K. F. de Bree - oud-voorzitter NKV - ridder van St. Sylvester NZH-diensten op 1 en 3 oktober KUNNEN B. EN W. HANDELEN ZONDER UITSPRAAK VAN DE RAAD? ,,0.A. '66" te Oegstgeest kt groot succes SLEUTELGAT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1966 Hartelijke huldiging tijdens receptie van de heer De Bree te verrassing aanwezig ia, die ln het buitenland Onder grote belangstelling heeft het Leidse sociale leven gisteren afscheid genomen van de heer K. F. de Bree, die zich om gezond heidsredenen heeft teruggetrokken als voorzitter van de Leidse cen trale van het Nederlands Katho liek Vakverbond (NKV). Ter gelegenheid van dit afscheid werd een receptie gehouden in restaurant Van der Heyden, waar rector M. van der Poel, geest. adv. van de N.K.V., bekend maakte dat de heer De Bree is onderscheiden met de pauselijke ridderorde van St. Sylvester. Het was de heer Th. H. de Wilde, als voorzitter opvolger van de heer De Bree. die de btjeenkomst opende nadat mevr. De Bree. die haar man vergezelde, een boeket bloemen was aangeboden. Tot kennelijk verrassing van het echtpaar was ook het grote kindertal aanwezig. De heer De Bree. aldus de heer De Wilde, is ln Lelden Iemand die men kent zonder „smiling face", maar wel vol milde, soms ook wel wat sarcasti sche humor. Spr. dankte namens het huidige bestuur van de NKV. „U bent de sleutel geweest tot menige verga derzaal en commissie waar we nu mo gen binnenlopen als het nodig is", aldus de heer De Wilde. Rector M. r. d. Ploeg begon met te zeggen dat de plaats van het afscheid geen probleem vormde, we bevinden ons nl. in „De Bree"-straat. De rector noem de de scheidende voorzitter een pionier van de vakbeweging in Leiden, bijzon der in de na-oorlogse periode, voortbou wende op het fundament, dat door an deren reeds was gelegd. Van de moge- lijkheden heeft de heer De Bree enthou siast gebruik gemaakt. In hem leefde een felle bewogenheid over de rechts positie van de werknemers en hun leef patroon. Rector v. d. Ploeg deelde vervolgens mede dat de heer De Bree benoemd was tot ridder In de Orde van St. Sylvester en verzocht mevr. De Bree haar man het erekruis op de revers te spelden. Het woord werd nog gevoerd door de heren Joh. Kortlnk, coördinator van het NKV in de provincie Zuid-Holland (oud- voorzitter van de (voormalige) KAB in de bisdommen Haarlem en Rotterdam) Ploeg uit Zoeterwoude na- henk gC De heer J. L&mers, voorzitter van het leidse CNV, bracht de dank over van de Christelijke Vakbeweging. „Onder uw .YKV-voorzitterschap gegroeid. TT alleen bewogen met het lot van de katholieke arbeider, doch van alle werknemers. I! lette op de eenheid van belangen". Spr. dankte voor die samenwerking onder aanbieding van een boekenbom Vele figuren uit het sociale en open bare leven gaven verder nog blijk van hun belangstelling. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zond een tele grafische felicitatie voor de verleende onderscheiding. Van de velen die aan wezig waren noemen we deken W. P. M. Haring, de wethouders C. Piena en S. Menken en verschillende raadsleden, gemeentesecretaris mr. v. d. Poel en verscheidene hoofden van dienst, mr. D. Gorter, voorzitter van de Raad van Ar beid, de heer Sjoerds, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, mr. Pompe en mr. Bergmeyer, resp. directeur en secretaris van K. 8c 0., besturen van NRKM, Arka en Chr. Nat. Vakverbond, alsmede de landelijk voorzitter van de Kath. Grafische Bond, de heer B. van Werkhoven, die vergezeld was van oud- voorzitter W. de Zwager, de heer A. Keers. consulent van het ministerie van Soc. Zaken en de heer Da Kruis, voorz. van het NVV. In verband met de 1 en 3 oktober *Qn door de NZH.M. de volgende maatregelen genomen. 1 OKTOBER Van circa 19.15 uur tot ongeveer 21.30 uur kan niet worden gereden vla Kort Rapenburg-Breestraat resp. Markten- route en Korevaarstraat. Gedurende dit tijdvak wordt gereden via Jan van Hout kade, Witte Singel, Haagbrug, Haag- weg, Rynzlchtbrug, Morsweg, Mors- Alle halten aan de Steenstraat-Kort Rap enburg, Breestraat, Markten- en Korevaarstraat worden derhalve niet aangedaan van 19.15 uur tot 21.30 uur. De reizigers worden verwezen naar de Jan van Houtkade resp. Station. 8 OKTOBER Van 8.30 uur tot 16.30 uur kan het trajectgedeelte Stattonsweg-Korevaar- niet bereden worden. Van 13.30 uur tot 15.00 ui Stationsplein niet berijdbaar. het 13.00 uur wordt ;ereden via Jan van Houtkade, Witte tingel, Haagbrug, Rlfnzlchtbrug, Mors- ieg. Morssingel v.v. Van pl.m. 13.00 uur tot 16.30 uur wor- len te Leiden de eind- en beginpunten an de navolgende lijnen als volgt: HJn 18 Haagweg. HJn 14 Marnlxstraat. Lijn 11 Station (vanuit Oegstgeest). l ijn 15 Marnlxstraat. Hjn 30 Haagweg. Hjn 81 Station. Lijn 40 Station. Lijn 41 Station. Lijn 42 Station. HJn 43 Haagweg. Lijn 45 Haagweg. Lijn - Niet breken met traditie van 3 oktober-parade raadslid Frans, 'die „by geruchte" had vernomen, dat er In het kader van de Drie Octoberfecaten tc Lelden weder om een militaire parade zal plaatsvin den, hebben B. en W. win Lelden schrifteiyu medegedeeld, dat dl nichten" juist zyn. De parade maakt sinds jaar het hiervoor bedoelde heeft dit ook in het re Vanuit Meerburg en Zuid-West zal van pl.m. 13.15 uur tot 16.30 uur door pendeldiensten tot de Korevaarstraat ln het vervoer worden voorzien. Van 13.30 uur tot 16.30 uur wordt ïyn 31 tussen Station Lammenschans en Stationsplein niet gereden. Teneinde Leiderdorp een verbinding met het Station te doen behouden rijdt lijn 15 van 8.30 uur tot 16.30 uur niet via Levendaal doch via Herensingel enz. naar het Station. Lijn 11 zal op het trajectgedeelte Lei- derdorp-Korevaarstraat en Oegstgeest- Statlon volgens dienstregeling rijden. Na 16.30 uur worden alle diensten volgtjps de dienstregeling uitgevoerd. In verband met de te verwachten drukte zal niet voorkomen kunnen wor den dat vertraging ontstaat. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING De Burgemeester der gemeente Lel den maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 5 januari 1966, no. 17, houdende aan wijzing van percelen, gelegen aan de Witte Singel, alhier, tot onteigening ten algemenen nutte ten behoeve van de bouw van een blbllotheekgebquw, als- welk Koninklijk Besluit is opgenomi in de Nederlandse Staatscourant van 13 april 1966. no. 70, van 4 tot en met 24 oktober 1966 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de ge meente Leiden, kamer 112. ADVERTENTIE BURGELIJKE STAND Geertruida Elisabeth J. Lut A. M. Steeds: Johannadr v. J. Bink en J. M. Neuteboom: Pieter Cornells zn v. P. Klinkenberg en H. C. Kraaljenoord; Ro nald zn A. Nieuwenhuizen en E. Ar- noldus; Paulus Cornells Evert zn v. C. J. Luiken en M. A. Uphoff; Aylft dr v. N. Uncu en M. van Raamt; Maurits Lukas zn v. {5. Servaas en M. K. Helj- stek; Willem Jan zn v. J .W. van Daa- len en J. H. Favler; Hendrik Willem zn v. H. W. Steenbergen en I. J. Jans sen; Barbara Helena dr v. H. Gulde- meester en M. Korsuize; Henri-Robert zn v. J. de Raaf en W. E. Elff; Frede- rik Johannes Wilhelm zn v. F. J. W. Mugge en E. M. du Pon; Yvonne Mar- garetha dr v. N. van Leeuwen en S. de Overleden: M. C. Diemei, 39 jaar, echtgenote van J. Q. Smit; H. B. R. Heller, 67 jaar, man; J. Ouwerkerk, 85 jaar, man; S. W. L. Hartevelt, 1 jaar, Jongman; J burg, 48 jaar. echtgenote van C. Suuren- broek; J. M. G. M. Michielsen, 36 jaar, L.J.A. VRAAGT DEELNEMERS VOOR JUDO-CURSUS Voor de cursus „voorbereidend ju do voor jeugdgroepen" van de L.J.A. zijn nog enige deelnemers nodig om te kunnen starten. Er kunnen zowel dames als heren aan meedhen. Het is de bedoeling, dat naast de methodische voorbereiding van judo met jeugdi gen en het opdoen van praktische ervaring, de cursus wordt afgerond met het afleggen van een proef voor de zgn „gele band". De Leidse Jeugd Actie adviseert de clubs hun beroepskrachten en vrij willigers te stimuleren aan deze cur sus mee te doen. zodat ze na afloop van de cursus een nieuwe aktiviteit. in het jeugdwerk kunnen introdu ceren, die zowel voor de jeugd als voor de leiding een succes kan worden. De cursus begint op 7 oktober a.s. en duurt 20 lessen. De cursusavond is vrijdag van 8 - 9.30 uur in de Sport school De Vries, Uiterstegracht 36 te Leiden. Aanmelding bij het secretariaat van de Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, tel. 20041, toestel 142. Eindelijk mag het Afdeling Nederland van Museum voor Oudheden wordt verbouwd Een gedeelte van de gevel van het Rijksmuseum van Oudheden aan de Papengrachtzyde staat in de stellingen. Eindelijk is goedkeuring afgekomen voor de verbouw van de Nederlandse archeologische afdeling op de boven verdieping, die reeds vele jaren tot groot ongenoegen van allen, die er mee te maken hadden, zo deplorabel is gehuisvest. Gelijk met deze ver betering wordt ook gewerkt aan de verandering van de daaronder gelegen collegezaal. Het gehele werk zal wel geruime tijd in beslag nemen, temeer daar na de verbouwing de opstelling van de collectie Neerlandica geheel zal worden gemoderniseerd. Miljoenennota van Leidse Universiteit De voornaamste begrotingscijfers met betrekking tot de Leidse Universiteit zijn de volgende: Exploitatielasten Universiteit personeelslasten59-138.000 overige lasten17.223.000 Academisch Ziekenhuis15.219.000 Jelgersmakliniek150.000 Interuniv. Inst. v. Radiopathologie en Stralenbescherming personeelslasten1.608.000 overige lasten878.000 Interuniv. Inst. voor Internationaal Recht 55.000 Baten Rijksbijdrage Inschrijvings-, college- en •leden I Overige belten Overschotten vorige jaren Totaal 94.271.000 85.321.000 f 750.000 f 200.000 8.000.000 lementen genheid van de derde oktober. B. i vinden geen enkele aanleiding on deze gevestigde tradi te breken. De gemeente draagt geen koaten 'g drumband vai volgens B. standpunt nli het optreden karakter gele- Investeringskosten Nieuw-, aan-, verbouw en eerste inrichting de etappe weigerde. Uitbreiding apparatuur bestaande gebouwen Totaal 94.271.000 Totaal 37.450.000 Wanneer het bestuur van de 3 Oc tober-Vereeniglng zich op het stand punt stellend, dat politiek uit de op tocht moet worden geweerd aan d( Wergroep Antimilitaristische Studen ten deelname aldus antwoorden B. en W. op vragen van de heer Frans, aangezien bij deze organisatie de duidelijke be doeling van een propagandistische de monstratie voorzat, achten zy deze wel-1 Bij de raming van de personeelslasten van de Leidse Universiteit is gering niet ongerechtvaardigd. blijkens de memorie van toelichting rekening gehouden met uitbreiding van personeelsformatie met 76 nieuwe plaatsen tot 2904 plaatsen, vorenbedoeld Voor het Academisch Ziekenhuis is een personeelsuitbreiding van 60 ln tegenspraak, omdat j tot 1620 plaatsen begroot, voor het interuniversitaire instituut voor 'an genoemde band in Radiopathalogie en Stralenbescherming een uitbreiding van de perso de taptoe allerminst het neeisf0rmatie met 7 plaatsen tot 76. Tezamen zou dat voor de genoem- mUmrXr.nT"oc'hP£'™to,,", de Leidse instellingen een uitbreiding van 143 tot 4600 plaatsen lijn, bevolking aldus wordt ervaren. I een stijging van 3,1 procent. Gemeenteraad van Oegstgeest VVD dwingt juridisch onderzoek af Bezwaren tegen wijziging busroute 42 Gisteravond kon men het debuut meemaken van de Oegstgeester ge meenteraad in zijn nieuwe samenstel ling en als „het eerste gewin geen kat- tegespin is", zoals een bekend spreek woord zegt, dan zullen in de toekom stige raadsperiode de puntjes nóg meer op de „I" gezet worden dan in het verleden nu en dan het geval was. Een frappant voorbeeld vormde in de ze de ingekomen stukken. Aleer dit punt afgehandeld was en men begon aan de eigenlijke agenda wees de klok in de raadszaal reeds één uur later aan. De direkte aanleiding hiervoor vormde een verzoek van prof. dr. C. M. J. Sicking en drs. J. J. A. ite veranderd werd. heeft bij brief van 25 aprilg1966Uz8ich tot het college van b. en w. gewend met de vraag of er wensen waren met betrekking tot de interlokale autobus diensten nu de commissie zich moet beraden op de verlenging van vergun ningen, die op 31 december 1967 af lopen. Hieraan werd door de commis sie vervoersvergunningen toegevoegd: dat indien andere, dan door b. en w. voor te stellen wijzigingen van de in de lopende vergunningen aangegeven begin- en eindpunten en vaste halte plaatsen van autobusdiensten of van de te volgen wegen door de commis sie in overweging mochten worden ge nomen, het bij art. 13 lid 6 der wet horen van de betrokken gemeenten overigens op de gebruikelijke wijze zal plaats hebben In genoemd artikel staat nadrukke lijk dat de commissie in genoemde ge vallen de besturen van betrokken ge meenten moet horen. Onder gemeen tebestuur dan te verstaan het college van b. en w. In het onderhavige ge val is de raad niet genoemd, zodat het college van b. en w. in deze bevoegd is. We moeten dus stellen, zo verkla ren b. en w. in hun antwoord, dat de raad in een aangelegenheid betrek king hebbende op een interlokale auto busdienst generlei bevoegdheid heeft. Mr. M. J. v. Emde Boas (WD) zag aangaande dit punt de kans schoon om aan de hand van artikelen uit de ge meentewet en andere informatiebron nen een betoog op te bouwen waarin hij naar zijn inzicht het bewijs lever de dat met „gemeentebestuur" wel de gelijk de raadsleden bedoeld worden. Competentie Het ging hier kortom om de principi ële kwestie in hoeverre b. en w. za- ,ken kunnen behandelen zonder 'n ini tiatief van de raad. Volgens het „col lege", dat de heer Emde Boas gaf, had de raad de gelegenheid moeten hebben te beslissen of zijn mening over de busroute te geven. Iets wat de voor zitter van de hand wees! Maar het betoog van de WD-fraktievoorzitter reikte verder! Benevens het „busrou- tegeval" kunnen zich meerdere pun ten voordoen die op dergelijke wijze Een zaak heer Emde Boas diende in om deze aangelegenheid i komstige vergadering uitvoerig te doen behandelen en dit, aangaande zijn be toog, in strikt juridische zin te laten uitzoeken. Hetgeen in stemming werd gebracht. Behalve de beide wethou ders stemde een gedeelte van de PC- fraktie en de KVP tegen, hetgeen in hield dat het voorstel van de heer Em de Boas met 8 stemmen werd aange- Buiten deze competentievraagstuk ken bleef er de wijziging van de bus route 42 over, waartegen een dermate aantal bezwaren bestonden, dat hand ir. Dorgelo het beter vond de bus de Lange Voort te verwijzen, hetgeen de voorzitter deed opmerken dat men voor personenvervoer wel door de be bouwde kom rijdt, maar dat de bus onderneming niets voelt voor „sight seeing". „Laat U dit toch werkelijk aan b. en w. over", zei de burgemees ter, „de commissie vervoersvergunnin gen schrijft bovendien altijd b. en w. aan." De heer v. d. Voort (KVP) voeg de er aan toe, dat de klachten alleen van mensen kwamen die een eigen auto hebben. „U heeft het over wij ziging van de route door de Hofbrouc- kerlaan en Hofdijck! En de Salvialaan en Korenbolemlaan dan? „Ja, maar deze bewoners hebben geen klachten ingediend", aldus de heer Dorgelo (WD). Al deze gedachtenwisselingen brachten echter geen verandering in de stand van zaken, die langdurig werd doorsproken. De agenda zelf bracht weinig verras sende punten voor het voetlicht. Als leden voor de commissie van advies vordering woonruimte werden geko zen mevr. B_. C. Bolthuis-Montagne en de heer J. H. Kooloos en herkozen me vrouw Kramers en de heren Hand- graaf en Stenfert Kroese. Mevr. O.J. Samkalden-Meijers trad af als lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs. In de ontstane vakature werd de heer C. A. C. verkoop van Bungalowgroi men tot aankoop van een tweetal pan den in de Dorpstraat, zijnde de nrs. 88 en 88a ten bedrage van f 16.000. OMBOUW GASTOESTELLEN Het bestuur van de Kath. Jeugd- en Jongerencommissie heeft een extra subsidie gevraagd ter dekking van de kosten van ombouw van de gaskachels in het jeugdhuis in verband met in voering van het aardgas. B. en w. stel den voor aan de raad een fiat te ge ven voor een renteloos voorschat van 800 gulden met een aflossingstermijn van 8 jaar. Dit in plaats van subsidie. Drs. J. de Graaf (PvdA) wierp zich min of meer op als pleitbezorger van de jeugd en vroeg b. en w. te overwe gen of een subsidie hier niet beter op zijn plaats was. De voorzitter stipte aan of de argumenten, die de heer de Graaf, naar voren bracht, wel degelijk in het college waren overwogen. Hij was het er mee eens dat het geven van een renteloos voorschot ongebrui kelijk was. „Maar geeft men extra sub sidies dan ontstaat de konsekwentie dat andere jeugdverenigingen even- tegemoet gekomen moeten - schaffen kachels en dat 't voor schot wordt verleend om het de jeugd gemakkelijk te maken. Bovendien komt het de zelfwerkzaamheid ten goede! deze manier ook hel pen." Waarmede het voorstel door de raad werd aangenomen. VOSCUYL De raad kon zich aansluiten bij het voorstel de voetbalvelden „De Vos- cuyl" te verhuren aan derden op de ter beschikking znijde avond, 'n Twee tal personeelsverenigingen zullen hier mee gebaat zijn te weten de pers. ver. der gemeente Oegstgeest en die van het Marine Elektronisch bedrijf. De verhoging van de kredieten ten totaalbedrag van f 118.240 bracht geen discussie teweeg. De raad verleende b. en w. dit krediet. De vernieuwing van het dak van de Montessorieschool aan de Louise de Colignylaan bracht de raad weer in beroering. De heer Van der Voort (KVP) vroeg betreffende de constructie van bet dak en de lekkages (welke er het gevolg vm zijn) een uitvoerig rapport om trent de wijze waarop het ontstaan is. Hij vond dat indien het een con structiefout was dat de gemeente de kosten van vernieuwing zou dragen. In he,t verleden heeft de raad name lijk een aanvrage voor een extra be drag om dit dak beter uit te voeren van de hand gewezen. Ook de WD steunde de heer v.d. Voort in zijn vraag. Ir. Stapel wilde er TNO bij betrekken om uit te maken wat er aan de hand is. Nadat nog een aantal raads leden zijn mening over het „dak" had den vèrkondigd en men het er over eens was dat er naast de reeds uit gebrachte rapporten en nog een des kundig rapport door TNO moet wor den uitgebracht werd besloten dat b. en w. om een rapport aan TNO te zullen vragen en dat tot zover het preadvies zal worden aangehouden ter nadere vaststelling van de te geven vergoeding. LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS GINGEN WELGEMOED VAN START Voor vele verenigingen Is de maand september weer de tyd om een nieuw seizoen aan te vangen en nieuwe acti viteiten te ontplooien. De Leidse Ver eniging v. Postzegelverzamelaars hield gisteravond haar eerste bijeenkomst ln het Logegebonw aan de Steenschuur. In zijn welkomstwoord hoopte de voqrzitter, de heer A. de Best, dat de De grote middenstandsshow „O.A. '66", welke vandaag reeds vier dagen geopend is, blijkt een sukses te wor den. De belangstelling overtreft, al dus de vice-voorzitter van Oegstgeest Aktief, de heer Van Weerlee, de ver wachtingen. Naast de duizenden be zoekers uit wijde omtrek werd de O.A. 66 onder meer bezocht door be sturen van middenstandsverenigingen uit Alphen aan den Rijn, Rijnsburg, Warmond, Noordwijk en Rijpwete- ring. Veel bewondering heeft men voor de fraaie tuin met vijver en fontein nabij de ingang, een werkstuk waar de heer Van der Mark veel eer mee inlegt Hedenmiddag is er voor de tweede maal een modeshow gehou den en vanavond zal he weer druk zijn! Dan zullen „The Sheperds" de vooral door de tieners op prijs zal worden gesteld. Morgen, op de laats te showdag, wordt er in de middag _en demonstratie bloemschikken ge geven, terwijl de muzikale rij wordt gesloten door het vermaarde Low land Trio. Daarnaast zal de bekende humorist Fred Wiegman gedurende de de gehele dag niet aUeen drankjes maar ook moppen tappen in de wijn „tuin" Mansarde. Tot en met morgenavond kan men OA '66 dus nog bezoeken want te 23.00 uur zullen de poorten van dit winkeliersfestijn definitief worden ge- werken. De nieuwe catalogi voor Ne derland zijn weer uitgekomen en spre ker was geschrokken van de verhoogde prijzen. Hij hoopte echter dat het ver schil tussen postfrls en ongestempeld eens genivelleerd zou worden. Grol ixtra velling Een bestuursvoorstel verhoging tot 10.- (alles is de laatste Jaren duurder geworden en Lelden staat wat contributie betreft heel laag) werd met algemene stemmen aangeno men. Op advies van de kas-commissie werd de heer J. Spijker „ontslagen" van zijn financieel beleid bij de rondzend- dienst. Een hartelijk applaus was da dank der leden. Een verantwoording voor een omzet van 18.000,-, bijeen gebracht met centen, dubbeltjes en kwartjes, is beslist geen sinecure. De heer A. Ouwehand bracht als vei lingmeester 40 kavels onder de hamer, bestaande uit boekjes first day covers, albums en stockboeken. Tenslotte meld de de heer Spijker by de rondvraag nog dat op 9 november een grote extra vel ling gehouden zal worden, nog tot 10 oktober kavels kunnen u den ingebracht. Na een slotwoord de heer De Best werd nog lange doorgebracht met ruilen en kopen onderling verband. f - Gistermiddag is de 54-jarige wielrijdster H. van den Burg met haar fiets op de Korevaar- tegen een autoportier gereden, dat de borstholte Academisch Ziekenhuis worden overge bracht. Gistermiddag is uit de Zoe- terwoudsesingel een rode tweepersoons kano met een witgeschilderd dek ont vreemd. LEIDSE UNIVERSITEIT Promoties De heer M. P. Hennink werd heden bevorderd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proe rif11 getiteld „Borstvoeding, een one oek j te Leiden naar enkele sociaal-genees kundige aspecten met betrekking tot i de borstvoeding". Promotor was prof. heden bevorderd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift getiteld „Thermolyse van Esters. Het mecha- Examens Geslaagd aan de universiteit voor het doet. ex. klass. taal- en letterkun de: heer A. M. E. Th. Vreeburg (Noord- wijkerhout); Doet. ex. Ned. Recht; de heer L. J. C. M. Malmberg (Rijswijk) en mev*. L S. Verhey-Joppe (Arn hem), Dat de stad Leiden zich zo langzamerhand ontdoet van het kleinsteedse gezicht, dat ze vele Jaren heeft getoond, bewijst deze merkwaardige prent van onze fotograaf. En inderdaad, het stationsplein komt met de jaren meer en meer op grootsteeds plan; de stad groeit uiterlijk naar volwassenheid. Maar de facade van het stationsplein houdt nog veel verborgen, dat de stad maar het liefste voor stadgenoot en vreemdeUng uit het gericht sou willen laten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4