SAMSON EEN OF ZES WEKEN VOOR OLYMP. SPELEN AANKOMEN goede medewerkers voor de walserijen nieuw! de braun parat] een nieuwe braunshaver inde prijsklasse van f65 MAGAZIJNBEDIENDE BROEIBAKKEN ST. BAVO BLOEMKWEKERIJ HOOGOVENS IJMUIDEN Lekkere verse Samson Shag is zijn geld dubbel waard! BRfiun PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 OKTOBER 1966 miNNESDTA [NEDERLAND] N.V. R006EVELTSTRAAT 56 - LEIDEN - TEL (01710) 34641 Voor spoedige indiensttreding vragen wij: enkele administratieve medewerksters voor onze afdelingen werkvoorbereiding en verkoop binnendienst Typediploma en enige kantoorervaring gewenst. Leeftijd tot 25 jaar. Geboden wordt een afwisselende werkkring. Salariëring naar prestatie en leeftijd. Solide van Amerik. grenen TE koOP AANGEBODEN te Roelofarendsveen oppervl. 67 are (400 R.R.) waarop aanwezig nieuw woonhuis, bedrijfsschuur, 120 m2 trek kas met verwarming. 400 m2 vaste kas en 400 m2 verplaatsbare kas en gehele inventaris. R. Paauw, Boekhandel, Ik stel prijs op met r informaties over bovengenoemde Nr. U 808 tewerkstelling bij u w bedrijf Naam- Adres: Gehuwd/ongehuwd Woonplaats: Handtekening: Geen tussenweg voor Mexico Aanpassing niet voor allen gelijk MEXICO-CITY I)e Deense wiel renner Jan Ingstrup, die „alleen maar voor de aardigheid" meedeed, bereikte gisteren de halve finales van de 4000 ui individuele achtervolging bij de kleine Olympische Spelen. Ingstrup is een sprin ter. die zich kwalificeerde voor de achtste finales 'van de 1000 m tij dra ces. Toen dat eenmaal gelukt was, liet hij zich ook in schrijven voor de langere afstand. „Dit is dee erstc keer dat Ik uitkom in een ach tervolging". vertelde Ingstrup. „Ik ben een typische sprinter en deed alleen voor de aardigheid mee". Ingstrup is pas tien dagen in Mexico. Hij was een van de laatste Denen, die daar «jriveerden, maar hij had totaal geen last van ademhalingsmoeilijkheden tijdens de inspannende tijdrit. Hi.i maak te zelfs de snelste tijd: 4 min. 56.71 sec. Zijn tegenstander, de Mexicaan Radames Trevino, stratte aangemoedigd door het publiek in een razend tempo Maar Ing strup had zijn krachten beter verdeeld en liep in de laatste vier ronden ver van de Mexicaan weg. Ingstrup ontmoet in de halve finale een moeilijke tegenstander in Jiri Kolar (Tsj.-Sl.). die zijn serie won in 4.57.50. De andere halve finale gaat tussen de Olym pische kampioen Jiri Daler (Tsj.-Sl.) en de Italiaan Ursi. die zich als vierde plaatste. De Nederlander Fedor den Her tog haalde de laatste acht met een ver schil van een seconde. Den Hertog kwam toen uit tegen Daler. Zijn 5.06.92 was ech ter niet voldoende voor een plaats bij de Bij de series van de sprintwedstrijden verloor wereldkampioen Phakadze De Rus behoorde later evenwei tot de vier. die door de eerste herkansing kwamen. Tot degenen, die zich direct bij de laatste 16 plaatsten, behoorde Jan Ingstrup, die bezig is grote indruk te maken in Mexico- City. De Nederlandse zwemster Els Hulsebos is op de vijfde dag van de kleine Olym pische Spelen tweede geworden op de 4 x 110 m wisselslag achter de Amerikaan se Claudia Kolb. Toty Heukels eindigde met grote achterstand op de vijfde plaats. De uitslagen van de laatste finales luiden: Dames, 4 x ÏOO meter wisselslag: 1. Claudia 5*59.0: 'V^ Heiga1'Lindner (O.-Did.) 6.01.3;5. 3(lil meier vrije slag: 1. Claude Mandonnaud (Fr.) 2.1H.7: 2. Michlko Klhara (Jap.) 2.23.0; ightson (V.S.) jorge Telch (Mex.) 155.95 pnt. Na afloop van het zwemprogramma van de kleine Olympische Spelen hébben de leiders van de diverse ploegen de eerste conclusies getrokken wat betreft het probleem nummer één van de komen de spelen: de acclimatisatie op grote Eén feit werd duidelijk: alle zwemmers en zwemsters van buiten Mexico kwamen niet aan hun beste prestaties toe. Het verschil was één a twee seconden over de 100 m en één minuut tien of twaalf secon den op de 1500 m. Het meest typische voorbeeld was dat van de 1500 m. waarop de wereldrecord houder de Amerikaan Mike Burton (met 16.41.5) werd verslagen door de Mexicaan Guillermo Echeverria. die een tijd maak te van 17.40.2 tegen 17.52.00 voor de Ame rikaan. Bij de Amerikaanse kampioen schappen waren de tijden van Burton en Echeverria respectievelijk: 16.41.5 en 17.50.9. De Mexicaan werd daarmee laat ste in de derde serie. De prestaties op de 400 m vrije slag waren minstens zo Interessant. Bij de Amerikaanse kampioenschappen maakte Burton een tijd van 4.12.4 en Echeverria 4.21.2, terwijl op hetzelfde tijdstip in Eu ropa de Fransman Mosconi tot 4.13.6 kwam. Anderhalve maand later vertrok ken dezelfde zwemmers in goede conditie naar Mexico, waar zij geheel verschillend reageerden op het klimaat. Mosconi was tien seconden langzamer, Echeverria, die steeds ver ten achter was gebleven bij de grote Amerikanen en Europeanen, maak te een tijd, diea drie seconden beter was dan die bij de Amerikaanse kampioen schappen. De op het laatste ogenblik in Mexico aangekomen Burton bleef twaalf seconden avn zijn beste prestatie ver- De aanpassingsmoeilijkheden waren niet voor allen gelijk. Sommigen pasten zich de eerste dagen goed aan. maar kre gen later last van een tekort aan uit houdingsvermogen. Anderen pasten zich geleidelijk aan. Dat bracth Georges Hai nes. de leider van de Amerikaanse ploeg tot de uitspraak: ..Men moet één of zes weken voor de spelen in Mexico aan komen. Een tussenweg bestaat niet". Nando uitdager van Koknieyer AMSTERDAM Het hoofdbestuur an de Nederlandse Boksbond heeft de Antilliaan Sugar Boy Nando, die zater dag in Herford (W Did) door k.o. in de derde ronde van de Duitser Günther Kober won, aangewezen als uitdager Harko Kokmeyer, de Nederlandse kampioen in het middengewicht. Het ge vecht moet voor 1 februari worden ge houden. Nootdorp besluit draversseizoen (Van onze paardesportmedewerker) j Nootdorp heeft tot besluit van het sci- zoen op de draversbaan woensdagmiddag j acht goede koersen, behoorlijk bezet, zo wel wat betreft kwantiteit als kwaliteit. Wagenaar is er met veel van ztfn op deze I baan zo gevaarlijk-snelle paarden, maar zekere winners heeft hij toch ook niet. Brahmapoetra S is er op de 2380 meter voor de hoogste klasse natuurlijk wel één waarmee men goed rekening moet hou- den. maar hij heeft een flink seizoen achter de rug en eens is het ook voor hem genoeg. Dat stadium zal niet meer zo ver weg 'zijn. Zus Hanover kan het van hem overnemen als hij faalt. Zowel Due als Excellent Narciso toon den de laatste weken wel zoveel snelheid, dat Van der Togt met hen zou kunnen winnen. De wonderlijke Bahamontes heeft zijn periode van vorm en hij kan de derde Narciso van de middag Dave die overigens wel de snelste is van de drie .van -de zege afhouden. Aanvang: half twee. Ammanprys (2380 m, met trio): Due Narciso - Exclusief du Commerce - Early. Outsider: Di Stefano. Damascusprijs (16£0 m, eerste serre): Dumas - Comtesse Terraise - Doortje Dartel. Damascusprijs (1660 m, tweede serie): Bahamontes - Dave Narciso - Aura van Zelda. Outsider: Delphine W. Jeruzalemprijs (2000 m, met trio): Delana Kitty - Cita Victoria - Catha- nna Casindra D. Jeriehoprijs (2380 ml: Brahmapoetra S - Zus Hanover - Zoon van Quinta. Beiroetprijs (2000 m. van meet): Excel lent Narciso - Eddy B - Doronicum. Out sider: Duiker S. Burgemeester Schölvinckprijs (2000 m. met trio): Zingly Sister - Zorro d'Aster - Ypsilon. Outsider: Zippy Erebus. Van Duivenbode kandidaat voor Europese titel AMSTERDAM Bas van Duivenbo de, de Nederlandse titelhouder in het halfzwaargewicht, is door de Nederland- boksbond kandidaat gesteld voor een gevecht om het Europese kampioen schap. Als de E.B.U. de kandidatuur de Amsterdammer aanvaardt, kan hij de Italiaan Piero del Papa uitdagen. Bouw uw toekomst op staal Hoogovens IJmuiden vraagt Door gestadige uitbreiding van de produktie zijn er ito en in de naaste toekomst plaatsingsmogelijkheden in diverse richtingen o.a. machinebedieningswerk en expeditiewerk. Leeftijd 21 - 45 jaar. Opleiding geschiedt in de praktijk. Het werk wordt in ploegendienst verricht. Men begint (indien 23 jaar of ouder) op een minimum jaarsalaris van f 8.058,- plus ploegendiensttoeslag hetgeen neerkomt op ca. f 180,- bruto per week. Voor gehuwden vanaf 24 jaar, die in Leiden of op grotere afstand van ons bedrijf wonen, komen woningen beschikbaar. Indien u hiervoor belangstelling hebt, verzoeken wij u onderstaande coupon volledig ingevuld, in een gesloten envelop, gefrankeerd met 20 cents postzegel, te zenden aan: Hoogovens - IJmuiden, Personeelsvoorziening „Buitenhof". Na ontvangst zullen wij nader met u in contact treden. De pittige, zachte.half-zware Samson rolt prettig en is lang van draad. Het plastic pak houdt de Samson Shag vers. Samson half-zware, de koning van de shag. NIEMEYER HALF-ZWARE SHAG Een beroemde shaver tóch nog verbeterd! De Braun parat is een verbete ring van zijn voorganger de SM 3. Wat dit wil zeggen zal u duidelijk zijn, als u weet, dat de SM 3 in alle internationale consumententests als uitste kend werd beoordeeld. De verbetering bestaat voorna- melijkuithet verchroomd-stalen scheerblad van de nieuwe Het scheerblad heeft tevens nieuwe, gepatenteerde, sikkel vormige openingen. Dat betekent: nóg zachter scheren. Dat betekent: nóg sneller sche ren. nóg dieper uitscheren, zónder enige huid-irritatie. Plaats eens 'n TELEFOONTJE Het scheersysteem De nieuwe parat is vanzelf sprekend uitgerust met het be kende Braun-scheersysteem. Dit bestaat uit een stalen scheerblad (verchroomd!) met sikkelvormige openingen. Daar onder schieten 32 half-cirkel- vormige edelstalen messen ra zendsnel heen-en-weer. Tijdens het scheren worden de baard haren opgericht en wordt de huid' beschermend terugge drukt. Dit Braun-scheersysteem is op alle internationale consumen tentests altijd bijzonder gunstig beoordeeld. Onovertroffen gunstig! deuze voor de bakkebaarden schuifschakelaar 3 jaar INTERNATIONALE ga rantie (overal Braun-service!) afneembaar snoer met flexi bele eurosteker omschakel baar 110/220 V. Het is haast ongelooflijk, dat deze nieuwe shaver (inclusief het réis-étui) sleohts f 65.— kostl U kunt de Braun zélf testen bij uw leverancier. Deze test zal u overtufgenl BRAUN ELECTRIC NEDERLAND N.V. Hobbemaplein 96. DEN HAAG Technische gegevens van de uitgebalanceerde handligging laag gewicht (300 gram) verchroomd stalen scheer blad 32 edelstalen messen ingebouwde precisie-ton-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6