HET DRONG TRAAG TOT NECMI DOOR: BESIKTAS HAD VERLOREN ÉtfCliMifiHwfife Zonde van licht dat voor Sparta-Floriana aan moest Piet wil je een stok kaas nithet vuistje Europa Cup II een zoethoudertje Weergaloze tweede treffer van Keizer pt; 2-,£n 3' „DE BLOEMERT" VOLLE WINST UIT VAN TUYLL MEMOSIAAL Allouez II had grote haast SWART IN NIEUWSTE CREATIE: VERDEDIGER Rivalen liepen half punt op Donner uit Gligoric weer alleen leider DONDERDAG 6 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Sparta's produktieve aanvaller Ad Vermolen (vorig seizoen nog spelend in de tweede-divisieclub De Baronie uit Breda) ziet het leder met graagte van zijn voet vertrekken. Dq doelman van Floriana (tweede van rechtsis reeds gepasseerd, het doel is onbeschermd en Sparta's tweede treffer zal op het scorebord komen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM En ze waren nog vol goede hoop geweest. Voorzitter Juliard Mizzi had het met een zelfverzekerd glimlachje immers zelf gezegd: .Jullie hebt in La Valetta gelijk ges|>eeld tegen Sparta en nu gaan jullie op een echt veld spelen, met gras en zonder heuvels en dalen". Als by de uitdrukking had gekend, zou hjj eraan hebben toegevoegd ..mijn liefjes, wat willen jullie nog meer". Dapper waren ze het Feijenoordstadion binnengedraafd, dapper bleven ze strijden tot het bittere eind. Want de amateurs van Floriana. die voor hun tweede duel in de Europa Cup 2 de verre reis ervoor over hadden gehad, werden van de gras mat geveegd. En dat door een pover Spar- Klein programma in Nootdorp (Van onze paardesportmedewerker DEN HAAG Zaterdagmiddag heeft Nootdorp een klein programma. Zeven draveryen zyn het maar. omdat voor de scriedravery tenslotte maar acht paar den ingeschreven bleven. Nu wordt het een heat. beslist door tydoptelling. Du mas kan snel genoeg gaan om tenminste een heat te winnen en in de volgende regelmatig doorgaand op een goede plaats te eindigen. Double Deter kan ten minste even snel. maar is niet erg be trouwbaar. Dazy H zou met Wagenaar jr. wel eens in de buurt kunnen komen, maar vorige week hield deze combinatie het nog niet lang genoeg vol. Brahmapoetra S is wel het aangewezen paard voor de koers van de hoogste klassers A Reine Kinley is iets minder snel. maar wel wat vaster de laatste we ken en YY Hanover wint ook weer wat aan vorm, zodat een plaats bij de eerste drie lang niet onmogelijk is. Dit zou dan inhouden, dat Anastasia Hanover er niet bij zou zijn. Aura van Zelda is met een amateur misschien in staat om in het met zeven paarden matig bezette koersje voor de amateurs eens te winnen Zij is redelijk constant in haar werk, maar zal mis schien met het tempo van Crystal Heny. die veertig meter van haar krijgt, moeite hebben. De eerste start is om half drie en het programma luidt: Arabiëprys (2000 m. met trio): Baron Heny - Zorro d'Aster - Zambesi. Syriëprijs (1660 m, eerste heat): DU- mas - Double Deter - Dazy H. Turkijeprijs (2000 m, met trio): Brahmapoetra S - A Reine Kinley Y Y Hanover. Syriëprjjs (1660 m, tweede heat). Libanonprys (2000 m): Stal Vergeer (Doekle Mac en Duke Hollyrood) - Daranos van 's-Oravenhof - Edel van 's-Gravenhof. Egypteprijs (2000 m. met trio) Zingley Sister - Buick Magowan - Blaokfoot van 's-Gravenhof. Israëlprys (2100 m, voor amateurs): Aura van Zelda - Crystal Heny - Doorn roosje V. Alkmaar In Alkmaar is zondag een koers over 3040 meter, één over 1380 meter en één over 1700 meter als variatie op de ge bruikelijke koersen over 2000 meter of daaromtrent. Om half twee ls de eerste start van het programma dat luidt: Willem van Oranjeprijs (2380 m. met trio): Evaline Norton - Daisy Norton - Duco H. Acht oktoberprijs (2380 m): Dynamica - Dollard - Diamant B. Dirk Duivelprijs (1700 m, van meet, met trio): Brahmapoetra S - Aureola - Bosvink S. Outsider: Abdullah Hanover. Victorieprijs (3040 m)Zingley Sister - Arrow Axworthy - Yonker Hanover. Out sider: Alchimist. Feestprys (2060 m. voor amateurs): Boreas van Ernestheem - Carla - Chris je Norton. Vcstingprijs (2040 m. eerste afd.. met trio): Bretteur P - Barones Spencer K - Alice van Hagheweyde. Outsider: Star Performer. Alkman rs Ontzctprijs (1380 Falir S - Frickson R - Fabiola Kitty Sluitingsprijs (2380 m): Delphine W - Cittie Princess - Eddie Scotch. Vestingprys (2040 m, tweede afd.: met trio)Bosvink S - Aureola - Bento Kltty. Outsider: Aleid Wiliiams. Jakob Kabeljouwprijs (2060 m): El Cid <f Aster - Eduard H - Edward Kinley. Het West-Nederlands Symphonic Orkest o.l.v. Sam Swaap geeft woensdag 19 oktober het eerste abonnementscon cert In Diligentia. Solisten zijn de pianisten Marinus Flipse en Nico de Rooy. Op het programma staan wer ken van o.m. Dlttersdorf, Mozart er Van Dijk. ta, dat zulk een ontstellende hoeveelheid kansen miste, dat de eindstand 60 een schande is voor de Rotterdammers, die met dat gelykspel op Malta een volle bak hadden trachten te vangen. Het werden slechts veertienduizend kijkers en die x veelden zich stierlijk. Er kunnen nog zo veel Europa Cyps in het leven worden geroepen, het blijft een surrogaat" van de ene echte, die voor landskampioenen. De rest is een zoet houdertje voor de mindere goden. Of voor helemaal geen goden, zoals Floriana. dat met een enkele prof, de Engelsman Ted Phillips die er nog een paar duiten uit slaat op Malta, geen partij was voor een falend Sparta. Wat doen zulke clubjes in een Europese voetbalwedstrijd. Het waren aardige jongens, daar niet van, die tot het eind keurig bleven voetballen en nog nooit van vuile trucjes hadden gehoord. Maar ze horen hier eenvoudig niet thuis. Zeker niet in een Feijenoordstadion. dat hen wel ruimtevrees zal hebben bezorgd met die lege tribunes. De strijd is gauw verteld. Floriana hield het een kwartier, vooral omdat Sparta zo dom voetbalde dat er geen doelpunt kón vallen. Maar Charley Bos veld had al zo dikwijls in zijn goocheldoos getast en dat kon omdat alle trucjes bij voorbaat gelukt waren dat die tref- een kwestie van tijd waren. Kemper opende het halve dozijn na een listig hakje van Bosveld. Toen was het meteen gebeurd tnet Floriana. De score had zonder moeite tot de dubbele cijfers opgevoerd kunnen worden als Sparta, zonder Madsen, wat meer kaas had gegeten van schieten. Met de rust was het 4—0 door Vermolen, Bosveld nog eens Vermolen en daarna stopten Bouman en Kemper er op hun gemak nog twee in. Af en toe hield doelman Anthonie Borg. een van de drie „Borgjes" wie Salvo en Lolli tot de besten bij de Maltezers behoorden met uiteraard prof Phillips, ook wel eens een schot. Meestal echter niet. Het zien van een taan was voor hem al voldoende om de handen zo ver van elkaar te houden. ?r een vloot ballen door kon zeilen, t was zonde van het vele licht, dat ervoor moest worden aangestoken. Nog meer Europa Cup II Door een 4—1-zege op Spora Luxem burg heeft het Ierse Shamrock Rovers zich geplaatst voor de tweede ronde. De Ieren hadden de eerste wedstrijd even eens met 41 gewonnen. De Finse bekerwinnaar Kamraterna heeft de tweede wedstrijd tegen Servette (Genève) in Turku met 2—1 verloren. Servette plaatste zich voor de tweede ronde. De eerste wedstrijd was in 1—1 geëindigd. Sporting Braga heeft een 3—2-overwin- ning op het Griekse AIK Athene behaald. De Portugezen plaatsten zich hierdoor voor de tweede ronde. De eerste wedstrijd werd ook door Sporting Braga gewon nen: 1—0. De Bulgaarse bekerhouder Slavia Sofia verzekerde zich van een plaats in de tweede ronde door een 40-overwinning op het Engelse Swansea Town. De eerste ontmoeting eindigde in 'n gelijkspel 1 1. Door een 3—O-overwinning op OFK Belgrado plaatste Spartak Moskou zich voor de tweede ronde. De Russische doel punten werden alle na de rust gescoord door Semin, Khusianov en Bokatov. De eerste wedstrijd had de Moskovleten reeds een 3—1-zege opgeleverd. Het Hongaarse Vasas Gyoer heeft zich geplaatst voor de tweede ronde. De Hon garen versloegen het Italiaanse Fioren- de tweede wedstrijd het Ierse Glentoran een 4—0-nederlaag toegebracht. Daar de eerste wedstrijd in 1—1 was geëindigd, gaan de Rangers over naar de volgende Door een 32-overwinning op het Tsjechische Tatran Presov heeft het Westduitse Bayern München zich geplaatst voor de tweede ronde. De eerste ontmoe ting eindigde in 1—1. Racing Strasbourg heeft in de eerste wedstrijd voor de eerste ronde de Roe meense bekerhouder Steaua Boekarest met 1—0 verslagen. Studiedag over amateurorkesten RIJSWIJK De culturele raad van Zuid-Holland houdt op zaterdag 5 no vember een studiebijeenkomst in de Kleine Schouwburg aan de Karmmozijn- straat te Rijswijk. Onderwerp van deze studiedag is het amateur-symfonie- en strijkorkest. Onder meer worden inlei dingen gehouden door mej. mmr. H. J. D. Revers, oud-directrice van de Ver eniging van de Ned. Gemeenten en be stuurslid van de orkestvereniging Musica te Den Haag, en door de heer H. G. Stam, directeur van de Rotterdammse muziekschool. Verder zullen amateuror kesten en ensembles een en ander een demonstratief karakter geven. Kindvall scoorde voor winnend Zweden STOCKHOLM. Zweden heeft gis teravond in Stockholm de vriendschap pelijke voetbalinterland tegen Oostenrijk met 41 gewonnen. De Zweedse doel punten werden gemaakt door linksbuiten Lundblad. Feijenoordrechtsbinnen Ove Kindvall en rechtsbuiten Turesson (2). Linkshalf Flögel scoorde voor Oosten rijk. ISTANBOEL Een vanuit de verde diging operend Ajax is er op het kei harde en hobbelige veld van Galatassa- ray in geslaagd Besiktas met 21 te be dwingen. De Nederlandse kampioen, die de eer ste wedstrijd reegis met 20 had gewon nen, speelde de eerste helft onder het motto „alles in de verdediging". De stormlopen van de Turken werden in de kiem gesmoord en daardoor werd bij de rust een blanke stand bereikt. Het enthousiasme van de 35.000 Turken op de tribunes kende geen grenzen toen Be- siktas door Faruk in de 53e minuut de score opende. Onder de brandende zon, begrijpend dat de aanstormende voorwaartsen van Besiktas een halt moest worden toegeroepen, ging Ajax tot de aanval over. De verdediging niet verwaarlozend, kwamen de Amsterdam mers tot sterke tegenaanvallen. Vooral Johan Cruyff, Piet Keizer en Sjaak Swart kwamen tot enige mooie combi naties op de hier en daar groene gras mat en uit een zo'n combinatie scoorde Sjaak Swart, 7 minuten na het Turk- Besiktas gooide alles op de aanval, maar de Ajaxdefensie die bergen werk verzette vierde de teugels niet. De ruim 300 Nederlandse supporters schreeuwden zich de kelen schor tegen het geweld dat de Turkse aanhagers ont ketenden. De vlaggen en spandoeken, die zij had den meegenomen, werden reeds vijf mi nuten voor het einde omhoog gestoken, omdat men wist dat Ajax de achtste fi nales reeds had bereikt. Want wilden de Turken tenminste tot een derde wed strijd komen, dan zouden zij twee doel punten moeten scoren. Zover kwam het echter niet. Integendeel. Ajaxtrainer Rinus Michels heeft het al eens gezegd: Piet Keizer kan een wed strijd alleen winnen. Zo ook gisteren in Istanboel. Hij kreeg de bal toegespeeld, passeerde op weergaloze wijze enkele te genstanders en zijn effectvol schot was zo verrassend dat doelman Necmi, de man die zo vele knappe staaltjes in Amsterdam toonde, niet reageerde. Als vastgenageld stond hij op zijn plaats en het duurde lang voordat het tot hem doordrong, dat Ajax gewonnen had. De Nederlandse supporters hadden in die allerlaatste minuut reeds bezit geno men van de spelers, want even nadat Het is volbracht: Bennie Muller lacht de lach trotse overwinnaar. De duels tussen de spelers van Besiktas en Ajaa; kenmerkten zich door een grote felheid, zoals hier gedemonstreerd uordt door de Amsterdamse back Van Duivenbode en de Turkse aanvaller Gucel. Toch verder Olympiakos Pyraeus heeft gister avond in Athene de tweede wedstrijd voor de le ronde van de Europese be ker voor landskampioenen tegen 't Bul gaarse CSKA Sofia met 1—0 gewonnen. Het enige doelpunt werd in de 15e mi nuut uit een strafschop gescoord door si- deris. De Bulgaren kwalificeerden zich ondanks deze nederlaag toch voor de volgende ronde, omdat zij de eerste wed strijd met 31 wonnen. Grote voorsprong Vasas Boedapest heeft in de eerste wedstrijd van de eerste ronde Sporting Lissabon een duidelijke 50-nederlaag toegebracht. De Hongaren hadden in de eerste helft door een doelpunt van Bakos de leiding genomen. In de tweede helft scoorden Farkas (2) en Puskas (2) de overige vier doelpunten. De returnwed strijd wordt 19 oktober in Lissabon ge speeld. Celtic, over Het Schotse Celtic Glasgow heeft zich gekwalificeerd voor de tweede ronde Anquetil en Calmat tot ridder ges lagen PARIJS. Dfe Franse regering heeft gasteren de benoeming van. ze6 Franse topsportlieden tot ridder in het Legioen van Eer goedgekeurd. De zes geridder- den zijn: Jacques Anquetil (vijfvoudig winnaar van de Tour de FranceAlain Calmat (wereldkampioen kunstrijden); Michel Crauste (aanvoerder van het Franse rugbyteam); Jocelyn Delecour aanvoerder van de Franse atletiek- ploeg)Michel Jazy (Europees kampioen 5000 meter en oud-wereldrecordhouder op de mijl) en Guy Perillat (wereld kampioen skiën). Basketbaldames in achterhoede letbalkampioenschap stand 48—39 (23—16); Rusland—Roemenië 76—65 (21—27); Oost-Duits- landJoego-Slavlë 88—74 (39—29): Italië— Hongarije 60—15 (35—24); Tsjecho-Slowaktje— Bulgarije 6555 (3523) door Zurich met 3—0 te verslaan. De doelpunten voor de rust werden ge scoord door Gemmell (2)7 waarna Chal- in de tweede helft de stand op 30 bracht. De eerste wedstrijd, die in Glas gow is gespeeld, won Celtic met 20. Ook Nantes Het Franse Nantes bereikte ook de tweede ronde. De Fransen schakelden door een 5—2-overwinning Reykjavik (IJsland) uit. Bij de rust was de stand 3o in het voordeel van Nantes, dat de eerste wedstrijd in Reykjavik met 32 Militairen door N.A.C. verslagen BREDA. Het Nederlands militaire voetbalelftal, dat °P *2 oktober op het ADO-terrein tegen Frankrijk uitkomt, speelde gisteren 'n oefenwedstrijd tegen NAC. De Nederlandse militairen, ge. handicapt door een blessure van Jan Mulder en het ontbreken van Wint Suur- bier, die met Ajax in Istanboel speelde, verloren met 21, nadat de rust met 11 was ingegaan. In een aantrekkelijke wedstrijd, die voortreffelijk werd geleid door scheids rechter Voermans, namen de militairen door Jansen (Feijenoord) een voor sprong in de 21e minuut. Elf minuten later bracht Visschers de stand in even wicht en in de 82e minuut scoorde Bouwmeester de winnende treffer voor NAC. Ruim duizend toeschouwers woon den de wedstrijd bij. r speeldagen bezet^het t plaats. De stand na vie: L wedstrijden (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Stal De Bloemert heeft gistermiddag op Duindigt het volle rendement gehaald uit de ren om het Van Tuyll van Serooskerken Memoriaal. Onder Peter Perkins werd zonder enige moeite Jolly Jinks S eerste en onder de enige vrouwelijke jockey, Ina Schwarz- kachel was Lady Be Good S een beste tweede. De andere drie paarden hebben in feite geen bijdrage kunnen leveren op deze 2500 meter. Dit is met een Jolly Jinks S in de ren niet te verwonderen, maar zij moesten na een toch zware ren ook de andere Bloemert laten gaan. Voor Jolly Jinks S was het een uitstapje dat, ge zien de gevallen regen, iets aan de zware kant was, maar daar dat kennelijk de concurrentie nog meer aanging dan de grote kampioen, kan men zeggen, dat er nooit enig vuiltje aan de lucht was. Bij de dravers liep Allouez II weer een opvallend goede koers. Hij is geen ge makkelijke maar soms demonstreert hij opmerkelijke haast wanneer het op de finish afgaat. Zo liep hij ln de eindstrijd vlot weg van Zingley Sister. Bouwhuis was met zijn tweejarige Fan tasie best op dreef. Hij liep halverwege langs de leidende Fluiter S en bleef ver der ruiim buiten sdhot. De uitslagen luiden: Moquetteprljs over 2140 m: 1. Doeklna (P. M. Smit) km-tijd 1.29.7; 2. Eddv B; 3. Ella |H'nnend: 8.10 (stal); plaats: Dlta Pluto (M. Nutinaprl|! Bouwhuis) km-tljd 1.27.3; 2. Esmeraud; Dione G. Toto: winn.: 4.80; pl.1.70, 1.90, 1.90; gekopp.: 8.40; cov.: 5.50; trio; 215.60. Jerseyprijs (le afdeling) over 2120 m: 1. Blanchefloor (M. Vergay) km-tljd 1.26.4; 2. Charlea H; 3. Dave Narclso. Toto: winn.: 4.10; pl.: 1.70, 2.1.50; gekopp.: 6.30; cover- call: 11.80. MirkaprUs over 2000 m (met autostart): l. .24.6; 2. Zingly Sis er; 3. Ch 6.70; pl.: 4.90; trio deling) o1 II: 3. Chic Spence gekopp.; 3.80 (M. Bouwhuis) km-tijd 1.30.-; 2. Fluiter S; 3. Fabiola Kittq. Toto: winn.: 3.80; pl.: 1.70, 2.20, 1.90; gekppp.8.50; cov.: 5.80. Alrunaprijs over 2000 m (met autostart): R (J. Wagenaar jr.) km-tijd 1.23.-; vos; 3. Captain Double K. Toto: V60, 2.40, 1.80; gekopp.: 3.10; Silk; 3. Crony v. d. Lente. pl.: 1.60, 1.10; gekopp.; 7.60; cov. H B Tuyll van Serooskerken- Jolly Jinks S memoriaal (P. Perkins) km-tijd 2.49.3, -. Good S; 3. Miss Wllly. Toto: winn.: 1.20 (stal); pl.: 1.10, 2.50; gekopp.: 4.70 Derde Veefondsprijs ove. herds Purse (P. Perkins) km-tijd 2.50.2; ISTANBOEL. - „Sjakies doel punt kwam op het psychologische moment". Daar was iedereen het wel over eens in de kleedkamer van Ajax. waar na afloop een te vreden stemming heerste over het welslagen van de „Expeditie Be siktas". ..Na het openingsdoelpunt van de Turken was er een kritieke faze, maar toen Sjaak kort daarop de stand op 11 bracht, was er eigenlijk voor ons geen vuiltje meer aan de lucht", aldus Klaas Nuninga, die met genoegen op de wedstrijd terugkeek al was het dan ook nfet allemaal even fijntjes gegaan. Trainer Michels: „De jongens hadden niet de opdracht alleen defensief te spelen Aanvallen was het parool, indien de gelegenheid daartoe was. Even was het kritiek, toen Besiktas dat doelpunt maak te. Maar de Turken wilden door gaan en daardoor verslapte hun aandacht voor de verdediging. Ik bewonder Swart, zoals hij de rust had om op dat moment de bal feilloos in het net te deponeren. De uitslag is mij meegevallen. Ik had gerekend op een gelijkspel. De jongens zijn blijven voetballen en dat vind ik fijn". Dr. Rolink, de clulbarts van Ajax. zag de armblessure van Pronk niet zo somber in en was er even eens gerust op, dat Bennie Muiier geen nadelige gevolgen zal onder vinden van zijn k.o. „Al zal ik wel in de loop van de avond steeds zijn pols controleren". Minder optimis- tledh was dr. Rolink gestemd over de spierblessure onder in de buik van aanvoerder Soetekouw, die hiervan al twee maanden last heeft. „Nu zal slechts rust hem kunnen genezen en ik geloof wel, dat hij voorlopig is uitgeschakeld", zo vertelde dr. Rolink. Sjaak Swart was alleszins tevre den over zichzelf^ Niet alleen maakte hij de van zo grote Invloed zijnde gelijkmaker, maar ook daarna als verdedige,- stond hij zijn mannetje. „Och, het was niet de eerste keer. Ook tegen Sparta heb ik al eens als verdediger ge speeld en toen ging het ook lekker". Zoals ook anderen was Tonny Pronk weinig te spreken over het onsportieve optreden van enkele tegenstanders. „Ze probeerden je ermee te intimideren. Erg veel pijn heb ik aan mijn arm Terwijl ik op de grond lag, trapte een Turk erop Ik kon hem bijna niet meer bewegen Maar nu gaat het wel weer"', zo vertelde de blonde Tonny Pronk, die door de over winning spoedig het leed wae ver geten. zoals trouwens alle spelers. De overwinning is een goede medicijn. nj De Maatschappy Arti et Amicitae houdt van 7 t/m 30 oktober haar na jaarstentoonstelling in het eigen ge bouw. Rokin 112 Amsterdam. De ten toonstelling omvat schilderijen, gra fiek en beeldhouwwerk van leden. DEN HAAG. Jan Hein Donner, die de schaakwereld verraste met een derde plaats na de vijftiende ronde van het zoneschaaktoernooi, heeft de kans op een plaats in het interzonaletoernooi 1967 niet aangegrepen. Gisteren kwam hij niet verder dan remise tegen Honfi, ter wijl zijn grote rivalen Kavalek en Veli- inlrovic, die eveneens op de derde plaats stonden, respectievelijk Conrody en Litt leton bedwongen. Donner heeft nu een halve punt achterstand met nog slechts één ronde te spelen. Uiteraard trok de ontmoeting Honfi Donner enorme belangstelling. Zou Don. ner winnen, dan waren zijn kansen aan merkelijk gestegen. Belangstelling be stond er ook van de- zijde van de spel lers. omdat de door de Nederlander ge kozen variant van de Siciliaanse verde diging als inferieur bekend stond. Veli- mirovic, die al eens eenzelfde partij speelde, was zelfs van mening dat Honfi zou winnen. Deze kende echter de partij slechts ten dele en miste daardoor de soheipste voórtzetting Desondanks had Donner het moeilijk genoeg. De ontmoeting PflegerBilek telde slechts tien zetten. Toen al stond de Duitser nog steeds in matige licha melijke conditie reeds een pion achter. Bilek bood echter remise aan, omdat hij neemt met een tweede plaats. Schaaksters in wereldstrijd OBERHAUSEN. In de tweede ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor landenploegen, dat ln Ober- hausen wordt gehouden, hebben oe Neder landse dames gisteren met 1%—gewon nen van de Verenigde Staten. De overige uitslagen lulden: Bulgarije—Roemenië Va—1.:, en 1 afg.; Denemarken—Oost-Duitsland 0u"; Hongarije—Engeland 1—1; Tsjecho-Siowaklje —Oostenrijk 2—0; Polen—Joego-Slavlë 1%; West-Duitsland—Rusland 0—2. Na twee ronden luidt de stand: 1. Tsjecho- Slowakije 3% pt.; 2. Joego-Slavlë 3 pt.; 3. en 4. Oost-Dultsland en Roemenië belde 2% pt. en 1 afg.; 5. Hongarije 2% pt.; 6. Engeland, Nederland en Rusland, elk 2 pt Gligoric echter niet. Hij speelde zeer nauwkeurig en versloeg Roth op preciese wijze. Hij nam opnieuw de leiding en zal deze waarschijnlijk niet meer afstaan. De overige resultaten kwamen vrij logisch tot stand. Vrijdag zal de laatste ronde worden gespeeld. De uitslagen van de zestiende ronde waren: Vellmirovic (J-SD—LitUeton (Ierl) 1—0; Gli goric (J-SI>—Roth (Zwits) 1—0: Conr tdy (Lux) -Kavalek (Tsj-Sl) 0-1: Pfleger '\V-Dld>- Bilek (Hong) %-%; Mazzoni (Fr)—Tringov (Buig) 0—1; Honfi (Hong)—Donner (N) Boey (Bel)—Garcia (Sp) Lee (Eng)— Del Corral (Sp) 1—0. Vijftiende ronde: Trln- gov—Pfleger Stand na de voorlaatste ronde: 1. Gligoric 11%: .vlc 10%; (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11