Noordwijk heeft een nieuwe burgemeester wm UW MENING Eerste abonnementsconcert Residentie Orkest in Leiden DONDERDAG 6 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Mr. J. M, Bonnike uit Maasdriel benoemd per 16 oktober Met ingang; van 16 oktober a.s tot burgemeester van Noordwijk noemd, als opvolger van wijlen mr. O. G. van Berekel, mr. J. M. Bonnike, thans burgemeester van Maasdriel in Gelder land. De nieuwe burgervader van Noordwük is 41 jaar oud en gehuwd. Het gezin telt vier zonen. Hij is geboren in Hil versum, studeerde rechten aan de Rijks universiteit van Utrecht en behaalde nldaar de meestertitel. In 1951 afgestudeerd, werd mr. Bon nike door de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" als stafemployé naar het Verre Oosten gezonden, waar hij op versclilllende kantoren werkzaam was. Als Nederlander moest hij echter in 1958 Indonesië verlaten. Teruggekeerd in Ne derland kreeg mr. Bonnike een functie op het kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, welke functie hjj tot 1960 vervulde, toen hij 16 september van dat jaar benoemd werd tot burgemeester van Maasdriel. De nieuwe burgemeester van Noord- wijk is katholiek. De gemeente Maasdriel, gelegen in de Bommelerwaard, die mr. J. Bonnike nu gaat rullen voor de gemeente Noord- wijk, bestaat uit een viertal kerkdorpen met tezamen rond 7000 inwoners. Het is een zo goed als geheel agrarische ge meente met een naar mr. Bonnike verklaarde heel prettige bevol king. Qua gemeentestructuur zal het echter wel een hele overgang zijn omdat Noord- wijk als hoofdzakelijk badplaats nu een maal geheel andere problemen heeft. De nieuwe burgemeester is gehuwd met mevr. J. C. Weyers. De vier zonen, Jan, en Thijs, beiden 9 jaar oud, Marnix, die 5 jaar telt en Philip van twee, zul len die grote overgang wei wat gemak kelijker kunnen opvangen. Vandaag brengt het college van b. en w. van Noordwijk een kennismakingsbe zoek aan de nieuwe burgemeester in Maasdriel en zullen de eerste afspraken worden gemaakt aangaande de installa tie in Noordwijk. H. Kijk in de Vegte vierde 40-jarig jubileum bij Touwfabrieken omringd door vijf broers Nadat Leiden 3 oktober zjjn traditio neel feest had gevierd, vierde de heer H. Kyk In de Vegte dinsdag 4 oktober van zjjn 40-jarlg jubileum in dienst van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. De huldiging van deze jubilaris door de directie en afvaardi gingen van het personeel op het bedrjjf kreeg een bijzonder accent, aangezien de heer K\jk in de Vegte niet alleen om ringd was door zijn kinderen en aange trouwde kinderen, maar ook door v^jf broers, die allen bij dit concern werk zaam zyn! De heer en mevrouw Kyk in de Veg te werden des morgens bij de ingang van het bedrijf .welkom geheten dor de personeelschef, de heer J. H. F. v. d. Berg, waarbij mej. Th. van Kuijk aan mevr. Kyk in de Vegte een fraai boe ket anjers aanbood. In de cantine werd de jubilaris toe gesproken door de directeur, de heer H. B. Haanappel, die de levensloop van de heer Kijk in de Vegte in het bedrijf LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cux-atoren der Leidse universiteit zijn: Drs. C. P. J. II. Baks, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de culturele antropologie, voor het tijdvak van 1 okt. 1966 tot 1 okt. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse benoemd; Drs. J. H. G. van den Berk, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de conflietpsychologie, voor het tijdvak van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1967 wederom in deze functie benoemd; Mevr. T. A. Cohen-Matthijsen, arts, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de kindergenees kunde, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. II. T. van Dam, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de anorganische en fysische chemie algemeen, voor het tijdvak van 1 okt. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd.; Drs. R. P. Kamphuis, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 sept. '66-1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd. Dr. S. J. Lenselink, wetensch. hoofd ambtenaar A in tijd. dienst bij de faculteit der letteren, met ingang van 1 sept. '66 tot wetsch. hoofdmedewer ker in vaste dienst benoemd. Mej. drs. I. Spiele, wetensch. mede werker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren, met in gang van 1 sept. 1966 in vaste dienst benoemd. Dr. J. van Thuijl, wetensch. hoofd ambtenaar in tijdelijke dierst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 we derom in deze functie benoemd. Mr. R. J. in 't Veld, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot wetensch. hoofdambtenaar in tijdelijke dienst by de faculteit der rechtsgeleerd heid benoemd. de revue liet passeren. Aangezien de jubilaris de afgelopen vijftig jaren byna onafgebroken in de afdeling Spinnery heeft gewerkt, heeft hy zich in die af deling doen kennen als een all-round vakman, voor wie geen enkele machine of werkzaamheid geheimen meer heeft. Naast luiker vervulde hij de funkties van spinner, scheerder, twister, garen transporteur en - omdat hij uitstekend met het machinepark op de hoogte is - die van machinesmeerder. De diréeteur prees de jubilaris niet alleen om zyn vakmanschap, maar ook om zijn trouw én plichtsvervulling. De heer Haanappel bracht hem dank voor zyn prestaties in het belang van het bedrijf verricht en spreker wenste hem van harte toe, dat het hem gegeven moge worden de jaren, welke hem nog van zijn pensioen scheiden op even aangename wyze in goede gezondheid zyn taak te blijven vervullen. Spreker besloot zijn toespraak met een hand druk en bood de heer Kijk in de Vegte de gebruikelijke geschenken aan: het Vererend getuigschrift van de Ned. Mij. 'voor Nijverheid en Handel met insigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armbandhorloge, alsmede een geschenk onder couvert. Koninklijke onderscheiding De burgemeester van Leiderdorp., mr. R. M. Gallas, memoreerde in zijn toespraak tot de jubilaris, dat in de afgelopen veertig jaren veel is ver anderd maar, dat er ook iets is, dat hetzelfde is gebleven: de waardering voor trouw en plichtsbetrachting je gens de man, die trouw op zijn post blijft en behoorlijk zijn werk doet. Het jubileum van de heer Kijk in de Vegte was ook buiten het bedrijf niet onopgemerkt gebleven, zodat hem de aangename taak restte, dc jubilaris uit te reiken de bronzen ere-medaille. verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Onder applaus \an de talrijke aanwezigen decoreerde de burgemees ter de heer Kijk in de Vegte met de versierselen. De bedrijfsleider der vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang, benadrukte in zijn toespraak de rust en zekerheid waarmee de jubilaris zyn werk ver richt: spr. liet ook mevrouw Kijk in de Vegte in de hulde aan haar man gebracht, delen. De heer J. Nievaart, chef van de afdeling, mede sprekend namens zijn collega, de heer K. Kupe- rus, die in het buitenland vertoeft, haalde enkele herinneringen op, ge waagde van een prettige samenwer king en deed zijn lofprijzende woor den vergezeld gaan van een kist si- De voorzitter van de Jubileumcom missie, de heer Jac. Stouten, bood'met enkele geestige woorden een thee servies aan, terwijl baas W. Koelen mevr. Kijk in de Vegte een boeket bloemen offreerde. Namens de Onder nemingsraad bracht de heer A. Beij de gelukwensen over. De hem toegezwaaide lof had de jubilaris niet onberoerd gelaten, die tenslotte alle sprekers daarvoor dank zegde. Na dit officiële gedeelte van de huldiging kreeg de jubilaris nog vele handen te schudden, niet alleen van al de collega's uit zijn afdeling, maar ook van vele leden van het kantoor- en technisch personeel. OPEN BRIEF MILITAIRE PARADE Leidens Ontzet is gevierd en zoals verwacht mocht worden, heeft het mili taire défilé wel plaats gevonden, immers een défilé van enige honderden mannen en een handjevol gevechtswagens is geen „machtsvertoon" van het leger, doch hoogstens een herinnering aan het feit, dat het ontzet een belangryk deel was van een bevrijdingsstryd, die heus niet alleen om haring en wittebrood ging. De Open brief Militaire Parade, opge steld door een groep ondertekenaars en opgenomen in dit blad van 27 septem ber j..l., vraagt echter wel een ant woord. Ik richt mij nu met mijn open brief tot die ondertekenaars. In uw schrijven wordt doodleuk aan het adres van de 3 Octobervereniging beweerd: „U zult de oorlog als een ver achtelijk en mensonterend bedrijf be schouwen". Dat weten we dan al weer: de oorlog een verachtelijk en mensonterend bedrijf. Verschil tussen aanvaller en verdedi ger wordt niet gemaakt, noch tussen verdrukker en verdrukte. Neen, alles gaat over één kam. Onze mannen op de Grebbeberg, de mariniers in Rotterdam, onze vloot, onze luchtmacht, de koopvaardij en het ondergronds verzet, zij allen volvoer den een verachtelijk bedrijf. Ik dank u namens allen, die hun le ven gaven in de strijd tegen het nazi- regime. Uw schrijven is een onbehoorlgke stemmingmakery. Wie welbewust de weerkracht van ons volk, dat zeker geen oorlog wenst, tracht te ondermijnen, begaat een kwa lijk bedrijf. We kennen de verschijnselen. De ouderen onder ons herinneren zich het gebroken geweertje, de kreet „Geen man en geen cent" en het beknibbelen op de oorlogsbegroting. Naarmate de donderwolk in het oos ten donkerder werd, verdwenen de ge broken geweertjes, verstomde de kreet en trachtte men de aangerichte schade te herstellen, natuurlyk te laat. En toen, tegen alle verzekeringen in. op 10 mei de overval plaats vond, moes ten onze jongens de strijd aanbinden, slecht en onvoldoende bewapend, te gen een overmachtige vijand. Aan wie de dank? Och, van de voormalige dragers van het gebroken geweertje en de „Geen man en geen cent"-mensen zijn er onge twijfeld in de oorlog gevallen en in het verzet, dat een ondergrondse oorlog was en niet minder gevaarlijk dan een open gevecht. We kunnen niet meer spreken over schuld, maar we kunnen wel trachten te voorkomen, dat de geschiedenis zich zal herhalen. Ons leger is er en moet er zijn om samen met onze bondgenoten een even tuele nieuwe aanslag op de vrijheid van ons volk te weerstaan. En schrijft u nu maar eens ingezon den stukken naar een eindje oosteiyker gelegen kranten, als daar défilé's en parades worden gehouden, die een tikje groter zijn dan ons tamme défilé. Ik ben benieuwd naar het resultaat. H. MULDER, Ridder Militaire Willemsorde. Lid van het Veteranen Legioen Nederland. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Standen van de parencompetitie per 4 oktober: Groep A: 1 Kuyt-Eldering 290 p., 2 Biesot-v. Weizen 258, 3 v. d. Burg-van Ingen 256, 4 mevr. Vrijenhoek-Rompes 254, 5 dames Stigter-v. d. Ende 243, 6 Vryenhoek-v. Helvert 235, 7 Janson-Rip 234, 8 echtp. Tijssen 231. 9 De Vries- Lodder 227, 10 v. d. Steen-Kappers 226, 11 dames Sier-v. Zijl 216, 12 echtp. De Vrind 211. Groep B: 1 Rodenburg-Wesseling 288, 2 v. Ravenswaay-Engels 263, 3 echtp. Jansen 251, 4 Klinkenberg-Smittenaar 249, 5 mevr. Derogee-Bekooy 243, 6 Rob bers-Lepelaar 242, 7 De Vries-Biesot sr. 241, 8 Kammeraat-v, Kempen 239, 9 Bloemhof-Dyiser 237, 10 dames Bern- hard-Bon 229, 11 mevr. Vroom-Foppen 201, 12 Selier-v. d. Vlist 197. Groep C: 1 Middelham-Beugelsdijk 153, 2 echtp. Holleman 152, 3 Dek-Goed- hart 151, 4 v d. Bergh-Wesseling 132, 5 echtp. van Kempen 127, 6 mevr. Har- loff-Harloff 115, 7 Kooyman-Hemmers 114, 8 mevr. Winkler Prins-partner 111, 910 echtp. Lauwaars en Reus-de Heer 102, 12 Riel-v. Egmond 95. Maandag 10 oktober a.s. wordt in de Waalse kerk, Breestraat 64 te Leiden, een concert gegeven door Lize Schoo, sopraan, Han Kapaan, hobo, en Theo ten Hooven, orgel. Op het programma staan o.a. werken van Pepping, Haas, Bach en Huygens. Het concert begint om acht uur 's avonds. Een aantal baldadige jongelui heb ben gistermiddag om twee uur 'n brand- kraan opengedraaid in het Lido-theater aan de Steenstraat. Een kleed in het portaal op de eerste verdieping werd door deze vandalenstreek gedeeltelijk onbruikbaar, terwyi er mogelijk ook schade is toegebracht aan electricitelts- leidingen onder de vloer. In een wo ning aan het Levendaal brak gistermid dag omstreeks 3.30 uur brand uit in de keuken door kortsluiting met de was machine. De brandweer heeft het vuur in de geheel uitgebrande keuken ge blust. De bewoner was tegen brandscha de verzekerd. In zijn woning aan de Langebrug is de 72-jarige Leidenaar C. Hilbrink gisteravond 11 uur van een trapje gevallen en met zyn achterhoofd op een emmer terechtgekomen. Door deze ongelukkige val liep de oude heer een wond aan het hoofd op. Door de EHD werd de heer Hilbrink naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Gisternacht te omstreeks 12 uur is de 32-jarige J. Beekman uit Leiden ge wond geraakt toen hij in zijn tuinhuisje in de volkstuin achter de Kooilaan een wasketel van een petroleumstel stootte. Hij kreeg een flinke hoeveelheid kokend water over zyn rechtervoet en liep hier bij brandwonden op. De EHD vervoerde de nachtelijke koker naar het Acad. Ziekenhuis. De Nationale Reclasse- ringscollecte, die van 19 tot en met 24 september is gehouden, heeft in Leiden een bedrag van 7375.10 opgebracht. De huis-aan-huis-collecte leverde een bedrag op van ƒ5634.41 (v. j. 5263,80), de straatcollecte ƒ1740,69 (vorig jaar ƒ1603,—). Openinv Rijnlandflat voor alleenstaanden Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten deelt mede namens het bestuur van de Coöp. Woonvereniging voor Alleen staanden „Rynland" mede, dat de offi ciële ingebruikneming van de Rijnland flat aan de Bachstraat-Churchilllaan te Leiden, op vrijdag 14 oktober a.s. zal geschieden door burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Na de opening te 14.00 is er een receptie In de recrea tiezaal van het gebouw. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT De heer J. Fentener van Vlissingen, geboren te Hengelo en thans wonende te Taizé - Communauté (Frankrijk), broeder van de Communauté de Taizé, werd heden bevorderd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op een proefschrift getiteld „Een spycho- logische theorie van de vriendschap op grond van enige literaire exempla. Promotor was prof. dr. A. M. J. Chorus. Samenvatting proefschrift Vrienden beleven elkaar als uitzon derlijke, speciaal voor elkander ge maakte mensen. Die ontdekking, dat besef, de verwerkeling daarvan zyn irrationeel (Complex van Montagne). Vriendschap voert gelijken gezamen of maakt mensen gelijk, tot tweelin- gen-in-verschijning (Complex van Amis en Amiles). Toch zullen ze ook uiteenlopen, eikaars onoverwinlijke tegenstanders kunnen en moeten zijn (Complex van Gilgamesj en Enkidu). Getoond wordt hoe deze drie aspecten psychologisch samenhangen. Op vol wassen leeftijd gaat men begrijpen dat beider levensweg niet identiek kan blijven, maar dat de betekenis van elks bestemming verwant is. Voort gaande op gescheiden wegen blijven ze elkaar begeleiden. Een handels editie van deze studie verschijnt nog dit najaar onder de titel „Duet en duel". De heer B. van Eyr.sbergen, ge boren te 's-Gravenhage en thans wo nende te Leiden, werd heden bevor derd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „The heat of mixing en the law of corresponding states for gaseous mixtures". Promo- tor was prof. dr. J. J. M. Beenakker. Samenvatting proefschrift Van een drietal gasmengsels werd de mengwarmte (excess enthalpie) be paald voor drie concentraties,. bij 201, 231 en 293 graden K en in een druk- gebied van 20 tot 120 atm. Door toe passing van een theorie voor vloeistof mengsels werd een goede overeenstem ming gevonden voor de gasmengsels met hoge dichtheden. Tenslotte werd nagegaan in hoeverre dc wet van de overeenstemmende toestanden geldt voor een aantal gassen. In het proef schrift werd een uitgebreide tabel op genomen, inhoudende een overzicht van de thermosynamische gegevens van een negental gassen. ZOETERWOUDE- LEIDERDORT Prysklaverjassen Morgen, vrydag 7 oktober, ie er weer een prijsklaverjas- avond voor leden en donateurs van de V.V. Meerburg. Aanvang 8 uur precies in de kantine van het clubgebouw. Nikita Magaloff in Beethovens pianoconcert 5 Het Residentie-orkest zal op dtnsdag- •ond 11 oktober a.s. het eerste van de acht abonnementsconcerten van het sei zoen 19661967 in de Stadsgehoorzaal te Leiden geven. Willem van Otterloo zal dit concert dirigeren en de pianist Nikita Magaloff zal solistische medewerking verlenen. Het programma voor dit eerste abon nementsconcert in Leiden is uit drie werken samengesteld, die tezamen een belangwekkend programma vormen. Van Otterloo zal de „Music for the j Royal Fireworks" van Handel en ,,Le j du printemps" van Strawinsky di rigeren. Magaloff zal met het orkest het Pianoconcert nr. 5 van Beethoven uit- Nikita Magaloff, in St. Petersburg ge boren. studeerde in zijn geboortestad en maakte reeds voor de tweede wereldoor log naam als begeleider. Na 1945 trad hij als solist op en hij verwierf zich spoe dig aanzienlijke reputatie als virtuoos vertolker van een omvangrijke reper toire. Magaloff die jaarlijks grote tournees door alle werelddelen maakt trad vele malen op met het Residentie- Orkest. in Leiden het laatst in april '66, toen hy het Pianoconcert K. 482 van Mozart en het Capriccio van Strawinsky speelde. Ernstige autobotsing op Leidse Vondellaan Op de Vondellaan ter hoogte van de Coomhertstraat heeft vanmorgen om streeks tien voor half elf een ernstige aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's. Eén van de bestuur ders, een 67-jarige Leidenaar, sloeg zonder richting aan te geven plotse ling linksaf. Hij kreeg bij de botsing het stuur in de borst cn moest mei zware inwendige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. De andere auto, die in de richting van de Morsweg reed, werd bestuurd door een 27-jarige inwoner van Zand- voort. Deze bestuurder klaagde over hevige pijnen in de borst. Zijn vrouw kreeg een hersenschudding en zijp schoonmoeder een beenbreuk. Alle drie werden naar het. Academisch Zie kenhuis gebracht De politie verzoekt getuigen zich in verbinding te stellen met de afdeling Verkeer van het Politiebureau aan de Zonneveldstraat. Centre Culturel Francais de Leyde Het ..Centre Culturel Francais de Leyden" heeft zijn werkzaamheden voor het seizoen 1966-1967 hervat. De heer Charensol zal zyn „Cours libres" openen op 19 oktober te 20.00 uur, met het onderwerp: Initiation aux Existen- tialismes. Plaats van byeenkomst: In stituut voor de Romaanse Taal- en Letterkunde. De „Conférences" zullen gehouden worden in een zaal van de Rijksuniversiteit. AMATEUR-TONEEL Het ligt in de bedoeling van het Leid se afdelingsbestuur van de Ned. Ama teur Toneel Unie, in samenwerking met het W.K.A., om dit seizoen de onder linge band nog eens extra te verstevigen en wel door middel van een fragmenten toneelwedstryd. Men is van plan drie groepen te vormen t.w. groep A: voor meer gevorderde amateurspelers; groep B: voor hen, die aan het begin van hun toneel loopbaan staan; groep C: voor school- en jeugdverenigingen of jeugd leden tot 25 jaar. Men wil dus iedereen in elke groep zoveel mogelijk een kans geven om mee te doen. Daarom zijn de groepen A en B niet, en de groep C wel aan leeftyd gebonden. Men kan zich natuurlijk ook voor meerdere groepen opgeven. De voorwaarden, verbonden aan deze toneel- of fragmentenwedstryd zyn: 1. in de keuze van uw fragmenten bent U geheel vrij; 2. het te spelen stuk of fragment mag een speeltyd van niet korter dan 20, en niet langer dan 30 minuten heb- 3. er mogen minimaal 3, en maximaal 5 personen meespelen. Voorlopig is de wedstryd gepland in midden februari 1967 en de eventuele finale in begin maart 1967. De kosten hangen af van het aantal deelnemers. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 7 OKTOBER N.Z.H. Diploma-uitreiking namens afd. Leiden door het Verbond van Vei lig Verkeer. Kantine garage Rynsbur- gerweg, 20.00 uur. Algemene Ledenvergadering „De Na tuurvriend" Petruszaaltje, Lammen- schansweg, aanvang 20.00 uur. College Studium Generale „De stad Leiden in ontwikkeling", lezing over ruimtelyke planologie door ir. N. K. Post. Zaal XII universiteit, 11.30 uur. T entoonstellingen Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (t/m 10 okt.). De Lakenhal. - Tent. van werken van Co Westerik en grafiek van Wout v. Heusden (t.m. 16 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt) Grafiek van Marijke Man (tot 1 nov. dag. vanaf 4.30 uur). Boerhaavezaal Schilderijen en te keningen van G. de Wit (tot 23 okt. dag. van 2.30-5.30 en van 7.30-9.30 uur). Musea Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). BURGELIJKE STAND Geboren: Onno, zn van F. v. Gellecum en J. Gans, Willem Gijsbert, zn van C. W. Benthem en G. Bos, Maarten, zn van H. W. Verrips en D. Benschop, Madzy Engénie, dr van G. H. Besselaar en T. de Kok, Anneke Arda, dr van P. J. van Helsdingen en C. J. Mens Fiers Smeding, Frederik Ferry, zn van P. Koenen en A. M. Bijleveld, Arnout Peter Antoon, zn van J. A. van der Snoek en A. M. van Rhijn, Lena Marry, dr van C. van der Plas en A. van Roon. Use Rosa Isa bella, dr van J. J. Verhaegen en A. M. N. Perillieux, Nancy Jacqueline, dr van A. A. Vreeken en C. Kloots, Marianne, dr van' E. A. Odijk en W. Alblas, Andreas Johannes, zn van J. C. Bunnig en M. van der Staak, Fiona Jacinta, dr van H. H. de Kiewit en R. M. Quinn, Pieter Gerardus, zn van P. Bol en J. Linschoo- ten, Cornelis, zn van C. de Vroedt en H. van Malde. Overleden: F. F. Susan. 67 jr., man. M. I. Losecaat Vermeer, 75 jr, wed. van H. R. Ribbius, J. E. Sanders, 5 dagen, dochter, J. J. van Tongeren, 53 jr., m. Ernstige aanrijding bij Estec te Noordwijk Op de Zwarteweg tussen Katwijk en Noordwijk ter hoogte van de ter reinen van de Estec vond gistermid dag om half zeven een ernstig ver keersongeval plaats, waarbij vyf men sen letsel opliepen. Komend uit de richting Katwijk werd een autobus in gehaald door een personenauto, die gelijktijdig met een personenauto, die uit de uitrit van de Estec kwam, de splitsing met de Zwarteweg naderde. Met een zware klap reden de twee auto's op elkaar in, terwijl de autobus uitweek in het bouwland aan de weg, waar hij diep wegzakte in de vers geploegde grond. Het mag een wonder heten, dat dat de afgeladen bus niet is gekanteld. De vijf inzttenden van de auto, die uit de uitrit van de Estec op de Zwarteweg in botsing was ge komen, waren allen Denen, werkzaam op de laboratoria van dit onderzoek centrum. Ze moesten allen worden opgenomen in het Academisch Zieken huis, waaruit ze reeds zijn ontslagen. Twee inzittenden liepen een hersen schudding op, een ander had een ge broken arm en een vierde werd ge wond aan de borstkas. De bestuurder van de personenauto, die uit de richting Katwijk was gekomen een 38-jarige Fries, raakte verwond aan de lippen. Beide auto's zijn geheel vernield. Rijnsburgs meisie te Katwijk aangereden In de Princesstraat te Katwijk aan Zee is gistermiddag om tien minuten voor zes een ongeluk geschied, waar bij de 16-jarige Anneke Heyer uit Rijnsburg ernstig gewond raakte. Het ongeluk gebeurde, toen het meisje naast een vriendin door de Prince- straat reed en de shawl van haar vriendin plotseling voor haar brom fiets wapperde en verward raakte in het stuur. Hierdoor verloor het Rijns- burgse meisje de macht over het stuur en ze kwam te vallen juist voor een bestelauto, die uit de tegenover gestelde richting naderde. De auto greep haar met een wiel en reed over haar been. Met een dubbele gecompli ceerde beenbreuk moest het meisje, na voorlopige behandeling door twee artsen, naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. De brom fiets is zwaar, de auto licht bescha digd. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 612 okt. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Aimes vous Brahms? (volw.) Dagelijks: 2.30, 700 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Sherlock Holmes contra Jack the Ripper (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Hoe steel ik een miljoen (A.L.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.20, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefhebben. Prolongatie (str. vol- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Chinese avonturen in China (A.L.) prolongatie. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Een vreemeling in Sacramento (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PINT Hoe is de verhouding met uw buren? KORRELTJE Men moet niet altijd denken over moel- ïykheden aoch de mogelijkheden onder ogen zien. Marktberichten LEIDEN, 5 okt. Groente Andijvie 8-12, snijbonen 87-124, stambonen 48- !B8. kroten 11-14, kroten, gekookt 55. rode kool 8-16, groene kool 13-20, prei 16-31, spruiten: A 46-59, B 34-42. C 30-36. tomaten: A 4 00-4.05, B 3.90-4.15, C 3.65-3.85, CC 2.00-2.10, witlof 101- 146. Per 100 st.: bloemkool A 14-51, komkommers A 28-52, sla A 4-10. Per 100 bos 30-45. Uien 16-24. 's-HERTOGENBOSCH, 5 okt. Vee Aanvoer 7095 st. vee, waarvan 2355 runderen, 404 graskalveren, 672 vette kalveren, 1617 nuchtere kalveren, 352 schapen, 21 geiten, 16 fokzeugen, 561 slachtvarkens, 1097 biggen. Prijzen: (uitgez. buitengew. kwal.). Melk en kalfkoeien 965-1525, guiste koeien 800- 1150, kalfvaarzen 1075-1500, klamvaar- zen 940-1160, guiste vaarzen 885-1090, pinken 610-815, graskalveren 325-500, nuchtere kalveren - fok-mesterij 190- 330, weideschapen 70-100, lammeren 475-600, biggen 64-80, alles per stuk, slachtrunderen: aanvoer 802 st. Prij zen: extra kw. 4.20-4.45, le 3.70-4.10, 2e 3.25-3.60, 3e 3.00-3.20, vette stieren 3.70-4.20, worstkoeien 2.80-3.00 p. kg sl.gew., vette kalveren: le kw. 4.00- 4.30, 2e 3.60-3.85, 3e 3.20-3.50, nuchte re sl.kalveren 145-185, sl.varkens 2.20- 2.30, sl.zeugen: le kw. 2.00-2.20, 2e kw, 1 1.93-2.00 p. kg lev. gew., vette schapen 80-110, vette lammeren 90-125, nuch tere sl.kalveren 40-75 p. st. UTRECHT, 6 okt. Vee Totale aan voer 4035: runderen 1210, vette kalve ren 262, graskalveren 58; nuchtere kal veren 296, schapen 805, varkens 469 (boven 100 kg), id. 63 (beneden 100 kg), biggen 834, bokken, geiten 38, Prijzen: melk-, kalfkoeien 990-1475, kalfvaarzen 1050-1570. vare koeien 860- 1070. pinken 560-770. stieren 780-1250, graskalveren 340-515, nuchtere kalve ren 42y, -82fokkalveren 140-280, schapen 90-120. lammeren 95-135, dr. varkens 450-500, lopers 100-120, big gen 70-80. bokken, geiten 12-55, vette koeien le kw. 3.70-3.95. id. 2e kw. 3.55- 3.70, id. 3e kw. 3.15-3.55, vette kalve ren le kw. 3.85-4.15. id. 2e. kw. 3.75- 3.85, id. 3e kw. 3.40-3.75, nuchtere kal veren 1.40-1.80, zware, vette varkens 2.20-2.25. zouters 2.45-2.50. sl.zeugen 1.90-1.95, ionge sl.zeugen 1.95-2.05, Melk-, kalfkoeien, handel rustig, priis- houdend; vette koeien, flauw, prijsh.; vare koeien, rustig, prijsh.; vette kal veren. vlug, hoger: graskalveren, re delijk. prijsh.; nuchtere kalveren, wil lig, prijsh.; fokkalveren. willig, even lager: schapen en lammeren, willig, prysh.: varkens en biggen, redelijk, even lager. GOUDA, 6 oktober, KAAS Aanvoer 97 partijen. Prijzen (in per kg): le kwal. 3.51-3.59; 2e k\yal. 3.40- 3.50; extra kw. 3.60-4.10. Handel matig. BARNEVELD, 5 okt. Pluimvee. Aanvoer ca. 23.000 stuks, handel rede lijk: pry zen (in per kg): slachtkippen witte 2.15—1.40. zwarte 1.40—1.50. ro de 1.55—1.65. Slachtkuikers 1.65—1.75. L'DAM, 5 okt. Eieren. Aangevoerd waren 83800 kippeeieren. De noteringen waren voor 3000 eieren no. 0 ƒ16.50— 17.15, 13400 eieren no. 1 14.—14.90. 30400 eieren no. 2 13.00—13.75, 20700 eieren no. 3 11.10—11.80,, 13800 eieren no. 4 10.30—10.90, 1500 eieren no. 5 ƒ9.35—9.85, 300 eieren no. 6 8.35— 8.90. 700 kneus 9.35—10.00. R'ARENSVEEN, 5 okt. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 1425. Rim Rood 10—17, Sim Wit 11—21, G.J. Sim 17, Keefer 13—14. Sim Arthur 16—17, Fa- rah Diba 21. Tangerine 21. Esperance 16, Lelies 1832. Nerine 1549, Ger- bera 2734, Rozen Garnette en Carol 611, Elsbeth 19, Zorina 1519, Ouis- burg S—10. Super Star 2635, Towny Gold 68. Carla 2940, Baccara 2832, Tradition 1922. Ficus 1.25, Cyclamen 801.50, Bougainvillea 1.451.60, ge plozen chrysanthen Diplomaat 2242, Bornholm 2032, Migoli 1625, Breit- ner 12—24, Alec Bedser 19—32, Me daillon 2122, Evelyn Bush 1826, White Hope 1722, Regalia 1828 p. st. Troschrysanthen Chatsworth 5369, Sneeuwprinses 1.30, Lilian Hoek 6093, Escorte 74—97, White Hope 72- -1.00. Tip Top 68—1.02, Davine 701.00, Bambino 6779, Golden Orphê 5086, Grace 6594. Lucida 6389, Janny 5864. Gigolette 6885, Juweeltje 65 83, Koene's Elite 63—8S, Roland 82 90, Raket 71, Roodkapje 8891, Beryl 1.07, tros gemengd 761.01, Tokyo 1.60 1.85. Eikenblad 4148, Snijgroen 22 —69, Freesia's 46—1.10, Irissen 60—1.75, Ornithogalum 2584 p. bos. R'ARENDSVEEN, 5 okt. Groenten. Aardbeien 0.45 per doosje, Snybonen 80.00—125.00, idem stek 30.00—47.00, Kropsla 4.008.00, Bloemkool 14.00 54.0, Groene Kool 14.00 p. 100. Tomaten export 3.204.30, idem binnenland 2.00 —2.80 per bakje van 6 kg. RIJNSBURG, 5 okt. - Bloemen Chrysanthen: Breitner 1728. Diplo maat 31-48, Escorte 26-42, W. de Lange 31-40, Bornholm 16-35, Evelyn Bush 21-27, Migoli 18-26, Alec Bedser 21-39, Gerbera 18-32, Nerine 18-34, Zorina 18-23, Baccara 23-49, Garnette 9-15, Lelies 19-32, Am. Anjers Harvest Moon 21-23, Keefer 17-23, Desireé 19- 22, Sim wit 15-22, sim rood 16-21, Espérance 16-21, Arthur 18-21, sim rose 18-20. Shocking Pink 13-17, alles per stuk. Troschrysanten 75-155, Tokio 130-180, Lyona 120-170, Freesia's: White Swan 80-130, G Yellow I 70-100, White Swan 2e soort 45-65, Eikenblad 23-41 per bos; Ornithogalum 380-850 per 100; Irissen 85-145, Anemonen 23- 37 per bos.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3