5)a Getdóe (Somant KOPSTUKKEN COSA NOSTRA IN ARREST UW MENING Vanavond in de ether TELEVISIE FRATER VENANTIUS - hij bestaat echt! reikt gouden plaat uit „Formule 3" blijkt bladen combinatie PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 Gunstiger perspectieven voor oorlog in Vietnam DE binnenlandse toestand van China is vrij onduidelijk, om niet te zeggen, tamelijk chaotisch. Over een ding zijn de waarnemers het wel eens: het op treden van en de tegenstand tegen de Rode Garde wijzen op een zekere vorm van gezagscrisis. Hieruit moet men niet voorbarig concluderen, dat dit het begin van het einde van het communistische regime is, maar het lijkt wel waarschijn lijk dat het prestige van de communis tische partij van Mao tse-Toeng niet geheel en al ongeschokt uit de crisis te voorschijn zal komen. Opvallend is. hoeveel nlet-Chlnese, Aziatische communistische partijen zich nu al van China gedistancieerd hebben. Noord-Korea is er het jongste voorbeeld van; voordien hadden de Japanse com munisten zich al van China afgewend. De vraag ls nu hoelang of het zal duren voor Hanoi (Noord-Vietnam) zich wat vrijer gaat bewegen ten aanzien van China. Er zijn verscheidene kluchten die hun Invloed op Hanoi doen gelden. De eerste en voornaamste is Rusland. Rusland ls in staat om Noord-Vietnam efficiënter en beter te helpen dan China kan doen. Geografisch gezien zijn de Russen in het nadeel; ze zijn zonder China's hulp niet bij machte om deze hulp ook ter plaatse te brengen. Voor de algehele situatie zou een vergroting van de Russische invloed op Hanoi niet ongunstig zijn, aangezien de Sovjet- Unie bepaald niet gesteld is op oorlog terwille van de oorlog, zoals met China het geval is. Hierop doelde ook de president van de Philippijnen, Marcos in zijn rede voor de V.N., toen hij Rusland uitnodigde een „wteede Tasjkent" tot stand te brengen. In Tasjkent kwamen nameiyk India en Pklstan bij elkaar aan de conferentie tafel, hetgeen een einde maakte aan de oorlog om Kasjmir. Een tweede Tasj kent, zo redeneerde Marcos, zou een einde kunnen maken aan de strijd in Vietnam. Deze suggestie van Marcos valt samen met de voorstellen die V.S.- afgevaardigde Goldberg in de V.N. heeft gedaan: Amerika is bereid zijn bombar dementen op Noord-Vietnam te staken, als Noord-Vietnam een evenredig gebaar maakt. Alles b|j elkaar bezien zijn er enkele gunstige perspectieven: de afnemende invloed van China op de Aziatische lan den en een toenemend verlangen om, hoe dan ook een einde te maken aan de rampzalige strijd in Vietnam, waarby zeker niet vergeten mag worden, dat Hanoi ook af en toe biyk geeft van oorlogsmoeheid. Overval tijdens conferentie NEW-YORK (UPI) Rechercheurs van de New-Yorkse politie hebben een overval gedaan op een restaurant In New-York City waar dertien kopstuk ken van het geheime misdaadgenoot schap ,,Cosa Nostra" (onze zaak), een conferentie hielden. De dertien gangsters werden allen gearresteerd op beschuldiging van ver binding met naam en toenaam bekende misdadigers. Onder hen was Thomas („Tommy Ryan") Eboli, die de leiding over Cosa Nostra zou hebben overgeno men van Vito Genovese, die onlangs tot langdurige gevangenisstraf is veroor deeld wegens handel in verdovende mid- De gangsters hielden hun conferentie in een privévertrek van het La Stella Restaurant in de Forest Hills wijk van de New-Yorkse Burrough Queens. De twaalf andere gangsters waren Mike Miranda, raadsman van leiders van verschillende takken van het mis daadgenootschap Joseph Columbo, lei der van de vroegere gang van wijlen Joseph Profacl, de olijfoliekoning van Brooklyn, Carlos Marcello uit New- Last Night of the Proms Als uw t.v.-criticus zyn zin krijgt be treffende wat hy meende te moeten zeg gen over „The Last Night of the Proms" is het dan ook geen tyd om ook program ma's zoals de Europa-Cupfinale, het Nieuwjaarsconcert uit Wenen en de opening van de Staten-Generaal niet meer uit te zenden. Ik geloof dat hier voor dezelfde redenen gelden die boven genoemde heer opsomt, nameiyk dat deze uitzendingen ook ieder Jaar hetzelfde zyn. A.P. Het aantrekkelijke van een voetbal - t.v.-reportage ia dut men niet weet wat er de volgende seconde gebeuren kan. Het minder aantrekkelijke van de „Last Night" is dat men het voor een heel uur precies weet. Dat gaat zelfs niet op voor Nieuwjaarsconcert en Troonrede. Vg. Orleans, eens medewerker van Frank Costello bij diens gokactiviteiten in Lou isiana, Santo („Louis Santos") Tra- ficante, eens verdacht van de moord op Albert Anastasia van „Murder ine" in een kapperszaak, en houder van speelzalen op Cuba toen Castro daar nog niet aan de macht was, Carlo Gambino, Joseph Galio. Don Alongsi, Anielle Delia Grosse, Anthony Corillo, Frank Gagliano, Anthony Corallo en Jo seph Marcello. De gearresteerde gangsters worden momenteel verhoord over een lange reeks misdaden, waaronder de gangstermoord op dinsdagavond op Jo seph („Fat Joe") Cannistraci, een 32- jarige ex-effectenmakelaar met een graad van de Fordham universiteit in zijn zak. Cannistracl's lijk werd gevon den in de buurt van Lake Success in New-York. Hij was doodgeschoten. in ..Fanclub" men moeten zeggen, een Rhythm Blues- groep met toekomst, want met hun eerste plaatje „Earley in the morning", een com positie van „Motion"Rob van Leeuwen liet de groep reeds duidelijk uitkomen welke richting zij uit wil. Vanavond maakt „Tee-Set" het tv-debuut en wel in „Fanclub", waar tevens voor het eerst 'n Europa zullen optreden: Sonny and Cher", het Amerikaanse echt paar, dat wereldbekend werd met „I gat you babe" en thans weer op de hitlijsten genoteerd staat met „Little man". Tot slot verlenen ook Marianne Faithfull en Rob van Houten hun medewerking, en als klap op de muzikale vuurpijl zal de Haagse zanger Franky Franken de de „stal" van Herman Batelaan zijn tv-debuut maken. (Nederlandl 19.05) „Overal en nergens n ieuw fa mil i e progra in Voorgaande seizoenen heeft de NCRV bewezen voor familiepro- gramma's wel wat in haar mars te hebben. Dit seizoen start deze omroep met weer iets dergelijks onder de titel: „Overal en ner- programma waarin schynbaar onbelangryke dageiykse gebeurte nissen voor het voetlicht gehaald worden en door Didier van Koekenberg verwerkt tot een semi-documentaire met een satirische inslag. Het is de bedoeling, dat de kykers thuis zelf de ideeën voor bepaalde interviews of reportages geven, die dan steeds slechts zo'n drie vier minuten mogen duren. „Overal en ergens" heeft als vaste punten enkele rubrieken, waarin de tyd van vyftig jaar terug voor de camera's „herleeft" en een andere ru briek, die in de toekomst speelt. (Nederland II 20.30) gens", jlfpficpn nrhtor alns" In het kader van het veertl& iari? „LYieilbeil (ICflier gWtó jubileum zal vanavond in het VPRO-programma een stereofo- stereofonisch hoorspel nl,cht ?p"ame w,ord!? u"8«»°de» I van het hoorspel „Mensen achter glas" van Maggie Ross in een ver taling van F. L. van Duiken en onder regie van Coos Mulders. Hoofdpersoon is een al wat oudere man, die als hobby grote verzamelingen heeft aan gelegd, daarby terzyde gestaan door zijn echtgenote Dorothea. Op een dag echter ontmoeten zij Alec, een jonge man, die al gauw voor Dorothea niet alleen het voorbeeld wordt van een mens, die het leven weet te beleven, maar tevens een levensbehoefte. De oude man echter wordt belet op de situatie te reageren door zqn levensangst, die hem als het ware tot een on derdeel van zyn verzameling heeft gemaaktIn de rollen: Joan Remmelts, Elisabeth Andersen en Rob de Vries. (Hilversum n 20.00) Hedenavond NEDERLAND I - NTS: 1900 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. VARA: 19.05 Fanclub: voor tieners en twens; NTS: 20.00 Journaal; VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Liedjesprogr.. 21.00 wy trekken vuur. Russische tv- feuilleton: NTS: 22.40 ANW-spot. 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 Jazzprogr.. 20.30 Neder lands programma van mensen, dieren en dingen. 21.15 De mestkever, voor dracht, 21.35 Attentie voor sport. NTS: 22.05 Journaal. Zaterdag NEDERLAND I - KRO: 16.00 Huisje, boompje beestje: hobbyrubriek; 16.45 Voor de kinderen, 17.00—17.30 Zang. spel en dans met gebruik van het Orf f-instrumentarium. ÏIAIIIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.55 Nationale reclasseringsdag. toe spraak. 19.00 Nieuws, actual.19.30 De springplank: Jonge artlestea 20.00 Brabants orkest: klass. pianoconcert. 20.45 Gram.. 21.00 Studenten van nu. lezing. 21.15 Platenprogr. voor de militairen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte gram. muziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 ml VPRO: 18.00 Nieuws, praatje. 18.20 Uitz. PSP: Lankhorst over de Troonrede. 18.30 Jazz-rondo, 18.50 Naar onze mening, kritisoh commentaar. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Literair progr.. 19.55 Nws, 20.00 Stereo: Mensen achter glas, hoor spel; VARA: 21.00 Klassieke muziek. 22.30 Nieuws, acual.. 22.55 Rechtbank- journalistiek. klankbeeld. 23.30 Gram, 23.45 Socialist nieuws in Esperanto. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Ge var. programma.. 18.15 Veronica's jukebox: groeten en wensen en ver- zoekplaatjes. 19.00 Joost mag t weten: Brandnieuwe en ongehoorde hits. 20.00 Cowboy Gerard hoog te paard: 21.00 Gevarieerd progr.. 22.00 Programma vnor alle Spaans sprekende mensen in Nederland met Isabelle. 2.30 Jazz- journaal (Tineke de Nooy); 23.301.00 Alle remmen los door Jan van Veen. DRAADOMROEP (4e l(jn) van 18-20 u. 1 Hector BerliozFragmenten uit La Damnation de Faust (Orkest en koor van het Thé..(re National de 1'Opéra Paris mimv tenor, sopraan en bariton); 2. Jules Massenet: uit Manon (Orkest van de Franse Nationale Radib mmv. tenor); uit Werther (Nicolai Gedda. tenor)- uit Grisélidis Suisse Ronmnde Orkest' mmv bas): uit Lo jongleur de Notre dame (Nieuw Londens Sympho- nie Orkest mmv. bariton); 3 Ambrniso Thomas: Fragmenten uit Mignon (Koor Raymond St.-Paul en Lamoureux Or kest. Par(js mmv. solisten). BRUSSEL Nederl. (324 m18,00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.45 Sportkro niek. Jfl.OO Nieuws en het weer b|1 ons, 19.40 Lichte muziek, 20.00 Muzlekcon- T2.Ö0 Nws. 23.30—Lichte 22.00 Jazz. 23.00 Klassieke Zaterdag HILVERSUM I (402 m> KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.. 7.30 Nieuws. 7.32 Geesteiyke liederen. 8 00 Nieuws, 8.10 Djinn: gevar. progr. (8.30 Nieuws. 9.35 Waerstanden). 12 03 Country and western express, 12.24 Voor land- en tuinbouw. 1230 Nieuws. 12.40 Over heidsvoorlichting: Interview over open baar vervoer in het westen des lands, 12.50 Pianomuziek, 13.15 Carionca: radio voor tieners. 14.10 Mannenkoor, 14.30 Gram. 15.00 Van het missiefront, 15.20 Stereo: platenfestival. 16.00 Klass. en mod. muziek. 17.00 Liedjesprogr., 17.15 Praatje, 17.35 Gram. 17.55 Stereo Licht instrumentaal ensemble. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtend gymn.. 7.23 Gram, 8.00 Nieuws 8.10 Gram. 9.20 Amateurs orkest; VPRO: 9.40 Mens en maat schappij. lezing; VARA: Gevar. progr.. (11.00 Nieuws». 12.15 Klanken uit het zonnige zuiden, 12.27 Voor land- en tuinbouw en postd. berichten, 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nws, 13.15 Licht orkest. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14 55 Het gas van dc Noordzee, lezing. 15.10 Operamuz.. 16.00 Nieuws, 16.02 Lichte en dansmuz.. 16.40 Amateurs, de microfoon is voor u. 17.05 Vocaal en instrumentaal en semble. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM III (240 m en FM-kan.1: NRU-AVRO: 9.00 Nieuws. Solisten- en (irkestenparadc. 10 00 Nieuws. Gram.pl. voor de tieners; NRU-NCRV: 11.00 Nieuws, werken van grote meesters in de muziek, 11.30 Muziek van Het Leger der Heils, 11.50 Gevar. miuziekprogr., (12.00 en 13.00 Nieuws), Platenshow voor tieners. 15.00 Nieuws, hoogtepun ten uit operettes, musicals en films, 16.00 Nieuws, gevar. muziekprogramma, 17.00 Nieuws en verder tot 18.00 Sport- show (reportages, uitslagen en gram). RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 Schoon schip: een opgeruimd progr, voor de (vrUe) zaterdagmorgen, met o.a. Country en western hits. verzoek- progr. voor de hulsvrouw, en The Dutch Swing College Band. 11.30 Schip schoon. 12.00 Red Band Toppers. 12.15 Hits a gogo. door Rob Out. 12.45 Ge varieerde progr, 13 00 Veronica's Teen ager Muziek Express, 14.00 Veronica's Nederl. Top 40. door Joost de Draayer, 16.00 Tips voor de top. 16.30 Platen- palet .16.45 Kwartier gevarieerd. 17.00 Favorieten Express, voor de hele fami lie. door Tineke, 17.40 De Teenbeatclub. tè me ntsmuziek HoogTVpunten 0 Zondag Nederland I 21.00 Cabaret Das Kom(m)ödchen. 22 08 Cannonball in Bellevue. jazz programma. Nederland n 20.05 Laatste „Zweedse gouvernante". 20.30 „The Virginian". Maandag Nederland I 21 00 ..Het geheim tussen man en vrouw", film. Nederland II 20.30 marionet ten then ter; 20.45 Italiaans showprogramma. Dinsdag Nederland I 21.00 Wij trekken vuur, deel 3: 22.35 Vrij entree bij Henk Elsink. Nederland II 2.30 Die Ameri kaan in Nederland; 22 05 Do cumentaire over de Quakers. 0 Woensdag Nederland I 20.50 Piste. 21.35 Documentaire over Vietnam; 22.10 Reportage van theolo- gencongres in Rome Nederland II 20 01 Artistieke ontmoetingen. 20.45 De slak ken, een-acter. Donderdag Nederland I 20.20 Llesbeth List. 20 45 Lucifer, spel van Vondel. Nederlund II 26 01 De grote verkwister; 20 55 Kinderen of niet? 21 40 Eigcntydse muziek. Vrijdag Nederland 1 20 45 Dean Mar tinshow: 21.35 Voor de vuist weg Nederland II 20.01 De Suez- crisi (deel 1): 2030 Kapitein Nemo duikt op, tv-spel. Zaterdag Nederland I 20.20 Grand Oala du disque; 22.00 Dorus; 22.45 Grand Gala (deel 2). Nederland II 20.45 Politie museum. Auteur leo derksen heeft ai meer t.v.-spelen op zijn naam staan. Met „De onderkruiper", geschreven in opdracht van de AVRO en gisteren door deze omroep uitgezonden, maakte hij het zich niet gemakkelijk door een spel te creëren voor slecht* drie per sonen, met daarbij een absolute een heid van tijd, plaats en handeling. Genre: driehoeksverhouding met psy chologische inslag en met. ingebouwd thriller-element. Geslaagd? Laten we zeggen voor 75 In een drlemamsspel van zeventig mi nuten moet de tekst een enorme span kracht hebben om blijvend te boeien. Halverwege leek die spanning even zoek We kregen de Indruk dat bij nog compactere schrijftrant het stuk gewonnen zou hebben. Maar we waren toch bepaald wel voldaan over dat eigen produkt van een Nederlands auteur die een vrijwel volwaa/rdig t.v.. spel wiet te schrijven. De opvoering WBo overigens zo goed als een schrijver maar wensen kon. Jan Retèl tekende voor een vrijwel ideale dialoogregie. Hij verried daarin de doorgewinterde theaterrot; maar zijn camerabehandeling was evenzeer vol waardig. Joan Remmelts trof in de hoofdrol precies het goede type van de nare genieperd: precies, dus zonder er een karikatuur van te maken. Stgrid Koetse moest mooi en myste rieus zijn. Met het eerste had zij uiteraard geen moeite, het tweede deed zij vakkundig. Cor van Rijn om. speelde omzichtig zijn image van „psychopatische t.v.-griezel" We kunnen niet enthousiast genoeg zijn over oorspronkelijke t.v.-spelen als dit van Leo Derksen Omdat eigen crea/- tief talent dat bij het Nederlandse gesubsidieerde toneel al te weinig aan bod komt op deze wijze kans krijgt eigen mogelijkheden te bewijzen. T.v. krijgt nagenoeg geen subsidie, nauwe, lijks officiële aandacht als het om andere zaken dan de organisatie vormen gaat. Zotte situatie, als CRM. miljoenen voor enkele duizenden schouwburg, en operabezoekers wor den neergeteld en hot miljoenenpubliek dat de t.v. bedient in de subsidiaire kou wordt gelaten. vg. Drees met Oud vanavond op t.v. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Twee van dc grijze eminenties uit de Nederlandse poli tiek, prof. dr. J. Oud en dr. W. Drees, zullen vanavond om 20.20 uur in „Achter het nieuws" hun mening geven over enkele plannen om de Nederlandse kiezer directer bij 't po litieke gebeuren te betrekken. Twee leden van de opkomende genera tie politici, drs. Ed van Thijn, fractie leider van de PvdA in de Amster damse gemeenteraad en drs. Th. Wes terterp, Tweede-Kamerlid voor de KVP, 7.ullen hetzelfde doen. Aan de orde komen het rechtstreeks kiezen van de minister-president, de invoering van het districtenstelsel ón het referendum zoals dit is bepleit door prof. dr. Belinfante. Daardoor zal „Achter het nieuws" duren tot ongeveer negen uur en moet het pro grammaatje „Licht op Tonia" komen te vervallen. „Uitlaat" in het teken van LSD (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het radioprogramma voor twintigers „Uitlaat" staat mor gen zaterdagmiddag om 13.40 uur ge heel in het teken van LSD, een stof die in de psychiatrie wordt toege past, maar die grote bekendheid kreeg door het gebruik dat particu lieren van deze „bewustzijnsverrui mende" substantie maakten. In ons land is het gebruik en het in bezit hebben van LSD sinds enkele m den verboden. De samenstellers voeren gesprekken met Peter Ten Hoopen, die het boek „The beyond within" van Sidney Cohen uit het Amerikaans vertaalde (Nederlandse titel „Het buitenste binnen") en met de Nederlandse psycholoog dr. Herman Cohen. Bovendien worden fragmenten uitge zonden van gesprekken met Sidney Cohen, die hoofd is van de psychoso matische dienst van het Wadsworth v.a. Hospital in Los Angeles, met dr, Timothy Leary, mrs. Aldous Huxley, de weduwe van de beroemde schrij ver en met Allan Ginsborg. Zij allen hebben uitgebreide studies over LSD verricht. Verder brengt .Uitlaat" Amerikaanse opnamen van gesprek ken met onder invloed van LSD ver kerende mensen, alsmede een test, waarbij reacties op bepaalde geluids- en lichteffecten van onder invloed zijnde mensen worden gemeten. Sonneveldwijn vloeide in Amsterdam (Van onze correspondent AMSTERDAM Frater Venai heeft gisteren een aureool gekregen. In leketermen betekent dit. dat cabaretier Wlm Sonneveld van zijn met zachte medeklinkers geplaveide creatie door de plntenpersende dochteronderneming va een jubilerende gloeilampenfabriek in het zuiden des lands, met een gouden plak werd geëerd, nadcmaal cr van zwarte evenbeeld 100.000 over dc l bank waren gegaan. Dit, gevoegd bij het feit, dat het jolige ja-en-amen var fraters als premiegesehenk bij de actie van dc gezamenlijke platenindustrieën reeds een oplaag van 230.000 bereikte, rechtvaardigen ruimschoots de woorden i de Phonogramdireetie. dat hier ge sproken kon worden van een ongeëven aarde prestatie, waarby menige beat- groep zich de vingers zou aflikken. De echte frater Venantius bestaat óók. zo bleek tijdens het met authentieke Sonneveldwijn besprenkelde gebeuren in Amsterdam. Hy werkt bij de Leostichting jeugdopvoeding) maar was naar Am sterdam verscheept om hoogstpersooniyk de onderscheiding uit te reiken aan zijn parodische confrater. Hij is vernoemd naar een martelaar uit de eerste eeuw. Micheel van der Plas. de schrijver van de Venantlustekst, wist dit laatste, maar Sonneveld zelf heeft het nooit willen ge loven en hij is altijd in de mening blij ven verkeren dat de naam maar een geintje was Het tegendeel bleek dus gisteren waar. Zeer lijfelijk hagelwitte boord boven stemmig zwart stond frater Venantius tegenover hem. .Hij begon zyn toespraak zelfs met „feestvierende meneer Sonne veld" hetgeen onmiddellijk de onver valste sfeer van patronaatsjubilea op riep. De revanche kwam echter snel en raak. toen de frater wenste te bewijzen ook ja tegen het leven te durven zeggen en niet van beton te zijn. Bij welk stre ven hij zyn toevlucht nam tot de volgen de mop: „Ik zit in de trein in een tijd schrift te kyken. waarin een paar prach tige filmsterren staan. Naast me zitten een paar militairen, die na etteiyke minuten roepen; doorbladeren, frater Waarop lk zeg; Jongens al ben lk ook op dieet, daarom mag ik toch wel het menu bekijken". Hij was Indertijd helemaal niet ge schokt geweest door de parodistische creatie, die onder de vlag van zijn naam zo succesvol Nederland was binnenge zeild. ..Sonneveld heeft, helemaal geen orde of kerkgenootschap willen" kwetsen, maar .-lecht- op Ironische wijze willen vaststellen, dat voor zingen enig vakman schap nodig ls". iversitP"- nieuws •n op proefschrilt Trans- Geslaagd voor het doet. ex. Ned. taal- en letterkunde. A. W. C. Vendel, Den Haag. AMSTERDAM Aan de Vrije Universiteit Is geslaagd voor het kand. ex. politicologie: E. R. Boddendljk, Den Haag. Golden Earings nu mmer een (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Het raadsel rond „Formule 3" is opgelost. Een week lang hoorden duizenden via „Radio Veronica" de geheimzinnige woor den zonder dat er ooit een verkla ring voor werd gegeven. De gekste geruchten deden dan ook de ronde. Niemand zal de oplossing echter in de muziekwereld gezocht hebben. En toch was hij slechts daar te vin den. „Formule 3" is namelijk een verzamelnaam voor een drietal bla den. te weten: „Teenbeat". „Pompi- doc" en „Kink", die voortaan ge bundeld op de markt zullen verschij- Tegelijkertijd met deze onthulling maakte „Teenbeat" de uitslag van de populariteitspoule bekend. Naast de gebruikelijke eerste plaatsen voor Trea Dobbs, „Het Cocktail trio", Joost de Draaijer en Veronica- programma's, zijn er toch dit jaar weer opmerkelijke klasseringen. Al lereerst de „Golden Earrings", die hun concurrenten „The Motions" met ruime cijfers van de eerste plaats wisten af te halen, verder Boudewijn de Groot, die vanuit het niets nummer één werd. Opvallend is ook dat alle platen van het jaar met als grote uitschieter „That day" van alweer de Earrings van Hollandse makelij zijn. De buiten landse poule biedt niet veel nieuws onder de horizon. Winnaars in de verschillende groepen waren: Nederland: zangeressen: Trea Dobbs: zangers: Boudewijn de Groot; duo's en trio's: Cocktailtrio met „The Luckberries" als tweede; gitaargroepen: de Maskers; beat- groepen: de Golden Earrings; rhythm- en bluesartiesten: Rob Hoe- ke; radioprogramma's: Veronica's top-40; radiostations: Radio Veroni ca; disq jockey: Joost de Draaijer; t.v.-programma:' 'Moef Ga Ga; t.v.- persoonlijkheid: Willem O'Duys; filmsterren: Kees Brusse en plaat van het jaar: „That day". Buitenland: zangeressen: Sandie Shaw; zangers: Elvis Presley; duo's en trio's: Peter and Gordon; gitaar- groepen: The Shadows; beatgroe- pen: The Beatles; rhythm- and bluesartiesten: The Rolling Stones; radioprogramma's: Fabulous forty van Radio London; radiostations: Radio Londen; disq jockey: Dave Dennis van Radio Londen; t.v.-pro- gramma: Shindig; t.v.-persoonlijk heid: Danny Kay; filmsterren: El- vis Presley en plaat van het j-ar: „Paint it black". Voorzitster van Huishoudraad in RTN-bestuur SCHIPHOL (ANP) Het bestuur van de RTN heeft aan de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, mr. M. Vrolijk, meege deeld dat In het kader van een ver dere aanvulling van de bestuurs colleges, mevrouw A. Vos-Warnecke uit Den Haag, voorzitster van de Ne derlandse Huishoudraad, zich bereid heeft verklaard zitting te nemen het hoofdbestuur van de RTN. Bij de huishoudraad, die onder n ten doel heeft de behartiging van wel de consumenten- als de huishou delijke belangen bij overheidsinstellin gen, wetenschappelijke instantiefe, in dustrie en handel, zijn in totaal 28 organisaties en - bonden van Neder landse vrouwen uit alle lagen der bevolking en van onderscheiden poli tieke en conventionele aard aange- Nu op de departementen het werk is hervat, kan de beschikking van de minister over de aangevraagde zend machtiging voor de RTN zeer binnen kort worden verwacht, aldus deelde gistermiddag een woordvoerder de RTN mee. Succes voor KRO- conciliepostbus HILVERSUM (KNP) In de vier we ken dat de KRO-conclllepostbus nu draait zijn uit heel Nederland, zowel van leken als priesters, van katholie ken als nlet-katholieken, 272 brieven binnengekomen. Het team achter de rubriek twee echtparen een se taresse en pater H. in 't Veld OSA vindt dit geen gek resultaat. „Vooral niet als men nagaat dat door deze vijf-minptenuitzendingen (dins dagmorgen om half tien en herhaald om half acht) mensen aan het schrij ven zijn gezet over religieuze pro blemen en vragen, waarvan ze vaak denken, dat ze er zich mee op glad ijs bewegen, en waarvan ze door gaans nauwelijks enig bevredigend resultaat menen te mogen verwach ten". Het beantwoorden van de brieven schiedt door het conciliesecretariaat te Heemstede, waar alle brieven uit eindelijk terecht komen. De antwoor den van dit secretariaat moet niet beschouwen als afkomstig va: concilie, zo zegt pater In 't Veld. maar meer pastoraal, omdat vele brieven persoonlijke geloofsmoeilijk- heden aansnijden. Het pastoraal cilie zal daar misschien geen antwoord op kunnen vinden. Nieuwe staf van NTS „nieuwe stijl (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De samenstelling de staf van het NTS-programma „nieuwe stijl" is als volgt: Hoofd programmastaf Carel Enkelaar. chef producer F. Marks, regisseurs mevrouw Ria v. Stigt-Dohmen (ex-j~ KRO). F. Bosman (NTS), Vincent v. Monnikendam (ex-KRO), Ger Roos (ex-AVRO). Rinus Spoor (NTS) Louis Waage (ex-VARA). De presentatie berust bij C. van Leeu wen (hoofd continuïteit), A. Fortuin. R. Stokvis en mej. Meta Welp. De heer J. Venema is belast met de cul turele programma's. De heer D. G. Simons blijft hoofdredacteur NTS- journaal en de heer Roel Renssen. chef regionele televisie. Bob Spaak (voorheen VARA) en Jean Smits (voorheen AVRO) worden bij de sport geassisteerd door Herman Kuiphof en Jan Leyendekker. Ben Klokman is waarnemend chef van afdeling film en jeugdprogramma's. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. van Pelt, transports Pr Margrietlaan 14. Maasland, cur. mr. de Hartog, ^'[ajl^nesserlaan 259. Rotterdai

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2