Emigrante uit Egmond NOTEER (r NELLEK JOL-HOPMAN DOET ALLES; ZE KLEEDDE DE PLOEG ZELFS AAN maakte damesturnen populair in Australië GEEN ENKEL RISICO OP KERSVERSE IJSPISTE Annemarie Wijnants gaf mooiste klap van avond Harry Steevens mag negen dagen niet rijden voor Geheime missie van D.D.R.-sportleiders eenvoudig maar moeilijk op te lossen probleem BIJ DE RADIO ZATERDAG 15 OKTOBER 3,966 DE TiETDSE COURANT (Van onze sportredactie) EGMOND AAN DEN HOEF Nellek Hopman -is enkele weken op vakantie bij haar ouders in Egmond. Dertien jaar geleden vertrok zij als emigrante naar Australië. Zij kwam daar zoals elke andere immigrante als een grote onbekende, zij moest met haar verloofde Peter Jol uit Bergen nu haar echtgenoot een be staan opbouwen. Het is het jonge echtpaar gelukt. En als mrs. Jol-Hopman aan het eind van deze maand in Australië zal terug keren, is het niet onwaarschijnlijk dat radio, t.v. en andere pers organen dit feit in hun nieuwspresentatie zullen opnemen. Want Nellek Jol-Hopman is in dertien jaar een bekende, zo niet een beroemde figuur geworden, en haar naam werd een begrip. Zij legde met haar man de basis voor het turnen in teamverband, zij wees op de waarde en de mogelijkheden van deze sport in het land, waar men tennis, hockey, zwemmen en atletiek als de sporten bij uitstek pleegt te beschouwen. Nellek Jol-Hopman trainster van de Australische turnploeg toont niet zonder trots de uitslagenlijst van de wereldkam pioenschappen turnen, vorige maand in Dortmund gehouden. De Australische da mes brachten het er nauwelijks minder goed af dan de Nederlandse. Dat is het werk van Nellek Hopman, opgegloeid in een gezin van 13 kinderen, waar de sport beoefening het voornaamste onderdeel van de vrijetijdsbesteding vormde. Niet slechts als trainster van de turn ploeg, ook in ander opzicht geniet zij, de vriendelijke Egmondse Australische, een grote bekendheid in Australië. Want de wekelijkse gymnastiekoefeningen voor de huisvrouw, die voor de Autralische t.v. worden gepresenteerd, brengen mrs. Jol in beeld als de voorbeeldige beoefenaar ster. Ook nu zij in Nederland vertoeft, gaan deze uitzendingen door. De opnamen zijn al eerder gemaakt. Daarnaast was mrs. Jol-Hopman commentatrice bij de t.v.-uitzendingen, die de Australische Broadcasting Corporation verzorgde van de Olympische Spelen in Tokio, voorzover het judo en tumen betrof. Een grote veelzijdigheid kenschetst de vrouw, die in 13 jaar het Nederlands, zelfs het Noordhollands nog niet is ver leerd. Van bepaalde Engelse woorden kent zij nauwelijks de vertaling al thans binnen het tijdsbestek van een -nor maal gesprek maar als wij vragen waarom zij naar \ustralië is gegaan, is het antwoord: „Voor het avontuur". Uiteraard was Nellek Hopman al in Ne derland een actief sportbeoefenaarster. Zij was in Egmond aan Zee lid van de gymnastiekvereniging Achilles, ging later over naar Turnlust in Alkmaar en be- tefende en passant de zwemsport bij DAW in de Kaasstad. Daar leerde zij Peter Jol kennen de jongeman die. lnJL949 club- kampioen 100 meter vrije slag werd en twee jaar later bij de sportschool Kuilman als judoka opnieuw een clubkampioen schap behaalde. Sportlerares In Australië bekwaamde Nellek Hop man zich verder in de tumsport. Zij be haalde een onderwijsbevoegdheid in deze tak van sport en werd al spoedig benoemd tot lerares aan een meisjesschool, verge lijkbaar met de Nederlandse mulo. Zij gaf op deze school ook les in tennissen, bas ketball, hockey, zwemmen enz. Spoedig besloot het echtpaar Jol tot de oprichting van een gymnastiekvereniging, tot op dat moment uniek in Australië, daar de weinige clubs óf een onderdeel van een school óf een onderdeel van een be paalde jeugdorganisatie waren. Een par ticuliere vereniging kende men nauwelijks. De prestaties, die de leden van de Swan Girls Amateur Gymnastiek Club boekten, waren opzienbarend en om wat interna tionale ervaring op te doen .nam men zelfs deel aan de Olympische Spelen 1956 in Melbourne. Nellek Hopman mocht daarin niet uitkomen omdat zij nog niet genatio naliseerd was, maar de prestaties deden haar beseffen hoe groot" de achterstand van Australië was. In Tokio was Australië na acht jaar weer met een damesploeg vertegenwoor digd, met Nellek Jol-Hopman als coach. De prestaties waren ook daar verre van groots, maar de filmcamera's snorden voortdurend. Australië wilde weten hoe de hoogste prestaties reikt wc 'en. Als voorzitster van de technische com missie geeft Nellek Jol-Hopman de oefen- Nellek Jol, in het door liaarzel ontworpen tenue voor de turnploeg, met zoon Novak, die uitgesproken aanleg blijkt te hebben om acroba tische toeren uit te voeren. stof vandaan-haalt? „Eigen -fantasie",- uit groen jasje met gele blouse zegt zij, maar o.a. door deel te nemen groen pantalon afkomstig aan de sportartsenconferentie in Dort- werp: Nellek Hopman. mund is zij toch op de hoogte van het al lerlaatste nieuws en de artsen aan de uni versiteiten in Australië zorgen voor een voortdurende medische begeleiding van de turnsters, die volop meewerken aan de wetenschappelijke onderzoekingen. De Australische turnsters zijn volledig amateur. Zelfs de kosten van deelneming aan de wereldkampioenschappen n ten zij zelf betalen. Slechts de helft de reiskosten werd door de verenigingen en de bond vergoed. Daardoor ook kon Nellek niet haar beste turnsters mee nemen. Enkele jonge meisjes konden de kosten niet opbrengen en moesten thuis blijven. Opnieuw echter snorden de De Australische dames verdraaiden bijna honderd rollen film. „M'-schien hebben wij over vijftig jaar het peil van "de Rus sinnen bereikt', lacht de Australische trainster, en even trots als ernstig volgt zij: „In onze sterkste formatie be horen wij al tot de zes beste niet nistische landen." Sterker dan Nederland? „Wel iets ja, geloof ik. De Nederlandse meisjes, met wie wij overigens een heel plezierig contact hebben gehad in Dort mund, zijn ipe tegengevallen." Uren kan Nellek Hopman vertellen. Over het gebrek aan goede gymnastiek lokalen in Australië, behalve bij de uni versiteiten, maar daar mogen de ver enigingen geen gebruik van maken; over de sportzaak die haar man drijft in Perth, een stad van 100.000 inwoners in West-Australië, en over hun dertien maanden oude zoon Novak, wiens kon terfeitsel al in vele Australische kranten heeft gestaan. Tenue ook Nellek Jol-Hopman moet op 27 okto ber terug zijn in Australië. Op die dag verzorgt haar gymnastiekvereniging een uitvoering voor de televisie. De demon straties hierbij worden gegeven door Peter Jol (trampoline) en Nellek Jol- Hopman, die tevens de commentaren voor haar rekening neemt. Wie overigens de Australische dames tijdens de titelstrijd in Dortmund heeft gezien, hoeft zich na de activiteiten die Nellek Hopman ontplooit, nauwelijks af 'te vragen an wie het tenue, In galop Llisohe lange Ron Clarlke, die reeds veertien maal een wereldrecord heeft gebroken, zal zondag een geheel nieuwe tegenstander treffen: een paard...! De eertijds be roemde Australische Steepler Sir Ca meron zal het dan tegen het atletiek- fenomeen opnemen in een race tussen twee kleine steden in de staat Victoria, die door een oliemaatschappij wordt gefinancierd. Opdat Ron Clarke geen moeilijkheden krijgt met zijn amateur- status zal Sir Cameron in dit geval bereden worden door een amateur- jockey... Ideaal f\E Italiaan Abdom Pamich, IJ van de gouden medaille op het nummer 50 km snelwandelen tijdens de Olympische Spelen in Tokio, kreeg bij zijn terugkeer in Italië van vrien den een scooter ten geschenke als blijk van waardering voor de door hem geleverde prestatie. Op het eerste ge zicht lijkt dit niets bijzonders, maar voor Pamich heeft dit cadeau alsnog consequenties gekregen. Hij heeft de scooter onlangs verkocht, omdat dit voertuig volgens hem zijn conditie ernstig heeft aangetast. „Ik ga nu weer elke dag lopen naar mijn werk, d.wz. ik leg een afstand van tweemaal zestien kilometer te voet af. Dat is voor mij de meest ideale training", aldus Pamich! Ont- Tafeltennis vóór titelstrijd MAASTRICHT. Gistermiddag is Harry Steevens doodmoe terug gekeerd uit Berlijn. Hij had, na het einde van de Zesdaagse van Berlijn, de gehele nacht aan het stuur van zijn auto gezeten. Die eerste zesdaagse is het jonge kop pel Steevens-Koel niet meegevallen. Steevens: „We hebben grote achter stand opgelopen op de tweede.en derde dag. Zowel Koel als ik hebben de eerste dagen niet kunnen slapen. Ze hadden ons al voorspeld dat we het moeilijk zouden krijgen In Berlijn wordt van ongeveer elf uur 's avonds tot vijf uur in de ochtend keihard gereden. Daaraan moet je wennen. De laatste twee dagen hebben we praktisch geen achterstand meer opgelopen, toen draalden we met de grote koppels mee". Harry Steevens, die veel pijn aan zijn zitvlak heeft gehad (steenpuisten), mag op medisch advies negen dagen niet rijden. Hij had gisteravond met Koel moeten starten in een honderd minuten- wedstrijd in Keulen en zondag „wat vind ik dat jammer") had hij met Peter Post een koppel moeten vormen op de baan te Gent. Dat gaat nu niet door. Steevens en Koel zullen nog twee zes daagsen rijden, die van Züridh en Am sterdam. (Van onze sportredactie) ROELOF ARENDSVEEN De jeugd- tafeltennisinterland NederlandOosten rijk (spelers en speelsters tot en met 17 jaar), die gisteravond in de Roelof- arendsveense veilinghal is gehouden, is onbeslist, geëindigd. De nationale meis- jesploeg zegevierde zonder enige moeite met 50 terwijl het jongensteam met de drievoudige kampioen Bert v. d. Helm met 5i kansloos ten onder ging. Met de voor eigen publiek spelende Mary van Ruiten en invalster Veronieke van der Laan (wegens ziekte van Mieke van der Broek) was het nationale meisjes team veel te sterk voor de Oostenrijkse jeugdploeg. Elfriede Wenger moest twee kansloze nederlagen incasseren en ook in het dub belspel toonden de Nederlandse'meisjes zich oppermachtig. Alleen Roswita Pret- terhofer, die het Mary van Ruiten niet moeilijk had kunnen maken, slaagde in de laatste partij in de Haagse Vero nieke van der Laan een set afhandig te maken. De nationale jongensploeg kwam daarentegen- minder goed" voor de dag. De jeugdige Rotterdammer Cas van Koetsveld en de Hagenaar Peter Joels waren nauwelijks tegen de sterke Oos tenrijkse spelers opgewassen en ook de drievoudige Nederlandse kampioen Bert van der Helm stelde teleur. De Oosten rijkse jeugdkampioen Heinz Schluter bleef hij wei de baas (2117, 16—21, 2119), maar tegen Rudolf Weinmann en Paul Pohoralek ging de nog niet in vorm zijnde Leidse Scyllaspeler ten Eeii dag voor het begin van de open kampioenschappen van Nederland is gis teren in Helmond het internationale tafeltennisseizoen 1966/1967 begonnen met de damesïnterland Nederland Zweden. Beide landen staan dicht bij el kaar op de Europese ranglijst Zweden tiende en Nederland elfde. In de uitslag kwam dit geringe verschil goed tot uit drukking: de Zweedse meisjes wonner met 32. Ria Bogmans en Annemarie Wijnants wonnen elk van de Zweedse nummer drie Eva Johansson. De kittige Zweedse kampioene Marita Nilsson-Karlsson bleef ongeslagen, terwijl het dubbelspel, waarin naast Annemarie Wijnants voor Nederland Ellen Kort opereerde, een ge makkelijke prooi werd van de blonde bezoeksters. Suggereert de einduitslag een zekere gelijkwaardigheid, in spel opvatting waren de Zweedse meisjes regelrecht komend uit 'n trainingskamp vrijuit superieur. Vooral Marita Nils- son bleek toegerust met trucjes in serves en effect, die ze heeft afgekeken haar beroemde landgnoten Johansson en Alser. Daartegen stond de nog ongetrainde Annemarie Wijnants machteloos de veel beter op dreef zijnde Ria Bog mans verloor mede daardoor uiteindelijk van de Zweedse kampioene. In deze sleu telpartij, die gespeeld werd bij een 12 achterstand, werd het Nederlandse meis je in de eerste game vijfmaal verrast door een trucservice (1821), daarna lette zij beter op (2119), maar zij werd in de derde game opnieuw verrast toen de Zweedse een ander wapen, de loop. in de strijd bracht: 1821. Annemarie Wijnants vergulde daarna de nederlaag nog wat door een zege op de onbesuisde Eva Johansson. De laatste klap was de mooiste van de gehele avond. Bij 20—19 in de derde game voor Annemarie smashte de Zweedse .terwijl op de tafel toestormde. Via het toe vallig geraakte bat je van de Nederland- kwam de bal terug achter op de tafel, terwijl het Zweedse meisje machteloos naast het net stond: 1421, 2114, 21—19. Leden kernploeg begonnen training AMSTERDAM. Voorzichtig hebben de leden van de kernploeg van de KNSB gisteravond de eerste schaatsslagen op het gloednieuwe ijs van de Jaap Edenbaan in Amsterdam gemaakt. Voorzichtig, want wereldkampioen Kees Verkerk, de Euro pese titelhouder Ard Schenk, Rudi Lie- brechts, Frits Barteling, Peter Nottet en Jorrit Jorritsma wilden op de kersverse ijspiste, die na twee dagen invriezen ge reed was gekomen en uiteraard nog in perfecte conditie verkeerde, geen risico De eerste training was dan ook niet serieus bedoeld en alleen maar doorge gaan omdat de openingsavond v^n de baan toevallig samenviel met de uren. die voor de KNSB zqn gereserveerd Daarom ook kon het gebeuren dat -Eddv Verheyens afwezigheid wegens studieredenen getole reerd werd en dat ook Wim de Graaff. die samen met Ben Holleboom de supervisie heeft bij de ijstraining. op h°t appel ont brak De Graaff had in Amersfoort een belangrijke bespreking met de andere trai ners om tot een uniform programma te geraken De KNSB heeft de zaken deze winter beter voorbereid dan voorheen Het staat nu al vast dat de kernploeg tot begin december driemaal per week in de hoofd stad zal trainen om dan op 7 december het trainingskamp in Diemcn te betrek ken Tot en met de nationale kampioen schappen. die op 7 en 8 januari op de Jaap Edenbaan worden gereden, blijvén onze topschaatsers in eigen land Op 9 januari vliegen zij naar Hamar om zich daar voor te bereiden op de Europese kampioenschappen in Finland (28 en 29 jan. in Lahti), keren dan terug naar Hamar en gaan vervolgens naar de we reldkampioenschappen in Oslo (11 en 12 februari). Daarna gaat de ploeg naar Mos kou, waar op 18 en 19 februari de jaar lijkse vijflandenwedstrijd, die voor het seizoen 1967-'68 aan Nederland is toege wezen. wordt gehouden. In de periode van het trainingskamp Diemen zullen op de banen in Amsterdam en in Deventer regelmatig wedstrijden worden gehouden, tien in totaal. Uit de kernploeg, die maandenlang op het CIOS onder leiding van Ben Holleboom op het droge is voorbereid, is Piet Modder weg gevallen. Hij kon de tijd niet meer op brengen voor de trainingen. Kapitaal DE schrik van de penningmeester van de Russische atletiekunie is... de polsstokhoogspringer Blisnezov. Deze Rus is een alleraardigste vent, maar hij heeft één nadeel: hij weegt 90 kilo en slijt tijdens de training en In wed strijden te veel polsstokken. Alleen voor hem al moet de Russische penning meester een kapitaal uittrekken. „Tot dat er voor Blisnezov een speciale pols stok zal zijn vervaardigd, hebben wij heem verzocht zijn activiteiten op dat gebied tijdelijk te staken", heeft een Russische official onlangs verklaard. „Uiteindelijk moeten wij ook nog wat geld overhouden voor andere atle ten...". Niet ontevreden OFSCHOON Manchester United in de Engelse competitie nog geen duidelijke kampioensvorm heeft ge toond, behoeft de club over het aantal toeschouwers tot nu toe niet ontevre den te zijn. Men heeft vanaf het begin van het seizoen de meeste toeschouwers genoteerd en staat met deze cijfers glansrijk bovenaan: een gemiddelde van 52.420 bezoekers in de thuiswed strijden en van 49.684 in uitwedstrijden. Omdat de bezoekersaantallen van de clubs in de derde en vierde divisie vrij gering zijn behoeven de clubs in Engelands hoogste afdeling zich geen al te grote zorgen te maken. Van de tien bestgeklasseerden is alleen het bezoekersaantal van Arsenal in vergelijking met het vorige seizoen wat teruggelopen. Kampioen Liverpool volgt na Manchester United met een gemiddelde van 48.752 toeschouwers in thuiswedstrijden op de tweede plaats .en bekerwinnaar Everton, eveneens Liverpool-Petrolul woensdag in Brussel BERN De beslissingswedstrijd tussen Liverpool en Pctrolul Plocstj voor de eer ste ronde van de Europese beker van landskampioenen, waarvan de winnaar uitkomt tegen Ajax. zal woensdag 19 ok tober in Brussel worden gespeeld Er is aanvankelijk sprake van geweest dat de wedstrijd eerst in Nederland en later in West Duitsland zou plaatsvinden, doch moeilijkheden rond de data en het be schikbaar stellen van terreinen, is er de oorzaak van dat deze wedstrijd in Brus sel werd vastgesteld. Uit cel, in ring HET komt niet zo vaak voor dat een tot vijftien jaar veroordeelde delinquent de tralies van zijn cel ver wisselt met de twaalf koorden rond een boksring. Nog sterker, dat hij zijn land bij internationale gebeurtenissen mag vertegenwoordigen en zal deel nemen aan de Aziatische Spelen, die in december in Bangkok worden gehou den. Zes jaar geleden werd de nu 23-jarige Piyadasha ingerekend tijdens een ontmoeting tussen twéé jeugd benden, waarbij messen, stenen en flessen als wapens werden gebruikt. De toen 17-jarige jongeman verbeter de echter zijn leven achter de grauwe gevangenismuren. In een omgeving waar veel aan sport werd gedaan ont popte hij zich tot 'n bekwaam pugilist onder leiding van een der bewakers. Onder diens hoede leerde hij de be ginselen vande bokssport en later de fijne kneepjes en zijn prestaties waren van dien aard, dat zijn medegevange nen met de pet rond gingen om voor hem een boksuitrusting te kopen. De in het vedergewicht boksende Piya dasha kwalificeerde zich voor de Azia tische Spelen door een zege op zijn landgenoot Gunasinghe, winnaar tijdens de Spelen van 1965 en deelnemer aan de Britse Spelen in Kingston. Het is niet bekend of Piyadasha na zijn deel name aan de Aziatische Spelen weer in de cel moet terugkeren, of dat hjj op deze wijze zijn vrijheid in Bangkok kan heroveren Uitstel DE Zweedse international Hans Se- lander, debutant in het Zweedse elf tal dat onlangs Oostenrijk met 41 versloeg, zal vermoedelijk de eerste speler van zijn land worden die als prof zijn voetbalgeluk in Amerika gaat zoeken. Hij heeft een aanbod van de Amerikaanse voetbalbond in principe aanvaard en wacht alleen nog op een (gunstige) beschikking op zijn ver zoek om uitstel van militaire dienst. De beste Tot Westduits voetballer van het jaar 1966 werd gisteren Franz Beckenbauer gekozen. Beokenbauer, geboren op 11 september 1945. is één van de grootste talenten, die de laatste jaren in Duité- land naar voren kwam. Veertien maal droeg hij het nationale tenue cn hij was een uitblinker tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in Enge land werd gehouden. Botsing tussen Westduitse bonden en regering (Van onze sportredactie) BONN Een delegatie van het nationale olympische comité van Oost- Dultsland heeft van de geallieerde „travel board" in West-Berlijn reis documenten gekregen voor een bezoek aan Chicago. Daar woont Avery Brun- dagc, de president van het Internatio nale Olympische Comité. Het is dnide- iijk, nat ae u.u.it.-sportDonzen met helemaal naar Chicago reizen om mister Brundage te komen vertellen dat. ze hem zo'n aardige man vinden. Natuur lek willen de D.D.R.-sportleiders iets van Brundage en men behoeft geen profeet te z\jn om te voorspellen, dat dit „Iets" te maken heeft met de Olym pische Spelen 1968 in Mexico-City en met de spelen die in 1972 In Miinchen zullen worden gehouden. In Mexlco- City zal voor het eerst geen ploeg, die geheel Duitsland vertegenwoordigt, aan treden. West-Duitsland en de oostzone komen elk met een eigen ploeg. De bondsrepubliek onder de naam „Duits land", de oostzone als „Oost-Duitsland". Beide ploegen marcheren onder de zwart-rood-gouden vlag met de Oly—i- pisehe ringen. De zwart-rood-gouden vlag van de D.D.R., met de hamer en passer in het midden, wordt niet ge- Het ligt voor de hand, dat de D.D.R.- sportleiders, die het op het gebied van de internationale sport met de erken ning van Oost-Duitsland als separate staat, wel het verst hebben gebracht omdat de internationale sportorganisa ties wel sportbonden maar geen staten erkennen alsnog willen proberen in de getroffen Olympische regeling ver andering te brengen, nu de laatste maanden op internationale toernooien zo in Utrecht en in Boedapest de D.D.R.-vlag wel werd gehesen en het door Becher gecomponeerde D.D.R.- volkslied werd gespeeld, in plaats van het „Deutschland über alles". D.D.R.-vlaggen, -emblemen en -volks liederen zijn ook het thema, dat op het ogenblik in de bondshoofdstad wordt besproken tussen de bondsregering en de topfiguren van de Westduitse sport organisaties. Het probleem is betrekkelijk eenvou dig. De bondsregering, die het recht op eist voor geheel Duitsland te spreken, accepteert de vertoning vgn D.D.R.- emblemen en moet er dan rekening mee houden dat deze binnenkort (en op zijn laatst bij de Olympische Spelen van 1972 in Miinchen) ook op Westduits grond gebied zullen verschijnen, of zij blijft volkslied niet acceptabel zijn voor Bonns „alleenvertoningsrecht" en ge last de Westduitse sportorganisaties zich overal terug te trekken, in welk geval zij er dan rekening mee moet houden, dat Duitsland op korte termijn op sportgebied alleen door de D.D.R. zal worden vertegenwoordigd Spanningen Zo eenvoudig ligt het probleem. Maar zo eenvoudig is het niet om een oplos sing te vinden. Bonn heeft al enige ma len tevergeefs getracht de Westduitse sportorganisaties ertoe te bewegen bondsrepublikeinse sportlieden te laten terugroepen van internationale toer nooien, vooral in de Oostbloklanden waar d D.D.R.-emblemen en het D.D.R.- volkslied vanzelfsprekend zijn. De West duitse sportbonden hebben dit gewei gerd. Daardoor zijn ernstige spanningen ontstaan tussen deze bonden en de regering. Wat de regering in Bonn niet schijnt te begrijpen, is dat de internationale or ganisaties uitsluitend nationale bonden erkennen en geen staten of landen. D.D.R.-sportbonden zijn al lang lid van internationale sportorganisaties. Al m 1956 was de oostzone lid van 26 inter nationale sportorganisaties. Thans is zij bij vrijwel alle internationale organisa ties aangesloten. Dit heeft ook Bonns zogenaamd alleenvertegenwoordlgings- recht of „gesamtdeutsche" politiek niet kunnen verhinderen. Het is geschied bulten de bondsregering om en ook erop staan dat D.D.R.-emblemen en het) der toedoen van de Westduitse sportor ganisaties, die niet inzien dat zij nu als de boemannen worden afgeschilderd, die het alleen vertegen woordigingsrecht der bondsregering en haar „gesamtdeutsche" politiek hebben uitgehold. Of of De Westduitse sportorganisaties heb ben déze belangrijke factor in hun ar gumentatie met de bondsregering, die blijft verlangen dat zij zich terugtrek ken van internationale wedstrijden waar de D.D.R.-emblemen worden getoond en de „Becherhymne" wordt gespeeld: als zij het decreet van Bonn zouden moeten volgen en tenslotte leven zij in West-Duitsland in een land, waar de individuele burger niet alle aanbeve- lingeh van zijn regering moet gehoor zamen dan is het zeer waarschijnlijk, dat het I.O.C. alsnog de spelen van 1972 aan München zal ontnemen en dat deze spelen dan, bijvoorbeeld, in Leipzig, de D.D.R. zullen worden gehouden. Bonn eist van de Westduitse sport organisaties en van de bondsrepublikein se sportlieden te veel als wordt ver langd, dat de D.D.R.-vlag wordt geboy cot. Anderzijds verlangen de Westduitse sportbonden te veel van de bondsrege ring, als zij verwachten dat zij zou toe laten dat de D.D.R.-vlag op bonds- republikeins gebied wordt gehesen of de „Becherhymne" gespeeld. Tussen deze beide uitersten zal een oplossinj moeten worden gevonden. De DJD.R. sportbonzen zijn inmiddels begonnen Avery Brundage te t,kneden". TOTOWEDSTRIJDEN Go Ahead—Telstar DOSFeijenoord Willem U—Ajax PSVGVAV SittardiaFortuna '54 SpartaADO MWXerxes DWSElinkwijk FC TwenteNAC RCHFC Zaanstreek Holland SportHeracles SC Cam buurNEC De BaronieAGOVV EERSTE DIVISIE RBCEindhoven FC Den Bosch—SC Drente VitesseBlauw Wit - SWVolendam AlkmaarDe Graafschap De VolewijckersVelox DFCDHC '66 TWEEDE DIVISIE VW—HDVS HVC—Zwolse Boys Fortuna VI.Wageningen Veen damNOAD TubantiaHelniondia '55 EDOSC Gooiland PECHeerenveen ZFCLimburgia HilversumWillielmina Excelsior—Haarlem

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11