Vispoort eigendom van V&D voor grote uitbreiding pand Leidse raad bezorgd over toenemende verkeersproblemen Ondanks veel bedenkingen verleende Leidse raad ontvanger eervol ontslag Ontruiming van pand Hogewoerd wekte vragen op in KVP-fractie DE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 OKTOBER 1966 V D te Leiden heeft plannen voor een grootse verbouwing van haar bedrijfspand. Dit bleek gistermiddag tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. aan de raad tot verkoop van de Vispoort. De grond wil de n.v. gebruiken voor uitbreiding van het warenhuis. Wethouder Piena, die vragen over deze verkoop te beantwoorden kreeg, sprak van ..een heel gebouw", dat op het Vispoortje zou komen en „een belangrijk element" in de stad gaat worden. Voor de heer Roorda (PvdA) was deze aankondiging aanleiding tot de vraag, of deze verbouwing eerst eens doorgepraat kon worden in de commissie openbare werken, omdat er blijkbaar heel wat konsekwenties aan vast zitten. De wethouder zei met deze suggestie rekening tè zullen houden. Jaarviering Leidse Kath. Kapperspatroonsbond Grotere fietsenberging dringend gewenst De heer DUYVERMAN (VVD) nam bij voorbaat reeds afscheid van de Vis poort met een hooggestemde, doch niet humorloze „grafrede", „nu wij staan aan het verscheiden van de Vispoort". 1967 zal dan een historisch jaar wor den, want 400 jaar eerder, in 1567, is Leiden een andere „Vis-verbintenis" kwijtgeraakt in de vorm van de Vis- kapel. Na verkoop van de Vispoort resten dan nog de Vismarkt en de Vis- brug. De heer Duyverman informeer de de raad nog even, dat de Vispoort tot ongeveer 1700 de Jan van Hout Secretarispoort heeft geheten, naar de beroemde voorganger van de huidige gemeentesecretaris Jan van Hout tijdens het beleg die ter plaatse een huis heeft bewoond. Het gaat hier om het verlies van een poort met een his torische betekenis. Spr. suggereerde daarom, op de plek waar straks geen Vispoort meer zal staan (van een ech te „poort" is op het ogenblik al nauwe lijks meer iets te zien - red.) een steen of iets dergelijks aan te brengen ter herinnering aan de poort. Graag zag hij ook bij de uitbreiding van het wa renhuis een „meer dan vervangende" fietsenberging. De heer KUYT (PvdA) plaatste de opmerking, dat er behalve V&D nog een andere belanghebbende bij de Vis poort betrokken is. Na de uitbreiding van het grote winkelpand zal de toe loop daar naartoe nog groter worden dan thans; hij vroeg daarom om ruime fietsenberging. Voorts zal n zijn mening onderzocht moeten v. den, of V D geen andere weg v haar expeditie moet zoeken, in a band met de grote verkeersstroom, Geen erfpacht De heer De Bruyn (PSP) wees op de noodzaak van een grotere fiet senstalling. „Zal straks aan de stallers een vergoeding worden gevraagd?", wilde hij weten. Als de mensen moe ten betalen zetten ze vaak liever hun fietsen ergens anders neer. Tenslotte vroeg hij het college, of de vergoeding voor het lapje grond van de Vispoort in overeenstemming was met de ver hoging in waarde van het eenmaal uit gebreide winkelpand. Hij stelde voor de grond in erfpacht uit te geven. In erfpacht geven is niet opportuun. „Als wij eens de Vispoort terug zouden willen hebben, moeten wij een heel gebouw afbreken", aldus de heer Pie na. De suggestie van de heer Duyver man om een steen te plaatsen zou de wethouder doorgeven aan de V. D.- directie. Een andere belanghebbende bij de Vispoort is er niet meer. De bedoelde schoenenzaak wordt geves tigd aan de overzijde in de Maars- mansteeg en het vrijkomende pand komt in eigendom bij V. D. Het zoeken naar een oplossing voor de expeditie is een moeilijke kwestie waarop neit direct een antwoord te geven is. Wat betreft de betaling in de stalling: deze is nu nog vrijwillig. Mogelijk dat in de toekomst een ander systeem gevogd wordt door de waren huisdirectie. Het voorstel tot verkoop werd aan genomen met de stemmen van de PSP'ers Frans en De Bruyn tegen. Zoals reeds eerder vermeld houdt de Nederlandse Kath. Kapperspatroons bond, afd. Leiden en Omstreken, zon dag ajs. haar negende officiële jaar- viering. Omdat de jaarviering de be langrijkste avond van 't afdelingswerk is, rekent het bestuur op veel belang- „Het „feest" wordt begonnen met een avondmis in de kapel van Huize Duinzicht aan de Rhijngeesterstraat- weg te Oegstgeest. In het parochiehuis Oegstgeest zal na de avondmis de jaarviering plaats vinden, officieel in gezet met de rede van de voorzitter: „De Burcht" weer naar Keulen Het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" is wederom uit genodigd voor een tweedaags bezoek aan Keulen op zaterdag 22 en zondag 23 oktober a.s.. Het gemeentebestuur van Keulen, die in samenwerking met een Keulse sportbond sportfeesten orga niseert, heeft naast 4 andere muziek korpsen, o.a. de Amerikaanse Lucht machtkapel, bekend van de NAVO-tap- toe, ook het Jeugdorkest „De Burcht" uitgenodigd om de muzikale prestaties met elkaar te meten in de pauzes van de sportwedstrijden. Ofschoon het voor het Jeugdorkest op dit internationaal ni- opgave zal zijn, gelovei we dat de heer Mark x tot het uiterste zuil Leidse kleuren ook oj bied hoog te houden. zijn korps zich n geven om de dit muzikale ge- „De waarde en inhoud van een afde lingswerk in het kappersbedrijf". Daarna is er voor „elck wat wils"; in ieder geval muziek, dans, spel dus plezier en vrolijkheid. BURGERLIJKE STAND Marcel Frangois, zn van F. i J. M. H. de Jager, Jan, van Dijk! d. Waals Meijer Geborei M. Swinkels zn van H. Dreef Maria, dr van H. Lekx Dorine Willemine, dr va en J. de Roode, Petra, en IJ. van Wijk, Everardus Johannes Maria, zn van C. J. van Leeuwen en E. J. van Dijk, Paulus Wilhelmus Martinus, zn van M. J. de Haas en C. M. A. v. d. Voorn, Geert Aart Johan, zn van J. J. Veenstra en H. van Grootheest, Lauren- tius Andreas, zn van A. J. Verhoeven en G. F. van der Hoogt, Jan-Paul, zn van P. J. Rosenberg en M. T. van der Linde, Eric An Toan zn van S. G. The en W. H. Otto, Walter Alexander, zn van K. Kranenburg en C. M. C. Mulder, Rishard, zn van J. v. d. Haven en A. M. Verhorik, Gerardus Johannes Maria, zn van J. T. van en M. E. Engeringh, Nicolaas Jo hannes Maria, zn van J. T. van Rijn en M. E. Engeringh, Corinna Helena, dr van C. G. de Kruiff en H. J. J. M. Jan sen, Cornelia Hillegonda. dr van W. Guiit en N. A. Smits, Robert Frederik, zn van K. M. Stephan en A. M. Celosse, Arie, zn van J. Guijt en P. van Beelen. Getrouwd: A. S. Verlint en A. van de Buld. Overleden: J. Hoogkamer, 56 jr., m., A. Hoelen, 68 jr., m., C. Wesseling, 54 jr., wed. van A. van Oosten, J. Paddist, 87 jr., echtg. van H. J. Webbers. M. J. T. van Alphen, 41 jr., echtg. van T. A. N. Stallinga, N. Boot, 29 jr., m., P. van Biezen, 86 jr., m. LEIDSE AGENDA DINSDAG 18 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Lei- K. en O. aanvang studiecursus „Op weg naar het jaar 2000". Academie gebouw (Rapenburg) 20.00 uur. K. en O. aanvang Filmclub 16. Ja- cobazaal (Den Burcht), 20.00 uur. R.K. Bond van Bejaarden afd. Leiden toneelavond. Anthonius Clubhuis, 19.30 uur. St. sters ledenvergadering. Rest. Van der Heyden, 15.30 uur. Centre CÜltorel Francals de Leyde Cours „Initation aux existentialis- mes". (Rapenburg 43), 20.00 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER K. en O. meesterserle Rotterdams Philharmonisch Ork. Stadsgehoor zaal, 20.00 uur. Ver. Oud-Leiden prof. Th. H. Lun- singh Scheurleer spreekt over „De stadhouders als verzamelaars". De Lakenhal, 20.00 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Mij. voor Toonkunst Lelden Tatrai kwartet. Zuiderkerk, 20.00 uur. Hinderwet- en bouwtoezichtver. 42e jaarvergadering, Stadsgehoorz., 10.45 21.00 Rijksmuseum voor Volkenkunde le zing oVer Tibetaanse vluchtelingen door dr. P. H. Pott, 20.00 uur. K. en O. afd. Oegstgeest film „Ver trek zonder afscheid". Gebouw Irene (Endegeesterstraat) 20.00 uur. ZOETERWOUDE d. SALM trekt father L. v. d. Salrn na een vakan tieperiode voor de derde maal naar z'n missie in Tororo, Oeganda. De gehou den collecte bij zijn afscheidspredikatie voor de St. Jan-parochianen bracht bij na 1500 gulden op. SJZ-Kaartavond. De serie kaart avonden van SJZ voor het seizoen 1966- 1967 neemt morgenavond een aanvang. Leden, donateurs en supporters zijn om 8.00 van harte welkom in café Paarde- Muziekexamen. In het afgelopen weekeinde werden te Leiden muziek- examens afgenomen voor amateurs door de R.K. Federatie van Diocesane Mu- Zoeterwoudse St. Jansfanfare. Voor het diploma A slaagde mej. C. C. M. van Velsen op alt-sax en de heren P. A. A. van Noort tenor s Straathof alt sax, allen leden Eoeterwoudse St. Jansparochie, de Wethouder Harmsen: „Nog waardevolle adviezen van hem te verwachten" GEHEIME ZITTING VAN RUIM TWEE UUR Na een geheime zitting van ruim twee uur heeft de Leidse raad, cMe werd voorgezeten door wethouder S. Menken als loco-burgemeester, eervol ontslag verleend aan de hr. F. Versteegen als directeur van de gemeentelijke dienst voor kas beheer en kredietwezen, tevens ontvanger der gemeente Leiden. Voor het zover was stelden enkele KVP-fractieleden, de PvdA-fractie en die der PSP de eis, dat de heer Versteegen zijn verzoek tot ontslag zou intrekken en af zou treden als wethouder van Bergen (N.H.), in welke gemeente hij woonachtig is en onlangs benoemd werd als VVD-wethouder van financiën. Het ontslag werd tenslotte aan vaard met 20 stemmen. Veertien raadsleden waren tegen: de KVP- ers De Bree, v.d. Klugt en De Wilde, de meeste socialisten en de PSP-fractie. Het ontslag en het benoemen van ontvanger Versteegen tot adviseur in algemene dienst is een vr(j onverkwik kelijke zaak geworden. Er rezen tij dens de behandeling eerder in de mid dag (het zakelijk aspect kwam in de openbare zitting aan bod) heel wat vragen, die wethouder Harmsen te be antwoorden kreeg. De heer Frans (PSP) wilde b.v. we ten hoe het mogelijk was, dat er na het vertrek van de onvanger 'n nieuwe functie voor hem gecreëerd kon wor- De heer Den Dubbelden (PvdA) hoe het kwam, dat de heer Ver steegen kandidaat in Bergen kon zijn treffende het adviseurschap in alge- dienst met hetzelfde salaris als gemeente-ontvanger. Organisatievraagstuk Wethouder Harmsen, die ook niet gelukkig was met de affaire, gaf een overzicht van de gang van zaken in aangelegenheid. Het wethouder schap van de heer Versteegen en zijn aanstelling tot adviseur te Lelden moe totaal los van elkaar worden ge zien. De toekomstige organisatie van de financiële administratie en van het kasbeheer (verschillende doublures kunnen dan worden opgeheven) hebben "iet ontslag geleid. B. en w. voel den, dat het hier om een aflopende ging. De wethouder gaf toe, dat de afhandeling niet voor honderd pro cent „en règle" is geweest, maar in grip gehad voor de wens van b. en w., de reorganisatie tot stand te brengen. „Daarop hebben wjj voortgeborduurd en deze weg gekozen om met de ont vanger tot overeenstemming te komen". Het college had moeten kiezen tus sen het geven van wachtgeld aan de heer Versteegen (90% van zijn jaar wedde) óf gebruik te maken van de waardevolle en deskundige adviezen de volle inzet van zijn kennis varing en dat is veel meer dan tien pi-ocent", aldus de heer Harmsen; „als het tegen valt kunnen we altijd nog kappen". De heer Ham (KVP) zei achter het voorstel van b. en w. te staan, maar de wijze waarop alles in zijn werk is ge gaan achtte hij weinig gelukkig. De heer Frans (PSP) sprak van pogingen van de heer Versteegen, al eerder on dernomen, om wethouder in Leiden te worden. gekoesterd. De heer Lambermont (KVP) zei, dat zijn fractie wel bereid was het college in zijn voorstel te steu nen, maar er waren aanmerkingen over de schrijnende manier waarop het voor stel was voorbereid. Ook was men niet te spreken over het optreden van de heer Versteegen. Nadat met een stem ming het eervol ontslag van de ont vanger en directeur van kasbeheer en kredietwezen aanvaard was werd de heer A. Verhoeven, chef van de afd. financiën, als zijn opvolger beëdigd. Zijn functtie zal tot aan de reorgani satie gehandhaafd blijven. Jongerengroep KVP in oprichting te Leiderdorp De afdeling Leiderdorp van de KVP mag zich de laatste jaren verheugen in een groeiende belangstelling. De werkgroep o.l.v. het bestuurslid mr J. M. M. Koeken, is zeer actief werk zaam en komt regelmatig bijeen tei bespreking van actuele ondea-werpen. Maar naast dez eactiviteiten acht het bestuur het gewenst dat de katholieke jongeren uit Leiderdorp nader gemeente- en landspolitiek in contact worden gebracht en wel in de vorm van een op te richten Jongerengroep, waardoor enerzijds staatkundige politieke vorming en voorlichting i jonge mensen gegeven kan worden anderzijds hun wensen en opvattingen in de partij kunnen worden gehoord, Om te komen tot de oprichting van de Jongerengroep, waarvan in ons land al vele met succes werkzaam zijn, zal op 27 oktober a.s. om 20.30 uur in het Dorpshuis aan de Hoofd straat een vergadering worden belegd, waartoe door het bestuurslid drs. N. Blans ruim 300 jongeren door middel van een oproep zijn uitgenodigd. Vooral nu, gezien de huidige poli- te bepalen die de KVP zal gaan volgen. Bij de voorbereidingen voor deze oprichtingsvergadering i< overleg gepleegd met de voorzitter var de Kring Jongerengroep Leiden als mede met de voorzitter van de Groep Leiden. Beiden zullen op deze avond aanwezig zijn, terwijl ook het ge meenteraadslid drs. Van 't Klooster heeft toegezegd aanwezig te zullen zijn. Het bestuur is hoopvol gestemd ten aanzien van het succes van deze bij eenkomst en zal niet nalaten al dat gene te doen wat kan bijdragen tol een actief bestaan van de KVP Jon gerengroep Leiderdorp. Tentoonstellingen Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (t/m 10 okt.). De Lakenhal. - Tent. van werken van Co Westerik en grafiek van Wout v. Heusden (t.m. 16 okt.).' Zonnebril en/of portefeuille kwijt Utiebureau stig zijn van ontvreemding uit gaparkeerde auto's. Autobezitters, die op deze ma nier ca. 2 Vi maand geleden een en-of portefeuilles zijn de afd. recherche. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN J. J. Bonnet en fam., Roodborststr. 4, gemeente-ambtenaar; J. v. Gronin- gen-Fransen en fam., Jac. v. Campen- laan 35; P. J. D. van Malssen en fam., Lammenschansweg 43, predikant; S Wiersma en fam., Mahlerstraat 42, centrifugist; H. T. Arnold en fam., Hartmanstraat 27, med. acceptant; B. Brussee-Sloos 27; M. ter Gem. Werken; F. Wafelbakker fam., Plantage 10, arts; VV. Janssen fam., Burggravenlaan 65, boekhouder; J. G. W. Straathof en fam., 2e Binnen vestgracht 14, plaatwerker;' W. Boogaart en fam., a.b. w.s. Vijf Mei- brug. ijzerbewerker; P. G. M. de Graaf, Jul. v. Stolberghof 34; R. van Nus, da C. Westmaas, Bakh. Roozenboomstraat 31. A. van Oosten. Lopsenstraat la, mi litair. J. K. Stapel, Witte Singel W. L. Janssen, Lage Morsweg 3. P. M. J. Ha Muijlaert, du Rieustraat 7. J. E. W. Roozenburg, Rijnsburgerweg 153, le rares. C. B. van der Meer, Groenho- venstraat 11, groenteteler. T. Dekker, Hoge Rijndijk 19, verpleegster. Krul, Vrouwenkerksteeg 22. kantoorbe diende. P. M. Andreoli van Slinge- landtlaan 8. P. Ronda, Zoeterwoudse- singel 40b. T. J. J. Speksnijders, Klok- steeg 29, secretaresse. A. C. Flipse, Nog meer Romeinse oudheden gevonden te Alphen a. d. Rijn Zoals de rijksdienst voor het Oud heidkundig Bodemonderzoek te Amers foort onlangs heeft medegedeeld, zijn bij het graven van een bouwput i een nieuw bankgebouw te Alphen den Rijn Romeinse scherven gevon den. In aansluiting aan deze mede deling, meldt de R.O.B. thans, dat de heer J. Biesheuvel uit Bodegraven in een hoeveelheid grond afkomstig uit deze bouwput en gestort op een terrein in Bodegraven nog onder meer de volgende voorwerpen heeft gevonden: fragmenten van een terra sigillatabakje met het stempel Rogati, of (Rogatus van la graufesenque, tijd Tiberius - Claudius), alsmede een terra- sigillata-kommetje, gestempeld Macerf (Macer van la Graufesenque, tijd Nero- Vespasianus). Dit laatste heeft aan de onderzijde van de voet het graffito arrenti (genetivus van het nomer gentilicium arruntius). Verder werden uit de tijd van Clau dius - Nero gevonden scherven var gladwandige kruiken, terra sigillata borden, een terra sigillata bakje en fragmenten van twee terra sigillata bekers, die circa 50 gefabriceerd zijn te La Graufesenque, resp. door Mas- clus en Ingenuus. UITHOORN GESLAAGD. Aan de Stichting Klinisch hoger onderwijs te Rotterdam is bevorderd tot semi-arts de heer P. S. Walbeek. Leidse Com. voor Intern. Samenwerking herdenkt Dag der Verenigde Naties In het kader van de jaarlijks door de Leidse Commissie voor Internatio nale Samenwerking te houden bijeen komsten omstreeks de Dag der Ver- vraagstuk. Aan de reorganisatie van de finan ciële sector zei de heer Harmsen grote betekenis te hechten. De heer Verstee- ;en heeft, toen het duidelijk werd dat ;ijn post zon worden opgeheven, be- Musea jksmuseum van Oudheden: Dage van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. germuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur), Woonruimte-adviescommissie een „mannelijke" aangelegenheid Als ledei commissie werden de Leidse raad benoemd de heren J. Ravenstein, O. Th. J. Bik, N. Lange- zaal, VV. Zwikker. J. J. Meerburg en J. G. Lamers (raadslid). Tevoren had leden in deze commissie zaten. „Het is een mannelijke aangelegenheid", zei hij. Als opvolger van de heer De Kier had den b. en w. de heer Lamers voorge steld. De heer Den Dubbelden bracht als kandidate mevr. Kerling-Simons (PvdA) naar voren als „vrouwelijk el. Mei immissie ken: „we hebben in de voorzitter, me vrouw Den Haan. al het vrouwelijk ele ment in deze commissie"). By stem ming kreeg de heer Lamers 20 stem men, mevr. Kerling-Simons Bij het voorstel tot besc ling van een krediet voor ii stelling bij de ontruiming vi Hogewoerd 43 voerde de h. Klugt (KVP) aan dat hij met deze gang van zaken geen vrede kon heb ben. „Waarom werd aan de heer Brands het wettelijk minimum (ƒ2800.— uit gekeerd en waarom werd er niet min nelijk geschikt?" vroeg hij het college. van de PSP. De pacifistische socialisten De Bruvn en Frans stemden tegen, evenals 'mevr. v. d. Blom-Vyibrief van de CPN. De heer Portheine (VVD) was niet zo erg ingenomen met de voorgestelde plaatsing „en het verven" van waar schuwingshekken langs de walkanten bij uitmondingen van wegen en langs enige gedeelten van de Schelpenkade. likbaarstel- totaal een schadeloos- n het pand er Van der Maatregel kantoi Plaat van 800 kg doodt Valkenburgse natuursteenslijper 15-jarige natuursteenslijper A. v. en uit Valkenburg (ZH) is gis- dag rond het middaguur tijdens erkzaamheden by de N.V. Wer- ian de Hoge Morsweg dodeiyk 'en door een hardstenen plaat 800 kg. Hy raakte bekneld tus- ce plaat en een stapel andere pla- i'aarbi) zijn borstkas Ingedrukt ands, die geen in het pand Wethouder Piena we. haaldelijk met de heer eigenaar maar huurder werd onderhandeld. Er werd hem ƒ15.000 geboden, maar hij kwam later met de vraagprijs van 30 mille. Er viel iming te bereiken en in handen gelegd van die de schadeloos stelling bepaalde op ƒ2800.„Dat is een maatregel van de kantonrechter, niet van de gemeente", aldus de heer Piena, die voorts mededeelde, dat de heer Brands op het Kort Rapenburg reeds een vervangend pand heeft en woerd ontruimd moet zijn. Het voorstel werd aangenomen met 33 stemmen tegen die van de KVP'ers Van der Klugt, Lambermont en De Wilde. De door het college voorgestelde ver hoging van het rekening-courant-kre diet aan de A-Krlng Zuid-Holland a rerd. Het ongeluk gebeurde i Van Leeuwen alleen bezig was met het verplaatsen van platen. Doorgaans ge schiedt dit door trachtte de plaat personen. trekken met een houten staander ige gevolg. rustte. De stutbalk het bovenvermelde Het stoffeiyke overschot van het slacht offer. dat op slag dood was, is naa Academisch Ziekenhuis gebracht. Ontslagaanvrage drs. J. N. van Wessem Een schryven van drs. J. N. van Wessem met het verzoek hem ontslag te 'verlenen als directeur van het Ste- deiyk Museum „De Lakenhal" Is door de raad in handen van B, en W. gesteld om preadvies. „Deze hekken zyn in hél stadsbeeld", of er geen andere wyze vaji beveiligen mogelijk was. Wethouder mevr. Den Haan-Groen noemde deze oplossing ook niet fraai, „zelfs bijzonder lelijk", maar zij zag het als eën noodzaak voor de beveili ging. Andere oplossingen waren over wogen, maac de beveiliging moet dui delijk zijn. In voorkomende gevallen zal echter worden nagegaan, of er fraaiere maatregelen mogelijk zyn. De overige agendapunten werden door de raad zonder veel commentaar aangenomen. enigde Naties is er vanmiddag een damesmiddag in het Leidse Volkshuis gehouden en zal op 26 oktober a.s. een jeugdbijeenkomst worden gehouden in het L.J.H.-gebouw. Damesmiddag r\E ..DAMESMIDDAG" is een jaar- lijks terugkerende bijeenkomst voor de leden van vrouwenorganisa ties en vrouwenverenigingen uit Lei den en Oegstgeest. Mr. C. J. M. Kra mers hield 'n inleiding over „Kashmir", waarna een film over Kashmir werd gedraaid. Het Rijksmuseum voor Vol- altijd even fraai j kenkunde stelde enige kunstvoorwer- i hij. Spr. vroeg Jeugdbijeenkomst telingen", is het onderwerp lezing, die de directeur van het Rijks museum voor Volkenkunde, dr. P. H. Pott, zal houden op de jeugdbijeen komst, die de Leidse Commissie voor Internationale Samenwerking, in sa menwerking met de jeugdsociëteiten „In den Moriaen", „Rehoboth" en de „Leidse Jeugd Actie" voor de Leidse jeugd in petto heeft. Volleybal overgangsklas KANGEROES-DAMES EN LUSV WINNEN NA SPANNENDE STRIJD Janvossensteeg 46, analist, zenburg, Plantsoen 9b. M. C. Rippen, Rijnsburgerweg 10, observatrice. Reijnierse, Witte Rozenstraat 46a. W, G. KatsmanPrins, Steenschuur 10, lerares. I. D. VrielinkJansen, Oude Vest 33a, secretaresse, A. Schippers, Witte Rozenstraat 2a. M. C, H. Kort ram, Onychof 17. E. J. M. A. Veke- mans, Spleghelstraat 13. T. E. W. F. Jurriëns, Rijnsburgerweg 10, verpleeg, ster. G. J. M. Koenderink, Koninginne- laan 66, Instrumentmaker. IJ. H. M. N. Folmer, Rijnkade 15. W. F. Slijkhuis da Costastraat 89, grossier schilders materialen. W. J. Visser, Bakh. Roo zenboomstraat 35. H. S. N. Kho. Pres. Steinstraat 38a, arts. M. H. Bal--Schuak, Bachstraat 122, onderwy'zeres. Noordeindeplein 8a. H. J. M. Kortam- Baarn. Onixhof 17. A. F. J. Went, Sta tionsweg 29a. F. Bleiji, P. C. Pels, Haarlemmerstraat 216 a. horlogemaker. J. Bijl, Rijn- ?n Schie- kade 44. J. A. L. van Woerekom, Klok- steeg 7, rijksambtenaar RU. F. G. W. M. Haase, de Bazelstraat 22. A. Mahjoubi, Nieuwe Beestenmarkt 8, kettingmaker, K. C. Tang, Pietersk.koorsteeg 26, kel-| ner. M. van Hoogenhutjze, Herengracht 43. H. G. M. Verkley, Vismarkt 1. E. J. J. M. ten Berge, Haven 40. G. J. Boon, Boerhaavelaan 21. J. S. C.' Walaardt Sacré van Lummel, Kooreman, Was- straat 2g, onderwijzeres. A. W. C. E. Hol len, Hooigracht 15, verpleegster. C. L. KörnerChung, Onyxhof 14. H. C. A, Beenakker, Jan v. Goyenkade 44. G, Peters, Leuvenstraat 42. H. M. Larmo- nievan Uijten, Terweepark 3. R. O. Schouten, Utrechtse J.agpad 106b. A. H-. OverboschFrönlfch, Rijnsburger weg 93. J. M. A. Regeer, Hooigracht 15, verpleegster. A. Galanttno, Pasteur straat 34a. lasser. Jonkvrouwe V. Quar- les van Ufford, Rijnsburgerweg 10, x pleegster. P. M. Hollants, Rijnsburger weg 10. verpleegster. A. Esposti, Leven daal 53, liftmonteur. H. b S. Ben Nieuwe Beestenmarkt 8. kistenmaker. C. Ruinaard, Vlletweg 18a. D. narius, Noordeinde 25. Lodewijk Johan nes Marie, Maredijk 149. M. M. Schijfs- ma. Zoeterwoudsesingel 85. D. Henne- man, Plantsoen 93. A. Brutel de la 1 vière, Rapenburg 12. T. G. H. M. JongeKivits, Wagnerplein 114. G. A. Nederlof, Meloenstraat 34, verpleeg ster. A. C. Fortgens, Coornhertstraac 4a. M. E. ten Bokkel Huinink, Klok- steeg 31. R. Verpoorte, Resedastraat S C. L. Ketel, Bachstraat 158. A. Mulder, Hoge Rijndijk 17. D. A. Smit, Boom- markt 22a. W. F. Karstens, Apothekers- dijk 34, vertegenwoordiger. G. J. Bi les, van der Waalsstraat 37. M. E. Groot, Vliet 34. G. du Urbani, Was- straat 31.J. P. Fokker, Lombokstraat 26. A. R. Brongers, Tevel3hof 7. G. J. M. Delfos, Korte Mare 27. V. C. Kleir Noordeinde 2a, militair. A. Furnée, Noordeinde 47. F. L. E. de Wever, Oude Rijn 27. A. A. N. van Brussel, Boerhaa- ■in 54, ass. Rijksuniversi MalssenKnook, Lammenschansweg W. Chin-A-Paw-van der Sloot, we Rijn 40. arts. A. A. M. Bolwerk. Vrouwensteeg 11. J. A. Hollander, Ver damstraat 54. B. H. Bouwmeester, Dijk- straat 33, ambtenaar PEN. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden f ijn geslaagd: Kandidaatsexamen II I Ged.: de dames: M. R. Beintema (Den Haag); M. H. Dokkum (Den Haag); M. v. d. Heuvel (Voorschoten); A. F. M. J. Veringa (Dordrecht). De heren: J. Christen (Schiedam); H. A. d'Hol- losy (Leiden); G. Koelewijn (Schie dam); L. B. A. J. M. Kortmann (Zoe- terwoude); Chr. W. Kramers (Den Haag); G. F. Pangkey (Den Haag); A. G. Philips (U.S.A.); J. P. M. Schweers (Rotterdam); H. M. van Sprang (Noordwijk)J. G. Stevens Teteringen). Semi-artsex.: de heren J. Borger (Den Haag); A. van Herwij nen (Den Haag); H. M. Pinedo (Cu- ragao). Artsexamen: Mej. E. Renes (Den Haag); de heren; R. Feith (Den Haag); M. G. Jongejan (Den Haag); |L Taconis (Leiden); W. Wischer- i (Den Haag). Kand. ex. Kunst geschiedenis: de heer R. R. de Haas (Alkmaar). Doet. ex. klasieke taai en letterkunde: de heer G. J. van Mid delkoop (cum laude) (Katwijk a/Zee). Prof. dr. J. H. Oort ontving Vetlesenprijs van Universiteit van Columbia Suus v. d. Weele Verhoekx was vervangen door Mariët- te v. d. Kooy (ex-Blokkeer), won deze wedstrijd verdiend met 3—1. Setstan den: 15—12, 15—10, 8—15 en 16—14. LUSV moest daarna in de wedstrijd tegen Molenwiek uit Zaandam wer kelijk alles op alles zetten om tot winst te kunnen komen. Na een 20 achter stand kwamen de Zaandammers ver rassend sterk spelend terug en trokken de score recht door winst ip de 3e en 4e set. Het laatste woord was echter aan LUSV, zodat het tenslotte een 32 overwinning werd voor de Leid se studenten met de cijfers: 1614, 15—10, -15. 5—15 15—8. KANGEROES—ARGOS 2 (DAMES) Het dankbaar gebruik maken van opstellingsfouten bij Argos 2 bracht Kangeroes de winst van de le en 2e set. Herhaaldelijk verzuimde Argos 2 namelijk het blok af te schermen, waardoor de Kangeroes-aanvalsters met plaatsballen over het blok heel gemakkelijk punten kon scoren. Eerst in de 3e set wist Argos 2 de gaten steeds op tijd te dichten en toen vooral Joke Kleingeld, Alice Rijsbergen en Luus de Groot - v. d. Peet in de aan val gingen, werd Kangeroes in de ver dediging gedrukt. Na de winst van Argos 2 in de 3e set kreeg de strijd een bijzonder spannend slot. Af en toe konden de toeschouwers genieten van leuke rallies, maar het was tenslotte Kangeroes dat de kansen het best wist te benutten, hoewel Argos 2 in deze set lange tijd de leiding heeft gehad. de Leidse studenten de volleyballief hebbers uit Leiden bijzonder goed spel laten zien. Maar ook hun tegenstan ders verdienen een compliment voor hun spel. Molenwiek had in de le set aanvankelijk de beste kansen op de fel spelend LUSV In de 2e set drukte LUSV dank zij voortreffelijk ^anvalswerk van Bart Ruys, Peter Molhoek, Jon v. d. Veen en Jan Petit wederom door naar de setzege: 1510. Een omzetting in het LUSV-team bleek geen gelukkige greep van coach Han v. d. Werf. Mo lenwiek zette in de 3e en 4e set alles op de aanval en de Zaandammers Band, Mulder en Boogaard hadden met hun keiharde smashes steeds weer succes: 8—15 en 5—15. In de 5e set greep coach v. d. Werf weer terug op zijn basisteam en hoe wel het in het begin niet direct wilde vlotten, in het laatste gedeelte van deze set ging_ het weer veel beter, waardoor LUSV tot eet 8 setzege kon komen t een zwaarbevochten, l diende 3—2 zege. Vandaag heeft de directeur van de Leidse sterrenwacht, hoogleraar in de astronomie aan de universiteit en inter nationaal vermaard sterrenkundige, prof. dr. Jan Hendrik Oort, in New York van de Columbia University de Vetlesenprijs 1966 ontvangen. Deze tweejaarlijkse prijs, die in 1960 werd ingesteld, is aan prof. Oort toegekend wegens zyn grote verdiensten voor de wetenschappelijke kennis van de aarde. Prof. Oort heeft het grootste deel van zyn wetenschapsleven gewijd aan het carteren van de Melkweg. Dat werk heeft een beter inzicht verschaft om trent het ontstaan van de aarde en de plaats van onze planeet in 't universum. De Vetlesenprijs bestaat uit een gou den penning en een bedrag van 25.000 dollar. Morgen zal prof. Oort op een symposi- duidelijke 15— um van de Columbia-universiteit spre- daarmede tot ken over het onderwerp, dat hem zo na zeker ver- aan het hart ligt, n.l, over melkwegstel sels en het heelal.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4