Provopamflet brengt grote beroering in Leidse studentenwereld Weer geen beslissing over reconstructie trambaantracé te Wassenaar Wins!behouden voor Leiden PRIJZENREGEN BIJ REN- EN TOERVERENIGING „DE BOLLENSTREEK" DINSDAG 4 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA i geen goed woord ovner. Het LUB: „Wij hebben geen belangstelling voor Her man. Onze martelaar zal hij niet zijn. (Hij is overigens netjes behandeld en al lang weer vrij). E\enmin stellen wij belang in zijn pamflet. Wij zijn al De uitdeling van het provopamflct „Provoklamatie" door de student Her man Amptmeijer op 19 oktober in de Leidse mensa en zijn daarop volgende arrestatie hebben de Leidse studenten wereld in grote beroering gebracht. Afgelopen dinsdag is de Leidse Stu- republikeins. Wij stellen wél belang denten Raad in grote onenigheid uiteen in de vrijheid om aan deze universi- gegaan, nadat de fractie van de Stu- i teit ongehinderd kritiek te kunnen denten Vakbeweging geweigerd had j uiten op onverschillig welke maat- zich van de inhoud van het pamflet te schappelijke instelling of persoon. Deze distanciërcn. In de gisteren verschenen vrijheid wordt nu, döor studenten die nummers van het Leids L'niversiteits- op 26 november braaf vooraan in de blad en de Folia wordt felle kritiek Pieterskerk zitten, op een misselijke geleverd op het optreden van de stu- i wijze verpest", dentcn die tegen Amptmeijer een aan j klacht hebben ingediend. i v j i Leidse hartjes Breuk in L.S.R. In de rondvraag van de LSD-verga- dering van afgelopen dinsdag werd de kwestie aan de orde gesteld. De frac ties van het Nederlands Studenten Accoord en van de Progressieve Stu denten Organisatie eisten van de SVB- fractie openlijk haar afkeuring over de inhoud van het pamflet uit te spre ken. De SVB weigerde dit, „anders kunnen we wel aan het distanciëren blijven". Volgens SVB-fractievoorzit- ter Euard Bomhoff dient de LSR zich alleen met studentenzaken bezig te houden. Hij verweet de andere partijen deze zaak aan te willen grijpen om da SVB in diskrediet te brengen. Op deze „Mussert- of Moskou-methode" wenste hij niet in te gaan. De breuk in de LSR werd manifest toen de fractie van de SVB de vergadering verliet, die tot nader order werd geschorst. LUB: republikeins Het Leids Universiteitsblad en de Folia, het onafhankelijke blad van de katholieke studenten in Leiden, heb ben voor 't optreden tegen Amptmeijer De Folia: „Bedoelde provoklamatie inderdaad niet bepaald kies te noe- en, eerder grof. Niemand wordt ech ter gedwongen het blaadje te accep teren, laat staan het ermee eens te zijn. Dat moet ieder voor zichzelf uit maken. Maar hij die de politie erbij haalt, ontzegt aan anderen het recht op een eigen oordeel We sau veren Amptmeijer niet; wel zijn we hem dankbaar voor het kfjkje dat hij ons gegund heeft in bepaalde GEMEENTELIJKE AANKONDIGING INVOERING VERPLICHTE HALVEDAGSLU1TING LEDERWINKELS Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op de Becretarie, kamer 125, ter lezing van een ieder gedurende drie maanden ia nedergelegd de door de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 26 sep tember 1966 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de verordening op de Winkelsluiting 1953 I (gem. blad no. 15), laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 6 juni 1966 (gem.blad no. 13). Deze wijziging houdt in, dat winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak le derwaren plegen te worden verkocht, voortaan op maandag na 13.00 uur vool het publiek gesloten dienen te zijn. Leiden, 4 oktober 1966. GEMEENTEBEGROTING 1967 Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, zulk» ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 228 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1967, alsmede de begrotingen voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 30 september 1966. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria Magdaler.a d.v. M. Keijzer en S. H. W. Franse; Peter Cor nells z.v. C. v. Eijk en G. v. d. Vlist; Erik Sjoerd Gerard z.v. J. A. P. Stroes en T. J. T. v. d. Veen; Pieter z.v. D. Sloos en H. H. M. Klink; Angèlique Ja- coba d.v. E. A. M. Castelein en M. J. H. Biegstraaten; Ingrid Maria d.v. E. A. M. Castelein en M. J.H. Biegstraaten; Claudia Tarcisia Maria d.v. L. M. M. Koot en E. H. C. Kuhl; Elizabeth Yvon ne Aleida Maria d.v. G. J. M. M. van Dorp en Y. C. C. M. Meijer; Wendelina Catharina Cecilia d.v. J. J. A. Droog en J. W. M. Lunenburg; René z.v. M. Keereweer en J. C. Kijk in de Vegte; Johannes Theodorus Wilhelmus z.v. J. J. Wesselman en A. M. A. Bekkering; Andries Reinier Daniël z.v. D. van Schoonderwoerd den Bezemer en A. Staphorst; Elisabeth Sophia Margare- tha Catharina d.v. J. G. Guijt en M. Blansjaar; Theodora Maria d.v. W. J. v. d. Zalm en A. C. Hilders. Overleden: M. Visser 55 j., m.; J. C. v. d. Ben 66 j., w.v. M. A. J. de Meij; W. J. H. Jolles 54 j., m. Gehuwd: R. Breugelmans en E. J. de Boer; A. A. H. Schoenmakers en M. Marck; H. v. d. Winkel en G. v. Hecke. LEIDSE AGENDA DINSDAG 4 OKTOBER K.N.V.B. afd. Lelden Jaarverga dering. Stadsgehoorzaal, 20 uur. DONDERDAG 6 OKTOBER Ned. My. voor Nyverheld en Handel, afd. Lelden Lunehbijeenkomst, kof- VRIJDAG 7 OKTOBER N.Z.H. Diploma-uitreiking namens afd. Leiden door het Verbond van Vei lig Verkeer. Kantine garage Rijnsbur- gerweg 20.00 uur. T entoonslellinaen Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (t m 10 okl.). 57 sept. dag vanaf 5 uur). (Vanaf 9 sept. tot 2 okt.). De Lakenhal. - Tent. var can Co Westerik en grafiek v. Heusden (t.m. 16 okt.). Musea Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag,, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Normloze inhoud Aanvankelijk is enige verwarring ontstaan over de identiteit van de stu dent die Amptmeijer bij de politie heeft aangegeven. Dit blijkt niet een lid van het dagelijks bestuur van de Leidse Studenten Raad te zijn, maar een student die in een ingezonden brief in Het Parool, afgelopen dinsdag, verklaarde als Nederlai.ds staatsbur ger te hebben gehandeld. Tezamen met twee andere studenten schrijft hij, dat de gesignaleerde „al gemene verontwaardiging" geenszins het feit van de aangifte betrof, doch het feit van de verspreiding en dc schandalige inhoud van het gewraakte pamflet. Zij wensen „slechts in de kwaliteit van studenten hun afschuw en verontwaardiging uil te spreken over de zeldzaam onbeschaafde cn normloze inhoud van bedoeld pamflet en over het feit dat de verspreider de kans heeft gehad vrij lang ongehin derd zijn werk te kunnen doen". On dertekend: J. T. Buma, W. D. H. Asser, J. G. C. Wiebinga. Kwestie nog even ver als vier jaar geleden MET EEN KNIPOOG NAAR JAN KLAASSEN Burgemeester was hoge zijde werkelijk kwijt... Jan Klaassen heeft het gisteren nog nooit zo goed by het rechte eind gehad. De hoge zijde van de burgemeester was gistermiddag inderdaad weg. Gewoon gestolen uit de garderobe van sociëteit Minerva. Burgemeester Van der Willigen had met een gezel schap gelunched op Minerva en wilde, voor de aanvang van de rijtoer van „Tussen Keulen en Parys" zyn hoed uit de gardero be ophalen. De hoed was weg, evenals de hoge hoofddeksels van nog twee heren. Met een geleen de hoge zijde werd de tocht vol bracht. Toen de burgemeester bij Minerva later op de middag terug kwam, kwam een agent hem melden, dat de hoed gevonden was en netjes op het bureau van politie bezorgd. Agenten hadden op het Schuttersveld enkele jon ge opgeschoten jongelieden aan gehouden die met hoge hoeden goede sier op de kermis maakten. Zy bleken de hoofddeksels uit de (onbewaakte) garderobfe van Mi nerva ontvreemd te hebben. NEDERLANDSE BRIDGEBOND De stand na de 2e zitting van de dis- tricts-parencompetitie is (tussen haak jes de score van de 2e zitting): Hoofdklasse: 1 echtp. Kaptein 240 (108), 2 Van Es-Bakker 233 (128), 3 Hlssink-Roth 229 (108), 4 echtp. Brake) 228 (116), 5 Rip-v. d. Burg 227 (124), 67 Tijssen-De Vrind 215 (107) echtp. van Wingen 215 (99), 8 Biesot-v. Wei- zen 205 (107), 9 Schalks-v. Rhyn 198 (87), 10 mevr. Vryenhoek-Rompes 180 (96). Ie klasse: 1 Engels-v. Ravenswaay Cl. 458 (215), 2 Keulemans-v. Berkel 452 (452 (219), 34 Turk-Klein 411 (220) en Eling-Th. Ooyendyk 411 (216), 5 Wa- genaar-v. d. Meer 405 (173), 6 dames Hilligehekken-Bosse 397 (188), 7 De Jongh-v. Ingen 395 (175), 8 De Jong- v. d. Plas 392 (182). 9 mej. v. Wingen- G. de Graaff 391 (198), 10 mevr. Tieke- meyer-v. Kins 390 (184). 12 Kerkvliet- Sijpesteyn 381 (171). 12 dames Den Dulk-De Lange 379 (190), 13 Huls-H. Ooyendyk 377 (195), 14 Den Dulk-De Bruin 365 (245), 15 v. Ommen-Schol - vinck 358 (186), 16 v. d. Velden-Kardol 310 (179). 2e klasse: 1 Dek-Goedhart 271 (127), 2 De Vries-Lodder 267 (133), 3 echtpaar Galjaard 261 (147), 4 dames Aenmelj- v. d. Drift 244 (119), 5 Vreeburg-Bieg- straten 242 (109), 6 Konlngen-Verweij 241 (105), 7-8-9 Den Hoed-v. Leeuwen 234 (132), Hoekman-v. Dormolen 234 (127), Hage-Klos 234 (86), 10-11 dames Valk-Polanen 226 (130), v. Dockum-J. de Graaff 226 (110). 12 Zwerver-Watter 200 (115). Moderne fruithal in gebruik genomen Zaterdagmorgen is onder grote be langstelling de nieuwe verkoophal van de fruithandel Siere N.V. aan de Roose- veltstraat geopend door burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de wet houders C. J. Piena en P. S. Harmsen de directeur van de Leidse Markt- en Havendienst de heer M. Weima. In een welkomstwoord sprak de heer J. Siere over de nieuwe hal als een van de mo dernste bedryven op het gebied van do verkoop van fruit met een omzet van meerdere miljoenen per jaar. Ook de grondlegger van het bedryf, de heer H. Siere, die als tienjarige na schooltyd met een mandje met 100 si naasappelen langs de hulzen ging (acht voor een dubbeltje), mocht deze nleuwq mijlpaal beleven. Voordat de burgemeester de hal open de sprak hij er zijn vreugde over uit, dat zich in Lelden zulke activiteiten ontwik kelen. Ter gelegenheid van de opening was tevens een fruitshow ingericht die door vele bewonderd werd. De Wa-ssenaarse gemeenteraad heeft zichtig ijii. Dal kan alleen, als dn maandagavond ren vijfuren durende ondtr/oek onderworpen /ou worden zitting hoofdzakelijk gewijd aan d» aan het oordeel van dc eigen ver- reconstructieplannen voor dc nog niet keer^deskundige aan de beurt gekomen gedeelten van De burgemeester plei te er voor, in het vroegere trambaantr.n e. Het resul deze vergadering in ieder geval lu i Natuurbescher- taat van al die uren debatteren was tracé van de Stoeplaan te behandelen poven(j Het Instituut mingseducatie. waarin samenwerken uiteindelijk nihil: er werd over geen omdat reconstruct de Nederlandse Jeugdbond voor Na- onkel stuk van het tracé een beslis- deelte het meest urgent is, door di tuurstudie. Katholieke Jeugdorganisatie sing genomen. Eerst werd lange tijd bestaande plannen om r.an de Stoep- voor Natuurstudie, Christeüjko Jeugd- gediscussieerd over de vraag welk ge- laan zowel de nieuwe gebouwen van bond van Natuurvrienden. Nederlands deelte men in deze vergadering aan het St. Adelbertcollegi als een ut- Instituut voor Volksontwikkeling en de orde zou stellen. Toen heslist was zorgingsflat voor bejaarden ie bouwen Natuurvriendenwerk en Koninkiyke dat dc plannen voor de Stoeplaan Na nog enige discus, n kwam hm Nederlandse Natuurhistorische Vereni- voorrang verdienden, begon daarover voorstel van de heer Van den Berg een uitvoerige bespreking, liet resul (KVP) om het Stoeplaan-trace in be taal was, dat het door burgemeester I handeling nemen in stemming. He' en wethouders en door de geraadpleeg- werd met 182 stemmen aangenomen, de deskundigen meest aanbevolen plan I STOEPLAAN werd verworpen en dat nok een aller- Bij d bwpreki van het door dit weggedeelte dc na raadplcpintt van deskun- ,8 n.et haalde. djgI,n v00r,„,£|de „„„a d.„. De discussie werd geopend door de /ichten dat spoedig ven akkoord hier* over met het kerkbestuur wordt be reikt. Het zou onjuist zijn de recon structie van de Stoeplaan daarop te laten wachten. De z.g suggestiestrock voor wiel* rijders die tussen twev verkeersstro men door is gepland ia geen nieuwe gedachte; men vindt cn dergelijk» iplossing in vele andere plaatsen. zullen de/e Miggesti«-*~ ging organiseren op 8 en 9 oktober zgn. „Natuurwandelingen" onder deskundigp leiding waaraan iedereen gratis kan deelnemen. De herfstwandeling te War- mond voor I-elden en omBevine wordt "ld°( gehouden op 8 oktober. Vertrekplaats: de ingang van het landgoed Huis te War- mond om kwart voor drie. Nadere inlich tingen kan men verkrygen bij mej. D. beer C. E. van den Berg die voor- van Vliet. Nachtegaallaan 12. Leiden. 'aan zal oplredf" als fractievoorzitter tel 51321 voor de KVP. Hg stelde, dat er ver- Aan de Landbouwhogeschool te Wa. moedelijk toch alleen maar financiën genlngen is geslaagd voor het ingen,- zlU1|" ZIJ" v°°r r?c<,natru":e eursexamen tropische landbouwplanten- Stoeplaan en dat dus de behande- teelt de heer F. de Wolff, wonende te "n6 »an he otve.gre trace nog wel wachten kan. Temeer omdat blgkens m j ven brief van de bewoners van de A'" h' S'B'choppehjke kweekschool Groo, Haesebroeksewcg bereid zijn op 1, 2 s hun kosten een deskjndig verkeers- voor volledig ondenutjzer de heren: J l,ureau in te schakelen voor een onder- pstraten. L. Voorn en J. Vuurpijl zoek naar het meest gewenste tracé t .j en Bogaartz uit voor jeze weg Ook mr. A. van Vuure (WD) stond op het standpunt, dat men de Groot Kreyns-Slavenburg superieur in 3 Oktober-drive Het wereldkampioenspaar Kreyns- Slavenburg is zaterdag in de Stadsge hoorzaal met groot machtsvertoon eerste geworden in de nationale 3 oktober-drive welke door de afdeling Leiden van de Nederlandse Bridgebond werd georgani- Het nationale toppaar schreef van de 4512 punten 3247 punten op zijn naam en bleef daardoor ruim voor het paar mevr. Van Veenendaal-hr. Brommet uit Amsterdam, dat ruim 2800 punten scoor de. Aan het grote toernooi werd door 192 bridgers deelgenomen. VOORSCHOTEN INBRAAK BIJ SNACKBAR AMERICA IN In de nacht van zondag op maandag is ingebroken by snackbar Americatn op de Prof, Einsteinlaan. Het was wel de bedoeling geld te pakken, maar dat was er niet en veel tijd om limonade te drin ken was er blykbaar ook niet, want 1 flesje limonade was no'g voor de helft leeg. Aan de achterkant van het gebouw was een ruit ingedrukt, waardoor de In brekers zich toegang tot de snackbar hadden verschaft. Al met al een schrale bult. Naar de daders wordt door de poli tie gezocht. Haesebroekseweg-bewoners de gele genheid moet geven met een deskun dig oordeel over de plannen te komen. Ir. M. Elion (prot. chr.) kwam met het voorstel het gehele plan nog eens in studie te nemen. De heer A. Lod der (B.P.) was er voorstander van alle plannen maar in de ijskast te bergen en eerst een wegenstructuur plan voor Wassenaar te laten opstel len. Mr. J. E. J. Hemmes (WD> beklaagde er zich over dat de raad slechts enkele dagen tijd heeft gehad om de plannen te bestuderen. De heer D. Bloemendaal (PvdA) was geen voor- 1 stander van een verder uitstel van de behandeling van de pi: laan, lieten verschillende spreke zwaren horen. De heer A. J. M der Klaauw (KVP) ncnarde zich ach de heer J /egge |.rn binnen afzienbare tijd rechts kracht verkrijgen odat het overige verkeer de wielrijder» op zo'n strook met mag hinderen Het treffen van voorlopige voorzie ningen verbetering! n en verbre ding vun het bestaande wegdek zou (iO.OOO - kosten; dit bedrag ach- Ion achten b. en w. voor een provi sorische oplossing te hoog. VOORSTEL ln tweede instantie diende de heer Van Glinsteren een tweeledig voorstel m. In de eerste plaats wenste hij het gedeelte tussen Stoeplaan en Bloem en mplaan voorlopig buiten de plannen In houden. Deze suggestie werd door het college vergenomen. Verder stelde en w., terwi.i! de heer Vun Gunsteren vor het ove- Haar (VVD) ei rige gedeelte van de Stoeplaan te v voor pleitte de plannen in een wat 1 hreden met een zo groot mogelijke groter verband te bezien met name in i In perking van de kosten. Het voorstel- verband met het streekplan Haagse van Gunsteren kwam in stemming, agglomeratie. de stemmen staakten: 1010. Daarna Burgemeester mr. Geertsema ant- I bracht de burgemeester de plannen woordde. dat b. en w. ra overleg met van b. en w. in stemmen. Zij werden de eigen en met andere deskundigen verworpen met 128 stemmen. Een tot de overtuiging zyn gekomen, dat .dternatief reconstructieplan voor de voorgestelde tracé het bestaande omstandigheden best denk bare oplossing is. Het parkeerprobleem bij de Goede Herder-kerk kan alleen op particulier terrein van de kerk Stoeplaan, dat door b. en w. minder gewenst werd geacht werd eveneens met 128 stemmen verworpen. En daarmee was de raad weer aangeland op het punt, waarop men zich vier worden opgelost. Er zyn geen vooruit-jaar geleden ook bevond JAC. H. VAN DER GEER TE ALPHEN KREEG K0NINKL- EN LTB-MEDAILLE Maandagavond werd in café-rest. „De Beurs" aan de Haven te Lisse een i vergadering gehouden van de ren- en tourvereniging „Bollenstreek" onder I leiding van de heer D. Bemelman. Na :»aa.b PUmH 9! eerst enige interne zaken te hebben reeds zo op gestudeerd dat hij zich afgehandeld, werd door de voorzitter niet kon voorstellen dat weer andere deskundige nieuwe perspectie Herman Zuiderduin snelste tijdrijder van ,,De Bollenstreek" kunnen openen. De heer L. G. Oosterling (groep Oosterling) meen de, dat men de uiting van burgerzin van de bewoners van de Groot Haese- broekseweg moet respecteren en eerst het dor hen toegezegde deskundige ad vies dient af te wachten. ANTWOORD B. EN W. Burgemeester mr. W. J. Geertsema ging uitvoerig op de opmerkingen in. Dat de raad deze plannen op korte termijn te behandelen krijgt is op uit drukkelijk verzoek van de „oude raad", die een motie heeft aangenomen waar in op behandeling in deze oktober vergadering werd aangedrogen. Bur gemeester en wethouders hebben zich over de plannen laten voorlichten door de verkeersdeskund'ge van de gemeen te, prof. Vollmuller. Het inschakelen van een andere verkeersaeskundige is niet mogelijk; dat is in strijd met een bestaande regeling van deze deskun- i digen. Een verkeersstructuurplan voor de gemeente Wassenaar zou in veel opzichten een slag in de lucht zijn I omdat de belangrijkste wegen pro vinciale of rijkswegen zijn, op het tracé waarvan de gemeente maar bit- I ter weinig invloed kan uitoefenen. Om dat van allerlei nieuw-geprojecteerde j wegen rond Wassenaar nog helemaal niet vaststaat of ze er zullen komen en hoe ze zullen worden zou een struc tuurplan een vergelijking met vele onbekenden zijn. Met hot aanbod vai de bewoners van Groot Ilaesebroekse weg om zelf een deskundig onderzoek te laten in stellen moet de raad voor- Wethouder Ph. H. Rogaar heeft za- i terdagmorgen als loco-burgemeester, tegenwoordigheid van gemeente- Leiden—BMHC 2 .8l schijnt haar draai te hebben gevonden. J zijde van de loco-gemeentesecretaris vrij goede wedstryd werd do J. Constandse. de koninklijke onder tweede keus van BMHC met 32 slagen en wederom twee mooie winst punten geboekt. Reeds van meet af speelde Leiden zeer aanvallend en moest BMHC zich beperken tot enkele overi gens goed opgezette uitvallen.. Uit één hiervan kon Van Erven Dooren ln de 15de minuut via een strafcorner de stand op 01 brengen, welke voorsprong te gen de spelverhouding in wa». De achter stand bleek voor Leiden een extra sti mulans tc zijn om nog sterker door te gaan en de Bloemendaalse defensie nog onder druk te zetten. Het resultaat dat in de 20ste minuut Cox via een strafcorner de stand in evenwicht kon brengen (11) en Deminent na een goede combinatie met Van Veen, nog rust Leiden aan een voorsprong 21 kon helpen. Kort na de her vatting resulteerde het Leidse over wicht in een wederom voor Deminent geproduceerde voltreffer (31). Toen de gasten hierna duideiyk alles op alles gingen zetten om hun positie op de ranglijst waar te maken, ontstond er in de Leidse defensie jammer genoeg vaak een soort paniekstemming, waar door slechts met „kunst en vliegwerk" ^'er kon worden voorkomen, dat BHMC niet verder kwam dan een rake push van v. Wellen en dus de eindstand van 32. VOORSCHOTEN Nieuwe zaak In Schoolstraat Gis termiddag is in de voormalige fotozaak van Foto Smeets een nieuwe optiekzaak geopend, Turnhout Optiek. Deze zaak was reeds eerder in Voorschoten geves tigd, doch is nu definitief teruggekeerd. Het gehele interieur is modern Ingericht en er is een grote keuze in brillen en brilmonturen. Geslaagd Geslaagd voor volledig bevoegd onderwyzer aan de Blsschoppe- ïyke kweekschool St. Vincentlus: de he ren J. Meyer en G. Niersman. heiding in brons, verbonden Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer Jac. II. vd. Geer, wonende te Alphen a.d. Rijn, die 40 jaar als chauffeur-bezorger en functionaris in algemene dienst, in betrekking is bij de Centrale Coöperatie van de L.T.B. te Alphen a.d. Rijn en Koudekerk a.d. Rijn. De plechtigheid vond plaats in hotel 's-Molenaars Ln tegenwoordigheid o.a. van de echtgenote van de jubilaris, de tien kinderen en aangehuwde kinderen van het echtpaar, de hoogbejaarde moeder van de heer v.d. Geer, de hr. A. J. van Woerkens. algemeen direc teur. drs. F. L N. Russel, technisch- directeur, alsmede van de heer A. J. v.d. Drift, procuratiehouder in alge mene dienst van de Centrale Coöpe ratie. Voorts was het voltallig admini stratief. produktiepersoneel en verte genwoordigers in hotel ,,'s-Molenaars" bijeen. De personeelsleden G. v. Pelt en Th. Verkleij. droegen op aangena- eenkomst sprak de heer a'7 me wyze muzikaal (piano en zang) Drift een persoonliik woord tot de veel bij tot verhoging van de feest- jubilaris en zijn voorbeeldig ge/in. vreugde. De bijeenkomst werd geleid j ZOals hij het schetste Spr was in vroe- door de heer J A. Kemmeren, bedrijf*- Kr,<- ia.en h-la-i met de I.-Kling van de bedrijven te Alphen en het Alphens bedrijf, toen de lieer v.d. Koudekerk De heer Woerkens dank- Geer daar in dienst kwam. Spr. schel - te de loco-burgemeester voor zijn me- j ste het moeilijke werk „op de weg", deleven m het wel en wee van de on- waarin de jubilaris naar zijn mening derneming. Zich tot de jubilaris en volledig is geslaagd. Spr. bood de ju zijn familie richtend constateerde' de bilaris een geschenk aan dat het mede couvert aan ter besteding voor een nuttig blijvend aandenken aan dit mooie feest. De heer Van Woerkens sprak ook namens 't hoofdbestuur van de stands organisatie. de katholieke Land- en Tuinbouwbond. LTB en overhandigde de jubilaris als blijk van waardering van zyn verdiensten voor de LTB, de gouden erespeld en de bijbehorende oorkonde van deze organisatie voor de betoonde plichtsgetrouwe ijver. Drs. Russel sprak de „betere 50%" van de jubilaris, mevrouw Van der Geer-Goedhart in hartelijke bewoor dingen toe Mevrouw kreeg 'n boeket. Zich vervolgens tot de jubilaris rich tend, uitte drs. Russel zijn vreugde over het feit, dat wederom een werk nemer met een lofwaardige staat van dienst een mylpaal in de onderneming in de schijnwerper doet staan. De vie ring van dit jubileum wijst op een hechte, vruchtbare teamgeest van hoog tot laag. in welke keten er geen scha kel kan uitvallen zonder dat dis harmonie optreedt.. Zilveren jubileum bij Ter Aarse slachterij kort toepasselijk woord van felicitatie tot de uitreiking van de be kers en medailles overgegaan. Voor de prijzen in de verschillende wedstrij den kwamen in aanmerking: Bemelman-beker: 1 J. v. Dam 154 p., 2 Paul Koop 143, 3 J Steekers 132 p. Perfors-beker: in deze serie wed strijden van 13 wist de renner Peter Bemelman niet minder dan 12 keer als winnaar uit de strijd te komen, het geen als een bijzondere prestatie kan worden aangemerkt. Slechts éénmaal werd hy 2e. Op 2 punten na heeft hij het maximaal aantal punten behaald: de uitslag was: 1 P. Bemelman 223 p., 2 G. Dofferhoff 187, 3 R. v. Trigt 137 p. Beker Zomercompetitie: 1 J. v. Dijk 120 p., 2 W. Knoppert 73, 3 W. Aart 71. Zomercompetitie adspiranten: 1 G. Dofferhoff 162 p., 2 J. Bakker 148, 3 R. v. Trigt 89 p. Nieuwelingen: 1 J. Steekers 136 p., 2 J. v. Dam 132. 3 Paul Koop 101 p. Jeugdwedstrijden: I R. Onos 83 p.. 2 J. de Ridder 69 p. W. Metz-competitie: Hierin was H. Zuiderduin nr. 1 met 189 p., 2 C. Stroombergen 161, 3 W. Aarts 118 p. Wegens ziekte van de heer Metz kon de uitteiking niet doorgaan en deze zal op een later tijdstip plaatsvinden. Voorzitter Bemelman deelde mede, dat de sluitingswedstrijden zullen wor den gehouden op zaterdag 15 en zon dag 16 oktober. Met een zekere trots memoreerde de voorzitter de prestaties welke jl. zon dag geleverd werden in de strijd het kampioenschap tydryden. Het Herman Zuiderduin die op schitteren de wijze winnaar werd in een super- tijd van 8.12 in de A-klasse amateurs (7 ronden totaal 42 km). In de B- klasse reed Peter Bemelman geweldig en liet een tijd van 8.34 noteren, het geen voor een nieuweling, pa? uit de adspirantenklasse gepromoveerd, iets bijzonder genoemd mag worden. In de C adspirantenklasse was G. Dofferhoff de heer'met een tijd van 9.06 over 6 km on Op 1 oktober 1941 kw HQHHI W. Rietveld in dienst bij de heer C. I betwistbaar de sterkste. In de jeugd- v.d. Pijl, die een slagerij dreef aan de afdeling (6 km) noteerde J. de Ridder Wfstkanaalweg in ons dorp. j 9.48 en R. Onos 10.09. Ter inleiding van de huldigingsbij- heer Van Woerkens, dat de jubilaris op navolgenswaardige wijze geduren de 40 jaren met iedereen in de onder neming op de meest prettige en vruchtbare wijze heeft samengewerkt tot bundeling van alle krachten, om de basis te verkrijgen die er is om trots op te zijn. Sedert de komst van de jubilaris is de produktie geslegen van 2' tot 52 miljoen gulden. Onge twijfeld heeft de jubilaris veel tot deze niet te miskennen vlucht het zy- ne bijgedragen. De algemeen directeur bood de jubilaris een geschenk onder leven symboliseert van het personeel van «ie Noordhollandse bedrijven. De hr. Kemmeren, bedrijfsleider in Zuid- Holland. sprak mede als voorzitter van het jubileumfonds en bood namens de ze instantie een geschenk onder cou vert aan, alsmede een kist assortiment- sigaren. De heer Kemmeren bood ver volgens bloemen aan aan de moeder van de jubilaris. De heer C. Zonderop sprak namens de collega's, roemde de voorbeeldige collegialiteit van de ju bilaris. Het laatste woord was gereser veerd voor de jubilaris. Zaterdag was dat 25 jaar geleden en om dat te herdenken werd de jubila ris en zijn gezin in het kantoor van de zaak gehuldigd. Van de direktie van de firma C. N. v. d. Pyl N.V., Engros- slachtery en conservenfabriek, sprak de heer Jac. v.d. Pijl. Als blijk van waardering overhan digde de heer v. d. Pijl aan de jubila ris een gouden polshorloge cn mevr Rietveld kreeg bloemen. HAARLEMMERMEER Geboren: Frits z. v. J. Meiessen en A. Krommendyk. Marcel Berend z. v. B. Oosterhof on W. van de Geest. Johanna Evelyne, d. v. B. Verhoeven en M. J. G. van der Matirel. Yvonne Petronella d. v. M. A. J M. van Bokho ven en A. G. C. Hankel. Evert Jan Martin z. v. J. T. van der Staay en A. J. Kulk. Janice Evelien d. v. J. A. G. Meijer en W. G. Kamman. Bertha d. v. K. Ritmeester en T. Werkman. Nico- lette Simone José d. v. M. J. van den Berg en S. C. Lust. Clazina Hedmlna Adriana d. v. C. D. Groenveld en C. Groenveld. Ronald Johannes Maria z. v. J. J. Tieleman en A. J. Braem Monique d. v. C. Kortenoeven en J. Móhlen. Petrina Engellque d. v. J. Snaterse en C. van Wieringen. Ivon- ne Cornelia Maria d. v. T P. Nan en C. M. Besaellng. Ondertrouwd: Johannes van Gooi 23 j. en Elizabeth Anna Lucia Knolbergen 23 J. Julio Fernando Hazel 23 J. en Ce- lestine Rosonna Abraham 23 j. Arie van den Berg 23 J. cn Johanna Ohris- tlna Maria Groeneweg 17 j. Eduardus l''ranciscu8 van Poecke en Petronella Christina Maria Stokman 23 en 22 J. l'ieter Meijer 24 J. en Maria van der Vlugt 22 J. Hulte Jongsma 26 j. en Johanna Cornelia Wilhelmina Lok 20 J. Johannes Warnlnk 27 j en Cor nelia Adriana Hoogenboom 23 J. Getrouwd: Cornelia Egbert Herman Nieuwenhula en Catherine Margot Kio- ters. Sergio Enrico Perottl en Marlon Sabel. All Asghar Malik en Louise Le- feber. Bernardua Cornells Maria Cle mens en Adman Wilhelmina Anna Al- kemade. Cornelia Rodenburgh en Min na Martha Johanna van Eijk. Adriaan Jan Bax en Cornelia Struik. Johannls Knook en Evertje Johanna Klein Tys- slnk. Gerrit Jan Kleyn en Gerrltje Kag- chelland. Met de mededeling dat a s. zondag 9 oktober de jubileumwedstrijden ge houden zullen worden op het Boen- derparcours, o.a. ook de Oudrenners- wedstrijd, besloot de voorzitter deze vergadering. SASSENHEIM VERKEERSONGEVALLEN De Lisser Herman Zuiderduin heeft het kampioenschap tijdrijden van de en tourver. „De Bollenstreek" op naam weten te brengen door zyn naaste concurrenten Cock S roomber- en Wim Knoppert ruim 3 minuten achter zich te laten. Titelhouder van vorig Jaar Tjoelker moest samen met L. v. d. Berg en P. d. Reep wegens herhaaldelijke pech de kleedkamers opzoeken. Bij de nieuwelingen verraste de de butant Peter Bemelman favoriet Steekers 27 sec. achterstand te laten inlopen. Gerard Dofferhoff maakte door zyn overwinning bij de adspiranten het succes voor Llrse compleet. De Noordwijker Jan de Ridder was de enige, die togen het Lisser geweld opkon en won b(j de jeugdrenners. JUBILEUMRIT VAN „DE BOlLENSTREEK" Zondag a.s. organiseert de ren- en tourver. „De Bollenstreek" een Jubi- leumrit. Een ieder die lets met de wie lervereniging te maken heeft kan zich laten inschrijven. Het hoofdnummer van de dag, een oudrenneiswedttryd waaraan vele pro minente oudwielrenners aan deelne men, begint om 11 uur. De start is op het kleine Boendersparcours in het Langeveld. J. SMID 40 JAAR BIJ ELKA-LISSE 30 sept. 1966 was de dag waarop het heugeiyk feit gevierd werr! dat de heer J. Smid 40 jaar in dienst was by de ELKA. Te 11 uur werd de Jubilaris met echtgenote en familie onder applaus van de ELKA-gemeenschap door de di recteur, de heer Zwetsloot, de cantlne binnengeleid. Hier echetste de heer Zwetsloot de loopbaan vun de heer 8mld by de ELKA, waar deze als monteur begon, later afdelingsbaas werd en sinds 1963 cantineehef Is. De kwalitei ten van de heer Smid werden uitvoerig belicht en aan leder tot voorbeeld ge steld, terwyi hem dank gebracht werd voor alles wat hy voor de ELKA heeft gedaan. De dank kwam mede tot uiting ln een enveloppe met Inhoud. Aan me vrouw Smid werden bloemen aangebo den. Hierna spraken nog namens het personeel de heren BaAk en Aangeen. brug onrier aanbieding van een geld- Zondagmlddag hebben te Sassenhcim bedrag en een bloemstuk. Op <le van enkele verkeersongevallen plaat» i hem bekende geestige wyze dankte de gehad. Om kwart voor vyf kw Volkswagen van de Parklaan, die links af de provinciale weg opreed. Op het zelfde moment trok een daar stilstaande personenwagen op, zodat een botsing niet was te vermijden. De voorzyde van de laatste wagen, een Ford, werd ge heel vernield zodat deze moest worden weggesleept. Ook de Volkswagen werd aan de voorzyde ernstig beschadigd maar kon op eigen kracht zyn weg ver volgen. Ongeveer 6 uur kwam by het kruis punt Sassenheim-Noord een „leiyke eend" op de Hoofdstraat, richting dorp. Deze kreeg hierby geen voorrang van een Volkswagen vanuit de richting Noordwyk. De eend werd zwaar be schadigd en kan als „total loss" worden beschouwd. De Volkswagen liep slechts lichte schade op. In belde gevallen deed zich geen persoonlijk letsel voor. heer Smid tenslotte directie en collega's voor de lof die hem werd toegezwaaid en voor de geschenken, waarna het feest in huiseiyke kring werd voort- DJO-suecessen De wandelsport vereniging DJO te Lisse heeft zater dag jl. weer successen weten te beha len in «ie 12e herfsttocht van „Het Spaarne" te Haarlem, waaraan 800 deelnemers deelnamen. DJO Lisse wist in de 5 km-tocht voor de 4e maal achtereenvolgens een prijs te winnen cn ging nu met de 3e prtjs naar huis. De 12 km wandelaars waren goed in behaalden de 4e prys met 'n IIILLEGOSVI Zaterdag en zondag was clublokaal van de Jonger „Flzz" een tentoonstelling b de schildersgroep „Lyn en kleur'' als mede van de heren Brusscé uit Hillegom en Van der Belt uit Zandvoort. D* expositie werd geopend door de heer J. S. L. van Relssen als lid van het adviescomité. Op de tentoonstelling za gen we een leuke inzending van „Lyn en Kleur" door de leden Heemskerk sr en Junior. Daarby muntte een land- schapsschets byzonder uit door diepte. De pentekeningen van Bentinck zyn fyn werk. Van der Belt uit Zandvoort was ook een olieverf van Brusée, een stilleven. P. Brandsms liet enige aqua rellen zien, die altyd zeer mooi waren. J. Verschoor Het zyn kunstig werk zien in het uitstallen van een gipsbeeldje eo een gelaat-schets. FEESTELIJK SE1ZOKNBESLITT VAN TENNISCLUB Dezer dagen de tennisclub „Lisse en Omstreken" het onderling toernooi fees- teiyk afgesloten. De avond was georga niseerd door „Tobacom" (Toernooi- en Baancommissle i welke commissie zich i het uitstekend van haar taak heeft gekwe- lëtcit ten. De zaal van café-rest. „I»c Beurs" was op gezellige wyze versierd In de sfeer van de club. I)e voorzitter, de heer W. Montagne, reikte de pryzen uit. De pryzen gingen naar: dames enkel spel: 1. mej. A. van Ruiten; 2. mevr, J. Beelen; dames dubbelspel: 1. mej. A. v. Ruiten-j. T. Breien. 2. mevr. W. Kroon-mej. A. Beelen; gemengd dubbel spel: 1. mej. T. Beelen-de heer H. Dem- mlnk; 2. mej. José Beelen-de heer D. Beelen: troostronde gemengd dubbel- spel: 1. mevr. T. Osephius-de heer H. Hofman; 2. mej. T. van Ruiten-de heer O. J. de Vos; lieren enkelspel: 1. G. Suurenbroek. 2. H. Demmink; hsrsn dubbelspel. 1. de heren P. de Graaf- Maase; 2 O. J. de Vos-J. Osephlua. De verdere avond werd gevuld met verschillende aantrekkelyke bezigheden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5