De Leidse Courant AZL aan vervanging toe, maar de vraag is: Wanneer? EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN JAAR IN GROOT FORMAAT! EEN PRIMA SPEL SPEELKAARTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 OKTOBER 1966 Procurator Kalff: „We houden ons hart vast? De 1 geroepen. Met betrekking tot de beken de nleuwbouwplannen van de universiteit -voornamelijk de grote universitaire uit breidingen bulten de stad ten behoeve van de B-faculteiten, die door een jaar lijkse waardevaste post op de onderwijs begroting gedekt worden- zal er bQ een nieuwe politieke constellatie vermoede lijk weinig ln ongunstige zin veranderen. "We houden op het ogenblik ons hart vast", zo zei bouwcurator ir. M. C. Kalff gistermorgen in een college van het Studium Generale, dat gewijd was aan de Leidse universitaire plannen. Mi nister Diepenhorst, overtuigd van de verouderde opzet van een aantal Neder landse academische ziekenhuizen, had het tot zijn programma willen maken een extra-post van ƒ4 miljard op de rijksbegroting te reserveren voor de ver vanging van die ziekenhuizen, die om VOORSCHOTEN „EEN AVOND MET MAX TAIL EUR" Max Tailleur was in het Cultureel Cen trum van Voorschoten en heeft de aan wezigen doen schudden van het lachen. Het was wéér een top-avond van het Nut. na het succes met Henk v. Ulsen. "Een avond met Max Tailleur" is echter van een geheel ander kaliber. Nu kreeg de gezonde humor alle kansen. Wie kan een mop vertellen als Max Tailleur? Op dit gebied is hij onnavolg baar. Hij kent er duizenden en op aller lei gebied waaom men moet lachen of Max Tailleur lai artist en. de Engelse Pauline Johnson en de Nederlandse Conny v.d. Bos, terwijl de heer Leslie Davis op uitstekende wijze de zang op de piano begeleidt. Voor de pauze zingt Conny v.d. Bos liederen van Nederlandse makelij en na de pauze ny v.d. Bos beschikt over een enorm vo lume en weet met haar zang en voor dracht te boeien. Pauline Johnson heeft een geheel eigen stijl. Met deze artisten op de planken is een goede ontspannings avond gegarandeerd. Er was grote be langstelling. P. Hart- Y. C. E. Rouzières; Bob Adriaan Cornelis z.v. J. H. Bal en W. E. Guijt; Caroline d.v. M. Ruijtenbeek en M. J. J. C. Kromwijk; Willem Abra ham Johannes z.v. A. W. de Vos en J. Vis? Marcellinus Franciscus z.v. M. F. v. d. Boogaard en B. H. M. Goeman; Gerardus Johannes Stefanus z.v. G.P. A. Hooijmans en M. M. C. Koot; Adria- nus Lambertus Johannes z.v. L. C. J. Broeren en A. LH. v. Aken; Jacobus Henk z.v. A. G. v. Opstal en E. C. Swart: Daniël Cornelis Theodoor z.v. C. v. Egmond en A. M. Vianen; Roger Gerard z.v. G. Kranenburg en A. J. v. Egmond; Robertus Franciscus Maria 1 A. N. M. J.F.W. v. A. M. Krijnsen; Edmée Ma- Antoinette d.v. R.A.F. Janssen v. C. J. M. v. Meershoek Kool; Marcus Antonius Alphen IA. M. li~ ~BroèrmannRafaël Arnol- dus Franciscus z.v. A. V. M. Perquin en A Th. M. Steyn; Frank Mark z.v. C. C. Veerman en M. L. V. Brenzikofer; Erik z.v. J. v. Valderen en E. W. Arent- sen; Irmgard José d.v. G. Kranenburg en A. J. v. Egmond; Marianne d.v. E. A. Odijk en W. Alblas; Willem Gijs- bert z.v. C. W. Benthem en G. Bos; Marjan d.v. E. R. de Vries en M. Va der; Frederikus Johannes Bernardus z.v, B.C. Weber en L.C. Gentenaar; Roeland Mark z.v. B.P.Th. Veltman en G. Koetsveld; Monique Nicolette d.v. L.J. Tuit en J. J. Ie Noble. Ondertrouwd: R. R. Schüler en E. Westphal. te 's-Gravenhage; W. Zon neveld, te Wassenaar, en J. J. West hoek; H.J. A. v. Veen, te Zoeterwou- de, en G. A. M. Duynisveld; W. G. A. v.d. Wansem, te Voorburg en J. M. Focke; N. F. Vis, te Leiden, en M. Aukema. Gehuwd: C.J.M. Rosin, te Leiden, en M. J. Anker; J. J. Stouten en J. Th. Werter; P. F. Masurel, te Leiden, en J. F. Barbier; L. P. v. Santen, te Leid- schendam, en M. M. C. v. Paassen^ W. Mars, te 's-Gravenhage, Delft: A.LJ. v.d. Meer, I L P. C. Noordwijk, __i P.H.G. v. Vliet. Overleden: Klaas Oudshoorn 68 j.; Koenraad J. Blom 74 j.; Dirk D. de Gunst 67 j.; Catharina L. A. Jansen w.v. Bijlsma 78 j. opmerking van de procurator werd ge maakt in het kader van een bevattelijk overzicht van al hetgeen onderhanden is en de plannen op bouwgebied. Sinds de nieuwe wet op het wetenschappelijk Onderwijs van 1960 is door de Univer siteit een duidelijke lijn uitgestippeld voor een gezonde ruimtelijke ontwikke ling. Blijft de overheid achter Leiden staan met middelen, dan zal het in de toekomst zo zijn, dat de B-faculteiten vrijwel geheel te vinden zullen zijn bui ten de oude stadskern -tussen spoorlijn Leiden-Amsterdam en de oude Rijn- en de A-faculteiten voornamelijk binnen de oude stadskern of aan de directe rand. Het aangegeven terrein voor de B- faculteiten, waarop nieuwe voorzienin gen getroffen kunnen worden omvat in het geheel 140 ha. In de oudestad, waar de Universiteit op het ogenblik functio neert in 86 verschillende panden zijn weinig mogelijkheden meer voor uitbrei ding. Zo die er al zijn, dan wegen even wel de bezwaren van het stadsbestuur tegen een grootscheepse moderne be bouwing, welke een aantasting van het oorspronkelijke karakter van Leiden kan betekenen. Dit was onder meer het geval bij het maken van een plan voor de nieu we universiteitsbibliotheek en de theo logische faculteit, die zullen worden sa mengebracht in een 200 meter lang ge bouw, waarop een toren van 110 meter hoogte, langs de Witte Singel. De bouw curator, die mededeelde, dat het voorlo pig schetsontwerp thans1 door de ge meente wordt bestudeerd, sprak als zijn verwachting uit, dat het plan U. B. ver wezenlijkt zal worden volgens de liji Tentoonstellingen Mus. v. Oudheden (Rapenburg), Tent. ..Kunst de Eeuwigheid" De Lakenhal. - Tent van werken van Co Westerik en grafiek van Wout v. Heusden (t.m. 16 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt) Grafiek van Marijke Man (tot 1 nov. dag. vanaf 4.30 uur). VOORSCHOTEN De damescontactclub heeft een prach tige Maria-avond georganiseerd. De avond begon met een H. Mis met zang van het dameskoor in de parochiekerk van de H. Laurentius om half acht. Ce lebrant was pastoor Out Na de H. Mis kwamen de leden in het bondsgebouw b(jeen, alwaar de heer Trossèl var Comité „Pro Maria" een lezing hield over Onze Lieve Vrouw van Beauraing, over de verschijningen aldaar en over de daarbij betrokken personen. Na zijn toespraak vertoonde hij een drietal films. De eerste twee hadden betrekking op de wonderlijke verschijningen van Beau raing en de personen en de derde film gaf een idee van stad en land vai Belgische -Ardennen en het gebied de Maas, het gebied dus waarin Beau raing is gelegen. In de pauze kondigde mevrouw Valkenburg aan, dat de eerst volgende bijeenkomst als onderwerp zal hebben „Het verzekeringswezen". Dit wordt een instructieve avond met films. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB In groep rood is 't echtpaar Schutte op de donderdagavond j.l. gespeelde vierde en vijfde ronde van de paren competitie weer teruggekomen en staat nu aan de leiding. Goed werk doet ook het echtpaar Lenaers, dat zich nog steeds prachtig in de kopgroep hand haaft, in tegenstelling tot de heren Damen-Schipper, die van hun leiders plaats vielen en nu als zevende geklas seerd staan. Een goede prestatie le verden ook de dames Hoogervorst- Zandbergen die van de negende naar vijfde plaats klommen. Overigens bleef het in deze groep In groep zwart leidt het echtpaar Danz, deze avond weer afwezig maar prima vervangen, met een straatlengte voorsprong en het zal niet meevallen hen van hun leiderstroon te stoten. De heren Gerlich-Van Leeuwen verloren hun tweede plaats ten gunste van Tijs- sen-De Winter en duikelden naar de achtste plaats. Het echtpaar Rompes klom weer enige plaatsen en is nu, sa men met Loof-Witkamp in de kop groep aangeland. De heren Brummel- kamp-Van Berge Henegouwen doen het goed en handhaafden zich op de vijfde plaats. Enige teruggang boekten de heren Jans-Pouw, die drie plaatsen zakten en als zesde geklasseerd staan. Strand: Groep rood: 1 echtp. Schutte 667 p., 2 echtp. Lenaera 659 p., 3 Van der Bijl- Zwanenburg 629 p., 4 echtp. Van Kla veren 622 p., 5 dames Hoogervorst- Zandbergen 621 p., 6 Blom-Danz jr. 618 p., 7 Damen-Schipper 605 p., 8 dames Van Gelder-De Jong 598 p.. 9 dames Bosse-Wessels 585 p., 10 dames Jana-Van Zonneveld 584 p., 11 Veld- huyzen-Van Vliet 578 p., 12 mevrouw Zwarts-Karstens 543 p., 13 Van der Koog-WesseTs 534 p., 14 mevr. Van Berge Henegouwen en partner 526 p., 15 Duyker-Kieft 523 p., 16 echtp. Van Donkersgoed 516 p. Groep zwart: 1 echtpaar Danz 687 p., 2 Tijssen-De Winter 639 p., 3 Loof-Wit kamp 634 p., 4 echtp. Rompes 631 p., 5 Van Berge Henegouwen-Brummel- kamp 625 p., 6 Jans-Pouw 620 p., 7 De Koning-Van Zonneveld 612 p., 8 Ger lich-Van Leeuwen 604 p., 9 Pias-De Vries 586 p., 10 gebr. Karstens 583 p., 11 dames Altink-Van Upwich 580 p., 12 dames Van der Bijl-Zwanenburg 569 p., 13 echtp. Verduyn 558 p., 14 mevr. Van Schendel-Bosse 499 p., 15 echtp. Stokhuyzen 497 p., 16 echtp. Van Groesbeek 484 p. LEIDERDORP K. O. OPENT NIEUW SEIZOEN Op dinsdag 25 oktober a.s. opent de afdeling Leiderdorp van K. Sc O. het nieuwe seizoen met een lezing over „Zee sleepvaart en Berging". Sprekers is de heer M. de Rooy van Smits* Internatio nale Sleepdienst. Er zal o.a. een kleu renfilm worden gedraald. De avond wordt gehouden in het clubgebouw van „De Munnik" en vangt aan om 20 uur. Kindermatinee Voor de kinderen ia er op vrijdag 28 oktober een matinee waar de bekende Bert Brugman met zijn marionettentheater een voorstelling geeft In het Dorpshuls. Opgevoerd wordt „Aladin en de Wonderlamp". Aanvang half twee 's middags. Jubileumconcert „Excelsior" De Chr. gemengde zangvereniging „Excel sior" te Leiderdorp zal op vrijdag 28 oktober haar 70-jarig bestaan herdenken met een jubileumconcert waaraan mede werken op de eerste plaats „Excelsior" zelf, voorts de Chr. gem. zangvereniging „De Lofstem" uit Woubrugge en het Evang. koor uit Bodegraven. De muzi kale begeleiding aan het orgel wordt ver zorgd door Herman van Vliet, het geheel onder leiding van Hans Boelee. Het con cert wordt gegeven in de Gereformeerde kerk aan de Hoofdstraat en vangt aan om 20 uur. Geboren: Huibert Jan Filippo zn van J. L. W. van Velzen en F. H. Filippo, Meidoornstraat 13 Ondertrouwd: Gerrit van Reijn, 19 jr, Leidse Kapitteldag van Derde Orde in teken van geloofsvernieuwing Derde kwa- te luiste ren en te discussiëren over het thema van deze dag: „De Kerk teken van hoop". Pater C. J. A. Wessels ofm, districts commissaris, stelde in zijn inleiding, dat de Kerk eerst dan werkelijk teken van vernieuwde hoop kan zijn als zij zich volledig engageert met de nieuwe tijd en het nieuwe denken van de mens anno 1966. Het verleden heeft duidelijk gemaakt dat de Kerk zich te weinig bewust was als geheel een Volk te zijn dat op weg is door deze wereld naar de voltooiing. Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging MOEDEROCHTEND OPENDE SEIZOEN De twintigjarige Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging zette zondagmorgen het nieuwe seizoen in met een Maria Moederochtend in het Antónius Club huis, voorafgegaan door een H. Mis in de Hartebrugkerk. Ruim 150 dames gaven gehoor aan de oproep voor deze openingsbijeenkomst, die in. het teken stond van dankbaarheid en bedoeld was als injectie tot steeds groter acti viteit. Gelukkig leidt deze beweging, die een voortzetting is van de vroegere Katholieke Arbeiders Vrouwenbewe ging, een bloeiend bestaan in een tijd, i opknappen. Er ligt echter ook nu nog een belangrijke taak voor deze organisatie. Ziekenbezoek, finan ciële bijstand voor minder draagkrach- tigen en vooral steun bij overlijden van huisgenoten behoren tot de bij zondere opdrachten voor de leden van de beweging. Voorzitster mevr. C. Uphoff-Visser, die sinds de oprichting van de Leidse afdeling van de KAV steeds een actieve rol heeft gespeeld, in het begin als wijkverpleegster en nu al bijna 14 jaar dat het Lourdesfonds op het ogenblik beschikt over een bedrag van 932,64. Deze som, aangevuld met giften die tijdens deze Moederochtend nog bin nenkwamen, zal ten goede komen aan twee gehandicapte kinderen uit de gezinnen van de NKV-vrouwen. Wan neer er voldoende geld bijeengebracht is» worden na loting twee kinderen gesteld een maken, deelde vervolgens me de. dat op 30 oktober aan de kerk deuren een collecte wordt gehouden voor de beweging in de vorm van verkoop van Christus Koning-speldjes. Op die dag zal er in de Petrus- Leonar- dus- en Lodewijkparochie tevens een H. Mis worden opgedragen voor de leden en de overleden leden, zoals die gisteren in de Hartebrugkerk had plaatsgevonden. Mevr. Uphoff deed voorts een dringend beroep op de le den de beweging trouw te blijven en sprak de wens uit, dat iedereen zou trachten nieuwe leden warm te maken voor deze vereniging van katholieke werknemersvrouwen. Tenslotte kon digde ze aan, dat voor het komende seizoen zijn uitgenodigd Semper Avan- ti en de Gastspelers. De 12-jarige Ria Kettenis nam daar na ieder voor zich in met haar voor- drachtje over een zoekgeraakt jonge tje. Met grote natuurlijkheid en spon tane gebaren droeg ze het ontroerende verhaal voor. In aansluiting daarop verzorgden de heren H. A. Rijnbeek en W. J. Barneveld respectievelijk met pianospel en zang een programma, dat op hoog peil stond. Onder meer wer den uitgevoerd het Ave Verum van Mozart en het Ave Maria van Hagen, alsmede enkele aria's uit bekende opera's. De moederochtend, die allen geestelijk had verrijkt, werd besloten met de aanbieding van een doos bon bons aan de voorzitster door de secre taresse, xnev», E. L Franse-Heijmeriks. Nieuwe wegen Het op weg zijn houdt in, dat de Kerk telkens nieuwe wegen moet gaan, Ook voor deze wereld en deze n zal de Kerk een teken moeten zijn, teken van hoop en vertrouwen, aldus pater Wessels. De tijd waarin wij nu leven geeft zelfs méér te zien van de rijkdom de Schepper in Zijn schepping. Daarop zal de christen gelovig ingaan, zich bewust dat hij hierin precies teken kan ztjn van een scheppende God. De Kerk mag zich niet langs de weg opstellen om wereld en mens voorbij te laten trekken zonder zelf aktief deel te ne men aan de tocht. Medeverantwoorde lijkheid is nodig, een steeds dieper groeiend bewustzijn dat allen de Kerk zijn en dus allen mee op weg moeten, verantwoordelijk voor elkaar en het verder geluk van wereld en me demens. Niet allee pasklaar Bij dit alles zal ons misschien niet alles pasklaar duidelijk zijn. maar de richting die de Kerk zeker de Kerk van Joannes en het concilie ons wijst zal de hoop geven dat wij op de goede weg zijn mits wij allen samen ons uit putten in eerlijke beleving van wat Christus ons openbaarde: ieder een brok goedheid en werkelijk geloof te zijn midden in deze wereld. Hierbij mogen wij dan vooral geloven wachting doet uitgroeien, aldus pater leven door te stellen dat de Kerk ieder van de christenen een eerlijke houding verwacht in de beleving zijn geloof. Hierbij is normatief hoe wij zijn voor elkaar. Chi brengen door zijn gebod van de liefde zelf zoeken door eigenliefde gesproken over het thema aan de hand van enkele vragen, waarna een zeer vruchtbare algemene discussie volgde. Pater Raymund gaf een boeiende serie lichtbeelden over de vogels in de De bezinningsdag werd besloten een duidelijke en zinvolle viering de H. Eucharistie. Om 5 uur keerden de deelnemers dankbaar huiswaarts. won. te Leiderdorp, Hoogmadeseweg 18 en Alida Roskam, 21 jr, won. te Leiden, Const. Huijgenslaan 41; toek. adres: C. Huijgenslaan 41, Leiden. Hendrik Peter sen, 25 jr, won. te Leiden, Damlaan 5, en Klasina Geesien Jonker, 30 jr, won. te Leiderdorp, Steenbakkerslasm 3; toe komstig adres: Steenbakkerslaan 3 te Leiderdorp. Getrouwd: Pieter Cornelis van den Hoek, 22 jr, won. teWaddinxveen en Klaasje Jacoba Elisabeth Verkade, 24 jr, won. te Leiderdorp. Automobilist gevlucht na botsing lichtmast lichtmasten op de kruising Perzand- snapwegHoogmadenseweg gebotst. De bestuurder van de wagen heeft een po litioneel onderzoek niet afgewacht en is er vandoor gegaan. De wagen is total-loss. De lichtmast werd uit de grond gerukt en kwam dwars over de weg te liggen. Bij nader onderzoek van de Leider- dorpse politie bleek, dat de wagen aan een nu in het buitenland verblijvende Nederlander heeft toebehoord, die de wagen waarschijnlijk aan de gevluchte man/vrouw heeft verkocht. In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks vier uur vloog op de Rijksweg 4 een personenauto uit de bocht, schampte een vangrail en bracht een aantal bebakeningstonnen aan het rollen. De auto, die waar beschadigd werd, was onbeheerd achtergelaten. De bestuurder, de 26-jarige L. K., werd later in zijn woning te Oegstgeest aan getroffen. Vermoedelijk is het ongeluk het gevolg van drankmisbruik. Zater dag werd bij de politie aangifte gedaan van een autodiefstal op de Beesten markt. De personenauto, een blauwe Simca 1000, kenteken ML 54-28, is ont vreemd tussen 21.45 en 23.15 uur. In de nacht van zondag op maandag werd in de kantine op het bouwterrein Van Eesteren aan het Stationsplein bewaker in bewusteloze toestand getroffen. De man, die uit Den Haag af komstig is, is vermoedelijk het slacht offer van een attack geweest. HQ werd een Leids ziekenhuis opgenomen. Op twee plaatsen in de stad kregen Leide- naars het benauwd. Aan de Hoge Rijn- dijk werden twee mensen onwel door verstopping van de haardpijp door een steen. Door de EHD kregen de getroffe nen, twee dames van 67 en 50 jaar, wat •stof toegediend. Aan de Lange Mare ZOETERWOUDE RODE-KRUIS FILMVOORSTELLING Men is in Zoeterwoude niet dikwQla in de gelegenheid een film te zien. Maan dag 17 oktober a.s. wordt die kans weer eenö geboden. De Rode Kruis film dienst draait dan in het Don Bosco de kleurenfilm „East of Eden". In deze prachtige film die wekenlang geprolon geerd werd in de grote bioscopen speelt James Dean de hoofdrol. Aanvang 20.00 uur toegang 14 jaar. PrQs der plaatsen 1,25. 's Middags om 4 uur is er jeugd programma met als hoofdfilm „Kolder parade" plaatsgeld ,50. In 1951 werd in Zoeterwoude het tiatief genomen om te komen tot de op richting van een landelijke rijvereniging, die later Jeanne d' Are werd gedoopt. Door de wekelijkse trainingen werd het technische peil van de vereniging opgevoerd. Bij feestelijke gelegenhedei werd dikwijls gebruik gemaakt van de diensten van de ruiters- en amazones. In het kader van de derde lustrumvie ring zijn de leden met hun paarden on langs naar Kootwijk geweest. De dona teurs kornen a.s. donderdag 20 oktober aan de beurt in het St. Antonius Club huis te Leiden. De „Gastspelers" zullen daar een opvoering geven van het blij spel in drie bedrijven, ,,Haar ander m£ Na afloop hiervan is een gezellig menzijn waarbij de muziek wordt i zorgd door het- „Fiëste Trio". Ook de uitslag van de grote "verloting" w van de hoofdprijs een ponyveulen is wordt deze avond bekend gemaakt. Niel-leden en donateurs kunnen, tegen betaling, ook dit programma meemaken. Musea Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag, van 9- (zondaes 1-5 uur). Rond 2500 nieuwe lezers gaven zich in het afgelopen jaar als abonnee van De Leidse Courant op. Onverminderd gaat deze opmars voort! Teneinde deze snelle groei nog meer te stimuleren, stellen wij aan iedere abonnee, die een nieuwe abonnee op onze courant aanbrengt, (52 kaarten en 2 jokers) beschikbaar. De nieuwe abonnee ontvangt gedurende 14 dagen De Leidse Courant gratis! Probeer onder familie, vrienden en kennissen, abonnees voor De Leidse Courant te winnen. Het is heus niet moeilijk! Voor iedere abonnee, die U aanbrengt, wordt U een spel „Leidse Courant" speelkaarten toegezonden. De Leidse Courant is thans een krant van groot formaat, met een smaak volle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schrijvers en correspondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE Iedere maandag onze gretig gelezen SPORTKRANT enals klap op de vuurpijl verschijnt bin nenkort ons wekelijks bijvoegsel FINALE" Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee NAAM: De Leidse Courant op: PLAATSc Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht GEESTIGHEID TROEF IN PREMIERE VAN HET LEIDS ZOLDER CABARET was, kon men bij een goed glas wijn en wat Franse kaas in alle rust de puntige teksten op zich in laten wer ken. Het Zolder Cabaret, dat op het Landelijk Cabaret Concours te Loos- drecht deze zomer de eerste prijs voor zich opeiste, heeft ook met het nieuwe programma goed raak geschoten. Toen rond middernacht de laatste no ten van het laatste lied waren ver klonken, toonde een dankbaar publiek met een gul applaus dat het grote waardering had voor het kwartet en werden op verzoek twee nummers zelfs nog eens herhaald. Annemarie Beulink, enige dame in het gezelschap, oogstte veel succes met het metafo risch chanson „Ik wou dat ik een visje welijke zwakheid verveelt toch niet medelijden: „Toen lied de los te laten uit 't afscheid kwam". /"«hrls van der Klugt, cabaretier pur sang, zag zijn nummer „Een naam is maar een nummer" beloond met een algemene ovatie en hij zong het lied over Piet en Maximiliaan op verzoek aan het slot nog eens. Ook het ver tederende „Ik had een heel klein ka- te slaan. Het verhaal van de opklapmeubeltjes, geïnspireerd op de wantoestanden op 't gebied van de studentenhuisvesting, vond algemeen herkenning en mede- Ad Vaessen won de sympatie van het publiek met een kolderlied over een zekere kabouter Peukelneus, dat uit onsamenhangende gedachten was op gebouwd, maar het daarom niet min der goed deed. Zyn liefde voor de dochter van de hospita in een liedje werd gewaardeerd, alsook het humo ristische Poppedeine. Ad weet zich vooral mimisch heel goed uit te druk ken. A ppie Verwaijen vormde als pianist een uitstekende begeleider van het trio. Niettemin mocht zijn mollenlied er beslist ook zijn. De mol in de pol der met de kolder in de kop veroverde zich een eigen plaatsje in het pro gramma, waarin de liefde zo sterk de boventoon voert. Tijdens de pauze werd l gaste i „VRIENDEN VAN HET LIED" AFD. LEIDEN IN OPRICHTING Er is een afdeling Leiden opgericht van de in 1961 door vocalisten en zang pedagogen opgerichte vereniging „Vrien den van het lied". De vereniging stelt zieh tot doel de liedkunst te bevorderen, Nederlandse kunstenaars te laten optre den en liederen van Nederlandse compo nisten te laten uitvoeren. In elke afde ling worden gemiddeld drie tot vier con certen per seizoen gegeven. Een begin kan o.a. worden gemaakt door samenwerking met koren, die een repetittie of een uitvoering met het op treden van enige beroeps-vocalisten on der auspiciën van de Vereniging Vrien- het Lied kunnen combineren. In dat milieu immers behoeft de waarde van de zangkunst niet te worden be sproken. Het gaat er in dat geval slechts om naast de oratoria de liefde voor het kunstlied aan te kweken. Beide kunst richtingen kunnen bevruchtend op el kaar inwerken. Zo zQn verschillende mogelQkheden denkbaar, die de groei van een krachtige vriendenkring in Lei den kunnen bevorderen. Belangstellenden voor de Vrienden kring Leiden en omgeving ook zQ die hun huls nu en dan beschikbaar willen stellen voor een huisconcert kunnen zien melden bQ mevr. Ekker-v. d. Plas, RhQngeesterstraatweg 88, Oegstgeest, Bakker. Met gitaarbegeleiding bracht zij een aantal Franse chansons, een Engels en een Russische lied ten ge hore. Haar vocalistische kwaliteiten werden in ruime mate gewaardeerd door een langdurig „open doekje". Het Zolder Cabaret kan zichzelf voort durend spiegelen in het décor. Dit. bestaat namelijk uit een tweetal doe ken, waarop de gezichten van de vier in zwart en zilver zijn uitgetekend met gedegen kunstenaarshand. Na deze goede start zal het cabaret voortaan iedere vrijdagavond te beluisteren zijn om negen uur in de Auberge Fran- Fransen brachten oriëntatiebezoek aan Boskoopse boomcultuur Vrijdagmiddag bracht een gezelschap autoriteiten uit het departement Maine en Loire een oriëntatiebezoek aan het boomkwekerQeentrum Boskoop. Dit gezelschap maakt een reis langs de boomkwekerQ en bloemisterQcentra van Europa. Eerst was een bezoek ge bracht aan Gent in België. Donderdag was Aalsmeer het doel en vrjjdag ging de belangstelling uit naar Boskoop. Des middags half twee werd het gezelschap op het Proefstation van de RQkstuin bouwschool ontvangen. Als gastheer verwelkomde de heer Ir. Dorsman, di recteur van de Rijks tuinbouwschool en Rijksconsulent het gezelschap. Het bezoek van dit gezelschap houdt verband met het voornemen in het ge bied van Maine en Loire boom- en bloe misterijen te creëren. De aldaar aanwe-t zige grondsoort schQnt zich goed te le nen voor deze cultuur. Ir. Dorsman gaf voorlichting wat ben treft de waterhuishouding in Boskoop en een duidelQke uiteenzetting hoe o.a. de drainage hier in de boomkwekerij werkt. Een en ander had zeer grote be langstelling en was oorzaak dat vele vpagen aangaande kosten, studie en an dere technische problemen werden ge steld. Ir. Van Dam van de Cultuurtech nische dienst gaf uitleg aangaand de opbouw en structuur in Holland wat be* treft polders en de moderne ruilverkave ling. Een en ander werd met lichtbeel den en kaarten toegelicht. Uit deze voor lichting bleek grote bewondering voon de gehele waterbeheersing in Nederland en ook in het boomkwekerijcentrum. Over nadere details werden door de Fransen diverse vragen gesteld. Na het bezoek aan het Proefstatiop werd een tocht door Boskoop gemaakt waar o.a. een bezoek gebracht werd aan de kwekerij van de heer J. Bulk aan het Reijerskoop en die van de heer Hoo- gendoorn aan het Rijneveld. Hierna werd het gezelschap door burgemeester Van Dedem in de raadszaal een ont vangst bereid. LEIDSE AGENDA MAANDAG 17 OKTOBER (Pieterskerkhof) 20.00 K. en O. aanvang inleiding over „Zwerftochten in de natuur". Snouck Hurgronjehuis (Rapenb. 61), 20.00 u. COVS groep Leiden en omstreken bijeenkomst rest. Eigenzorg (Sta tionsweg 29) 20.00 uur.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4