Houtrust toonde Kinks in topvorm „Achter het nieuws is goed; kritiek deugt niet Gevarieerd winterscherna van VARA Oosteuropese t.v.-avonden en interessante documentaires Dorus komt weer terug DE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 SEPTEMBER lWSti Gummiknuppels zorgden voor de orde DEN HAAG. Zij waren weer in Den Haag, de heren „Kinks" uit Engeland, die onlangs met hun „Sunny afternoon" weken achter een aan de top van de Nederlandse hitparade prijkten. In tegenstelling tot hun vorige optreden tijdens „Beat 25" in mei j.l., traden /jj dit keer op met het nodige enthou siasme, waardoor de ruim vijf duizend tieners, die zaterdagavond van heinde en verre naar Den Haag waren gekomen om hun favorieten te bewonderen, waar voor huil geld kregen. Hfet spits van de avond werd afgebeten door de „Zipps" uit Dordrecht, die er immer prat op gaan een eigen geluid te bezitten. Wij hebben daar niet zoveel van gemerkt. Niet alleen, dat hun num mers niet insloegen, maar tevens, dat hun experiment om poëzie met beat te laten samengaan, volledig mislukte. Het „komische", maar te langen leste bar vervelende duo, dat voor de poëzie zorg droeg, werd dan ook van het toneel afge floten. Het zwakke begin werd gelukkig wat goed gemaakt door het optreden van Neerlands Jongste ontdekking op beatgebied, de Haagse „Key" win naar van de „Marathon-talentenjacht" dat reeds een voorproefje van de hoofdschotel gaf door te openen met de Ray Davles-oompo8ltie „House in the country", momenteel op de toplijsten in een uitvoering van de „Pretty Things". Ook Amsterdam leverde een bijdrage in de vorm van de „Clungele", die door hun mislukte rhythm blues-bijdrage niet de sympathie van net publiek wisten te verwerven. Tijdens hun optreden kwa men de eerste moeilijkheden met het publiek, dat voor een groot gedeelte uit tieners van buiten Den Haag bestond. Een groepje jongelui poogde de verve ling te verdrijven door een kortstondige vechtpartij, die echter in de kiem werd gesmoord door het optreden van de „knokploeg" (waarvan sommige leden gewapend waren met een gummiknup pel om hun woorden wat kracht bij te zetten...). Slechte zanginstallatie Hierna was het de beurt aan een der topgroepen van de avond, Rob Hoekes Rhythm Blues Group, die zich lang zamerhand in de popjlariteit van het tienerpubliek mag verheugen. Hun pure r. (k b.-vertolklngen wisten het publiek tot enthousiasme te brengen, vooral tijdens hun magistrale vertolking van „Marglo", een compositie van leider Rob Hoeke, die nog steeds op de top-40 vertoeft. De volgende rhythm blues- bijdrage werd geleverd door de Haagse topgroep „Hu and the Hilltops" Jam mer genoeg was de zanginstallatié zó slecht, dat een nummer als „Something you got babe" volkomen „de mist in ging". Zij werden tijdens hun nieuwste single-succes „Can't you hear me?" ter zijde gestaan door een viertal heup wiegende jongedames, die aangekondigd werden als de „Hllltop-girls". Het hoog tepunt van het voorprogramma werd geleverd door de Belgische protestzanger Ferre Grignard, die met zijn trio juist teruggekeerd was van een optreden in de Hamburgse Starclub. Zonder gebruik te maken van elektrische gitaren en een stampend drumstel wisten deze vier anarchistische musici het publiek in hun ban te brengen. Met behulp van drie normale gitaren, een mondharmonica, een tamboerijn en... een -wasbord, brachten zij o.m, hun grote succes nummer „Ring, Ting, I've got to sing", hetgeen het publiek met ware ovaties waardeerde. Tegen half elf was het grote ogenblik daar. Presentator Pee White, voortref felijk in vorm, riep hen na de grootse spreekkoren „We want Kinks", op het podium. Toen het eenmaal zover was, konden de door enkele honderden watts versterkte klanken van de ln dezelfde kleren gestoken „blitz-boys*' het gegil van het publiek nauwelijks overtreffen. Vrijwel alle succesnummers van de heren „Kinks" werden door de talent volle musici gebracht, zoals „You realy JA zuster, nee zuster", de t.v.-serie van Annie Schmidt waarvan de VARA zaterdagmiddag de eerste aflevering bracht, is speciaal voor de kinderen be stemd. Die zullen er best hun plezier aan beleven, maar we geloven dat heel wat oudere kijkers ln dat plezier zullen delen We vonden de eerste aflevering al direct raak. De situering die in de verte aan ..Je kunt het toch niet mee nemen" doet denken laat heel wat verwikkelingen toe. zodat de schrijfster zichzelf een ruime mogelijkheid schiep om de reeks tot een goed einde te bren gen. Annie Schmidt toonde ook hier haar ver mogen om de rollen trefzeker neer te schrijven voor de actrice of acteur die hen spelen moet. Vooral daardoor be reikt zij het vleugje geloofwaardigheid dat zelfs de zotste situatie nodig heeft. Natuurlijk zijn er ook weer liedjes; fijne liedjes deze keer al die door Harry Ban- nink van goede muziek werden voorzien. Voor het overige bewogen de programma's zich nog op zomers niveau en bij t v. betekent dat ..op een laag pitje". Achter het Nieuws zaterdag was praktisch ge heel uit het buitenland verkregen. We reldvariété. voor het laatst deze zomer, bracht jonge Amerikanen Lisa Minelli deed onvermoeidbaar. was het niet, en te zweterige gevolgen daarvan warén niet leuk om te zien. Voorts ging o.m. een donkergekleurde groep het Onze Vader te lijf (ln letterlijke zin!) op een wijze die bevreemdend werkte. Rawhide verdwaalde als middelpunt van de zater dagavond, maar „Maigret in Nederland" was aardig uitgevallen. Gisteravond bij de KRO weer Zomercar- rousel 1966. Ditmaal de Zwitserse bijdra ge. de programmatisch over platgetreden paden ging. maar qua uitvoering en pre sentatie heel genietbaar was. Vrouwen levens Josephine van Gasteren in Santelli's „Kamer alleen" was eerder op „II" uitgezonden- Om de presentatie van deze actrice alleen al geknipt voor her haling. Het Kunstmaandorkest speelde Coppelia. Vanwege de zomerse sfeer waarschijnlijk want deze Delibes-zonder- ballet is nauwelijks de (kop) kosten van zo'n uitzending waard. De middagen waren goed gevuld. Speciaal gisteren werd het met beurtelings over schakelen naar Frankfurt en Boedapest een aantrekkelijk sportprogramma. Zaterdag ontpopte Anneke Bouman bij de reportage van het Aalsmeerse bloe mencorso zich als commentatrice van het zuiverste water Vg. Twee leden van het „Kin ka-kwartet" in actie tijdens hun geslaagde optreden zaterdag j.l. in Houtrust. got me", „Till the end of the day", „A well respected man", „Dedicated follo wer of fashion" en natuurlijk „Sunny afternoon". Zwaaiend namen zij na „All day and all of the night" afscheid van het publiek, dat hen eindelijk weer eens in topvorm had gezien. De organisato ren haalden opgelucht adem. Er was niets gebeurd, een onvoltooide strlptease- partij van enkele provo-achtige Amster dammers achterwege gelaten. H.A. Geen Frans op zaterdagmorgen Van onze omroep correspondent) HILVERSUM üe proRTammaleidbig van de Ned. Radio Unie is, zoals bekend, op de onzalige gedachte ge komen om op zaterdagochtend van 11.30 tot 12 uur een Franse cursus voor gevorderden uit te zenden. Waarom geen Russische of Chinese vroeg men zich in omroepkringen af. Maar programma-commissaris mr. W. Wagenaar had nog zulke goede her inneringen aan de Franse lessen bij de KRO behouden, waar hij Jaren als programmaleider werkte, dat hij dit plan nu in het NRU-schema overnam. De KRO-mensen waren eerst blij. Maar toen bleek, dat de Franse les dan het Djinn-programma in tweeën zou gaan delen, stak er een storm van kritiek op. Evenzo bij de VARA waar men bij zenderwisseling de Franse les midden in het amusementsprogramma „Z.O. 135" had gekregen. Daarom is besloten om de Franse les nu op zaterdagmid dag om half vijf uit te zenden. En natuurlijk precies weer in het nieuwe blokprogramma van de KRO-radio, dat chef-omroeper Fons Disch daar gaat presenteren. Misschien kan de draad omroep uitkomst bieden Lid van VAR A-verenigingsraad: (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De programmaleiders van de VARA hebben zaterdag hun winterschema's ter goedkeuring voor gelegd aan de verenigingsraad. Wat de t.v. betreft, vraagt men de aan dacht van de kijkers voor drie avon den, die in het teken staan van enke le Oosteuropese landen. Regisseur Milo Anstadt is met een filmteam naar Tsjecho-Slowaklje vertrokken om materiaal te verzamelen voor een documentaire. In een later uit te brengen programma over Polen wordt hij geassisteerd door *n Pools filmteam. Nieuw is een korte consumentenuitzen ding aan het eind van elk VAR A-pro gramma op vrijdagavond. In 5 minu ten wil men de huisvrouw, die haar weekendinkopen gaat doen, directe in formatie geven. De grotere uitzending „Koning Klant" komt in het vervolg op elke zaterdagmiddag dat de VA RA uitzendt, rond een programma voor de vrouw. Interessant wat vormgeving en inhoud betreft lijken de wetenschappelijke t.v.-documentaires te worden op de maandagavond via Ned. 2. Enkele onderwerpen zijn de infraroodfotogra- fie, de koude-technlek en het fonetisch onderzoek bij vogels. Voor de zondagavonden is een ver nieuwde Maigretserie gepland. Zoals bekend wordt de hoofdrol van Mai gret nu gespeeld door Jan Teulings, terwijl de rol van mevrouw Maigret (Van ome omroepcorrespondent) HILVERSUM De ledenraad van de VARA had zaterdag na het nemen van het besluit tot handhaven van de t.v.-omroepsters nog meer aan merkingen op het beleid van pro- grammaleldlng en hoofdbestuur. I>e Drentse lernar Pijlman had kritiek op de vele taalfouten In de ondertite ling op de beeldhuis. Volgens hem speelde hierbij niet alleen de haast, maar ook de onkunde een rol. Lof had lilj voor de redactie van „Ach ter het nieuws" en hij mankte zich kwaad op de erlttel die deze repor ters „socialistische betweters" noem- „Waarom", zo vroeg hij zich af, „schrijven de journalisten niet over de warme aardappelstem van prof. Wltteveen en de gezichten van mr. Toxopeus, mevrouw Van Someren- Downer en mr. Geertsema waar de betweterigheid van afdruipt?" Quizmaster Theo Eerdmans vond hij een tikkeltje te eigenwijs worden en hij vertrouwde erop dat de nieuwe t.v.-serie „Een zekere Josefien" van Dimltrl Frenkel Frank niet zo'n draak was als „Caesar en Cleo". Ten slotte verzocht hij de VARA wat minder aandacht aan de provo's te schenken. Die schouderklopjes voor langharlgen worden ln het noorden beslist niet gewaardeerd. T.v.-secre- taris Rengellnk verklaarde in ant woord hierop dat wie onrust signa leert allicht de kans loopt dat men zegt dat onrust wordt gezaaid. Maar radicalisering bij de jeugd, politieke aardverschuivingen en geestelijke stroomversnellingen in 'n ongremde vaart bergen altijd gevaren in zich. 't Schept kloven tussen generaties. Pers, radio cn televisie zijn een spiegel van dit gebeuren en ze dienen het goede uit te dragen en de uitwassen te be strijden. De vensters mogen best wijd open gezet worden, maar men mag de mensen nog niet in de kou laten staan. Dat vormt een van de grootste zorgen van de verantwoordelijke pro grammamakers. De nieuwe omroepsecretarls Jan de Troje, die voor de verenigingsraad zijn maidenspeech hield deed dit zo voortreffelijk, bondig en doorspekt met humor, dat na afloop een opval lend applaus zijn deel was. Begin van coördinatie 1 tij NCRV-radio en tv (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Naar verluidt is mr J.F. van Manen, tot op heden redac teur van het dagblad Trouw aange trokken door de NCRV-leiding. Hij zou worden belast met de coördinatie tussen de radlo-actuallteltenrubriek Vandaag en de W-rubriek Attentie. Deze geheel nieuwe opzet van nieuws garing, verdeling over de beide me dia en een synchronisatie van becom mentariëring, is een interessante stap van de NCRV-leiding. Temeer na de kritiek tijdens de onlangs ge houden persconferentie op het ver schil van programma-aanpak op de zondag bij de twee media. Immers de NCRV-tv op zondag laat een veel blij er gezicht zien dan de veel zwaartil lender collega's van de radio. nu zal worden vertolkt door Lies de Wind. „Achter het nieuws" blijft op het eerste net gehandhaafd om 20.20 uur, maar op Nederland 2 staat het nu van 20.50-21.15 uur geprogram meerd. Stuntman Onder de titel „Opus 13" zal op zater dagavond Fred Kaps optreden als presentator van een uitzending met opvallende goochel- en variéténum mers. Vaste medewerker is de Engel se stuntman David Berglas, wiens prestaties nauwgezet gevolgd zullen worden door politiemensen en artsen. „Opus 13" wordt zaterdagavond ge volgd door de quiz „Tel uit je winst" onder leiding van de heer Eerdmans. terwijl vervolgensde zangeres Thérè- se Steinmetz het middelpunt vormt (ADVERTENTIE) Grote interesse voor reclame-t.v. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De STER (Stichting Ether Reclame) «lle thans Is gehuis vest aan de Blljdensteinlaan te Hil versum, heeft na haar dezer dagen gehouden persconferentie over de re clame in de televisie, een lawine van post en telefoontjes uit het reclame- en bedrijfsleven te verwerken gekre gen. Hoewel de interesse zich mo menteel nog beperkt tot verzoeken om nadere inlichtingen, tarieven en aan vraagformulieren, ts men bij «Ie STER optimistisch gestemd over de toekomst van de reclame in de ether. Vooral wat het uitzenden van reclame boodschappen vla de t.v. betreft, waarvan zoals gemeld de start op 2 januari 1967 plaatsvindt, heeft men de indruk dat alle daarvoor bestemde zendtijd volgeboekt zal worden. Op vallend is dat men nu al zendruimte voor „spots" van middelgrote en zelfs kleine bedrijven krijgt te reserveren. Geregelde medewerkers (sters) aan t.v.-programma's zullen straks niet de presentatie van reclameboodschappen mogen verzorgen. Het gerucht wil, dat enkele zeer grote fabrikanten zich thans tot voormalige t.v.-omroepsters hebben gewend om exclusief voor hun artikel tegen een zeer aantrekkelijk honorarium de presentatie te verzor gen. van een muzikale show. Zij wordt per maand afgelost door de tenor John van Kesteren, die met zijn vrouw Louise een „Muzikale soirée" houdt. Enkele produkties van Tom Manders als „Dorus" krijgen eveneens 'n plaats in het winterprogramma. „Rawhide" verdwijnt „Fanclub", de tieneruitzending op vrij dagavond, blijft gehandhaafd en Mies Bouwman presenteert op deze avond weer haar „Mies-en-sc-ne". De t.v.-se rie „Rawhide" maakt binnenkort plaats voor „Mrs. Thursday", een goedhartig, kien en geestig cockney moedertje, dat werkster is op een groot kantoor en later aan het hoofd wordt geplaatst van deze miljoenen zaak. Verder is er nog een nieuwe Britse filmserie onder de titel „Mo gul", de naam van een oliemaatschap pij. De kijkers maken kennis met figu ren uit alle lagen van de oliebusiness. In oktober en november wordt een t.v.- feuilleton naar het bekende romanti sche verhaal „De graaf van Monte Christo" vertoond. Radioblok Wat de radio betreft, verdient het dern programmablok op de zaterdag middag enige introductie. Uiteenlopen de rubrieken als „Tijd voor teen agers, „Uitlaat", literair cabaret on der de titel „Solist-List" met Liesbeth List. jazzmagazine en big-bandmuziek zijn hierin samengebundeld. Het journalistenforum „Bij nader in zien" wordt op zondagavond om de week afgelost door 'n discussiepro gramma onder rle titel „Zin en tegen zin". Van de radiodocumentaires noe men wij 3 uitzendingen gewijd aan „Si mulatie". Dertig dienstplichtigen spe len" daarin de partijen die betrokken zijn bij het Vietnamconflict. Hiervoor werden opnamen gemaakt in het r.-k militair vormingscentrum „Waalheu- 'Mies Bouwman zal in de vooravond van de woensdag (18.30 uur) weer haar veelbeluisterde rubriek „Even naplaten" verzorgen. Dezelfde woens dagavond biedt ook het amusements programma „Trammelant in Loeren aan de Hor" en een conference met 'n liedje van Tom Manders. Kees Brusse zal eenmaal in de twee weken op za terdagavond terugkeren als „Baby- „I'll see you in my dreamsmet Doris Day Vanavond in tl«* rihcrj Doris Day momenteel weer J sterk in de Haagse belangstelling door haar rol in „De spion met het kanten broekje" draait al heel wat jaartjes in het filmvak mee. Eén van haar oudere films, „I'll see you in my dreams" uit 1952, brengt de N.T.S. vanavond als hoofdfilm op het beeldscherm. De rolprent behandelt een episode uit het leven van de bekende tekstschrijver Gus Kahn. Na veel succes te hebben geoogst, dreigt de crisis van 1929 een einde te maken aan zijn fortuinlijk bestaan èn aan zijn huwelijk met Grace, die hem op de weg naar roem steeds terzijde stond. Aan de historische juistheid van de film, moet men maar niet al te zwaar tillen. Het gaat vooral om de liedjes en "de persoon van J Doris Day. En die zijn in „141 see you in my- dreams" weer overvloedig aanwezig. (Nederland I, 20.30). -De grote verkwister' detectivefeuilleton Een politieman, inspecteur-detec- 4 tive Masefield, wordt geschorst, 4 verdacht van corruptie. Onschuldig als hij is, probeert hij*zijn onschuld te bewijzeh, maar raakt daarbij j rsbende, die wil profiteren van zijn grote misdaden. Zij bieden hem i verstrikt in de netten van een misdadigei bijzondere kennis inzake het plegen var r tienduizend pond voor zijn medewerking. Weigert hij echter, dan zullen zij dat x wreken op zijn verloofde. Masefield besluit mee te helpen, echter alleen om j r hen bij de laatste en beslissende slag vóór te zijn en hen aan de politie te x l kunnen uitleveren. Voor het echter zover is, staan er heel wat avonturen te wachten. Ziedaar de inhoud van de zesdelige t.v.-feuilleton „De grote ver- kwister", waarvan vanavond het eerste deel op het scherm zal verschijnen. De j volgende delen komen op 9, 13, 17, 21 en 29 september. (Nederland II, 20.01). j Godfried Bomans en het nozemprobleem Nog heel wat steden hebben last van opstandige jongelui, die menen on- schuldige burgers 'n handje te mogen helpen om in het ziekenhuis te komen. In Den Haag is het verschijnsel zo I goed als verdwenen. Burgers en vakantiegangers hebben het vorige jaar genoeg last ondervonden, toen enkele jeugdbendes in verscheidene stadsdelen J i de boel op stelten gingen zetten en wandelaars gingen molesteren. In „Ernst r en humor in mijmeringen van Godfried Bomans" wordt het probleem weer eens aangesneden. (Hilversum II, 20.30). TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS; 19.00 Nws- J in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De beroving, 'n Comedy Caper. 19.20 J De amateur-spoorlijn, film in Noord- Wales. 19.35 Flipper, t.v.-film. 20.00 Journaal en weeroveiz.. 20.20 Uitz. v. d. Pacifistisch Soc. Partij. 20-30 I'll see you in my dreams, speelfilm, alle leeft.. 22.15 Journaal. NEDERLAND II NTS; 20.00 Nws. in het kort. VARA: 20.01 De grote verkwister; 1. Steekpenningen, t.v.-film, ir 20.30 Hoe langer hoe beter, letterspel- NTS; 20.55 Pianorecital VARA: 21.25 J Praag, de stad van Josef K. Een pro- gramma over Franz Kafka en Praag. J NTS: 22 05 Journaal. jjltAIHO t Hedenavond HILVERSUM I (402 m.) NCRV: J 18.00 Koorzang. 18.20 Uitz. CPN. 18.30 Voor de tieners. 19-00 Nws. en weerpr., 19.10 Radiokrant, 19.30 Gewijde muz.. 20.00 Lichte gr.muz., 20.15 De grote race, hoorsp. (3). 20.30 Mod. liederen, J 21.00 Kon. Mil. Kapel, 21.35 Amus-muz.. 22.15 Avondoverd., 22.30 Nws. en herh. SOS-ber.. 22.40 Boekbespr., 22.50 Mod. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 18.00 Nws., 18.15 Actual.. 18.25 Ik ver bind u door. pr„ 18.30 Dinermuz.. 20 on Nieuws. 20.05 Amusementsmuziek. 20.30 J Voordracht. 20.40 Klassieke muziek, 21.45 Muziek uit de jaren 19451950; 22 30 Nieuws. 22 40 Actual.. 23.00 Lichte gram. muziek. 23.55 Nieuws. J RADIO VERONICA (192 nu 18 00 Veronica' Jukebox (verzoekjes); 19.00 J Chiel Montagne zorgt voor Rolling- ik Stonesshow. 19.15 Joost mag het weten. 20.00 Binnen zonder kloppen (Suhandi draalt plaatjes met o.a. Indonesian Teenagercorner. 21.00 Rock. Beat and J Boogie. 21.30 Veronica's Rhythm and Blues Hop. 22.30—1.00 Gevar. gram. DRAADOMROEP (4e l(jn> van l«-20 u Wolfgang AmarJeus Mozart: a. Concert KVr219.°Turtts ("Bath Fest'lva" Chamber 2 Orchestra Yehurli Menuhin. viool); b J Concert voor fluit, harp en orkest in C J gr ,t. KV 29lt Philharmonisch Orkest 2 van Berlijn mmv. solisten); e. Symphn- x nie nr 3S in D gr I KV 504 Praagse 2 Symphonic i PhilharmoniRch Orkest v Berlijn.1. Concert v. piano en orkest in D gr. t KV 537. Kroningsconcert (Philhannonlii Orkest en pianosolist i 22.45—23.00 De BRUSSEL Frans (484 m) - gram, platen, 22.15 Jazz. NDR-WDR (309 m) 19.30 22 10 Operettemuz., 0.2o Lie Lichte i 18.30 Nwe Dinsdag •k. 18.45 Sport, 19.00 Nws. e.i euiieopuudentih- uit Nederland. 19.40 J Jeugd musiceert. 20.00 Operaf ragmen - Pools-Belgische radio- en tv-overeenkomst WARSCHAU (UPI) Directeuren van de Belgische en Poolse radio en tele visie hebben een overeenkomst onder tekend voor een uitwisseling van pro gramma's gedurende de komende twee jaar, zo heeft het Poolse persbureau PAP bekendgemaakt. Voor België tekenden Robert Wangermee en Paul Wanderbush. De namen van de Poolse ondertekenaars werden niet bekend gemaakt. HILVERSUM I (402 mtr) KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram., (7.30 Nieuws) 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. (8.30 Nws), J 8.40 Voor de huisvrouw, 9.30 Concilie- bus 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muz. voor oudere luisteraars, 10.00 Klassieke muziek. 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Grain, muziek, 11.50 Praatje. 12.03 Licht J lunchconcert, 12.20 Voor land- en tuin- bouw, 12.30 Nieuws, actual.,, 12.50 Gram.. 13.35 Voor de plattelandsvrou- wen. 13.45 Gevar. muziekprogramma, 14.20 Schoolradio. 14.40 Gram., 15.20 J Variaties op het thema show, 16.00 Voor de zieken, 16.40 Onderweg: progr. voor oudere luisteraars, 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Overheidsvoorlichting: De bevolking van de Nederl. Antillen. J HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.20 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Gram., (om 8.30 de groenteman) 8.50 Morgenwijding, 9.00 Stereo: Fragmenten uit de opera La Sonnambula (gr.). 10.00 Voor de kleu- ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 12.00 Stereo: Metropole-orkest (opn.): amusements- J muziek, 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids- voorlichting. Voor de landbouw. 12.40 Lichte orkestmuziek. 13 00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Stereo: 't- Muzikantenuur: I Piano- recital: klassieke muziek: II. Alt en J plano: Moderne liederen en spirituals; III. Vlooi en piano: klassieke en mo- deme muziek. 14.30 Impromptu, to- neelspel. 15 00 Stereo: Vocaal ensem- ble (opn.). Franse en Engelse madri- galen en Oude Engelse liederen. 15.30 Voor de vrouw. 16 00 Nieuws. 16.02 J Musette klanken (gr 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) - NRU/NCRV: 9 00 Nieuws. 9.02 Instrumentaal allerlei (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 Muzikale cocktail (om 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws 12.02 Volksliedjes. 12.30 Lichte grammofoon- muziek. 13.00 Nieuws, eventueel actu- aliteiten 13 02 Orgelspelamusements- muziek. 13 30 Klanken van eigen J bodem (gr.) 14 00 Nieuws. 14.02 Lichte vokale muziekjes. 1500 Nieuws 15.02 Licht plalenprogramrna. 16.00 Nieuws. 16.02 Gevarieerd platenprogramma. 16 30 De Top Tien van deze week (gr.) NRU/VARA: 17.00 Nieuws. 17.02 1800 Verzoekplatenprogramma. RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 J Ook goelemorgen door Harmen Siezen, 9.00 Verzoekplatenprogr. v.d. bedrijven, 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Huis- vrouwenverzoekprogr. door Gerard de Vries. 12 00 Muziek bij de lunch (Jan van Veen, 14.00 Populair klass. muziek,, door Rob van Dijk. 15.00 Chiel Mon- tagne draalt plaatjes, die hun beste tijd gehad hebben; 16 00 Dinsdagmid- dag-speciaal (met nieuwe en zo goed als nieuwe platen) door Rob Out, 17.45 Gevarieerd programma.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2