Electronica Photokina Kleine man wil vuist stijgende kosten van maken tegen het autobezit IN OPMARS OP IN KEULEN KOSTBARE RESEARCH LEIDT TOT NIEUWE TEXTIELSOORT Onlusten in Genua Stagnatie in beraad over Gibraltar Provo's laten zich betalen voor hv.-film Scenes op bestelling Eenling niet in staat tot protesteren DONDERDAG 6 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Va ii een onzer verslag (/evers) KEULEN De fototoestellen worden steeds kleiner, maar de Photokina, die tot 9 ok tober in Keulen wordt gehou den, neemt nu al tien reus achtige hallen op de oever van de Rijn in beslag om al die juweeltjes van fotografische techniek te kunnen bergen. Daar tonen 597 standhouders uit alle delen van de wereld dat de wetenschap en de tech niek sinds de vorige Photo kina, drie jaar geleden, voor het eerst sinds het ontstaan van de fotografie een nieuw blad geen van de verwisselbare len zen voor minder dan 100 Duitse Mark te koop. Op de Photokina zijn verscheidene nieuwe snufjes bij de flitsapparaten te zien) Vrij algemeen worden nu de repeteerhoudertjes voor flitsla'mpjes vervaardigd. PROJECTIELAMPEN Ook op het gebied van de diaprojec tie staat de ontwikkeling niet stil. De laagspanningslamp die tot voor kort het summum van lichtopbrengst en beperking van warmte-ontwikkeling betekende, wordt op de Photokina in de schaduw gesteld door de halogeen lamp. Onge\-eer de helft van de ge toonde projectors is uitgerust met de halogeenlamp. De lamp is kleiner en feller. De bediening van de projectors Texnigé heeft veel gunstige eigenschappen (Van een oneer verslaggevers) DEN HELDER De heer P. J. YVe;terhuis (36). advi seur van gebr. Meijer, confec tiefabrieken N.V. te Den Hel der. Rohil International, di recteur W. Visser uit Roller- dam en een Duits textiel- bijna 3 zijn e De Rollei 35 op ivare grootte afgebeeld. waar foto's prijken die zonder visue le hulpmiddelen een dieptewerking hebben. ONDER WATER Het is onmogelijk om in één dag de hele Photokina te zien. Toch zijn er enkele dingen die de eendagsbezoe- ker niet mag missen voor hij over twee jaar weer naar de Kölner Mes- se kan komen. Op de eerste plaats de reusachtige Agfa-Gevaert stand in hal 6 die een indrukwekkend diara- ma van een foto-safari in Afrika be vat. Het diarama bestaat - wezenlijk bestanddeel van de opnametechniek hebben toe gevoegd: de elektronica. Dit geldt vooral voor de opmars van de elektronisch werkende sluiters. Weliswaar werd eeü dergelijk sys teem sporadisch toegepast bij cen- traalsluiters en poogden de construc teurs al dertig jaar geleden het prin cipe van de elektrisch voortbewogen sluiter bruikbaar te maken, 't heeft tot op heden geduurd eer de onder delen compact en nauwkeurig genoeg waren om de steeds verbeterde me chanische sluiters te kunnen over treffen. Pe elektronische spleetsluiters zijn nauwkeurige* en slijtvaster dan de mechanische. Het programma van hun belichtingstijden la vrijwel onbe grensd en rij vormen de ideale com binatie met de automatische belich ting. De elektronische sluiter rea geert zo enel op de stroomstoot van de lichtgevoelige fotocel, dat zelfs het licht van een flitslampje automatisch in de juiste belichtingstijd wordt verwerkt. Twee dure eenogige spiegelreflexca mera's hebben de primeur van de elektronische spleatBluiterj de Zeisa ContareH en de Fraction Electronica. Ook Agfa heeft een elektronische sluiter ontwikkeld en kondigt op de Photokina aan dat deze 'ook in de goedkopere Agfacamera's zal wor den ingebouwd. LICHTSTERKTE De Westduitse optische industrie heeft duidelijk revanche willen ne men op de Japanse constructeurs, die tijdens do vorige Photokina de be wondering van vriend en vijand oogstten met talrijke niet-dure lenzen van voortreffelijke kwaliteit. Pronkte Canon drie jaar geleden met het toen lichtsterkste objectief ter wereld, dit maal lanceert Carl Zeiss een nog krachtiger lens met een lichtsterkte van 1:0,7. Dat is volgens de fabri kant twintigmaal lichtsterker dan het menselijk oog 's nachts. De Duitsers zijn er voorts als eer sten in geslaagd het uiterst moeilijk te construeren asferisch lenstype in serleproduktie te nemen. De bijzonde re constructie van deze lens en de nieuwe glassoorten, maken vrijwel algehele correctie van afbeeldings- fouten mogelijk. Deze primeur is van NIEUWE MODELLEN Vrijwel alle constructeurs streven naa* coihpactere camera's. Meer dan ooit doet het ongeveer een halve eeuw oude devies van Kodak ,,u drukt op de knop, wij doen de rest" op geld. De belichting wordt door inge nieus bedachte automaten onder bij na alle omstandigheden feilloos gere geld en zelfs het inleggen van de film kan bijna niet meer mislukken. Rollei heeft een kleinbeeldcamera op de markt gebracht die de kleinste ter wereld is. De afmetingen zijn 97 x 60 x 32 mm. Het is desondanks een volwaardige camera met een gekop pelde belichtingsmeter, sluitertijden van Vz tot l/500ste seconde en een 3.3 Zeiss Tessarobjectief met een brandpuntsafstand van 40 mm. D prijs is minder compacts 487 DM. Daarnaast heeft Rollei een eenogige spiegelreflex in het formaat 6x6 ge lanceerd. Deze camera heeft een in gebouwde balg, een zwenkbaar objec tief, een verwisselbaar filmmagazijn en een spleetsluiter met tijden van 1 tot 1/1000 sec. De objectieven zijn van Zeiss. De prijs bedraagt 8778 Duitse Mark en behalve het standaardobjec tief is net als bij de Zweedse Hassel- kan vrijwel steeds vanuit een leun stoel geschieden. In een enkel ge val ontbreekt zelfs de draad- en ge hoorzaamt de projector radiografi sche commando's. Relatief nieuw is de automatische scherpstelling. Sommige projectietoestellen zijn voorzien van een zoomobjactief, zo dat men op bijna willekeurige af stand tussen projector en scherm t beeld passend kan maken. SUPER-8 Voor de amateurfilmers is het super- 8 wat de klok slaat. Deze film is 8 mm breed en 15 meter lang, heeft 'n verbeterde perforatie en rekent volle dig ai met het omslachtige inleggen en omkeren van de dubbelaohtfilms. De film wordt in een liohtdichte cas sette geleverd. Deze cassette behoeft slechts in de filmkamer te worden gelegd om met filmen te kunnen be- De tentoonstellingen op de Photokina zijn van een buitengewone kwaliteit, zoals deze inze.ndh^g voor World Press Photo aantoont. verscheidene meer dan vijf meter hoog en breed zijn. Gelidden uit tropische wouden, een klaterende waterval en een namaak plantengroei maken deze Agfa-afde- ling tot een belevenis. Voorts is er de afdeling voor onder waterfotografie. In een meters hoog waterbassin met doorzichtige wanden geven kikvorsmannen demonstraties met onderwatercamera's. Interessant is ook de televisiestudio die de WDR in haar 1500 vierkante meters grote etand heeft ingericht. Tenslotte Is er een stationcar die ge heel als donkere kamer is ingericht DOODVONNIS TEGEN RUBY VERNIETIGD AUSTIN TEX (AFP) Het hof van beroep in de staat Texas heeft woensdag het doodvonnis tegen Jack Ruby vernie tigd en een nieuw proces gelast, dat in een ander district dan Dallas moet plaatshebben. Zoals bekend was de nachtclubeige naar Ruby ter dood veroordeeld op be schuldiging van moord met voorbedach te rade op Lee Harvey Oswald, de ver moedelijke moordenaar van president Kennedy. Oswald werd twee dagen na de moord op het staatshoofd doodge schoten. toen hij door de politie van Dal las werd overgebracht. Het uit drie leden bestaande hof van appel kwam tot de conclusie, dat de rechtbank in Dallas indertijd ten onrech te verklaringen van politiefunctionaris sen over gesprekken met Ruby kort na de moord op Oswald als bewijsmateriaal had toegelaten. De verdedigers van Ru by hebben steeds gesteld dat hun cliënt niet toerekeningsvatbaar was ten tijde van de moord. Ruby werd destijds veroordeeld mede op grond van verklaringen van politie mannen, dat hij enkele uren na de scho ten op Oswald tegenover hem had ge zegd met voorbedachte rade te hebben nieuw en spectaculair textiel soort op polyamidebasis te ont wikkelen. Men verwacht dat de vinding een revolutie op dit gebied teweeg zal brengen. Textiel op polyamide-basis be tekent onder meer garantie voor duurzaamheid. De i l het 1 wikkelde produkt is texnigé, een afkorting van ..textiel niet geweven". Deskundigen in ons j land staan zeer nositief tegen- j nver de vinding, die men pas over een jaar of vijf verwacht. I Ook het buitenland heeft reeds interesse aan de dag gelegd voor dit nieuwe Nederlandse j kunsfcprodukt. De eigenschap- j pen van texnigé zijn: anti-sta tisch (vuilafstotend), zeer elas tisch, gemakkelijk te pliseren, kreukherstellend, vloeistof af- stotend, maar toch absorbe rend. snel drogend, goede door ademing en gemakkelijk te coaten met bijvoorbeeld plastio. In de stof wordt geen appret (pap) aangebracht, zodat veel wasbeurten de kwaliteit niet kunnen verminderen. De stof bestaat uit een fila ment van getrokken draad. Het verschil met normale, niet ge weven produkten. bestaat hier in. dat gebruik is gemaakt van synthetische draden tgeen ve zels), die op een bepaalde manier neergelegd zijn en met een bindmiddel gebonden zijn. Hierdoor ontstaat een mate riaal. dat een behoorlijke j sterkte bezit en toch soepel 1 blijft, wat bij de normale, niet j geweven fabricage niet te be reiken is. Texnigé heeft ten geschoten. ,.Deze bekenl aldus het ginneru De camera ia dan automa- etisch ingsteld op de gevoeligheid van de film. De meeste super 8 ca mera's schakelen bovendien van een correctiefilter automatisch over van dag- naar kunstlicht en omgekeerd. Evenals bij de eenogige spiegelre flexcamera's geschiedt de lichtme ting vaak door het objectief. Dat er evenwel ook met geringere middelen topprestaties op fotogra fisch en filmisch gebied geleverd worden, is te constateren op de 16 fo to-exposities en ln de twee bioscopen. In de bioscopen worden in totaal 24 korte bekroonde films vertoond. De fototentoonstellingen omvatten werk van de befaamde Amerikaanse kleu renfotograaf Gordon Parks. foto's van Jacques Henri Lartique die vooral momenten uit „La Belle Epo que" vastlegde en van Cecili Beaton die de Engelse elite op zeer persoon lijke wijze wist te fotograferen. Een bijzondere afdeling is „oxographie" hof, "die duidelijk in strijd met de be langen van de verdachte was, werd af gelegd zonder dat Ruby werd bijgestaan door een advocaat. GENUA (UPI) Verscheidene per sonen rijn gewond en tweehonderd In gesloten als gevolg van vechtpartijen die zich gisteren hebben voorgedaan ln Genua en Milaan tussen politie en stakers. In Genua werd 24 uur gestaakt uit protest tegen het plan van de Italiaan se regering om Triest weer te maken tot centrum van de scheepsbouw. De politie moest van traangas gebruik ma ken om de toestand meester te wor- In Milaan probeerden 700 arbeiders in de snoepgoedindustrie een van de fabriekshallen te bestormen. De politie die het probeerde te verhinderen werd bekogeld met stenen, brokken beton en lege flessen. Vier agenten liepen ver wondingen op. Zes oproerkraaiers wer den gearresteerd. In Genua werden 129 stakers ter on dervraging meegenomen. Achttien had den een strafregister. De afdeling Genua van de Italiaan se communistische partij heeft zich in een verklaring nadrukkelijk van de rel letjes tijdens de staking gedistancieerd. „Onverantwoordelijke buitenstaanders" werden als troebelwatervissers aange wezen. Men bedoelt er naar alle waar schijnlijkheid pro-Chinese opzichte van traditionele ve zels het voordeel, dat het niet rafelt en het behoeft (in ver gelijking met. >katoen) geen voorbewerking te ondergaan alvorens het onder de druk- machine wordt gelegd. De heer Westerhuis zegt er van: „Het is geen ifitvinding, maar een ontwikkeling van een produkt, dat via een kostbare research tot stand gekomen is. Toch zijn we er nog niet, we staan pas aan het begin van een faze. Wel is het zo dat we nu over een mogelijkheid be schikken textielgoederen te vervaardigen, waarmee op de wereldmarkt geconcurreerd kan worden. We zochten naar middelen om „iets" te vinden, dat niet alleen praktisch maar bovenal betaalbaar was. Spoe dig bleek dat produktie van zogenaamde „na gebruik weg- gooikleding" te kostbaar zou worden. We traden in contact met Hollandse fabrieken en ondernamen gezamenlijke proeven, die echter gedoemd waren te mislukken. Toen kwam een groot Duits textiel - concern op de proppen. Wij wilden materiaal zien te vin den. dat arbeidsbesparend was. met dezelfde eigenschappen als conventioneel textiel, maar dat toch beter was. En dat hebben we thans gevonden." VAKPERS De heer P. J. Westerhuis is van mening, dat vooral de pu- blikaties in de vakpers over de texnigé-ontwikkeling af en toe zeer tendentieus zijn. Als reden hiervoor voert hij aan het feit, dat men (i.e. de vakpers) zich plotseling voor een voldongen feit ziet gesteld. „De vakbla den", aldus de heer Wester huis. „hielden zich reeds lang bezig met de mogelijkheid van j een uitvinding van een niet ge- weven synthetische textiel- I soort op polyamide-basis. Men verwachtte dat een dergelijke uitvinding eerst over een jaar of vijf zou geschieden. Aan deze idee moet men nog heel Overigens staan de deskun digen in ons land er zeer po sitief tegenover. Ook het bui tenland heeft reeds interesse aan de dag gelegd. Vooral tex tiel concerns uit België, Luxem - burg en Duitsland hebben in middels proeven genomen om na te gaan of het Nederlandse kunstprodukt voor hun markt geschikt is. De heer Westerhuis is realist genoeg om te besef- fendat wat hij in samenwer king met anderen heeft weten te bereiken, eerst dan pas suc ces heeft, als het publiek even eens enthousiast is. „Het is uiteindelijk de consument, die bepaalt of alle moeite niet te vergeefs is geweest," zegt hij. ONDEN (UPI) In Londen ver luidt dat Engeland naa(. alle waar schijnlijkheid het maandag weer begin- e Brits-Spaanse overleg over de positie van Gibraltar zal afzeggen, naar aanleiding van de aankondiging uit Ma drid dat het grensverkeer tussen het paanse vasteland en de rots verder zal orden beperkt. Het Spaanse besluit om de douane- tergang van La Linea te sluiten, wordt door Engelse regeringskringen opgevat ,een ernstige provocatie", aldus de landelijke pers van vanmorgen. De Brit- regering zou niet geneigd zijn onder dergelijke pressie te onderhandelen. De Britse regering zou twee mogelijk heden overwegen: het afzeggen van het óverleg van maandag, of het aanschui- n aan de conferentietafel om de Spaan delegatie aan te zeggen dat men weer zal gaan als het besluit omtrent La Li- niet wordt-herroepen. Mgr. J. Bluyssen naar Rome SCHIPHOL (ANP) Titulair-bisschop J. W. M. Bluyssen, die sinds het over lijden van bisschop Bekkers de dagelijk se gang van zaken van het bisdom re gelt, is van Schiphol naar Rome ver trokken om in het Vaticaan een bijeen komst bij te wonen van de postconci liaire commissie voor de liturgie. Er zal worden gesproken over de vernieu- ingen in het misoffer, het brevierge- Macroplastic internationaal gericht (Van onze correspondent) UTRECHT De Internationale kunststoffenbeurs macroplastic, die van 19 tot en met 26 oktober in Utrecht wordt gehouden, is met recht een inter nationaal evenement te noemen i slechts 29 procent van het aanbod op deze beurs is van Nederlands* afkomst. De overige 71 procent ia afkomstig uit meer dan 20 landen, waarvan Duits- lands, Engeland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Italië de belangrijkste zijn. In de sector van de kunststof ver werkende machines, die op geen enkele andere plasticbeurs ter wereld zo om vangrijk en zo representatief is als in Utrecht, speelt de Nederlandse industrie (lijks een rol van betekenis. Uit bed, de doopplechtigheid, het huwelijk 1 dit alles blijkt wel, dat de internationa- en de priesterlijke wijdingen. Aan het I le funktie van de macroplastic na gesprek zal door 42 vertegenwoordigers Düsseldorf de grootste kunststoffenbeurs uit diverse landen worden deelgenomen, in Europa aanzienlijk ie. AMSTERDAM (ANP) De Amster- damse provo's laten zich betalen voor hun optreden voor buitenlandse televisie teams. Zij hebben zieh onder meer '2000 D.M. laten betalen door de Bayerische Rundfunk voor him medewer king aan een film over het .Amsterdamse provotarlaat. Dit deelde burgemeester Van Hall gisteren mede op een pers conferentie na afloop ran de gemeente raadsvergadering. Op bestelling „Wq moeten er rekening mee houden, dat wat klein begint, als het aangemoe digd wordt, ons snel uit de hand kan lo pen". aldus mr. Van Hall. Overigens heeft de burgemeester de heer Carbe ge zegd onvoorwaardelijk te geloven ln zijn goede bedoelingen, namelijk om na te gaan of wat zich in Amsterdam rond het provotariaat afspeelt een zaak is die dc jeugd overal in de wereld aangaat of dat er sprake is van een niet serieus, tijde lijk verschijnsel. Hieraan verbond mr. Van Hall de waarsohuwing ,dat mr. Car be zioh moet realiseren dat tie scènes, die hij heeft gemaakt, ,.op bestelling zijn ge speeld" en dat niet de indruk moet wor de gewekt of dit dagelijkse kost in Am sterdam is. Daardoor zouden verhoudin gen schreef getrokken kunnen worden en indrukken kunnen worden gewekt ,die schadelijk zijn voor de goede gang van zaken, met name tussen Nederland en Duitsland. Burgemeester Van Hall die zich i aanleiding hiervan schriftelijk in binding stelde met de directie van Bayerische Rundfunk, kreeg als woord dat men zich in München hele maal niet verwonderd toonde o feit dat vcor de medewerking provo's betaald moest worden. „Zelfs mensen die openbare functies vervullen willen tegenwoordig geld otvangen interviews", zo luidde het antwoord Overigens wilde de directie Bayerisdhe Rundfunk een direct ant woord op de klacht van de Amsterdamse burgemeester niet geven alvorens gespro-1 ken te hebben met Andi'e Carbe, d e Amerikaanse freelance filmer onder wiens leiding de opname werden ge maakt. Carb.e, die een doorslag van de brief van de burgemeester had ontvangen, bad inmiddels zeer geëmotioneerd op deze brief aan zijn opdrachtgevers gereageerd, wat voor burgemeester Van Hall een reden was geweest hem gisteren ten stadhuize te ontvangen. De heer Carbe ontkende met name gebeurtenissen in scene te hebben gezet en meldde ongaar ne tot betaling van het genoemde bedrag te zijn overgegaan. Het antwoord van de bescherming naar hun nederzettingen i Amsterdamse burgemeester was. dat na- het noorden gevlucht toen de Ibo's zich dat op 10 maart rookbommen waren ge- opmaakten om hun afgeslachte stamle- gooid het merkwaardige feit zich heeft den te wreken. Functionarissen schatten voorgedaan dat nadien alleen maar j dat 90.000 Ibo's uit het noorden en wes- rookbommen zijn gesignaleerd wanneer ten en de hoofdstad Lagos naar het oos- er buitenlandse televisieteams aanwezig ten terugkeren. Volksverhuizing in Nigeria LAGOS (UPI) In de nasleep van en stammenporlog waarbij minstens duizend personen zijn gedood, zijn giste- n nog tienduizenden Nigeriaanse anilcden in actie geweest. In het roerige noorden waar leden in de Haoesastam tijdens het week einde in een orgie van bloedvergieten duizend leden van do Ibo- het oosten hebben vermoord, hebben de politie en het leger met wis selend succes getracht de rust te hand- In hc-1 oosten zijn naar schatting 100.000 Haoesa's onder politie- en leger- Eervol ontslag notaris H. H. M. Witkam Bij K.B. is aan H. H. M. Witkam, op zijn verzoek, met ingang van 1 juli 196T, eervol ontslag verleend uit zijn ambt |van notaris ter standplaats d« gemeen- te Den Haag, (Van 'spondentj HENGELO. Op een zomerse zondagavond bij het genot van een kopje koffie is het idee geboren: een strijdersorganisatie van de kleine autobezitter, die nu nog met lede ogen moet toezien hoe mono polistische instanties als rijk, ben zine- en verzekeringsmaatschap pijen een aanslag doen 'op zijn schamel gevulde portemonnee. Een driemanschap, bestaande uit H. Coenen te Ernst, C. de Zeeuw te Deventer en H. H. Warrink te Markelo, heeft zich opgeworpen om te onderzoeken of de markt rijp is voor een vereniging van autobezittere, die bereid zijn voor roaid fd 10* per jaar een vuist !te maken tegen de stijgende kosten mogelijkheden te bespreken. Wij heb- forse bedrag, dat de garagchouc van het autobezit.- ben tijdens deze bijeenkomst een pro- vaak rekent voor een kleine reparat I gramma van activiteiten opgesteld, dat Een bedrag van 40. 50 gulden ben je Het gaat hier niet om de „grote" voor vele Nederlanders aantrekkelijk j kwijt. Terwijl hel royale portefeuille kan moet zijn. Neem nu bijvoorbeeld de hoewel die ook welkom is j witte pompen. Wat een prachtig initia- meer om figuren als de door j ticf. Maar toch een onbehaaglijke toe- Davids bezongen Fordbezitter, stand, omdat er geen organisatie ach- dle zich met sparen en versterven een ter staat. Wij willen met deze witte- ervoermiddel heeft aangeschaft. In zijn riante bungalow, omgeven door anderhalf hectare bos, heeft de heer Warrink het doel en het streven de economische automobielclub, de E.A.C. in oprichting toegelicht. „Wij ivillen een organisatie, die op komt economische belangen van de kleine autobezitter, die ervaart dat het lutorijden al9 maar duurder wordt en liet in staat is om als eenling een krachtig protest t* laten horen. Eaterdag 1 oktober rijn we met een aantal mensen wit alle delen van het lan4, dia vel* beroepen vertegenwoor digen, In Vtreoht bijeen geweest Pm de pomphouders komen tot een regeling onze leden, die dan benzine moe- kunnen tanken tegen een vaste prijs, waarbij wij denken aan 0.46 cent gewone benzine en 0,48 cent voor super. Naar mijn idee zullen de geves tigde maatschappijen met een derge lijke regeling ook gelukkig zijn. Een prijsverschil vinden zij niet zo erg, om dat zij strategisch met hun pompen toch de beste plaatsen bezetten. De meeste witte pompen liggen wat ach teraf. Daar moet je voor omrijden en dat heeft de kleine man er graag voor Een ander punt wat ons steekt Is het cel handighi Dat geld willen wij onze leden besparen door het creëren en inrichten van „doe- het-zelf-werkplaatsen". waar het sleute len onder deskundig toezicht bovendien nog als een aangename vrijetijdsbeste ding kan worden beschouwd. Wij zullen het voornamelijk moeten hebben van kopers van tweedehandsau tomobielen. Zij worden met hun koop dikwijls bij de neus genomen. Door het afdwingen van garanties willen wij ech ter een betrouwbare kring van tweede handsverkopers opbouwen, naar wie wij onze leden met een gerust hart kun nen sturen. Want nu heeft de koper van een tweedehandsauto niemand op wie hij kan terugvallen als hij is beduveld. Wij hopen binnen het jaar 200.000 leden ts hebben. Dan kunnen we als strijders- organisatie een vuist maken, ook tegen de verzekeringsmaatschappijen, die nu naar hartelust premies verhogen, zon der dat de noodzaak daartoe wordt aan getoond. Idealist De heer Warrink, een vlot verteller, maar toch wat ondoorgrondelijk, is van beroep uitgever van kleine periodieken voor agrarische middenstanders. Hij. die zichzelf een idealist noemt, heeft zich in het avontuur gestort. Vanuit zijn comfortabele omgeving, waar mo dern en antiek elkaar sfeervol afwisse len, lijkt het streven van de provoceren de automobielclub simpel. De kleine man die zich achter het witte banier schaart, zal echter moeten afwachten of het ogenschijnlijk reële ideaal van het driemanschap geen nto- pie blijkt te zijn.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9