt toen Hunt na een pass van St. John de bal voorbij de ver voor zijn doel staande Ione6cu schoof. Terwijl St. John Hunt reeds om helsde, duwde Ploestispil Dragomir de beste Roemeense verdediger de bal met een sierlijke 6lidlng naast het doeL De Belgische scheidsrechter Loureaux, die veel zwakke momenten had, besliste dat de bal de doellijn niet was gepasseerd en de vreugde van de Liverpoolspelers was dus voorbarig geweest. Uit een door Dragomir veroorzaakte hoekschop plaat ste Callaghan de bal voor de voeten van de toelopende back Lawler, die doelman Ionescu tot een redding dwong. Onmogelijke hoek Liverpool wilde ten koste van alles een snelle voorsprong forceren en in die' opzet slaagde het in de elfde minuut. Nadat uit een van de schaarse tegen aanvallen middenvoor Dridea buiten be reik van doelman Lawrence tegen de buitenkant van de paal had gekogeld, leidde Hunt de openingstreffer ln. De aggressieve St. John was er met een sohot uit een „onmogelijke" hoek de maker van (1—0). De goedwillende, maar in kwaliteit duidelijk te kort schietende Roemenen trachtten vergeefs deze achterstand te nivelleren. De enige keer dat de Engelse doelman Lawrence voor de rust werkelijk in moeilijkheden kwam, was bij een mis lukte terugkopbal van linksachter Milne. Het aanvalsspel van Liverpool had aan merkelijk meer inhoud. Op links deed balvirtuoos Thompson met zijn tegen stander Pahontiu wat hij wilde en St. John en Hunt vormden een dikwijls on grijpbaar duo. De afwerking liet bij de Engelsen echter veel te wensen over. Blunder- Er was een minuut voor de rust een blunder van doelman Ionescu voor nodig om Liverpool definitief in veiligheid te brengen. Een Bal van St. John stuitte af op een van de verdedigers van Ploesti. De bal sprong voor de voeten van Thomp son, die van zeker twintig meter op het doel schoot. Ionescu raakte het leer maar half en dat betekende 2—0. In de tweede helft had Ploesti lange tijd een groot overwicht. Gestéund door de aanmoedigingen van de „neutrale" toeschouwers, die hun afkeuring over het akelig vertragende spel van Liverpool in de tweede helft op niet mis te ver stane wijze kenbaar maakten en de zijde van de zwakste partij, in dit. geval Ploesti. Wandelt zwemt en voetbalt DEN HAAG De Kath. Bond v. Overheidspersoneel de KABO) heeft gister middag mej. Th. D. C. M. Weyers uit Nijmegen als 40.000stei lid in haar ge lederen opgenomen. Me juffrouw Weyers meldde zich niet alleen als nieuw lid, bovendien zag zij kans om in korte tijd vijfentwin tig andere nieuwe leden aan te werven. Daardoor zal zij ook meteen lid kun- worden van „De Ploeg", een groep NKV'ers, leden van aangesloten vakbonden, die er prat op kunnen gaan, meer dan vijfentwintig leden te heb ben aangebracht. Mejuf frouw Weyers werd gister middag ontvangen op het KABO-kantoor in Den Haag. Zij werd toegespro ken door. voorzitter A. C. N. Weyters. Uit zijn woor den bleek, dat de KABO een erg sportief lid erbij heeft, want mejuffrouw Weyers, die werkzaam is in de Nijmeegse St.-Maar- tenskliniek, loopt in ver schillende wandelmarsen mee, is een verwoed zwem ster en voetbalt bovendien. Natuurlijk kregen zij en haar „aanbrenger", de heer J. M. A, Suijkerbuijk, KAB O-voorzitter de heer Weyters feliciteert het veertigduizendste lid, mej. Weyers uit Nijmegen. een aardige attentie. Nog een geschenk kreeg zij van de heer L. Beumer, pro- pagandachef van 't NKV. De feestelijke bijeenkomst werd ook bijgewoond door enkele nieuwe „ploeg leden", die als zodanig ge ïnstalleerd werden, terwijl twee heren hun „ploeglid- maatschap" zagen gecon tinueerd. Het betrof de heren v. Duursen uit Apel doorn, V. d. Avoird uit Oosterhout, Vayssier uit Breda, Frencken uit Naar- den en Hilterman uit Haarlem. 'KOERSEN NOOTDORP Knijnenburg met twee winnaars naar finale (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Op de shiitingsmlddag van Nootdorp zat er voor de lezers, die onze tips gebruiken, een trio in. Als toe gift was onze outsider, Di Stefano, vier de. Het bracht weliswaar geen kapitaal maar toch hoorden we een lezer met het uitgeknipte stukje in de hand opmerken: ,.Ik kan weer schadeloos ver der spelen vanmiddag". In de seriedraiverij maakte Dumas weinig omhaal en won ruim voor Crystal Heny die haast op de streep Doortje Dartel naar de derde plaats verwees. Buick Magowan won zonder moeite de tweede serie waarin Delphine W op af stand bleef. Knap werk van A. Knijnen burg, met twee winnaars naar de finale te rijden. In die finale wachtte Del phine W lang met de aanval op de lei dende Dumas. Op de streep bleek er een minimaal voordeel voor Dumas te zijn. Wagenaar won ondanks een fout in het begin met Delana Kitty, nadat Bonne Chance was uitgeschakeld als eer ste. Met Brahmapoetra S lukte het niet. voorop werd hij na galop uitgeschakeld Harmsen was er met Docter Spencer en won heel rustig met Duiker S als tweede. In een heel spannende finish versloeg daarna de laat gekomen Zingly Sister A. Knijnenburg met Za'ita Han- De uitslagen luiden: Ammanprijs over 2380 mi 1. Due Narciso (M. L. v. d. Togt) km-tljd 1.35.3; 2. Exclu- sif du Commerce; 3. Early. Toto: winn.: 36.0: pi.: 1.40. 1.70, 1.50; lcopp.i 8.70; cov.: ick Lady, Toto: 15.30; pl.: 2.60, irg) lcm-tijd 1.25.8; 2. Delphine W; i-an Zelda. Toto: winn.: 2.20; pl.: 2.61); kopp.: 5.20; 2. Zus Han< 1.30, 2.40; kopp.: arclBo. Toto: winn.: -r; 3. Blackfoot s-Gravenhof. Toto: winn.: 2.70; pl.i .60, 1.60; kopp.: 3.80; cov.: 4.40; trio: 3: kozen, gingen de Roemenen er wat feller tegenaan. Werkelijk gevaarlijk werden zij echter zelden, ook al omdat te weinig spelers in de aanval opereerden. De angst voor de snelle Engelse uitvallen bleef Ploesti beheersen. De Engelse defensie, waar de „granieten" spil Yeats een on overkomelijk struikelblok vormde, heeft het dan ook helemaal niet moeilijk ge had in dit weinig sfeervolle duel. Slechts vrije trap wegens hands van Yeats ln de 24ste minuut zorgde voor enige opwinding. Onder felle protesten van de Liverpoolspil mocht middenvoor Dridea bulten het strafschopgebied pro beren Lawrence in moeilijkheden te brengen. De Roemeense aanvalsleider mikte voortreffelijk. Buiten bereik van de doelman dreigde de bal in het doel te verdwijnen. De op de doellijn staande Smith zag nog slechts één stompte de bal over de lat. Afgefloteu „Strafschop", brulden de toeschouwers. De Roemenen dachten al aan een ver mindering van de achterstand, vergisten zich. Scheidsrechter Loureaux had reeds gefloten omdat het Engelse muurtje niet correct stond opgesteld. Dridea moest het, terwijl Liverpool- supporters op de tribunes hun menings verschil met een Belgische toeschouwer in hun voordeel trachtten te beslissen, nogmaals proberen. Hij knalde tegen een Engelse verdediger op. Het was de enige keer dat Liverpool in moeilijkheden kwam. Voor het overige slaagden de Engelsen er uitstekend in de voor de rust verworven 20-voorsprong te verdedigen. De Ajaxspelers, die in gezelschap trainer Michels en voorzitter Jaap Praag op de tribune nauwlettend verrichtingen van beide ploegen gade sloegen, zijn weinig wijzer naar Amster dam teruggekeerd. Liverpool behoefde zich immers niet volledig in te spannen tegen dit Ploesti. Tot welke prestaties het roemruchte team uit de Beatlestad ln staat Is, kwam in deze wedstrijd aller minst tot uiting. Daarom is het niet verwonderlijk dat de Ajacieden zich voorzichtig uitlieten ten aanzien van hun kansen. „Zoals de Engelsen vanavond speelden, kunnen we ze geloof Ik wel hebben", zei Johan Cruyff. die blijkens het instemmende gemompel van de an dere Amsterdamse spelers de mening van het hele elftal verkondigde. Bus tilde wereldrecord OOST-BERLIJN Met een wereld record ln het lichtzwaargewicht van 485 kg (147.5 - 147.5 - 190) werd gisteren in Oost-Berlijn de Rus Vladimir Bel- jajev wereldkampioen. Da uitslag luidt: 1, Vladimir Beljajev (Rusl.) <147.3—147.8— 137.5—190) 485); 3. Hans Zdraï (145—142.—177.5) 465. i (Hong.) 067.5- Klijnjan (DFC) favoriet van kleumend publiek LEEUWARDEN Geen moment heeft het Israëlische bondsteam gister avond in Leeuwarden Jong Oranje kun- bedreigen. De jeugdige pupillen van bondscoach George Kessler zegevierden in het stadion van Cambuur zonder al veel moeite met 41. Zelden zijn de Israëlische acties gevaarlijk geweest. Het eerste schot, waarop doelman Ton Thie zijn talenten moest tonen, viel pas in de twintigste minuut van de tweede helft. Tien minuten later konden de Is raëliërs eindelijk een hoekschop afdwin- Door de beperkte taltenten waarover de gasten beschikten, heeft de ontmoe ting voor de bondscoach niet al te veel waarde gehad. Ook de 7000 toeschou- i, die in de eerste 7 minuten getuige tn van twee vroege Nederlandse tref fers, toonden maar bij hoge uitzonde ring him waardering voor het spel van de jeugdige Oranjeploeg. De tegenstand van de gasten, die niet gewend zijn bij kunstlicht te spelen, was te zwak om van een ware krachtmeting te kunnen spreken. Bij Nederland zorgde Klijnjan (DFC) vervanger van Rob Rensenbrink nog voor de meeste geestdrift bij de kleu mende toeschouwers. Met felle .schoten stelde hij doelman Michaëli op de proef. Hij had slechts eenmaal succes, mede omdat een keer de lat redding bracht. Opmerkelijk teleurstellend was de prestatie, die Lambert Verdonk leverde. De passes van de PSV'er waren steeds zeer onzuiver en met zijn individuele ac ties vertraagde hij het tempo aanmer kelijk. Israël begon onfortuinlijk. Al in de tweede minuut tikte verdediger Shva- ger een scherpe pass van de naar voren getrokken Suurbier in eigen doel. Een hard schot van Klijnjan bood de Israë liërs even later nog maar weinig pers- peotieven op een gunstig resultaat. Doordat Nederland het daarna rustig- aan ging doen, bleef een derde treffer een afstandsschot van Willy van der Kuilen (PSV) lange tijd uit. Ook na de rust had het er alle schijn van dat Oranje genoegen nam met 3—0 Pas toen aanvoerder Jang op de rand van buitenspel Israël twaalf mi nuten voor tijd een tegendoelpunt had geschonken, keerde de vechtlust bij Ne derland terug. Een treffer van Jansen (Feijenoord) in de voorlaatste minuut (41) was daarvan het gevolg. Eintracht Frankfurt in halve finales intertoto FRANKFORT. Eintracht Frank furt heeft zich gisteren in het Wald- stadion door een 31-zege op IFK Norr_ köping in de halve finales van het inter- tototoemooi gespeeld. De eerste ontmoe- de Zweden geëindigd. De wedstrijd, die in een druilerige regen werd gespeeld, ting was in een 2I-overwinning voor trok slechts 2500 toeschouwers, Rugbyteam tegen West-Duitsland DEN BLAAG Op zondag 23 oktober 1966 speelt het Nederlands rugbyvjjftien- tal op het terrein van de Haagsche Rugby Club (Theo Mann-Bouwmeester- I aan/einde Waalsdorperweg) in Den Haag tegen het nationale team van West-Duitsland. Het laatste treffen tus sen beide vertegenwoordigende teams had plaats ln november 1965 In West- Berlfjn. De Duitsers wonnen toen met 42—18. De opstelling van het Nederlandse rugbyteam luidt: Voorwaartsen: J. Kal- jee (RC Hilversum), Snijders (HRC), Rijke (AAC), .Scholten (HRC), Engel (AAC), Van Ljinteren (AAC), Ooms (RC Hilversum), Kruse (HRC); scrum- half: Keuker (AAC); stand-off: Heck- mann (HRC); centers: Linthout (AAC) en Van Vugt (AAC); wings: Pietach (AAC) en Spijk (HRC); full-back: Van Reenen (RC Hilversum). De wedstrijd begint om 14.30 uur. Het Nederlands jeugdteam Bpeelt om 13.00 uur op hetzelfde terrein tegen het team van Schwalbe Hannover. De op stelling van het jeugdteam luidt: Voor waartsen: De Heus, De Geer, Van Beek en Van Altena (allen RC, Hilversum), Riet (AAC), Klaversteyn (Te Werve), W. Loos (HRC), Zorge (RC 't Gooi); scrum-half: Noordman (NFC); stand off: Hèer (RC 't Gooi); centers: Bur- dach (NFC) en Janmaat (DSRC); wings: Bogers (AAC) en A. Loos (HRC); full-back: Wijtzes (HRC). Drama bij autorace BUENOS «AIRES. De 19-jarige Lidia Mabel Annan werd gedood toen bij de race om de Grote Prijs van Argen tinië voor opgevoerde standaardauto's een wagen van de weg raakte en tussen het publiek verdween. De bestuurder liep, evenale vijf toeschouwers, verwondingen op. Kort na de start van deze 780 km, lange rit tussen Pilar en Villa Carlos Pas reed een andere wagen op het pu bliek in. Veertien personen moesten met min of ineer ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na het ongeluk nam de coureur weer aan de race deel.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9