De Leidse Courant EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EED JAAR IN GROOT FORMAAT! EEN PRIMA SPEL SPEELKAARTEN „FINALE" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 20 SEPTEMBER 1066 Kostelijk concert op Duivenvoorde ELLEN MAC GILLAVRY EN JAAP SPIGT: DUO VAN HOGE KWALITEIT HET BEKENDE DUO Ellen Mac Gil- lavry (fluit) en Jaap Spigt (clave- cymbel) gaven gisteravond op het prachtige kasteel Duivenvoorde te Voorschoten een concert van grote meesters uit de Jaren 1680-1760. Deze twee kunstenaars die ln 18e eeuwse costuums onder kaarslicht concerteer den zijn bijzonder ingesteld op oude muziek, maar ook op elkander. Wij hoorden nl, voortreffelijk samenspel in Sonate C gr. t. van Loeillet, waarin wy nog wel het geestelijk élan misten en in de Sonate A gr. t. van Bach, waarvan vooral het Allegro heel vaardig en stijl vol werd gespeeld. Zelfs groots werd het samenspel na de pauze in de Sonate a kl. t. van G. F. H&ndel en vooral in die andere Sonate in e kl. van J. M. Leclalr (de oudste). Jaap Spigt dwong grote bewondering in zijn twee gespeelde solo's. In de Toccata in e kl. t. van Bach,, die zelden wordt gespeeld, werd de zeer moeilijke fuga aan het eind wel bijzonder knap ver tolkt. UIT DE SUITE in e. kl. t. van J. Ph. Rameau, die heel lang is, had hij genomen de Allemande, Courante, de Gique en Rappel des Oiseaux. Waren bij de Allemande kleine schommelingen in tempo waar te nemen en was bij de Courante door de registrering onduide lijk in het begin aanwezig, de Gique klonk duidelijk, gaaf en puntig. Maar bij Rappel des Oiseaux werd een zo Gemeentelijk ziekenvervoer wordt duurder De tarieven vor het vervoer met de gemeenteiyke ziekenauto zyn het laatst getjzigd in december 1964. De rechten voor vervoer binnen de gemeente bedra gen na deze wijziging 10.per rit. Voor vervoer naar plaatsen bulten de ge meente wordt sedertdien ln rekening gebracht 10.per rit, vermeerderd met 0.50 per buiten de gemeente gere den kilometer. De voortdurend stagende kosten en de grotere afstanden, welke als gevolg van stadsuitbreiding moeten worden af gelegd, hebben er toe bijgedragen, dat de hiervoor genoemde tarieven In 1966 nog maar nauwelyks 20 pet. van de kos ten dekken. Het komt B. en W. billijk voor, dat het Leldse tarief wordt verhoogd tot 25.— per rit, waarbij een kostendek king van rond 50 pet. wordt verkre gen en een meeropbrengst van circa 15.000 per jaar. BURGELIJKE STAND LEIDEN Geboren i Klazina d.v. C. de Bruin en K. v. Beelen; Robert Michael z.v. I. R. M~-Mc»-Leod en E,-LUcke; Machiel z.Vv- M. Sllerlngs en S. Monfils; Adriana W. d.v. P. v.d. Plas en N. Verbaan; Lena J. d.v. J. J. Ksnetch en IJ de Vreugd; Ferdinant z.v. A. Kiel en J. Steenber gen; Nicolaas z.v. D. Hoek en A. van DuIJn; Johanna d.v. J. Bekooy en A. S. van Hove; Nicolette M. d.v. H. Boot en M. Marijt; Gerardus N. z.v. J. M. Schra- ma en H. M. A. J. Overdevest; Johannes J. z.v. M. J. Vreeken en E. den Boom; Johnny z.v. S. Heins en D. Maagdelijn; Norma E. L. d.v. A. J. M. Ouwerkerk en C. Platteel; Wllhelmina d.v. A. Kuijt en A. W. Nijgh; Fernandus A. W. A. z.v. P. C. Touw en H. W. v. Weerdenburg; Petra d.v. H. Fraterman en W. Nievaart; Mariët T. M. d.v. H. T. Wijsman en A. W. van Seggelen; Cornells z.v. P. van Vliet en D. v.d. Wolf. Gehuwd: A. v.d. Graaf met R. P. van Krieken; C. P. A. Remmerswaal met M. L. P. v.d. Voort; C. H. Snelders met U. da Costa. Overleden: M. E. de Kdaasteniet 20 jaar dochter; A. H. Ris 62 jaar man; E. W. Schild 68 jaar vrouw; P. J. v.d. Burg 59 jaar man; W. C. J. van Haasteren 71 jaar man; J. F. Mieremet 55 jaar man; F. A. van Galen 72 jaar man. „De Spelers"'' van Gogol Weinig bevredigende uitvoering van Arena Uitgaande van de Leidse Volksuni versiteit K. en O. en de Leidse Jeugdac- tie werd gisteren door de Toneelgroep Arena het blijspel „De Spelers" van de Russische schrijver Nicolaj Wasilje- witsj Gogol (18091852) opgevoerd. Voor de opvoering van het eigenlijke spel werd het jeugdige gehoor een toneelmtalge technische uiteenzetting van stuk en spel voorgeschoteld, een initiatief dat bij jeugdvoorstellingen na volging verdient. Óver stuk en uitvoering zelf kun nen we niet zo bijster enthousiast zijn. Wel heeft een aardige intrige een valsspeler, die zich uiteindelijk door an deren van gelijk gehalte ziet bedro gen maar het is een beetje vlak zon der weliswaar dieptepunten, maar ook geen stijgende lijn naar de ontknoping. Daarbij kwam nog dat de acteurs het geval ook ietwat oppervlakkig behan delden, maar dat zal dan wel liggen aan het feit, dat het stuk zo weinig moge lijkheden bood. De regie was ln handen van Bert Dijkstra. Alle eer voorts voor het zeer geslaagde décor van Lou Steenbergen. grote geraffineerde clavecymbel-tech- niek en voordracht gedemonstreerd, dat een langdurig applaus opklonk. Als toegift speelden beide kunstenaars een Adagio uit de Sonate in g kl. t., maar zo innig doorleefd, dat wij van binnen stil werden voor deze hemelse muziek.. Verschillende malen hebben wij Gillavry en Spigt mogen horen op Dui venvoorde. maar in dit programma heb ben zij een hoogtepunt bereikt, een summum van doorleefde voordrachts kunst en hoge techniek. Het uitdrukke lijk dankbaar applaus was hier terdege verdiend. THEO TEN HOOVEN Middenstandsshow te Oegstgeest De vereniging „Oegstgeest Actief" opent maandag 26 september a.s. een middenstandsshow onder de naam ,,OA '66" aan de Rhijngeesterstraatweg hoek Apollolaan. De opening zal des avonds om half 8 geschieden door burgemees ter H. L. du Boeuff. Restauratie van panden Stichting Studentenhuisvesting De Stichting Leidse Studentenhuis vesting heeft een plan doen ontwerpen tot het restaureren van het haar in eigendom toebehorende pand Papen gracht 8 en het inrichten van dat per ceel tot studentenhuis. Het plan is in middels uitgevoerd. Het door de toen malige minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen subsidiabel bestede bedrag der restauratiekosten beoopt 57.712, Het rijkssubsidie is bepaald op 30% van ƒ57.712 is ƒ17.314 (rond). Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben een bijdrage ln de kosten van restauratie beschikbaar gesteld van 10 pet tot een maximum van 5771,20. Er wordt een gemeentelijke bijdrage gevraagd welke kan worden bepaald op 10% van het verwerkte bedrag tot een maximum van 5771,20. Voor de restauratie van het Jean Mi- chelshofje aan de Pieterskerkstraat 10 s eigendom Leidse Studenten huisvesting wordt een gemeentelijke bij drage gevraagd van 20.600 gulden, 10 pet van de op 206.000 gestelde restau- ratiekostenratlekosten. Een gemeente lijke bijdrage in de restauratiekosten van het SLS-pand Rapenburg 52—52a zou 8125 gulden moeten bedragen. Kredieten voor verkeerslichten; afsluiting Plantage In 1964 zijn verkeerslichten aange bracht op de kruispunten Utrechtsebrug - Utrechtse Véer - Plantage - Plantage laan en zyipoortsbrug - Herensingel - Lage Rjjndjjk - SchrUversbrug. Wegen» de moeliyke ligging van deze kruispun ten bleek het raadzaam de plaatsing van de lichten eerst by wyze van proef te doen geschieden. Om dezelfde reden werd door B. en W. besloten aan dc vaststelling van enige noodzakelijk ge achte verkeersmaatregelen eveneens hei karakter van een proef te geven. Ten behoeve van dc verkeersregeling bU de Utrechtsebrug werd het Utrechtse Veer tussen Veerstraat en Slngelbrug geslo ten verklaard voor alle voertuigen, rij en trekdieren en vee ln de richting Slngelbrug, terwjjl de geslotenverklaring van de Plantage, tussen Hogewoerd en Utrechtse Veer, In de richting Utrechtse Veer werd vervangen door een gesloten- verklaring voor alle voertuigen, rjj- en trekdieren en vee In de richting Hoge woerd. Voorts werd voor de Zjjlpoorts- brug een gcslotenverklaring vastgesteld voor motorrytuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens in de rich ting Haven. Na de diverse wyzlglngen en aanvul lingen, welke in de loop van de tyd op grond van de opgedane ervaringen zijn aangebracht, kan worden geconcludeerd, dat de verkeersregeling bij de Zijlpoorts- brug bevredigend verloopt. Het voor deze installatie beschikbaar te stellen krediet komt neer op een bedrag van 10.500,—. Ook de verkeersstromen bij de Utrecht sebrug worden thans op redeiyke wijze afgewikkeld. Een groot bezwaar is ech ter, dat bij het uitgeschakeld zijn van de verkeerslichten op dit kruispunt vaalt gevaarlijke conflictsituaties ont staan door het verkeer, komende van dc Plantage. Een afdoende oplossing hier voor zal slechts kunnen worden verkre gen door afsluiting van de Plantage aan de zijde van het Utrechtse Veer. Deze afsluiting bestaat uit een door lopend trottoir met geleidehekken. Het verkeer van de Hogewoerd en de Plan tage kan dan vla de 4e Binnenvestgracht naar het Leveudaal worden geleid en in omgekeerde richting via het gedeelte van de Plantage, gelegen tussen Plan tagelaan en Hogewoerd. Dit kan worden bereikt door de invoering van een één- rlchtingstelsel op deze weggedeelten. Het ligt in de bedoeling om de kruising LevendaaMe Binnenvestgracht aan te wyzen als voorrangskruising in dier voege, dat voorrang moet worden ver leend aan het verkeer op het Levendaal. Voor de aanleg van de verkeerslichten- installatie bij de Utrechtsebrug en af sluiten van de Plantage wordt 38.000 gevraagd. LEIDSE AGENDA DINSDAG 20 SEPTEMBER Inkoopver. „Ons Streven" - receptie t.g.v. 50 jarig bestaan. Sociëteit „Mi nerva", 16.00—19.30 uur. R.K. Bond van Bejaarden, afd. Leiden - Trlduum in Hartebrugkerlc met in leiding van rector M. v.d. Ploeg, 9.30 u. WOENSDAG 21 SEPTEMBER YEBO Fofveedag- en jongerendag 1966 met zuiveltentoonstelllng. Opening j door mr. J. Klaasesz, 11.00 uur. Kat li. Kapperspatroonsbond afd. Leiden - Openingsavond met lezing over het j kappersbedrijf. Rest. "Bellevue" Steen- J straat20.00 uur. I Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Leiden en Omstreken Le denvergadering. Geref. Jeugdhuis, Bree- straat 19, 20.00 uur. R. K. Bond van Bejaarden afd. Leiden - Triduum Hartcbrugkerk 9.30 uur. Kath. Vrouwengilde afd. Leiden Eer ste bijeenkomst in nieuwe seizoen met lezing over "parapsychologie in de prak- j tijk". Rest. "Nieuw Minerva", 20.00 uur. DONDERDAG 22 SEPTEMBER. K. en O. Residentieorkest o.l.v. Wil- lem van Otterloo, m.m.v. George van Renesse, piano. (Beethovenprogramma). j Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. R. K." Bond van Bejaarden Sluitlngs- j dag triduum. Na H. Mis ontbyt in Anth. Clubhuis 9.30 uur. NZH rijdt tijdelijk niet over Witte Singel Ingaande woensdag 21 september 1966 wordt de Witte Singel afgesloten voor alle verkeer. Duur waarschijnlijk t.m. 30 september a.s. In verband daarmede wordt de rqoute van lijn 31 tijdelijk als volgt in belde richtingen: Koninginne- laan - Herenstraat - Vijf Meilaan - Herenstraat/ Witte Singel - Haagweg - Witte Singel/Kaiserstraat. Witte Sin gel Groenhoven, en Witte Singel/Dia- conessenhuis, vervallen tijdelijk. Aan de omleidingsroute wordt niet ge halteerd. Nachtwaker verdronken Gistermorgen om kwart over zeven werd in een vjjver op het terrein van een gebouw van de Rijksuniversiteit aan de Wassenaarseweg het stoffelijk over schot ontdekt van de 58-jarige J. C. Cornelis8e, die als nachtwaker op het terrein werkzaam was. Vermoedelijk is hij in de avonduren van afgelopen zon dag ln de vijver beland en verdronken. Wilt U iets weten Valkenburg-Oudewater Kunt u my de korate route van Valkenburg (Z. H). naar Oudewater aanduiden voor een tocht per flets? Antwoord Valkenburg. Leiden, Ha- zerswoude, Boskoop, Reeuwijk, Sluip wijk, Oukoop, Hekendorp, Oudewater. Voorschoton-Goe« Wat is de korste weg van Voorschoten naar Goes vraagt ons een abonnee. Antwoord Voorschoten, Leidschen- dam, Voorburg, Delft, Rotterdam, Ba- rendrecht, Numansdorp, dijk door Hol- landsdlep (Hellegatsplein), Oude Ton ga, dijk door GreveUngen naar Zierik- zee, Óosterscheldebrug, Noord Beve land, dijk door Veeree Meer, Goes, Arbeidsvoorwaarden Hoe zijn de be palingen die door de vakbonden zijn vastgesteld voor de werknemer bij op heffing of verplaatsing of samenvoe ging van fabrieken en firma's? Op hoe veel snipperdagen heeft expeditieperso- neel recht? Antwoord: Helaas moeten wij u mede delen dat er nog geen uniforme rege ling getroffen is door de vakbonden voor de werknemers by samenvoeging, ophef fing of verplaatsing van een firma of fa briek. Sommige vakbonden hebben wel bepaalde richtiynen h^rvoor mrar dat is bij elk bedryf weer anders. Informeert u daarom eens naar de c.a.o. van uw bedryf. Elk bedryf met een c.a.o. geeft het per soneel recht op tenminste 1B snipperda gen, te weten 10 dafoa v en 5 snipperdagen. Het was gisteravond rumoerig op en naby de Steenstraat. Het begon al vroeg, toen jongelui in de omgeving van molen De Valk auto- en fietsbanden in brand gingen steken. De politie reageerde hierop met het houden van razzia's, waarbij een tiental jongelui, in leeftijd variërend van 15 tot 18 jaar, werden aangehouden en op het politiebureau werden ingesloten. Hun wordt versto ring van de openbare orde, alsmede het niet gehoor geven aan een bevel van de politie om zich te verspreiden, ten laste gelegd. Gisterochtend omstreeks half elf is de loodgieter K. Knol tijdens werk zaamheden aan een pand aan de Was- senaarsweg uitgegleden en van zyn lad der naar beneden gevallen. Hij brak hlerby zijn linkerpols en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Stichting kath. GLO-scheol aan Donizettilaan Op 23 februari 1964 besloot de raad lot de bouw, "volgens het systeem HB-80, van een tweede serie scholen bestaande uit zes kleuterscholen, drie u.l.o.-scho- len en de Mytylschool. Daarvan zyn vier kleuterscholen inmiddels in gebruik genomen, terwyl de twee overige kleu terscholen zeer binnenkort zullen wor den geopend. De bouw van de overige scholen vindt gestadig voortgang. Met instemming van B. en W. is onlangs als elfde object aan de serie toegevoegd de bouw van een byzondere g.l.o.-school te Ikatwyk, waarby de gemeente Leiden het plan tegen vergoeding aan de ge meente Katwyk ter beschikking heeft gesteld en de gemeente Katwijk het toe zicht op de uitvoering van bet plan uit oefent. Met de bouw van deze school Is inmiddels een aanvang gemaakt. In verband met de voortgang van de woningbouw in het zuidwestelijke stads deel bestaat aldaar met Ingang van het cursusjaar 1967/1968 dringend behoefte aan een nieuwe r.k. school voor g.l.o. te bouwen op een terrein aan de Donizetti laan. Voor de stichting van deze school verleende de raad op 4 november 1957 de nodige medewerking. Het object is geplaatst op de urgentieiyst scholen bouw 1965. Met instemming van het bestuur van de Stichting Roomsch-Ka- tholleke Scholen zouden B. en W. deze school eveneens aan de tweede-serie willen toevoegen. De ministers van On derwijs en Wetenschappen en van Volks huisvesting eD Ruimtelijke Ordening zyn verzocht aan deze toevoeging hun medewerking te willen verlenen. Het plan dat voor de bouw van de r.k. school is opgesteld, is. evenals het plan voor de school te Katwijk, geheel gelijk aan het plan van de in de eerste serie volgens het systeem HB-80 ge bouwde g.l.o.-scholen. De kosten van de stichting van de school, exclusief de kos ten voor leermiddelen en meubilair, wor den geraamd op S47.1KK),waarvan 117.500,betrekking heeft op de grondkosten. B. en W. achten het gewenst de In juni 1960 gerestaureerde molen aan de Kanaalweg, die als atelierruimte wordt verhuurd aan kunstenaars, te doen aan sluiten op het elektrlciteits- en het wa terleidingnet. De aan deze voorziening verbonden kosten worden geraamd op 6.900,—. Ook lederwaren- winkels op maandag gesloten De ln Leiden gevestigde winkeliers in lederwaren hebben ln grote meerderheid de wens te kennen gegeven, dat de Ver ordening op de Winkelsluiting 1953 ln dier voege wordt gewyzigd, dat de ver plichte maandagmiddagsluiting ook op hun winkels van toepassing wordt ver klaard. De Kamer van Koophandel adviseert het verzoek in te willigen. AGENDA VAN DE LEIDSE RAAD De gemeenteraad van Lelden komt op maandag 26 september a.s. te veer tien uur in openbare vergadering ten stadhulzc byeen. De agenda vermeldt onder andere: Benoeming van gemeentelijke gedele geerden in de besturen van de in deze gemeente gevestigde nijverheidsscholen; idem twee leden van de Raad van Be stuur van het Industrieschap de Grote Polder; idem vyf leden van de Commis sie bedoeld in het tweede lid van arti kel 22 van de verordening houdende re glement op het beheer van de Gemeen telijke Dienst voor Kasbeheer en Kre dietwezen, alsmede benoeming van één dier leden tot voorzitter van de Com- miss'ie; idem leden en plaatsvervan gende leden van de Algemene Raad van de "Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland; idem drie leden van het be stuur van de Stichting Leidse Avond- H. B. S.; idem lid van de Raad van Be heer van de Sportstichting; idem de heer A. Lagerwey tot leraar in de li chamelijke oefening aan het Rembrandt- lyceum: voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. H. Teljeur als hoofdleidster van de openbare kleuter school "De Paddestoel"; preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting R. K. Scholen om medewer king ten behoeve van zijn glo-school aan de Boshuizerlaan 18A, voor de aan schaffing van leermiddelen voor het vak lezen en godsdienstonderwijs; idem om medewerking ten behoeve van zijn glo- school aan de Lusthoflaan 2, voor de aanschaffing van leermiddelen; idem om medewerking ten behoeve van zijn kleuterschool aan de Cèsar Franckstr. 3, voor de Inrichting van het vierde lo kaal; voorstel inzake de stichting van een r.k. school voor glo. aan de Doni zettilaan, toe te voegen aan de tweede serie volgens het systeem HB-80 te bou wen scholen; voorstel inzake verande ring van de zinken dakbedekking van de openbare school voor glo. aan de Aal markt 9, in een dakbedekking van rub- beroid; voors'tel inzake het vaststellen van de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke gymnastieklokalen en schoollokalen; voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden ten behoe ve van de aansluiting van de molen aan de Kanaalweg op het elektriciteits» en het waterleidingnet; voorstel tot het vaststellen van een verordening, 'hou dende wijziging van die op vergunnings- en verloflokaliteiten en logeerinrichtin- gen; voorstel inzake, het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbetaling van schadeloosstellingen en bijkomende kos'ten voor de onteigening van de pan den Haarlemmerweg 64, 65 en 66; voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bijkomende kosten be trekking hebbende op de onteigening van perceel Stationsweg 3/3a; voorstel inzake het verlenen van een bijdrage aan de Stichting Leidse Studentenhuis vesting ten behoeve van de restauratie van het pand Rapenburg 52/52a; idem ten behoeve van de restauratie van het pand Papengracht 8; idem ten behoeve van de restauratie van het Jean Michels- hofje aan de Pleterskcrkstraat 10; voor stel inzake het beschikbaar Stellen van gelden voor de vervanging van het hek werk rondom de fontein op de Vismarkt en voor het herstellen van de betege ling met omranding van de fontein; voor stel tot het verlenen van garanties ter bevordering van het eigen-woningbezit en tot intrekking van de gemeentelijke hypotheekregeling; rekening van de ont vangsten en uitgaven der gemeente en de rekeningen van de takken van dienst over 1964; voorstel tot het oninbaar verklaren van een aantal bedragen, wel- j ker ontvangst in de gemeenterekening 1965 zou moeten worden verantwoord, alsmede van diverse vorderingen; voor stel inzake wijziging van de begroting I van de gemeente en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1966; voorstel Inzake het aangaan van een geldlening ad 2.800.000,voorstel inzake uitbrei ding van de deelneming in het aandelen kapitaal van de N. V. Bouwfonds' Ne derlandse Gemeenten; voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelen de de heffing en invordering van rechten ter tegemoetkoming in de kosten van vervoer met een gemeentelijke zieken auto; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbrengen van een park eerindeling op de Kaas markt en voor het aanbrengen van een hek rondom het als opslagplaats voor marktkramen te bestemmen gedeelte van de Kaasmarkt; idem voor het tref fen van enige voorzieningen ter verbe tering van het waarschuwingssysteem in verband met opening van de Schrij- versbrug, Slngelbrug en Blaauwpoorts- brug: idem voor de aanleg van de ver- keersllchtinstallatle by de Utrechtse brug en Zijipoortsbrug en tot het tref fen van de in verband daarmede nodige verkeersmaatregelen; voorstel inzake het treffen van enige verkeersmaatre gelen met betrekking tot de Hoge Rijn dijk naby de Wilhelminabrug, de Nieu we Beestenmarkt, de Hogewoerd en de Hambroeklaan, Kooilaan en Decima- straat; voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van die op de Winkelsluitingswet 1953 I. Tentoonstellingen Mus. v. Volkenkunde (Steenstraat). Tent. „De mens varr Toen". (Tot 1 okt.) Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (tlm 10 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt). Foto's van H. J. M. Hoogeveen. (Tot 27 sept. dag. vanaf 5 uur). Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Schild, en objecten van Wm. Breddels. (Vanaf 9 sept. tot 2 okt.). Musea Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zatordog, van 9-1 uur (zondags 1-5 uur). Rond 2500 nieuwe lezers gaven zich in het afgelopen jaar als abonnee van De Leidse Courant op. Onverminderd gaat deze opmars voort! Teneinde deze snelle groei nog meer te stimuleren, stellen wij aan iedere abonnee, die een nieuwe abonnee op onze courant aanbrengt, (52 kaarten en 2 jokers) beschikbaar. De nieuwe abonnee ontvangt De Leidse Courant tot 1 oktober gratis. Probeer onder familie, vrienden en kennissen, abonnees voor De Leidse Courant te winnen. Het is heus niet moeilijk! Voor iedere abonnee, die U aanbrengt, wordt U een spel „Leidse Courant" speelkaarten toegezonden. De Leidse Courant is thans een krant van groot formaat, met een smaak volle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schrijvers en correspondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze gretig gelezen SPORTKRANT enals klap op de vuurpijl verschijnt bin nenkort ons wekelijks bijvoegsel Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM: ADRES: PLAATS: Betaling zal geschieden per: week i maand J x kwartaal J x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. AFSCHEID VAN K. F. DE BREE De heer K. de Bree neemt binnenkort afscheid als voorzitter van de plaatse lijke centrale van het Nederlands Katho liek Vakverbond. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt op woensdagmiddag 28 september van half vyf tot zes uur een receptie gehouden ln restaurant Van der Heijden. Ongeveer net zoals in 1692 Plan voor schantppalen rond Vismarkt-fontein Het vorige jaar stelde de Leidse raad een bedrag van 8000.— beschikbaar voor kosten van herstelwerkzaamheden aan de fontein op de Vismarkt. De her stelwerken waren noodzakelijk om de fontein gedurende de zomermaanden te doen spuiten. Thans ik ook gebleken dat het hekwerk in een dermate slechte staat verkeert, dat het gedeeltelijk is afgebroken en vervanging geen uitstel meer kan lijden. In verband daarmede is een plan ontworpen, dot inhoudt het ter noodzakelijke bescherming plaatsen van 15 gietstalen schamppaleti om de fontein. Herstel van het hekwerk is, naar is komen vast testaan, om tech nische redenen niet mogelijk. Het hek is in 1858 om de fontein ge plaatst. Het heeft geen oudheidkundige waarde. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg heeft derhalve tegen de uit voering van het plan geen bezwaren. Door het plaatsen van de palen zal on geveer de situatie ontstaan, zoals die was bij de oprichting van de fontein ln 1692. Tevens is gebleken, dat de natuurste nen betegeling met omranding van de fontein ernstig is ontzet en dient te worden hersteld. De kosten, verbonden aan de uitvoe ring van de werkzaamheden, zullen to taal 13.000 bedragen. Kaasmarkt krijgt parkeervakken en marktkramenopskig Inngryk parkeerterrein voor de bezoe- langrijk parkeetrterrein voor de bezoe kers van de markt op de Hooglandse Kergracht en van <le winkels In de Haarlemmerstraat. De auto's worden hier evenwel op onordelyke wyze opge steld. waardoor de capaciteit van dit terrein lang niet ten volle wordt benut. Het verdient daarom naar mening van B. en W. aanbeveling op de Kaasmarkt een parkeerindeling aan te brengen, waarby vanzelfsprekend een zodanige regeling dient te worden getroffen, dat het plein van maandag tot en met vry- dag gedurende de werkuren beschikbaar blijft voor het aldaar gevestigde linde- centrnm. Het plan, dat hiertoe is ont worpen, voorziet In de aanleg van in to- tanl 130 parkeervakken, terwyl tevens nabij de Koppenlilnksteeg een stailingge- legenheld voor rywielen en bromfietsen is geprojecteerd. De kosten van de voorzieningen wor den geraamd op 61.500,- in totaal. Op de Kaasmarkt zal een afgescheiden gdeelte moeten worden Ingericht. De meest aangewezen plaats voor de marktkramen lijkt B. en W. het op de noordwestelijke hoek van de Kaasmarkt by de Koppenhinksteeg gelegen terrein, dal de bestemming zou krijgen van stal lingruimte voor bromfietsen. Om bedoeld terrein geschikt te maken voor opslag plaats. zal er een hek omheen moeten worden geplaatst. De kosten hiervan zulen naar raming 10.000,- bedragen. Bodegraven 20 sept. Kaas Aanvoer 88 partijen Goudse kaas prijzen: le kw. 3,50-3,58; 2e kw. 3,40-3,49; extra kw. 4,03. Handel flauw. TUINBOUWCUKSUS Bij voldoende deelname zal de afde ling Sassenheim van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur, dit najaar weer een tweejarige tuin- bouwcursus organiseren voor de vak ken bloembollen- en bloementeelt. De eerste les zal worden gehouden op maandag 3 oktober a.s. in de R.K. Jon gensschool aan de Hoofdstraat en zal aanvangen om 7 uur 's avonds. De eventuele leerlingen moeten op 1 ja a.s. 17 jaar zijn. Men kan zich op geven voor deze cursus bij de heer J. H. Biemond, Heereweg 468, Sassen- Ernstig bromïietsongeval te Hillegom In de nacht van zondag op ma; dag werden een bromfietser, de 16-ja- rige P. K. uit Hillegom en de 18-jarige mej. Th. V. het slachtoffer van eer niet opgehelderd ongeval. Waarschijn lijk is de bestuurder in aanraking ge komen met de trottoirband. Zij werden beide gevonden door een bewoner vi Meerstraat, die het geval hoorde. De jeugdige bestuurder was bewusteloos f had een hersenschudding, het meisje een schedelfractuur, zy werden voerd naar de Mariastichting te Haar- Dit was ook het geval met de brom fietsers, de gebroeders L. C. en W. C. H. uit Haarlemmermeer, die op de Leidsestraat bij een botsing tegen lichtmast met de straat kennismaakten, zodat de bestuurder met breuk vai linkerboven >een en de duozlttfT vanwege kwetsuren naar een zieken huis moesteu vervoerd worden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4