LVBPROGRAMMA Patientjes van het St. Elisabeth- ziekenhuis verwend door kabouters GOEDE START VAN LEIDSE TEAMS IN B0NDS-BADMINT0NC0MPETITIE MILDERE EIS TEGEN VROUW DIE BABY TE VONDELING LEGDE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 Bij het 50-jarig bestaan van het, Nederlands Padvindersgilde BOEKEN VOOR KINDERBIBLIOTHEEK UIT OPBRENGST JUBELSTUIVERS UI i I tal boeken aan te bieden. Deze boe ken hadden de kinderen zelf gekocht met de spaarcentjes, die het jubelstui- versparen hadden opgeleverd. Dit is 'n landelijke actie geweest om door het verrichten van eenvoudige karweitjes stuivers te verzamelen. Met de op> brengst hiervan willen de jongeren de zieke leeftijdgenootjes cadeautjes aan bieden ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van het Nederlandse Pad vindersgilde. Op deze wijze zijn in heel het land duizenden guldens gespaard. In Leiden wilde men het totaalbedrag bestemmen voor de aanschaf van nieu we boeken voor de kinderbibliotheek in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Vier kabouters en drie gidsen droe gen met gewichtige ernst een zware doos naar binnen, waar ze werden ont vangen door de directeur, mr. J. G Bergmeijer. Hij dankte hoofdleidster mej. L. Cebol, die de afvaardiging leidde, voor de sympathieke geste die de georganiseerde jeugdbeweging door deze daad stelde. De jeugdige afge zanten kregen in de directeurskamer een glas appelsap en een heerlijk ge bakje. Zuaters directricen, rector J. v. d. Ven en bibliothecaresse mevr. Steinmetz voegden zich hierbij het ge zelschap en gezamenlijk ging het ver volgens naar de kinderafdelingen van zr. Adelia en zr. Josephine. Onwennig Een beetje onwennig en stil betraden de kabouters en gidsen de ziekenzalen, waar het jonge zieke volkje met span ning naar hen lag, stond of liep uit te kijken. Al heel snel waren de boeken uitgedeeld en sommigen begonnen met een maar te lezen. Nog even met zijn allen op de foto en de plechtigheid was ten einde. Veel te vroeg naar de me ning van de kabouters, want die zagen met verbazing, dat de zieke kinderen helemaal niet treurden, maar veel ple zier maakten onder elkaar. Natuurlijk moesten ze ook nog even de baby afdeling zien, waar de allerjongsten lagen, die nog enkele jaartjes moeten wachten voor ze wat aan de boeken zullen hebben. Overigens is het te hopen dat ze deze boeken nooit in handen zullen krijgen, maar tegen die tijd al lang en breed thuis zullen zijn. De laatste wens van de directeur tot de geüniformeerde kinderen klonk misschien wat vreemd, maar was daar om niet minder welgemeend: „Ik hoop dat jullie hier nooit terug zullen ko men. Als patiëntjes wel te verstaan." COLLAGES EN LITHO'S VAN SAM MIDDLETON BIJ HET LAK V ol-„ainerikaanse" negerkunst AFVAARDIGING MET GEWICHTIGE TAAK Kabouters van de Grijsbaarden- groep en Gidsen van het Floravendel zijn gistermiddag op bezoek geweest Etspers van Anjersfonds voor Ars Aeniula Naturae schilderacademie te Leiden Het Anjerfonds (Prins Bernhard fonds) heeft aan de Leidse Schilder en Tekenakademie „Ars Aemula Na turae" een subsidie verstrekt van 1.000.- voor de uitbreiding van haar aktiviteiten met een cursus grafische technieken, voornamelijk wat betreft de aanschaffing van een etspers. Pet bestuur van de akademie is hiervoor zeer erkentelijk en wil daar om de aandacht vestigen op de belang rijke steun die het Anjerfonds geelt aan kulturele aktiviteiten in Ned ei land. De nieuwe cursus die onder lei ding staat van de bekende Leidse gra ficus F, Hakkaart is een unicum voor Leiden en omgeving en wil aan velen de gelegenheid geven deze tak var: kunst te beoefenen. Tevens werden door Ars Aemula Naturae reeds vele jaren druk be- i zochte cursussen gegeven in tekenen, schilderen en boetseren. De akademie j is gevestigd op de Pieterskerkgracht 9. bij de jonge patiëntjes van het St. Eli sabeth-ziekenhuis om namens de Leid se padvinderij en verkennerij, gidsen- beweging en kabouters een groot aan- 'N HET GEBOUW van de universi- t aan het Rapenburg wordt onder patronage van het Leids Academisch Kunstcentrum (LAK) een tentoon stelling gehouden van collages en een aantal litho's door de reeds een vijftal jaren in Amsterdam wonende Ame rikaanse schilder Sam Middleton. Reeds eerder werd werk van deze neger schilder in Leiden geëxposeerd, het is dus hier niet geheel en al onbekend. Prof. dr. J. W. Schulte Nordholt, Leidse Adelbert op eerste „winteravond" verward in Europese eenwording Erg winters bleken de leden van de Leidse Adelbertvereniging zich nog niet te voelen bij de inzet van het „winter- programmaDe opkomst was meer kwalitatief dan kwantitatief belangrijk. Het lid van de Tweede Kamer, drs. Th. Westerterp hield een causerie over de „politieke eenwording van Europa". Hrj sprak voor de vuist weg. wat een desi deratum is van velen die een levend parlement voorstaan en daarom op zich zelf reeds kon worden gewaardeerd. Hij gaf tevens een overzicht en enig inzicht van de verwarde problemen rond de Europese eenwording, en het was niet aan de spreker te wijten, dat na zijn uiteenzetting de verwarring niet was opgelost. Een van de grote geschilpun ten is, of de Europese eenwording langs supra-nationale of langs de intergou vernementele weg moet geschieden, waarbij de buitenlandse politiek van Frankrijk een grote rol speelt, zoals het ook de Franse inzichten zijn die de financiering van de gemeenschappelijke landbouwpolitiek en de bevoegdheid van het Europese parlement beïnvloeden. Ook de gewenste toetreding van Enge land is een moeilijk probleem, waarbij de houding van dit land zelf onzeker is. Optimistisch was de heer Westerterp niet gestemd over het voortschrijden de Europese gemcenschapsgedachte. Hij meende dat door het wegvallen van de druk uit het oosten het getij aan het verlopen is, wat zeker niet de wens is van de Ver. Staten. De Amerikaanse regering heeft de eenwording van Euro pa steeds krachtig ondersteund, doch gaat thans, over West-Europa heen, on derhandelen met Rusland over een be perking van de spreiding van kern wapens. West-Europa staat voor het dilemma van een soort federalistische samenwerking of een integratie zoals in de E.E.G., bij welke laatste de spre ker als zeer groot bezwaar zag het ont breken van echte parlementaire invloed op de besluitvorming in Brussel. De redding van de demokratische invloed zag hij uitsluitend in rechtstreekse ver kiezingen voor een Europees parlement, maar de mogelijkheid deze te verwezen lijken achtte hij in de gegeven omstan digheden duister. Men gaat nu voort met de samenwerking op grond van het akkoord van Luxemburg, wat een zwakke basis is. Het voorzitterschap van de Adelbert- bijeenkom8t werd deze keer waargeno men door dr. W. Dijsselbloem. die de spreker in hoffelijke toespraakjes in- en uitgeleide deed. Toneelgroep Studio bracht drie éénakters van Slawomir Mrozek naar Leiden De in Italië wonende in Polen ge boren schrijver Slawomir Mrozek moet een merkwaardig man zijn. Een veelzijdig man ook. Hij begon zijn lite raire loopbaan in Krakau als „karika turist" voor verschillende kranten en tijdschriften. Hij volgde een journa listenopleiding. studeerde architectuur en Oosterse talen. Hij bezocht een schildersacademie en tekent cartoons. Tenslotte schrijft hij dan ook nog toneelstukken en satires. En hiervan werden gisteren in de Leidse schouwburg door de groep Studio drie eenacters opgevoerd. In deze werkjes komt Mrozek als „karikaturist" naar voren. Hij brengt zijn sujetten in een soort nachtmer rietoestand, laat ze allerlei vreemde dingen doen en gekke ontmoetingen beleven, spuit daarbij een aantal dolle kwasi-filosofische volzinnen en als 't stuk tot de hoogste spanning is geko men breekt het abrupt af. Hij plaatst zijn mensen voor een misvormende spiegel, zoals hij ook letterlijk doet in de eenacter „Een wonderbaarlijke nacht". Hij voert hun onhebbelijkheden, hun lusten en las ten op tot lachwekkende deformaties. Maar om dat alles bevredigend uit de verf te laten komen is goed werk van de acteurs nodig en helaas heeft het daaraan gisteren wel eens ontbro ken. Zo werd „Een wonderbaarlijke nacht" slap gebracht en kwamen Ad Noyons, Ad van Gessel en een actrice, wier naam wij niet konden verstaan (zij moest de aangekondigde Christine Ewert vervangen) niet hoger dan tot een dilettantistisch peil. Dat ging al beter in „Karei" met L. Landré als een seniele oude schutter en Paul Brandenburg, die de bullebak van een zoon speelde. De kroon werd hier echter weggedragen door Bram v. d. Vlugt, die de rol vertolkte van de in het nauw gedreven oogarts, die aller lei kronkelingen moest gebruiken om aan zijn noodlot te ontkomen. De opvoering van „Striptease" door Frans Vorstman en Wim de Haas echter werd heel gezellig en vol span ning gebracht, waarbij het lugubere van het gegeven getemperd werd door humoristische dialogen. Doch als de spanning op haar hoogtepunt komt en ieder zit te wachten op een zekere ontknoping, komt er abrupt het einde, zodat het eigenlijk min of meer als een nachtkaars uitgaat. In elk geval: het over het algemeen jeugdige publiek (eerstejaars van Ca tena en V.V.S.L.) heeft er naar waar de van genoten. De gebruikelijke bloe men voor een aantal spelers waren eveneens aanwezig. W. PRINS De heer E. van der Sterre werd gisterd bevorderd tot doctor in d« faculteit der letteren op. een proef schrift getiteld „Racine et le théatre de l'ambikuité". Promotor was dr. S. Dresden. die de tentoonstelling opende, heeft een korte karakteristiek van Middle ton en diens kunst gegeven, waarbij hij uitging van de achtergronden van het werk, die daarin moeten worden gezien, dat Middleton een Amerikaan se neger is. Als er sprake zou kunnen zijn van Amerikaanse negerkunst, al dus prof. Schulte Nordholt. dan dient de klemtoon te liggen op „Ameri kaans". Van Afrikaanse achtergronden kan niet meer worden gesproken. Het werk van deze zwarte schilder is in emotionaliteit, uitbundigheid en over daad van kleuren niet Afrikaans, doch Amerikaans. Het dilemma van de Amerikaanse neger is de blanke be schaving, het geslingerd worden tus sen intigratie en „black power". Afri kaanse negerkunst in Amerika is on denkbaar, de negerkunstenaar in Ame rika spreekt de vormentaal van de blanke. Het begin moet worden gezocht in de z.g. Harlem-renaissance, de figura tieve protestkunst van de jaren 1920- 1940. Deze kunst van protest was ook een kunst uit noodzaak. De abstracte kunst opende echter nieuwe perspec tieven door een vrije expressie en de donkere kunst van de neger in Ameri ka werd omgebogen tot een kleur rijkere Amerikaanse kunst. Sam Middleton, aldus spr. past uit stekend in de ruimte van de moderne kunst. Hij is niet fatalistisch zoals de Afrikaanse neger, zonder echter zijn afkomst te verloochenen. In kleur, beweging en spanning is 'zijn werk geïnspireerd door de jazz. Er ruimte voor menselijkheid, die 1 staat van het verleden, zo besloot prof. Schulte Nordholt. Middleton op uit allerlei afval: stuk ken krant, muziekpapier, snippers van telefoonboeken, sluit- en postzegels, spoor- en tramkaartjes, reclamewik kels, kalenderbladen enz. enz., dat al les verhevigd met afgedropen vegen waterverf, spatwerk en pastelkrabbels in lijnen en vreemde arabesken. Uit deze chaotische hoeveelheid var de meest onsamenhangende voorwer pen uit deze baaierd van ding, kleur en lijn komt bij ernstige beschouwing echter langzamerhand een wonderlijk tableau naar voren. Blij in al die bi zarre uitbundigheid, schaterend soms maar ook schetterend als een jazz- trompet dringt zich dit werk aan de toeschouwer op. Hartelijk van natuur, als de schilder zelf, die bij de opening aanwezig was. W. PRINS. Er breekt voor vrijwel alle badmin- tinverenigingen in Leiden een drukke periode aan. De Nederlandse Badmin tonverenigingen in Leiden 'n drukke de Bondscompetitie, terwijl het dis trict volgende week met de eerste wedstrijden zal beginnen. In de Bonds competitie spelen twee Leidse vereni gingen n.l. Veglo I in de tweede klasse en Veglo II en Smash I in de 3e klas se Landelijk. Veglo I heeft in de afgelopen week zijn eerste thuiswedstrijd gespeeld te gen de Vlaardingse vereniging Vijf sluizen I. In deze wedstrijd kwam Veglo I redelijk uit de bus met een uitslag van 4-4. Partijen werden o.a. gespeeld door E. Gurin, die zijn eerste heren-enkel verloor van Frage met 13-15, 9-15. Wat beter ging het met de heer N. Fea, die zijn tegenstander, J. Touten- berg, versloeg met 15-10, 15-5. Ook in het dames - enkel werd een partij gewonnen, doch ook één verlo ren. Het betrof hier het eerste dames enkel van mej. Omtzigt tegen mevr. Frazer, dat in het voordeel van eerst genoemde werd omgezet in de cijfers 11-5, 11-5. In het tweede dames-enkel waaide de wind uit de andere hoek, want mevr. v. Echten verloor van mej. v. d. Heem met maar liefst 1-11, 1-11. Daar na volgde het eerste gemengd-dubbel dat in verlies eindigde voor Veglo L In het tweede gemengd-dubbel he ten mej. Omtzigt en de heer Fea zien hoe het wel kon en eindigden na een enerverende partij van drie games met een puntenverschil van 9-15, 15-12 en 15-2. Het heren-dubbel van E. Gurin-N. Fea werd in winst omgezet, waarna het dames-dubbel van mej. Omtzigt- mevr. v. Echten tegen mej. v. d. Heem-mevr. Frazer in een zéér span nende strijd van drie games met 17- 15, 12-15 en 10-15 verloren gingen in een nederlaag. In het geheel genomen heeft Veglo I, dat nu een klasse hoger speelt dan verleden jaar, een bevredigend sultaat behaald. Veglo II heeft afgelopen zaterdag zijn eerste uitwedstrijd gespeeld tegen de Haagse Badmintonvereniging Ex celsior I. Ook dit team, dat het vorige seizoen promoveerde van het distriot Zuid-Holland naar landelijk 3e kl had een einduitslag van 4-^ evenals hun andere clubgenoten. ZAAK UIT ALPHEN IN HOGER BEROEP Tegen man is gehandhaafd Een 49-jarige weduwe en een 64-jarige expediteur, beiden uit Alphen aan den Ryn waren door de Haagse politierech ter veroordeeld ieder tot een maand ge vangenisstraf, terzake van het als moe der een kind verlaten en de man we gens te vondeling leggen van de baby. In hoger beroep eiste de proc.-gene- raal by het Haagse gerechtshof gister middag. voor wat de man betreft, beves tiging van het vonnis, terwijl voor de vrouw de maand gevangenisstraf voor waardelijk met proeftyd van drie jaar werd geëist. De feiten speelden zich af in de nacht van 8—9 november van het vorig jaar. De echtgeoot van de vrouw was in 1950 door een ongeluk om het leven geko- Daarna was een meer dan vriend schappelijke verhouding ontstaan met de expediteur, b(j wie het slachtoffer in dienst was geweest. Uit de verhouding werden achter- nvolgens twee kindern geboren. De •ouw zelf had uit haar eerste huwe lijk reeds zes kinderen: de man was ge- Eind 1964 bleek de vrouw opnieuw verwachting van een baby te zijn. Volgens haar verklaring, wist zij even wel niet precies de datum waarop het kind zou worden geboren. Op de fiets. In de nacht van 89 nov. vond plot seling de geboorte plaats. Vlak daarna begaf zij zich per fiets naar de woning van de expediteur. De baby had zjj in wat kleding ge wikkeld en in een tas gelegd. Er werd overleg gepleegd wat zou moeten gebeuren, doch volgens verkla ring van de vrouw, wilde zij zich niet van het kind ontdoen. Het plan daartoe ontstond bjj de man, die, toen de vrouw weg was, de baby in een groentekist legde en haar vervolgens naar de Martha-Stichting in zijn woonplaats reed. Daar zette hij de kist neer bij de keu kendeur. Volgens zijn verklaring, hoorde hij rumoer in de keuken. Hij verschool zich toen teneinde zich te overtuigen, dat de baby werd gevonden. Onverantwoordelijk. „U hebt u wel zeer onverantwoorde lijk jegens deze weduwe gedragen", zo merkte de president van het Gerechts hof tegen de man op. „U hebt haar in grote moeilijkheden gebracht". Na de geboorte der beide eerste ba- bies uit de verhouding, waren in het gezin van de vrouw nogal moeilijkheden met de kinderen ontstaan. Daarom maakte de geboorte van de derde baby haar nog meer van streek, omdat zij opnieuw narigheid in het ge zin kon verwachten. Het plan was echter wel geweest om, indien de bevalling normaal had plaats gevonden, deze in een ziekenhuis te doen geschieden. De proc.-generaal wilde wel aanne men, dat dan alles geheel anders zou zijn verlopen. Ongetwijfeld heeft deze gebeurtenis in een plaats als Alphen aan den Rjjn, heel wat opspraak ge bracht en zullen verdachten ook daar door een zware straf reeds hebben ont vangen. Weliswaar is het kind niet helemaal alleen gelaten, doch de man heeft het toch achtergelaten. De vrouw wilde de opgelegde straf juist. Arrest op 26 okt. De verdediger, mr. S. Nauta uit Den Haag, achtte voor wat de vrouw be treft het tenlaste gelegde niet bewezen, want ze heeft het kind niet verlaten doch ter verzorging aan de man over gegeven, zodat hier ontslag van rechts vervolging, subs, vrijspraak dient te volgen. Zij wilde zich niet van het kind ontdoen. Wat de man betreft wees pl. erop, dat hij de wacht heeft gehouden, totdat j de baby werd gevonden. I Inderdaad heeft hij de baby wel te vondeling gelegd, doch pleiter vroeg om rekening te houden met de moeilijke omstandigheden waarin zowel man als vrouw zich bevonden en ook, dat het bedrijfje van de man door een maand gevangenisstraf te gronde zal worden gericht, zodat een voorwaardelijke straf werd gevraagd. Het Hof zal 26 okt. arrest wijzen. Pel-fabriek deze week in handen van Studentenhuisvesting Flatgebouw in voorjaar 1967 klaar De Stichting Studentenhuisvesting zal deze week de voormalige sulkerwerkfa- hriek van Pel aan de Morsweg aanko pen. Na verbouwing van deze fabriek zal dan beschikt kunnen worden over meer dan 100 studentenkamers. De aan koop van Pel kan thans doorgaan omdat in het begin van deze maand de inves teringstop van minister Diepenhorst werd opgeheven. Met de bouw van de twaalf verdie pingen tellende studentenflat aan de Rjjn- en Schiekade vordert men snel Verwacht wordt, dat dit gebouw in mei van het volgend jaar eerder dan aan vankelijk werd aangenomen door de eerste bewoners betrokken zal kunnen worden. Oproep getuigen Naar aanleiding van het bericht, dat in onze editie van gisteren stond vermeld over een ongeluk dat op 11 oktober 's avonds om half acht op de Rhflngeester- straatweg hoek Schoutenburgstraat te Oegstgeest plaatsvond, waarbij een 73- jarige oude heer met zijn fiets door een automobilist werd aangereden verzoekt de groepscommandant van de Rijkspo litie te Oegstgeest eventuele getuigen zich te willen melden onder nummer 01710-52222. v. Balgooy ging het in zijn enkel niet zo goed af tegen zijn rivaal de heer De Bruin. Hij verloor dan ook met 4-17, 9-15. In het tweede heren-enkel werd dit eer goed gemaakt door J. Guerin, die zijn tegenstander C. v. Wijk van de baan veegde met 15-4, 15-5. Maar met de dames liep het in hun enkelspel slecht af, want mevr. Farina en mej. v. Santen verloren beiden hun partij met resp. 2-11, 2-11 en 3-11, 2-11. In het dames-dubbel hebben laatstge noemde dames ook geen zege kunnen behalen en verloren van hun tegen standsters met 7-15, 7-15. Het heren- dubbel van J. Geurin-M. v. Balgooy te gen De Bruin-v. Wijk werd met een redelijk puntenverschil gewonnen door Veglo II. De einduitslag was hier 15-7, 15-10. Vooral M. v. Balgooy, die in zijn heren-enkel geen geluk had, zette in het heren-dubbel zijn beste beentje Smash I kwam in de thuiswedstrijd uit tegen de Delftse Badmintonvereni ging ABCD I. In deze wedstrijd werd het gehele badmintonspel van A tot Z gespeeld, doch ook deze wedstrijd ein digde, evenals de wedstrijden van Veg lo, in een gelijkspel, nl. 4-4. Smash I dat (evenals het vorige sei zoen) in de 3e klasse landelijk speelt, komt ook dit seizoen weeF uit met vrijwel dezelfde spelers. Het eerste heren-enkel van E. Spa don tegen Redhand werd door E. Spa don goed gespeeld en werd een Leidse zege: 15-10, 15-5. Met de dames van Smash I ging het al even moeilijk als met de dames van Veglo II, want beide dames-enkelspe len werden verloren door resp. mej. B. Grimbergen en mej. Simons. In het eerste gemengd-dubbel van mej. Si mons en de heer J. Meyers werd de overwinning door de tegenpartij in de wacht gesleept met 3-15, 5-15. Verder mag het tweede gemengd- dubbel niet onvermeld blijven, want deze werd door mej. B. Grimbergen en de heer E. Spadon tegen mej. Roes- sen en de heer Schrömps in een zéér spannende wedstrijd van drie games tenslotte toch gewonnen. Dit was dus weer een overwinning voor Smash I met een uitslag van 8-15, 15-9 en 15-8. Het dames-dubbel eindigde in ver lies, maar het duo J. Meyers-M. Hof stede liet hun heren-dubbel in het voordeel van Smash eindigen mot de cijfers 15-17, 15-12 en 15-1L Alph. B. Alphen i Woubr. 2 Altior at DOSR a£ Rijpw. a i-Haz. B. aa i-ARC aa i-Alphia aa Docos a Lugd. Oegstg. Rb. B. i-SVLV aa ia-R'burg aa aa-ASC a...a aa-R'burg bb ASC bb-Rouwk. bb... UDO aa-Lugd. bb cc-R'burg dd ia-Oegstg. bb a-Rijnsb. B. bb Leid. Le. B. LFC a RCL a SJZ a: aa-Or. Gr. i-Meerburg i-St. Boys i-Rouwk. cc Leiden 4-Rijnsb. B. 7 Quick B. 9-Katwijk 7 Rouwk. 4-Sleutels 3... VVSB 3-Oegstg. 4 3E Katwijk 9-Rouwk. 5... Noordw. 5-Katwijk 8 Sleutels 4-Leiden 5... Lisser B. 6-GWS 4 3F Oegstg. 5-Kagia 4... Rouwk. 6-MVKV 2... Ter Leede 6-GWS 5... Unitas L. 1-RCL 7... 3G Haz. B. 7-GWS 6 Lisser B. 7-VWS 4 MVKV 3-Ter Leede 7 TAW 5-Quick B. 11 Junioren A ARC al-Noordwijk al Lisse al-UVS al z Roodenb. al-Katw. al Rijnsb. B. al-DOSR al Al Leiden al-RCL al Rouwk. al-Katw. a2 T. Leede al-Nrdw. al Rouwk. dd-R'burg ff St. Boys bb-SJZ bb... VNL bb-VNA aa SVLV bb-R'burg gg LDWS aa-Rouwk. ee 8 Foreh. aa-T. Leede aa WSB aa-Liss. B. aa Teyling. aa-Lisse aa ARC b-Koudek. a.. ARC a-Alph. B. a Haz. B. a-Alphen j 12 Docos a-SVLV a3.— Roodenb. a-UDO a... 1.45 UVS a-ASC a 2.— Warmunda a-Lugd. a 3. LFC a-Rijnsb. B. a... 2.45 13 SVLV b-VNA a 3.— LDWS a-R'burg b 3.— ZLC a-SJZ a 145 Docos b-RCL a 2. 14 Foreh. a-Teyling. a... 3. Lisse a-Ter Leede a 1. SJC a-SJC b 2.— WSB a-Lisse b 3.— Senioren 1 Alphia 1-VWS 1 3.30 UVS 1-Woubr. 1...... 3.— Sleutels 1-WSB 1... 3.45 MVKV 1-GWS 1 3.45 IA ARC 4-RCL 3 1.45 Oegstg. 2-Rouwk. 2... 3. Q. Boys 5-TAW 2... 3 45 Rb Boys 3-Liss. B. 3 1.45 2A GWS 2-Rouwkoop 3 3.45 Katwijk 4-WSB 2 '3.45 Rb. Boys 4-Q. Boys 6 1.45 VWS 2-Woubrugge 2 3.45 2B Kagia 2-Quick B. 7... 3.45 Koudek. 3-SVOW 3... 1.45 Oegstg. 3-Noordw. 4 3.45 RCL 4-TAVV 3 1.45 3A Haz. B. 4-Koudek. 4 3.45 RCL 5-Meerburg 1 145 Woubr. 3-SVOW 4... 3.45 ARC 5-Alphia 2 10.30 3B ARC 7-Haz. B. 5 10.30 SVOW 5-Koudek. 5... 1.45 Woubr. 4-TAW 4 145 GWS 5-Katwtjk 5 3.45 Lisa. B. 4-Rijnsb. B. 6 3.00 UVS 2-Sleutels 23.45 VWS 3-Ter Leede 4... 1.45 Haz. B. a2-SVOW a2 MSV al-RCL a3 SVOW al-ARC a3... BI SVOW bl-TAW bl Alph. B. bl-Altior bl Wet. B. bl-ARC bl... DOSR bl-Alphen bl S. Bern. bl-Rijpw. bl B2 ARC b3-DOSR b2 Haz. B. bl-Koudek. bl Alphia bl-MMO bl... Alphen b2-Woubr. bl B3 DOSR b3-Wet. B. b2 TAW b2-S. Bern. b2 Altior b2-Alphen b3 WOA bl-Alph. B. b2 B4 Lisse bl-SJC bl z.... SJC b2-Foreh. bl WSB bl-T. Leede bl Lisse b2-Noordw. bl B5 Liss. B. bl-Lisse b3 Noordw. b2-SJC b4... SJC b3-Foreh. b2 Teyl. b2-WSB b2 z. C2 ARC c2-Haz. B. c2... 4.15 DOSR c2-Woubr. cl 2.45 Alphen c2-Rijpw. cl... 4.15 Wet. B. C2-SVOW cl 2 30 MMO cl-Alphia cl... 3. C3 ARC C3-SVOW c2.. 2.45 DOSR c3-Alph. B. c3 4.15 Alphen C3-DOSR c4 2.45 Altior c2-Koudek. c2 3.15 C4 Lisse cl-Teyling. cl z. 1.15 Noordw. cl-Liss. B. cl 2.— SJC cl-Foreh. cl 4. Warm. cl-T. Leede cl 4 C5 GWS cl-WSB cl 2.— Kagia cl-T. Leede cl 2.— Lisse c3-Teyling. c2 z. 12. SJC c3-Noordwijk c2 2. C6 Liss. B. C2-WSB c3 2.— T. Leede c3-Teyl. c3 2. WSB c4-Lisse c4 2. Foreh. c3-SJC c4 4 Teyl. c4-Warm. c2 z. 12. C7 Lugd. cl-LFC cl 3.— Rouwk. cl-Q. Boys cl 4.15 Rb. Boys cl-Docos cl 2.45 UVS cl-ASC cl 2 45 C8 Leiden cl-Meerb. cl 2. KRV cl-RCL cl 2.30 VNL cl-Oegstg. cl... 2.45 SJZ cl-SVLV cl 2.45 C9 R'burg c2-UVS c2 2.45 Docos c2-Katwijk c2 4.15 LFC c2-Rouwkoop c2 4 C10 Q. Boys c3-R'burg c3 4.15 UDO cl-Leidse B. cl z. 12. St. Boys cl-ZLC cl... 2.45 SVLV c2-UVS c3 2.30 Cll Katwijk c3-KRV c2... 2 Docos c3-RCL c2... 2.45 Q. B. c4-R(jnsb. B. c2 2. Cl 2 Katwijk c4-Q. Boys c5 2.— Oegstg. c2-Lugd. c3 2.— C13 Meerb. c2-Docos c4... 2.30 R'burg c6-VNL c2... 2.45 VN A c2-Quick B. c7 2 45 C14 Quick B. C8-UVS c4 2.30 RCL C3-SVLV c3 2.45 ASC c4-Docos c5 2.45 3C DOSR 4-Meerburg 3 2.30 LDWS 3-St. Bern. 3 12.15 Roodenb. 6-UVS 5... 10 SJC 5-Alph. B. 312. Wet. Boys 2-LFC 5... 2.30 3D Altior 4-R(jpwet. 3... 12. Docos 4-TeyIing. 4... 2.30 SJZ 3-MMO 3 12 ASC 4-UDO 3 12 4A Alph. B. 4-SJC 6 2.30 Lugdunum 6-SJC 6... 2.30 UVS 6-Alphia 3 2.30 WSB 5-Leidse B 3... 2.30 4B Docos 5-Alphen 4 2.30 Foreh. 4-Unitas L. 2 2.30 Rouwk. 3-Teyling. 5 12.— ZLC 3-Roodenb. 8... 10. 4C Alphia 4-Lisse 7 2.30 R'burg 9-Foreholte 5 2.30 SVLV 5-VNL 3 2.30 Meerb. 4-Or. Groen 4 10. 4D Docos 6-Wet. B. 3... 2.30 SJC 7-LDWS 4 2.30 Teyl. 6-VVOA 3 2.30 Warm. 4-Unitas L. 3 12.— 4E Foreholte 6-ASC 5... 2.30 LFC 6-SJZ 4 2.30 Lugdunum 8-ZLC 4... 10.— Roodenb. 10-Altior 5 12.15 4F KRV 4-Wet. Boys 4... 12. Lisse 8-UDO 5 2.30 MMO 4-DOSR 5 2.30 Unitas L. 4-Alphia 5 12.— 4G Leidse B. 4-ASC 6... 10.— Or. Groen 5-VTL 4... 10.— Unitas L. 5-Alph. B. 5 12.— Warmunda 6-DOSR 6 2.30 4H UDO 6-Altior 6 2.30 Alphia 6-Lisse 9 12. Docos 8-WOA 4 12.— 4J St. Bernard. 5-VTL 5 12.— DOSR 8-Unitas L. 6 12.-- Lugdun. 9-MMO 5... 12.15 UDO 7-Lisse 10 2.30 Veteranen Lisse b5-Teyling. b3 z. 12. T. Leede b2-SJC b5 3.45 WSB b3-Noordw. b3 2.— Foreh. b3-Liss. B. b2 3. B7 Meerb. bl-Katw. bl 4. Q. Boys bl-Docos bl 2.— RCL bl-Rouwk. bl... 4.1.' LFC bl-SVLV bl 3.- B8 Lugdun. bl-KRV bl 3.- Rb. B. bl-Oegstg. bl 4.1! UVS b2-Roodenb. b2 2 - ASC bl-Quick B. b2 4.1! B9 Leidse B. bl-Leid. bl 2.4! VTL bl-LDWS bl 4.1! Or. Gr. bl-VNL bl... 4.1! SJZ bl-VWS bl 4.1! ZLC bl-UDO bl 4.1! B10 UVS b3-Katwijk b2... 4.1! SVLV b2-Q. Eoys b3 4.1! R'burg b3-Q. Boys b4 4.1! Bil Oegstg. b2-Rb. B. b2 2 Q. Boys b5-R'burg b4 2.— Rouwk. b2-Meerb. b2 2.— KRV b2-ASC b2 4.1! B12 Katwijk b3-Leiden b2 2.— R'burg b5-Q. Boys b6 4.1! Docos b3-UVS b4 4.1! St. Boys b2-UVS b5 4.1! Cl Koudek. cl-Altior cl Alph. B. cl-ARC el Wet. B. cl-DOSR cl ZONDAG 1 St. Boys 1-SJZ 1 Rouwkoop 1-UDO 1 2.30 Rijpwet. 1-SVLV 1... 2.30 MMO 1-St. Bernard. 1 2.30 Or. Groen 1-LDWS 1 2.30 IA ASC 2-Lisse 3 12. Docos 2-LFC 3 12. LDWS 2-SVLV 2 2.30 WSB 2-DOSR 2 2.30 2. Leidse B. 1-Alph. B. 1 2.30 VNL 1-WOA 1 2.30 Meerb. 1-VNA 1 2.30 Unitas L. 1-Wet. B. 1 2.30 2A Lisse 4-WSB 3 2.30 Rijpw. 2-Foreh. 312. SJZ 2-Alphen 3 2.30 TJDO 2-Meerburg 2... 2.30 2B Alph. B. 2-LFC 4 2.30 Altior 3-SJC 3 2.30 Roodenb. 4-VNL 2... 2.30 SVLV 3-UVS 4 2.30 Warm. 2-Rouwk. 2... 2.30 3A St. Bern. 2-DOSR 3... 2.30 Lugdunum 5-Lisse 5 12.30 MMO 2-ZLC 2 12.— Teyling. 3-Docos 3... 12. 3B ASC 3-Warmunda 3 2.30 KRV 2-Stompw. B. 2 2.30 VTL 2-SJC 4 12.15 Or. Gr. 3-WSB 4... 12.15 VNA 2-Roodenburg 5 10. Alphen 6-Roodenb. 11 2.30 Meerburg 5-LDWS 5 12.15 Wet. B. 5-Altior 7 12 4L Alph. B. 7-Lugd. 10 12.— LFC 7-SJC 8 12.15 Teylingen 7-ASC 7... 2.30 ASC al-Warmunda al 1 St. Boys al-Teyl. al 1 SVLV al-Foreh. al... WSB al-Docos al 1 A2 Alph. B. a2-Alphen al 1 St. Bern. al-Alphia al DOSR a2-Wet. B. al 1 WOA al-Altior al... A3 KRV al-SJZ al LDWS al-Or. Gr. al 1 ZLC al-Meerburg a- 1 A4 Docos a2-Teyling. a2 LFC a2-Roodenb. a2 UVS a3-Lisse a2 A5 Foreh. a2-Warm. a2 I R'burg a3-Docos a3... 1 SJC a3-Lisse a3 1 WSB a2-SVLV a2... I A6 SVLV a3-Docos a4 Teyling. a3-ASC a3... UDO a2-St. Boys a2 VNA al-WSB a3 A7 Alphen a2-Meerb. a2 Alphia a2-DOSR a3... St. Bern. a2-MMO al Wet. B. a2-Altior a2 12.— 12.— 12.15 12.— 12.— 12.— 12.—

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4