Bejaardensoos besluit derde lustrum met kinderoperette SLEUTELGAT Leiderdorpse Burgeravond trok weer veel belangstelling LEIDSE TAFELTENNISTEAMS IN HAAGSE BEKERCOMPETITIE TWEEDE ZEGE IN SUCCESSIE VOOR DAMES VAN KANGEROES Tienmansteam van Siseo weerstond HBS uitstekend DE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 OKTOBER 1966 Acht leden van eerste uur gekroond De bejaardensociëteit van de parochie als: ..Jantje zag eens pruimen han- van de H. Petrus en de H. Lodewflk vier- gen" en „Prikkebeen". den gisteren haar derde lustrum. Zo- Vervolgens zien we het hele gezel als wij in onze editie van gisteren al schap terug in de muziekschool, waar meldden werd de viering begonnen met werken van Mozart en Strawinsky wor- H. Mis, met daarna een koffiemaal- j den uitgevoerd. In de volgende akten J- de belevenissen in het De 71-jarige mevrouw p. J. Labor- dus kwam gistermiddag om kwart voor vijf te vallen op het. (rottoir van de Koorevaarstraat. toen een 16-jarige wielrijder bij het opstappen zijn even wicht verloor en omsloeg met zijn fiets. De oude dame werd met een hersenschudding door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. tfjd. Na deze feestelijke dis werden de acht leden van het eerste uur door de presidente van de sociëteit, mevr. J. Bergers—Verbrugge, gekroond met de silveren kroon van verdienste. Myn i is Vosch met sch. 's Middags gingen de feestvierende bejaarden, waarin de vrouwelijke helft overheefst, naar het recreatiezaaltje van de Vredeskerk, waar na eerst nog onder genot van een kopje thee en een ge bakje een gezellig babbeltje te heb ben gehouden, naar de opvoering van de kinderoperette „Mijn naam is Vosch met sch" werd gekeken. „Mijn naam is Vosch met sch" is een kinderoperette van de hand van de da mes Stamv. d. Staay (tekst) en Weidnesv. d. Staay (muziek), die on der leiding van deze beide dames door 20 leerlingen van de Oppenheim-school werd opgevoerd. Het is het verhaal van een onderwij zer uit Oudega, die naar de grote stad trekt en daar wordt opgewacht door zijn nieuwe klas. De kinderen laten de on derwijzer de grote stad .zien. In de eer ste akte gaan ze naar de leeszaal; daar worden leuke sketches opgevoerd Eervol ontslag en opvolging van ontvanger Verstegen B. en W. van Leiden stellen de raad voor, de heer F. Verstegen met in gang van 1 november a.s. overeen komstig zijn verzoek eervol ontslag te verlenen als directeur van de ge meentelijke dienst voor kasbeheer en kredietwezen, tevens ontvanger der gemeente Leiden. Als zijn opvolger in deze functie wordt voorgesteld de heer A. Verhoeven, chef van de afdeling financiën der secretarie der gemeente. b. en W. hebben voorts besloten de! heer Verstegen met ingang van een door het college ie bepalen datum te benoemen tot adviseur in algemene dienst in vaste dienst. b. en W. spreken als hun opvatting uit, dat de dagelijkse leiding van het kredietwezen zo spoedig mogelijk, dat is in dit verband met ingang van 1 januari 1967, in handen van de direc teur van de gemeentelijke sociale dienst zou moeten worden gelegd. Een daartoe strekkend voorstel hoopt het college tijdig aan de raad te doen. Nog beperkt aantal goedkope exemplaren „Nieuwe kateehismus" verkrijgbaar in Leiden De „Nieuwe Kateehismus voor vol wassenen" is in het dekenaat Leiden nog ongeveer een week voor Door de gewijzigde wegindeling van de oprit naar de Wilneiminabrug is op de markt. voor het verkeer, dat uit de Goeje- De dames Stamv. d. Staay en straat linksaf de Hoge Rijndijk wil Weidnerv. d. Staal reeds succesvolle oprijden een gevaarlijke situatie ont- auteurs van de bundel „Mandje vol staan. In verband daarmede wordt de amandelen".' oogstte na de voorstelling! gemeenteraad aanbevolen de 'Goeje- met hun leerlingen veel succes. Bloemen straat tussen de Hoge Rijndijk en de werden aangeboden door de sociëteits- I Hartmanstraat gesloten te verklaren presidente mevr. J. Bergers—Verbrugge voor verkeer in de richting van de j Hoge Rijndijk. Wij brengen met dat lezen hele dagen J BOEIEND EERSTE JEUGDCONCERT VAN MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Toonkunst seizoen ge start met een jeugdconcert, dat gister middag in twee uitvoeringen in de Stadsgehoorzaal voor veel jeudig publiek Orkest ten gehore werd gebracht. De leiding was in beproefde handen van Eduard Flipse. die de uit te voeren stukken door een verduidelijkende in leiding vooraf liet gaan. Hij had een aandachtig en geboeid auditorium, waardoor ook het orkest tot een goede en vaak geïnspireerde ontplooiing kon komen. Het programma werd geopend met het simfonisch gedicht Stenka Razin van Alexander Glazoenow, eén leerling van Rimsky-Korsakovv, hetgeen Glazoe now in Stenka Razin niet onder stoelen of banken steekt. Het is een schildering van de Wolga (het bekende Wolga - thema) en de Russische steppen, waar bij de componist gebruik maakt van de legende over de hoofdman Razin, die op de Wolga en daarlangs een terreur uitoefende totdat de czaar een einde aan zijn schrikbewind maakte. Aangename muziek, maar niet vrij van breedsprakig vertoon. Uit een heel ander muzikaal vaatje zoals Eduard Flipse het uitdrukte werd getapt bij de uitvoering van Otto- rino Respighi's Fontane di Roma, even eens een simfonisch gedicht. Vier na tuurstemmingen rond de voornaamste Romeinse fonteinen: 'n pastorale dage- raadsstemming. een rei van geesten en tritons in de ochtend, een triomftocht van Neptunus des middags en 'n avond uur bij de fontein van de Villa Medici, waar de avondzon een ontroerend decor tovert dat opgevrolijkt wordt door klok ken en vogels. Het stuk werd door het orkest uitstekend vertolkt. Het concert besloot met het overbe kende werk van de Engelsman Sir Ed ward Elgar: Pomp and Circumstance, waarbij later de tekst van Land of Hope and Glory gevoegd werd; een twfeeëen- heid die uitgroeide tot een populariteit die internationaal is en zo symbolisch voor de (tanende) glorie van het Britse imperium, dat het beschouwd wordt als Engelands hymne nummer twee. Bij het horen van deze pracht en praal kruipen licht de rillingen langs de rug en het doet wat onwezenlijk aan als daarbij het razend enthousiasme van de Lon- dense „proms" gemist moet worden. De Leidse jongeren ontvingen Pomp and Circumstance met een beheerst gemoed, maar hun waardering aan het slot \yas ondubbelzinnig spontaan. Het was een goed concert zonder al te veel con trasten. t.P. Burgemeester zette plannen uiteen Voor de Burgeravonden die op gezette tyden worden gehouden voor de inwo ners die zich gedurende de laatste 10 12 maanden in de gemeente hebben ge vestigd, bestaat steeds veel belangstel ling. Ook gisteravond was dit het geval en heerste er weer een gezellige sfeer ln de smaakvol met herfstbloemen versier de zaal van het Dorpshuis. Bovendien zorgt het gemeentebestuur ook altyd voor een aantrekkelyk aspect op deze avonden. Burgemeester Galias noemde dit iets specifieks voor Leiderdorp, nl. de muzikale opluistering door inwoners van Leiderdorp. Ditmaal waren het mevr. M. W. Zick-Prulm, viool en de he?r T. J. Ziek, piano. Op deze avond waren ook aanwezig vele raadsleden, vertegenwoordigers der kerken en van de Leiderdorpse sport- en recreatiever enigingen. Allen werden door mr. R. M. Gallas welkom geheten, in het bijzonder het echtpaar Van der Geest dat voorheen woonachtig was in Oegstgeest en nu. hoewel nog wonend in hetzelfde huis, door de annexatie inwoners is geworden van Leiderdorp en ook het musicerende echtpaar Ziek. De burgemeester ving aan met te wij- KOFFIEBRANDERS GAAN STRAKS SAM Met het oog op een zich verder toe spitsende concurrentie, mede als ge volg van de te verwachten totstand koming van een volledig geïntegreer de Euromarkt, hebben een aantal be kende koffiebranderijen in Nederland besloten tot een hechte samenwerking. Deze samenwerking heeft een twee ledig doel: een zo efficiënt mogelijke benutting van het gezamenlijke pro- duktiepotentieel en een doeltreffende en vooral landelijk goed gespreide Merkenverkoop via het gezamenlijke verkoop-apparaat. Als rechtsvorm werd de coöperatie- sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar ve vereniging gekozen en de groep bij de pastorieën. In samenwerking zal naar buiten treden als de Fabri- met de boekhandelaren Zandvliet, kanten Verkoop Organisatie FAVOR". Geijer en Huibers heeft deken W. P. Belangrijk is. dat de merkengedach- Haring voor het dekenaat een kleine 2500 exemplaren ingekocht en deze gedistribueerd over de verschillende parochies. De parchianen worden door middel van intekenlijsten in staat ge steld voor de prijs van 6.25 in het bezit te komen van deze nieuwe kate ehismus. waarvoor de boekhandel 8.90 rekent. In verband met de grote aanvraag verdient het aanbeveling zo spoedig mogelijk in te tekenen, om dat men na de parochiële actie het volle pond zal moeten Betalen bij de boekhandel. Gegadigden dienen zien schriftelijk tot de pastorie te wenden LFC-STTDENTENELFTAL LFC zal woensdag 19 oktober op ei gen terrein in een lichtwedstrijd funge ren als oefenpartner voor het Neder lands studentenelftal, dat binnenkort tegen het Duitse studentenelftal uit- In een gecombineerde vergadering van de raad van commissarissen en raad van bestuur van Aspa N.V. te Zaandam is besloten per 1 okt.< 1966 te benoemen tot directeur van Aspa- Dordrecht N.V.: de heer J. H. Spaan der. Daarmee treedt hij af als direc teur van de Aspa-Leiden N.V. In zijn plaats wordt aangesteld de heer S. v. d. Ven, procuratiehouder van Aspa-Dor- drecht N.V. BEGROTING 1967 Raadsleden dienden grote hoeveelheid vragen in Gisteravond vond ten stadhuize de schrifteiyke behandeling plaats van de begroting voor het dienst jaar 1967, d.w.z., dat door de raadsleden vragen aangaande de nieuwe begroting konden worden ingediend. Van deze mogeiykheid werd ln wel zeer ruime mate ge bruik gemaakt. Het vorig jaar leverde deze schrifteiyke behande ling 229 vragen op, hetgeen ten opzichte van 1964 een belangryke tijdsbesparing betekende. Thans schijnen de raadsleden weer van de goede weg te zyn afgedwaald. Op de afdeling financiën van het stadhuis kon men vanmorgen nog geen exact aantal noemen, maar geschat werd, dat er aan vragen dit jaar tussen de 50 en 100 pro cent meer zal zijn dan in 1965. ENWERKEN te bij de opzet' voorop staat. De geza menlijke verkoopinspanning zal dan ook worden verricht t.b.v. een ge meenschappelijk Nationaal Merk. Afgezien van de doelstellingen van de nieuwe groepering, welke uitermate de hand liggend mogen worden genoemd, is het feit van een dergelijke groepsvorming spectaculair te noe- i. Zeker in de koffie- en theesector waar over het algemeen een vrij stug atisme de bedrijfspolitiek be paalde. Dit doelgerichte samengaan mag dan ook gezien worden als een duidelijk stroming, die ijvert voor een meer geavanceerde be- drijfs- c.q. verkooppolitiek en die een open oog heeft voor de voordelen op lange termijn van een bundeling van krachten. Daar met nog enkele gegadigden voor het deelnemerschap onderhande lingen gaande zijn. geeft men er de voorkeur aan op dit tijdstip „Dauwtrappers" veroverden de Spaanse degen Voor, de toekenning van de Spaanse degen-wisselprij^ aan de groep, die zich het beste presenteerde in de taptoe van 1 oktober, kwam dit jaar uitslui tend de categorie „Padvinder(sters)" in aanmerking. De landverkenners- groep „De Dauwtrappers" veroverde zbnder zichtbare inspanning voor éen jaar de Spaanse degen, welke dezer dagen aan de groep zal worden uit gereikt. Zoals bekend zal de degen in 1967 worden toegekend aan één der sport verenigingen (met uitzondering van de gymnastiekverenigingen) die zich dan voor beoordeling aanmelden. LEIDSE AGENDA DINSDAG 11 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd der aangesloten bedrijven nog Leiden „Peerke Donders"— Aanvang- geen verdere mededelingen te doen. cursus. Gebouw G.G. en G.D. (Rooden- burger8traat) 20.00 uur. De secretaris van .Favor", de heer Ryksmuseum voor Oudheden. Ar- J. Lijten te Leiden, hoopt echter, dat I cheologische lezingen. Najaarspro- het bestuur op korte termijn deze on- gramma. Spr. prof. dr. S. J. de Laet, derhandelingen kan afsluiten, waarna 20.00 uur. tot nadere publïkaties zal worden Nat biertapwedstrijden, overgegaan. j clubhuis. 14.30—17.30 ui (De directeur van „Het Klaverblad". Ka,h' VolkapartU. afd. Lelden. - Al- Cramer. 87 ,aar. de heer Lijten. deelt ons mede dat »mtn* ledenvergadering. Ca».raat. j Gehuwd: D Vreeswijk ert W. 3. deze samenwerking niet (ot het doel Z°m"z°r8 (Stationsweg 35a,. 20,00 i, Elsmga: T J. Verelzen en M M. S heeft, dat enig aangesloten hedrof zal Renidentle-nrkeat. O l.v. Willem van van Kempen; C Metselaar en W. G. inkrimpen of liquideren, Otteloo m.m.v. Nikita Magaloff. piano, de Jonge; P. M. Kortekaas en G. M. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. van der Velde. Op W aanlgracht. Oranjegracht en in Oosterkerkstraat MEER DAN HELFT VAN ONDERZOCHTE WONINGEN KAN NIET MEER HERSTELD WORDEN 62 panden in het bouwblok. 126. 128, 130/130a. 132. 138, 140, a,a begrensd door de Oranjegracht, de Zuid-1144. 148. 150, 154 en 160. Hiervan zijn singel, de Oosterkerkstraat en de Waard- j 14 woningen eigendom van de gemeente gracht, welke zijn begrepen in het plan en 24 woningen eigendom van particu- voor sanering van het gebied Heren- j lieren. Deze woningen kunnen niet meer gracht-Zijlsingel. I it het onderzoek is door het aanbrengen van verbeteringen gebleken, dat 38 woningen van de 62 in een bewoonbare staat worden ge- panden ongeschikt voor bewoning moe- bracht. B. en w. zijn van oordeel, dat de ten worden geacht. woningen onbewoonbaar dienen te wor- Het betreft hier de woningen Oran- iden verklaard. De termijn van ontrui- jegraeht UI. 121, 123, 125, 127. 129, 131,min8 wai-e te stellen op zes maanden na 135. 139, 141, 147 en 149, Zuidsingel 37 baarverklaring van kracht zal zijn ge worden. B. en w. stellen de gemeente raad voor tot ontj BURGERLIJKE STAND Geboren: Jolande, d.v. J. Glasbergen J. Schouten; Jurgen F. A., z.v. T. den Broek en T. F. M. Jans- Catharina A., d.v. J. F. Berkhout pn J. Colpa; Karin H., d.v. R. Bouma en F. Smids; Willem, z.v. H. van den Eijkel en M. C. G. van Zuijlen; Wil helmus P., z.v. W. P. van Boheemen, Mooreh; Jacob M., z.v 1 B. Eijkhout en M. M. de Kok; Bar- bera A., d.v. H. J. van der Eijk en M. van Koolbergen; Milko M. M., z.v. C. M. A. Bruijninckx en M. van Schaijk; Freddy, z.v. J. Borst en I. I. Kurz; Liesbeth J., d.v. J. H. van Pelt en M. W. Bartels; Franciscus C., z.v. T. J Kampen en M. F. van der Poei; Marlijntje, d.v. J. Rous en C. H. Boesaard; Diane, d.v. W. van Duijn en J. de Jong; Laura, d.v. F. van Ginneken en R. L. Fillié; Johanna, d.v. J. H. Groeneveld en M. E. Blokpoel; Cornelis S. P. A., z.v. A. J. van den Berg en M. A. Leijen; Edwin M.. z.v. M. C. L. van Kasteren en H. M. G. Duijsens: Matthijs, z.v. J. Hartevelt en J. Wassink; Miranda A. J., d.v. G. J. der Zalm en T. J. H. de Ko ning; Cornelis H„ z.v. C. Jonker en C Bij de jeugd van Duin; Jacqueline Y. M.. d.v. H. J tot de halv M. Barends en R. Nijlar.d; Marcus A. er hier naa H.. z.v. H. J. Pieterse en P. M. Vork; I Paula, d.v. H. Gorthuis en J. J. Milane; l-~1 Jannetje B.. d.v. L. B. Zeilstra en J. G. J. Hendriks: Maarten, z.v. M. Mei.i- vogel en A. N. G. Ouwehand. Overleden: M. van Tol. 37 jaar, echt- i genote van W. van der Kwaak; S. J. van den Burg. 90 jaar, wed. van B. H Antonius- Jansen: M. J .van Heusden. 67 jaar. echtgenote van H. Nieuwenhuijsen zen op de historie van Leiderdorp dat reeds in de 10e eeuw een nederzetting was welks gebied zich uitstrekte tot De Burcht die thans midden in Leiden staat. De gemeente Leiderdorp behoort tot een van de snelst groeiende gemeenten. Op j 1 januari 1944 telde de gemeente 4400 inwoners, 1 november '64 9000 en aug j '66 10.000. Van deze inwoners is 6 pet j werkzaam in de landbouw, 41 pet in de nyverheid. 23 pet in het verkeer en de j overigen in andere bedrijfstakken. Wat i de godsdienstige overtuiging betreft Is I 37 pet Hervorrfid, 23 pet Gereformeerd, 23 pet Katholiek, 4 pet Ned. Hervormd en 13 pet tot een vrije kerk of niet aan gesloten. Aan de hand van een kaart wees de burgemeester op de uitzonderlijke een- trale ligging van Leiderdorp ten opzichte I van de grote steden en vele recreatie gebieden. Ook de uitbreidingen verdui- delykte hy door deze aanschouwelijk voor te stellen op een kaart. Op deze kaart komt o.a. voor een recreatiegebied waar' ook sportvelden zijn gepland van pl.m. 50 ha. Dezer dagen wordt ver wacht de goedkeuring voor het houwen van een motel aan de Hoogmadeseweg nabij de Munnikenbrug. Met de bouw hoopt men volgend jaar gereed te zyn. Gedacht is ook aan een huisvesting voor chronisch-ziqke bejaarden die zal ko men op het terrein dat voorheen be hoorde aan de heer Rijnsburger. Wethouder Meerburg ging uitvoerig in op de door burgemeester Gallas ge noemde uitbreidingen die ontstaan zyn door woningbehoefte van de randstad Holland en van hogerhand is geadvi seerd. Ook vertelde hij hoe het komt dat aangekochte grond voor de prijs van ƒ2.tot 2.50 per m2 bij de verkoop oploopt tot 70.80.per m2. Het grootste gedeelte gaat nl. weg aan we gen. groenbeplanting enz. Daarbij ko men dan nog de kosten van bouwrijp maken* enz. Wethouder Nievaart behandelde de recreatie, het verenigingsleven en de sport en wees voorts op de mogelijkheid voor financiële bijstand voor gezinnen met studerende kinderen. De sprekers werden afgewisseld door muziek van het echtpaar Ziek waarvan het ten gehore gebrachte zeer in de smaak viel. Burgemeester Gallas ver tolkte de dank van gemeentebestuur en aanwezigen voor het gebodene en bood mevr. Ziek bloemen aan en de heer Ziek een ets van oud-Leiderdorp. Hierna was er gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebestuur en de vertegenwoordigers van kerken en verenigingen. In de bekercompetitie tafeltennis der afdeling Den Haag, waarvan donder dagavond reeds de eerste finales wor den gespeeld, hebben de teams uit Lei den en omgeving het in de featste wed; strijden wat laten Hggen. Met uitzon dering van het Leidse Scylla. dat al enige weken zeker is van de finale plaats. heeft geen enkel herenteam het tot de eindwedstryden kunnen bren gen. Bij de dames slaagde hier alleen het Warmondse „Steeds Vooruit" B (derde klasse) in. Het Zoeterwoudse Pit '54 a kon het in de hoogste afdeling juist niet redden. Pit verloor vorige week de beslissende wedstrijd tegen Wibats a met 5-4. De Haagse dames komen in de finale uit tegen DSB a, dat eerder reeds het Leidse DOCOS a de weg naar de eindstrijd versperde. jongens als bij de meisjes tenminste een team uit Leiden of ómgèvWg.óp 22 ok tober in de finale (in het Don' Bosco- gebouw in Rijswijk); uitkomt. Bij de 'meisjes"treden dan namelijk Treffers a (6-3 zege op WV b) en VW a (1-8 tegen St. H TSB a) tegen elkaar aan, terwijl bij de jongens Treffers a en Scylla a en b zich reeds voor de halve finales hebben geplaatst. Voor de finales senioren hebben zich geplaatst: heren (donderdagavond in de zaal van het Haagse Salamanders, aanvang 7.30 uur), ere Hoofdklasse: Scylla a-Wibats a: overgangsklasse: Salamanders a-St.H./TSB b; eerste klas se: NKF a-Rustenburg a: tweede klas se: Excelsior c-Salamanders e: derde klasse: SETT a-Wibats k; vierde klas se Novia b-TOV b. Dames donderdag avond in de zaal van DSB. aanvang de strijd gevorderd 7.30 uur): DSB a-Wibats; derde klasse eindwedstrijden. Het ziet Sportief b-Steeds Vooruit b; vierde uit. dat er zowel bij de klasse: Sportief d-St.H TSB a. CHURCHILLLAAN MET NIEUWE TOPLAAG „DAME UIT MAXIM" IN GOED GEZELSCHAP „De dame uit Maxim" kan men wellicht het beste kenmerken als een pittig boulevardstuk. De daarvoor be nodigde bestanddelen als frivoliteit, persoonsverwisselingen en gecompli ceerde intriges, zijn in aanwezig. Wanneer bovendien het spel zich af speelt in een Parijse sfeer van rond 1890 en het wordt vakbekwaam ge bracht, kan men verzekerd zijn van een plezierige avond zonder proble men. want zoals gewoonlijk komt al les weer goed. Zo ook gisteravond toen „De Nederlandse Comedie" onder re gie van Bob de Lange bovengenoemd stuk voor K O-leden speelde in een goedbezette Leidse Schouwburg. met de heer Petypon, die zojuist in de huiskamer ontwaakt, nadat hij een nachtje aan het boemelen is ge weest. Op pijnlijke wijze wordt hij aan zijn uitstapje herinnerd als het meisje Troeltje ten tonele verschijnt. De heer Petypon weet zien geen raad en tracht haar voor vriend en vijand te verstoppen. Groot is zijn con sternatie wanneer zijn oom de generaal op bezoek komt en het meisje ontdekt heeft en zeer terecht veronderstelt dat rij de vrouw des huizes is. Petypon weet zich voor een moment gered uit een voor hem netelige omstandigheid, maar schept de mogelijkheid voor een reeks van wonderlijke gebeurtenissen. Het meisje komt op de meest onver wachte momenten voor de dag en trekt onder meer de aandacht door haar merkwaardig taalgebruik en haar mate i ongewone manieren. Het verhaal doet denken aan Pygmalion, vooral wan neer het niet onbesproken meisje op een bal de aanwezigen verschrikt en amuseert. Na heel wat heen en weer gepraat wordt alles weer recht getrok ken en gaat ook Troeltje een gelukkige toekomst tegemoet. De hoofdrol van Petypon werd door de onvermoeibare Guus Oster in een hoog tempo, geroutineerd, krachtig en duidelijk gespeeld. Yoka Beretty gaf kostelijk gestalte aan het luchthartige en lichtvoetige meisje. Haar spel was vrijmoedig en geloofwaardig. Het type van de generaal leek Bob de Lange op het lijf geschreven. Ellen Vogel had de niet gemakkelijke taak de serieuze rol te vervullen in deze komische sfeer. Het ging haar uitstekend af en ge tuigde van klasse. Een speciale vermelding verdient Jules Croiset voor de zonderlinge fi guur van de hertog. De bijna dertig medespelenden komt olleybal overgangsklasse lil dc militaire sporthal traden gis- echter niet meer en via 14—14 15—15 teravond twee Kangeroes-teanis aan; de en 16—16 drukte VHH door naar een dames tegen DIO uit Noordwyk en het 16—18 setzege. zodat de 5e set de be- reserve herenteam tegen VHH uit Am- slissing moest brengen, sterdam. Kangeroes-dam s behaalden ge- En in deze 5e set kwam duidelijk heel volgens de verwachting een royale j aan het licht dat het voor een jonge 3—0 zege, maar de heren lieten zich de I ploeg als Kangeroes wel heel erg moei- kaas van het brood snoepen: 2.8. i lijk is vijf lange sets te moeten spelen (de wedstrijd duurde biina twee uur') KANGEROES IDO (DAMES) 80. Er werden missers geproduceerd (ook In nauwelijks een half uur liep Kan- ft" 3sretcht?,ren hoewel het geroes haar tegenstandster volkomen Veriien wisten d'e a a vlekkelo°s i scvïü: ™e"s r stadgenoten. Met 13—15 sleepten de VHH-spe'ers de set- en eindzege uit te tornen. Harde smashes c dames beslist van goede wille zijn. zij nog zoveel, dat tegen eei spelend Kangeroes beslist niet viel op I Harde smashes en dito opsla gen van Kangeroes sloegen steeds weer als granaten in de vaak te laat reage rende DIO-defensie. Tot 3—3 wist DIO in de le set de score in evenwicht te houden., maar toen was het afgelopen: 153 voor Kangeroes. Ook bij het ein de van de 2e set gaf het scorebord een zelfde eindstand. 153, te zien. Gemakkelijk liep Kangeroes in de 3e I set uit tot 51, waarbij wederom het prachtige spel, zowel aanvallend als verdedigend, van Adry v. d. Plas— Smit opviel. DIO kwam nog wel terug I tot 55. maar moest zich tenslotte met 155 en dus 3gewonnen geven. Bij DIO vestigde één speelster de aandacht op zich door haar goede afwerking van de aanval. Dit \yas mej. Joke Bosch. HOCKEY Doordat de wedstrijden Heren I— Viktoria 4; Dames 2Kieviten 4; Da mes 3—Kieviten 5 en VCL C—Jongens B wegens terreinafkeuringen werden afgelast, kwamen alleen Dames 1 en Jongens A aan bod. Het jongensteara KANGEROES 2—VHH (HEREN) 2—3. trok tege„ VSL B me, aan hf( Hoog waren de verwachtingen omtrent kortste eind. het tweede optreden ,yan de jeugdige alle lof toe. De dame uit Maxim blijkt zich bij de Nederlandse Comedie in goed gezelschap te bevinden. Vanavond vindt een reprise plaats. A.S De dienst Gemeentewerken laat op het ogenblik de Churchilllaan van een nieuwe asfalt-toplaag voorzien. Het was hard nodig, dat er aan dit wegdek iets werd gedaan, want het vertoonde „heuvels en dalen" en grote plassen aan de kant schrikten sommige auto mobilisten zo af, dat zij er met een wijde boog omheen reden, met alle narigheid voor het achteropkomend verkeer vandien. Ook in de Leidse gemeenteraad was over de situatie op de Churchilllaan al geklaagd. Aan alle ongerief is thans een einde gekomen, maar dit wil niet zeggen dat van deze nu weer uitstekende verkeersader een auotosnelweg gemaakt kan worden. Ondanks alle verleiding blijft er een maximum-snelheid van kraoht: 50 km, en niet meer CONCERT IN WAALSE KERK r\E SOPRAAN Lize Schoo, Han Ka- paan, hobo. en de organist Theo ten Hooven hebben gisteravond in een schaars bezette Waalse kerk voor een uur kunstzinnig verpozen gezorgd. Uit gevoerd werden werken van Pepping, Haas, Franck, Fauré, Bach, Arne, Huygens en Pachelbel. Lize Schoo, ofschoon niet geheel gedisponeerd, be wonderden wij vooral in de twee lie deren uit Gesange an Gott, van Jo seph Haas. Hierin konden wij vast stellen, dat wij in haar nog steeds een sublieme sopraan hebben, met al haar talent en rijke artisticiteit. Het Pie Jesu uit Fauré's Requiem bleef een beetje aan de oppervlakte. Theo ten Hooven secundeerde hier bekwaam en nauwgezet. In Pièce van César Franck bewees Han Kapaan een voortreffelijk solist te zijn die met zijn hobo alle gemoeds stemmingen beheerst. Theo ten Hoo ven had volop gelegenheid de prach tige registers van het orgel, rijk met krulwerk versierde, te exposeren. On danks v^le kunstzinnige facetten in het ten gehore gebrachte programma T. P. Kangeroes. In de le set Carré c.s. duidelijk de baas met routiniers als Polhuis 15—7. Het aangeven v set-ups deed de aanvalskracht Kangeroes in de 2e set sterk afnemen en hiervan profiteerde VHH door met 815 deze set op zijn naam te bren gen. Aanvankelijk leek Kangeroes in de 3e set b(j de stand 106 recht op een royale setzege af te stevenen, maar weer kwam VHH terug. Uit de span nende eindstrijd kwam Kangeroes 2 tenslotte met 2119 zegevierend te voor- Knap aanvalswerk van Taco Veldstra, Peter Kwestro en Hans Oudeman gaf Kangeroes 2 in de 4e set na een gelijk opgaande strijd de kans op de overwin ning. By de stand 1412 lukte het x-xxau Dames I trad in Bloer.iendaal tegen VHH 3 met een ,,tienmans"-ploeg aan Slik: i doordat de keepster verstek liet gaan 'jen kan aldus varzwakt al met al an de i ,erugzien op een goede wedstrijd. Dii kan gevoeglijk worden afgeleid uil het feit, dat HBS eerst 5 minuten voor rust uit een corner kon doelpunten en niet kon verhinderen, dat drie min. later Ludy. v. d. Meer eveneens uit een corner de gelijkmaker inschoot. Het pleit voorts eveneens voor het Siseaanse „tienmansteam", dat HBS in de tweede helft niet meer kon scoren en dus meer dan een eervol gelijkspel werd behaald. Rest nog de opmerking, dat het op zn zachtst ge zegd toch bedroevend is als een team, dat nog wel uit is op een kampioen schap en een promotie, blijkbaar niet over de nodige reserve-speelsters be-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4