Nieuw systeem van vakopleiding automonteurs EEN AANTAL BEZORGERS WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1966 VAM te Voorschoten leverde vorig jaar ruim vijfduizend gediplomeerden af Het onderhoud en de reparatie van het nog Nteedn snelgroeiende voertuigen- park in Nederland la een onderwerp, dat aetueel mag heten en dat voorlopig niet aan actualiteit zal inboeten. Het aan tal automobielen neemt aterk toe en de garagiat ziet zich geplaatst tegenover een veranderde klantenkring. De auto mobiel ia er aedert haar beataan niet eenvoudiger op geworden en de monteur (sleutelaar) uit de jaren '30 zonder spe- clallatlache opleiding beataat vrijwel niet meer en kan ook niet ineer mee. De Stichting Vakopleiding voor het Automobiel-, Motorrijwiel- en Aanver wante Bedrijf (V.A.M.) gevestigd tc Voorschoten sedert vorig jaar en opge richt in 1948 levert jaarlijks duizenden monteurs af, die met een of ander vak diploma de auto op de weg houden. Vorig jaar legden ruim vijf duizend monteurs een of ander diploma af. De VAM is niet uitsluitend een instituut dat examens afneemt, het is een vol ledig opleidingsinstituut. Het vakoplei dingssysteem voor monteurs en het sys teem van de daarop aansluitende exa mens kwamen tot ontwikkeling in een periode die geheel andere problemen kende dan de tijd van nu. De stichtings periode van de VAM viel gedeeltelijk samen met en kort na de tweede wereld oorlog. jaren die gekenmerkt werden door een gebrek aan nieuwe onderdelen, waardoor de monteurs de stukken steeds weer heel dienden te maken. Een auto mobielenmonteur ln die tyd stond voor de noodzaak om zelf onderdelen te ver vaardigen. Thans is het veelal goed koper defecte onderdelen direkt door nieuwe onderdelen te vervangen zonder de oude te repareren. Van de monteur wordt nu gevraagd de kennis tot het stellen van een diagnose. Aan een auto mobiel zfln 700 reparatie-jobs mogelijk. In de praktjjk komen er echter maar 50 of 60 voor. TWEEWIELER VERWAARLOOSD Te lang is ook steeds de nadruk ge legd by de opleiding van monteurs op het automobielterrein, verwaarloosd werd de motorische tweewieler, de land bouwvoertuigen. motorische heftrucks e.a. Bovendien is de vooropleiding van de vroegere Ambachtsschool veranderd in de Lagere Technische Opleiding, die thans vier jaar duurt en waardoor de leerling-monteur eerst op 16- of 17-ja- rige leeftfld In de werkplaats komt. Met het oude systeem van de vakopleiding kon deze leerling na twee jaar het diploma hulpmonteur behalen, ging daarna de militaire dienst in en veelal ontbrak na deze dienstplicht de moed om verder te gaan. Deze oude opleiding was voor geen enkele leerling-monteur aantrekkelijk meer. Daarom zijn de di ploma's hulpmonteur en tweede mon teur vervallen. Na zyn LTS-opleiding kan de leerling een vakopleiding volgen van 2 jaar en krijgt dan het diploma „monteur-motorvoertuigen". Met dit di- plcma kan hij alle kanten uit. De mon teur-motorvoertuigen krjjgt een groot scala van praktische kennis en dat kan alleen in de twee jaar specialistische opleiding met het overboord gooien van alle ballast. De kern van de opleiding Is thans door zelfervaring de jongeman opleiden, waardoor hij een goede diag nose-stelling verkrijgt. En bij het af nemen van examens is het nu zo dat er weinig gepraat wordt, maar veel gedaan. Het is niet belangrijk hoe een monteur zich weef uit te drukken i opleiding kan een redelijke termijn voltooien. Gisteren werd in het VAM-gebouw weer geëxamineerd en wel in de nieuwe stijl, waardoor de examenvrees groten deels verdrongen is. De kandidaten wer ken aan echte automobielen, in een ver trouwde omgeving, daarnaast krijgen ze diverse opdrachten aan de proef- banken. Praten is er niet bij, de leraar verduidelijkt slechts de opgave en de kandidaten krijgen het beeld voorge schoteld van de autobezitter, die een mankement aan zijn wagen laat onder zoeken. De examens zijn op de praktijk Archeologische lezingen in Museum van Oudheden Het Rijksmuseum van Oudheden te Lelden (Rapenburg 28), organiseert in het kader van het najaarsprogram ma 1966 archeologische lezingen. Deze lezingen zullen 's avonds om acht uur beginnen. Het programma ziet er als volgt uit: 11 oktober: prof. dr. S. J. de Laet (Gent), "Van grafmonument tot heilig dom". Beschouwingen over de oorsprong van het Kelto-Romeinse fanum. 25 oktober: prof. W. D. Emery (Lon den) „The latest discoveries in Saqqa- afgestemd. alhoewel sprak de directeur, I 15 n°ve™ber. dr. P. H. K. Gray (Has- tr. J. Hardonk: „Wannear je allea tot(lemerel -.The mommiea in the Rljkamu- beperkt, moet je eigenlijk eisen, dat ieder een 10 behaalt ieder onderdeel, maar dat gaat helaas „BOEKENWIJSHEID'' Doordat de „boekenwijsheid" tot ei minimum beperkt wordt, bestaat ei* gr ter kans dan voorheen, dat het snel uitbreidende motorische verkeer 'n goed aantal „autodokters" op post weet. Kritiek werd geuit op het veelal grote hoe hy schijft, belangrijker is het. dat gebrek aan juiste beroepsvoorlichting. hij praktische vakkennis bezit. Deze fout komt vooral veel voor bij de opvoeders. Nog te veel bestaat de mening, dat de zoon naar het gymna sium of HBS moet, wanneer hij daar volgens de opvoeders te dom voor is. kan altijd nog de mulo geprobeerd wor den en als dat niet lukt, dan maar de LTS. Gelukkig is er de laatste jaren op financieel gebied veel verbeterd en thans wordt voor een goede monteur een goede beloning gegeven, die veelal hoger kan zijn, dan voor de adminitra- tieve sector en zo zal er waarschijnlijk ook binnen enige jaren de vermeende „witte boordenstand" van haar vermeen de voetstuk afgehaald worden, doordat monteur de belangrijke schakel in VELE VOORDELEN De wijzigingen in het opleidlngs- en examensysteem bieden vele voordelen. De verkorting van de opleiding tot het niveau „Eerste monteur" maakt het mogelijk om in een bepaalde periode meer leerlingen dan voorheen een prak tijkopleiding te geven. Bovendien kan de eerste fase van de opleiding (monteur motorvoertuigen) worden afgerond vóór de militaire dienstplicht, zodat de leer ling een bepaalde status heeft bereikt en hij zal na z(jn diensttijd weer in een autobedrijf terugkeren, hij binnen het gemechaniseerde leven is blijft' DE LEIDSE COURANT vraagt voor haar te houden grootscheepse wervingsaktie Voor de stad LEIDEN. Hoge beloning voor handige scholieren. Aanmelden zo spoedig mogelijk: bureau Papengracht 32, Leiden, tel. 20935. Inkoopvereniging Ons Streven viert gouden jubileum De Inkoopvereniging van Leidse kruideniers „Ons streven" heeft gis termiddag met een receptie het 50- bfestaan gevierd iit sbciëteit Mi nerva. Opgericht tijdens de eerste wereldoorlog, toen centrale inkoop bijna noodzakelijk werd omdat krappe invoer beperkte voorraad aan levens middelen betekende, is de vereniging steeds beter georganiseerd en uitge rust. Thans hebben de 24 leden een magazijn op de Oranjegracht met een centrale administratie en facturering. Onder die omstandigheden is „Ons streven" tot grote bloei gekomen. De omzetten werden steeds groter. Op deze wijze worden de (merk)artikelen op de voordeligste wijze ingekocht en op de goedkoopste manier verwerkt. De leden zijn op geen andere wyze met een winkeliersorganisatie verbon den, doch vormen, verbonden door „Ons streven" een groep zelfstandige winkeliers. Pet. herenportemonnaie, kinderschoen tjes, autocontactsleutels, sleutels, para- pluie, jack, aanstekers, schuifmaat, herenpolshorloge, damesvest, laselectro- den, bromfilet8gereedschap. dameaporte- monnale, damespolshorloge, kinderjasje, autostep, loten, jongensblazer, jongens- hemd, herenparapluie, kettinkje, wiel dop. armband, kinderrlngetje, autoreser vewiel, schooltas, klnderbrll, regenkle ding, zonnebril, damesbeursje, trui, bankbiljetten, toilettasje, handschoenen, vishengel, kruisje met ketting, dames schoen, tabletten, rijwieltas, badhand doek, zwembroek, actetas, klopboor, da meshandtasje, latten, vulpen, slagbal handschoen. oorbel, damesbril. lampen kap, boeken, microscoop, sjaal, ski's, spatschermen. herenbril, regenhoedje. cAkebllk. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in gang poort, op woensdagmiddag tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Telefonische in lichtingen kunnen niet worden verstrekt. Musea Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur. maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, _zondags 1-5 uur Jhr. dr. J. de Graeff benoemd tot hoogleraar in de inwendige geneeskunde sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijdelij ke dienst bij de faculteit der letteren benoemd; Drs. H. Proeme, wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de fa culteit der letteren, voor het tijdvak van 1 okt. 1966 tot 1 okt. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. W. F. Prud'Homme van Reine, voor het tijdvak van 1 okt. 1966 tot 1 okt. 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij het Rijksherba rium benoemd; Jkvr. dr. M. W. Stoop, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst by de archeologie, voor het tyd- vak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse benoemd; J. P. M. VVagenaar, arts, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tydelijke dienst bij de longziekten, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd. By K. B. is jhr. dr. J. de Graeff, lec tor ln de pathologie der electrolyten- stofwisseling en der nierziekten, be noemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der geneeskunde om ondprwys tegeven in de Inwendige geneeskunde. Jhj^. dr. J. do Graeff, die in 1921 te Tokio Is geboren, studeerde geneeskunde aan d* Leidse universiteit^ welke studie, onderbroken ten gevolge van oorlogs gebeurtenissen, hy in 1950 voltooide. In 1955, het Jaar waarin hij als Internist werd ingeschreven, promoveerde de nieuwbenoemde hoogleraar aan de Leid se universiteit op een proefschrift geti teld „Enige aspecten van de water- en zouthuishouding hij essentiële hyper- In februari 1955 was hy indienst van deze universiteit getreden. Hij doorliep verschillende wetenschappeiyke rangen, en werd in 1957 benoemd tot weten- schappelijk hoofdambtenaar A. In 1961 volgde zijn benoeming tot lector, welk lectoraad thans vervangen wordt door het professoraat in de inwendige genees- Wetenschappeiyke betrekkingen. Prof. de Graeff, die behalve zijn proef schrift zeer veel heeft gepubliceerd op het terrein van de water- en electroly- tenstofwisseling, nierziekten en hyper- tensie, onderhoudt vele wetenschappe iyke betrekkingen met het buitenland. In 1956 werd hij gekozen tot lid van de „British Renal Association", een jaar later volgde zyn benoeming tot buiten lands correspondent van de „Société Beige de Recherches Cllniques". In '60 was hy gedurende een jaar werkzaam als „postdoctoral fellow" van de „United States Public Health Service" te Boston, waar hij een onderzoek over ionentrans port door levende membranen verricht te. Het ln Amerika begonnen onderzoek kon hij te Leiden voortzetten, dankzy buizenfabr. Komkommerhof 1; een subsidie van de genoemde Ameri- Heemskerk en fam. metselaar. Zaanstr. kaanse dienst. In de herfst van 1963 124; G. B. W. Ankone en fam. gemeen- maakte prof. De Graeff samen met te-ambtenaar. Vijf Meilaan 13; L. A. v.d. prof. dr. E. L. Noach een studiereis door Poel en fam. productieleider. Haarlem- Scandlnavië en Groot-Brittannië om het merstr. 238; N. Brouwer 11. verpleeg ster, Houtlaan 55; S. J. M. Hulsman Noordeinde 50; M. H. W. Schreuder Noordeinde 50; C. v. Nievelt Piet Paal- tjenspad 3; A. M. v. Ulden-Bakker on- deryzeres Zeemanlaan 13; P. M. v.d. Meer landarbeider Oude Singel 236; M. J. Deutekom Nieuwsteeg 11; E. v.d. Burg Atjehstraat 2; M. H. Ulenberg Hogewoerd 154; B. J. Ackermann rijks- Oudheden Leiden". 29 november: dr. W. C. Braat, Sym bolen uit de prehistorie. 13 december: prof. dr. J. M. Hemel rijk (Amsterdam) „Vroeg-Grlekse aar dewerk". Zy, die een of meerdere lezingen wen sen bq te wonen, gelieve zich daartoe op te geven, hetzij schriftelijk bij de direc tie of door hun naam te tekenen op de daartoe bij de museumportier gereed liggende ïyst. Engelse jongelui bij veebeoordeling te Hazerswoude Vier meisjes en drie jongens, allen lid van de Young Farmers Club uit het En gelse Oxford, bezochten eergisteren de boerdery „Rhynenburch" aan de Ryn- dyk. In het kader van de vandaag In Lelden te houden VEBO-tentoonstelling werd op het erf van genoemde boerderij een wedstryd In het beoordelen van vee door jongeren georganiseerd. Behalve vertegenwoordigers van het bestuur van de VEBO was er ook een deputatie van het Leidse comité „Inter nationale uitwisselingen" welke bijvoor beeld de sportuitwisseling tussen Leiden en Oxford ieder jaar organiseert. (De in Hazerswoude wel bekende wielren ner P. Bregman uit Benthuizen maakte in het kader hiervan onder meer een toernee door Engeland). Wat de En gelsen betreft: na hun bezoek aan de wedstryden, die de regionale jeugdcom missie van de VEBO op stapel zette, vertrokken zy vanaf de boerderij van de heer A. van Dorp naar Boskoop. Vandaag wordt de VEBO „gedaan". Opbrengst collecte Margriet De collecte, die in de afgelopen week ten behoeve van het Kleuterdag verblijf „Margriet" werd gehouden onder het motto: „Aarzelt niet, steunt Margriet", heeft bij de Leidse bevolking een goed ont haal gevonden. Bedroeg vorig jaar de opbrengst 4.441.-, dit jaar werd niet minder dan 5.415,- tijdens de collecteweek opgehaald. Daarnaast ko men nog steeds vele giften op de giro binnen. Hieruit is wederom gebleken, dat het kleuterdagverblijf in de harten van de inwoners van Leiden een warm plaatsje inneemt. Bromfietser kreeg hersenschudding Gisteravond om tien over elf kwamen stuurster met elkaar in botsing. De op de Turfmarktbrug een 25-jarige wiel rijder en een 20-jarige bromfietsbe- ging kennelijk niet. De bestuurster van wielryder dapht nog juist vóór de brom mer link&'af te kunnen slaan, maar dat de bromfiets, de 20-jarige Tineke de Winter uit Warmond, werd met een ernstige verwondingen aan de rechter- zyde van het hoofd naar het ziekenhuis overgebracht. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth Helene Evelien, dr. v. J. van Kouwenhove en S. Zui- dema; Feiko Janjappe, zn. v. J. Hol lander en A. D. Drewes; Annelies, dr. v. H. van Aarem en M. Kruijt; Gerar- dus Marinus J. M., zn. v. A. M. van Huiten en M. J. T. Muskens; Irma Christina Maria, dr. v. J. J. L. M. Aartman en H. A. Caspers; Cornelis Dirk, zn. v. N. van Delft en A. M. de Mooij; Caroline Johanna, dr. v. J. de Bolster en J. H. van Amsterdam. Overleden: F. Duinkerken, 63 jaar, echtgenote van J. Vianen; M. Gans, 64 jaar, echtgenote van A. C. de Vriend A. de Lange, 63 jaar, man; L. M. Doe- leman. 73 jaar. echtgenote van P. J. Houtman; M. J. Mank, 77 jaar, wed. van J. A. Vaneman; P. K. J. T. Wij- nants, 3 jaar, zoon. Tragedie op aardappelveld Landbouwer bij het rooien door machine gedood Gisteravond is tijdens werkzaam heden op de akker de landbouwer C. I. J. Verhaar verongelukt. De heer Verhaar was het land ingegaan dat achter zijn woning aan de Zevenho- vense weg, gemeente Ter Aar, ligt om vóór het donker nog wat aardap pels te gaan rooien met de machine. Daarna had hij nog een vergadering van het Nienwkoops kerkbestuur, van welk college hij lid was. Tijdens zijn arbeid had de heer Verhaar het on geluk, dat zijn das gegrepen werd door de drijfstang van de aardappel- rooimachine. uit welke greep hij zich niet meer kon bevrijden, waardoor zijn keel werd dichtgesnoerd. Verontrust over het lange uitblij ven van de heer Verhaar gingen de collega's kerkmeesters, toen het reeds lang donker was, naar de boerderij en vonden daar in het land de heer Verhaar dood naast de nog steeds stationair draaiende rooimachine. De heer Verhaar was 36 jaar en laat een vrouw en vier zeer jeugdige kinderen LISSE BLOEMBOLLENVEILING De aanvoer was belangryk minder dan vorige week. de narcissen zijn goed koper geworden Narcissen I Dutch Master 24.60 Golden Harvest 25.20 King Alfred 22.40 Magneet 10.50 Magnificence 14.40 Mrs. E. H. Krelage 10.20 Mount Hood 10.20 Music Hall 10.40 Pres. Lebrun 12.10 Rembrandt 21.20 Unsurpassable 28.80 Grootkronige narcissen Carlton 11.10 Flower Record 12.20 Fortune 16.10 Mrs. R. O. Backhouse 16.40 Scarlet Elegante 24.80 Semper Avanti 28.10 Kleinkronlge narcissen Edward Buxton 12.50 Verger 13.6O Poeticus, Poetaz en Actaea Cheerfulless Cragford Geranium Inglescombe Texas Yellow Cheerfulness Von Slon 14.10 14.40 14.10 7.25 9.30 7.50 7.50 8.20 8.25 12.40 9.20 12.10 19.60 21.40 dubbele narcissen 22.10 12.50 7.10 6.20 15.20 13.10 7.50 7.10 14.60 12.10 19.60 18.80 8.10 7.20 17.80 14.10 TRIDUÜM VAN R.K. BEJAARDEN IN HARTEBRUG Op de derde dinsdag van september opende de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, afd. Leiden het seizoen '66-'67 met een, bijna traditii geworden, „Triduum Om negen uur kwamen de leden uit alle delen van de stad gisteren (de eerste dag) naar de Hartebrugkerk binnen lopen, waar gedurende drie dagen rector Van der Ploeg de leiding over de oefeningen zal nemen. Over de H.H. Missen tot intentie van de Bond en haar leden, waarin een „geeste lijke injectie" is gelast. Na gesterkt te zijn door dit geeste lijk voedsel, wordt op de derde dag het Triduum besloten met een feest- ontbijt in het Anthonius Clubhuis, waar de leden van de bond graag aan deelnemen, omdat het altijd gezellig en goed verzorgd is. VOORSCHOTEN Geslaagd. Aan de Nederl. Econ. Hogeschool te Rotterdam slaagden voor het prop.-herexamen econ. wetenschap pen de he,ren R. A. Bos en J. C. Wit- ON REVIENT TOUJOUBS Gisteren zijr. door de politie in Leiden de laatste twee voortvluchtige deel nemers aan de automatenkraak van enige tyd geleden (In Alphen aan den Rijn) aangehouden. Het betreft een 17-jarige kinderrechterpupil uit Leiden sn 18-jarige voogdijpupll uit Baarn. Beiden waren indertijd uit het Rijks opvoedingsgesticht Valkenheide ont snapt. Nadat ze met een aantal andere duistere elementen een aantal automa ten ln Alphen hadden gelegdigd, gingen r met een gestolen auto van door. Na verloop van tijd waren ze toch naar Leiden teruggekeerd waar ze meteen in de kraag gevat konden worden. OUDE BOM IN OUDE SINGEL Een aannemersbedrijf heeft gisteren uit de Oude Singel een klein kaliber vlieg tuigbom gelicht. Het betrof een bom vermoedelijk Engelse makelij. Door de aantasting op het wapen was echter de herkomst niet precies vast te stellen. Het wapen, dat geladen is, zal aan de mynoprulmingsdlenst ter hand worden gesteld. GESLAAGD Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen is geslaagd voor het prop. examen mej. M. P. Wierika. Aan de Econ. Hogeschool te Rotter dam slaagden mej. A. P. van Asperen voor het prop. examen econ. weten schappen. alsmede de heren J. H. Snip "1 P. F. de Wekker, allen te Leiden. MEISJE AANGEREDEN IN KATWIJK Gisterochtend om kwart voor acht de 21-jarige A. v. S. uit Leiden Katwijk door een auto aangereden toen zij op de kruising Rijnstraat-v. Egmondstraat verzuimde voorrang te geven. Zij brak vermoedelijk haar linkerbeen. De EHD heeft haar naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN BENOEMINGEN By onderscheiden besluiten van cura toren der Leidse universiteit zijn: B. Buis, arts, voor het tijdvak van 1 aug. 1966 tot 1 aug. 1967 tot wetenschappe- lijk hoofdmedewerker in tydelijke dienst bij de cardiologie benoemd 31 aug. t/m Witte Rozenstraat 62; D. M. Abraham secretaresse Weidehof 17; E. G. Koop- mans Boommarkt 4a; M. Verhage Me- B. Tervooren en fam. huischilder, Lan- relstraat 9; M. G. J. T. Stiekema Mid- gegracht 161; A. G. J. Elfrink en fam. j delstegracht 22; L. L. M. Thomas Wald. ryksambtenaar, Bachstr. 316; N. Nagte-1 Pyrmontstraat 50; M. öz bouwvakar- gaal en fam. chemisch medewerker, Op- beider Joubertstraat la; J. W. Versteeg penheimstr. 63; I. MolnAr en fam. kan- j 1.1. verpleegster Houtlaan 55; B. A. van toorbediende, De Bazelstr. 45; L. J. v.d. j wyngaarden maats'ch. werkster. De L. Poel en fam. Vyf Meiplein 106; B. Kan- de Kanterstraat 12; W. S. Loos Papen bier en fam. Nic. Beetstr. 35; G. Koole gracht 12a; J. W. H. B. Sentrop Thor- en fam. schipper Roomburgerweg 10; beckestraat 60; T. M. Tonsbeek-Verkerk M. F. v. Hoek en fam. arb. koperen Bachstraat 172; W. J. v.d. Laan stuka door Vendeistraat 8; W. Sorgdrager Hooglandse Kerkgracht 29; H. Kinet Lusthoflaan 25; D. A. Mohamed tex tielarbeider Pasteurstraat 34a; M. A. Briët Klikspaanweg 8; M. A. Kosman Burggravenlaan 11; H. A. H. M. Opdam Melch. Treublaan 15; J. E. A. Wagen borg Stationsweg 11; H. J. A. M. Penn Da Costaatraat 13; M. Tijsseling Groen- hovenötraat 16; E. C. Resoort maat- schappeiyk werkster Herenstraat 124; J. Tuinman onderwyzeres Bachstraat 132; G. H. v. Moergastel chauffeur Korte Hanzestraat 12; A. Helfensteijn hulp i.d. huishouding Leliestraat 36; J. ambtenaar. Bachstraat 190: O. V. Span- H. J. Oerlemans Hoge Rijndijk 83; D. J. jer Pieterskerkhof 24a; R. L. Muijs Rijn- de Graaff Rhijnvreugd 6. G. Dykstra dijk 108; P. N. M. Willemtfen Haagweg assistente huish. Witte Rozenstraat 21 Drs. F. Carrasquer, wetenschappelijk 200; F. S. v. Nierop Breestraat 33a; M. C. D. CornelisSb Veilingkade 15; C. C. A. medewerker le klasse in tijdelijke dienst F J C. Linden 1.1. verpleegster Rijns- Janssen secretaresse Lage Morswe.g 59; legermuseum"* PMthuTslaan)7~*Met hiJ de facu'teR der letteren, voor het burgerweg 10; A. E. Brugman militair. A. S. van Meijgaarden Fred, van Eeden uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur tydvak vu 1 1 (zondaes 1-5 uur). LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 SEPTEMBER VEBO Fofveedag- en Jongerendag 1966 met zuiveltentoonstelling. Opening door mr. J. Klaasesz, 11.00 uur. Kath. Kapperspatronnsbond afd. Ijlden Openingsavond met lezing over het kappersbedrljf. Rest. "Bellevue" (Steen straat). 20.00 uur Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Lelden en Omstreken Le denvergadering. Geref. Jeugdhuis. Bree straat 19. 20.00 uur. R. K. Bond van Bejaarden afd. Lelden -- Triduum Hartebrugkerk 9.30 uur. Kath. Vrouwengilde afd. Lelden Eer ste bijeenkomst In nieuwe seizoen met lezing over "parapsychologie in de prak- tyk". Rest. "Nieuw Minerva", 20.00 uur. DONDERDAG 22 SEPTEMBER. K. en O. Residentieorkest o.l.v. Wil lem van Otterloo, m.m.v. George van Renesse. plano. Beethovenprogramma). Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. R. K. Bond van Bejaarden Sluitings dag triduum. Na H. Mis ontbyt in Anth. Clubhuls 9.30 uur. pt. 1966 tot 1 sep t 1967 Koordeinde 2a; W. A. Bruijnooge mili- wederom in deze functie benoemd Th. Dlrksen, art», wetenschappelijk hoofdambtenaar ln tydeiyke dienst bij de thorax-chirurg.ie. voor het tydvak van 1 aug. 1966 tot 1 aug. 1967 weder om in deze functie benoemd; ,1. Kunnen, wetenschappelijk hoofdamb tenaar in tydeiyke dienst by de facul teit der rechtsgeleerdheid, voor het tijd vak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd; l>r. B. van Linge, wetenschappeiyk sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd J. H. G. Meesters, art*, wetenschappe iyk medewerker in tydeiyke dienst bij de psychiatrie, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd; Dr. L. J. Mengen, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tydeiyke dienst bij de conflictspsychologie. voor het tyd vak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. P. J. B. A. de Natrls, wetenschap peiyk ambtenaar le klasse ln tydeiyke dienst by de psychologie, voor het tyd vak van 1 aug. 1966 tot 1 aug. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. W. P. Pos, voor hst tydvak van 1 tair, Noordeinde 2n: M. T. J. van Rijn 1.1. verpleegster Houtlaan 55: R. R. Wijn- holds analiste Houtlaan 55; G. A. den Hartogh Uiterstegracht 145; M. M. Petit Rapenburg 105; E. J. yan Waasdijk. Witte Singel 96/97; H. L. Terwel-Nlj- kamp spoelster, Pasteurstr. 36a; G. P. M. de Wit Oude Vest 47; R. v. Seven- ter Plantsoen 15; D. J. Batenburg Rijns- burgerweg 128; J. Kamstra kleuter leidster, Kernstruat 7; M. M. Srhaefer Hogewoerd 97a: J. B. Schaap De Sltter- Uijtenbogaart Bachstr. 24 Dijs Breestraat 49; C. P. A. Bakker Wit te Singel 13; L. C. v.d. Berg rijksamb tenaar Mozartstraat 229; M. A. D. He- zemans Noordelnde 50; I. M. J. Segers Noordeinde 50; H. de Gast-Motz rijks ambtenaar Bachstr. 200; F. G. J. M. Müller Klikspaanweg 45; G. de Keizer ambtenaar PTT, Bachstraat 204; K. P. M. Kerssemakers Noordeindeplein 8a; E. P. Bronstring St. Aagtenstraat 29; E. Mensing Oude Vest 35; A. L. Meyer chemisch ingenieur Boerhaavelaan 40; J. A. M. Feber Rapenburg 81; P. W. T. Ruigrok leraar Vrouwenweg 1; C- F. de Stoppelaar Hooigracht 39; G. P. J. Willink Bachstraat 208; J. G. Dreef Pr. Wllhelminastraat 211 K. M. Verveert Vertrokken personen in de week van 31 augustus t/m 7 september 1966 D. G. v.d. Voorst en fam. Witte Singel 12a, Schiedam. Joh. Straussplein 149; R. Adér en fam. a.b. Roomburgerweg U. S. A.; H. J. Veldhuizen en fam. Duy- vendakstraat 14; Mtjnsherenland, Hof- laan 4; J. Erades-v. Weerlee Langestr. 65, Zwolle. Telemanns'traat 59; B. Over- dijk en fam. Hoogl. Kerkgracht 30, Zoe- terwoude. Hoge Rijndijk 132; G. Griek- 113a: Goyenkade 19 Breda, Kasteelplein 10; M. J. H. J. Jamfcen Noordelnde 50 Nij megen. Oude Heselaan 219; W. A. Nolst Trenité Molensteeg 22 Velzen. Wencke- bachstraat 140; D. Schultze Galgewater 9 's-Gravenhage, Vurkstraat 10; G. Heins De Laat de Kanterstraat 30a 's-Gravenhage. Ruychrocklaan 117; A. T. We8tatrate Rijndyk 176 Groot Britannië; J. A. Pinedo Morsweg 36 Utrecht, Nach tegaalstraat 79 bis; J. C. M. Witteman Vondellaan 18 Ryswyk ZH, Julianalaan- tje 22; M. Hogema Noordeindeplein 8a Oegstgee8t, Aert van Nes'laan 419; W. de Visser Ryn- en Schlekade 27 Delft, Hugo de Grootstraat 141; J. Buljs Mors weg 102a Utrecht, Frederik Hendrik straat 128; C. Venker Parelstraat 10 Delft, Oranjeplantage 18; D. C. P. ,M. Witteman Vondellaan 18 Arnhem, Klei- Oord 2; A. J. v.d. Kamp Akkerhof 35 Andel, Gezetstraat 20; M. P. M. A. Mag- nee Oude Singel 70 's-Hertogenbosch, Koningsweg 62; W. T. Buys Oude Sin gel 142 Gouda, Westhaven 11; A. P. G. Leidse Universiteit Aan de universiteit zijn geslaagd voor het kandidaaatsexamen genees kunde (2): mej. L. Bouman, Leiden; mej. A. M. Brubakk, Noorwegen; mej. B. E. Draijer, Etten; mej. W. H. Goud- waard, Dordrecht; mej. M. Kramers, Rotterdam; mej. G. Kwakernaak, Nieu- werkerk a/d IJssel; mej. M. Versteeg, Den Haag; mej. J. C. ven Woerkoi Bodegraven; mej. M. J. v. d. Zijden, Den Haag; D. H. Arentz, Rotterdam; M. P. E. Arnoldus, Heemstede; Baerts, Brunssum; J. Z. v. d. Berg, Katwijk aan Zee; N. A van Bommel Roterdam; A. G. J. van Brussel, Lei den; C. M A. Bruijnincks, Schiedam; O. J. S. Buruma, Woerden; J. Donker- slott, Den Haag; J. C. J. Eekhout, Scheveningen; H. K. P. Feirabend. Den Haag; E. J. van Herk. Zoelen; P. H. Hoogland, Rijswijk (Z.H.); R. II. Kauffmann, Deventer; G. A. v. d. Kleij, Den Haag; R. Kruthoffer, Rotterdam, S. U. Leeuwesteen, D°n Haag; P. J. E, v. d. Linde, Waddinxveen; J. P. v. d. Merwe, Maassluis; R, A. Muller, Rid derkerk; D. J. M. Ncayiyana, Zuid- Afrika; W. Numan, Zwolle; S. Ploem, Tilburg; H. M. Reeser, Den Haag; J L. Schuller (cum 'aude), Rotterdam; A. H. Thoden van Velzen, Rotterdam; H. J. Ubbink, Leiden; H. J. Veldhui zen. Leiden; H. M. Vriessendorp, Arn hem; K. Wamsteker. Ove Voor het doet. ex. aardrijkskunde slaagde de heer J. E. A. Ruitembeek. (Leiden). Doet. ex. farmacie: mej. D M. Tuk (Leiden), de heer J. Boog, (Maassluis). Kand. rx. geschiedenis de heren: C. J. Horzen (Alphen aan den Rijn), G. S. van Krieken (Oegst- geest). Kand. ex. 2 gen. de heren: Wielaard (Rijswijk), S. Wijtema (Hoorn), H. E. van Zanten (Haarlem). Leiderdorpse begroting: TEKORT VAN BIJNA 100.000,- Leiderdorp zal ook In 1967 de uitga ven niet met de inkomsten kunnen dek ken. Voor de algemene dienst vertoont de begroting een tekort van 97.500, dat, zo biykt uit de toelichting op de begroting, niet gedekt zal kunnen w den door bepaalde maatregelen als hoging van plaatseiyke belastingen. Vooruitlopend op een uitvoeriger be spreking van de begroting zy hier ver meld, dat de gemeente in 1967 enkele beiangryke werken In uitvoering hoont te laten nemen. Voor de uitbreiding en verbouw van raadhuis is 40.000 uitgetrokken; de uitbreiding van de kantoorruimte de bedrijven (na afbraak van de ge- meente8chuur zal een semi-permanent kantoor worden gezet) zal naar raming ƒ100.000 gaan kosten; met de uitbrei ding van de r.k. lagere school Ericalaan is ƒ180.000 gemoeid; dit be drag is eveneens nodig voor de vervan ging van de openbare kleuterschool f de Plantage en vervangende ruimte voor twee klassen van de chr. kleuter school „Maryke" en uitbreiding van de Doeshaven gaat ƒ25.000 kosten. Op del begroting staan voorts ƒ500.000 de bouw van een openbare ulo-school. 50.000 voor een schetsontwerp t nieuwe raadhuis, ƒ215.000 voor verbe teringen aan de rioolwaterzuiverings installatie en ƒ300.000 voor de aanleg van de eerste fase van het Bosplan. Het investeringsprogramma voor 1967 ver meldt tenslotte nog dj volgende posten: voor een bestelauto ten dienste van de gemeentebedrijven 7500. prot. chr. kleuterschool aan de Van Poel geestlaan 180.000, voor parkeerstro- ken op de Hoogmadeseweg J-30.000 en 25.000 voor de voorbereiding van het recreatiegebied tussen Dwarswatering »n de prov. weg 5bis. Gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert maandagavond 26 september om o an krijgt o.m. de volgende voor- Timp Steenstraat 55a Amsterdam, West- stellen te behandelen; beëdiging landgracht 173 III; H. J. M. Dieben Bloemistenlaan 50 Venlo, Gulikstraat 154; M. H. Kroon Burggravenlaan 223 's-Gravenhage. Sportlaan 600; C. J. van Doorn Cobetótraat 10 's-Gravenhage, Zuldwal 83; A. de Vries De Goejestraat 23 Haarlem, Hazepaterslaan 24; E. J. v.d. Sleet-Zuiderduin Hoge Rijndyk 169 Rljnsburg, De Waal 6; E. Alma Huig straat la Tienhoven ZH, Lekdijk 76; H. J. Huigens Lorentzkade 13 Amstelveen, Uilenstede 4; J. A. L. Schröder Bree straat 37 Bennebroek, Bijweglaan 37; W. C. D. Graafland Langebrug 17 Gronin gen. Kamplaan 6; M. C. Koppelan Noordeinde 2a Valkenisse, Vlissingse- dryfsbegrotingen voor 1967 en voorstel tot benoeming van een commissie voor het onderzoek van deze begrotingen; voorstel tot benoeming van een com missie als bedoeld in artikel 8 der Woon- ruimtewet 1947voorstel tot benoeming van twee leden en twee plaatsvervan gende leden in het algemeen bestuur van het „Drinkwatervoorzieningsbedryf voor de Ryn-Gouwestreek; voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond voor de bouw van een badmeesterswoning aan de zweminrichting; voorstel tot uitne- Groot Brittanië; A. W. H v, Velzen Joh. straat 15: B. K. v.d. Leedeo Pieterk?rk- Verhulstatraat 13 Breda, Kaateelplein koorsteeg 14a Arnhem, v. Oldenbarne- van een R k" Hent»r0^h^i i 10: T. J. Schipper Lieven de Keystraat ve.dstraat 10; M. J. G. C. Koeleman j hef1 tot het onderhands aanbesteden daarvan tweetal leden van de raad;"aanbieding de gemeentebegroting en de be- 1 Haarlem. HazepaterBlaan 24; G. van Plantsoen 41 Noordwijk, Van Galen- Mansum Rich. Holstraat 19 Katwijk. straat 13; J. C. de Meijere Rapenburg - io4 Amsterdam, Utrechtsestraat 123 bis. Haarlemmermeer, Binderstraat 23: E. Veenebos en fam. Johan de Witstr. 46. Hazerswoude. Bosboom Tousaaint- straat 11; A. S. E. Segers-Prummel en fam. Stuyveaanthof 18 Wassenaar, Her man CosterStraat 12; A. H. J. Koppers en fam. Boshuizerlaan 23 Heerlen, Schu- mannstraat 34; J. Hedeman P. C. Hooft- laan 11 Schiedam. Burg. v. Haarenlaan 476; A. Teeuw Thorbeckestraat 14 Utrecht, Koningslaan 12; M. A. J. v.d. Burgt Kasteelhof 2 Sittard. Veestraat 8; R. S. Jansen Rapenburg 63 Leeuwarden, Vred. de Vriesstraat 18; A. N. Beets Vreewykstraat 17 Groningen. Chopin- laan 20; R. de Horn Teiderskade 22 Groningen. Oosterstraat 28; M. Hebiy Sweelincklaan 13 Wageningen, Van 't Hoffatraat 83; C. N. J. Nelaingh Jan v. Overryn 7; Z. M. Kepel Tltua Brands- malaan 28 Amstelveen, Uilenstede 32; A. v.d. Kamp-Mulder Verdistraat 11 Groot Brittannië; A. M. L. Kiel-Hoppers Beethovenlaan 179 Den Helder, Kerk gracht 9; A. J. Friesema Bakker Korff- straat 16 Amsterdam, Zeedyk 126 III; M. E. Romijn-Lek Formosastraat 1 Be verwijk. Asjesstraat 26; B. A. Oude El ferink Herensingel 31b Zwolle, Bern- hardstraat 16; S. G. Nooteboom Mare- dijk 19c Eindhoven. Zeelsterstraat 207; G. C. C. S. Schönle Boerhaavelaan 54 Duitsland; F. W. Eindhoven Houtlaan 55 Wassenaar, Kerkehout 20; C. West maas Houtlaan 55 Canada; W. P. T. Kruizlnga Leeuwerikstraat 21 Amster dam. IJsselstraat 21 bis; A. Floor Rijns- burgerweg 10 's-Gravenhage. Scheve- ningseweg 44; C. Klepper Coornhert- straat 50 Arnhem. Keulse Slag 48; W. C. M. Vreeburg Herenstraat 15 Pijn- acker, Esdoornlaan 11; E. P. van Amey- den Kanaalweg 30 Utrecht, Van Ginne- kenlaan 26; G. Kramer-Prang Lammen- Bchansweg 112 Zeist. Park Rodlchem 55; E. H. Hondius Stadhouderslaan 19 's Gravenhage. Prof. P. S. Gerbrandyweg Venetien Bakker Korff- J. F. M. v. Nijenhof Steenschuur 19 Ny- megen, V. Slichtenhorststraat 91; G. M. W. Wlegmans Jac. v. Campenlaan 45 Schoonhoven. A. v. Vianenstraat 53b; A. M. Groos Merelstraat 9 Rotterdam, Koningsveldstraat 4c; C. M. C. v. Elk- Bremmer MarecUjk 94 Oegstgeest, Cle matislaan 9; G. H. Rozier Warmonder- weg 15 Sasfeenheim. Angelenhorst 7; Q. J. P. v. Leeuwen Tomatenstraat 41 Enschede. Vliegbasis Twente; D. Brands Teiderskade 6 Rotterdam. Statenweg 95; A. F. Meinders Levendaal 160 Goirle. Dr. Keyzerlaan 5; R. B. Heins Verdam- straat 32 Schoonhoven. Haven 71; P. F. Ho-Kang-Jou Hoge Rijndijk 146 's-Gra venhage. Volendamlaan 940; L. M. Stra- ting Hoge Rijndijk 44 Ryswijk ZH. Geestbrugweg 4; J. L. E. Jong-A-Kiem Burggravenlaan 197 Suriname; C. A. P. M. Schnellen Noordeinde 50 Breda, Pr. Frederiklaan 6; C. J. M. Hegge Noord einde 50 Tilburg, Prof. Cobbenhagen- laan 374; M. C. W. Moolenburgh Bree straat 123a 's-Gravenhage, Zeekant 98b; F. A. Homan du Rieustraat 7 Groot Brittannië; S. Teske Lorentzkade 76 Arnhem. Geelgorsladn 28; M. fam. Tesselschndestraat 33a. straat 6a Leidschendam, Veurse Ach- j Burggravenlaan 7 Groningen. Haddinge- oo. terweg 133: H. S. T. M. Meeuws Rijns- straat 17; J. H. Huynink Steenstraat 23 burgerweg 10 Roermond. Godaweerder- Duitsland; J, M. Kolderman Oude Sin- straat 16; J. Melein Moddermanstraat 31 gel 220a Leiderdorp. Splinterlaan 175; Breda. Kasteelplein 10; M. C. Peters A. .1 M. Brand Vismarkt 3 Leiderdorp, Gerrit Douwstraat 6 Wassenaar. Eiken- Julianastraat 6; H. M. van Bemmel laan 8; M. M. M. Hüner Oppenhelm- Pieterskerkhof 7 Hillegom. Pr. Hendrik straat 7 Baarn. Tromplaan 22; M. J. v. straat 27; J. H. v. Dam Leeuwerikstr. 5 Schaik Roodenburgerstraat 8 's-Gra- 's-Gravenhage. Ananasstraat 100; R. Luijendyk Stationsplein 62 Groningen, v. Heemskerckstraat 1; J. J. Vleeskens Jan van Goyenkade 11 Beek (L), Al- denhofstraat 25; H. van Dam-Bos Rijna- burgerweg 10 's-Gravenhage, Ananas straat 100; J. P. W. Walenkamp Rljns- burgerweg 43 Groningen, Oudeweg 6a; F. M. v.d. Broek Merelstraat 12 Utrecht. Catharijneaingel 101; G. Spies Hoge Ryn- dyk 192 's-Gravenhage, Cromvlietplein venhage, Zuidwal 83; A. J. P. T. Arnold Tiboel Siegenbeekstraat 26 Apel doorn, Mendelssonhlaan 1; A. S. J. M. Godewskl Valdezstraat 13a 's-Graven hage, Groen van Prlnstererlaan 156; J. G. W. Stikkelman Amallastraat 3 Delft, Binenwatersloot 9; H. P. BreeuwS De Laat de Kanterstraat 15 's-Gravenhage, Zuldwal 83; M. E. C. Menken De Laat de Kanterstraat 15 Haarlem. Rollands laan 28; A. M. van Andel Middelweg 38 69a. tot het aanvragen en aarvaarden van de daarvoor benodigde gelden uit 's rijks kas; voorstel inzake de verhuur der voetbalvelden voor de jaren 1966 en 1967 en een voorstel inzake de exploita tie van het Dorpshuls. Eerste voorstel tot bouw van woningen in o zgn. produktiestroom De rationele woningbouw in de Zyi- laan- en Meyepolder te Leiderdorp, waarvoor de grond reeds geruime tyd, bouwrijp ligt, zal mogelijk op zeer korte termyn kunnen beginnen. B. en w. van Leiderdorp stellen de raad,' die maan dagavond vergadert, voor aan de Vogel laan, de Nachtegaalstraat, de Lyster- straat en de Spechtstraat een complex- van 48 woningwetwoningen te doen houwen in een zgn. laagbouw-produktie- project gerealiseerd worden door de Lei derdorpse Aannemingscombinatie. Het totaal aantal te bouwen woningen zal bestaan uit een gedeelte van het eigen contingent, een toewijzing uit het Leidse bouwdistrict en een te verwach ten toeslag van 25 pet. welke door de Ryksoverheid op rationele bouw wordt gegeven. De woningen zullen uitgevoerd worden volgens het ontwerp van het architectenbureau L. Roggeveen N.V. te Waddinxveen en gaan volgens een voorlopige raming 28,40 per week aan huur doen. De medewerking van de raad wordt tevens gevraagd voor het aanvragen van benodigde kredieten, het aanvragen van een jaariykse bydrage uit 's Ryka kas ter dekking van het exploitatie tekort.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4