kom praten! HANDZETTER ■■■kÜ Dierenshow en tafelkeuring te Lisse groot succes ROYAlTESSr"""-! meerwerk Kansen voor u ZEGE BIJNA ONTGLIPT AAN LDV TEGEN CONSTANT DE BRABANTSE ACHT ZALIGHEDEN DE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 WILLEM BREDDELS: OVER DE RAND -nk! Tot en met 1 oktober is in de expositieruimte van Walenkamp aan de Nieuwsteeg nieuw werk te zien van de Leidse kunstschilder Willem Breddels, volgens onze recensent een „creatief ruimtevullend kunste naar, die geen concessie doet aan de smaak van het doorsnee-publiek". Op de foto Willem Breddels voor een van zijn doeken: een figuur die schijnbaar achter de rand van het werkstuk verdwijnt. EEN HALVE EEUW NKV (KAB) TE ZOETERWOUDE H.R. - LEIDERDORP Zondag a.s. 18 september hoopt de N.K.V. afd. Zoetervvoude H.R.-Leider dorp te herdenken dat deze afdeling voor 50 jaar werd opgericht, toendertijd R.K. Volksbond geheten. Vermoedelijke plannen voor deze 9p- richting werden gemaakt door wijlen pastoor Burks. Zekerheid hierover be staat niet, doordat in 1940, toen de afde- Hng tijdelijk non-aktief werd, het. ar chief werd vernietigd. De oprichting»- vergadering werd gehouden In „Ik leer nog" en eerste voorzitter was wijlen de heer Hoogzaad. Als oprichtingsdatum wordt vermeld 16 september 1906. Toen na de bevrijding de afdeling tot nieuw leven kwam werden de zaken energiek aangepakt en een bloeiende KAB kwam tot stand. Ook de onder afdelingen, waarvan wij noemen „Her wonnen Levenskracht", het „Kanunnik van Schaikfonds", de „Credo Pugno- elub" en „Ons Gezinszorgfonds" werden opgericht en jaarlijks kon er financiële steun en gezinshulp worden geboden. Doordat het zilveren jubileum niet ge vierd kon worden vanwege de bezetting werd het veertig-jarig jubileum met gro te luister gevierd. De toenmalige geestelijk adviseur, ka pelaan Nic. Grijpink, schreef in zijn ge lukwens: „40 jaar is een respectabele tijd. Dat we dit jubileum nu kunen vie- ZOETERWOUDE H.R. Pastoor Kragtwijk weer thuis Pastoor Kragtwijk van de Meerburg- twrg-parochie, die, zoals wij onlangs meldden, op weg naar zijn vakantie-oord met twee andere pastoors, een auto- ongeluh kreeg, daarbij enige gekneusde ribben opliep en naar het ziekenhuis ^Joannes de Deo* ln Den Haag werd ver voerd, heeft zaterdag het ziekenhuis kunnen verlaten. Hoewel de pastoor „nog niet op eigen benen kan staan", is zijn gezondheidstoestand toch zover gevor derd dat hij binnen niet al te lange tijd zijn werkzaamheden hoopt te kunnen hervatten. DIAKON A ATSWIJDING Gistermorgen is weleerw. heer F. v. d. Poel van de orde der paters Francisca nen, ln de klooster-parochiekerk te Al verna tot diaken gewijd. De plechtigheid werd verricht door mgr. Bluyssen, hulp bisschop van het bisdom Den Bosch. In juni 1967 hoopt de pasgewijde dia ken tot priester te worden gewijd. In dit jaar hoopt de. Meerburg-parochie dan twee parochiezonen, nl. de weleerw. heer Pieterse en pater Frans v. d. Poel al» jonggewijd priester te kunnen ver welkomen. Een drukke tijd breekt aan voor hun klasgenoten van de lagere school, die in de regel deze feestten or ganiseren. ren danken we voornamelijk aan hen die de eerste stoot hebben gegeven. Zij ren de pioniers die begonnen aan de ont ginning van een haast onbegaanbaar lij kend terein. Zij hebben gestaag doorge worsteld door bergen van onbegrip, te genstand en vooral ook van dreigend rood gevaar, want dikwijls stonden de seinen op rood. Aan hen en aan allen die in de loop der jaren hun krachten hebben gegeven om de Kath. Arbeiders Beweging te maken tot wat ze n onze afdeling is brengen wjj op dit feest onze hulde en dankbaarheid". - •- *HJF i Aan de vooravond werd een bezin- ningsavond gehouden in de kerk en zon dags werd de plechtige Hoogmis tot in tentie van de leden opgedragen, 's Mid dags vond de feestelijke herdenkings bijeenkomst plaats met als feestrede naar Louis Beumer. 's Avonds trad d( eigen toneelafdeling „Liefde voor To neel" voor het voetlicht met een spe ciaal voor de KAB geschreven toneel spel. De dankbaar gestemde voorzitter P. W. J. Goddijn kon in zijn slotwoord spreken van een zeer geslaagd fees Activiteiten Inmiddels waren door het bestuur ook andere actitvitelten ontplooid. Wij noe men hiervan de zeven huisvlijt- en vak tentoonstellingen (ook De Leidse Cou rant is op een van deze tentoonstellin gen met een stand aanwezig geweest)., met als voornaamste doel een doeltref fende vrijetijdsbesteding te bevorderen. Toneelvoorstellingen door de onderafd. „Liefde voo,r Toneel" (sinds een jaar een zelfstandige vereniging), filmvoor stellingen voor kinderen en forumavon den met gasten uit de parochie. Een be langrijke avond was toen het comité voor de zaligverklaring van mgr. Ariëns, de pionier voor de arbeiders, gehouden werd onder voorzitterschap van mgr. Kramers en waar ook pater Loomans, „de advocaat van de duivel" aanwezig was. Door mgr. Kramers werden de deringen van het zaligverklaringsproces uiteengezet. Belangrijk was ook toen in 1950' be gonnen werd met de uitgave van het maandblad „De Hoeksteen". Jammer voor de afd. was dit maandblad 'n, kort leven beschoren was. Door gebrek aan medewerkers moest het bestuur besluie aa drie. jaar bestaan dit belangrijke orgaan op te heffen. Programma Nu gaat de inmiddels van KAB tot NKV omgedoopte afdeling a.s. zondag haar gouden jubileum vieren. Om 8.45 wordt de gezongen H. Mis opgedra gen door de geestelijk adviseur kap. P. d. Bosch, tot intentie van de afdeling. )m vier uur 's midags is er receptie in „De Drie Eendjes", waar voorzitter P. W. J. Goddijn met zijn bestuursleden a)le leden verwacht en 's avonds om 8 uur in dezelfde zaal is er een intiem souper aan iedereen die zich hiervoor op geeft kan deelnemen. Gedurende dit souper en daarna zullen de aanwezigen gezellig worden beziggehouden. De sinds enige jaren te Lisse gehou den tafelkeuring voor pluimvee en ko nijnen, georganiseerd door de pluim vee- en konijnenfokkersvereniging „Lisse en omstreken" gaat steeds gro tere vormen aannemen. Zo werden za terdagmiddag jl. al meer dan 250 die ren voor de tafelkeuring aangevoerd, welk aantal nog nimmer bereikt werd. Vooral de inzendingen konijnen wa ren sterk opgelopen en wel van 45 ir vorig jaar tegen 110 thans! Het bestuur van de organiserende vereniging heeft met deze tafelkeuringen enorm SU' Het fokken wordt aantrekkelijker, dat men bij een tafelkeuring ook het oordeel van de keurmeester te horen krijgt en wat men doen moet om tol nog betere veredeling van het fokma- (eriaal te komen. Deze mooie vrije tijdsbesteding gaat in Lisse en omge ving door de activiteiten van „Lisse en omstreken", waarvan keurmeester Dol tevens voorzitter is, steeds meer veld winnen. Het ledental blijft regel matig groeien! Nadat de 4 keurmees ters gereedgekomen waren met de be oordeling van de ruim 250 dieren, waarvoor men ruim 3 uur nodig had, was de uitslag: Hoenders. In de kleine rassen was het mej. Ria Nederpelt, Lisse, die met haar mooie Chabo-hen kriel de le prijs won; 2 was E. Luyk, Lisse, met Se bright krielen (haan), en 3 K. P. v. d. Spek met Hollandse kriel. In de grote rassen waren twee prijzen beschikbaar gesteld welke, zowel de le als de 2e, gewonnen werden door de heer C. v. d. Moedige onderwijzeres te Voorschoten werd onderscheiden Op vrijdag 11 februari 1966 gleed een 7-jarig jongetje op het slechte ijs van de Molensloot te Voorschoten en verdween onder het ijs. De 20-jarige onderwijzeres, mej. E. Geerling, ver liet juist de J. M. van Kempenschool, zag mensen staan te kijken, bedacht zich geen moment, dook het ijskoude water in en dook nogmaals onder het n wist Walter Lamboo te grijpen aar de kant te brengen. Toen was de hulp snel, zo snel dat juffrouw Geerling niet wist wie zij gered had en de moeder van het jongetje niet wist wie de redster 1 Zonder palmen, jacquets en toespraken ST. CHRISTOFFEL, AFDELING LEIDEN VIERDE VIJFTIGJARIG BESTAAN Op zaterdag 10 september 1966 her dacht de Ned. Kath. Vereniging van handelsvertegenwoordigers, handels agenten en verzekeringsinspecteurs nSt. Christoffel", het 50-jarig bestaan van de afdeling Leiden. De feestkommissie was in samen werking met het bestuur de mening toegedaan, dat in deze tijden van „ver nieuwing", ook dit jubileum in „nieu we stijl" herdacht zou moeten worden. Besloten werd om de traditionele re ceptie met palmen jacquets en toe spraken te verlaten en deze mijlpaal alleen in besloten kring met de leden en hun dames te vieren. Ter opening werd in de nieuwe St. Antoniuskerk te Leiden een H. Mis gecelebreerd, waarna het gezélschap van pLm. 50 personen zich aan boord begaf van de salonboot van Avifauna voor een boot-dagtocht over Kager- meer en Braassemmermeer. Begunstigd door prachtig najaars weer is dit een fijne tocht geworden, waarbij de vriendschapsbanden onder de collegae vertegenwoordigers weer wat vaster werden aangehaald. Als sluitstuk werd in Hotel „De Oude Post" te Sassenheim een diner aangeboden en werden vele waarde rende woorden gesproken tot de feest kommissie en het bestuur. r waren echter mensen", aldus burgemeester L. de Kool, „die het al lemaal uitzochten en die het zeker nodig oordeelden hiervan het Carne- gie-heldenfonds in kennis te stellen. Dit heldenfonds heeft hiervoor een di ploma beschikbaar gesteld en dit lof felijk getuigschrift wordt de moedige redster door de burgemeester van Voorschoten overhandigd." Burgemees ter De Kool prees de jonge onderwij zeres en wenste de gelukkige ouders Lamboo geluk met de redding. Mej. Geerling vond het een mooie onder scheiding, maar vertelde eerlijk er niet bij nagedacht te hebben hoe het allemaal zou aflopen. Het water w'as wel koud, maar had voor haar geen nadelige gevolgen gehad, terwijl het slachtoffertje er afgekomen was met een dag in bed blijven. In het raadhuis, waar de onderschei ding werd uitgereikt door burgemees ter L. de Kool, waren ook de heer en mevr. Th. Lamboo aanwezig. Het 7- jarig zoontje was er niet; hij heeft minder officiéél bedankt! Opening kunsttentoonstelling In het kader van de vriendschappelijke betrekkingen tussen de Belgische ge meente Schoten en Voorschoten wordt vanavond in het Cultureel Centrum een tentoonstelling geopend van het werk van kunstenaars uit beide ge meenten. De officiële opening is om 19.30 uur. Ploeg met haan en hen van de Barne velders. Konijnen. Ook hier werd een felle strijd gestreden waarin de Witte Wee- ner-fokker Sluymer, uit Sassenheim, met het hoogste aantal punten de le prijs behaalde. In de Jonge Weeners (wit) was de heer M. v. Egmond, uit Sassenheim, met zijn kleine dwerg konijnen de hoogste beoordeling te verkrijgen. In de grote rassen konij nen (Vlaamse reuzen) werd de hoog ste prijs toegekend aan de heer J. v. d. Jagt, te Hillegom. De show kenmerkte zich door de goede kwaliteit van het aangevoerde fokmateriaal. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johanna a.v. M. A. v. Zwan en J. C. v. Beelen; Arie Teunis z.v. W. de Mol en W. v. Rijn; Maria Magdalena d.v. J. v. Heiningen en J. M. H. Smits; Kristel d.v. P. E. Ver- steegh en E. IJssel de Schepper; Vi- viène Ilona Patricia d.v. W. A. F. A. Plasmeijer en L. J. v. Hal; Esmeralda Wilhelmina Theresia d.v. W. L. v. neveld en C. W. T. Disseldobp; Marcel Raimond z.v. J. J. Rooij en G. Crama: Michelle d.v, C. v. Duivenbode en A. de Baar; Marco Egbertus z.v. N. de Jong en M. W. Barnhoorn; Ignatia Apo- lonia Clazina Anna Maria d.v. C. L. Pieterse en J. H. Hogenboom. Gehuwd: J. D. vd. Reyden en H. Ruiter; G. J. de Ruiter en C. J. v. d. Berg; A. Geene en A. Ravestein. Overleden: T. L. Brinkman 2d., z.; I. Starre 73 j., m.; M. G. J. de Haas 80 j., w.v. M. H. Rozier. ORANJEFEESTEN TE LANGERAAR BRACHTEN VEEL GEZELLIGHEID De Oranjefeesten die jaarlijks door het „Oranje-comité Juliana" worden georganiseerd zijn begonnen met het feest voor de kinderen. En het was in vele opzichten een goed begrip. Vooral het prachtige weer werkte mee om de kinderen volop te laten genieten van hun feest. Reeds in de vroege morgen zag men de jeugd in feestdos zich naar de speelplaats der school begeven. Daar werd de optocht opgesteld. Door het verzoek van het bestuur om de grote wagens die anders deel uitmaak ten van de kliideroptocht, nu mede te laten gaan op de volgende dag, werd er veel van het aantrekkelijke van de kinderoptocht gemist. Maar niettemin had men toch nog veel werk gemaakt van de versieringen naar keuze. Maar deze bleven nu in hoofdzaak beperkt tot versierde fietsen en autopeds. Het geheel werd opgeluisterd met muziek en drumband van ARTI. Zo trokken de kinderen door het dorp. De kleuters met feestmutsen getooid en de groteren op velerlei manieren uitgedost. Langs de weg die de op tocht ging gaven de inwoners veel blijk van hun belangstelling. Aange komen op het feestterrein werd de stoet ontbonden en kregen de kinderen een tractatie aangeboden. Bovendien mochten de kinderen eenmaal gratis gebruik maken van een attractie. UITSLAGEN In de middaguren werden de kin derspelen gehouden. Hieronder volgen de uitslagen van versieringen in dc optocht en van de kinderspelen: Versieringen: le prijs De Boottocht 2e prijs Het Bloemenmeisje; 3e prijs Hollandse zeepkist; 4e prijs Schilders bedrijf. Fietsen versierd met bloemen: le prijs Sjors v. d. Jagt; 2e prijs Jos v. d. Hoorn; 3e prijs Wim v. d. Hoorn; 4e prijs José v. d. Vlugt. Fietsen door kinderen zelf versierd: le prijs René van Eijg; 2e prijs Henny Hoogenboom; 3e prijs Willy Versluis; 4e prijs Elly v. d. Hoorn. Verklede groepen: le prijs Het Bloemenmeisje; 2e prijs Arabieren; 3e prijs De Beatles. Kinderspelen met zeer grote deel- tme. Torentje bouwen: meisjes var 6-8 jaar: le prijs Ria Otto; 2e prijs An- netta van Stralen; 3e prijs Adrie Koelman; 4e prijs Erna Uijttewaal. Kegelen: Jongens van 6-8 jaar: le prijs Gijsbert van Dijk; 2e prijs Henny v. d. Hoorn; 3e prijs Jaap v. d. Pijl; 4e prijs Sjonnie v. d. Zwaan. Ballopen. Jongens van 8-10 jaar. le prijs Cor Hoogendijk; 2e prijs René Egberts; 3e prijs Wim v. d. Hoorn; 4e prijs Clemi Egberts. Ezeltje prikken. Meisjes van 10-12 jaar. le prijs Ans v. d. Hoorn; 2e prijs Lia Otto; 3e prjjs Ella Lek; 4e prijs Willy Baak. Koek happen. Jongens van 10-12 jaar. le prijs Antoon Kouwenhoven; 2e prijs Jan Bouwmeester; 3e prijs Leen v. d. Hoorn; 4e prijs Fred v. d. De tweede dag werd gevierd onder zo mogelijk nog fraaiere weersomstan digheden dan de eerste. Begonnen werd met een optocht via de nieuwbouw naar het feestterrein. Evenals op de eerste dag was ARTI present om me dewerking te verlenen. Jammer dat zo weinig deelname was Maar wat er was. was bijzonder mooi. De ereprijs werd toegekend aan de wagen uit Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie uitbreide De eerste prijs was voor de wagen van de Paradijsweg die een zeer ac tueel verschijnsel uitbeeldde n.l. een happening van prvo's bij het „Lieverd je". Zelfs de witte fiets was niet ver geten. De geplande volksspelen in de namiddag vonden wegens te weinig animo geen doorgang. Er was gedurende de gehele dag een gezellige sfeer en drukte. De mengeling van geluiden uit draaiorgel en van gTa- mofoon en de reclame uit luidsprekers van de standhouders maakte dat het geheel een gezellige kermis werd. Voor al ook in de avonduren was er veel be zoek. Tot 12 uur duurde het voort want toen maakte het klokje van gehoor zaamheid een einde aan een geslaagd Nat. damkampioenschappen ereklasse In Leeuwarden, Utrecht en Den Bosch werd de eerste ronde gespeeld om het Kamp. van Nederland voor tientallen. Ook ln Leiden werd door de LDV tegen Constant gespeeld. Het zag er aanvan kelijk naar uit dat het toch nog een overwinning zou worden. In het begin leek het nog wel goed te gaan. Slechtenhorst die evenals 2 jaar geleden tegen de journalist De Kluijver uitkwam heerhaalde z'n over winning. Ook nu liep de Kluijver in een leuk om G4 naar dam en kon direct op geven. Maar Varkevisser LDV's top- speler overzag een openings variant, kwam een schijf achter maar kon door goede verdediging remise maken. Jammer was het voor Kleijn jr., dat hij de winnende set niet zag in het eind spel, nadat hij daarvoor al de hele winst had laten glippen. Uitenbogaard in tijd nood overzag een 1 om 2 en kon op geven, doch Alb. Huisman maakte dit goed, door met een fraai offer van rou tenier T. Bulier te winnen. Tenslotte werd het na nog een remisepartij van Bronstring 11-9, De ged. uitslag luidt: L. D. V. Constant 1-1 1 C. Varkevisser-A. Bizot 2 E. P. Bronstring-F. de Jong 3 H. v. Maaren-P. Hillebrand l-l 4 B. Slechtenhorst-J. de Kluijver 2-0 5 W. J. Kleijn jr.-F. v.d. Doe 1-1 6 Th. Uitenbogaard-J. Geerling 0-2 7 J. Klinkenberg-G. v.d. Waals 1-1 8 P. Ong-W. Kleijn 1-1 9 A. Huisman-F. Baller 2-0 10 A. v. Hove-A. Gorree 1-1 se luidden: Huizum-J. Blankenaar Ons Genoegen-G. S. Exelsior-R. D. G. Hoorden wij wel eens van de Zoeterwoudse „Acht Zaligheden", ook Brabant kent deze. In de Brabantse Kempen, ten zuidwesten van Eindhoven, ein digden, behalve Blade!, de namen van diverse gemeenten op „sel". onder meer Duizel, Eersel, Hulsel, Knegsel. Netersel, Reuzel en Steensel: de acht „sel"-igheden oftewel Acht Zaligheden. Echt schone Brabantse plaatsen, ideaal om daar vakantie te houden en met het grote voordeel, dat daar altijd tien millimeter minder regen valt. dan in andere vakantie-oorden. Boven dien wordt, zoals naar alle andere Nederlandse plaatsen, DE LEIDSE COURANT zonder enige kosten naar Uw vakantieverblijf gezonden. Mocht U Iemand weten, die nog geen abonnee op deze voortreffelijke krant is: breng deze als nieuwe abonnee aan. Uw aktiviteit honoreren wij gaarne JUBILEUM SCHRIJFBLOK Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Dese advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 814 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind (14 jaar). Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Lido: Ik, dr. Fu Man Chu (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.46, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma ontraden. Studio: Het meisje en de geweren (strikt volwassenenen). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: programma ontraden. Rex: De trein (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT DD-ZESKAMPEN WEER BEGONNEN Voor de tweede maal heeft de Haag- schaakklub Discendo Discimus de gelegenheid aan zijn spelers gegeven zich in zogenaamde „trainingszes kampen" voor te bereiden op de ko mende schaakkompetitie. Vijf zaterda gen lang krijgen de sterkste en talent volste spelers van „de oude Haagse" het hard te verduren van enige gast- spelers, die door het volijverige DD- bestuur zijn uitgenodigd om er in hel Nationaal Schaak Gebouw eens kei hard tegenaan te gaan. Ook vier spe lers uit Leiden zijn v£in de partij. De enige Philidorspeler, Ad v.d. Berg, verloor kansloos van de kopman het Haagse Moerwijk, Tuk. De Leide- naar heeft nu 2 uit 1. In groep E speelden de LSG'er Jacob Kort en df t Happel een felle partij, die ten slotte in remise eindigde. Waarschijn lijk heeft Kort toch ergens de winst laten zitten. Het was zijn eerste partij in dit toernooi. In C heeft Hein-Piet v.d. Spek remise gespeeld tegen de ex-kampioen van Den Haag. de HSCV- Vink. Door dit resultaat staat onze stadgenoot op de ongedeelde eerste plaats; hij wordt gevolgd door een viertal speler met 1 punt, alles na 2 ronden. In groep D tenslotte speelt de LSG'er Van Oosten; na zijn recen te successen (IBM, Whitby) valt zijn score in dit korte-baantoernooi tot nog toe een beetje tegen. In deze twee de ronde moest hij na een lange posi tionele strijd tegen Nagtegaal in re- ZOETERWOUDE GESLAAGD - De heer P. van Noort slaagde aan de kweekschool „De la Salie" te Heemstede als volledig be voegd onderwijzer. Met ingang van vandaag zijn de open- stelllngstijdeu van het postkantoor aan de Jan van Banningstraat als volgt ge wijzigd: van maandag t/m vrijdag; 9.30-12.30 uur en van 14.00-15.00 en van 17.00-18.00 uur. Voortaan is het kantoor op zaterdag gesloten. OPENING NIEUWE KLUBJAAR Bij de onlangs gehouden inschrijving in kinderen voor de vrije klubs is weer n grote belangstelling gebleken. Hedenavond om kwart over zes wor den de leden van alle klubs verwacht ter opening van het nieuwe klubj&ar. Een hoogtepunt hierbij zal ongetwijfeld z(jn het vertonen van de film van de onlEings gehouden somerkampen. (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor baar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelijke medewerking worden verleend. Aanmelding: persoonlijk of schriftelijk aan ons bedrijf: PAPENGRACHT «2 LEIDEN TELEFOON 20935 mise berusten. De Leidenaar heeft ni 1 uit 2 en zit dus ergens in de mid denmoot. Al met al zyn de zaken in deze wedstrijden nog maar in een be ginstadium; een aantal partijen is nog niet gespeeld of moet nog uitgespeeld worden. Wij hopen na de derde ronde, die a.s. zaterdag gespeeld wordt, een overzicht van de stand van zaken te kunnen geven. Leiden W. van Rossum 25 jaar chirurg bij Elisabeth-Ziekenhuis Op zijn eigen verzoek in zeer besloten kring, ls zaterdag jl. in het St, Elisa beth Ziekenhuis op feestelijke wijze her dacht, dat de heer W. van Rossum 25 Jaar als chirurg bjj dit ziekenhuis werk- Het was een zeer interne feeNtelfllt- held, die begonnen werd met een H. Mis, gevolgd door een receptie alleen voor het eigen personeel en een souper In de refter van de zusters voor dokter Van Rossum, zjjn gezinsleden en zjjn collega's. Do Jubilaris werd niet alleen In de bloemetjes gezet, maar niocht ook tal van cadeau's ontvangen van de dlrektle van het St. Elisabeth Ziekenhuis, de me dewerkers en de doktoren. Marktberichten AMSTERDAM, 12 sept Vee Aan- >er 301 runderen: 3 40-4.50, 83 var kens: 2.85-2.95. Handel kalm. ROTTERDAM, 12 sept. Vee Aan voer totaal 1607; slachtrunderen 1109, varkens 498. Prijzen slachtrunderen (ct. per kg) extra kw. 425-455, le kw. 380-415, 2e kw. 340-365, 3e kw. 315-335; varkens (lev. gew., ct. per kg) extra i de spulletjes zijn kurk- KORRELTJE Wie een monument verdient, heeft er geen nodig; wie er een nodig heeft, verdient er geen. LEIDSE AGENDA MAANDAG 12 SEPTEMBER 8t. Agneslyceum Officiële opening van nieuwbouw door burgemeester mr. G. C. van der Willigen, 14.30 uur. 's Avonds toneeluitvoering „Muitende Maagden", Eymerpoelstraat, aanvang 20.00 uur. Toneelgroep Centrum Eerste ftbon- nementsvoorstelllng „Het moeizame liefdeleven van Attlla Galop". Schouw burg, 20.00 uur. DINSDAG 18 SEPTEMBER Toneelgroep Centrum „Het moei zame lledeleven van Attlla Galop", Scfhouwburg, 20.00 uur. K O Dagexcuraie naar Leerdam en IJsselsteln. Vertrek Garenmarkt om 7.45 uur. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Lelda Academisch Kunstcentrum Tentoonstelling Chavalit Soemprunauk grafiek. Opening in Academiegebouw, 16.30 uur. Modehuis Do Groot Modeshow na- Jaar 1966. Rest. v. d. Heyden, 14.30 en 20.00 uur. Leidse Vrouwenverenigingen Bij eenkomst voor alle leden van deze ver enigingen t.b.v. grootscheepse actie van niet-Europese vluchtelingen. Burger zaal Stadhuis. 20.30 uur. T. v. Matheslanen Opening van nieuwe school door minister Diepen horst., Dieperpoeilaqn 2, 14.00 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER K O Orgelconcert door §iegfri«d Reda. Ook voor niet-leden, Pieterskerk, 20.15 uur. Chr. toneelgroep „Amphls" Opv. v. „Een katje uit duizend", De Burcht, 20 T entoonslellingen Mus. v. Volkenkunde (Steenstraat). Tent. „De mens van Toen". (Tot 1 okt.) Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (t m 10 okt.). Taveerne Tastcvin (Beestenmarkt). Foto's van H. J. M. Hoogeveen. (Tot 27 sept. dag. vanaf 5 uur) Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg). Schild, en objecten van Wm. Breddels. (Vanaf 9 sept. tot 2 okt..). M usea Molenmuseum „Dc Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur. maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudbeden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur Legermuseum (PesthuLslaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) kw. 243-247, le kw. 238-243, 2e kw. 235- 238, 3e kw. 230-235; stieren (ct. per kg, alle kw.) 400-450. worstkoeien (ct. p. kg) 295-320; slachtzeugen (ct. p. kg) 195-210; zware varkens (ct. p. kg) 210- 220, Marktoverzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen, korter, tamelijk, iets stijver in prijs; varkens, iets minder, redelijk, iets la ger. MAROKKAAN ZETTE MES IN PASSIE(VE) VERHOUDING Zondagmiddag ometreek* vier uur heeft zich op de Kembrandtstraat een •pa-sMonecrd drama voorgedaan, waar- bQ een 81-Jarige, gescheiden vrouw met mm tot zee maal toe In de borat werd gestoken. De dader, de 33-Jartge Marokkaan M. A., werd door aoldaten de Doelenkaaerne en enkele mam- cliauaaee'a overmeesterd en aan de po litie overgegeven. HiJ Is Ingesloten en zal vermoedelijk ter zake van een po ging tot doodslag voor de rechtbank moeten komen. De vrouw werd door do KHD overgebracht naar het i Wk kenhula. Hedenmorgen werd medege deeld dat er geen direct levensgevaar meer aanwezig was.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3