't is weer tijd voor NONCHALANCHE OP DE RIJWEG BEBOET ROELOFARENDSVEENSE „DE TREFFERS" VERPLETTERT DOCOS IN BEKERSTRIJD ROYAL U/H=FRWERK] kansen voor u kom praten! OUD-HOOFDONDERWIJZER J. SCHOUTEN TE ZOETERWOUDE OVERLEDEN WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Voor de Leidse kantonrechter steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken SLAPEND ACHTER ëiste onvoorwaardelijke ontzegging von niste hy echter conform. excuus aan. De verkoopster stond te recht. omdat zij met haar auto op de HET STUUR Een 24-jarige bouwkundig tekenaar uit Haarlem stond voor de Leidse kan tonrechter, mr. W. de Koning, terecht, NIET UITGEKEKEN „Ik keek teveel naar rechts en zag daarom die auto van links niet aanko- Papenlaan pardoes achterop een voor haar rijdende auto was gereden. Na nog te hebben opgemerkt, dat da mes bij de keuze van hun schoentjes niet altijd rekening hielden met het bedienen april j.l. met zijn auto op Rijksweg 4a tegen een verkeershek was opgereden. „U was volgens Uw verklaring tegen de politie in slaap gevallen en zag pas, uit Sassenhelm tot zyn verdediging aan. Hy stond voor de balie, omdat hij met z'n bromfiets op de Teylingerlaan geen voorrang had verleend aan "n auto. .Vol boete van 30, subs 6 dagen. Het von nis luidde ditmaal nog conform. SCHERP INGEVOEGD toen U van de klap wakker schrok", las de kantonrechter o.m. in het proces heid van ruim 40 km/u over dat kruis punt en tegen die auto op" las de kan Een 55-jarige vertegenwoordiger uit Vogelenzang moest zich verantwoorden verbaal. „Was U naar een feestje ge weest?" Verdachte ontkende dat hij van tonrechter in het proces-verbaal. De of ficier eiste een boete van 60,- subs omdat hij met zijn bestelauto op de Aard van Neslaan te Noordwijk schuin- was geweest. Wel had hij iemand van een feestpartij afgedaald en naar huis nadrukkelijk voor een herhaling van een dergelijk feit. links was weggereden, alhoewel een in halende auto zeer dicht was genaderd. Er ontstond dan ook prompt een fikse gebracht. Het was daardoor wat laat geworden met alle gevolgen van dien Rechter en officier zagen in die „service-verlening" geen excuus en wa De timmerman had hierna niets meer op te merken. De kantonrechter stelde de boete op 50,- subs 10 dagen, doch vonniste botsing tussen beide voertuigen. De vertegenwoordiger vond dat de politie de feiten schromeUjk had over dreven. De kantonrechter merkte op: de dat het laat zou worden, tevoren wat had kunnen slapen, als hij niet tegen laat naar bed gaan opgewassen was. vendien nog met een voorwaardelijke ontzegging tot het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van 6 maan- en die kunt u nu dus moeilijk ontken nen". Toch hield verdachte laatstge noemde bekering vol. gen, vond het zeer afkeurenswaardig om achter het stuur in slaap te vallen. Daar verdachte al eens eerder voor een verkeersovertreding terecht had ge staan, eiste hij ditmaal zowel een geld boete van van 150,- subs 30 dagen als de voorwaardeiyke ontzegging van vei - DAMESVOETJES „M'n voet gleed van de rempedaal en daarom reed ik tegen die auto op", voerde een 22-jarige verkoopster als De officier nam het verdachte zeer kwalijk, dat hy nu de feiten ontkende en de schuld op een ander wilde schui ven. Hij eiste ter correctie een boete van 60.- subs. 12 dagen. De kantonrechter vonniste conform de eis. 6 maanden, met een proeftijd van 2 jaar Verdachtes raadsman voerde onder meer ter verdediging aan. dat zijn cli ënt meende zich destijds wel in een goe de conditie te bevinden doch zich in dit opzicht had vergist. Maar omdat het het spel was, vond hij deze eis inzake de voorwaardeiyke ontzegging een wel wat hoge maatstaf. Als voorbereiding op de komende ta- feltenniscompetitie is verleden week in de afd. Den Haag (waaronder ook Lei winning van Scylla op Steeds Hoger/ TSB. De Leidenaren kwamen zonder Ge rard Bakker en Dick Springer naar De kantonrechter liet het t.a.v. deze bijkomende straf ditmaal nog bij een ernstige waarschuwing, doch verhoog de daarentegen de geldboete tot 250-, den en omstreken ressorteert) een begin gemaakt met de jaarlijkse bekerwed- stryden. Evenals ln voorgaande jaren zijn rle teams naar sterkte in poules in- Amsterdam vertrokken) uit, waarvoor Giel Kuiper en Eé Fallaux meespeelden. Opmerkelijk was in dit duel de nederlaag van de drievoudige Nederlandse kam- INHAALMANOEUVRE li8ten naar voren komen. In de gecombineerde ere- en hoofd klasse afdeling heeft de nieuwe Haagse Haagse jeugdspeler Peter Joëls. De b- en c-teams van Wibats speelden tegen elkaar gelyk: 55. BIJ DICHTE MIST Over de stunt, die een 21-jarige kapper vereniging Wibats (ontstaan uit de fu sie van Wibo en Batswingers) niet min der dan vier teams, verdeeld over twee De uitslagen van de overige teams uit Leiden en omgeving, die in de eerste klasse afdelingen uitkomen, luiden: Pit uit Noordwijk op 8 maart j.l. met zijn auto had uitgehaald, waren de magis traten evenmin best te sperken. Hoewel het zicht door een vrij dichte poules. Wibats a, dat met 10—0 van het d-team won, doet een goede gooi naar de beker, evenals het Roelofarends- veense De Treffers, dat Docos met 91 '54 a-Wibats f 55, Den Burcht a-Wi- bats f 55, Den Burcht a-DSB a 64, Scylla c- NKF a 1—9, Docos b-VVV a 37, De Treffers b-Sparkler a 82, was de kapper op de Lageweg een auto gaan inhalen, waarop een botsing met een tegenligger volgde. ,,U haalde daar een levensgevaarlijke stunt uit", zo was de kantonrechter tot de conclusie geko men. „Ik zag hem echt niet aankomen" kon verdachte slechts „tot zijn verde op het ogenblik door Bert Onnes worden getraind - hadden evenwel het grote voordeel, dat Ton l'Amie niet voor de Leidenaren achter de tafel kon verschij nen (herhalingsoefeningen). In de an dere poule een opmerkelijke 73 over- Sportief a 8 2. Scylla b-DHC a 4—6. Steeds Vooruit a-Excelsior b 28, ATCC a-Rustenburg a 37. Dames: De Baronie a-DSB a 2—8, Pit '54 b-Docos a 3—7, Pit '54 a-Docos b 72, NSSS a-Salamanders a 5—5 diging" aanvoeren. geen wonder", repliceerde de rechter prompt. Daar ook hier van een zeer laakbare daad sprake was en wel met als straf- bezwarende omstandigheid, dat de be- tuurder van de tegenligger tengevolge itn de botsing enige weken op non-ac- M werd gesteld, eiste hij een geldboete 'ran150.- subs 30 dagep en de onvoor- E waardelijke ontzegging van verdachtes Irj/bevoegdheid voor de tijd van 6 maan- 1 „Ik werd zelf ook gewond en kon dus eveneens enige tyd niet werken", Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie uitbreide^ 1 »o benutte verachte zïjn laatste woord voor een „Indirect" verzoek tot de no dige clementie. De kantonrechter was bereid hier mede enige rekening te houden e mde verdachte „een smartegeld" van y 50.- toe. Zyn vonnis luidde althans 100 - boete en subs 20 dagen. Inzake de ge- Voor de Haagse politierechter IK MAG ME TOCH WEL VERDEDIGEN „Ik mag me toch wel verdedigen", zo lak en scheepslamp gestolen. Voorts had BLOEMBOLLENVEILING LISSE Er is nog steeds veel vraag naar nar cissen, alhoewel van verschillende soor ten de prijzen gedaald zyn. Narcissen I II Hl Dutch Master 25.10 12 60 7.30 Golden Harvest 4.... 25.10 13.40 8 80 «telde een ambtenaar uit Lelden de vraag aan de Haagse politierechter, die er wel antwoord op had. „Daarvoor Is het niet nodig Iemand van de trappen te gooien", hiidde het antwoord. En dat zon de ambtenaar hebben gedaan. De hp by een andere inbraak tal van oude munten en sierpenningen gestolen, waar van hij een aantal weer had terugge stuurd, nadat hij in de krant had ge lezen, dat de bestolene ernstig gedu peerd was. King Alfred 23 10 17 29 9 80 Magneet 10.50 7.50 6 60 Magnifirence 14 40 9.20 6.80 Mrs E H. Krelage. 10.50 7 80 6.80 Mount Hood10.30 7.80 6.80 Music Hall 10 20 7.60 6.70 verstandhouding met de huurlieden liet kennelijk veel te wensen over en resul teerde ln een gevecht, vooraf gegaan De officier van justitie eist tegen verdachte 30 weken gevangenisstraf waarvan tien weken voorwaardelijk, zo Pres. Lebrun 12.20 8.50 6 80 Rembrandt 21.20 11.60 7.80 Unsurpassable 28.70 16 45 9.50 door een scheldparty. De buurman viel door de klap de por- tlektrappen af en dat gaf zodanige ver- dat verdachte ter zitting in vrijheid werd gesteld. De rechtbank heeft uit spraak gedaan en verdachte conform Carlton 11 20 7 70 6 40 Duke of Windsor15 10 12.20 9.80 Flower Record 12 20 8.50 7 20 ƒ151,werd gepresenteerd. „Word het geen tijd dat u een ander huis zoekt?" die eis veroordeeld. Een 19-jarige vriend van verdachte die bij een enkele inbraak Fortune 13.60 11.50 8 10 Mrs R. O Backhoutse 16 40 13 2ft 10.20 opperde de rechter. De officier had de indruk, dat met opzet een flinke rel door had geholpen werd tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk veroor deeld, nadat de officier tegen hem tien Scarlet Elegance 27.25 25.40 13.50 Sempre Avanti 28.30 22.10 12.50 Walt Disney 26.25 23.05 19.20 verdachte was uitgelokt en daartegen moet nu maar eens streng worden opge treden. De eis luidde een week gevange weken waarvan vier voorwaardelijk had gevorderd. Edward Buxton 14.30 10.20 6.80 Verger 15.10 9.80 6.60 nisstraf. plus toewijzing der civiele vor dering. De rechter wilde het laten bij een voorwaardelijk gevangenisstraf van twee weken, plus een geldboete van 75 Bekentenis op voorwaarde niet geaccepteerd Straffen voor inbraken „wanneer u ueioon aar ik met ter beschikking van de regering wordt ge steld, dan zal ik bekennen", zo had een 37-jarige koopman als voorwaarde ge Haagse los werKman, cue door de koop man zou zyn gevraagd mee te gaan naar Venray, waar in de woning van een no taris een inbraak moest worden gepleegd Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 19-jarige jongeman uit Leiden, die op 15 april in steld tijdens zyn verhoor door de politie. Uiteraard kon op die voorwaarde niet worden ingegaan en de Offleier van jus waarbij de koopman en passant de no taris, diens echtgenote en dochtertje zou „afmaken", omdat de notaris hem een woning aan de Beyerinklaan had ingebroken en diverse sieraden gesto len. Ten nadele van zijn werkgever te titie bij de Haagse rechtbank accepteer de dinsdagmiddag ook alleen maar een „onvoorwaardelijke overgave". slecht zou hebben behandeld in een be paalde zaak. „Niets van waar, ik heb helemaal geen Warmond, had h\j uit de werkplaats op een jachthaven busjes plamuur, verf. ER KAN NOG MEER BIJ vijanden", weersprak verdachte. Het was niet ten laste gelegd, dus liet de Officier HAZERSWOUDE VROUWENBEWEGING N. K. V. Nu bestond 't hoofdthema waarvoor de koopman zich had te verantwoorden uit een inbraak te Zoetermeer in de nacht ONVERWACHTE BEKENTENIS „Tegen verwachting in, is hij toch gaan BEGON SEIZOEN De leden van de Vrouwenbeweging van het NKV hebben het nieuwe seizoen van 21 mei gepleegd in een juwelierswin kel aan de Dorpsstraat, waar voor pl.m. 13.000 sieraden werd gestolen. bekennen", aldus de Officier, die dit maar de verstandigste weg vond, want de bewijzen waren er volop. ingezet met de viering van de H. Eucha ristie in de parochiekerk, en een b',een- Er kwam echter nog veel meer by, want gedurende de maand waarin ver Inderdaad heeft verdachte een wel zeer bewogen leven achter de rug en is mermans. Van de zijde van de leden be- stond hiervoor veel belangstelling. De te Seheveningen van zijn vrijheid genoot. regering gesteld, waarvan de termijn 1 enige Hazerswoudse beatband "The Loo- l se Livers" demonstreerde de dames ver was b.v. de inbraak in een tabakshandel treden van verdachte achtte de Officier volgens tijdens een kort optreden, welke vorderingen zij inmiddels in hun genre in Bodegraven, waar een grote party sigaren en sigaretten werd buit gemaakt. negen maanden gevangenisstraf met af- hebben gemaakt. Een paar leden op hun beurt gaven nog 'n toneelstukje weg, 'n bij Alphen a. d. Rijn staande auto kon worden gesloopt, inderdaad gesloopt en schikking stelling van de regering. De raadsvrouwe, mevr. mr. H. A. namelijk "De dove erftante". Goed ge presenteerd en veel humor in de zaal. meegenomen. In de nacht van 21 op 22 mei toog de koopman, die inmiddels zijn Huart-Engelsman zag als lichtpunt, dat verdachte een vrouw in Schotland aal NOORDWIJK Geboren: Friedrich, z.v. P. Vink en I W. Ch. L. Kropp: Johannes H„ z.v. P J. Verhoeven en C. Duivenvoorden; Paulus A. E„ z.v, W. J. F. Beukers en E J. Kuppens; Cornelia M. E., d.v. J. te Lisse, naar Leiden, waar ingebroken werd in het restaurant „In den Vergul den Turk", hetgeen wyn, vlees, vleeswa ren en nog andere verbruiksartikelen opleverde. Een poging tot inbraak in Delft le- bijzondere strafgevangenis' de straf te zien ondergaan, gezien het rapport van de psychiater. De zaak tegen de medeplichtige in de inbraken werd ten behoeve van een psy chiatersrapport door de rechtbank aan- J d.v. L. J. Hazenoot en K. v. Duin. Getrouwd: G. J. v. Dijk en E. H. M. Roosen; J. J. v. Zeijl en P. A. M. Koe- man; J. J. Romtjn en M. E. Lek; P. L. yi Algera en J. Barnhoorn; J. K. v. Ve- :,ti netlën en Ch. J. C. Schumacher dus andere escapades, welke de Officier van justitie maar niet in de dagvaarding had opgesomd. Wel kwam nog ter sprake het vreem- I de geval van een mede-gevangene en me- 1 deplichtlge van verdachte, een HLjartge Tegen een 40-jarige Haagse metselaar, de stiefvader van die mededader eiste de Officier acht maanden gevangenisstraf j waarvan twee maanden voorwaardelijk, omdat hy een deel van de gestolen sle- raden had bewaard. Luister naar „1 Is weer tijd voor North State met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter SchilperoOrt via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45 u, zo. 10.30 en 18.45 u. Zijn leven was van grote betekenis voor dorp Gistermorgen is de heer J. Schouten, ud-hoofd van de katholieke jongens- ■liool te Zoeterwoude, in de ouderdom an 18 jaar overleden. Evenals zijn echtgenote, mevr. G. Schouten-Krom. beiden gekomen uit i 1906, na zijn studies zeer vlot op de isschoppelijke Kweekschool gemaakt te hebben, benoemd aan de parochiële Jongensschool, onder de hoofdonderwtj- de heer W. G. Streefkerk, □en 4 jaar later in 1910 het school hoofd Streefkerk, na vanaf de oprichting de school in 1868, alzo gedurende 42 n, in Zoeterwoude gewerkt te heb ben. zijn loopbaan beëindigde, benoemde deken Mosmans deze nog zeer jeugclige onderwijzer tot hoofd van de school Omdat volgens de wet een schoolhoofd eerst bij zijn 23ste jaar benoembaar is, moest eerst nog drie maanden als tij delijk hoofd worden ingeschreven. De school en alles wat er by behoorde was echter „uitgeleefd", voldeed in geen enkel opzicht aan de nieuwe eisen en met de leermiddelen was het, zo moge lijk, nog erger gesteld. De besturen van de bijzondere scholen hadden het in die jaren zeer moeilijk. Deze scholen kre gen. in tegenstelling met de openbare scholen, geen andere bijdrage uit de overheidskas dan de salarissen voor de onderwijzers. Het schoolbestuur (In Zoe terwoude het par. kerkbestuur) moest dus alle kosten van de school betalen. De schoolgelden brachten maar zeer weinig op. aangezien de loontrekkenden niets konden missen. Het schapenweiden voor het christelijk onderwijs bracht ook niet voldoende op. zodat de kerk besturen vaak bij moesten passen. Ge volg: voortdurend bezuinigen op letter lijk alles wat tot de school behoorde. Het vooral voor het hoofd van de school zeer moeilijk. In deze benarde positie heeft ons schoolhoofd van 1910 tot 1922 moeten werken, totdat in 1922 de regering de wet op de gelijkstelling van de bijzondere scholen 'n jaar na het Inwerking treden deze wet, verkreeg deken Jansen, de opvolger van deken Mosmans, vooral bijgestaan door zijn hoofdonderwijzer, vergunning tot het bouwen van een nieuwe 4-klassige school aan de Schen- kelweg. Het gemeentebestuur, onbegrij pelijk van de grote katholieke meerder heid in de gemeenteraad, gaf maar wei nig medewerking zodat de vergunning, met de wet in de handen, moest af ge dwongen worden. Toen deken Jansen in dat zelfde jaar een saneringsplan voor de meisjesschool aan de raad voor legde verijdelde de ambtelijke personen de bouw van die school door aan de inspecteur de nadrukkelijke vraag te stellen of het mogelijk was de oude school te verbeteren en te vergroten om aan de eisen te kunnen voldoen. Deze vraag werd nog gesteld, nadat de raad reeds tot nieuwbouw besloten had. De- keu Jansen bleef zich echter tegen deze nood-oplossing verzetten en liet het ge meentebestuur weten zijn naam niet le willen verbinden aan deze slechte oplos sing en weigerde namens het school bestuur aan de verbetering ep vergro ting medewerking te verlenen. En zo is net geweest, dat het gemeentebestuur het werk uit de handen van het school bestuur moest overnemen. Resultaat: dertig jaren lang een slechte school, niet in het centrum van de parochie. Alle pogingen van de deken en de heer Schouten waren tevergeefs; het plan van de nieuw-bouw aan de Schenkelweg was mislukt. Bij de opening van «li- nieuwe Jongensschool uitte deken Jan sen zijn vreugde en dankbaarheid. Zo werden in hetzelfde jaar 1923 tw fraaie gebouwen gesticht aan de Schen kelweg, nl. de Jongensschool en het Pa tronaatsgebouw. nu de hulpkerk. Vermeldenswaard en getuigend een bijzondere goede geest die in deze school heerste is het feit, dat in het Schouten-tijdperk 20 leerlingen va school tot priester zijn gewijd. De e was de oud-pastoor W. Q. Versteegen en de laatste father Wilhelmus var Salm (Mill Hill). Zo mocht deze school onder de toe gewijds hoofdleiding van de heer Schou ten zeer veel resultaat bereiken. Ten ze: veel oud-leerlingen boekten grote maatschappelijke resultaten, vele belangrijke promoties. Zo kregen vele oud-leerlingefl zeer goede levensposities. Zijn oud-leerling C. J. van der Ploeg is kamerlid, vice-fractie-voorzitter en af gevaardigde naar buitenlandse land- bouwcongressen geworden. De grote werklust en energie van de 'erledene bepaalde zleh niet tot het lager onderwijs. Terstond na het beha- an de hoofdaete L.O. zette de jeug- onderwijzer zlfth weer tot de studie op het gebied van het land- en tuin- ouwonderwljs. Hij behaalde in kon tijd diploma's, die hem in staat stelden lager landbouwonderwijs te geven. Zo opende de R.K. Boerenbond een land- tuinbouwschool op advies van de nieuwe landbouwleraar. Bijna te gelij kertijd doceerde de heer Schouten op landbouwcursussen in de omtrek, op zijn advies aangevangen. Veelal in samen werking met de heer Fleuren, hoofd onderwijzer in Stompwljk. Vele jaren lang, zelfs nog na het rust punt van „65 jaren" doceerde hij op de zaterdagen op de Land- en Tuinbouw school te Voorhout. Zelfs in het bljen- houden lag zijn bijzondere interesse. Op schier elk gebied had deze landbouw leraar zich kennis weten te verwerven, waardoor hij in staat was goede ad viezen te geven. In de dertiger jaren, toen de land- en tuinbouw door de eco nomische crisis tot een hopeloze ellende werd gebracht, was het de heer Schou ten die de Zoeterwoudse boerenzonen ln een Bond van Oud-cursisten wist te ver enigen, er de moed inhoudende, bijna met de moed van de wanhoop. Beurte lings maakten de cursisten krantenver slagen (voor de L.C.over de activitei ten. als proefvelden aanleggen tot be paling' van de beste wijze van kunst- bemesting. Er werden excursies ge maakt met velerlei doeleinden en zo kwamen de boerenzoons, eenmaal boer geworden, met een rijke theoretische kennis uitgerust, als volwaardige agra riërs in de nieuwe landbouw-wereld. Beginnende met de opsomming, noe men wij op de eerste plaats het bijna 30 jaar bekleden van het voorzitterschap van de kiesvereniging later de R.K. Staatspartij en. weer later, van «ie KVP. Door een grote kennis op politiek ge bied was het deze voorzitter mogelijk steeds in ieder vergadering zelfs bij de vaak moeilijke gemeenteraadsverkie zingen in de dorpspolitiek ernstige con flicten te voorkomen. Hierbij toonde de heer Schouten zijn groot gezag met als resultaat: rust en vrede in Zoeterwoude te bewaren. Bij het beëindigen van deze taak, op ztjn 70ste jaar. kwam de breuk in de party met alle gevolgen van dien. Gedurende ruim dertig jaar was hij secretaris-penningmeester van de Grote Westeindse Polder in welke functie grote belangen werden gediend, nl. het amoveren van de veel onderhoud vra gende sluizen (z.g. verlaten), het ver beteren van de polderkaden en het stichten van een electrisch gedreven poldergemaal met grote capaciteit.. Zo stimuleerde de heer Schouten het houden van kaasdagen, waaraan hij tot zyn laatste levensjaar nog deelnam door de jury by te staan bij het beoor- delen en administreren. Al spoedig na zijn komst in Zoeterwoude werd de jonge onderwijzer lid van het par. kerk koor. Na het overlijden van de heer C H. de Boer. in het jaar 1940. was de heer .1. Schouten, gedurende 20 jaar, geheel belangeloos dirigent; in welke periode hij erin slaagde de volkszang onder de H. Mis te bevorderen. Meer dan 50 jaar was de heer Schou ten lid van de St. Vincentiusvereniglng, waarbij hij zijn jaarlijkse taak, het jaar verslag maken, zeer ernstig opvatte. Bij de in Zoeterwoude gehouden grote sa menkomst van de verenigingen in de Kring Gouda werd de organisatie, ge leid door secretaris Schouten, hoog ge prezen. Wy zouden hierachter nog een lange, eerbiedwekkende lijst kunnen voegen van de functies bij zeer vele grote ge beurtenissen van tijdeiyke aard, waarbij wy ons nog heel goed de prachtige stand op de tentoonstelling van het Onderwijs in Zoeterwoude op de H.I.H.O. 1929/1930 herinneren. Zo was deze grote IJveraar LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 814 sept zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind (14 Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Lido: Ik, dr Fu Man Chu (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma ontraden. Studio: Het meisje en de geweren (strikt volwassenonen). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: programma ontraden. Rex: De trein (18 jaar). Dagelijks '2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.1Ö uur. I» l' N T der in Zoeterwoude. Meerdere malen in zijn werkzaam le ven toonde de parochie, de gehel^ be volking, zich spontaan waarderend voor zyn werken en medeleven in Zoeter woude. Dit kwam vooral tot uiting by zyn ambtsjubileum, nl. het zilveren in 1931. hot veertig-jarig feest in 1946 en vooral by zyn afscheid van de school in 1952. Bij deze gelegenheid ontving de heer Schouten de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice. By het verscheiden gaan onze gedach ten, onze deelneming met het smarte- iyk verlies uit tot de echtgenote, mevr. G. Schouten-Krom. Jarenlang heeft dit echtpaar zich geheel Ingezet voor het onderwyzen van de Zoeterwoudse jon gens. Aan de levenstaak van deze ouders waren de dochters Afra en Toos hun grote steun. Eh zij, die deze overledene als een jonge man in Zoeterwoude zagen komen, betreuren zijn heengaan; zoals zij nog met grote dankbaarheid terug denken aan de goede meester Streef kerk. Vooral zy, die het voorrecht had den door de overleden onderwyzer in de goede richting van het leven gestuurd zyn. C.P. ZOETERWOUDE (Dorp) VROUWENGILDE ln verband met ziekte van de lerares „gratie- en charme" is de les van a.s. donderdag vervallen, en zal de eerst volgende les plaatsvinden op 22 sep tember In het Wit Gele Kruisgebouw Aanvang 19.30 uur. Ook in Stom pivijk Raiffeisen-mi l jarden in chocolade In liet kader van de festiviteiten rondom liet hereiken van de 5 miljard Centrale Ralffeisen-Bank tI trecht, heeft ook de Coöperatieve Boerenleen bank "Stonipwijk" van zleh laten horen. .Donderdagmiddag werd er In het Wit Gele Krulsgehouw door de voorzitter van de raad van toezicht, de lieer J. van Swleien, een doos chocoladeeyfers aangeboden aan lief bestuur van de be- Jaardensoclëtelt Deze hoeoladeclJfers gaven het totaal gespaarde bedrag aan, nl. 5.000,0000.0000.—. In een korte toespraak merkte de voorzitter onder meer op, dat de be volking van Stompwljk met ruim 4 mil joen gulden spaargeld toch ook een woordje mei* mag spreken bij het be reiken van dit bedrag. Hy bracht naar voren dat wy met dit spuargeld do be langen van ons eigen dorp knnnen die nen. Hierna overhandigde hij tevens een tweetal tuarten eveneens met 5 miljard in c-yfers. De heer H. C. Jurgens. voor zitter van de bejaardensociëteit dankte In de heer van Swleten de Boerenleen bank voor de fraaie doos chocolade en hy zei het zeer te waarderen dat Juitft de bejaardensociëteit do eer te beurt viel. Enig recht zei hy, hebben wy mis schien. doordat de bejaarden de eersten geweest zullen zyn, die de eerste duizen den guldens ln het verleden op de spaar bank bij elkaar hebben gebracht Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tyd bij elkaar om onder een kop koffie nog over een en ander na te praten Het bestuur van de Boerenleen bank "Stonipwijk" kan op een geslaagde aktla terugzien KORRELTJE NIEUWVEEN KRIJGT NIEUWE PASTOOR De bisschop van Rotterdam, mgr Jan sen, heeft P L .1 M. Schretler op eer volle wyze ontslag verleend als pastoor te Nieuwveen. Parochie-pastoor Schret- len is met emeritaat gegaan. Tot pastoor te Nieuwveen is benoemd P. II L. van Ingen, voorheen pastoor te Rotterdam hy de paroehie van de Wederkoniat van de Heer Tot pastoor van lHatatgenoeni- dc parochie is benoemd J. Tol, voorheen kapelaan ln deze parochie. KATWIJK Spelende Jongen brak helde henen. Tijdens het spelen op een bunker In de Noordduinen kwam gistermiddag om tien over vyf de 13-jarige Nicolaaa de Vreugd zo ongelukkig te vallen dat hy belde benen brak. De Jongen werd door de J EHD naar het Diaeonessenhuis te Lsl- den overgebracht. SASSENHEIM Bromfietsers in de knoop Gisteren I omstreeks half zes vond er onder het I Postvladuct te Sassenhelm een botsing plaats tussen twee bromfietsers, die bei- I den niet voldoende rechts hielden Een der bromfietsen werd bestuurd door de j heer v d. Z. uit Leiden, die de eveneens uit Leiden afkomstige I J. M. op zijn duozlt meevoerde Deze lantste werd by de val zo ernstig gewond aan de linker knie dat dokter Kwint overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis nood zakelijk achtte. Ix>os alarm De brandweer werd gis teravond naar een uitslaande brand In de Hoofdstraat geroepen. Op de plaats van het „onheil" aangekomen, bleek dat slechts een hoop vuil op het veld ln brand stond. Die liet de brandweer lekker doorbranden. Gat In wegdek Gisteravond rond 10 uur kwam hij de politie een melding bin nen. dat ln de Jullanalaan. nabij de Hoofdstraat, een groot gat ln het weg dek was geslagen, dat groot gevaar voor het verkeer opleverde. Gemeentewerken heeft het gat provisorisch geplombeerd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3