HANDZETTER Ontmoetingscentrum voor Augustijnen wordt verbouwd H.C.W. omgezet in Hollandse Constructie Groep EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 OKTOBER 1966 „EIGEN HUIS" IN DE STEIGERS Het „Eigen Huis", de v R.K. Studentenvereniging gustinus is in de loop der Het i doelmatig gebouv de ondoelmatigheid is tiger. Rui p niet voldo» de lunch-hijeenkoi denten maar zien waar ze een plaats kunnen vinden. De reden, waarom men een bepaald vertrek met de term „keu ken" siert, is volkomen ondoorzichtig. De noodzaak werd al lang zonneklaar aangevoeld. De eerste plannen date: 1959. Nu s op stapel om de planni brengen. echter alle; Boi ïité Op instigatie van het bestuur de vereniging heeft prof. dr. J. J van Iersel een comité gevormd uit leden van de vereniging, dat de A bereiding en de verwerkelijking va restauratie en vernieuwing van Eigen Huis als opdracht heeft Rechtspositie van kleuterleidsters De kleuterleidsters van de St. Au- gustinus Vereniging kring Leiden heb ben zich gistermiddag op de hoogte kunnen stellen van de rechtspositie, waarin zij verkeren. De heer A. F. Rombouts. vertegenwoordiger van de personeel behartigt, licht te de plichten en rechten van de rechts positie toe in een technisch doch helder betoog. Ter sprake kwamen onder meer de pensioenregeling, invaliditeits wet en ziekte- en ongevallenverzeke ring. Spr. wees in dit verband op de publicatie over het functioneel leeftijds ontslag in het R.K. Schoolblad van za terdag a.s. Voorts deelde hij mede, dat het jaarboekje ook een schat van ge gevens bevat over de pensioenregeling. Persoonlijke problemen kunnen boven dien te allen tijde worden voorgelegd leden van de vereniging uit financiële puzzels geholpen en even vaak de for maliteiten vervuld van degenen, die op- der dankte de heer Rombouts na af loop van deze redelijk bezochte middag bijeenkomst. Burgerlijke stand Geboren: Jan zn van Cornelis Hoek en Arida Groótendorst. Willemijn Mari nes dr van Harry Peter Zeevenhooven en Marianne Clemence Tordoir. Erik Geert zn van Frederik Jacob Pieterman en Helena Petronella Jansen. Branko Francesco Maria zn van Cornelis Maria Jacobus Antonius v. d. Geest en Fran- cisca Maria Geraedts. Freddy zn van Jan Borst en Ingeburg Ingrid Kurz. Ondertrouwd: Johannes Nell, geb. 22- 4-'42, chauffeur, won. te Leiden, en Cor nelia Elisabeth Pieternella van Ipenburg geb. 10-8-'44, zonder beroep. Leonardua Jozef Maria Prins, geb. 5-ll-'38, zon der beroep, won. te Delft en Maria Jo hanna Petronella Oosterlaan, geb. 21-4- '41, medisch analiste. Jacobus van Es, geb. 4-6-'42, bouwkundig tekenaar, won. te Leiden en Jacqueline Susanna Helena van der Burg, geb. 21-1-'46, typiste. An tonius Wilhelmus Verweij, geb. 26-12- '15. rijksambtenaar, en Wilhelmina Hen- Gehuwd: Franciscus Hendricus Bors- boom, geb. 30-6-'40. poelier, won. te Den Haag en Stefina Tukker, geb. 3-9-'45, verkoopster. Stefanus Pieter Hendrikua Harmsen, geb. 13-9-'40. tennisleraar, won. te Sittard en Sylvia Jost, kantoor- Overleden: Gijsbertus van Dijk 86 jr. Adrianus van Leeuwen, 76 jr. Johannes Wilhelmus Antonius Spiegeler. 67 jr. Doordat een 22-jarige Leiderdorp- se bromfietsbestuurster gistermiddag op het Levendaal bij het linksafslaan naar de St. Jorisstraat geen voorrang verleende aan het tegemoetkomende verkeer, kwam zij in botsing met een vrachtwagen. Het gevolg was een ver moedelijke hersenschudding en breuk van haar linker-enkel. Door de EHD werd het slachtoffer overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Mevr. A. Lancel kwam gistermid dag in de Thorbeckestraat zo ongeluk kig te vallen, dat zij haar rechter on derarm brak en flinke vleeswonde op liep. Voor behandeling van haar kwetsuren werd zij door de EHD ge bracht naar het Academisch Zieken huis. SOLGLYTT VANDAAG NAAR NIJMEGEN Het „varende Solglytt" is gisteren in een opperbeste stemming in Gouda aangekomen. Mede dank zij het stra lende weer werd deze eerste dag voor alle opvarenden een goed begin de toch: vanmiddag omstreeks exploitatiekantoor van onroerende goe deren te Leiden, die als voorzitter zal optreden, dr. F. F. J. Drijkoningen, hoofdambtenaar Rijksuniversiteit, mr. Bergmeijer, algem. directeur St. Elisabethzi nissen, advocaat Haag. mr. T. O. Dutch Indonesian 500 mille M. Thu- Den De verbouvyingskosten worden ge raamd op 500.000. De geldschieters verwachten van de leden van de ver eniging, dat deze zich tot het uiterste zullen inspannen zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. Met oog hierop bierprijs i tje verhoogd, zal er rond ker: werkweek worden gehouden dubbel- Taakverdeling B. en W. van Voorsehoten ukzaamheden als volgt BurgemeesU vesting, persoi litie, brandwe king, algemene coördinatie. Wethouder drs. A. F. v. d. Laan (K.V.P.): Openbare werken, inclusief grondbedrijf, beplantingsdienst, reini gingsdienst, planologie en woningbe drijf. Wethouder dr. M. S. Kamminga (V..V.D.): Financiën, openbare nutsbe drijven, middenstandaaagelegenheden, marktwezen. Wethouder W. Iestra (1 Onderwijs, culturele zaken, zondheid, personeelsbeleid l (incl. onderwijs), po- bescherming bevol- Chr. Als loco-burgemeester zal optreden drs. A. F. v. d. Laan: als tweede lopo- burgemeester wethouder dr. M. S. Kam minga. Spreekuren voor het publiek: burge meester L. de Kool, wethouder drs. A F. v. d. Laan en wethouder dr. M. S Kamminga: iedere vrijdagmorgen var 10 tot 11 uur. Wethouder W. Ietstra iedere donderdagochtend van 10 tot 1] Belangrijkste puntprioriteitsaandelen dering van aandeelhouders van de Hol- landsche Constructiewerkplaatsen werd een voorstel behandeld tot wijziging der statuten in verband met Electrolasch Maatschappij (NEM). De vergadering werd door slechts vijf aandeelhouders bezocht, die gezamen lijk 8840 aandelen vertegenwoordigden met 4700 stemmen. korte inleiding uiteen, dat men door De rangschikking van verschillende groep tot nog meerdere samenwerking reeds samenwerkende N.V.'s in één zal kunnen komen. Daartoe werd voor gesteld de tie Groep. Nadat notaris mr. J. C. van Eek de voorgestelde wijzigingen in een korte samenvatting had toegelicht, werd me degedeeld. dat het belangrijkste punt eigenlijk is het voorstel tot het creëren van prioriteitsaandelen. Het maatschap pelijk kapitaal wordt van 7.5 min. ge bracht op 17,5 min., waarvan tien prioriteitsaandelen van elk 100,- no minaal. De houders der prioriteitsaan delen kunnen bindende voordrachten op maken voor de benoeming van leden van de Raad van Bestuur en het Colle ge van Commissarissen. V. Vierbergen te Voorschoten 25 jaar bij de politie Maandag werd de wachtmeester der eerste klasse V. Vierbergen te Voor schoten gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum bij de politie. De hul diging vond plaats in de raadszaal. De eerste vier jaren bij de politie bracht de jubilaris door te Alphen a. d. Rijn, de overige 21 bij de rijkspolitie te Voor schoten. Zowel de burgemeester als de opgeruimd karakter. De Chr. Bond "van Politieambtenaren kwam bij monde van de heer Van Sint Maar tensdijk uit Wassenaar hulde brengen aan het bestuurslid van deze bond. De enveloppen met inhoud ontbraken niet. Van zijn collega's van Voorschoten kreeg hij een electrisch scheerapparaat en van de plaatselijke politiebond een gedeelte van een kampeeruitrusting. Bij Vrouwengilde Oegstgeest verdiept in bijbel In de serie inleidingen welke prof. J. J. M. Stleger, docent van het Philosi- phlcum te Warmond, voor het kath. Vrouwengilde te Oegstgeest houdt, werd gisteravond het onderwerp: "Hoe kennen wij Jezus Christus" aan de orde gesteld. WU kunnen het KVG int ook deze avond was voor de vele aanwezigen ongetv\ feld van byzonder gehalte. Voor de pauze ging de spreker in op het ontstaan van het Nieuwe Testament. Vanuit buiten-bijbelse bronnen weten wij heel weinig van Jezus, maar toch net genoeg om te bewijzen dat Hij er gew eest is. Voor het overige zijn we dus om zyn persoon te kennen, geheel op de by hel aangewezen. Hoe het allemaal precies was is uit oogpunt van verkon diging niet het belangrijkste, voorop wordt gesteld: Jezus is de Heer en Hij ook de Moeder zonder treffende wijze. In het tweede gedeelte van zijn betoog ging spreker dieper in on het "God én Mens" zijn van Jezus, hetgeen hem tot de formulering bracht, aan de hand van de bijbel, dat Jezus in zijn mens zijn niet alles kon Godheid bewust worden. Na afloop was er gelegenheid tot dis cussie en vragen stellen. In haar slot woord vestigde de presidente mevr. J. Staal-Van Santvliet nog eens de aan dacht op de derde inleiding die plaats vindt op 21 november a.s. met als on derwerp: "Welke eenheid wil de Heer in zyn kerk". Introducées toegestaan. Voorts bracht zij by de aanvang van de avond de MEMISA in herinnering. Van alles is welkom vo< tie in 't byzonder brillen, EEN PASSAGIER.blikjes babyvoeding e.d. knemers zal' voor taan werden geregeld per contract. Op een vraag van een der aanwezi gen betreffende de prioriteitsaandelen Nadat het voorstel tot wyziging der statuten tenslotte met algemene stem men was aanvaard, werd de Raad van Bestuur opgedragen by het Ministerie van Justitie een aanvrage van „geen bezwaar" in te dienen, waarna de pre- vergadering een historisch moment voor de HCW betekent en naar aanleiding daarvan gaf hij de verzekering, dat de Raad van Bestuur alles in het werk zal stellen om hetgeen thans in de sta tuten is vastgelegd, te zullen verwezen lijken. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING VERORDENING BENZINEPOMPEN B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden ter gemeente secretarie. kamer 112, voor een ieder ter inzage liggen: a. de door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 decem ber 1965 vastgestelde Verordening benzinepompen b. de door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 juni 1966 vastgestelde wijziging van de on der a. genoemde verordening. LEIDEN. 20 oktober 1966. OEGSTGEEST BIJDRAGE UIT BOS WET Op grond van de nieuwe Boswet heeft de Minister van Landbouw en Visserij bij besluit van 12 aug. 1966 aan onze gemeente, onder voorbehoud dat telken- jare de betreffende post op de Rijksbe groting wordt goedgekeurd, voor de pe riode van 1 jan. 1963 tot en met 31 dec. 1967 jaarlijks Voetbalver. ASC Oegstgeest ontvangt tegemoetkoming uit de gemeentekas Reeds by brief van 15 juli 1964 richt te het bestuur van de vereniging Ajax- Combinatie een verzoek tot b. en w. om financiële steun in verband met het feit dat op 30 juni 1964 de tribune met de kleedkamers enz. tot op de grond toe was afgebrand. Een beslissing op dit verzoek werd destijds uitgesteld. Het bestuur van ASC komt thans op deze aangelegenheid terug. In een brief van 24 augustus jl. geeft het een overzicht van de uitgaven en inkomsten in ver band met de herbouw. Van de bruto- kosten ad 114.512.70 blijkt een be drag ad 33.488,10 nog ongedekt te zijn. De vereniging vraagt een bydrage in dit tekort hetzij in de vorm van een jaariykse subsidie hetzij in de vorm van een bijdrage ineens. B. en w. geven de voorkeur aan het laatste. Zij zijn mede daarom bereid een voorstel te doen, om dat deze vereniging financieel steeds op eigen benen heeft gestaan en slechts een beroep doet op de overheidskas. In zgn brief wijst het bestuur van ASC er op, dat het in de naaste toekomst nog meer kosten moet maken. Een gedeelte van het terrein, dat als aanvoerweg en werkterrein Katholieke en prot. christ. begraafplaatsen te Oegstgeest geen subsidie In het voorstel van 9 Juni 1965 heb ben b. en w. van Oegstgeest een afwq- zend standpunt ingenomen ten aanzien van de subsidiëring van de begraafplaat- Wij hebben zulks gemotiveerd door er op te wijzen dat de exploitatie sluitend moet zijn door aanpassing van de ta rieven aan het kostenpeil. Dit agendapunt is in de raadsverga dering van 16 juni aangehouden ter be handeling by de begroting 1966. In het voorstel d.d. 23 november 1965 aangaande subsidieverzoeken der begro ting 1966 schreven b. en w. dat zij deze aangelegenheid afzonderlijk aan de orde wilden stellen, daar het nader on derzoek, dat zij gewenst achtten nog niet tot een afsluiting was gekomen. Zij hebben de besturen van de beide begraafplaatsen exploitatierekeningen en -begrotingen van een aantal jaren ge vraagd en een overzicht van de tarie- Het Centraal Bureau voor Verifica tie en Financiële Adviezen der Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, heeft d.d. 16 mei 1966 rapport over deze materie uitgebracht. Over de begroting van de begraaf plaats der Hervormde Gemeente (Grqp- ne Kerk) merkt het bureau op, dat de exploitatie van deze begraafplaats bq de huidige tarieven zeker sluitend zal zijn. Dit wordt aangetoond in een uit voerige specificatie van opbrengsten en uitgaven. De deskundige gaat in zijn rapport over de begraafplaats van het R.K. uit van de door het R.K. overgelegde begroting van het eerste jaar na de uitbreiding van de begraafplaats. Dit houdt verband met het feit dat dit bestuur aan de gemeen te een bedrag ineens vraagt zo moge lijk gelijk aan het bedrag der geraamde kosten van uitbreiding der begraaf plaats. welke op ƒ60.000— worden ge- De totale lasten volgens de begro ting: 13.750.—. Af: post aanlegkosten, beplanting afrastering, maken van paden en aanpassen van de oude situatie aan de nieuwe en het maken van een nieuwe restantenkelder enz. ƒ5.000. 8.7.50.—. Opbrengsten 5.500.—. Na delig saldo 3.250.—. Dit nadelig saldo ontstaat hoofdza kelijk door de hiervoor reeds bespi 5.000.— per jaar met 300.- jaar zal dalen. Teneinde dit nadelig saldo in de be ginperiode te dekken, adviseert de des kundige: 1. Heffing van de jaarlijkse rech- oude gedeelte, 2. Dekking van het nadelige saldo van zogenaamde eigen graven (huur- uit de ontvangsten van huursommen en periode van 20 ja- Tot zover de conclusies kundige. Bij brief van 8 september 1966 heeft de kerkvoogdij van dc Hervormde Ge meente de volgende bedenkingen inge bracht tegen genoemd rapport, waarin zij er o.m. op wijst, dat op een bedrag 9.800 zal zijn te ramen. Op de de des- B. en w. hebben het verificatiebureau gevraagd nader in te gaan op de be denking van de kerkvoogdij. Dit wij zigde echter haar standpunt niet. Het R. K. Kerkbestuur heeft bij brief van 22 juni 1966 eveneens gereageerd op het rapport van de deskundige. Men kan bezwaarlijk het Kerkbestuur in zyn huidige samenstelling verantwoordelijk stellen voor het door vorige generaties gevoerde financiële beleid. Wanneer het Kerkbestuur deze taak niet vervulde, zou de Gemeente voor 'n begraafplaats moeten zorg dragen. De aanleg van een gemeentelijke begraafplaats zou de ge meente voor zwaardere lasten plaatsen dan bij subsidiëring der kerkeiyke be graafplaatsen het geval is. Derhalve zou het Kerkbestuur b. en w. willen verzoe ken de raad van Oegstgeest in overwe ging te willen geven om gunstig te be schikken op het eerder door het Kerk bestuur gedane verzoek een subsidie te mogen verkrqgen ten behoeve van de begraafplaats." Met de conclusie t.o.v. de Kerkvoog dij van de Herv. Gem. van het bureau zijn b. en w. het eens'. Het R. K. Kerk bestuur vraagt geen jaarlijkse bijdrage. Afgezien van het feit dat bij de tegen woordige financieringsmoeilijkheden der gemeenten het verlenen van grote rente loze voorschotten of bijdragen ineens een onoverkomelijke opgave betekent, behoren de kosten van uitbreiding van de r.k. begraafplaats naar de mening van b. en w. door de beheerder zowel te worden gedragen als gefinancieerd. Samenvattend stellen zij voor de beide verzoeken af te wijzen. den gebruikt, zal moeten worden her steld. Door het aanbrengen van een ver hardingslaag zal dit dienstbaar worden gemaakt als parkeerterrein, waardoor mede het verkeersprobleem bq thuis wedstrijden aanzienlijk zal verminderen. De kosten hiervan bedragen alleen al ruim 3.500,Ook zullen weer kosten moeten worden gemaakt voor herstel van de afrastering om het terrein. B. en w. stellen u voor aan de vereniging ASC de volgende tegemoetkoming uit de gemeentekas te verlenen: in het te kort van de herbouw van de tribune 5.000—, voor de aanleg van een par keerterrein ƒ3.500,voor het herstel van de terreinafscheiding 1.500, Totaal 10.000.—. Dit bedrag kan wor- -strekt uit het lefonds. In de vergadering van 28 september jl. is besloten tot aankoop i van de panden Dorpsstraat en 88a. Het ls de bedoeling deze panden zo Spoedig mogeiyk af te breken. B. en w. hebben toen medegedeeld, dat over de aankoop van de aangrenzende pan den Dorpsstraat nummers 90-98 -opper vlakte 731 m2- nog overleg gaande was, Dit overleg heeft tot resultaat gehad, dat de eigenaresse de N. V. Katwijkse Kalkzandsteenfabriek te Katwqk Rijn, bereid is de percelen te verkopen voor de prijs van 26.500,Daar b. er w. deze aankoop in het belang van dc gemeente achten, stellen zij u voor hier toe te besluiten en voor de kosten var aankoop en overdracht een krediet var 29.000,beschikbaar te stellen. Het betreft hier vyf woningen, waarvan de nummers 90 en 92 nog verhuurd zijn. Het ligt in het voornemen de woningen zodra zich daartoe de gelegenheid voor doet, af te breken. VERKOOP BOUWGROND De heer L. M. Deckers, wonende te Leiden, heeft zich tot b. en w. gewend met het verzoek hem een perceel bouw grond aan de Apollolaan te verkopen. Dit perceel heeft een oppervlakte van 538 m2, terwyi de prijs 65,— per m2 bedraagt. Op het terrein mag eenvry- De heer L. Th. Menken alhier heeft bij voorlopige koopovereenkomst van 15 juni 1965 een terrein in het bungalow park, gelegen op de hoek van de Abt- spoelweg en de Lange Voort, aange kocht, dat echter nog niet is overgedra gen. Bij nader inzien wenst hy echter liever het aangrenzende terrein aan de Lange Voort te kopen. De prijs van het eerstbedoelde stuk grond bedraagt 60 duizend gulden, terwyi die van het aan grenzende perceel ƒ82.000,— bedraagt. B. en w. stellen voor -onder intrekking van het raadsbesluit van 14 juli 1965- te besluiten tot de verkoop aan de heer Menken van perceel nr. 23 gelegen aan de Lange Voort, tegen een prijs van 82.000,—. De oppervlakte van dit ter rein bedraagt 1366 m2. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 19 OKTOBER Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en plant kunde lezing. Breestraat 20.00 u. Centre Culturel Francais de Leyde Cours „Initation aux existentialis- mes". (Rapenburg 43), 20.00 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER K. en O. meesterserie Rotterdams Philharmonisch Ork. Stadsgehoor zaal, 20.00 uur. Ver. Oud-Leiden prof. Th. H. Lun- singh Scheurleer spreekt over „De stadhouders als verzamelaars". De Lakenhal, 20.00 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER My. voor Toonkunst Leiden Tatral kwartet. Zuiderkerk, 20.00 uur. Hinderwet- en bouwtoeziehtver. 42e jaarvergadering, Stadsgehoorz., 10.45 Leids Zolder Cabaret café-chantant. Auberge Francaise (Kloksteeg 19), 21.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde le zing over Tibetaanse vluchtelingen door dr. P. H. Pott, 20.00 uur. en O. afd. Oegstgeest film „Vt K. en 0. Oegstgeest met cyclus over „Het onbehagen en onze jongeren" Vrijdag 21 oktober, 20 uur wordt in gebouw Irene (Endegeesterstraatweg) de Canadese film: "Vertrek zonder af scheid" (Nobody waved goodbye) ver- too'nd, met inleiding door mr. A. W. Kist, directeur van het Vormingscen trum Oud-Poelgeest. "Hoe komt het, dat een jongen uit een fatsoenlijk, wel varend gezin, ervan door gaat en zich aan ernstige vergrijpen schuldig maakt" Deze discussiefilm geeft geen goedkoop of eenzijdig antwoord, maar laat ons de achtergronden zien en kan dus uitste kend als uitgangspunt dienen voor de daarop volgende cursus. Maar ook los hiervan is de film uitermate boeiend. Op vrijdag 28 oktober, 11 en 25 no vember a.s. vinden de drie lezingen plaats van de cyclus: „Het onbehagen en de jongeren", telkenmale in het Rijn lands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, om 20 uur. De respectievelijke sprekers zijn: prof. dr. E. V. W. Vercruysse, hoogle raar in de empirische sociologie, heeft tot thema: "De onbehagelijke situatie van onze jongere generatie". Drs. J. C. C. Rupp, medewerker aan het Paedago- gisch Instituut van de Rijksuniversi teit te Utrecht, met als onderwerp: "Van protest tot nieuwe levensstijl"? Drs. A. P. N. Nauta, socioloog en wetenschap pelijk medewérker aan de afdeling On derzoek en Planning van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe- lqk werk, besluit de cursus met een cau serie over de vraag: "Latew-wy het zo, of zijn er wegen ter verandering van het klimaat" In een serie van drie lezingen krijgt men thans de kans zich grondiger be wust te worden van hetgeen er aan de hand is. vooral met het oog op het ef- ite lezingen ligt vanzelf de verwachting! Abonne- de gehele cyclus (eventu eel met inbegrip van de film) en losse kaarten zijn verkrqgbaar bij de Rijn landse Boekhandel, de Kempenaarstr. 18, Oegstgeest en het bureau van K. O. Plantsoen 25. Leiden. Geboren: Marcus Th. M. z.v. T. J. M. Den Hollander en H. M. Juffermans; Jo hanna A. M. d.v. H. A. Hofmann en M. G. Peeters; Marjolijn J. M. d.v. J. L. W. Wolffenbuttel en C. J. J. Boere; Godefri- duS A. M. z.v. A. J. M. Koppers en J. v.d. Nouland; René L. z.v. P. Zwart en J. v.d. Vyver; Ruben D z.v. C. M. G. Marks en J. Derogee; Thirza J. d.v. A. de Ruiter en E. H. M. E. PhUippus. Gehuwd: J. B. M. v.d. Berg met A. Koelewqn; D. de Hoop met M. S. van BEGROTINGSVERGADERING De gemeenteraad van Oegstgeest zal op 14 december bijeenkomen om te ver gaderen over de begroting 1967. De vergadering duurt van 2 tot 5 uur n.m., wordt voortgezet om 7 uur 's avonds en zal zonodig op 15 december half acht 's avonds worden voortgezet. VERGUNNING VERLOF A Drankwet. In de oude situatie stonden tien vergunning verlof A uit, waarvan een op de Hoge Morsweg. Doordat na de grenswijziging het aantal vergunnin gen 10 mocht blijven kan derhalve een vergunning tot de verkoop van sterke stellen de raad voor de vergunningen als volgt over de gemeente te verdelen: één voor dat deel der gemeente, ge naamd de Lange Voort, de Lljtweg en de Irislaan (waar een winkelcentrum ge vestigd zal worden) en negen voor het overige gedeelte van de gemeente. Musea lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 ui Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag, van 9- (zondaes 1-5 uur). T entoonslellingen Cm"dhed™ (Rap-enbUf^' -- 10 okt.). de Eeuwigheid" De Lakenhal. - van Co Westerik v. Heusden (t.m. 16 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt) Grafiek van Maryke Man (tot 1 nov. dag. vanaf 4.30 uur). Boerhaavezaal Schilderyen en te keningen van G. de Wit (tot 23 okt. dag. van 2.30-5.30 en van 7.30-9.30 uur). 52 kaarten en 2 jokers) ve abonnee ontvangt De Lel Courant gedurende 14 dagen gratis! De Leidse Courant thans een krant van groot formaat, met een smaakvolle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schryvers en corres pondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze graag gelezen SPORTKRANT! Vul nog heden onderstaande t Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Cours Betaling zal geschieden per: week maand kwartaal Deze advertentie na Invulling BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Moeilijkheden met ijsbaan handicap voor ontwikkeling ijssport te Sassenheim Tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering van de IJsclub „Sas senheim", die plaats had in de zaal van „Het Bruine Paard" en vrij goed bezocht was, deelde voorzitter G. Buurman, in z'n openingswoord, waar in hij bijzonder ere-voorzitter, DL van Breda en de afgevaardigden van de zusterverenigingen uit de omgeving hartelijk verwelkomde, o.a. mede dat de bekende moeilijkheden met de ijs baan een goede ontwikkeling van de ijssport in de weg staan. Deze winter zal daarom de baan, -gezien het vele werk er aan verbonden en de steeds weer terugkerende teleurstelling, niet onder water gezet worden. De tennis banen van het gemeentelijke sj park zouden de enige uitwijkingsmo gelijkheden zijn om nog enigszins ijssport te kunnen genieten. Nieuwe plannen zijn echter in voorbereiding. Door een grote firma ter plaatse was een terrein beschikbaar gesteld, doch Rijkswaterstaat is hierbij betrok ken wat betreft de in-en-uitgang aan de Rijksweg. Een andere mogelijkheid is gevonden op een terrein van de heer Langeveld, achter het zwembad en gelegen aan de Provinciale weg. Hier zullen Provinciale Staten uitein delijk moeten beslissen over de ingang. Bij deze instantie is al naar de moge lijkheid hiervan een onderzoek inge steld. Ook de kosten van aanleg zijn in onderzoek. Na het nemen van grondmonsters van beide terreinen bleken deze zeer ge schikt te zijn. Naast deze twee objec ten was er ook nog een object gepro jecteerd door de heer Oostmeijer. Dit zou dan uitgevoerd moeten worden in samenwerking met de Wielervereni ging „Sassenheim en Omstreken" en „Jeugdrecreatie Sassenheim". 'n Kost baar project en zeker de eerst komen de jaren niet te verwezenlijken. Het afgelopen jaar is echter ondanks de vele moeilijkheden met de ijsbaan gunstig verlopen, mede dank zij de vroeg ingevallen winter. Tenslotte deeld hij mede dat de Kon. goedkeu ring was aangevraagd. Het ledental is gegroeid van 1757 in 1965 tot 1893 thans. Penningmeester J. Karremans liet een gunstig geluid horen over de financiën. Namens de kascommissie bevestigde dit de heer J. van Vliet, die tevens dank bracht aan het adres van de heer Karremans voor zijn ac curaat beleid. In de nieuwe kascom- G.S. met Sijbrands tegen LDV in Leiden Zaterdag moet LDV in restaurant Zomerzorg, Stationsweg 35a te Leiden, uitkomen tegen G. Samenzijn uit Am sterdam. Bij de Amsterdammers speelt o.a. Sybrands mee, die 2de werd in het onlangs gehouden tournooi in Alès in Frankrijk. De Amsterdammers begin nen al met een voorsprong, want een party die vooruit gespeeld werd tussen Heemskerk (LDV) en Rustenburg (G. S.) eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde. De wedstryd begint om missie werden gekozen de heren J. Vliet, D. Perfors en J. van den Nou land jr. De aftredende bestuursleden vacature van de heer D. Dijkman: werd op voorstel van het bestuur de heer J. Dreef gekozen. De heer Dij li mans werd dank gebracht voor z werk in het belang der vereniging. Aan het slot van de vergaderim deelde de heer Van der Voet uit War mond, lid van het districtsbestuur mede, dat Deze baan zal dan echter voor het ge west Zuid-Holland wel centraal ten liggen. Alphense huisvrouw stal zegelkaarten Het ergste dat de Officier van jut title by de Haagse politierechter In dj feit, dat zy misbruik Want als werkster bevond alleen in de winkel en had ze gebruik gemaakt een aantal zegelkaarten te stelen. En kwaad vond dat zy door haar kinderen die zegehl had laten inwisselen. Verdachte werkte dan in een win kel te Bodegraven, waar zy des mor gens vóór het personeel aanwezig was Toen zy op een ochtend een kastdeur open zag staan, maakte zy van die ge legenheid gebruik om de zegelkaarten t- Volgens de vrouw waren dat er pl.mil 80 geweest, doch de eigenaar van de zaak schatte het aantal groter. Geleidelijk had verdachte de zegel; door haar kinderen laten inwisselen. Dt officier van justitie verweet het ver dachte, dat zij door haar handelwijze de naam van het gezin kwaad had be rokkend. Hy wilde wel rekening houden met de j financiële omstandigheden van verdach te en daarom volstaan met 75.boete I en voorwaardelijk twee weken gevan genisstraf met proeftyd van twee jaar. De rechter veroordeelde tot ƒ50 - boete en voorwaardeiyk twee weken ge- W ASSENAAR SNELSCHAAKKAMPIOENSCHAP De Schaakvereniging Was evenals vorige jaren wedstryden organ.-f! seren om het snelschaakkampioenschap 0 van Wassenaar. Op zaterdag 29 oktober a.s. worden de voorronden gespeeld, op maandagavond 31 oktober de finale. Del wedstrijden worden gehouden in het Je- roenhuis in de Kerkstraat. Iedere Wassenaarse schaakliefhebber kan deel nemen, mits hy zich tevoren opgeeft bij de heer A. P. M. Houtman, Van ZuyleD van Nijeveltstraat 167, tel. 5147- (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaariykse winstdeling. Eventueel vergoeding van selskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelijke persooniyk of schrifteiyk aan ons bedryf: PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4