„Gerrit de weerman "zorgt voor de lichte toets VARA geeft - na Mies-en-scène- voorlichting aan de consument „Africa Addio" voorlopig niet in A'damse bioscopen Adoptiewet in Griekenland vernieuwd Programma nieuwe NRU weinig aantrekkelijk Vanavond in dc etfhcr; TELEVISIE RADIO DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 SEPTEMBER Goed hoog effect in „open brief" van Televizier FEN ..open brief aan het adres van een minister ls natuurlijk let« an ders als een officieel stuk. Zo'n brief be doelt meestal een stuk op papier gezette retoriek te zijn. De dikke verfkwast komt er meer bij van pas dan een fijn Maar toch hoeden schrijvers van ..open brieven" zich vaak ervoor al te demagogisch te worden. Omdat de hoofdredacteur van Televizier dit niet doet, la zijn „open brief" aan minister Vrolijk over de ontworpen nieuwe om roepwet geen beat stuk. Want Televizlers hoofdredacteur meent mr. Vrolijk bij herhaling eraan te moeten herinneren, dat zijn hoofdbe roep Journalist ia geweest en dat hij uit dien hoofde aan het auteursrecht der omroepverenigingen toch geen conse quenties zou mogen verbinden die tegen het verdrag van Rome en tegen de pers vrijheid ingaan. Wij laten natuurlijk ledereen 't recht om te menen en te beweren, dat mr. Vrolijk in zijn omroepwet het auteurs recht slecht verzorgt, maar vinden het werken met goedkope effecten om min. Vrolijk tot amendering te bewegen aan gezien hij Journalist geweest... is. fout. Wanneer mr. Vrolijk niet de eerlijke overtuiging had dat zijn voorstel strookt met persvrijheid en de rechten van de mens, dan zou hij het ontwerp niet heb ben kunnen indienen. Misschien gaat Televizier straks nog wel stellen, dat mr. Vrolijk een slecht journalist is. Of maakt de hoofdredac teur dermate school, dat de padvinders mr. Cals eraan gaan herinneren dat hij ook voortrekker geweest is; de wethou ders kunnen dan verder bij drs. Den Uyl terecht en de advocaten bij mr. Samkal- En voor Holland Sport zit er bepaald nog wel een extra-subsidie in het vat. Mr. Vrolijk heeft immers op Houtrust dikwijls als toeschouwer langs het lijn tje gestaan. De duivel en Beëlzebub r)EN we het pleidooi van professor Belinfante lazen om burgemeesters voortaan te laten kiezen in plaats van het benoemingsrecht aan de hogere au toriteiten te laten, moesten we denken aan de geschiedenis van de duivel en Beëlzebub. Het Instituut van de benoem de burgemeester ls ook niet alles, maar wat voor een ellende zou het politiek- versplinterde Nederland zich niet op de hals gaan halen, wanneer men zou over stappen op een systeem, waarby het be noemingsrecht van een burgemeester aan de Gemeenteraad gelaten werd! Prof. Belinfante zou, als we hem goed ten kiezen uit en door de gemeenteraad. Tegen „door de Gemeenteraad „hebben we al eerder in deze kolom vermelde, bezwaren; hem te laten kiezen" door en uit degemeenteraad" wordt nog min der aanlokkelijk. Want dan maakt men de keuzemogelijkheden wel bfjzonder beperkt, ontbreekt praktisch de moge lijkheid een bekwame man van bulten aan te trekken en zullen in menig geval aan politieke intriges de vrije loop wor den gelaten. Dan lijkt ons een systeem als waar mee gewerkt wordt bij het benoemen van de leden van onze hoogste rechts- organen toch nog verkieslijker. De Tweede Kamer stelt vla een verkiezings procedure een voordracht vast uit kan didaten die meestal geen lid van de volksvertegenwoordiging zijn. Maar nu de figuur van de gekozen burgemeester in het algemeen. Prof. Belinfante voelt het bezwaar dat zijn beleid zich voor een deeldenk bijvoor beeld aan het politiebeleidbuiten de controle van de vertegenwoordigende democratische organen voltrekt. For meel ls dat zo, maar waneer een bur gemeester het in deze erg bont maakt, ligt het ook aan de slechte kwaliteit van een gemeenteraad, wanneer hij vrij zijn gang kan gaan. We geloven dat het in Nederland een grote zeldzaamheid is, wanneer een slechte burgemeester de plannen en het beleid van een goede ge meenteraad dwars zit; vaker is het om gekeerde het geval. Zou de gemeenteraad het recht krij gen om een burgemeester te kiezen, dan wordt de democratische zeggens macht van de burger langs een indirec te weg natuurlijk groter. Of de burgers er ook gelukkiger mee worden? We wa gen het dit ernstig in twijfel te trekken. Wie zich even herinnert op wat voor een merkwaardige manier er soms ge manoeuvreerd wordt bij de politieke partijen in de faze van de kandidaats stelling vóór de Raadsverkiezingen of niet van zich afschuiven dat de grens tussen democratisch recht en oppor tunistisch beleid soms een miserabel dun streepje is. Tot wat voor een verwikkelingen zal een burgemeestersbenoeming door de raad dan wel geen aanleiding gaan geven? Verwikkelingen van persoonlij ke aard en verwikkelingen met een di- rfct politieke achtergrond. Het aanha len van een voorbeeld uit Engeland komt weer neer op het trekken van een scheve vergelijking, omdat het Britse partijwezen nu eenmaal veel eenvoudi ger is. Hier in Nederland moet In de meeste gemeenten een burgemeestersbenoe ming wel uitdraaien op politieke combi ne en dan zal het bij herhaling voorko men, dat 'n zeer verdienstelijk burger vader na 'd verkiezingen 't Kussen moet ontruimen, doordat kleine verschuivin gen bij het bezetten van de raadszetels en persoonlijke inzichten van een paar raadsleden een andere combinatie voor de meerderheid bij stemming moge lijk maakt. Neen, we vinden ons geldend Neder lands systeem niet ideaal en bepaalde wijzigingen zouden ook ons aangenaam zjjn. Maar wat prof. Belinfante op dit punt aanbeveelt, maakt ons huiverig. Hij schijnt iets te adviseren wat in het licht van de democratie achttien ka raats Is; bekijkt men het op de keper, dan is het een laagjë 'vergulsel over ma teriaal dat beslist geen edel' metaal is. De roestvlekken zullen spoedig weer zichtbaar zijn. Studentenraad vraagt Vrolijk vertoningsverbod (Van ome film redactie) AMSTERDAM. De bioscoopexpoi- tanten en de Importeur van „Africa Addio" hebben na een waarschuwend telefoontje van Amsterdams burgemees ter Van Hall besloten voorlopig de film niet In de hoofdstad In roulatie te laten gaan. Men vreest moeilijkheden met een deel van het publiek. Het was oorspronkelijk de bedoeling de film half september In Amsterdam uit te brengen en wel In een theater b(j bet Leidseplein. De importeur zei hiervan: „Na de alarmerende berichten uit Berlijn en de demonstraties ln Den Haag zou dat vr&gen om moeilijkheden zijn. Het is nu weer wat rustiger op het plein en dat willen we graag zo houden. Daarbij kwam dan het telefoontje van de burgemeester die zei. dat we er verstandig aan zouden doen de Amsterdamse première nog wat uit te stellen. Hij zou bij de vertoning niet kunnen instaan voor de gevolgen LEIDEN. Het bestuur van de Neder landse Studentenraad (N.S.R.) heeft in een brief aan minister Vrolijk van Cul tuur gevraagd, al het mogelijke te doen om aan de vertoning van de film .Africa Addio"' ln Nederland een einde te maken. Persvrijheid en vrijheid van menings uiting. mogen niet worden aangetast. Dit laatste mag niet betekenen, dat mensen of volksgroepen mogen worden gekwetst. Het bestuur wijst er op dat deze be palingen ook op het vertonen van films in ons land betrekking hebben Het acht het onbegrijpelijk, dat de filmkeuring „Africa Addio" heeft kunnen laten pas- ATHENE (Reuter) Het Griekse parlement heeft nieuwe adoptiewetten goedgekeurd, die een. einde moeten ma ken aan een „zulgellngensniokkel". De «irlekse minister van Justitie, C. Stefa- nnkis, heeft verklaard, dat de nieuwe wetgeving ten doel heeft de handel h zuigelingen tegen te gaan. die later aan welgestelde kinderloze echtparen, voornamelijk ln de V.S. wor den „doorverkocht", zeer hoog te zijn. Om een eind te maken aan deze han del, zal het voortaan verboden zijn. dat „tussenpersonen" een kind „adopteren". De adoptie blijft ln elk geval van kracht zolang het geadopteerde kind nog geen zestien Jaar is. De Griekse regering be oogt verder het aantal door buitenlan ders geadopteerde Griekse kinderen te beperken en de adoptie door Griekse pleegouders aan te moedigen. Aan de wereldkampioenschappen turnen, die volgende week in Dortmund worden gehouden, wijdt de N.T.8. drie reportages, te weten: woensdag tl sep tember tna Nederland I: verplichte oefening voor heren; donderdag tt sep tember i>«i Nederland 1: verplichte oefening voor dames; zondag SS sep tember via Nederland II: finale dames en heren. Alle uitzendingen toorden door Klaas Boot van commentaar voomien. ZONDAG AANSTAANDE zendt de A.V.R.O. de eerste van vier Caterina Valenteshows uit. Dat zullen best goede programma's worden en we kunnen ons voorstellen, dat de A.V.R.O. trots is op zo'n reeks uitzendingen rond een artieste van wereldformaat. Maar ook trots kan overdreven worden. Gisteren was dat het geval met een „inleidend pro gramma", dat bijna net zo lang duurde als de shows het zelf zullen doen. Natuurlijk bevatte „Haar naam is Caterinawei aardige onderdelen. maar als geheel miste het vlotheid en miste het vooral wat de opzet ervan was: een kyk achter de schermen. We zagen weliswaar iets van de vele en zeer kennelijk moeizame voorberei dingen, maar ieder Caterina zelf voorop bleek zich drommels goed bewust van de aanwezigheid van de reportagecamera's. Daardoor was vrij wel niets echt spontaan. We hopen maar. dat de indruk van dit program ma niet doorwerkt als we straks naar de echte show gaan kjjken. Sportpanorama begon het nieuwe sei zoen met eèn geslaagde reportage over Kanaalzwemmer Michael Jennings. Vervolgens een nieuw vast onderdeel: voorlezen uit het vooroorlogse ..Mys terieuze krachten ln de sport" van Joris v. d. Bergh. Dat voorlezen ge beurt door Bob de Lange. Hjj is een eminent acteur, die nog zou kunnen boeien als hy het spoorboekje voorlas. Maar toch, voorlezen is wel de meest ongeschikte vorm van televisie maken, die men zich denken kan. Zelfs als Bob de Lange uit Joris v. d. Bergh leest. Er ging weer een nieuwe Amerikaanse strip van start. De vluchteling. Ty pisch routlneprodukt uit de U.S.A.- t.v.-keuken: script dat er z<jn mag in zijn handige menging van thrill en sentiment. Vakkundig gefilmd mot 'n j goede rolbezetting. Een serie waar j heel veel kijkers plezier van kunnen beleven. Vg. Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM. U hebt het misschien niet zo ervaren, maar in feite is de consument de meest weerloze figuur in onze samenleving. Daarom valt het toe te juichen, dat zowel pers, radio en tv tegenwoordig steeds meer consumenten voorlichting geven. Vooral de VARA heeft zich er al Lange tijd mee bezig gehouden en wij denken daarbij aan de radionibriek „Wikken en wegen" en het tv-programma „Koning Klant". Vooral laatstgenoemde uitzendingen trokken sinds de start in het vorig win terseizoen steeds meer belangstelling en de samenstellers ontvingen veel reac ties. Dezo grote consumentenuitzending op zaterdagmiddag, zal met Ingang van de volgende maand er om de twee weken op vrijdagavond via de beide tv-netten nog een kleiner programma aan toevoegen onder de titel „Uitge rekend". De regisseur-samensteller van beide rubrieken, de heer Gerrit Schil der, vertelde dat hij in dit vijf minu ten durende progTamma op vrijdag avond de huisvrouwen, voor zij zater dags haar weekend-inkopen gaan doen, directe informatie wil geven, zowel over vlees, groente en fruit, die op dat ogenblik goedkoper zijn, maar ook de nodige tips wil geven op het gebied van de duurdere huishoudelijke arti- Men heeft „Uitgerekend" direct na dé populaire tv-ultzending „Mies-en-scene" geplaatst, zodat een kijkersaantal van enige miljoenen mag worden verwacht. De presentatie van „Uitgerekend" zo wel als van „Koning Klant" zal wor den verzorgd door de bekende tv-om- roepster Elles Berger en de bij de matlneuae radio-luisteraars naar „Weer of geen weer" op zondagochtend wel bekende Gerrit Eerenberg ook wel genoemd „Gerrit de weerman". Eeren berg is journalist op de redactie van de VARA-gids en hij heeft onder zijn collega's een zekere faam gekregen om zijn ironische en vaak humoristi sche interrupties. Gerrit zal voor de camera's, zonder hulp van molenaars of kruideniers uit het centrum des lands tot taak krijgen, dat ook aan dit informatieve programma de lichte toets niet ontbreekt. Regisseur-samensteller Gerrit Schilder, vroeger een bekend dagbladjournalist, heeft al heel wat onderwerpen ln zijn agenda staan. „Misschien pakken wij ANTENNE iedereen weet. De oplage b. Consumenten Contactorgaan bedraagt nu 100.000 stuks. Soms worden inter- ressante onderzoekingen van dit blad ook in de pers opgenomen, maar er zijn nog tal van kranten, die kennelijk terwille van hun adverteerders, er geen aandacht aan schenken. Die lezers (essen) moeten wij ook zien te berei ken. Eerlijke behandeling Onze consumentenvoorlichting zal zeker niet bestaan ln harde kritiek op be paalde zaken of misstanden. Met het voorbijzien van alle belangen willen wij de onderwerpen zo eerlijk mogelijk be handelen. Tot nu toe is bij deze werk wijze gebleken, dat bijvoorbeeld de Film over actie „Geef ze de vijf" DEN HAAG (K.N.P.). Ter onder steuning van de actie „Geef ze cle vijf' onder de leerlingen van het nij verheidsonderwijs en andere onderwijs inrichtingen, zendt de KRO-televisie morgenavond van 19.55 tot 20.00 uur een kort filmpje uit De actie „Geef ze de vijf" wordt gevoerd onder auspd- ciën van de Nederlandse Comman- derije van de Ridderorde van het H. Graf van Jeruzalem tot steun aan de 1.250.000 vluchtelingen in het H. Land. „Geef ze de vijf" is niet alleen bedoeld als een gebaar van vriendschap en vrede, maar doelt ook op de volgende vijf projecten, die tot uitvoering wor den gebracht: een opleidingsschool voor leraressen in hulshoudonderwija en studiebeurzen voor meisjes om te leren voor onder wijzeres, secretaresse, kinderverzorg. ster. wijkverpleegster, kapster, modis- 6tudiebeurzen voor jongens-vakopleiding, eventueel stage lopen in het Neder landse bedrijfsleven; het verstrekken van leermiddelen aan de onderwijzers in de vluchtelingen kampen; steun aan de technische school van de paters saleelanen in Bethlehem, Deze school, die al 75 jaar bestaat, leidt op voor mecanlciëns. elektrotechnici, kleer makers en voor de bouwvakken: steun aan de school van father Roberts voor gehoorgestoorde kinderen te Ha- riasa in de Libanon. Drie uur sport op zondag; in de week „zware kost (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het thans verschenen programmaplan van de „NRU-nleu- we stijl" In de haar door de minister toegewezen zendtijd, draagt beslist niet het stempel van origlnnlltcit, vaart en dynamiek. Geen „break down" met een hartverkwikkende af braak van jarenlange gewoontesche ma's, maar eerder de wat fletse en de oude scliablo- Gelukkig betreft het hier een proefpe riode tot 30 april van het volgend jaar. Misschien zijn we te voorbarig om reeds nu al een boelende impuls te verwachten voor het kleurrijke etherpalet ln ons land. De NRU-staf, geadviseerd door 'n grote programmaraad heeft thans niet veel meer weten te ontwerpen, dan 'n sport - rubriek van 3 uur op zondag en talrij ke „zware" radio-itema op de maan dag-en vrijdagavonden. Een uitzondering op niveau mag wel de reeka uitvoeringen van het Concertge bouworkest op de zondagmiddag of woensdagavond worden genoemd. Het eerste volledige avondprogramma wordt op 3 oktober uitgezonden. Na de les van „Openbaar Kunstbezit" en het nieuws om 20 uur houdt drs. L. van de Laar, voorzitter van de NRU-pro- grammaraad een toespraak onder de titel: „Proefvaart". Deze stapelloop wordt omlijst door uit voeringen van het Radio Phllharmo- nlsch Orkest en Symphonie Orkest van de BRT. Vervolgens is er een gevari eerd programma rond „Leidens ont zet" waarna het Metropole-orkest acte de présence geeft. Na het nieuws van 22.30 uur zal de actualiteitenrubriek aandacht besteden aan de die dag ge opende school voor de journalistiek te Utrecht. In samenwerking met de re gionale omroepen heeft Joop Reinbout onder de titel „Rand en Randstad" een programma samengesteld, waarin be woners van beide gebieden het hunne zullen zeggen. Vanaf 2 oktober zal de NRU elke zon dagmiddag van 14.30 uur tot 17 uur en van 18.05 uur tot 18.30 uur een ge zamenlijk sportprogramma uitzenden op de vaste zender Hilversum n. De redactie van deze sportrevue berust bij Dick van Rijn, Theo Koomen en Wim Hoogendoorn, terwijl Roel Ren- gers de regie zal verzorgen. De reeds gesignaleerde zwaardere stof bestaat verder uit klankbeelden, docu mentaires. hoorspelen, Franse les en meer items van algemeen cultureel, informatief en muzikaal karakter. „Uitgerekend" is de titel van de nieuwe korte t.v.-uit zending voor de consument. Dit vijf-minutenrubriekje wordt op de vrijdagavonden beurte lings op het eerste en tweede net verzorgd door regisseur Gerrit Schilder (links), Elles Berger middenen Gerrit weerman Eerenberg (rechts). meeste fabrikanten niet reageren zo lang onze kritische opmerkingen hout snijden. Maar zij zullen het natuurlijk wei doen als we fouten maken en daar om gaan wij zo gewetensvol mogelijk Zo kan je beslist niet gaan generalise ren en zeggen, dat praktijken van alle meubeltoonzalen met zogenaamde kor tingen of de postorderbedrijven alle unfair zijn. In de afgelopen maanden ls ons wél gebleken dat velen dure merkartikelen kopen, die van een zelf de kwaliteit maar veel goedkoper ver krijgbaar zijn. Inruil-teevee Vele kijkers, die een nieuw tv-toestel of andere elektronische artikelen willen aanschaffen, leveren hun ouude appa raat in omdat zij er bv. 200.- korting mee krijgen. Indien ze echter dezelfde korting vragen zonder inlevering van een tv-ontvanger, dan lukt hun dat in zeer veel gevallen. Lukt het niet, dan doet de concurrent het graag en ze kupnen het oude toestel bijvoorbeeld aan hun zoon voor diens! eigen kamer geven. Die oude toestellen gaan na melijk voor het allergrootste deel de schroothoop op en de verkoper mag kor ting geven zonder inlevering, omdat de prijzen van tv-ontvangers sinds enige tijd vrij zijn. Ook geschenkenacties, waarbij de cadeaus in feite door de klant betaald worden, willen wij signaleren. Neem nu eens die benzineoorlog. Uit alles blijkt, dat deze motorbrandstof gemakkelijk tegen een lagere prijs kan worden verkocht. De sponzen, ruitenkrabbers, sleutel ringen. kaarten enzovoorts, die Je bij het tanken krijgt, betaalt de auto mobilist toch zelf. Wij zullen proberen zo actueel mogelijk te zijn en vraagt een onderwerp een bredere aanpak, dan brengen wij het onder in „Koning Klant". Gerrit Schil der ziet met belangstelling de brieven van kijkers tegemoet, want juist die schriftelijke tips kunnen hem vaak op het troede spoor brengen. „Koning Klant" en ..Uitgerekend" ziin rubrie ken om de kijkers te helpen. „Denk echter niet. dat wii met oogkleppen op alleen maar op jacht zijn naar koopies. En een heel belangriik onderdeel vind ik persoonlijk de dienstverlening, zowel door de overheid als de zelfstandige ondernemers. Hier kleven nog tal van misverstanden, die om een eerlijke be nadering vragen. Tenslotte nog dit: laten de kijkers niet denken dat het 'n vrouwenrubriek ls. Integendeel, het is een tv-programma voor een zo breed mogelijk publiek", besluit de heer Schilder. Nederlandse Vnrpn naar lied-festival (Van ome omroepcorrespondent HILVERSUM - De Nederlandse Radio Unie heeftdrie Nederlandse koren uitgenodigd Voor deelname aan het Internationale volksliedfestival „Let the people sing", dat door de B.B.C. wordt georganiseerd onder auspiciën van de Europese Radio Unie. Het zijn het Strijps Kamerkoor uit Eindhoven, het r.-k. jongemannenkoor Fortissimo uit Bergen op Zoom en het Jeugdkoor onder leiding van Maiius Borstlap te Den Haag. De N.R.U. zal van deze koren enkele werken opnemen Deze opnamen wor den naar de B.B.C. gezonden en op 31 januari door een jury*beoordeeld. De finale Is ln mei Van de Ingezonden werken worden half-uurprogramma'a samengesteld die ln vijftien Europese landen en ln enkele landen buiten Europa worden uitgezonden. Voor de categorie jeugdkoren tot 21 jaar heeft de N.R.U. een wisselprijs beschikbaar ..Wij trekken vuur', Russische tv-feuilleton „Wy trekken vuur" ls het verhaal van vriendschap en eensgezindheid J tussen Russische en Poolse dwang- arbeiders in hun strijd tegen de Duitse indringers tijdens de tweede wereldoorlog. Het is opgedragen aan de nagedachtenis van twee mannen en een vrouw, die in het Brjanskgebled zijn omgekomen ten gevolge van hun J verzetsactiviteiten. „Wij trekken vuur" is een aan de historie ontleend verhaal van een verzetsgroep in de buurt van Brjansk, ten zuidwesten van Moskou J aan de spoorlijn naar Kiev. waar indertijd grote partizaneneenheden hebben ir geopereerd. Hijn opdracht was Duitse eenheden aan bepaalde gebieden te binden, waardoor deze niet konden deelnemen aan de strijd tegen de geregelde Russische troepen. Van „Wy trekken vuur", een driedelige Russische feuilleton. brengt de V.A.R.A.-t.v. vanavond het eerste deel op het scherm. De overige afleveringen worden uitgezonden op vrydag 23 en dinsdag 27 september. J (Nederland I, 21.05). ..Die Schöpfung", oratorium ran Haydn Het programma, dat de N.C.R.V.-t.v. t vanavond op het tweede net te bieden heeft, staat, geheel in het teken van j de muziek. Dan komt „Die Schöp- fung", een van Haydns mooiste J \werken integraal op het scherm. Enige weken terug werden de opnamen gemaakt in Utrecht, waar dit oratorium werd uitgevoerd door „Die Wolfs- burger Chorgemeinschaft", „Die Nordwestdeutsche Philharmonie" en de solisten Thieux Lax, cembalo; Agnes Giebel, sopraan; Naan Pöld, tenor, en i Robert Titze, bas. Het geheel stond onder leiding van Heinz Meyer-Kundt. Voor de muziekliefhebbers ongetwijfeld een avond om voor thuis te blijven. De N.C.R.V. hoopt echter met deze uitzending ook velen, die dit oratorium nog nooit gehoord hebben, voor deze muziek te winnch. Vooral ten behoeve van dit nieuwe publiek zal „Die Schöpfung" worden ingeleid door de musicoloog J Paul Niessing. (Nederland II, 20.01). Hedenavond NEDERLAND I NTS 19.00 Nieuws, 19 01 Klaas Vaak, 19.05 De Verrekijker, 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 De Lucy Show, 20.00 Journaal: VARA; 20.20 Achter het nieuws, 20.45 Atelier. J 21.05 Wij trekken vuur; NTS; 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws; NCRV: 20.01 Die Schöpfung; NTS: 22.00 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m> NCRV: 18.10 Zuldamerikaanse klanken (opn.), 18.40 Voor de twintigers, 19.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Leger des Heils, 19.45 Hootenanny, J 20.15 De grote race (6). 20.30 Avond- ik permissie, 22 30 Nieuws. 22.40 Boek- J bespreking. 22.45 Kerkorgelconcert, 23.15 Altviool, 23.45 Lichte gram., 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) AVRO: J 18.00 Nieuws. L8.15 Actual. 18.20 Ult- zending KVP. 18.30 Lichte orkestmuz., 19.00 Gesproken brief, 1?.05 Sport- parade. 19 27 Henry Wood Promenade- concert. (20.10 Nieuws, 20.15 Boekbe- spreking). 22.00 Licht lnstr. ensemble. 22.30 Nieuws, 22.40 Actual., 23.00 Jazz J cocktail. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 Ook goeiemorgen door Harmen Slezen. 9 00 Verzoekplatenprogr voor de be- J drijven. 10.00 Koffietijd met Tineke. 11 00 Huisvrouwenverzoekprogramma u 02 v_.,. vmun, door Gerard de Vries. 1200 Lunch- K1' J muziek. 14.00 Matinee met Rob Out. kamermuz. (gr.) 16.30 Showprogr. 17.00 Toppers van Lucy Ball in 'n scene uit haar nieuwe show, die vanavond onder de titel .Jjucy naar de première" op het scherm wordt gebracht. j (Nederland I, 19.35). j Lezing 16.45 Stereo; Lichte gram., j 17.10 Stereo: Vocaal ensemble, 17.35 j Show en zo. HILVERSUM II (298 m) VARA: j 7.00 Nieuws, 7.23 Lichte gram., (7.301 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws, j 8.10 Lichte gram.. 9.00 Te land en te -» water; VPRO: 9.40 Morgenwijding; j VARA: 10.00 Stereo: Romantische -> orkestmuz. (gr.), 10.40 Stereo: Mo- deme orkstmuz. (gr.), 11.00 Nieuws, j 11.40 stereo: 4 12.00 Musette- BRUSSEL Nederl (334 m) 18.00 Nws, - BRUSSEL Frans 4S4 m) 18.30 Nwe gr.pl.. 22.15 Ja7,z NDR-WDR 309 m) 19.25 Operette- concert, 22 00 Klass. muziek. 0.20 Jazz. (330 m) 18.35 •nadeconcert. ENGELAND BBC <1500 m) 20.40 Vrijdag HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws, 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram.. (7.30—7.32 Nieuws), 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws, 8.10 Lichte gram., 8.30 Nieuws. 8.32 Londens Sym- J fonie-orkest (gr.). 9.00 Voor de rie- ken. 9.35 Waterstanden. 9 40 Musi- cianan. 1005 Klass. gram 10.30 Stu diodienst voor de jeugd, 1100 Klass. gram., 11.15 In 't zilver. 12.00 Lichte J gram.. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 1230 Nieuws. 12.40 Stereo: Parad'1. J 14.25 Klass. en moderne liederen. 14.50 Voordracht, 15.10 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Radio Kamerorkest. 16.30 12.30 Overheidsvoorlichting, 12.40 Elek- t tronisch orgelspel, 12.55 Actual.. 4 AVRO: 13.00 Nieuws, 13.10 Journaal. "J 13.30 Moderne kamermuz. (gr.). 14.15 4 Schakeringen, 15.15 Lichte gram.; J VPRO: 16.00 Nieuws en lezing, 16.30 4 Radio kamerorkest, 17.30 Voor de jeugd, 17.50 Actual. HILVERSUM II (240 m en FM- kanaien) NRU/AVRO: 900 Nieuws, a 9.02 Vrolijk platenprog. (Om 10.00 en j 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Operetteklaken. 13.00 Nieuws, 13.02 4 Dixieland- en lichte orkestmuz.. 14.00 J Nieuws. 14.02 Sopot-songfestival. r (15.00 Nieuws), 16.00 Nieuws. 16.02 Licht gev. platenprogr.. 17.00 Nieuws. 1 17 02—18 00 Gev. platenprogr. voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 j Veronica's Jukebox met verzoekplaten. 19.00 Beatleshow. 19.15 Joost mag het j weten: Hits van morgen en overmor- gen. 20.00 Programma voor iedereen die J zijn hart aan de tropen verpand heeft. I 22 00 Populaire muziek. 22.30 Tour de 4 chant. 23 00 tot 1.00 Chiel Montagne met een programma voor dieren- e- andere liefhebbers. Exotische muziek. ElHERSPOI ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Een piepklein eigen radio'tje. En een grammofoon met beat- roduöer-rcgisseur Henk Biersteker en 1 r 1 1 platen. Ln een wand vol teener- cameruman Alexander Leffelaar zijn roor enkele wekén naar de Verenigde foto 8; tn een humeur als Staten vertrokken om een dorumen- een tijger (in). Zo gaat het niet over het in d- langer. Er komt narigheid met omstreden - hulp- Je schooi met de chefs met A- Amerikaanse K. ie delta van de Ie"ereen- Natuurlijk, iedereen honderdduizen-1 kan voor uw part naar de maan 'olie omstandig- lopen. Wat u nodig hebt, is jong heden leven. Tevens zullen zij repor- gei..:»;iap. En dansen, dat oude zuidelijke state 1 programma, d Kerken uitvoeren Alississippirivier, u den negers in kom. tages maken over de „God is dood '- theologen, het nacht pas to raat in grote Amerikaanse steden, de East Protes tant Parish en de vernieuwings bewegingen in de Amerikaanse Kerken. De reportages zyn bestemd voor ,JCen- merkdat na l oktober '66 wekelijks door de I.K.O.R.-televisie sol worden uitgezonden. tovermiddel, waardoor alles weer lukt. Gelukkig is er nu inschrij ving bij dansschool Evert Caste- lein, de school waar ook Uw vrienden zijn, Boerhaavelaan 13, Leiden. Telefoon 52054.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2