Wethouder Dekker trok zich „openingsaanbieding" aan PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 Voorschotens winkelpand krijgt keurige opening Een bord met bovengemelde slagzin en een plakkaat met de. woorden „Gra tis ter beschikking gesteld door de ge meente" waren zaterdagochtend te le zen op de tonnen van Openbare Wer ken, opgesteld voor het nieuwe winkel pand van do te openen zelfbedlenlngs- 7.ank van de heer J. Planje In de School straat. Woensdagmiddag a.s. gaat de nieuwe zaak open, officieel en op don derdag 1 september voor het publiek. ERNSTIG ONGEVAL OP MORSWEG Hedenmorgen heeft zich op de Mors- weg een ernstig ongeval voorgedaan waarbij een 36-Jarige Marokkaan M. B. vermoedelijk een dchedelbasisfractuur heeft opgelopen. HIJ kwam uit een pak huis en wilde oversteken, maar moest even wachten voor een passerende auto met aanhanger. Toen deze voorbij ge gaan was stak de man zonder op telet- ten over en werd gegrepen door een bromfietser, de 23-jarige Leldenaar A. C. H., van beroep spinner. Beiden wer den gewond naar het A.Z.L. overge bracht, de Marokaan liep vermoedelijk een schedelbaslsfractuur op, terwyi de Leldenaar waarschijnlijk aan de nekwer- vels een beschadiging heeft gekregen. Je moet wel over een uitzonderlijk hard gestel beschikken, wil je een val van ongeveer zes meter zelfs maar overleven. Helemaal buitengewoon wordt het wanneer "t slachtoffer slechts een gekneusde rechter enkel alsook ont vellingen aan linkeroor blijkt te hebben. Een en ander overkwam afgelopen za terdag de 21-Jarige Leidse loodgieter E. van Seggelen, die bezig was met werkzaamheden op het dak van een pand aan de Langegracht. Hoewel het geheel dus goed afliep heeft de EHD het slachtoffer toch maar naar het AZL overgebracht. Auto twee keer verdwenen Zondagavond omstreeks negen uu/ stond de bestelauto er nog; zo zag je hem, zo zag je hem niet meer. De eige naar ging op zoek, en zowaar, een kwar tier later was de wagen weer terecht, gevonden op de Lange Mare. Hij wer.d weer op z'n oude plaats teruggezet, en de zaak leek afgedaan. Totdat een goed half uur later iemand weer even naar buiten keek: geen auto te zien. Dat werd nu toch wel wat al te gortig, en dus ging mevrouw samen met een ken nis op patrouille door de stad rijden. Ze hadden geluk, want al spoedig werd het vervoermiddel op de Steenstraat waargenomen. Een harde aanpak was een vereiste, dus werd de auto eerst klemgereden, waarna men Instapte en de (Jeugdige) chauffeur verzocht naar huls te rijden, een verzoek waaraan zon der meer gehoor werd gegeven. Een maal thuis aangekomen stapte het ge zelschap uit en ging ieder kalm zijns weegs. Over sommige dingen kun je je nooit genoeg verbazen N.V. Dlrektle en perdoneel van de Leidscho Apparatenfabrlek maakten zaterdag jl. de gebruikelijke uitgaansdag. Ditmaal naar Texel, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Na een rondrit over het eiland werd de terugreis gemaakt en onderweg in Zandvoort het diner gehouden. Hier verwelkomde de direkteur, ir. Ruempol, o.a. de jubilarissen en enige gepensio neerden. die de reis meemaakten, 121,-. jaar aan de onderneming waren ver bonden, de heren L. v. d. Meer. K. Vijl- brief en T. van Zijp. De heer W. do Vrind was 25 jaar in dienst; hem werd overhandigd de zilveren draagpennlng en getuigschrift van de Nederlandse Mij voor Handel en Nijverheid, alsmede de gebruikelijke enveloppe met inhoud, na- j dat hem waarderende woorden waren toegesproken. De heer H. Fllppo bracht namens het personeel de dank aan de direktie over. LEIDERDORP Geboren: Willem Leonardus Corne lls z.v. B. Borreman en A. C. v. d. Berg; Simone d.v. C. v. Klaveren en C. L- v. Duijvenbode. Ondertrouwd; A. J. Govers 33 j., te Haarlemmermeer, en M. Maat 26 j. Getrouwd: P. H. v.d. Vos 22jte Leiden, en E. L. Pruis 24 j. De afbakening met de tonnen was door de gemeente waarschijnlijk goed bedoeld, maar het viel niet ln goede aarde. Wat was er aan de hand. De ge meente had de heer Planje allerlei toe zeggingen gedaan. Zo zou de burge meester het nieuwe pand komen ope nen. maar de burgemeester liet weten, dat hij verhinderd was. De Schoolstraat zou voor het publiek toegankelijk zijn, maar het ziet er naar uit. dat dit woens dag net niet het geval kan zijn, want gelet op het tempo, waarop de tramrails er met een kraan worden uitgesleurd, waarna de straat opnieuw wordt aange legd, zag men het aankomen dat woens dag precies het stuk voor het nieuwe winkelpand aan de beurt zou zijn. Ver der was Planje toegezegd dat een zelfde bestrating zou worden aangelegd als bij jiet pand van Van Beveren trottoir met) insteekhavenen dat de gemeente tij delijk voor een behoorlijke afzetting zou zorg dragen. De gemeente eist voor nieuwe panden in de Schoolstraat de toekomstige „lijn- of luifelbaan" een luifel, zodat straks het winkelende pu bliek „droog" kan winkelen. Maar zo lang de Schoolstraat nog toegankelijk is voor autoverkeer bestaat de mogelijk heid, dat de nieuwe luifels door vracht auto's kunnen worden beschadigd, daar om zorgt de gemeente, zolang de trot toirs niet zijn aangelegd, voor een af zetting. Voor deze gelegenheid gebruik te het de gemeentetonnen, doch deze ver sperren niet alleen de rijbaan voor de vrachtauto's, doch ook voor de perso nenwagens en het is bovendien een on esthetisch gezicht. De thans op de tonnen aangebrachte „slogans" (zie foto) hebben wethouder Dekker doen besluiten direct in te grij pen. Als de burgemeester verhinderd is. zal hij als loco komen openen. Vandaag zou hij de firma die de tramrails moet verwyderen opdracht geven eerst bij Planje te beginnen en direct daarna de bestrating aan te brengen. De dienst van Openbare Werken zal er zorg voor moeten dragen, dat woensdag alles in goede staat is. zodat de heer Planje don derdag ongestoord met de opening en verkoop van zijn artikelen kan be ginnen. Over de kop Zaterdagmorgen reed een vrachtauto bestuurd door G. T. uit Leidschendam in de richting Leiden en wilde ter hoogte van de Kniplaan links af de Horstlaan in draaien. Hij begaf zich naar de linkerkant van de rijbaan, sorteerde dus voor, doch werd daarbij gepasseerd door een achteropkomende personenauto, bestuurd door W. B. F. uit Delft. By deze manoeuvre werd de personenwagen geraakt en kreeg een flinke duw, zodat de wagen 2x over de kop sloeg en rechts van de ryweg ln de berm terechtkwam. De bestuurder kwam er echter heel goed af. Zijn auto werd flink beschadigd, „total loss' is wellicht de juiste benaming. Dak inge deukt. voor- en achterspatborden zwaar beschadigd en de voorruit versplinterd. ORANJE-FEESTEN IN LEIDERDORP HADDEN EEN FEESTJE VOOR IEDEREEN SPEELTUINDAG „ZUID-WEST" Ter afsluiting van de zomervakantie 1966 heft de jeugd van de speeltuin vereniging „Zuid West" zaterdag vol op kunnen genieten van een grandioze en alleszins geslaagde speeltuindag, die door het bestuur en het damescomi- lé gezamenlijk werd georganiseerd. Het feestprogramma, dat in de morgenuren op de speeltuin werd afgewerkt, om vatte diverse spelen en wedstrijden, w. o. touwtrekken, ringsteken, baldrijven enz., waarmede de ruim 400 jeugdige feestgangers zich geruime tijd koste lijk hebben vermaakt. Naast de eer van de overwinning, stond er tevens een groot aantal prijzen (diverse speel goederen) op het spel. Als intermezzo vond voorts nog een poppenkastvoor stelling plaats, waarbij de Zuidwest- jeugd zichtbaar en hoorbaar heeft ge noten van de nieuwe belevenissen van Jan Klaassen en Katrijn. Teneinde het geheel een extra gezellig en attractief tintje te geven, hadden vele feestgan gers op het terrein een sheltertentje of „originele" wigwam opgezet. Uiter aard ontbraken ook de nodige attrac ties niet en lieten de kinderen zich het ijsje en de limonade goed smaken. Na de gezamenlijke pick-nick, deels op het feestterrein deels in de tentjes en wigwams van de tot gastheren gepro moveerde eigenars, trok de lange stoet van feestgangers naar de recre atiezaal van de Royal McBee en wel voor bijwoning van een variété-voor stelling, die werd verzorgd dooi; „De Franelly's" (tante Els en oom Frans). Zowel het komische clownnummer, de grandioze goochelshow als de verbluf fende staaltjes van parterre-acrobatiek. die „De Franelly's" ten beste gaven, vielen bij het jeugdig publiek bijzonder goed in de smaak. Zo ook trouwens de tracfaties tijdens de pauze. Na afloop van de voorstelling richt te de voorzitter van „Zuid-West", de heer J. Koldenhof, een hartelijk dank woord tot allen, die tot het welslagen van de feestdag hadden bijgedragen, in het bijzonder tot de directie van Royal McBee en wel voor het belangeloos be schikbaar stellen van de recreatiezaal, recreatiezaal. LISSE Geboren: Monique Johanna Theresia dr van H. J. C. van der Kroft en M. T. Herting, Hyacinthenstraat 37. Johannes Antonius zn van A. Slobbe en A. van der Voort, Engelkade 10. Ondertrouwd: Roelof F. de Vries, wo nende te Amsterdam, Tasmanstraat 29, en Yvonne M. Valkenburg, wonende te Lisse, Vinkenlaan 15. Adrlaan G. Faas, wonende te Lisse, Prinsessestraat 9, en Johanna M. van Waveren, wonende te Lisse, Kanaalstraat 156. Theodorus F. van Gerven, wonende te Lisse, Aker- voorderl. 23, en Johanna C. M. Mooije- kind, wonende te Lisse, Nassaustr. 34. Willibrordus J. J. de Koning, wonende te Lisse, Narcissenstraat 24 en Maria C. J. Vermey, wonende te Lisse, 3e Poell. 42. Gehuwd: E. J. van Duynhoven en C. J. M. Onderwater. Th. P. van der Voort en A. J. Clemens. KATWIJK De samenstelling van een Oranjefeest dat „Elck wat wils" biedt schept altyd vele problemen. Het bestuur van de Oranjevereniging Leiderdorp was er dit maal weer in geslaagd een attraktief programma samen te stellen dat, be gunstigd door het weer,'zich in de be langstelling van velen mocht verheugen. Op het terrein langs de Persant Snoep- weg was er drie dagen lang kermis, uit gebreider weer dan voorgaande jaren. Vrijdagavond voor de liefhebbers van kaarten een bridgedrive en zaterdag wa ren er de bekende attrakties waarbij de wielerronde van Leiderdorp voor adspi- ranten en nieuwelingen, een spectacu lair schouwspel met een onverwacht slot by de nieuwelingen en een teleurstelling voor enkele renners in de kopgroep, toen in de laatste bocht vlak voor de finish een tweetal renners In de balen hooi te recht kwamen. Ditmaal stond, behalve de traditionele autopuzzelrit ook op het programma een hengelwed8trijd en een wandelpuzzel- tocht, samengesteld door de heer J. Bronsgeest en de wandeltocht samenge steld door de heer H. van Drlel, voerden uitsluitend door de gemeente Leiderdorp. Nieuw in het programma waren ook de sportdemonstraties op het Burg. Brug- plein van de gymnastiekver. „Sparta" en „Sportschool Van Houdt", beide uit Lei derdorp. Een unicum in onze gemeente en waar schijnlijk ook ln- en bulten Nederland was het optreden van de Leiderdorpse beatgroep „Whop", bestaande uit John Verhoeven, 11 jaar, zang, Hans Kanbier, 11 jaar, slag-gitaar. Rob Breton van Grol 10 jaar drum en Thomas de Leeuw, 9 Jaar, bas-gitaar. Deze knapen, die uiter aard uit liefhebbery spelen, traden zater dagmiddag voor het eerst in het open baar op in de dans- en consumptietent van de heer H. Verhoog op het kermis terrein tot groot vermaak van de talryke aanwezigen. Dit kan de tweede Beat groep worden in Leiderdorp. De nog vrij jonge maar reeds goed bekend staande Beatgroep „Nou uit Leiderdorp zorg de ervoor, dat de tieners zaterdagavond hun hart konden ophalen ln de danstent. In het Dorpshuis vond 's avonds de prijsuitreiking plaats van de diverse wedstrijden en tochten waarbij de moei- lykheden van de puzzeltochten door de samenstellers werden toegelicht. De uitslagen zyn als volgt: Brldge-drlve: groep rood: 1 De Bruin- van Kooy, Leiderdorp-Leldschendam, 80 p., 2 eclitp. Tijssen, Z'woude 73 p., 3 De Jong-Witkamp, L'dorp. Groep zwart: 1 eclitp v. d. Kommer Leiden 78 p 2 echtp. v. Galen, Leiden, 73 p., 3 echtp. Zwanenburg, Z'woude. 69 p. Groep groen: 1 dames Wesseis-v d. Bijl. L'dorp-Z'woude 84 p.. 2 echtp. Gal- i jaard, Oegstg., 75 p., 3 echtp. v. d. Pool, L'dorp 69 p. De extra prijs, herinneringsbeker voor het paar met het hoogst aantal punten werd gewonnen door de dames Wessels- i v. d. Bijl. Viswedstrijd: le prys de heer Donders, 2e prijs G. de Jong, 3e prys de heer Van StaïïïT 4e prys de heer v. d. Hoeven, 5e prijs J. Oudshoorn, 6e prijs de heer De Dubbelden. Door de sterke stroom In de Ryn was de vangst zeer slecht. Van de in totaal 45 deelnemers werd door slechts enkele deelnemers één of meer vissen gevangen. Onder de nlet-vangers werden nog een aantal prijzen verloot. Wielerronde van Leiderdorp. Adspl- ranten. Aantal deelnemers 48. Afstand ca. 20 km. 1 C. Maaskant, Zoetermeer, 2 P. Neeskens, Haarlem, 3 L. Kester, Honselerdyk. Nieuwelingen. Aantal deelnemers 88, Afstand 65 ronden, ca. 60 km.. Winnaar T. Pennlngs, Nieuw Vennep, tyd 1.27.14. 2 E. v. d. Loo, Westzaan, 3 A. Versluis, Lexmond, 4 L. Wassenburg, Leiderdorp, 5 S. Schuitemaker, Andijk. Voorts dient vermeld te worden het kranige rijden van onze dorpsgenoot L. (Niek) de Jong, die steeds in de kop groep te vinden was. Helaas miste hij in de eindfase de aansluiting, waardoor hij juist niet by de pryswinnaars behoor de. Deze wielerronde werd uitstekend ge organiseerd door de Leidse Wielrenners- vereniging „Swift-combinatie". Autopuzzeltocht. Voor deze tocht, die uitsluitend door onze gemeente voerde, bestond grote belangstelling. Er waren 50 deelnemers. Uitslag: 1 echtp. Klinken berg, Leiden, 205 str.p., 2 echtp. Dragt, Leiderdorp, 221 str.p., tevens winnaar wisselbeker beste Leiderdorper, 3 heren M. v. d. Meer-J. Haren 283 str.p., 4 he ren J. J. Verhaar, Voorschoten en C. v. d. Hoeven, Rljnsburg 309 str.p., 5 echtp. G. Paes, Leiderdorp 310 str.p. De tocht werd georganiseerd door onze plaatsgenoot de heer J. Bronsgeest. Wandelpuzzeltocht. Ook voor dit eve nement bestond behooriyke belangstel ling, 50 deelnemer8(sters) namen hier aan deel. 15 deelnemers (sters) hebben de tocht foutloos gemaakt. Bij loting werden de prijzen als volgt gewonnen: 1 mevr. B. J. Schmidt, 2 A. Allart, 3 Th. de Greef, 4 mej. Ada Verboom, 5 J. F. H. Loos. 6 Geeske Oostergo, allen uit Lei derdorp. De tocht werd uitgestippeld door de heer H. van Drlel. WARMOND PROGRAMMA FEESTEN Voor de laatste keer zullen dit jaar de Warmondse feesten in de maand september worden gehouden. De ko mende jaren zullen deze plaatsvinden tijdens de Kaagweek. Door het bestuur van de stichting tot viering van War- monds feesten is ook dit jaar een uit voerig feestprogramma samengesteld. Op maandag 5 september zullen de feestelijkheden door de burgemeester worden geopend, waarna om 9.30 een lampionnenoptocht zal worden gehou den, welke wordt voorafgegaan door de muziekverenigingen en de commis sieleden. In hotel „De Stad Rome" zullen hierna schaak-, dam- en sjoel- spelen plaatsvinden, terwijl er ook ge legenheid bestaat voor deelname aan de georganiseerde kaartspelen als kruis- en klaverjassen, terwijl er ook tafeltenniswedstrijden worden gehou den. Deze wedstrijden zijn voor het publiek toegankelijk. Dinsdag 6 september is de dag der- kinderspelen Het programma luidt: Om 8.30 vlaggetje steken voor meisjes van 6 jaar, appelenrace voor jongens van 7 jaar, kukenschijf voor meisjes van 8 jaar, behendigheidsrace voor jongens van 9 jaar en waterdragen voor meisjes en jongens van 10 jaar. Om 11 uur vlaggetje steken voor jon gens van 6 jaar, appelrace voor meis jes van 7 jaar. kukerschif voor jongens van 8 jaar, behendigheidsrace voor meisjes van 9 jaar en Willem Teil voor meisjes en jongens van 11 jaar; om 14.30 Op reis voor jongens en meisjes van 12 jaar, blaastrappen voor meisjes van 13 en 14 jaar. Ivanhoe voor jon gens van 13 en 14 jaar, Levende stoe lendans voor meisjes van 15 en 16 jaar, Boegsprietlopen voor jongens van 15 en 16 jaar. Om 20-30 uur: Gevangenen bevrijden voor dames, leeftijd 17 jaar en ouder. Woensdag staat in het teken van de volksspelen. Begonnen wordt om 9.00 Geboren: Angelique Monique dr yan C. van Klinken en J. M. van Amen. Je roen zn van Cornells de Mol en P. den Hollander. Jacob Teunls zn van J. Ouwe hand en A. Jonker. Susanna dr van J. Kuyt en G. Stikkelorum. Eric zn van L. Remmelzwaal en D. Kuyt. Cornells zn van C. van de Plas en D. Plug. Mar tin Cornells zn van B. van Beelen en J. van der Plas. Alita dr van J. Hoek en M. Dubbelaar. Adrians Marina dr v. N. van Delft en C. A. Kruger. Jacco zn van J. Kulk en J. van Rooyen. Albertua Anne zn van A. van Duyn en A. Barn- hoorn. Cornelia dr van B. Star en J. v. d. Plas. Gijsbert zn van A. KIoos en P. van Dijk. Ondertrouwd: L. Ravensberg te Rijns- burg en D. J. de Vreugd. M. van Ryn en B. Groen. J. Zwaan te Rynsburg en A. van der Plas. W. Guyt en H. C. Ho- gerheide. J. H. Westgeest en P. G. van den Eykel. Getrouwd: J. van der Plas en A. Th. K. Brussee. P. G. H. van der Ende te De Lier en W. H. Vooys. A. Guyt en A. Hof. J. de Jong en M. Zuyderduyn. Overleden: Jacoba van der Bent 79 jaar, wed. van C. Ouwehand. Cornelia van den Berg 84 Jaar. Willem Vlieland 59 jaar. Jolanda Christina Wanrooy 2 jaar. Gijsbertha Brederode 77 jaar, ge huwd geweest met J. C. Weterings en L. Steenvoorden te Noordwyk. Cornelia Ouwehand 22 jaar. uur met het traditionele tobbetje ste ken. Om 14.00 uur ringsteken met auto, zowel voor dames als heren vanaf 17 jaar. Om 14.00 uur kaarten voor be jaarden in T Trefpunt. Om 16.00 uur Behendigheidswedstrijd met bromfiet sen op het plein van de St. Nicolaas- school, leeftijd vanaf 16 jaar. Om 20.30 uur: Quiz voor echtparen met „Hoe denkt uw man er over", waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Op dinsdag- en woensdagavond is er gelegenheid tot dansen bij hotel De Stad Rome. Warmondse Volleybal Club WVC Met het nieuwe seizoen voor de deur en het gymnastieklokaal weer geopend, gaan de trainingsavonden wederom be ginnen. om in de nieuwe competitie zo goed mogelijk voor de dag te kun nen komen. Het eerste team is het kampioen schap van de afgelopen competitie in de laatste wedstrijden nog net ontgaan. Het weede team moet met de opgeda ne ervaring van de afgelopen compe titie, tot betere resultaten kunnen ko- Het eerste team is het kampioen schap van de afgelopen competitie ir de laatste wedstrijden nog net ont gaan. Het "tweede team moet met de opgedane ervaring van de afgelopen competitie tot betere resulatten kun nen komen. De trainingsavonden zullen weer volgt zijn: senioren dinsdagavonds 21-45-22.45 uur, waarvan de eerste zijn op dinsdag 6 september; junioren woensdagavonds van 18.30-19.30, waar van de eerste zal zijn op woensdag 7 september. Degenen die interesse hebben in het volleybalspel en inlichtingen hierover wensen, kunnen eens' komen kijken op de trainingsavonden of op de on derstaande adressen: W. Sander, Swei- landstraat 33; J. de Winter, Bernard- straat 29. Postduiven De postduivenvereni ging „Warmond" heeft een wedvlucht gehouden vanaf Duffel, afstand 125 km. In concours waren 203 duiven. De duiven werden gelost om 8.45 uur met oostenwind. Aankomst eerste prijsduif 10.31.47 uur, laatste prijsduif 10.45-00 uur. De uitslag was: J. W. J. ten Have 1, A. J. v. Ruitenburg 2-9, J. de Vroo- men 3, J. Kroon 4. J. den Dunne 5, L- v. Zuiden 6, J. C. de Koekkoek 7-10 en C. de Zwart 8. OP KATWIJKSE ORANJE-FEESTEN BIJZONDER KLEURIG GETEKEND De lucht zag er in de morgen van zaterdag 27 augustus uit of het oranje feest te Katwijk a. d. Rijn niet zou slagen. Volop regen werd er verwacht. Het begon 's morgens om 6 uur al met een viswedstrijd met een dicht- bewolkte lucht. Maar toen om 8 uur het bedrijfsvoetbal begon ging de lucht r en meer opklaren, en toen te 9 de tekenwedstrijd in de Comman deurslaan begon, scheen de zon en bleef het zeldzaam mooi weer tot aan de avond. Er was voor alle wedstrij- van de zijde van de burgerij bui tengewoon veel belangstelling en met het uitsteken van de vlaggen was men ook niet karig geweest. Vanwege het drukke busverkeer in de Rijnstraat ;n veel wedstrijden in de Com mandeurslaan. die voor het verkeer as gesloten. Hier volgen de uitslagen der ver schillende wedstrijden. De jury voor de tekenwedstrijd op de trottoirs van de Commandeurslaan had geen gemak kelijke taak. Tientallen en nog eens tientallen kinderen deden hieraan mee. Klaverjassen (36 deelnemers): 1 J. d. Plas 6871 p.. 2 A. v.d. Oever 798, 3 K. Freke 6659, 4 W. de Ruijter 598. Taptoe bij Parochiehuis: 1 Harmonie Katwijk; 2 Nieuw Leven uit Leiden; 3 Tram Harmonie, Haarlem; 4 Fanfa recorps, Nieuw Vennep; 5 Triumph, Oegstgeest. Vissen, sen.: 1 G. Oudshoorn, 2 Kleij- 3 C. Koelewijn, 4 W. Sloos; mees te vis: G. Oudshoorn; jun.: 1 Nico Kleij- „j, 2 Luc Oudshoorn, 3 Kees Freke. 4 Jan Ouwehand, 5 Nico Kleijne, 6 Ben- ie Rotteveel. Tekenen (Commandeurslaan): 6-7 ja rigen: 1 Bart Bosman. 2 Marion Spie renburg, 3 Roca Rodenrijs, 4 Nellie Otte, 5 Geesje Bosch, 6 Ansje Vlie genthart: 8-9 jarigen: 1 Marga Ver hoog. 2 Erik J. v. d. Veen, 3 Ada Spie renburg, 4 Leo Bosman, 5 Robby Peet, 6 Mart de Raad, 7 Marga de Vreugd; 10-11 jarigen: 1 Jannie Rodenrijs, 2 LISSE ie de Llsserdulven vlogen De Postduivenvereniging „De Luchtklie- hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Duffel, afstand 130 km, gelost 8.45 uur; aankomst eerste prijs duif 10.37 met een snelheid van 1138 meter per minuut; laatste prysduif 10.47 met 1050 meter per minuut, ondanks de kopwind een zeer snelle vlucht. Nog 2 vluchten resten nog. Uitslag van deze vlucht is: H. Duivenvoorden 1, 2, .34 (de eerste 2 zaten 3 minuten los op nr. 3!); J. van der Hulst 3, 39, 48; J. Mol 4, 15; A. Arendsman 5: H. 't Hort 6. 9. 21. 24. 25, 28. 36, 38; M. de Vreugd 26. 30. 42. 43; H. van Diest 8, 10. 20, 23. 35; Jac. van Es 11, 14, 32, 33. 37; H. van Kesteren Zn. 12. 40; J. Duivenvoorden 13. 27, 41, 47; W. van Wieringen 16; Nic. de Kuyper 17; G. der Lans 18, 51; C. van der Poll 19. 22, 52; J. van Polanen 31; J. J. Schoone 29; Th. van der Ploeg 44; D. in Ruiten 45. 50; J. van Diest 46, 49. Door de Postduivenvereniging „De Oude Blauwband" werd de 2e navlucht gehouden vanaf Duffel, 130 km; gelost 11.20 uur met n.o. wind; aankomst eer. ste prijsduif 13.39 (3 min los op de 2e!) met 940 meter per minuut; laatste prijs duif 14.01.30, met 808 meter per min. Ondanks de harde no. wind op kop toch een snel verloop. R. van Diest en an Gerven gingen met een taart huis. De uitslag is als volgt: R. Diest 1, S, 23 (voor de tweede maal de eerste op de navlucht!); B. Rooden- burg 2, 9. 20; M. van Diest 4, 16. 26; G. Doeswyk 5, 24; A. Balkenende 6, 14; J. van Gerven 7; G. Jansen 8; D. Schoo ne 10. 18. 25; H. van Dyk 11, 12, 17; K. Ippel 13. 19: A. de Borst 15, 22; Gebr. Mynders 21. Wandelsportvcreniging D.J.O. De wandelsportvereniging DJO te Lisse bestaat 5 jaar en heeft ln dit aantal jaren bewezen in Lisse in een grote be hoefte te voorzien. Het bestuur meende dit eerste lustrum enige aandacht te mogen besteden en voor alle leden er een leuke dag van te maken. Zater dagmorgen jl. om half 10 vertrokken 65 leden van de DJO met de bus van het Centrum vanaf het HBG-plein om een dagje gezellig uit te gaan. Men maakte een genoeglijke tocht naar de Rotterdamse havens en „Blijdorp". Tafelkeuring Dierenfokkers Voor de dierenfokkers heeft het bestuur de Pluimvee- en Konynenfokkersvereni- ging „Lisse en Omstreken" een grote tafelkeuring georganiseerd op zaterdag 10 september a.s., waarvoor mooie me dailles en geschenken beschikbaar zijn, Voor deze tafelkeuring, welke gehouden wordt in de ruime pakplaats vi fa. J. J. Bos, Achterweg, kan m( schrijven tot maandag 5 sept. TOELATINGSEXAMENS RIJKS MIDDELBARE TUINBOUWSCHOOL Bij de gehouden toelatingsexamens voor de Rijks Middelb. Tuinbouwschool te Lisse zijn de volgende leerlingen tot de nieuwe cursus van deze school toe. gelaten: Th. E. J. Adrichem, Ens; J. M. J. Berbee, Noordwyk; R. J. M. Bis- schops, Sassenhetm; J. P. W. Boot, Hil- legom; G. P. Clemens, Abbenes Doets, Katwyk aan den Rijn; F. Duiker, Sas8enheim; Th. J. Duinhoven, War mond; E. L. M. Grevers, Wassenaar; K. J. Guldemond, Lisse; N. H. Heems kerk, Bennebroek; P. A. M. M. Hoger- vorst, Noordwijkerhout; G. J. Hylkems, Hillegom; G. W. Koomen, Voorhout; J. C. Lammerse, Bennebroek; G. F. van der Lely, Wassenaar; J. P. M. Loni- merse, Heemstede; M. J. A. Matse, Sas- senheim; P. C. van der Meer. Noord- wijk; J. H. P. Nederstigt, Heemstede, G. C. Nieuwenhuis, Lisse; A. C. Pen- nings. Noordwykorhout; J. H. C. Pen- nings, Noordwijkerhout: A. Reijerkerk, Noordwijk aan Zee; J. Rot. Sassenheim; G. A. M. Rotteveel. Noordwijk; G. IJ van Rijn, Katwyk aan Zee: J. H. M. Timmer. Oudeschild; H. M. M. van Tol, Katwijk aan de Rijn; A. J. M. van der j Vlugt. Lisse; J. Vroiyk, Noordwijker. hout: J. C. M. Warmerdam. Noordwij kerhout. Afgewezen 1 kandidaat. NOORDWIJKERHOUT Wilco v. d. Veen, 3 André Jansen, 4 Joke v. d. Jagt, 5 Bennie Vos, 6 Tjeerd Roosjen, 7 Joop de Winter; 12-13 jari gen: 1 Joke Verkleij, 2 Sjaan Doffer- hof, 3 Ria IJoek, 4 Sonja Bakhuizen. Jury: de heren J. v. Brakel, J. 't Man netje, J. Meijer. Bedrijfsvoetbal: 1 elftal „De Ridder", 2 elftal „Van Duyn", 3 elftal „Van der Gugten"; op veld Helmbergweg. Puzzelwedstrijd bromfietsen: 1 H. v. d. Kamp 133 str.p.. 2 W. v. Duijn 163, 3 J. v. Maanen 164; fietsen: 1 R. v. Delft. 2 Fr. Bos. 3 W. v. Rijn, 4 J. Koe lewijn, 5 H. Oostingh, 6 J. Freke, 7 W. v. Ryn. Concert door Harmanie Katwijk naar „de Wilbert" en „Callao". Fopvoetbal: 1 Joke Verkleij, 2 Bea Vliegenthart, 3 Inge v. Tilburg, 4 Lidy Koelewijn. 5 Jeane Dofferhof. Ringrijden bromfietsen: 1 A. Ouwe hand, 2 H. Luijten, 3 A. Luijten. Stoelendans: 1 Heieen Haasnoot, 2 Adri Meijer. 3 Janna Haasnoot, 4 Bea Vliegenthart, 5 Greta Hoek, 6 Anneke Voorijs. Er was 's avonds een lampion-op tocht, begeleid door twee muziekkorp- VUURWERK De evenementen, die VW-Katwijk landgenoten en buitenlanders gepre senteerd heeft, zijn vorige week een grandioos succes geworden, waarop de organisatoren met byzonder veel vreugde en voldoening kunnen terug- Een en ander hebben wij dan ook van vele gasten vernomen. De tienduizenden badgasten en be woners van de omliggende plaatsen heeft men talrijke verrassingen gebo- Het sluitstuk van de reeks van eve nementen van vorige week werd zater dagavond gevormd door het door vele duizenden bezochte vuurwerk aan de Zuid Boulevard tegenover de oude kerk. Dit kleurrijke schouwspel van uit elkaar spattende vuurpijlen sier lijke stukken uit de waterval en de telegraaf, was fantastisch. Agenda Voorhouts gemeenteraad Afscheid raadsleden. Dinsdag 30 augustus zal de raad van Voorhout voor een openbare vergadering byeenkomen. Tydens deze vergadering zal officieel afscheid genomen worden van de raadsleden, de heren W. v. d. Ploeg en A. Jansze, die in de nieuwe raad, die met een vergadering op 6 sep tember van start zal gaan, niet zullen terugkeren. De heer v. d. Ploeg heeft 21 jaar zit ting in de raad gehad. Ook de heer Jansze kan bogen op een lange staat van dienst. Vrijdag 2 september zullen de raadsleden in besloten kring van beide collega's afscheid nemen. Bedankt voor benoeming. Eén van de redenen, waarom deze ver gadering moet worden gehouden, is ook het feit dat de nieuwbenoemde tech nisch ambtenaar, de heer Van Etten uit Amsterdam, reeds een andere betrek king heeft aanvaard. Ook de nummer twee van de voordracht, de heer Dallinga uit Groningen, is niet meer beschik- Het onderhoud, dat b. en w. later met de heer A. J. de Bruin uit Schip luiden hebben gehad ook een sollici tant naar de vacature-,,de Feij" heeft zoveel positiefs opgeleverd, dat het college nu voorstelt hem in deze vacature te benoemen. Ingekomen stukken. Uit de ingekomen stukken, die ook ter tafel zullen komen, biykt dat G.S. het aanleggen van een parkeerstrook in de Pr. Bernhardstraat hebben goedge keurd, evenals het daar ter plaatse ver beteren van het plantsoen. Voor de eigenaar van de woning j digde. Prinsenweg is bij G.S. de zon onderge gaan. Zijn beroepschrift om de onbe woonbaarverklaring uit te stellen, op dat hy gelegenheid zou krijgen de wo ning zodanig te verbeteren, dat onbe woonbaarverklaring niet meer nodig is, horst". Dit voorstel van 22 juli had be trekking op het bouwrypmaken van een terrein, waarop zowel woningwet-wo ningen als premie- en vrije sectorwo- ningen zouden worden gebouwd. G.S. nu willen voorlopig alleen goedkeuring geven voor het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrypmaken van een stuk grond, voor zo ver dit grond betreft waarop 51 woningwet woningen moeten worden gebouwd. Een wijzigingsvoorstel komt dan ook dinsdagavond ter tafel. Inzake het bouwrypmaken van het overige gedeelte grond voor premie- en vrije sectorwoningen, is, aldus b. en w„ het overleg mét G.S. nog niet afgeslo- Zwemexamens te Sassenheim Zaterdag jl. heeft een groot aantal jongens en meisjes in het Gemeentelijk Zwembad weer zwemexamen afgelegd voor een K.N.Z.B.-dtploma. Zy die het diploma A behaalden wa ren: Flip de Gruyter, Theo Brouwer, Jan Brouwer, Auguatientje Tombock, Trudy den Bak, Janneke Schenk. Margien ter Maat, Nelly Jansen, Edmond Ufner, Hans Dijkstra, Ronald van Duin, Peter Ammerlaan, Nelleke v. d. Lans, Maria v. d. Poel, Johanna v. d. Poel. Gerry Baak, Theo Kool, Nelly Eisenga, Henny van Vliet, Eddy v. d. Poel, Da?n Dusos- wa, Jan Lamboo, Fons Lamboo, Magda v. d. Werf, Marja Kaptein, Tineke Ho- gervorst, Ella Goddijn, Jacoba v. d. Veek, Ada Bisschops, Eily Vlietstra, Li- da van Tol, Pleter Molenaar, Thea Mo lenaar, Els de Graaf, Marcella de Graaf, Patricia Hogervorst, Anneke Hogevorst Leendert Kuiper, Martie Rijnsburger. José v. d. Voort, Annelies Bosch, Bert Steenwinkel, Johan Koning, Bep Dorre- paal, Anneke de Haan, Marinus Stehou- wer, Martha Haver, Maria Vrijburg, Ria van Dam, Joke Mol, Martie van Stein. John Slingerland, Karin Bergman, Paula Koorevaar, Fadilla Ofner, Louis Bis schops, Coby Kuiper, Leo Janssen, Mar griet v. d. Poel, Wilma Zwaan, Trudy Boekhove. Harette Platje. Hugo Zwet sloot, Paul Zwetsloot, Joke v. d. Vlugt, Hans de Vlieger, Netty Molenaar, Jan Homan. Theo Vroonhof; Helaan v. d. Mey, Wiljan Hoolmans, Mieke Rietkerk, Nelly v. d. Meer, Frans v. d. Zaag, Ti neke Wisman, Ton Hogervorst, Wim v. d. Zwet, Wim Schenk, Peter Bemelman, Pieter Haringsma, EÜly Sep, Nelleke Tukker, Jelle Post, Lia Bakker, Rob Verhey, Michel Verhey, Elizabeth Rot teveel, Gerard van Leeuwen, Hans de Vlieger, Netty Molenaar, Piet v. d. Klugt. Afgewezen 5. Voor het diploma B slaagden: Anne- mieke Kersbergen, Marjan Kersbergen, Ineke Hilgeman, Tineke Hoogervorst, Willy Mens, Marijke v. Zamen, Elly Vlietstra, Joanneke Homan, Jan v. d. Veek, Toos de Wit, Fons Lamboo, Ankie Kleefman. Hugo Zwetsloot, Ada Mole naar, Sjaak Wijntjes, Annemieke Swierts, Liesbeth Wierda, Lotty Keu- ning, Kate Nicola, Joke van Dillen, Theo Zwetsloot, Pieter v. d. Zaag, Enie Zwet sloot, Carla v. Diest, Jolentha Bemel man, Carla van Diest. Arie Berg, Harry Salman. Anneke Benschop, Ria Onder-i water, Leunie Krouwel, Corrie Berg, Mo nique de Haas, Jan Bakker. Afgewezen Voor dlpl. C slaagden: Trees Land- wer, Johan en Yvonne Berbee. Afgewe zen één. Alle geslaagden werden met een smaakvolle attentie verrast van de zwemvereniging „Sassenheim". ALPHEN A.D. RIJN Volleybal. Met een combinatie van het eerste en het tweede herenteam heeft Castellum zaterdag deelgenomen aan het openluchtvolleybaltoernooi van KVC te Katwijk. Van het volledig uitkomende Rijns burg 1 werd met 20 verloren. Tegen De Valken 1 werd met 20 de volle winst behaald. De overgangsklassers De Kangeroes 2, Syrèna 1 en KVC 1 waren echter te sterk voor de Castellum-com- binatie, die ln dit sterk bezette toer nooi op een gedeelde vierde plaats ein- Alleen woningwet-woningen. De agenda vermeldt voorts nog een voorstel tot de 22ste wyziging van de gemeentebegroting 1966 en een voor stel tot intrekking van het raadsbesluit van 22 juli, betreffende het bouwrijp- maken van gronden in het plan „Boek- WOUBRUGGE KLEUTERCURSUS Er zal weer een kleutervoorlichtings- cursus worden gegeven in het wykge- bouw van het Groene Kruis. Deze is be stemd voor moeders van kinderen in de kleuterleeftyd. De 7 lessen zullen op de woensdagavonden worden gegeven van 8-9.30 uur, aanvang 14 september. Ge gadigden kunnen zich voor 12 september opgeven by zuster De Haan of by het bestuur. Verzekerd van haring en wittebrood Duizenden Leidenaars hebben zich zaterdag in De Burcht weer ingeschreven voor de traditionele uitreiking van haring en wittebrood op het feest van Lcidens Ontzet op 3 oktober a.s. Bij benadering viel het totaal aantal in schrijvingen nog niet te schatten, maar van de zijde van het bestuur van de Drie Octobervereeniging werd vernomen, dat men zeker niet ontevreden is de toeloop. Binnenkort zal het juiste aantal gegadigden voor haring en wittebrood bekend worden gemaakt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4